Recommended Posts

Just now, Emilly είπε:

Σε τέτοιον δεν έχω πάει ποτέ...σάκχαρο κλπ..άσε να περάσει το βαρύ κυμμα με τον παλιοκορονοιο να μπορούμε να εξετάστουμε....πάλι καλά πήγα γυναικολόγο πριν μια εβδομαδα.προλαβα.

Επίσης, ο σύζυγος είναι ελεγμένος; Προτείνω επίσκεψη σε ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής και ουρολόγο που ειδικεύεται σε ανδρολογικά θέματα, εφόσον είναι όλα τα άλλα ελεγμένα και δεν έχετε βρει κάτι άλλο. 

• Μου αρέσει 1

Just now, Emilly said:

Εγώ κορίτσια επί πόσα χρόνια χρησιμοποιούσα μέτριας ποιότητας πιάτα ποτήρια κλπ κ τα καλά τα είχα μήπως μας επισκευτεί ο πρωθυπουργός...τα τραβάω ένα πέταμα προχθές όλα τα κινέζικα κ βγάζω τις πορσελάνες κ λέω σε αυτά θα τρώμε μια ζωη.ασημενια μαχαιροπήρουνα από την προίκα του άντρα μου χαχαχαχαχα.λεω ότι ακουμπάει στο φαγητό μας κ στο στόμα μας θα είναι το καλύτερο.καθολου τυχαίο κοριτσάκια το εξής γεγονός ......όταν ήταν μικρό το παιδί μου κ είχε ένα προβληματακι υγείας που το ξεπέρασε εντέλει είχαν έρθει κ μου πήραν για αμερικανική έρευνα παγκόσμιο επίπεδο πλήρες ιστορικό τα πάντα δεν σας περιγράφω το τι φάρμακα πήρα στην εγκυμοσύνη που μένω αν είναι δικό μας το σπίτι τετραγωνικά δουλειές σπουδές αν το σπίτι είναι καινούριας κατασκευής κλπ...γενικά κορίτσια βιοτικό επίπεδο...σε έρευνες που έχουν γίνει το βιωτικο επίπεδο των παιδιών έπαιξε ρόλο στην έκβαση της νόσου στην ίαση κλπ....δεν είναι τυχαίο...το φαγητό που τρώμε εμείς κ τα παιδιά μας τα ρούχα που ακουμπάνε το κορμί μας το φθηνό απορρυπαντικό που θα χρησιμοποιήσουμε κ αλλά χίλια πράγματα μας κοστίζουν τελικά.τα φάρμακα μη παρεξηγήθω....τα απαγορευτικά έτσι;;;;επίσης αν αρρώστησα από η1 ν1 που μάλλον ναι είχα πάει εξωτερικό το γίδι κ είχα κολησει τότε πριν δέκα χρόνια.

Απο ότι έχω καταλάβει κάποιες όπου να ναι γεννατε;;;;;;λοιπόν απορρυπαντικό για τα μωρουλια Αρκάδι....αξίζει τον κόπο να προμηθευτείτε έναν ατμοκαθαριστη....πάτωμα κ επιφάνειες τα σκοτώνει όλα μηδέν χημικό...και για νερόχυτες κ άλατα μπάνιου με απορρυπαντικό πιάτων κ μια καλή ποσότητα ξύδι έχετε ολόιδια αποτελέσματα με το βιακαλ.τον πρώτο χρόνο του μωρού αυτά και το σπίτι θα είναι πεντακάθαρο...τζάμια μόνο ένα πλανετ.αμαν...η Τροία έγραφε για απορρυπαντικά...δεν πειράζει...τιπς

Εγώ τον αγαπώ τον ατμοκαθαριστη! Καθαρίζεις σε μηδέν χρόνο και χωρίς απορρυπαντικά 

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

1 hour ago, Kiddo είπε:

Sorry που πετάγομαι, αλλά αυτοί είναι οι χειρότεροι! Δεν είναι ότι απλά δεν πιστεύουν στο κορωνοιο αλλά προσπαθούν να πείσουν και εσένα ότι έχουν δίκιο και ότι όλο αυτό είναι μια συνομωσία! Πρώτοι και καλύτεροι οι ταξιτζήδες.. εκ των οποίων μάλιστα ένας για να μου τη βγεί από πάνω, με ρωταγε αν έχω έστω έναν γνωστό που να νόσησε και πως αυτός δεν έχει γνωρίσει ούτε έναν που να έχει νοσήσει.. παρόλο που κάνει αυτό το επάγγελμα και μιλάει με κόσμο κάθε μέρα! Η δική μου απάντηση;

-"Στο Θεό πιστεύετε;"

-"Φυσικά!"

-"Γιατί; Τον έχετε δει ποτέ;" 

Σταμάτησε να μου λέει για την υπόλοιπη διαδρομή τις θεωρίες του.. Άντε που πλάκωσε και η QAnon στην Ελλάδα!! 

Ε καλά τώρα κι εσυ. Δεν είναι όλοι έτσι. Έτυχε ένας σε εσένα. Όπως και πολλοί άλλοι που δεν είναι ταξιτζήδες έχουν την ίδια άποψη. Δεν ειναι ευγενικό να τους βάζουμε στο ίδιο σακί.

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Just now, Καντι said:

Την ώρα της ωοληψιας τα κυστικα αδειάζουν λιγο πιο αργά και επώδυνα.

Δεν μιλούσα απλή ωορρηξία στο σπίτι μας.

Χάχαχα θυμάσαι κι εγώ έτσι είχα μπερδευτεί :-P:-P:-D

Just now, shauni6 είπε:

Μέλι ελάτης είχα δει πριν χρόνια στο κατάστημα της απιβιτα!Δε νομίζω να το έχει πλέον βέβαια..
Για το ψωμί μάλλον θα πειραματιστώ:)

Άσχετο εμένα για μέλι μου αρέσει της βελανιδιάς. Και δεν είναι πολύ γλυκό και πολύ θρεπτικο

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Άσχετο εμένα για μέλι μου αρέσει της βελανιδιάς. Και δεν είναι πολύ γλυκό και πολύ θρεπτικο

Εμένα ο άντρας μου που έχει 20 μελισσακια κτα περιποιείται κ τα αγαπάει βγάζει μόνο βελανιδιάς. Δε προλαβαίνει να τα πάει κ αλλού.κ είναι όπως Τα λες.οχι πολύ γλυκό κ πολύ θρεπτικό με πολλά αντιοξειδωτικά.το τσακιζωωω...!!

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

• Μου αρέσει 4

Καλημερα κορίτσια κ καλή επιτυχία σε κάθε προσπάθεια... είναι να κάνω εξωσωματική αυτόν τον μήνα και έχω 10 μέρες καθυστέρηση με αρνητικό τεστ εκανα ένα υπέρηχο προχτές δεν ειχα κάποια κύστη όπως ειπε ο γιατρός κ μου είπε να περιμένω 2 μέρες κ αν δεν κατέβει να παρω κάτι χάπια τα οποία δεν θυμάμαι τώρα.εχει συμβεί σε κάποια κοπέλα αυτό;δεν ξέρω πρέπει να παρω τα χάπια η να περιμένω;;;

On 8/11/2020 at 2:00 ΜΜ, Μαρία1430 είπε:

Που είσαι συμπεθερα μου; για πες μας τα νέα σου 

Αααχχχ που να ειμαι δουλεια απο το σπίτι κ ο αντρας σπίτι τραλαλα για παιδι ούτε κουβέντα εχουμε μπλοκαρει κάνουμε υπομονή γιατι τα εξοδα μας ειναι πολλά

• Λυπημένη/-ος 1

Just now, DIMITRAS είπε:

Αααχχχ που να ειμαι δουλεια απο το σπίτι κ ο αντρας σπίτι τραλαλα για παιδι ούτε κουβέντα εχουμε μπλοκαρει κάνουμε υπομονή γιατι τα εξοδα μας ειναι πολλά

Αυτο το οικονομικο μας έχει τσακίσει. Κι όσο πάει μας ζοριζει κι άλλο. Υπομονή και σύντομα να ξεπεραστούν όλα. Αντε γτ μου έχεις τάξει και μια νύφη... 

Καλημέρα!!! 

• Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

7 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Ε καλά τώρα κι εσυ. Δεν είναι όλοι έτσι. Έτυχε ένας σε εσένα. Όπως και πολλοί άλλοι που δεν είναι ταξιτζήδες έχουν την ίδια άποψη. Δεν ειναι ευγενικό να τους βάζουμε στο ίδιο σακί.

Καλημέρα κορίτσια!

Δίκιο έχεις, δεν είναι σωστό και σίγουρα δεν είναι όλοι ίδιοι αλλά ένα ήταν το παράδειγμα που ανέφερα.. βλέπεις επειδή αναγκάζομαι να παίρνω ταξί συχνά, δυστυχώς όλοι ως τώρα το ίδιο σκεπτικό έχουν, για αυτό και το γενίκευσα. Όμως ότι δεν θα έπρεπε ισχύει και σίγουρα καλώς ή κακώς υπάρχουν πολλοί σε όλους τους επαγγελματικούς κλάδους που έχουν παρόμοια 'πιστεύω'.. 

• Μου αρέσει 1

OiAXp2.pngbfhkp3.png

Διαφημίσεις

Just now, Depi1234 said:

Καλημερα κορίτσια κ καλή επιτυχία σε κάθε προσπάθεια... είναι να κάνω εξωσωματική αυτόν τον μήνα και έχω 10 μέρες καθυστέρηση με αρνητικό τεστ εκανα ένα υπέρηχο προχτές δεν ειχα κάποια κύστη όπως ειπε ο γιατρός κ μου είπε να περιμένω 2 μέρες κ αν δεν κατέβει να παρω κάτι χάπια τα οποία δεν θυμάμαι τώρα.εχει συμβεί σε κάποια κοπέλα αυτό;δεν ξέρω πρέπει να παρω τα χάπια η να περιμένω;;;

Καλημέρα, έχει συμβεί σε εμενα. 

Να κάνεις αυτό που λέει ο γιατρός. Τα χάπια που σου είπε είναι λογικά προγεστερονη. Την χορηγεις στον οργανισμό και οταν κοπεί απότομα μετά από 5 μέρες (γιατί κάπου τόσο θα σου ειπε να τα πάρεις), σου έρχεται περίοδος. 

Just now, Καντι είπε:

Πήρα Αρκάδι για τα ρουχα του μωρού και μου μυρίζει χωματιλα.... καθόλου δεν μου άρεσε.

Μα γιατι? Μυριζει τελεια! Και το προδερμ ειναι καλο

Just now, DIMITRAS είπε:

Υπομονη θα περασει κ αυτο το χάλι που ζουμε. Μαζεψτε χρημα και βουρ Δημητρουλα

• Μου αρέσει 3

Just now, Ελισώ είπε:

Κορίτσια μου, καλημέρα. Την θετική σας σκέψη θέλω, Κυριακή θα κάνω εμβρυομεταφορά 2 κατεψυγμένων βλαστοκύστεων και ίσως μία φρέσκια εάν τα καταφέρει.

Είμαι πολύ συγκινημένη, γιατί έχω να κάνω εμβρυομεταφορά 1,5 χρόνο. Με πολύ κόπο μαζέψαμε αυτές τις 2 και είναι η πρώτη μου μεταφορά βλαστοκύστεων.

Τα φιλιά μου , εύχομαι σύντομα να γεμίσει σε όλες  μας η αγκαλίτσα  !!

Σου στελνουμε τη θετικη μας ενεργεια και πολλες ευχες για μια επιτυχημενη εμβρυομεταφορα! Με το καλο κουκλα μου!

• Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα