Recommended Posts

Just now, anoulious είπε:

Τα 4 εμβρυα ειναι τα ελαχιστα που ισως πρεπει να παρει κανεις  για να ειναι στοιχειωδως ευχαριστημενος με δανεικα.Και εχει σημασια αν ειναι 3ή 5 ημερας και ποσα ωαρια σου δινουν.Στην 2η προσπαθεια πληρωνεις μονο εμβρυομεταφορα

3ης ημέρας ήταν και τελικά πήρε 3 έμβρυα και όχι 4 που είπα εγώ πριν!

• Λυπημένη/-ος 1

Just now, Emylia είπε:

3ης ημέρας ήταν και τελικά πήρε 3 έμβρυα και όχι 4 που είπα εγώ πριν!

Τότε ναι, πήγανε μέτρια τα πραγματα. 3 έμβρυα τρίτης ημέρας για δανεικά εμβρυα είναι λίγα. Η επιλογή του κέντρου είναι τελικά μεγάλη απόφαση.

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, tina79 είπε:

Πωπω..1000 συγνωμη αναποδα τα ειπα..Β12 441 κ η D 22 για την ακριβεια.. Δεν μου εχουν ζητησει ποτε καμπυλη ζαχαρου, 2 ενδοκρινολογους εχω αλλαξει

Η d πρέπει να ναι από 30 και πάνω για να έχεις επάρκεια. Εγώ είχα χαμηλη πριν την κύηση, 18, πήρα αγωγή κι έφτασε 27.

• Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

On 18/10/2020 at 12:29 ΠΜ, maroullaki είπε:

Αύριο πάω για εμβριομεταφορα  το άγχος χτυπάει κόκκινο γιατι είναι ένα και μοναδικό ..θα τα καταφέρει στην απόψυξη; Είναι το πρώτο βήμα. 

• Μου αρέσει 9

Just now, ni-ki είπε:

Αύριο πάω για εμβριομεταφορα  το άγχος χτυπάει κόκκινο γιατι είναι ένα και μοναδικό ..θα τα καταφέρει στην απόψυξη; Είναι το πρώτο βήμα. 

Ευχόμαστε να πάνε όλα καλά, να τα καταφέρει και να στεριώσει. Σου στέλνουμε τη θετική μας ενέργεια!!!

Διαφημίσεις

Just now, Troia said:

Είναι η ίδια που πήγε η Άριελ; Δεν ξέρω καθόλου...Από γυναίκες, 2 ονόματα ξέρω όλα κι όλα και δεν είναι αυτή μέσα. Αλλά μου είχε στείλει η Άριελ το site κάποιας, ίσως αυτής, που μου είχε φανεί καλή. Τι να σου πω, δεν ξέρω....

Πάντως ό,τι κι αν είναι αυτή η γιατρός, απέφευγε το τοστ και τις φρυγανιές για πρωινό...Άποψή μου βέβαια...

Όχι όχι καμία σχέση. Δεν θυμάμαι το όνομα αυτηνης που πήγα εγώ, αλλά η δικιά μου δεν ήταν αναπαραγωγήσ (αν και τελικά ήξερε πολλά η κοπελα) 

Just now, ni-ki said:

Σε ευχαριστώ , ελπίζω να πάνε καλά όλα για όλες μας 

Think positive!!! 

Να σκέφτεσαι με σιγουριά ότι αυτό είναι το μωρό σου!! 

Λοιπόν @Troiaαν θες να την βρεις για να την ψάξεις, για να παίξουμε και λιγο, το επώνυμο της ειναι μουσικό όργανο (χάχα) 

• Μου αρέσει 1

Just now, Emylia είπε:

Μακαρι παντως για να είμαι ειλικρινής μου φάνηκαν λίγα τα 4 έμβρυα από δότρια η κάνω Λάθος;

Αναλογα τι συμφωνια εχει κανει ποσα χρηματα ποςα εμβρυα; υπαρχει σχετικό θεμα να σου πουνε οι κοπελες τα παντα.αμεσα στον επομενο κυκλο μπορει να μεταφερει τα υπολοιπα 2 εμβρυα.το εχω κανει αλλωστε εγω..εκτος αν θελει ο γιατρος της να τσεκαρει κατι..

ZAeBp3.png

Just now, Arriel_83 είπε:

Όχι όχι καμία σχέση. Δεν θυμάμαι το όνομα αυτηνης που πήγα εγώ, αλλά η δικιά μου δεν ήταν αναπαραγωγήσ (αν και τελικά ήξερε πολλά η κοπελα) 

Think positive!!! 

Να σκέφτεσαι με σιγουριά ότι αυτό είναι το μωρό σου!! 

Λοιπόν @Troiaαν θες να την βρεις για να την ψάξεις, για να παίξουμε και λιγο, το επώνυμο της ειναι μουσικό όργανο (χάχα) 

Πηγες τελικα στην δικια μου? Πως σου φανηκε? Για την ακριβεια..κρουστο ειναι!

Just now, Thia1985 είπε:

Η d πρέπει να ναι από 30 και πάνω για να έχεις επάρκεια. Εγώ είχα χαμηλη πριν την κύηση, 18, πήρα αγωγή κι έφτασε 27.

Ωραια ευχαριστω!! Θα παω να παρω αυτες τις d3 fix..καπως ετσι λεγονται?

Just now, tina79 είπε:

A, ωραία, στην ίδια πήγατε. ΟΚ. @Arriel_83ούτε εσένα σου έγραψε καμπύλη αν δεν κάνω λάθος...Δεν πειράζει, θα πας στην Τσεκούρα, θα σε βάλει εκείνη να κάνεις. Το ίδιο έκανε σε κοπέλα που πήγε πρόσφατα...

Just now, tina79 είπε:

Ωραια ευχαριστω!! Θα παω να παρω αυτες τις d3 fix..καπως ετσι λεγονται?

Εγώ παίρνω της solgar, 1000άρα υπό κ.σ., των 2000 τώρα που είμαι σε φάση εξωσωματικής. 

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, tina79 said:

Οχι δεν πήγα.. Προτίμησα να κινηθώ οικονομικα και πήγα μέσω της ασφαλιστικής σε μια κοπέλα στο Mediterraneo.. Πλάκα πλάκα ήταν καλή.. Είπαμε πολλά, μου βρήκε θυροειδή λίγο ανεβασμένο και παίρνω Τ4. 

Just now, Troia said:

A, ωραία, στην ίδια πήγατε. ΟΚ. @Arriel_83ούτε εσένα σου έγραψε καμπύλη αν δεν κάνω λάθος...Δεν πειράζει, θα πας στην Τσεκούρα, θα σε βάλει εκείνη να κάνεις. Το ίδιο έκανε σε κοπέλα που πήγε πρόσφατα...

Όχι δεν πήγαμε στην ίδια. Ναι εμένα καμπύλη δεν μου έγραψε.. Αλλά γιστι να μου γράψει? 

Όχι δεν πήγαμε στην ίδια. Ναι εμένα καμπύλη δεν μου έγραψε.. Αλλά γιστι να μου γράψει? 

Γιατί είναι σημαντική εξέταση. Έχει σχέση και με την ποιότητα των ωαρίων. Μην ανησυχείς, θα σου κάνει η Τσεκούρα. 

• Μου αρέσει 1

2 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Κορίτσια ερώτηση...step one δείχνουν στάνταρτ νωρίς;;;;Κυριακή είναι μέρα περιόδου ωορηξια όμως έκανα βάσει παρακολούθησης εδώ κ 14 ηη 13μέρες..θα έδειχνε σήμερα;;;;αρνητικό ήταν.

Λοιπόν εγώ στον γιο μου έκανα δύο μέρες πριν την περίοδο το hometest , παρόμοια με one step και ήταν αχνό θετικό. Την ημέρα της χοριακης κάνω ένα ακόμα για να το έχω ενθύμιο με πιο έντονη γραμμή  και ήταν αρνητικό και η χοριακη 264. Αχτι τα είχα αυτά τα τεστ ρε κορίτσια και τελικά ένα αχνό θετικό πήρα στον γιο μου και αυτό τελικά ξεθώριασε....

@olpapa με το καλό ρε κορίτσι μου το γιοκαρινι σου!!!

• Μου αρέσει 5
  • Χαχα 4

Οχι δεν πήγα.. Προτίμησα να κινηθώ οικονομικα και πήγα μέσω της ασφαλιστικής σε μια κοπέλα στο Mediterraneo.. Πλάκα πλάκα ήταν καλή.. Είπαμε πολλά, μου βρήκε θυροειδή λίγο ανεβασμένο και παίρνω Τ4. 

Καμπυλη ουτε εμενα μου ειχε γραψει η ενδοκρινολογος διοτι ζαχαρο,ινσουλινη κι ολες οι αλλες.τιμες ηταν καλές.Εξαιρετική,ενδοκρινολογος -διαβητολογος.Χωρις την ταμπελα "αναπαραγωγης".

Μετα βεβαια μου ζητησε ο εξωσωματικος μηπως,αν ο μη γενοιτο....Φυσικα βγηκε φυσιολογική.Με fsh παντα ως το 10 και ΑΜΗ 30 τι κακη ποιοτητα ωαριων??!?!

Μια παρανοια,ενα σωρο άσκοπες εξετασεις οι οποιες δημιουργουσαν ολο και περισσότερο στρες κι επιβαρυναν την ψυχολογια μου..

hKYcp3.png

Just now, Egina mama είπε:

Λοιπόν εγώ στον γιο μου έκανα δύο μέρες πριν την περίοδο το hometest , παρόμοια με one step και ήταν αχνό θετικό. Την ημέρα της χοριακης κάνω ένα ακόμα για να το έχω ενθύμιο με πιο έντονη γραμμή  και ήταν αρνητικό και η χοριακη 264. Αχτι τα είχα αυτά τα τεστ ρε κορίτσια και τελικά ένα αχνό θετικό πήρα στον γιο μου και αυτό τελικά ξεθώριασε....

@olpapa με το καλό ρε κορίτσι μου το γιοκαρινι σου!!!

Να το χαίρεσαι.και εγώ στον γιο μου το πιο αχνό θετικό που υπάρχει μέρα περιόδου είχα.

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα