Recommended Posts

Just now, Troia είπε:

Ο κος. Αν...είναι ο δικός της γιατρός. Απλά είχε τύχει να μιλήσουμε στο τηλέφωνο. Η δική μου είναι η Τσεκούρα, η οποία μου είπε τα nk (αν είχα αυξημένα) στο Έλενα τα ρίχνουν με διατροφή...

α για πες τι διατροφη υπαρχει για τα nk γιατι εχει θεμα μια φιλη μου κ το ψαχνει..

Just now, Troia είπε:

Ο κος. Αν...είναι ο δικός της γιατρός. Απλά είχε τύχει να μιλήσουμε στο τηλέφωνο. Η δική μου είναι η Τσεκούρα, η οποία μου είπε τα nk (αν είχα αυξημένα) στο Έλενα τα ρίχνουν με διατροφή...

Δεν τα ηξερε καν η κοπελα τι ειναι αυτα βρε Τροια,ουτε ρώτησε!

Ακου τωρα για Τσεκουρα.

Εσυ γιατι εκανες εξεταση για nk?Ειχες πολλες αποβολές?Η καποιο άλλο λόγο?Η εσυ της το ζητησες?

Γιατι εμενα οταν πηγα μετα απο 5 χρονια προσπαθειων και 3 διεγερσεις στο ιστορικο μου,α και μια αποβολη μου ειχε πει οτι δε χρειαζεται να κανω την εξεταση για nk.

Και οντως,απ ολο το κατεβατο των 5 σελιδων εξετασεων που εκανα εκει,nk δεν εκανα ποτέ.

hKYcp3.png

Διαφημίσεις

Just now, linaa είπε:

α για πες τι διατροφη υπαρχει για τα nk γιατι εχει θεμα μια φιλη μου κ το ψαχνει..

Δεν έμαθα ποτέ, διότι η Τσεκούρα δεν μου τα βρήκε αυξημένα εν τέλει. Αλλά ας κλείσει ένα ραντεβού η κοπέλα να την κατευθύνει. Προ ημερών είχαν ανοίξει τα ραντεβού για Δεκέμβριο και Ιανουάριο, αν είναι τυχερή μπορεί να έχει ξεμείνει κανένα...

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Εγώ γλίτωσες βλέπω κοπέλα μου. Και το επαναλαμβάνεις. Αυτό που λες. Τα συνήθως επόμενα βήματα. Μπορεί και κανένας ποτέ να μην της τα πρότεινε. ΕΣΥ ΣΊΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΠΡΌΤΕΙΝΕΣ. Θα ξεχάσουμε και τι σημαίνει το προτείνω. ΠΆΡΕ και ΓΛΊΤΩΣΕΣ το ένα και το αυτό ξαφνικά.  Και μη χειρότερα...

Έλα και συ τώρα, σιγά μην ξέρεις με ένα απλό πτυχίο και μεταπτυχιακό που έχεις τι σημαίνει το προτείνω. Εξάλλου νομίζω δεν έχεις βγάλει δα και την φιλοσοφική. :lol:

• Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2

Just now, Joka είπε:

Δεν τα ηξερε καν η κοπελα τι ειναι αυτα βρε Τροια.

Ακου τωρα για Τσεκουρα.

Εσυ γιατι εκανες εξεταση για nk?Ειχες πολλες αποβολές?Η καποιο άλλο λόγο?Η εσυ της το ζητησες?

Γιατι εμενα οταν πηγα μετα απο 5 χρονια προσπαθειων και 3 διεγερσεις στο ιστορικο μου,α και μια αποβολη μου ειχε πει οτι δε χρειαζεται να κανω την εξεταση για nk.

Και οντως,απ ολο το κατεβατο των 5 σελιδων εξετασεων που εκανα εκει,nk δεν εκανα ποτέ.

Ο Πετρογιάννης (εξωσωματιστής) μου είχε ζητήσει να κάνω την εξέταση με το καλημέρα σας χωρίς να έχω μείνει ποτέ έγκυος και όπως φάνηκε χωρίς να έχει την παραμικρή ιδέα γι' αυτά (μου ζήτησε γνωμάτευση από ενδοκρινολόγο πριν προχωρήσουμε, μάλλον τα μπέρδεψε με τα ΑΝΑ, που ούτε κι αυτά αφορούν στην ενδοκρινολογία, αλλά στην ανοσολογία)...

Στην Τσεκούρα πήγα έχοντας ήδη κάνει την εξέταση κι έχοντας ήδη περάσει μία βόλτα από τον Τσιλιβάκο που μου τα βρήκε αυξημένα και με τρομοκράτησε ότι αν δεν κάνω τα αντιπατρικά, έχω μεγάλη πιθανότητα για αποβολή. Η Τσεκούρα α) με ρώτησε προς τι όλες αυτές οι εξετάσεις β) μου είπε ότι τα nk μου δεν είναι αυξημένα γ) μου είπε ότι και να ήταν αυξημένα, αντιπατρικά δεν θα έκανε ούτε στη γάτα της, και δεν έχει γάτα (επί λέξει τα λόγια της, τα θυμάμαι χαρακτηριστικά)

Just now, Amica είπε:

Έλα και συ τώρα, σιγά μην ξέρεις με ένα απλό πτυχίο και μεταπτυχιακό που έχεις τι σημαίνει το προτείνω. Εξάλλου νομίζω δεν έχεις βγάλει δα και την φιλοσοφική. :lol:

Έχει διδακτορικό στη Χημεία...

• Μου αρέσει 3

Διαφημίσεις

Just now, Amica είπε:

Κακίες και κακοηθειες βλέπω πάλι!

Μονο γυρίζουν πίσω...

hKYcp3.png

Just now, Troia said:

Της είπα ότι τα γλίτωσε, γιατί ο αιματολόγος της, ο κος. Αν...., όταν τον είχα πάρει τηλέφωνο έντρομη για τα nk και τα αντιπατρικά που μου είχε προτείνει ο Β.Τ., μου είπε ότι η σωστή προσέγγιση είναι να πάρουμε αίμα από το ενδομήτριο για να τα μετρήσουμε και όχι από το περιφερειακό αίμα κι αν παρόλα αυτά βγουν αυξημένα, το πολύ πολύ να κάνουμε Intralipids ή να δώσουμε κορτιζόνη, ποτέ όμως αντιπατρικα! Έγινε κατανοητό τώρα;

καταρχάς θα ήθελα να κατευνάσω λίγο τα πνεύματα ! εδώ είμαστε για να λέμε τις εμπειρίες μας και να εκφέρουμε απόψεις σύμφωνα με αυτές .. Καμμία δεν ακολουθεί κάτι που ειπώθηκε εδώ απλά παίρνουμε τροφή για σκέψη και ίσως ρωτάμε και τον γιατρό μας για να λύσουμε οποιαδήποτε απορία έχουμε . η @Troia απλά ανέφερε κάτι που μπορεί να μου πρότεινε ο αιματολόγος αν τα αποτελέσματα ήταν διαφορετικά . Αυτο δε σημαίνει ότι θα γινόταν κιόλας . Θα το έψαχνα και θα έβλεπα τι θα έκανα..Εμένα μου πήραν αίμα και από τη φλεβα και από το ενδομήτριο .. Οπότε με κάλυψαν οι εξετάσεις . Τον αιματολόγο τον ξέρει και η @Troia kai γι αυτό το είπε. 

Όπως και να έχει δε χρειάζεται να γίνονται παρεξηγήσεις ούτε να οξύνονται τα πνεύματα.. Κάθε κοπέλα έχει την διαδρομή της σε αυτή την ιστορία ..Είμαστε εδώ για να στηρίζουμε η μία την άλλη διαφορετικά δεν υπάρχει λόγος να υπαρχει αυτό το forum . o στόχος είναι κοινός . @joka σε καμία περίπτωση δε θέλω να σκεφτείς ότι υποστηρίζω την @troia. όλες τις γνώμες τις λαμβάνω υπόψιν . 

• Μου αρέσει 1

Just now, Troia είπε:

Δεν έμαθα ποτέ, διότι η Τσεκούρα δεν μου τα βρήκε αυξημένα εν τέλει. Αλλά ας κλείσει ένα ραντεβού η κοπέλα να την κατευθύνει. Προ ημερών είχαν ανοίξει τα ραντεβού για Δεκέμβριο και Ιανουάριο, αν είναι τυχερή μπορεί να έχει ξεμείνει κανένα...

αα ´οκ ναι της εχω πει αν δεν βγαλει ακρη να κλεισει ραντεβου αλλα επειδη μενει πολυ μακρια τωρα λογο covid ειναι ακομα πιο δυσκολο

Just now, Troia είπε:

Ο Πετρογιάννης (εξωσωματιστής) μου είχε ζητήσει να κάνω την εξέταση με το καλημέρα σας χωρίς να έχω μείνει ποτέ έγκυος και όπως φάνηκε χωρίς να έχει την παραμικρή ιδέα γι' αυτά (μου ζήτησε γνωμάτευση από ενδοκρινολόγο πριν προχωρήσουμε, μάλλον τα μπέρδεψε με τα ΑΝΑ, που ούτε κι αυτά αφορούν στην ενδοκρινολογία, αλλά στην ανοσολογία)...

Στην Τσεκούρα πήγα έχοντας ήδη κάνει την εξέταση κι έχοντας ήδη περάσει μία βόλτα από τον Τσιλιβάκο που μου τα βρήκε αυξημένα και με τρομοκράτησε ότι αν δεν κάνω τα αντιπατρικά, έχω μεγάλη πιθανότητα για αποβολή. Η Τσεκούρα α) με ρώτησε προς τι όλες αυτές οι εξετάσεις β) μου είπε ότι τα nk μου δεν είναι αυξημένα γ) μου είπε ότι και να ήταν αυξημένα, αντιπατρικά δεν θα έκανε ούτε στη γάτα της, και δεν έχει γάτα (επί λέξει τα λόγια της, τα θυμάμαι χαρακτηριστικά)

Αρα ειδες που καταλαβα οτι η Τσεκουρα δε θα σε εβαζε ποτε να τα κανεις?Διοτι ακριβως δε χρειαζοταν,οπως φανηκε απ το αποτελεσμα...

Προσεχε παρα πολυ σε ποιους γιατρους απευθυνεσαι..

hKYcp3.png

Just now, FAITH** είπε:

καταρχάς θα ήθελα να κατευνάσω λίγο τα πνεύματα ! εδώ είμαστε για να λέμε τις εμπειρίες μας και να εκφέρουμε απόψεις σύμφωνα με αυτές .. Καμμία δεν ακολουθεί κάτι που ειπώθηκε εδώ απλά παίρνουμε τροφή για σκέψη και ίσως ρωτάμε και τον γιατρό μας για να λύσουμε οποιαδήποτε απορία έχουμε . η @Troia απλά ανέφερε κάτι που μπορεί να μου πρότεινε ο αιματολόγος αν τα αποτελέσματα ήταν διαφορετικά . Αυτο δε σημαίνει ότι θα γινόταν κιόλας . Θα το έψαχνα και θα έβλεπα τι θα έκανα..Εμένα μου πήραν αίμα και από τη φλεβα και από το ενδομήτριο .. Οπότε με κάλυψαν οι εξετάσεις . Τον αιματολόγο τον ξέρει και η @Troia kai γι αυτό το είπε. 

Όπως και να έχει δε χρειάζεται να γίνονται παρεξηγήσεις ούτε να οξύνονται τα πνεύματα.. Κάθε κοπέλα έχει την διαδρομή της σε αυτή την ιστορία ..Είμαστε εδώ για να στηρίζουμε η μία την άλλη διαφορετικά δεν υπάρχει λόγος να υπαρχει αυτό το forum . o στόχος είναι κοινός . @joka σε καμία περίπτωση δε θέλω να σκεφτείς ότι υποστηρίζω την @troia. όλες τις γνώμες τις λαμβάνω υπόψιν . 

Καλά, δεν έχουμε καυγά εδώ μέσα ώστε να μπείτε να πάρετε το μέρος της μίας ή της άλλης....

Και να σου τα πρότεινε, σιγά τα ωά, δεν είναι κάτι κακό, το κακό σου έγραψα ποιο ήταν και ο κος. Αν...δεν θα σου το πρότεινε ποτέ!

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, Amica είπε:

Έλα μωρέ εδώ πάμε από το σε κάνω σκουπίδι επιμένω φωνάζω λέω λέω στο αααα εγώ άλλο έλεγα ρε παιδί μου δεν εννοούσα αυτοοοο όταν βρούμε τοίχο. Πάντα η ίδια αντίδραση είναι γραφικό πλέον.  Αυτό ξες τι πτυχίο θέλει; φεύγω τώρα όμως γιατί θα με ξαναπούν αμόρφωτη. Επίσης κλασική ατάκα πλέον όταν τα βρούμε σκούρα. 

• Μου αρέσει 1

dancing_kid_avatar_picture_57685.gif

Κράτα το

Just now, Joka είπε:

Αρα ειδες που καταλαβα οτι η Τσεκουρα δε θα σε εβαζε ποτε να τα κανεις?Διοτι ακριβως δε χρειαζοταν,οπως φανηκε απ το αποτελεσμα...

Μα δεν θα πήγαινα ποτέ στην Τσεκούρα in the first place αν δεν με είχε τρομοκρατήσει ο Τσιλιβάκος ότι έχω αυξημένο κίνδυνο για αποβολή...Έτυχε. Σε αυτό καλό μου έκανε ο Τσιλιβάκος, γιατί μου άνοιξε τα μάτια η γυναίκα, και να' ναι καλά, γύρω από πολλά θέματα...

Just now, Troia είπε:

Ψηλά γράμματα.. θα αλλάξω το νικ σε αμόρφωτο λουκουμαδακι. :lol:

• Μου αρέσει 1

dancing_kid_avatar_picture_57685.gif

Κράτα το

Just now, FAITH** είπε:

Κατανοητα κοριτσι μου αυτα που γραφεις.

Απλα ως συμβουλη τα γραφω αυτα στην Τροια διοτι με ολα αυτα που γραφονται καποιες κοπελες μπορει πχ να θεωρησουν οτι και οι.ιδιες μπορει να πρεπει να παρουν αυτα τα φαρμακα η τις θεραπειες.

Καθε θεραπεια πρεπει να ειναι εξατομικευμενη.Αυτο τονιζω εγω συνεχως.Δεν ειναι ολα τα φαρμακα για ολες ουτε ολες οι θεραπειες για ολες.

Καθε τι πρεπει να παραθετεται ως προσωπικη εμπειρία και μονο!

hKYcp3.png

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις