Recommended Posts

12 hours ago, didi&k said:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια...

Θα πω κάτι σκληρό αλλά νομίζω ότι θα προτιμούσα να επερνα αρνητική χοριακη... Με κάνει χίλια κομμάτια το ότι θα το... Ουτε να το γράψω δεν μπορώ... Αλλά ναι αυτό θα γίνει θα το σκοτώσουμε... Γιατί? Γιατί το λένε οι γιατροί ότι δεν μπορείς να κρατήσεις ένα μωρό το οποίο μπορεί να πεθάνει πριν καν γεννηθεί η να πεθάνει αφού γεννηθεί η να ζει με χίλια δυο κουσούρια που θα υποφέρει και τελικά θα πεθάνει έτσι κι αλλιώς... 

Αλλα τώρα θα πάω την Τετάρτη για να το... ( το είπα παραπάνω) 

.... Θα πονάει την Τετάρτη? Αχ θεέ μου... 

Λυπάμαι πολύ...Έχεις μια ζεστή αγκαλιά από εμένα...Δεν γράφω συχνά, αλλά έχω υπ'όψιν μου τον αγώνα που έχεις δώσει...

Just now, favol είπε:

16,4 8η μέρα από την εμβρυομεταφορά 2 βλαστοκύστεων 4ΒΑ και 3ΒΓ

Στην πρώτη εμβρυομεταφορά που κατέληξε σε βιοχημική ήταν 18,4 την 6η ημέρα από την εμβρυομεταφορά 1 βλαστοκύστης 5ΑΑ. Στο γιο μου είχα 16,1 την 11η ημέρα από σπερματέγχυση, δλδ αντίστοιχα πες 6η ημέρα.

Ναι με λες και ανυπόμονη, τεστάρω πάντα πολύ νωρίτερα όμως έτσι "έπιασα" τη βιοχημική μου  :)

Μεσολάβησε φυσικά και μια δευτερη εμβρυομεταφορά με ένα ωραιότατο μηδέν, παρά τις 2 4ΑΑ βλαστοκύστες..

Μη σου λέω βλακείες, δεν ξέρω πολλά από χοριακές, ούτε ποια μέρα πρέπει να γίνονται, καλύτερα θα σου πουν τα κορίτσια, αλλά αν ο γιατρός σου είπε να την κάνεις αργότερα, ίσως είναι πολύ νωρίς και θα ανέβει.

Αλλά ήθελα να σταθώ στο ότι έκανες παιδάκι με σπερματέγχυση, να λοιπόν που γίνεται, έχω ακούσει βέβαια και για άλλες περιπτώσεις, δεν είσαι η μόνη, αλλά δεν είναι τόσο συνηθισμένο...

Διαφημίσεις

Just now, Troia είπε:

Μη σου λέω βλακείες, δεν ξέρω πολλά από χοριακές, ούτε ποια μέρα πρέπει να γίνονται, καλύτερα θα σου πουν τα κορίτσια, αλλά αν ο γιατρός σου είπε να την κάνεις αργότερα, ίσως είναι πολύ νωρίς και θα ανέβει.

Αλλά ήθελα να σταθώ στο ότι έκανες παιδάκι με σπερματέγχυση, να λοιπόν που γίνεται, έχω ακούσει βέβαια και για άλλες περιπτώσεις, δεν είσαι η μόνη, αλλά δεν είναι τόσο συνηθισμένο...

Ναι όντως, και μάλιστα με την πρώτη!  Είμασταν σούπερ τυχεροί καταλαβαίνω τώρα.. Για το δεύτερο 6 σπερματεγχύσεις με μηδενικό αποτέλεσμα και αυτή είναι η 3η εμβρυομεταφορά και από ότι φαίνεται πάλι κάτι στραβωνει..

Just now, favol είπε:

Ναι όντως, και μάλιστα με την πρώτη!  Είμασταν σούπερ τυχεροί καταλαβαίνω τώρα.. Για το δεύτερο 6 σπερματεγχύσεις με μηδενικό αποτέλεσμα και αυτή είναι η 3η εμβρυομεταφορά και από ότι φαίνεται πάλι κάτι στραβωνει..

Όχι, μην το λες. όπως σου είπα δεν έχω εμπειρία ούτε από χοριακές, ούτε από εμβρυομεταφορές, θα σου πουν τα κορίτσια. Πάρε πρώτα το οριστικό αποτέλεσμα και μετά τα ξαναλέμε...Πάντως πολλά μπορεί να αλλάξουν από το πρώτο παιδάκι στο δεύτερο...Αλλά αυτό δεν είναι της παρούσης, ας περιμένουμε πρώτα να δούμε τι έγινε και τώρα...

• Ευχαριστώ 1

Just now, favol said:

16,4 8η μέρα από την εμβρυομεταφορά 2 βλαστοκύστεων 4ΒΑ και 3ΒΓ

Στην πρώτη εμβρυομεταφορά που κατέληξε σε βιοχημική ήταν 18,4 την 6η ημέρα από την εμβρυομεταφορά 1 βλαστοκύστης 5ΑΑ. Στο γιο μου είχα 16,1 την 11η ημέρα από σπερματέγχυση, δλδ αντίστοιχα πες 6η ημέρα.

Ναι με λες και ανυπόμονη, τεστάρω πάντα πολύ νωρίτερα όμως έτσι "έπιασα" τη βιοχημική μου  :)

Μεσολάβησε φυσικά και μια δευτερη εμβρυομεταφορά με ένα ωραιότατο μηδέν, παρά τις 2 4ΑΑ βλαστοκύστες..

ok μπορει η βιοχημικη σου να χε παρομοια τιμη αλλα κ στον γιο σου η χοριακη που ειχες χαμηλη ηταν Δε λεω οτι δεν εχει σημασια η τιμη αλλα πιο πολυ μας νοιαζει ο διπλασιασμος οπως ξερεις σε 2 ημερες κ λιγοτερο η τιμη ;-) Εγω μια χαρα θετικο το βλεπω Ευχομαι να υπερδιπλασιαστει μεθαυριο κ να χει την ομορφη εξελιξη που χες στον γιο σου! :-)

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

Κοριτσια καλησπερα! Ξερει καμια τι γινεται σε περιπρωση που παρεις αρνητικη αποφαση απο την επιτροπη για τα φαρμακα? Πρεπει να περιμενεις καποιο χρονικο διαστημα για να ξανακλεισεις ραντεβου ή μπορεις να κλεισεις ξανα αμεσα για πχ. μετα απο 2 μηνες?

Just now, Troia είπε:

Καθόλου σπάνιο δεν είναι,γι αυτο και η κατευθυνση διεθνως ειναι να γινονται 3-4 σπερματεγχυσεις ωστε αθροιστικά να φτανεις το ποσοστο επιτυχιας μιας εγκυμοσύνης.

Εφοσον φυσικα δεν υπαρχει μεγάλο προβλημα με το σπερμα.

hKYcp3.png

Just now, Joka είπε:

Για τις νεες γυναίκες,που έχουν πυκνό μαστό,αλλα και για τις μεγαλυτερες που επισης ισως εχουν πυκνο μαστό η εξεταση πρωτης εκλογής είναι ο υπερηχος μαστών.

Η μαστογραφία σε αυτές τις ηλικίες έχει συμπληρωματικό χαρακτήρα.

Για τις.μεγαλυτερες γυναικες εχει μεγαλυτερη διαγνωστική αξία η μαστογραφία.

Ετσι εχω ενημερωθει εγω απο ακτινολογους και μαστολόγους.

Εννοειται οτι εκανα την πρωτη μου μαστογραφια αναφοράς στα 38 και παντα μαζι με υπερηχο μου τονιζουν κάθε φορά.

Συμφωνώ. Για τις ηλικίες κάτω των 35 όλοι οι γιατροί λένε πρώτα υπέρηχο κ μετά μαστογραφία (αν βρουν κάτι ύποπτο). Όμως δεν γίνεται γιατρός να λέει ότι πχ γυναίκα 40 ετών που δεν έχει τεκνοποιήσει δεν κινδυνεύει κ άρα ας μην κάνει μαστογραφία. Δεν θέλω να γίνομαι κουραστική με το θέμα. Εδώ το λήγω. Εγώ έγραψα όσα έγραψα γιατί πολλά απλά δεν θέλω καμία κοπέλα να την πατήσει.

• Μου αρέσει 1

Just now, Matinaa είπε:

ok μπορει η βιοχημικη σου να χε παρομοια τιμη αλλα κ στον γιο σου η χοριακη που ειχες χαμηλη ηταν Δε λεω οτι δεν εχει σημασια η τιμη αλλα πιο πολυ μας νοιαζει ο διπλασιασμος οπως ξερεις σε 2 ημερες κ λιγοτερο η τιμη ;-) Εγω μια χαρα θετικο το βλεπω Ευχομαι να υπερδιπλασιαστει μεθαυριο κ να χει την ομορφη εξελιξη που χες στον γιο σου! :-)

Σε ευχαριστώ πολύ για τα γλυκά σου λόγια! Μακάρι..

Just now, Joka είπε:

Καθόλου σπάνιο δεν είναι,γι αυτο και η κατευθυνση διεθνως ειναι να γινονται 3-4 σπερματεγχυσεις ωστε αθροιστικά να φτανεις το ποσοστο επιτυχιας μιας εγκυμοσύνης.

Εφοσον φυσικα δεν υπαρχει μεγάλο προβλημα με το σπερμα.

Καλά, δε λειτουργεί αθροιστικά η πιθανότητα...

• Μου αρέσει 4

Διαφημίσεις

Just now, Troia είπε:

Καλά, δε λειτουργεί αθροιστικά η πιθανότητα...

Αθροιστικά λειτουργεί,οπως και στη φυσιολογικη συλληψη.Γι αυτο και δινουν περιθωριο εκεί περιπου 1 χρονο,ωστε με το 20% περιπου καθε μηνα που ειναι η πιθανοτητα συλληψης γενικά να συμπληρωθει το 100% σε ενα,ενάμιση χρονο σχεδόν...

Εγω εκανα 3 σπερματεγχυσεις πριν τις εξωσωματικες.

hKYcp3.png

On 1/11/2020 at 8:41 ΜΜ, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια μου.. 1η του μηνος σημερα και μου ηρθε η ακατανομαστη.. Και τον προηγουμενο 1η του μηνος ηρθε.. Τι επαθε ο κυκλος μου του αρεσει ξαφνικα η πρωτομηνια..????μαλλον δεν θελει να μπαινει καλα ο μηνας μου.. Τελος παντων.. Την περιμενα απο τα εχθες.. Αν και ενοχλησεις ειχα 4 μερες τωρα.. Οποτε ηταν αναμενομενη.. Βαζουμε βουρ για αυτον τον μηνα λοιπον αφου τον αλλον τον χασαμε. Κοριτσια μου ευχομαι αυτος μηνας να ειναι ετσι καλος οπως ο αλλος και να εχει πολλα θετικα τεστακια 

Κορίτσι μου λυπάμαι.. Όμως πάμε δυναμικά για τον επόμενο!!! Και εγώ αδιαθετησα Παρασκευή βράδυ στις 1.00 η ώρα.. Όμως... σήμερα δεν έχω τίποτα.. Και γενικά από εχθές δεν έχω πάρα μόνο κάτι ροζ , ανοιχτό ξεθοριασμενο κόκκινο να το πω ... Δεν ξέρω,  τα παίξε και εμένα ο κύκλος μου.... Κανονικά έχω 5 μέρες κανονικό αίμα και αρκετό και άλλες 3 καφέ.. μέχρι να καθαρίσω,  σύνολο δηλαδή 8 ! Πάντα! Τώρα είχα μόνο 2 μέρες αίμα και όχι κανονική ροή,  ήταν όμως κανονικό το χρώμα όπως τις άλλες φορές,  αλλά δεν ξέρω που πήγε :( Έχω αρχίσει να αγχώνομαι ρε γαμωτο ... Μάλλον ειμαι στρεσαρισμενη , δεν ξέρω τι Να πω ...

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα