Recommended Posts

Διαφημίσεις

Just now, anoulious είπε:

Αχ Ραφαελιτσα. Ενώ ακόμη δεν έχω καμμία προσπάθεια με δανεικά φοβάμαι τόσο αυτή η γκαντεμιά πούμε δέρνει να μη συνεχιστεί... Περιμένω να με ειδοποιήσουν πάλι και κυνηγάω το σύζυγό να κάνει σωστή διατροφή.. 2 σαλάτες κάθε μέρα.. Θα βοσκησουμε πάλι μου λέει;..! 

Βρε τον άνθρωπο. 

Καλημέρα. 

Γιατί σε καθυστερουν?

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Διαφημίσεις

Καλημέρα.. Είναι που ζήτησα να μην μας μοιάζει καθόλου!!! Από εβδομάδα αφού επαναλάβει  το dfi λέω να τηλ για μια καλημέρα..Να δω τι γίνεται..Τι λες; Ελπίζω μέχρι να αδιαθετησω σε λίγες ημερες+18 μέσα στον κύκλο όπου ο γιατρός μου θελει να γίνει η υστεροσκοπηση να έχει βρεθει γιατί αλλιώς δε μπορώ να  προγραμματισσω να κάνω υστεροσκοπηση.. 

Σήμερα γιορτάζει και η Παναγία η Γοργοεπηκοος. Εύχομαι γοργά σε όλα τα κορίτσια να φέρει μωρακια στην αγκαλιά.. 

Αχ δεν το ήξερα.

Την μερα που εκανα ε/τ πηγα και προσευχήθηκα σε αυτην την εικόνα να υπάρχει ενα έμβρυακι που  να πιασει την ίδια μερα.

Και σημερα περασα έξω απο την ίδια εκκλησια και ειχε πολυ κόσμο και λέω μπα δεν πάω να ανάψω κεράκι λόγω συνωστισμού. Μάλλον το απογευμα θα πεταχτώ.

• Μου αρέσει 11

wRSzp2.png5JEup3.png

Αχ Ραφαελιτσα. Ενώ ακόμη δεν έχω καμμία προσπάθεια με δανεικά φοβάμαι τόσο αυτή η γκαντεμιά πούμε δέρνει να μη συνεχιστεί... Περιμένω να με ειδοποιήσουν πάλι και κυνηγάω το σύζυγό να κάνει σωστή διατροφή.. 2 σαλάτες κάθε μέρα.. Θα βοσκησουμε πάλι μου λέει;..! 

μην το πιεζεις αστον....γκαντεμια δεν χεις...χρυση καρδια εχεις κ θα γίνει  το θαύμα....

• Μου αρέσει 5

Κορίτσια καλημέρα! 

Ήθελα να ρωτήσω όσες γνωρίζουν αν η υπερδιέγερση επηρεάζει στο τέλος την ποιότητα των ωαρίων και κατά συνέπεια των εμβρύων. Οι εμβρυολογοι λένε πως επηρεάζει ναι αλλά οι γιατροί υποστηρίζουν πως όχι εφόσον φυσικά η εμβρυομεταφορά γίνεται σε επόμενους κύκλους. 

@Joka ευχαριστώ για όσα μου έγραψες για την υπερδιέγερση. Αδειασαμε το υγρό λίγο με σύριγγες για να ανακουφιστω λίγο. Πολύ επώδυνο ειλικρινά. Εσένα τι σου είπαν τότε και δεν σου είχε μείνει εμβρυο? Ανησυχώ πολύ γιατί τα έμβρυα μας όσα δοκιμάσαμε βγαίνουν με χρωμοσωμικες ανωμαλίες και δεν ξέρω αν είναι στο τέλος τα ωάρια που φταίνε 

Διαφημίσεις

Just now, Καντι είπε:

Αχ δεν το ήξερα.

Την μερα που εκανα ε/τ πηγα και προσευχήθηκα σε αυτην την εικόνα να υπάρχει ενα έμβρυακι που  να πιασει την ίδια μερα.

Και σημερα περασα έξω απο την ίδια εκκλησια και ειχε πολυ κόσμο και λέω μπα δεν πάω να ανάψω κεράκι λόγω συνωστισμού. Μάλλον το απογευμα θα πεταχτώ.

Και η αδερφη μου ,μου λεει οτι η Παναγια η Γοργοεπηκοος της εδωσε το παιδακι της.Ακουσε την προσευχουλα σου.Να το κρατησεις γερο στην αγκαλια σου

Just now, Rafaelatarzan είπε:

μην το πιεζεις αστον....γκαντεμια δεν χεις...χρυση καρδια εχεις κ θα γίνει  το θαύμα....

Οσο δςεν μου τηλεφωνουν πεφτω λιγο ψυχολογικα,αλλα θα ανεβω.Δεν ειναι πια στο χερι μου τιποτα να κανω..

• Μου αρέσει 7

Μεγειά μας λοιπόν το καινούριο στέκι!Κορίτσια, όσες κάνατε εγχύσεις και πετυχημένες ετ έχω ερώτηση. Τον μήνα της εμβρυομεταφοράς κάνατε εγχύσεις καθόλου;ή μόνο τους προηγούμενους;;;Ευχαριστώ!!

@Καντι;;

• Μου αρέσει 1

Και η αδερφη μου ,μου λεει οτι η Παναγια η Γοργοεπηκοος της εδωσε το παιδακι της.Ακουσε την προσευχουλα σου.Να το κρατησεις γερο στην αγκαλια σου

Οσο δςεν μου τηλεφωνουν πεφτω λιγο ψυχολογικα,αλλα θα ανεβω.Δεν ειναι πια στο χερι μου τιποτα να κανω..

αυτο να κανεις ανεβα σε χρειαζομαστε απεναντι

• Μου αρέσει 1

Just now, HopeLove said:

Κορίτσια καλημέρα! 

Ήθελα να ρωτήσω όσες γνωρίζουν αν η υπερδιέγερση επηρεάζει στο τέλος την ποιότητα των ωαρίων και κατά συνέπεια των εμβρύων. Οι εμβρυολογοι λένε πως επηρεάζει ναι αλλά οι γιατροί υποστηρίζουν πως όχι εφόσον φυσικά η εμβρυομεταφορά γίνεται σε επόμενους κύκλους. 

@Joka ευχαριστώ για όσα μου έγραψες για την υπερδιέγερση. Αδειασαμε το υγρό λίγο με σύριγγες για να ανακουφιστω λίγο. Πολύ επώδυνο ειλικρινά. Εσένα τι σου είπαν τότε και δεν σου είχε μείνει εμβρυο? Ανησυχώ πολύ γιατί τα έμβρυα μας όσα δοκιμάσαμε βγαίνουν με χρωμοσωμικες ανωμαλίες και δεν ξέρω αν είναι στο τέλος τα ωάρια που φταίνε 

Καλησπέρα ! 
Εχω πάθει υπερδιέγερση 2 φορές.
Την πρώτη φορά τα έμβρυα ήταν σίγουρα κακής ποιότητας. Τη δεύτερη ήταν σίγουρα καλής (2 από αυτά είναι στην κοιλιά μου και μεγαλώνουν).

Την πρώτη φορά από 26 ωάρια κατέληξα με 8 έμβρυα 2 ημερών και τη δεύτερη από 26 και πάλι ωάρια με 8 βλαστοκυστες σχεδόν άριστες όλες. 
Αυτο που επηρεάζει κατάλαβα ήταν η διέγερση που έγινε και όχι η υπερδιέγερση που προέκυψε .
Ξεκίνησα με ίδια δόση και τις 2 φορές (6 χρόνια διαφορά ηλικιακά η μια διέγερση από τη άλλη). 
 Στην πρώτη αυξανόταν η δόση μέχρι τέλους και στη δεύτερη μειωνόταν συνέχεια μέχρι και το 50 στο τελος αν θυμάμαι ... για εμένα αυτό έκανε τη διαφορά. 
Επαθα πολύ ηπιότερη υπερδιέγερση τη δεύτερη φορά και τα ωάρια ήταν πολύ καλής ποιότητας. 
Δεν ξέρω αν σε βοήθησα ...

• Μου αρέσει 3

VDuXp3.png

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα