Recommended Posts

Just now, Joka είπε:

Ναι διοτι οι νεοι δεν προσεχαν καθολου.Αγνοησαν τελειως τις υποδειξεις των ειδικών.

Βεβαια τι να πεις και τι να σχολιασεις οταν υπαρχει κόσμος ο οποιος πιστευει οτι δεν υπαρχει κορονοιος,ή οτι επειδη δεν εχει συμπτωματα ο ιδιος η στο περιβαλλον του αποκλειεται να εχει κοβιντ.

Sorry που πετάγομαι, αλλά αυτοί είναι οι χειρότεροι! Δεν είναι ότι απλά δεν πιστεύουν στο κορωνοιο αλλά προσπαθούν να πείσουν και εσένα ότι έχουν δίκιο και ότι όλο αυτό είναι μια συνομωσία! Πρώτοι και καλύτεροι οι ταξιτζήδες.. εκ των οποίων μάλιστα ένας για να μου τη βγεί από πάνω, με ρωταγε αν έχω έστω έναν γνωστό που να νόσησε και πως αυτός δεν έχει γνωρίσει ούτε έναν που να έχει νοσήσει.. παρόλο που κάνει αυτό το επάγγελμα και μιλάει με κόσμο κάθε μέρα! Η δική μου απάντηση;

-"Στο Θεό πιστεύετε;"

-"Φυσικά!"

-"Γιατί; Τον έχετε δει ποτέ;" 

Σταμάτησε να μου λέει για την υπόλοιπη διαδρομή τις θεωρίες του.. Άντε που πλάκωσε και η QAnon στην Ελλάδα!! 

• Χαχα 3

OiAXp2.pngbfhkp3.png

Κοριτσια! Πρωτο ραντεβου αυριο με τον γιατρο για να μας ενημερωσει για τις εναλλακτικες που εχουμε λογω αζωοσπερμιας! Ποιες ειναι οι ερωτησεις που δεν πρεπει να ξεχασω να του κανω?

Διαφημίσεις

Just now, shauni6 είπε:

Κορίτσια κι εγώ έχω σταματήσει να καταναλώνω ζάχαρη στη διατροφή μου και θα ήθελα να ρωτήσω μερικά πραγματάκια αν κάποια γνωρίζει!
1ον έχετε να μου προτείνετε κάποιο γλυκαντικό που θα μπορούσα να χρησιμοποιώ σε μικρή ποσότητα πχ σε ένα κέικ ; σκεφτόμουν να δοκίμαζα το χαρουπόμελο ή σιρόπι αγάυης αλλά δεν ξέρω αν υπερτερούν σε κάτι από το απλό μέλι!

2ον τι θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω για να ενεργοποιηθεί η μαγιά όταν φτιάχνω ψωμί; θα ήθελα να φτιάξω σπιτικό με αλεύρι χωρίς γλουτένη και οι συνταγές που έχω βρει λένε να βάλουμε τη μαγιά με ζάχαρη για να ενεργοποιηθεί.
(με συγχωρείτε για το off topic :unsure:)

1) εκτός από αυτά τα 2, μέλι ελάτης (βανίλια)

2) Δεν το συζητάμε γι᾽αυτή τη μικρή ποσότητα. Ένα κουταλάκι ζάχαρη στο ψωμί δεν πειράζει. Πολλές τροφές άλλωστε έχουν κρυμμένη ζάχαρη....

Just now, Kiddo είπε:

Sorry που πετάγομαι, αλλά αυτοί είναι οι χειρότεροι! Δεν είναι ότι απλά δεν πιστεύουν στο κορωνοιο αλλά προσπαθούν να πείσουν και εσένα ότι έχουν δίκιο και ότι όλο αυτό είναι μια συνομωσία! Πρώτοι και καλύτεροι οι ταξιτζήδες.. εκ των οποίων μάλιστα ένας για να μου τη βγεί από πάνω, με ρωταγε αν έχω έστω έναν γνωστό που να νόσησε και πως αυτός δεν έχει γνωρίσει ούτε έναν που να έχει νοσήσει.. παρόλο που κάνει αυτό το επάγγελμα και μιλάει με κόσμο κάθε μέρα! Η δική μου απάντηση;

-"Στο Θεό πιστεύετε;"

-"Φυσικά!"

-"Γιατί; Τον έχετε δει ποτέ;" 

Σταμάτησε να μου λέει για την υπόλοιπη διαδρομή τις θεωρίες του.. Άντε που πλάκωσε και η QAnon στην Ελλάδα!! 

Ναι,αυτη δυστυχως ειναι η κυριαρχη νοοτροπια.Δεν ξερω κανενα που κολλησε δικο μου,αρα δεν υπαρχει.

Τη στιγμη που οι αυμπτωματικοι ειναι εκατονταδες χιλιαδες.

Τωρα που εφτασε το μαχαιρι στο κοκκαλο θα πιστεψουν αλλα ειναι ηδη δυστυχως αργα.

hKYcp3.png

Just now, mirtouli12 είπε:

Έχεις πολύ δίκιο και καλά τα λες να ακούγονται. Κουμπάρος μου ακτινοφυσικος με έχει ενημερώσει ότι τα τελευταία χρόνια έχουν αυξηθεί τα κρούσματα καρκίνου στα νύχια. Αιτία: το ημιμονιμο μανικιούρ πεντικιουρ.

Όπως σε βλέπω και με βλέπεις!!! Δυστυχώς είναι μόδα όμως...

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, Troia είπε:

1) εκτός από αυτά τα 2, μέλι ελάτης (βανίλια)

2) Δεν το συζητάμε γι᾽αυτή τη μικρή ποσότητα. Ένα κουταλάκι ζάχαρη στο ψωμί δεν πειράζει. Πολλές τροφές άλλωστε έχουν κρυμμένη ζάχαρη....

Λοιπον επειδή λατρευω το μελι και ιδιως τη βανιλια,για πες απο παραγγελνεις?Εγω επαιρνα απ τους παραγωγους κατευθειαν αλλα ειναι μονιμως σε ελλειψη λογω του οτι βγαινουν μικρες ποσοτητες.

Απ αλλου δεν εμπιστευομαι.Το μελι το νοθευουν φουλ..

• Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Just now, Joka είπε:

Ναι,αυτη δυστυχως ειναι η κυριαρχη νοοτροπια.Δεν ξερω κανενα που κολλησε δικο μου,αρα δεν υπαρχει.

Τη στιγμη που οι αυμπτωματικοι ειναι εκατονταδες χιλιαδες.

Τωρα που εφτασε το μαχαιρι στο κοκκαλο θα πιστεψουν αλλα ειναι ηδη δυστυχως αργα.

Μπα! Ούτε! Πολύ φοβάμαι ότι αυτοί για να "πιστέψουν" στο κορωνοιο θα πρέπει πρώτα να νοσηλευτούν, δυστυχώς, για να το καταλάβουν... -_-

OiAXp2.pngbfhkp3.png

Just now, Emilly είπε:

Να δοκιμάσεις κέικ με λιωμένη μπανάνα κακάο και μέλι. Καθόλου ζάχαρη γίνεται υγρό κέικ μαλακό όχι σαν σουφλέ αλλά είναι κ πολύ υγιεινό για όλη την οικογένεια.

Έχω πάρα πολύ υγιεινή συνταγή με κέικ σαν αυτό που γράφει η Emilly + κολοκύθα+ κανέλλα. Όποια ενδιαφέρεται, ας μου πει. Κι ένα άλλο το βρήκα σε ένα free press σε κατάστημα με βιολογικά με μπανάνες και σταγόνες μαύρης σοκολάτας. 

• Μου αρέσει 1

Just now, Kiddo είπε:

Μπα! Ούτε! Πολύ φοβάμαι ότι αυτοί για να "πιστέψουν" στο κορωνοιο θα πρέπει πρώτα να νοσηλευτούν, δυστυχώς, για να το καταλάβουν... -_-

Αυτο εννοω.Οτι δυστυχως τωρα θα χτυπησει την πορτα σχεδον ολων μας...

hKYcp3.png

Just now, nina21 είπε:

Κοριτσια! Πρωτο ραντεβου αυριο με τον γιατρο για να μας ενημερωσει για τις εναλλακτικες που εχουμε λογω αζωοσπερμιας! Ποιες ειναι οι ερωτησεις που δεν πρεπει να ξεχασω να του κανω?

Τι γιατρός είναι αυτός που θα δείτε αύριο;

OiAXp2.pngbfhkp3.png

Διαφημίσεις

Just now, Joka είπε:

Λοιπον επειδή λατρευω το μελι και ιδιως τη βανιλια,για πες απο παραγγελνεις?Εγω επαιρνα απ τους παραγωγους κατευθειαν αλλα ειναι μονιμως σε ελλειψη λογω του οτι βγαινουν μικρες ποσοτητες.

Καμία σχέση με τη βανίλια. Είναι μέλι ελάτης και απλώς λέγεται βανίλια. Έχει ανοιχτόχρωμο χρώμα και πολύ παχύρευστη υφή. Ενδείκνυται για διαβητικούς, γιατί έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη. Το αγοράζεις από παραγωγούς που βρίσκονται σε ορεινές περιοχές με έλατα. Εγώ το βρίσκω και στη λαική σε έναν Φωτόπουλο (έκανα διαφήμιση τώρα, αλλά είναι μεγάλος παραγωγός με πάγκους σε πολλές λαικές της Αθἠνας), αλλά καλύτερο είναι με τα μέλια να είσαι σίγουρη για τον παραγωγο, γιατί γίνεται νοθεία. 

Just now, Joka είπε:

Απ αλλου δεν εμπιστευομαι.Το μελι το νοθευουν φουλ..

Συγγνώμη, πριν δεν κατάλαβα το post σου. Όντως είναι σε έλλειψη. Π.χ. στη Δημητσάνα απ᾽ όπου κατάγεται ο άντρας μου, το πουλάνε στα παντοπωλεία και είναι γνήσιο. Σε καταστήματα με βιολογικά ίσως να είναι πιο ελεγμένο επίσης. Επίσης είναι πιο ακριβό από τα άλλα. 

Γι᾽αυτό έχω καιρό να πάω, επειδή έχουμε χρόνια να πάμε Δημητσάνα. Κάθε καλοκαίρι πάμε στην Κρήτη και παίρνω από εκεί θυμαρίσιο, ακριβώς επειδή υπάρχει εμπιστοσύνη. Δεν τρώω πολύ όμως.

Υ.Γ. Το πρωινό ψωμί, μέλι, ταχίνι δεν ενδείκνυται για εμάς και το έχω σταματήσει εδώ και ένα χρόνο. Για πρωινό, προτιμήστε κάτι αλμυρό. 

Just now, nina21 είπε:

γυναικολογος - εξωσωματικος 

Άρα δεν μπορεί να σου πει και πολλά για την αζωοσπερμία.. ή πιο σωστά δεν είναι της ειδικότητας του για να σου πει! Για την αζωοσπερμία σε ουρολόγο ανδρολόγο με ειδίκευση στην υπογονιμότητα μόνο! 

OiAXp2.pngbfhkp3.png

Just now, Troia είπε:

Καμία σχέση με τη βανίλια. Είναι μέλι ελάτης και απλώς λέγεται βανίλια. Έχει ανοιχτόχρωμο χρώμα και πολύ παχύρευστη υφή. Ενδείκνυται για διαβητικούς, γιατί έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη. Το αγοράζεις από παραγωγούς που βρίσκονται σε ορεινές περιοχές με έλατα. Εγώ το βρίσκω και στη λαική σε έναν Φωτόπουλο (έκανα διαφήμιση τώρα, αλλά είναι μεγάλος παραγωγός με πάγκους σε πολλές λαικές της Αθἠνας), αλλά καλύτερο είναι με τα μέλια να είσαι σίγουρη για τον παραγωγο, γιατί γίνεται νοθεία. 

Συγγνώμη, πριν δεν κατάλαβα το post σου. Όντως είναι σε έλλειψη. Π.χ. στη Δημητσάνα απ᾽ όπου κατάγεται ο άντρας μου, το πουλάνε στα παντοπωλεία και είναι γνήσιο. Σε καταστήματα με βιολογικά ίσως να είναι πιο ελεγμένο επίσης. Επίσης είναι πιο ακριβό από τα άλλα. 

Χαχχαχαχχααχαα!!Στο μελι Ελατης βανιλια αναφερομαι κι εγω.Το δοκιμασα πρωτη φορα οταν ειχα παει ταξιδακι στη Βυτινα κι απο τοτε κολλησα.

Κατι ξερουμε κι εμεις απο ποπ προιοντα!!!

Ξερω που το πουλανε απευθειας,εδω πως θα το βρουμε!!

Βραβευτηκε ως το καλυτερο μελι ,τα υπόλοιπα δε με απασχολουν.δεν ειμαι διαβητικη.

Αυτο το Φωτοπουλο εκτος απο λαικες?Θα τον ψαξω ονλαιν, σ ευχαριστω.

hKYcp3.png

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα