Recommended Posts

Just now, Χαμογέλα είπε:

Ξέρεις τί ακριβώς είναι Μαίρη? Δεν είχες κάποιο πρόβλημα μετά με τον τράχηλο στην εγκυμοσύνη σου εε?

Oχι, ειχα μετα απο 3 μηνες μια πολυ καλη εμβρυομεταφορα και μια τελεια εγκυμοσυνη. Μην αγχωνεσαι καθολου

• Μου αρέσει 1

Just now, Troia είπε:

Της λένε να μην κάνει ovitrelle. Αν όμως κάνει, τη στέλνουν στο Αττικό για ωοληψία. Επικεφαλής εκεί είναι ο Μακ....Αυτό είχα διαβάσει σαν είδηση ότι έχει γίνει 2 φορές ως τώρα. 

Ναι, γιατί είναι φάρμακο για το γαστρεντερικό σύστημα, όπως διάβασα...

Κ όλα τα ωάρια πανε κατάψυξη; Οπότε γίνεται αργότερα η οβιτρελ; Εντωμεταξυ παίζει να είναι ο γιατρός μου ο Μακ, είχα δει είδηση που είχε ξεγεννησει γυναίκα με κοβιντ στο Αττικό.

T4Rzp2.png

Διαφημίσεις

Just now, Moomin είπε:

Κ όλα τα ωάρια πανε κατάψυξη; Οπότε γίνεται αργότερα η οβιτρελ; Εντωμεταξυ παίζει να είναι ο γιατρός μου ο Μακ, είχα δει είδηση που είχε ξεγεννησει γυναίκα με κοβιντ στο Αττικό.

Ο καλος μου ο γιατρουλης!!!!!

• Μου αρέσει 1

m1Ogp2.pngZ8RNp2.png

19 ώρες πρίν, λουκουμαδακι είπε:

Όλες εδώ είμαστε με προσπάθειες εξωσωματικής. Τα δικά μου πρωτόκολλα ήταν βραχύ με αγωνιστή και φυσικός τροποποιημένος. Εσύ θα κάνεις εξωσωματική; τι ακριβώς θέλεις να μάθεις; Ρώτα ότι θες 

Εγώ έχω πολυκοιστηκες ωοθήκες και ο άντρας μ χαμηλή κινητικότητα... Τα ποσοστά εξωσωματικής πόσο είναι; 

Just now, winspert είπε:

Ο καλος μου ο γιατρουλης!!!!!

Αχ μακάρι κ για μας να είναι ο τυχερος που θα μας δώσει ένα μπεμπακι :x

• Μου αρέσει 2

T4Rzp2.png

Διαφημίσεις

Just now, Moomin είπε:

Ναι, ο γιατρός σου ειναι, ο Μακράκης. Είναι στην ομάδα covid του Αττικού. Την ovitrelle σου λένε να μην την κάνεις αν βγεις θετική. Οι γυναίκες που το αγνοούν αυτό και την κάνουν, πάνε στο Αττικό και γίνεται η οωληψία εκεί. Έτσι έγραφε το άρθρο που είχα διαβάσει, αλλά δεν ξεκαθάριζε τι γίνονται μετά τα ωάρια. Δηλαδή συνεχίζεις τη διαδικασία υποχρεωτικά στο Αττικό ή μεταφέρονται εκεί που κάνεις την προσπάθεια; 

• Μου αρέσει 1

18 hours ago, fotini* said:

Κάπως έτσι κι εμείς...κάνω βραχύ με ανταγωνιστές και ξεκίνησα με Gonal...εσυ?

Εγώ ξεκίνησα με bemfola, τη Δευτέρα έχω υπέρηχο, να δούμε τι θα προσθέσουμε και αν αλλάξουμε κάτι. Εσύ που έχεις κάνει κ περισσότερες ενέσεις, αισθάνεσαι διαφορετικά; εννοώ πρηστηκες κλπ; 

1 hour ago, silvy22 said:

Καλησπέρα, και από μένα, καλή επιτυχια σ ολες τις μαχήτριες! Εγώ είμαι 37, προσπαθούμε 2 χρονιά για μωράκι, το Μάιο άλλαξα γιατρό, o προηγούμενος ουτε καν μ ανεφερε τις πολυκυστικές που έχω. Ο τωρινός μου έδωσε απο το Μάιο Τ4 να ρίξουμε λίγο την τιμη και glocophage, διέγνωσε έντονο πρόβλημα με πολυκυστικές. ο σύζηγος έχει ενα παιδι απο τον 1ο του γαμο, αφου εξετάσε και εκεινος είχε κάποιο μικρόβιο σπάνιο το ξεπέρασε με αντιβίωση, και γενικα το σπέρμα είναι χαμηλο προς μετριο σαν τιμη, και μετρια κινητικότητα, Αφου δεν έβλεπα φως καναμε σπερματεγχυση το Σεπτέμβριο με 3 σερπαφαν τη μερα, τελικα στην 24 η μερα ειχα την ωορηξια ενα ωραριο κ το 2ο που φαινόταν δεν προχώρησε, το σπερμα με την επεξεργασια πηγε σε ταχυτητα 50% και 5 εκατ ανα ml, πήρα και utrog 2 την ημέρα,τελικά μετα την αποτυχία είπαμε να περάσουμε σε εξωσωματική ο  καιρός περναει!! μ εδωσε αντισυλληπτικά για αυτο το μήνα, και μόλις αδιαθετήσω θα ξεκινήσουμε τη διαδικασία με διεγερση, επιτροπή μας είπε να μην πάμε δεν θα περάσουμε και θα χάσουμε χρόνο, σαν κέντρο στο ΡΕΑ είμαι, θα ήθελα να μου πει κάποια κοπέλα αν έχει εμπειρία απο αυτό το κέντρο ο γυναικολόγος μου είναι ο Ρω...ς και ο εξωσωματικος Ζαφ..ο  επίσης ήθελα να μάθω τη διαδικασία μέχρι την εμβρυομεταφορά. δήλ απο την 1η μερα τ κύκλου έχει κάθε μέρα ενέσεις?σε ποια μέρα γίνεται η ωοληψία ? και αν είχε κάποια άλλη κοπέλα θέμα με πολυκυστικές! ευχαριστωωω

Από οσα μ είχαν πει σε γνωστό κέντρο κ από όσα διάβασα, στην εξωσωματικη οι πολυκυστικες δίνουν περισσότερα αυγουλακια. Μάλιστα μ είχαν πει ότι είναι τυχερές όσες έχουν, ως προς τ αποτέλεσμα. Αυτό που θέλει προσοχή είναι να μην γίνει υπερδιέγερση των ωοθηκών, αλλά αυτό αποφεύγεται με χαμηλότερες δόσεις στα φάρμακα και ιδίως με τ πρωτόκολλο των ανταγωνιστών

• Μου αρέσει 1

Just now, Troia said:

Ναι, ο γιατρός σου ειναι, ο Μακράκης. Είναι στην ομάδα covid του Αττικού. Την ovitrelle σου λένε να μην την κάνεις αν βγεις θετική. Οι γυναίκες που το αγνοούν αυτό και την κάνουν, πάνε στο Αττικό και γίνεται η οωληψία εκεί. Έτσι έγραφε το άρθρο που είχα διαβάσει, αλλά δεν ξεκαθάριζε τι γίνονται μετά τα ωάρια. Δηλαδή συνεχίζεις τη διαδικασία υποχρεωτικά στο Αττικό ή μεταφέρονται εκεί που κάνεις την προσπάθεια; 

Δε νομιζω οτι οι γυναίκες αγνοούν τις οδηγίες των γιατρών για την ovitrelle. Απλά πολλά κέντρα ζητάνε test covid  2 μέρες πριν την ωοληψια και η ovitrelle γινεται περιπου 36 ώρες πριν την ωοληψια, άρα όταν μαθαίνουν το αποτέλεσμα εχουν ηδη κάνει την ovitrelle. 

Τα κέντρα από τα ρεπορτάζ που ειχα διαβάσει επικοινωνούν με τον εοδυ και προωθούν τις γυναίκες στο αττικό για την ωοληψια. Μετά διαβαζα ότι κάνουν έλεγχο pcr στο σπερματικο υγρο και στο υγρο των ωοθηλακιων για να δουν αν θα προχωρησουν σε γονιμοποίηση και μετά σε καταψυξη εμβρυων. 

• Μου αρέσει 4

Just now, Minnie7 είπε:

Δε νομιζω οτι οι γυναίκες αγνοούν τις οδηγίες των γιατρών για την ovitrelle. Απλά πολλά κέντρα ζητάνε test covid  2 μέρες πριν την ωοληψια και η ovitrelle γινεται περιπου 36 ώρες πριν την ωοληψια, άρα όταν μαθαίνουν το αποτέλεσμα εχουν ηδη κάνει την ovitrelle. 

Τα κέντρα από τα ρεπορτάζ που ειχα διαβάσει επικοινωνούν με τον εοδυ και προωθούν τις γυναίκες στο αττικό για την ωοληψια. Μετά διαβαζα ότι κάνουν έλεγχο pcr στο σπερματικο υγρο και στο υγρο των ωοθηλακιων για να δουν αν θα προχωρησουν σε γονιμοποίηση και μετά σε καταψυξη εμβρυων. 

Ε ναι είναι κρίμα να πάνε χαμένα...

T4Rzp2.png

Just now, Minnie7 είπε:

Το άρθρο που είχα διαβάσει εγώ έγραφε για την περίπτωση μιας γυαίκας που προχώρησε στην ένεση ωοθηλακιορρηξίας, παρά τις υποδείξεις των γιατρών να μην το κάνει. Μπορεί να ήταν και ασάφεια αυτό, δεν ξέρω. Κι εγώ έχω διαβάσει εδώ ότι το τεστ covid το κάνεις μία μέρα πριν, ενώ η ovitrelle, έχεις δίκιο, γίνεται πιο πριν. 

Διαφημίσεις

Just now, Troia είπε:

Για μενα ειναι απαράδεκτο να σε προτρέψουν να  μην κανεις την ovitrelle απο την στιγμή που εχεις πάρει φαρμακα.

• Μου αρέσει 5

wRSzp2.pngm2gGp2.png

Just now, Καντι είπε:

Για μενα ειναι απαράδεκτο να σε προτρέψουν να  μην κανεις την ovitrelle απο την στιγμή που εχεις πάρει φαρμακα.

Και επικίνδυνο. Θα γίνουν οι ωοθηκες σουρωτήρι. Πάνε καλά; 

Just now, KwnstantinaWill είπε:

Εγώ έχω πολυκοιστηκες ωοθήκες και ο άντρας μ χαμηλή κινητικότητα... Τα ποσοστά εξωσωματικής πόσο είναι; 

Δεν υπάρχουν στάνταρ νούμερα! Κάθε ζευγάρι είναι διαφορετική υπόθεση και δίνουν πάνω κάτω άλλο ποσοστό που πολλές φορές δεν ισχύει κιόλας. Πρώτη σου προσπάθεια; Ξεκίνησες; Έκανες υπέρηχο; 

• Μου αρέσει 4

dancing_kid_avatar_picture_57685.gif

Κράτα το

2 ώρες πρίν, olpapa είπε:

Καλησπέρα, καλή επιτυχία να έχεις! Αν μαντεύω σωστά έχουμε τον ίδιο γυναικολόγο... Εξωσωματική δεν έχω κάνει στο Ρέα όμως, ελπίζω κάποια κοπέλα να έχει εμπειρία και με πολυκυστικές να σε βοηθήσει...

Ουτε εγω ξερω για το κεντρο εξωσωματικης, αλλα, αν μαντευω κι εγω σωστα, εχουμε τον ιδιο εκπληκτικο γυναικολογο! 

• Μου αρέσει 1

6 ώρες πρίν, Didimakia είπε:

Καλησπέρα σας κοριτσια είμαι καινούργια στο forum είμαι στην 4 μερα αναμονής μετά από εμβρυομεταφορα 3 βλαστοκυστεων και έχω μεγάλη αγωνία για το αποτέλεσμα!!!Είμαι 43 χρονών έχω ήδη 2 αγοράκια διδυμακια 13 χρόνων οπότε πάμε για το 3ο αμα θελει ο Θεούλης!!!!

Καλή επιτυχία! Και εγώ τη Δευτέρα έκανα την έμβρυομεταφορά. Καλά μας αποτελέσματα!

• Μου αρέσει 10

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις