Recommended Posts

Κορίτσια όταν τοποθετείται το έμβρυο στην μήτρα ο γιατρός «σκάβει» και το σκεπάζει με μια βλέννη; Το είπε μια γυναίκα στον άντρα μου να μου το πει και να το πω στον γιατρό ΧΑΧαχαχχαχα και ρίξαμε ένα Καβγά περίφημο.

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Κορίτσια όταν τοποθετείται το έμβρυο στην μήτρα ο γιατρός «σκάβει» και το σκεπάζει με μια βλέννη; Το είπε μια γυναίκα στον άντρα μου να μου το πει και να το πω στον γιατρό ΧΑΧαχαχχαχα και ρίξαμε ένα Καβγά περίφημο.

Δεν το ξέρες ; Και του λέει καληνυχτα θα τα πουμε σε εννιά μηνες!

Ε δεν νομιζω, κατι θα ειχε πάρει το αυτι μας!

Παντως κάνε λιγο πίσω γιατι μπορει πολυ απλοποιημένα η κοπελα να εννοούσε οτι γινεται σκρατσινγκ, στον προηγούμενο κύκλο της έμβρυομεταφορας βεβαια και την μερα της ετ καποιοι γιατροι βάζουν γοναδοτροπινη με έγχυση, που λειτουργεί ως κόλλα.

• Χαχα 8

wRSzp2.pngm2gGp2.png

Διαφημίσεις

Σίγουρα θα εννοούσε το σκρατσινγκ αλλά όχι κατά την ετ . Του λέω αφού η μτφ γίνεται με καθετήρα πως το ξινει ; Προς κι αν καθετήρας έχει νύχι στην άκρη του είπα. Κ εννοείται την ίδια απορία έχει και αυτός . 

Για την γοναδοτροπινη αυτό μάλλον εννοούσε. Κάτι το οποίο εγω δεν γνώριζα φυσικά και μου την είπε και ήθελα να του πετάξω το βάζο στο κεφάλι διότι θεωρεί αυτό αιτία μη εμφύτευσης και μλκιες .

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Σίγουρα θα εννοούσε το σκρατσινγκ αλλά όχι κατά την ετ . Του λέω αφού η μτφ γίνεται με καθετήρα πως το ξινει ; Προς κι αν καθετήρας έχει νύχι στην άκρη του είπα. Κ εννοείται την ίδια απορία έχει και αυτός . 

Για την γοναδοτροπινη αυτό μάλλον εννοούσε. Κάτι το οποίο εγω δεν γνώριζα φυσικά και μου την είπε και ήθελα να του πετάξω το βάζο στο κεφάλι διότι θεωρεί αυτό αιτία μη εμφύτευσης και μλκιες .

Κοιτα ο καθετηρας αν τον βάλει στον πυθμένα μπορει να σε τραυματίσει καμια φορα και να εχεις και λιγο αίματακι.

Αφου εσυ εχεις ήδη εμφυτευση χωρις αυτόν τον τροπο δεν ξερω κατα  ποσο θα σου έδινε το προβάδισμα αυτη η μέθοδος.

wRSzp2.pngm2gGp2.png

Just now, Καντι είπε:

Κοιτα ο καθετηρας αν τον βάλει στον πυθμένα μπορει να σε τραυματίσει καμια φορα και να εχεις και λιγο αίματακι.

Αφου εσυ εχεις ήδη εμφυτευση χωρις αυτόν τον τροπο δεν ξερω κατα  ποσο θα σου έδινε το προβάδισμα αυτη η μέθοδος.

Μα πως μου είπε ο σύζυγος να το πω στον γιατρό να το κάνει και σε εμένα. Λες και δεν ξέρει την δουλειά του. Άσε γιατί συγχύστηκα πάλι με τον μλκα

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Διαφημίσεις

Just now, Καντι είπε:

Δεν το ξέρες ; Και του λέει καληνυχτα θα τα πουμε σε εννιά μηνες!

Ε δεν νομιζω, κατι θα ειχε πάρει το αυτι μας!

Παντως κάνε λιγο πίσω γιατι μπορει πολυ απλοποιημένα η κοπελα να εννοούσε οτι γινεται σκρατσινγκ, στον προηγούμενο κύκλο της έμβρυομεταφορας βεβαια και την μερα της ετ καποιοι γιατροι βάζουν γοναδοτροπινη με έγχυση, που λειτουργεί ως κόλλα.

Λοιπον εγω είναι πολύ δύσκολη στον ύπνο.Λετε αυτός να είναι ο λόγος που δεν στεριωνω εμβρυο;! Δεν βολεύονται πουθενα τα άτιμα.. Σίγουρα το σκρατσινγκ εννοούσε. 

• Χαχα 1

Just now, anoulious είπε:

Λοιπον εγω είναι πολύ δύσκολη στον ύπνο.Λετε αυτός να είναι ο λόγος που δεν στεριωνω εμβρυο;! Δεν βολεύονται πουθενα τα άτιμα.. Σίγουρα το σκρατσινγκ εννοούσε. 

Ν αλλάξεις στάση ύπνου ή να μην κοιμάσαι καθόλου κοπελιά. 

Εσυ κανείς γοναδοτροπίνη; Αν όχι σίγουρα αυτό φταίει.

• Χαχα 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Ν αλλάξεις στάση ύπνου ή να μην κοιμάσαι καθόλου κοπελιά. 

Εσυ κανείς γοναδοτροπίνη; Αν όχι σίγουρα αυτό φταίει.

Κοιτα η έγχυση γοναδοτροπινης (βλ ο Παντος κάνει και ovitrelle)είναι τακτική που την ακολουθούν λίγοι γιατροί. Δεν έχει αποδειχθεί ότι βοηθάει.. Μάλλον θα τον κόψω τον ύπνο.. 

Just now, winspert είπε:

Να συμπληρωσω μονο απο προσωπικη εμπειρία πως εξίσου καλος με τον Λυμπερόπουλο είναι κ ο Βουλγαριδης που εχει το σπερμ λαμπ....Αυτους τους δυο μου ειχαν αναφερει σαν κορυφαιους...Κ να πω μονο πως ο άνθρωπος αυτός εκατσε κ μας συμβουλεψε κ μας εξηγησε πράγματα που ουτε οι γυναικολογοι δεν το ειχαν κανει...Που ηταν κ δουλεια τους!!!! 

Το ίδιο έκανε και σ᾽εμάς ο Λυμπερόπουλος!

Just now, Joka είπε:

Δεν αναφερθηκα σε πληρωμη πουθενά.

Δεν καταλαβαινω τι εννοεις με αυτα που γραφεις για χαπια εξωσωματικης και θρομβοφιλια,δεν εχουν καποια σχεση αυτα μεταξυ τους.

Οσο κανεις εξωσωματικη δεν κανεις παραλληλα ελεγχο θρομβοφιλιας ισχυει αυτο.

Παντα γραφεις "στο προηγουμενο κεντρο που ήμουν" κι εχεις πει οτι αναφερεσαι στο κεντρο του Αθ.

Με ποιο κέντρο συνεργαζόταν ο Δρ. διοτι δε νομιζω οτι.συνεργαζοταν ποτε με ιδιωτικο κεντρο,που ανήκε σε ιδιώτη.Σιγουρα όχι το 2019,πέρυσι δηλαδή.Απαγορευεται στους γιατρους του δημοσιου.Κανω καποιο λάθος?

Ποια η εμπειρία σου απο αυτο κεντρο?Αρα εχεις κανει εξωσωματικη σε.πόσα κέντρα μέσα.στο 2019?

Νομίζω ότι ο Δρακάκης είτε έχει δικό του κέντρο, είτε συνεργάζεται και με ιδιωτικό. Ο λουτράδης, νομίζω, έχει δικό του. Ο Βλάχος συνεργάζεται, έχω διαβάσει, με το Λητώ και το Ιασώ (τον έχω δει εγώ με τα μάτια μου). Μια χαρά συνεργάζονται με ιδιωτικά κέντρα και οι καθηγητές και οι στρατιωτικοί, έχω δει και από τις 2 κατηγορίες...

Το έκανε ο Πάντος της Νεφέλης, αν δεν κάνω λάθος...

• Μου αρέσει 3

Just now, Troia είπε:

Νομίζω ότι ο Δρακάκης είτε έχει δικό του κέντρο, είτε συνεργάζεται και με ιδιωτικό. Ο λουτράδης, νομίζω, έχει δικό του. Ο Βλάχος συνεργάζεται, έχω διαβάσει, με το Λητώ και το Ιασώ (τον έχω δει εγώ με τα μάτια μου). Μια χαρά συνεργάζονται με ιδιωτικά κέντρα και οι καθηγητές και οι στρατιωτικοί, έχω δει και από τις 2 κατηγορίες...

Το Λητώ και το Ιασώ ειναι μαιευτηρια,όχι κεντρα εξωσωματικης.

Με ιδιωτικα μαιευτηρια φυσικα μπορουν να συνεργαζονται,με κέντρα εξωσωματικής ιδιωτων ως συνεργατες όχι.

Ο Λουτραδης με καποιο αλλο καθηγητη ειχε ενα φεγγαρι δικο του,δεν ειμαι σιγουρη αν υπαρχει ακομα.

Ποιο ηταν το δικο σου κεντρο με το οποιο συνεργαζοταν πέρυσι ο Δρ.?Εφοσον έκανες εσύ εξωσωματική εκει,το γνωρίζεις καλυτερα.

hKYcp3.png

Διαφημίσεις

Just now, Troia είπε:

Το έκανε ο Πάντος της Νεφέλης, αν δεν κάνω λάθος...

Ναι στην νεφελη έκανε το θυμάμαι σίγουρα.

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Just now, Joka είπε:

Το Λητώ και το Ιασώ ειναι μαιευτηρια,όχι κεντρα εξωσωματικης.

Με ιδιωτικα μαιευτηρια φυσικα μπορουν να συνεργαζονται,με κέντρα εξωσωματικής ιδιωτων ως συνεργατες όχι.

Ο Λουτραδης με καποιο αλλο καθηγητη ειχε ενα φεγγαρι δικο του,δεν ειμαι σιγουρη αν υπαρχει ακομα.

Ποιο ηταν το δικο σου κεντρο με το οποιο συνεργαζοταν πέρυσι ο Δρ.?Εφοσον έκανες εσύ εξωσωματική εκει,το γνωρίζεις καλυτερα.

Βρε, στο institute of life του Ιασώ (το κέντρο εξωσωματικής τους) τον είδα με τα μάτια μου το Βλάχο! Καρατσεκαρισμένο, γιατί εκεί μέσα υπάρχει ένας άλλος πρώην καθηγητής σαν επιστημονικός συνεργάτης και τον σύστηνε σε έναν πελάτη και είναι σίγουρο ότι ήταν αυτός. Όλα τα μαιευτήρια έχουν κέντρα εξωσωματικής, σε αυτά αναφέρομαι ότι συνεργάζονται στρατιωτικοί και καθηγητές. Ο Λουτράδης έχει δικό του κέντρο, έψαχνα να πάω σε έναν από τους 3 (Λουτράδη, Δρακάκη, Βλάχο) και τους είχα ψάξει και τους 3, αλλά τελικά αποφασίσαμε να μείνουμε σε αυτόν που κάναμε τις σπερματεγχύσεις και δεν πήγαμε καν σε αυτούς...

Καρατσεκαρισμένο ότι μια χαρά και μπορούν!

• Μου αρέσει 2

Just now, Joka είπε:

Δεν αναφερθηκα σε πληρωμη πουθενά.

Δεν καταλαβαινω τι εννοεις με αυτα που γραφεις για χαπια εξωσωματικης και θρομβοφιλια,δεν εχουν καποια σχεση αυτα μεταξυ τους.

Οσο κανεις εξωσωματικη δεν κανεις παραλληλα ελεγχο θρομβοφιλιας ισχυει αυτο.

Παντα γραφεις "στο προηγουμενο κεντρο που ήμουν" κι εχεις πει οτι αναφερεσαι στο κεντρο του Αθ.

Με ποιο κέντρο συνεργαζόταν ο Δρ. διοτι δε νομιζω οτι.συνεργαζοταν ποτε με ιδιωτικο κεντρο,που ανήκε σε ιδιώτη.Σιγουρα όχι το 2019,πέρυσι δηλαδή.Απαγορευεται στους γιατρους του δημοσιου.Κανω καποιο λάθος?

Ποια η εμπειρία σου απο αυτο κεντρο?Αρα εχεις κανει εξωσωματικη σε.πόσα κέντρα μέσα.στο 2019?

Καλησπέρα και από μένα και sorry που πετάγομαι σαν σφήνα στη συζήτηση. Αν και δεν γνωρίζω το συγκεκριμένο γιατρό στον οποίο αναφέρεστε, έτυχε να έχω προσωπική παρόμοια εμπειρία με γιατρό δημόσιου (μεγάλο όνομα) ο οποίος μας εξέτασε εκτός νοσοκομείου σε ιδιωτικό κέντρο, το οποίο όπως μας είπε συνεργάζεται. Και λεφτά μας πήρε για το ραντεβού χωρίς απόδειξη φυσικά! Μέσα στο 2020 έτσι; Να προσθέσω ακόμα πως δεν ειμασταν κάν στο συγκεκριμένο κέντρο αν και προσπάθησε να μας πείσει να κάνουμε εκεί την εξωσωματική... Νόμιμο τώρα.. τι να πω.. Τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια άραγε;

Για το όνομα γιατρού και το κέντρο εξωσωματικής σε πμ για ευνόητους λόγους!

• Μου αρέσει 2

OiAXp2.pngbfhkp3.png

Στρατιωτικοί και καθηγητές έχουν μία ελευθερία παραπάνω από τους άλλους νοσοκομειακούς, π.χ. μπορούν να διατηρούν και ιδιωτικά ιατρεία, ίσως γι᾽αυτό...

Just now, Kiddo είπε:

Καλησπέρα και από μένα και sorry που πετάγομαι σαν σφήνα στη συζήτηση. Αν και δεν γνωρίζω το συγκεκριμένο γιατρό στον οποίο αναφέρεστε, έτυχε να έχω προσωπική παρόμοια εμπειρία με γιατρό δημόσιου (μεγάλο όνομα) ο οποίος μας εξέτασε εκτός νοσοκομείου σε ιδιωτικό κέντρο, το οποίο όπως μας είπε συνεργάζεται. Και λεφτά μας πήρε για το ραντεβού χωρίς απόδειξη φυσικά! Μέσα στο 2020 έτσι; Να προσθέσω ακόμα πως δεν ειμασταν κάν στο συγκεκριμένο κέντρο αν και προσπάθησε να μας πείσει να κάνουμε εκεί την εξωσωματική... Νόμιμο τώρα.. τι να πω.. Τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια άραγε;

Για το όνομα γιατρού και το κέντρο εξωσωματικής σε πμ για ευνόητους λόγους!

Όχι είναι νόμιμο. Για τους καθηγητές και τους στρατιωτικούς σίγουρα. Μπορείς να μου στείλεις εμένα π.μ.; 

Α, περίμενε, λες τον Ουρολόγο; 

• Μου αρέσει 2

Πριν λίγο καιρό το σύστημα υγείας ήταν τρισαθλιο και μόνο στο εξωτερικό ήταν καλά. Τώρα εξαιρετικός ο ένας και εξαιρετικός ο άλλος....

Τώρα στο στόχαστρο ο γιατρός μου....δεν λέω όνομα πιπέρι..... παλαιότερα και με άλλο nickname σε άλλο φόρουμ στο στόχαστρο ο Ευριπίδης...

Είπαμε δεν έχω ζωή και κάνω τον ντετέκτιβ στα φόρουμ....σχωρεστε με.

Μη μου δίνετε και πολλή σημασία....μιλάω και μόνη μου πολλές φορές....έτσι για την αλητεία...

• Χαχα 5

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα