Recommended Posts

Just now, alexandra82 said:

Καλησπερα....ναι εχω βαλει για δυο μηνες σπιραλ να λυθουν οι συμφησεις,με καθαρισαν και μου το τοπεθετησαν.....

@Καντι και @alexandra82 σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!!!

όσο είχατε το σπιραλ δεν μπορούσατε να κάνετε προσπάθειες σωστά? Γμτ οι μισοί γιατροί που ρώτησα είναι θετικοί και οι άλλοι μισοί είναι αρνητικοί.. μάλιστα ο ένας μου είπε ότι ο οργανισμός το αντιλαμβάνεται σαν ξένο σώμα και κάνει φλεγμονές. Ο ίδιος βεβαία μου είπε ότι αν πάρω ωάρια 25χρονης μπορεί να δουλέψει το λεπτό ενδομήτριο που έχω και ας βγάζω καλά ωάρια, δλδ μάλλον με κοροιδεύει..  

πρίν από 34 λεπτά , marilou84 είπε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ ΕΧΕΙ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΩ ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΕΣ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ 

ΕΓΩ ΟΚ ΕΧΩ ΝΑΥΤΙΕΣ ΕΞΑΨΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ 

ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΣΗΜΕΡΑ 

ΕΓΩ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η 2 ΤΟΥ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΚΑΡΔΟΥΛΑ 

Λογικά θα είναι τα φάρμακα μαζί με τη χοριακη που ανεβαίνει!! Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε με το καλό να δείτε το σπορακι σας και να ακούσετε καρδούλα!!! 

UzVGp2.png

Διαφημίσεις

Just now, didi&k said:

Λογικά θα είναι τα φάρμακα μαζί με τη χοριακη που ανεβαίνει!! Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε με το καλό να δείτε το σπορακι σας και να ακούσετε καρδούλα!!! 

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και για την ενθάρρυνση ναι ελπίζω όλα καλά να είναι 

• Μου αρέσει 1

Να ρωτήσω και κάτι άλλο βρε κορίτσια 

Μήπως είναι καλύτερα αφού τις κάνω που τις κάνω τις ενέσεις 

Να μην πάω για σπερματεγχυση και να πάω για εξωσωματική 

Κατευθείαν 

Γίνεται λέτε να κάνω αυτή την αλλαγή τώρα; Να το πω στον γιατρό μου; 

2 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Annoulious μου έχει έρθει ειδοποίηση ότι μου απάντησες αλλά απάντηση δεν βλέπω! 

Eλα ντε.. Και ούτε μου ήρθε κάποια ειδοποίηση.. Ασε που δεν έγραψα τίποτα ιδιαίτερο. Και το καλυτερο:Δε θυμάμαι ακριβώς τι σου απάντησα. Πάντως σου ευχόμουν για τη μικρή.. Και ότι σου" ταιριαζει" "κοριτσάκι! 

• Χαχα 1

Διαφημίσεις

Just now, Ellidr είπε:

Να ρωτήσω και κάτι άλλο βρε κορίτσια 

Μήπως είναι καλύτερα αφού τις κάνω που τις κάνω τις ενέσεις 

Να μην πάω για σπερματεγχυση και να πάω για εξωσωματική 

Κατευθείαν 

Γίνεται λέτε να κάνω αυτή την αλλαγή τώρα; Να το πω στον γιατρό μου; 

Τι ενεσεις κανεις; Κ πόσο;θα ειναι η πρωτη σπερματ; Αλλαγη γινεται θεωρω κ κανεις εμβρυα.παιζει ρολο κ απο το ορμονικο προφιλ σου αν ειναι καλο και αν σε παιρνει χρονικα..ειναι λιγο παραπανω πιθανοτ απο φυσιολογικη συλληψη η σπερματεγχυση.το θεμα ειναι εχουνε γινει οι απαραιτητες εξετασεις ; Σε παει δοκιμαστικα;γιατί απευθυνθηκατε σε γιατρο ;

ZAeBp3.png

Just now, Nephele78 είπε:

Τι ενεσεις κανεις; Κ πόσο;θα ειναι η πρωτη σπερματ; Αλλαγη γινεται θεωρω κ κανεις εμβρυα.παιζει ρολο κ απο το ορμονικο προφιλ σου αν ειναι καλο και αν σε παιρνει χρονικα..ειναι λιγο παραπανω πιθανοτ απο φυσιολογικη συλληψη η σπερματεγχυση.το θεμα ειναι εχουνε γινει οι απαραιτητες εξετασεις ; Σε παει δοκιμαστικα;γιατί απευθυνθηκατε σε γιατρο ;

Προσπαθούμε εδώ κ ένα μισή χρόνο έχουμε κάνει με πρόκληση ωορρηξίας αλλά τπτ

Έχω κάνει τις εξετάσεις μου 

Έχω χαμηλή αμη 

Οι άλλες καλές

Και το σπερμοδιαγραμμα καλό χωρίς παθογένειες

Τον προηγούμενο κύκλο πήρα φεμαρα 

Όπου εκανα 10 ωοθυλάκια αλλά δε πήγα για σπερματεγχυση λόγω του ενδομήτριο 6.4 

Στην ωορρηξία 

Και τώρα πάμε με ατρεμολ ενέσιμο 

Και λέω αφού κάνω που κάνω τις ενέσεις μήπως πάω καλύτερα για εξωσωματική 

Τώρα που είναι ακόμα νωρίς;

Just now, Ellidr είπε:

Έχω χαμηλή αμη 

Οι άλλες καλές

Στην ωορρηξία 

Επίσης καλλιέργεια τραχηλικού 

Και σαλπιγγογραφια ,όλα καλά

Και καλλιέργεια σπέρματος

Τα πάντα έχουμε κάνει

Just now, Konna! είπε:

@Καντι και @alexandra82 σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!!!

όσο είχατε το σπιραλ δεν μπορούσατε να κάνετε προσπάθειες σωστά? Γμτ οι μισοί γιατροί που ρώτησα είναι θετικοί και οι άλλοι μισοί είναι αρνητικοί.. μάλιστα ο ένας μου είπε ότι ο οργανισμός το αντιλαμβάνεται σαν ξένο σώμα και κάνει φλεγμονές. Ο ίδιος βεβαία μου είπε ότι αν πάρω ωάρια 25χρονης μπορεί να δουλέψει το λεπτό ενδομήτριο που έχω και ας βγάζω καλά ωάρια, δλδ μάλλον με κοροιδεύει..  

Μα το σπιράλ λειτουργεί για αντισύλληψη , τι προσπαθειες να κανεις; Παντως δυο φίλες που εχω και έβαλαν σπιράλ για να μην μείνουν έγκυες γιατι είχαν παιδακια , δηλαδη ηταν και γόνιμες καμια δεν έμεινε.

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.png5JEup3.png

@EllidrΩωω κριμα τα 10 που ειδατε με φεμαρα,ξερεις εγω με χαμηλη αμη o,3 δεν ειχα ανταποκριση κ καθε ενα που χανεται με στεναχωρει,διοτι μαζευα..ατρεμολ δεν εχω ξαναδιαβάσει..μιλα με το γιατρο σου τοτε (εφοσον εχετε κανει ολες τις εξετασεις) διοτι αν ειναι παλι να δειτε ωαρια αρκετα κ αν δεν ειναι καλο ξανα το ενδομητριο, κριμα δεν ειναι να χαθούνε ξανα;;παντως εννοειται προλαβαινεις γιατί την 8η μερα του κυκλου θα φανει στον υπερηχο..

Και πιο πολλες πιθανοτητες με εξωσωματικη 

ZAeBp3.png

Just now, Nephele78 είπε:

@EllidrΩωω κριμα τα 10 που ειδατε με φεμαρα,ξερεις εγω με χαμηλη αμη o,3 δεν ειχα ανταποκριση κ καθε ενα που χανεται με στεναχωρει,διοτι μαζευα..ατρεμολ δεν εχω ξαναδιαβάσει..μιλα με το γιατρο σου τοτε (εφοσον εχετε κανει ολες τις εξετασεις) διοτι αν ειναι παλι να δειτε ωαρια αρκετα κ αν δεν ειναι καλο ξανα το ενδομητριο, κριμα δεν ειναι να χαθούνε ξανα;;παντως εννοειται προλαβαινεις γιατί την 8η μερα του κυκλου θα φανει στον υπερηχο..

Ναι κορίτσι μου αυτό σκέφτομαι κ εγώ να μη τα χάνω τα ωάρια ,γιατί δε ξέρω μέχρι πότε θα κάνω 

Γ αυτό πρέπει να δράσω γρήγορα κ αν είναι πάλι λεπτό να τα καταψυξω θα νιώθω πιο σίγουρη και πιο καλά.

Μου είπε υπέρηχο την 7 μέρα

Έτσι κ αλλιώς

Εσύ παιδάκια έχεις;;

Διαφημίσεις

Just now, Ellidr είπε:

Έχω χαμηλή αμη 

Οι άλλες καλές

Στην ωορρηξία 

Επίσης καλλιέργεια τραχηλικού 

Και σαλπιγγογραφια ,όλα καλά

Και καλλιέργεια σπέρματος

Τα πάντα έχουμε κάνει

Νομιζω οτι αξίζει να κανεις μια σπερματέγχυση για ψυχολογικούς και οικονομικούς λόγους. Αλλο 300 ευρώ και αλλο 3,500.

Την προηγούμενη φορα και να ειχες ενδομητριο καλο απαγορευόταν να σου κανει σπερματέγχυση με δέκα ωάρια που μεγαλώνουν καλα και ταυτοχρονα. Νομιζω υπάρχει ενα όριο τρία τέσσερα γαι την σπερματέγχυση  Αν έμενες εγκυος σε δεκαδυμα λέμε τωρα ειχε ποινικές ευθύνες ο γιατρος.

Just now, Ellidr είπε:

Ναι κορίτσι μου αυτό σκέφτομαι κ εγώ να μη τα χάνω τα ωάρια ,γιατί δε ξέρω μέχρι πότε θα κάνω 

Γ αυτό πρέπει να δράσω γρήγορα κ αν είναι πάλι λεπτό να τα καταψυξω θα νιώθω πιο σίγουρη και πιο καλά.

Έτσι κ αλλιώς

Εσύ παιδάκια έχεις;;

Δεν μειώνονται τα αποθέματα των ωαρίων σου με τα φαρμακα που παιρνεις.

Αυτα τα δέκα που κατέβασες ηταν οι καταβολές του μήνα σου, τόσα θα κατέβαζες ούτως ή άλλως τον συγκεκριμένο μήνα  τα φαρμακα τα βοηθάνε να ωριμάσουν ολα ταυτόχρονα. Κοινως δεν χάνεις κατι τα ίδια πάνω κάτω θα εχεις και τον αλλο μήνα.

Πριν απο 15-20 χρόνια κοριτσια πήγαιναν οι μειώσεις εμβρύων σύννεφο, στις εξωςωματικες. Γιατι δεν υπήρχε το νομικό πλαίσιο που υπάρχει τωρα, ποσα έμβρυα επιτρεπεται να μεταφέρονται ανάλογα με την ηλικία. Γνωρίζω τουλαχιστον δυο κυριες που μείνανε σε τετράδυμα και φυσικα δεν τα κράτησαν.

• Μου αρέσει 2

wRSzp2.png5JEup3.png

Just now, Ellidr είπε:

Έτσι κ αλλιώς

Εσύ παιδάκια έχεις;;

ο γιατρος σου καvει εξωσωματικες? γιατι αv δεv καvει δεv ειvαι σε κεvτρο δηλαδη δεv ξερω αv θα προλαβεις vα το καvεις με αλλοv

Just now, Καντι είπε:

Νομιζω οτι αξίζει να κανεις μια σπερματέγχυση για ψυχολογικούς και οικονομικούς λόγους. Αλλο 300 ευρώ και αλλο 3,500.

Την προηγούμενη φορα και να ειχες ενδομητριο καλο απαγορευόταν να σου κανει σπερματέγχυση με δέκα ωάρια που μεγαλώνουν καλα και ταυτοχρονα. Νομιζω υπάρχει ενα όριο τρία τέσσερα γαι την σπερματέγχυση  Αν έμενες εγκυος σε δεκαδυμα λέμε τωρα ειχε ποινικές ευθύνες ο γιατρος.

Δεν μειώνονται τα αποθέματα των ωαρίων σου με τα φαρμακα που παιρνεις.

Αυτα τα δέκα που κατέβασες ηταν οι καταβολές του μήνα σου, τόσα θα κατέβαζες ούτως ή άλλως τον συγκεκριμένο μήνα  τα φαρμακα τα βοηθάνε να ωριμάσουν ολα ταυτόχρονα. Κοινως δεν χάνεις κατι τα ίδια πάνω κάτω θα εχεις και τον αλλο μήνα.

Πριν απο 15-20 χρόνια κοριτσια πήγαιναν οι μειώσεις εμβρύων σύννεφο, στις εξωςωματικες. Γιατι δεν υπήρχε το νομικό πλαίσιο που υπάρχει τωρα, ποσα έμβρυα επιτρεπεται να μεταφέρονται ανάλογα με την ηλικία. Γνωρίζω τουλαχιστον δυο κυριες που μείνανε σε τετράδυμα και φυσικα δεν τα κράτησαν.

Τα 4 ωάρια μεγάλωσαν ικανά και εσπασαν και άλλα 2 ακολουθούσαν που σε επόμενη μέρα έσπασαν κ εκείνα 

Ευτυχώς δε δημιουργήθηκε κανένα κυστικο γιατί έκανα υπέρηχο την 24 μέρα κ όλα ήταν καθαρά μέσα

Just now, linaa είπε:

ο γιατρος σου καvει εξωσωματικες? γιατι αv δεv καvει δεv ειvαι σε κεvτρο δηλαδη δεv ξερω αv θα προλαβεις vα το καvεις με αλλοv

Όχι γυναικολόγος είναι αλλά ναι είναι σε ιδιωτικό νοσοκομείο που κάνουν εξωσωματική ,οπότε θα μπορούσε να πράξει γρήγορα

Just now, Ellidr είπε:

Τα 4 ωάρια μεγάλωσαν ικανά και εσπασαν και άλλα 2 ακολουθούσαν που σε επόμενη μέρα έσπασαν κ εκείνα 

Ευτυχώς δε δημιουργήθηκε κανένα κυστικο γιατί έκανα υπέρηχο την 24 μέρα κ όλα ήταν καθαρά μέσα

Εντάξει τα έξι που ειναι και ετεροχρονισμένα δεν ειναι τοσο φοβερό.

Αν πραγματικά το έκανε μονο για το λεπτό ενδομητριο αου, προς τιμήν του ηταν του γιατρου σου και μπραβο του.

• Μου αρέσει 1

wRSzp2.png5JEup3.png

Just now, Καντι είπε:

Εντάξει τα έξι που ειναι και ετεροχρονισμένα δεν ειναι τοσο φοβερό.

Αν πραγματικά το έκανε μονο για το λεπτό ενδομητριο αου, προς τιμήν του ηταν του γιατρου σου και μπραβο του.

Ναι είναι πολύ καλός 

Και υπομονετικός μπορώ να πω ,δεν έχω παράπονο

Just now, Ellidr είπε:

Ναι είναι πολύ καλός 

Και υπομονετικός μπορώ να πω ,δεν έχω παράπονο

Ήταν ξεκάθαρος ,μου είπε κορίτσι μου θα δώσετε τα λεφτά σας τσάμπα με τόσο λεπτό ενδομήτριο

• Μου αρέσει 3

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα