Recommended Posts

Just now, FAITH** είπε:

τι ωραία ! ¨Οταν ακούω για όμορφες καταλήξεις στο τέλος χαίρομαι ! Να σου ζήσει το παιδάκι σου ! Τόσο θα μου κοστίσει η εξέταση αυτή. Όπως είπα και σε άλλη κοπέλα έχω άτομα στον κύκλο μου που λόγω αυτού απέβαλαν στις αρχές της κύησης και με το εμβόλιο μια χαρά έχουν και οι δύο παιδάκια τώρα . Αν θες την γνώμη μου για όλεσ αυτές τις εξετάσεις που κάνουμε και χιλιοτρυπιόμαστε κάποιες είναι περιττές και κάποιες άλλες όχι .. Εμείς κάνουμε ότι μπορούμε από την πλευρά μας αλλά ο Θεός έχει τον τελευταίο λόγο . ¨οταν θα έρθει η ώρα στην κάθεμια μας όλες θα αποκτήσουμε το παιδάκι μας :)

Σε ευχαριστώ κοπελα μου!συμφωνω με @Troiaμη κανεις εμβολιο χωρις λογο, γιατί κατι τετοιο μυρίζομαι..κ ουτε την εξεταση..δε δινει πληροφοριες..καλυτερα μια υστερο!!προσεχε κοριτσι αυτα δεν ειναι σοβαρα πραγματα ,εχω ρωτησει γιατρους κ ολοι ειπανε μακριά απο εμβολια και ενας γιατρος ο Νικολιδ.ο οποιος ηταν ο πρωτος που εφάρμοζε τα λεγομενα αντιπατρικα παραδέχτηκε προσφατα οτι ηταν λαθος..το οτι μεινανε εγκυες στο κυκλο σου ηταν τυχαιο..

• Μου αρέσει 2

ZAeBp3.png

Διαφημίσεις

Just now, Arriel_83 είπε:

Ναι το ειχα γραψει αλλα που να θυμάσαι κι εσύ με τόσα ταραχώδη νέα που είχε και το φορουμ τελευταίως.

Όταν είχα την τραγικη καθυστέρηση στην περίοδο, πήγα σε έναν γυναικολογο στη Γλυφάδα όπου είδε ότι έχω δύο ωοθηλακια και ετοιμάζομαι για ωορηξία (αυτά ο Μαστρο τα είπε κυστικά).

Ε εκείνος ο γυναικολογος μου ειχε γραψει fertilimax να παίρνω.. Βέβαια εγώ dhea έχω ξεκινήσει από μόνη μου και παίρνω από τον Μάρτιο. 

Α ναι, ωραία. Πολλές κοπέλες με χαμηλή ΑΜΗ τις πήραν με επιτυχία! Βλ. olpapa. Κι εγώ τις πήρα, αλλά τελικά κατάλαβα ότι δεν τις χρειαζόμουν. Ο ενδοκρινολόγος μου πάντως τις δίνει σε τέτοιες περιπτώσεις.

Just now, FAITH** είπε:

Για την ακρίβεια 1450€ και έχει μέσα μου είπε καρδιολόγο ,αναισθησιολόγο και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο. Αν χρειαστεί στην διαδικασία θα διορθώσει και ότι βρει.. ΔΕν ξέρω , δεν έδωσα σημασία γιατί μόλις άκουσα την τιμή τον σταμάτησα.. Εύχομαι να κάνω το σωστό .

Το θεωρώ υπερβολικά τρελή τιμή για διαγνωστική υστεροσκοπιση 

Δλδ κι εμένα αν πχ έβρισκε κάτι και έκανε κάτι επεμβατικο τότε η τιμή φαντάζομαι θα άλλαζε, αλλά ήμουν ξύπνια κατά τη διάρκεια της μέθης αν έβλεπε κάτι θα μου το έλεγε επιτόπου ξέρεις βρήκα αυτό πρέπει να κάνω αυτό είναι αλλά τόσα 

Αλλα όχι και 1450 για απλή διαγνωστική... 

Φαντάσου εμένα ήταν υστεροσκοπιση συν σκρατσινγκ συν μια εξέταση DNA μου είπε στη μήτρα μου και πλήρωσα σου λέω 500, καρδιολόγο δεν χρειάστηκε να πληρώσω μιας και μέσα στο 6μηνο είχα ήδη πάει σε καρδιολόγο για την ωοληψια 

Δεν ξέρω μήπως μου έκανε καλύτερη τιμή μιας και με τόσες οωληψιες και ετ και κατά ψύξεις του έχω δώσει ένα κάρο λεφτά αλλά και ο γυναικολόγος ( όχι της εξωσωματικής) μου που τον είχα ρωτηαει κι αυτός μου είχε ζητήσει 700 ευρώ για υστεροσκοπιση με σκρατσινγκ δλδ και πάλι σε σχέση με τα 1450 είναι τα μισά από αυτά που σου ζητάει εσένα! 

• Μου αρέσει 1

UzVGp2.png

Just now, FAITH** είπε:

όχι ,όχι καμμία σχέση . Αυτός που έχω τώρα δεν μου ανέφερε προς Θεού για κανένα εμβόλιο..

ΟΚ. Το γιατρό που τους έκανε το εμβόλιο, αν θέλεις, θα ήταν σωστό να μας πεις ποιος ήταν για να τον έχουμε υπόψη. Εκτός κι αν τους το έκανε ο γνωστός και μη εξαιρεταίος Β.Τ., ο οποίος μου το πρότεινε κι εμένα.

Εσύ συνέλεξε πληροφορίες και κάνε ό,τι πιστεύεις καλύτερο. Σου εύχομαι καλή επιτυχία!

Διαφημίσεις

Just now, Troia said:

Α ναι, ωραία. Πολλές κοπέλες με χαμηλή ΑΜΗ τις πήραν με επιτυχία! Βλ. olpapa. Κι εγώ τις πήρα, αλλά τελικά κατάλαβα ότι δεν τις χρειαζόμουν. Ο ενδοκρινολόγος μου πάντως τις δίνει σε τέτοιες περιπτώσεις.

Ξέρεις τι? Όπως ανέφερε και άλλη μία κοπέλα εδώ (δε θυμάμαι τώρα είμαι και κάπως), έχω την αίσθηση ότι η DHEA δημιουργεί κυστικά. Αλλά μπορεί να κάνω και λάθος.

Πάντως θα τα παίξω όλα για όλα και από 25mg που παίρνω (το minimum) θα το πάω σε 50mg. Και φυσικά θα τελειώσω το βιβλίο και θα κάνω ότι καλύτερο μπορώ.. 

Για τον βελονισμό τι λες; Έχεις δει διαφορά πέρα από την ροή; 

Just now, Nephele78 said:

Σε ευχαριστώ κοπελα μου!συμφωνω με @Troiaμη κανεις εμβολιο χωρις λογο, γιατί κατι τετοιο μυρίζομαι..κ ουτε την εξεταση..δε δινει πληροφοριες..καλυτερα μια υστερο!!προσεχε κοριτσι αυτα δεν ειναι σοβαρα πραγματα ,εχω ρωτησει γιατρους κ ολοι ειπανε μακριά απο εμβολια και ενας γιατρος ο Νικολιδ.ο οποιος ηταν ο πρωτος που εφάρμοζε τα λεγομενα αντιπατρικα παραδέχτηκε προσφατα οτι ηταν λαθος..το οτι μεινανε εγκυες στο κυκλο σου ηταν τυχαιο..

Μάλλον δεν το διατύπωσα σωστά.. Την εξέταση αυτή την ζήτησα εγώ από τον γιατρό . Συμφώνησε να την κάνουμε για να έχουμε μια παραπάνω πληροφορία στο ιστορικό μου .. Θα εστιάσει περισσότερο στο υλικό που θα πάρει από την μήτρα μου . Την κάνω καθαρά για μένα . Εννοείται ότι σε περίπτωση που αναφερθεί κάτι για εμβόλιο θα το ψάξω αρκετά .. 

Just now, didi&k said:

Το θεωρώ υπερβολικά τρελή τιμή για διαγνωστική υστεροσκοπιση 

Δλδ κι εμένα αν πχ έβρισκε κάτι και έκανε κάτι επεμβατικο τότε η τιμή φαντάζομαι θα άλλαζε, αλλά ήμουν ξύπνια κατά τη διάρκεια της μέθης αν έβλεπε κάτι θα μου το έλεγε επιτόπου ξέρεις βρήκα αυτό πρέπει να κάνω αυτό είναι αλλά τόσα 

Αλλα όχι και 1450 για απλή διαγνωστική... 

Φαντάσου εμένα ήταν υστεροσκοπιση συν σκρατσινγκ συν μια εξέταση DNA μου είπε στη μήτρα μου και πλήρωσα σου λέω 500, καρδιολόγο δεν χρειάστηκε να πληρώσω μιας και μέσα στο 6μηνο είχα ήδη πάει σε καρδιολόγο για την ωοληψια 

Δεν ξέρω μήπως μου έκανε καλύτερη τιμή μιας και με τόσες οωληψιες και ετ και κατά ψύξεις του έχω δώσει ένα κάρο λεφτά αλλά και ο γυναικολόγος ( όχι της εξωσωματικής) μου που τον είχα ρωτηαει κι αυτός μου είχε ζητήσει 700 ευρώ για υστεροσκοπιση με σκρατσινγκ δλδ και πάλι σε σχέση με τα 1450 είναι τα μισά από αυτά που σου ζητάει εσένα! 

καρδιολόγος δεν με έχει δει ακόμα διότι αυτό το κέντρο είναι καινούριο . Έφυγα από το προηγούμενο που ήμουν οπότε όλα τα κάνω από την αρχή ..

Just now, Arriel_83 είπε:

Ξέρεις τι? Όπως ανέφερε και άλλη μία κοπέλα εδώ (δε θυμάμαι τώρα είμαι και κάπως), έχω την αίσθηση ότι η DHEA δημιουργεί κυστικά. Αλλά μπορεί να κάνω και λάθος.

Πάντως θα τα παίξω όλα για όλα και από 25mg που παίρνω (το minimum) θα το πάω σε 50mg. Και φυσικά θα τελειώσω το βιβλίο και θα κάνω ότι καλύτερο μπορώ.. 

Για τον βελονισμό τι λες; Έχεις δει διαφορά πέρα από την ροή; 

Το βιβλίο θα σε βάλει σε ριζικές αλλαγές στον τρόπο ζωής. Νομίζω σου τα είχα γράψει και με μήνυμα (π.χ. απορρυπαντικά, καλλυντικά, διατροφή που λίγο έως πολύ τα ξέρεις αυτά).

Με το βελονισμό είδα όντως αύξηση της ροής. Έγινε όπως ήταν πριν λίγα χρόνια που μειώθηκε από τις 6 μέρες στις 2,5...Βοηθάει στην αιμάτωση της μήτρας και των ωοθηκών. Αλλά πρέπει να είσαι προσεχτική για το πού θα απευθυνθείς. Βελονισμό κάνουν πολλοί (γιατροί, φυσιοθεραπευτές, ιατροί κινέζικης ιατρικής). Επέλεξε καλύτερα από την 3η κατηγορία κάποιον που να ασχολείται με τη γονιμότητα. Αν θέλεις σύσταση, πες μου.

• Ευχαριστώ 1

Just now, FAITH** είπε:

Μάλλον δεν το διατύπωσα σωστά.. Την εξέταση αυτή την ζήτησα εγώ από τον γιατρό . Συμφώνησε να την κάνουμε για να έχουμε μια παραπάνω πληροφορία στο ιστορικό μου .. Θα εστιάσει περισσότερο στο υλικό που θα πάρει από την μήτρα μου . Την κάνω καθαρά για μένα . Εννοείται ότι σε περίπτωση που αναφερθεί κάτι για εμβόλιο θα το ψάξω αρκετά .. 

Α εντάξει κοπελα μου και τρομαξα,αλλά και παλι τετοια εξεταση δεν αξιόλογειτε συμφωνα με 4 γιατρους που ρωτησα.καποιοι απο τους 2 κιολας γελαγανε και μαλιστα καταλάβανε και ποιος μου την προτεινε.και μου ειπανε μακριά!εμεις εδω λεμε τις εμπειριες μας και που την πατήσαμε ,για να προσεχουνε και αλλες κοπελες..

• Μου αρέσει 3

ZAeBp3.png

Just now, FAITH** είπε:

Αφού δεν σου την ζήτησαν, ξανασκέψου το. Από τους 3 εξωσωματιστές που έχω δει, ένας μόνο την ζήτησε (αυτός με έβαλε σε αυτή την περιπέτεια), οποίος ήταν τρικυμία εκ κρανίω και μου ζήτησε να την ξανακάνω μετά από ένα χρόνο και να πάρω γνωμάτευση από ενδοκρινολόγο όταν πάρω στα χέρια μου το αποτέλεσμα :lol:Άλλα αντ΄ άλλων δηλαδή! Και μετά έπεσα στα νύχια του Β.Τ. που μου πρότεινε το 'εμβόλιο' και μάλιστα εκβιαστικά, λέγοντάς μου ότι αν δεν το κάνω, έχω αυξημένες πιθανότητες για αποβολή. Να' ναι καλά η Τσεκούρα και ο αιματολόγος, κος. Αν. που έβαλαν τα πράγματα στη θέση τους και με καθησύχασαν, γιατί τότε είχα τρελαθεί!

Διαφημίσεις

Just now, Troia said:

ΟΚ. Το γιατρό που τους έκανε το εμβόλιο, αν θέλεις, θα ήταν σωστό να μας πεις ποιος ήταν για να τον έχουμε υπόψη. Εκτός κι αν τους το έκανε ο γνωστός και μη εξαιρεταίος Β.Τ., ο οποίος μου το πρότεινε κι εμένα.

Εσύ συνέλεξε πληροφορίες και κάνε ό,τι πιστεύεις καλύτερο. Σου εύχομαι καλή επιτυχία!

σε ευχαριστώ πολύ . Δεν γνωρίζω τον γιατρό αλλά οι κοπέλες αυτές δεν είχαν σχέση με εξωσωματικες . Οι συλληψεις τους ήταν μόνο φυσιολογικές . Προφανώς τις βοήθησε στην απόκτηση των παιδιών τους. Νομίζω ότι κάθε περιπτωση είναι μοναδική και κάτι σε κάποια έκανε κακό ,σε κάποια άλλη μπορεί να την ωφέλησε. Γι αυτό δεν μου αρέσει να γενικεύουμε περιπτώσεις .Ανταλλάσουμε γνώμες και μαθαίνουμε περισσότερα..Καλή επιτυχία σε όλες μας 

Just now, FAITH** είπε:

Από όλη αυτή την ιστορία εγώ λυπάμαι τις φίλες της αδερφής σου...Εσύ είσαι ΟΚ, ενημερώνεσαι και θα κάνεις το καλύτερο δυνατό. Εκείνες που δεν ήξεραν όμως;

Just now, Nephele78 said:

Α εντάξει κοπελα μου και τρομαξα,αλλά και παλι τετοια εξεταση δεν αξιόλογειτε συμφωνα με 4 γιατρους που ρωτησα.καποιοι απο τους 2 κιολας γελαγανε και μαλιστα καταλάβανε και ποιος μου την προτεινε.και μου ειπανε μακριά!εμεις εδω λεμε τις εμπειριες μας και που την πατήσαμε ,για να προσεχουνε και αλλες κοπελες..

και πολύ καλά κανετε..Γι αυτό υπάρχει και το forum . :)

• Μου αρέσει 1

Just now, FAITH** είπε:

σε ευχαριστώ πολύ . Δεν γνωρίζω τον γιατρό αλλά οι κοπέλες αυτές δεν είχαν σχέση με εξωσωματικες . Οι συλληψεις τους ήταν μόνο φυσιολογικές . Προφανώς τις βοήθησε στην απόκτηση των παιδιών τους. Νομίζω ότι κάθε περιπτωση είναι μοναδική και κάτι σε κάποια έκανε κακό ,σε κάποια άλλη μπορεί να την ωφέλησε. Γι αυτό δεν μου αρέσει να γενικεύουμε περιπτώσεις .Ανταλλάσουμε γνώμες και μαθαίνουμε περισσότερα..Καλή επιτυχία σε όλες μας 

Πίστεψέ με, σε αυτό το θέμα γενικεύουμε και παραγενικεύουμε! Τόσο σοβαρό είναι που καλό είναι να το μάθουν όλοι και να μείνουν μακριά! Τι κι αν απόκτησαν παιδιά οι κοπέλες; Έκαναν κάτι πολύ επικίνδυνο, που σε πολλές χώρες του εξωτερικού έχει απαγορευτεί δια νόμου! Και το θέμα είναι ότι μπορεί να έχει τραγικές επιπτώσεις σε βάθος χρόνου...

Εγώ με τη σειρά μου θα πω καλή επιτυχία με ασφάλεια!

• Μου αρέσει 1

Just now, Troia said:

Αφού δεν σου την ζήτησαν, ξανασκέψου το. Από τους 3 εξωσωματιστές που έχω δει, ένας μόνο την ζήτησε (αυτός με έβαλε σε αυτή την περιπέτεια), οποίος ήταν τρικυμία εκ κρανίω και μου ζήτησε να την ξανακάνω μετά από ένα χρόνο και να πάρω γνωμάτευση από ενδοκρινολόγο όταν πάρω στα χέρια μου το αποτέλεσμα :lol:Άλλα αντ΄ άλλων δηλαδή! Και μετά έπεσα στα νύχια του Β.Τ. που μου πρότεινε το 'εμβόλιο' και μάλιστα εκβιαστικά, λέγοντάς μου ότι αν δεν το κάνω, έχω αυξημένες πιθανότητες για αποβολή. Να' ναι καλά η Τσεκούρα και ο αιματολόγος, κος. Αν. που έβαλαν τα πράγματα στη θέση τους και με καθησύχασαν, γιατί τότε είχα τρελαθεί!

Λοιπόν κορίτσι είπες την μαγική κουβέντα . Αιματολόγος κος Αν. Αυτόν έχω και συνεργάζεται με τον γιατρό μου .. Οπότε δεν έχω να φοβάμαι τίποτα :)

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα