Recommended Posts

Just now, Troia είπε:

Καλησπέρα,

Αν μένεις Αθήνα, στα φαρμακεία του Avenue και Golden Hall θα βρεις σίγουρα! Καλή αρχή σου εύχομαι!

Δυστυχώς δεν έχουν.. μίλησα μαζί τους και κανένας δεν είχε...όλοι λένε ότι μπορεί να φέρουν αλλά είναι δύσκολο! Ευχαριστώ πάρα πολύ...μακάρι όλα να πάνε καλά!

Just now, Argie.P είπε:

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα σας! Διαβάζω κατά καιρούς και ποτε δεν βρηκα το θάρρος να γράψω...Όμως έχω φτάσει στα όρια μου γιατί δεν είχα ποτέ κανέναν που να καταλαβαίνει όπως έχετε εσείς ή μια την άλλη! Εύχομαι σε όλες σας ότι καλύτερο μέσα από την καρδιά μου! Με την σειρά μου θέλω να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε που μπορώ να βρω gonal 900 γιατί μου λένε διαφορετικά πράγματα στο κάθε φαρμακείο που ρωτάω...δεν βρισκω πουθενα και δεν ξερω τι να κανω... οποια γωριζει κατι και μπορει να με βοηθησει θα ήμουν ευγνώμων!

Ρώτησε στον Μαραγκό, έχει δύο Φαρμακεία. Πανεπιστημίου και Μεσογείων.

Διαφημίσεις

Just now, Liakada είπε:

Ρώτησε στον Μαραγκό, έχει δύο Φαρμακεία. Πανεπιστημίου και Μεσογείων.

Θα καλέσω αύριο το πρωί! Ευχαριστώ πάρα πολύ!

• Μου αρέσει 1

Just now, Argie.P είπε:

Θα καλέσω αύριο το πρωί! Ευχαριστώ πάρα πολύ!

Ελπίζω να βρεις. Εγώ εκεί είχα βρει πολύ εύκολα. Και στον Μπακάκο ρώτα.

• Μου αρέσει 1

Καλησπέρα κορίτσια. Ετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορα τη Δευτερα και παιρνω καθημερινα 6 cyclacur, 1 ενεση prolutex και vasclor το πρωι. Παρατηρησα οτι απο οταν αρχισα την προγεστερονη εχω διαφορα πονακια και τσιμπηματακια χαμηλα. Ειχε καμμία αντιστοιχα συμπτωματα;

• Μου αρέσει 3

Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, fotini* είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Ετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορα τη Δευτερα και παιρνω καθημερινα 6 cyclacur, 1 ενεση prolutex και vasclor το πρωι. Παρατηρησα οτι απο οταν αρχισα την προγεστερονη εχω διαφορα πονακια και τσιμπηματακια χαμηλα. Ειχε καμμία αντιστοιχα συμπτωματα;

Καλημέρα κορίτσι μου.. κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά στα φάρμακα..εγώ έπαιρνα ακριβως τα ιδια με σένα συν αυτοκόλλητα οιστραδιολης..Αλλά δεν ένιωθα τίποτα....Κάνε υπομονή....μόνο αυτό.. εμένα λίγο οι ενέσεις με ζορισαν πονούσαν πολύ..  σου εύχομαι καλή επιτυχία!

5 ώρες πρίν, Argie.P είπε:

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα σας! Διαβάζω κατά καιρούς και ποτε δεν βρηκα το θάρρος να γράψω...Όμως έχω φτάσει στα όρια μου γιατί δεν είχα ποτέ κανέναν που να καταλαβαίνει όπως έχετε εσείς ή μια την άλλη! Εύχομαι σε όλες σας ότι καλύτερο μέσα από την καρδιά μου! Με την σειρά μου θέλω να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε που μπορώ να βρω gonal 900 γιατί μου λένε διαφορετικά πράγματα στο κάθε φαρμακείο που ρωτάω...δεν βρισκω πουθενα και δεν ξερω τι να κανω... οποια γωριζει κατι και μπορει να με βοηθησει θα ήμουν ευγνώμων!

Καλημέρα κορίτσι μου προσφάτως ήμουν στη θέση σου με άλλο φάρμακο κ στο φαρμακείο που είναι κοντά στον ερυθρό σταυρό ήταν πολύ οργανωμένο.αν θέλεις μπορώ να μάθω το τηλ κ να στο στείλω.. σου εύχομαι να βρεις να τελειώνει το μαρτύριο σου.

• Μου αρέσει 1

Κσλημέρα κορίτσια μου.

Χθές δυστυχώς είχα αρνητική χοριακή,μετά απο τη μεταφορά των μοναδικών μου βλαστοκύστεων.

Μίλησα με τον γιατρό μου και υπάρχουν οι εξής επιλογές βάση ιστορικού μας.

1ον: Πρέπει να βάλω άμεσα σπιραλ μιρένα, λόγω υπερπλασίας μου και εφόσον έχω αντοχές να αρχίσουμε ξανά να μαζεύουμε....ίσως 3ης ημέρας αυτή τη φορά και με βιοψία όρχεων. Και μετά απο άγνωστο πόσους μήνες  υστεροσκόπηση, να βγεί το σπιραλ κ βιοψία και εμβρυομεταφορά με χαμηλό ποσοστό επιτυχίας λόγω ηλικίας, όμως όχι απίθανο. 

2ον: Δωρεά ωαρίων. Σε αυτή την περίπτωση δεν βάζω σπιράλ κ απλά πριν την εμβρυομεταφορά  υστεροσκόπηση και βιοψία. Μου είπε για αναμονή 2 μηνών περίπου.

Να πώ εδώ ότι είμαι 43 χρονών, ζώ  περίπου 400χμ μακριά απο Αθήνα, οπότε πηγαινοέρχομαι κάθε φορά(πολύ μεγάλο έξοδο,βενζίνη,διόδια, ενοικίαση σπιτιού).  

Αυτό που με βιάζει, είναι η ηλικία και ειδικά η η υπερπλασία μου .

Δεν ξέρω τί να κάνω, δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ  . Χρόνια είμαι στην παρέα σας και η Ρσφαέλα, η Μαιρούλα, η Θία και πολλές ακόμη κοπέλες μου άνοιξαν τα μάτια για το θέμα δωρεάς.

Έπρεπε κάπου να τα πώ γιατί με πνίγουν και σας ευχαριστώ που με ακούσατε.

• Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 17

Just now, Ελισώ είπε:

Κσλημέρα κορίτσια μου.

Χθές δυστυχώς είχα αρνητική χοριακή,μετά απο τη μεταφορά των μοναδικών μου βλαστοκύστεων.

Μίλησα με τον γιατρό μου και υπάρχουν οι εξής επιλογές βάση ιστορικού μας.

1ον: Πρέπει να βάλω άμεσα σπιραλ μιρένα, λόγω υπερπλασίας μου και εφόσον έχω αντοχές να αρχίσουμε ξανά να μαζεύουμε....ίσως 3ης ημέρας αυτή τη φορά και με βιοψία όρχεων. Και μετά απο άγνωστο πόσους μήνες  υστεροσκόπηση, να βγεί το σπιραλ κ βιοψία και εμβρυομεταφορά με χαμηλό ποσοστό επιτυχίας λόγω ηλικίας, όμως όχι απίθανο. 

2ον: Δωρεά ωαρίων. Σε αυτή την περίπτωση δεν βάζω σπιράλ κ απλά πριν την εμβρυομεταφορά  υστεροσκόπηση και βιοψία. Μου είπε για αναμονή 2 μηνών περίπου.

Να πώ εδώ ότι είμαι 43 χρονών, ζώ  περίπου 400χμ μακριά απο Αθήνα, οπότε πηγαινοέρχομαι κάθε φορά(πολύ μεγάλο έξοδο,βενζίνη,διόδια, ενοικίαση σπιτιού).  

Αυτό που με βιάζει, είναι η ηλικία και ειδικά η η υπερπλασία μου .

Δεν ξέρω τί να κάνω, δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ  . Χρόνια είμαι στην παρέα σας και η Ρσφαέλα, η Μαιρούλα, η Θία και πολλές ακόμη κοπέλες μου άνοιξαν τα μάτια για το θέμα δωρεάς.

Έπρεπε κάπου να τα πώ γιατί με πνίγουν και σας ευχαριστώ που με ακούσατε.

Πολυ λυπάμαι για το αρνητικό σου.

Αν θέλεις μωρο εδώ και τωρα να προχωρήσεις με δωρεά, αν εχεις στο μυαλό οτι εχεις επτά χρόνια μπροστά σου για να μείνεις εγκυος πιστεύω οτι μπορείς να δώσεις ενα περιθώριο ενός - δυο ετών με δικο σου υλικό.

Οπως περιγράφεις την κατάσταση επισης η δωρεά ακούγεται πολυ πιο οικονομική κατι που δεν ξερω ποσο σας βαραίνει ή υπάρχει σχετική άνεση.

• Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngm2gGp2.png

Just now, Καντι είπε:

Αν θέλεις μωρο εδώ και τωρα να προχωρήσεις με δωρεά, αν εχεις στο μυαλό οτι εχεις επτά χρόνια μπροστά σου για να μείνεις εγκυος πιστεύω οτι μπορείς να δώσεις ενα περιθώριο ενός - δυο ετών με δικο σου υλικό.

Οπως περιγράφεις την κατάσταση επισης η δωρεά ακούγεται πολυ πιο οικονομική κατι που δεν ξερω ποσο σας βαραίνει ή υπάρχει σχετική άνεση.

Κάντυ μου, σε ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Σαφώς η δωρεά είναι πιο "οικονομική" στη δική μου περίπτωση.

Δεν είμαστε οικονομικά άνετοι, καθώς δεν ανανέωσα τη σύμβασή μου γιατί με άγχωνε το να λείπω για την εξωσωματική και ο χώρος εργασίας ήταν πολύ κουραστικός.(νοσηλεύτρια). Δόξα το θεό τα πεθερικά μου και ο πατέρας μου (τη μητέρα μου την έχω χάσει) μας στάθηκαν και μας στέκονται σε κάθε βήμα μας από τη στιγμή που όλα όσα είχαμε μαζέψει τελείωσαν στις προσπάθειες.

Αισθάνομαι ότι τελείωσαν οι αντοχές μου, απλά να... πώς το αποφασίζεις.

*πλησιάζουν οι μέρες σου και σε σκέφτομαι συχνά. Σου εύχομαι με έναν πόνο να κρατήσετε τον υγιή πρίγκηπά σας <3

• Μου αρέσει 1

Just now, Καντι είπε:

Δε θα μπορούσες να τα πεις καλύτερα. 

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

Just now, anoulious είπε:

Δε θα μπορούσες να τα πεις καλύτερα. 

Να ξέρεις ότι κι εσύ χωρίς να το ξέρεις με βοηθάς στην απόφασή μου αυτή.

Είμαστε κι οι 2 απο μακριά, στον ίδιο γιατρό, στο ίδιο κέντρο για δωρεά. Και αναρωτιέμαι.. μου είπε ο γιατρός να μιλήσω με την συντονίστρια μέσω διαδικτύου, πώς θα γίνει αυτό, με κάμερα; Θα της στείλω φωτογραφίες μας; Έχεις κάποια ιδέα;

Με το καλό να ξεκινήσεις και σου εύχομαι σύντομα να ανταμειφθούν οι κόποι σου. 

Just now, Ελισώ είπε:

Είμαστε κι οι 2 απο μακριά, στον ίδιο γιατρό, στο ίδιο κέντρο για δωρεά. Και αναρωτιέμαι.. μου είπε ο γιατρός να μιλήσω με την συντονίστρια μέσω διαδικτύου, πώς θα γίνει αυτό, με κάμερα; Θα της στείλω φωτογραφίες μας; Έχεις κάποια ιδέα;

Καταρχήν λυπάμαι πολύ για το αρνητικό σου αποτέλεσμα. Δεν είσαι μεγάλη κοριτσι μου αλλά καταλαβαίνω ότι και εσύ έχεις κουραστεί και ψυχολογικά και σωματικά. Προχωρά με δωρεά και σύντομα να έχεις ένα ή και δύο παιδάκια στην αγκαλιά σου.

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Just now, Egina mama είπε:

Καταρχήν λυπάμαι πολύ για το αρνητικό σου αποτέλεσμα. Δεν είσαι μεγάλη κοριτσι μου αλλά καταλαβαίνω ότι και εσύ έχεις κουραστεί και ψυχολογικά και σωματικά. Προχωρά με δωρεά και σύντομα να έχεις ένα ή και δύο παιδάκια στην αγκαλιά σου.

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου. Μάλλον θα πρέπει να μεταφερθώ στο θέμα με τη δωρεά για να με κατατοπίσουν τα κορίτσια.

Εάν δεν είχα το θέμα της υπερπλασίας να με φοβίζει , ίσως να προσπαθούσα άλλη μία φορά με δικά μου, όμως πρέπει να βάλω πάνω απο όλα την υγεία μου, για να μπορέσω να πιάσω το όνειρο κι εγώ..

• Μου αρέσει 8

Just now, Ελισώ είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές. Εγώ πάω για διδακτορικό στην υπομονή...Πριν από δύο χρόνια ήμουν στη θέση σου.Σκεφτομουν ακριβώς τα ίδια. Χωρίς υπερπλασία ενδομητρίου αλλά με ένα σωρό θέματα και κυρίως πολλά πολλά αρνητικά. Τελικά αποφάσισα και επειδη ειχα καποια δικά μου που δεν εφταναν, να προσπαθήσω να μαζέψω ακόμη κανένα.. Ενα μαρτύριο, κυστικα κλπ.. Τσάμπα πέρασε ο καιρός, δεν έκανα τίποτα και μετάνιωσα που δεν είχα αποφασίσει νωρίτερα να προχωρήσω με δωρεα. Αν δεις στο Cafe με τη δωρεα είμαι από τις μεγαλύτερες. Κάτι λέει αυτό.. Για τις υπόλοιπες κοπέλες. Προφανώς θετικό. 

Πέρασαν και εμένα πολλά από το μυαλό μου, ίσως μέσα μας όλοι θέλουμε να μας μοιάζει το παιδακι μας. Το ανηψακι μου που μου μοιάζει, ίσως πιο πολύ από την αδερφή μου, καμαρωνω συνέχεια..Θελω ομως τόσο πολύ ένα παιδάκι που η απόφαση ήτανε μονόδρομος. Και πάνω από όλα κουράστηκα να "κακοποιω" τον εαυτό μου. Μια μέρα πηρα 3 χάπια αντιβιωση και μια εβδομάδα πονουσα.Καλη επιτυχία στα επόμενα βήματα σου. 

Αν αναφέρεσαι στο Ιακ πρακτικά δεν ξέρω πως θα γίνει γιατί εμείς είχαμε κατέβει τον Ιούλιο και πήγαμε από εκεί. Να είσαι ξεκάθαρη σ αυτό που θέλεις και να ρωτήσεις τα πάντα. Εγώ δεν τα είχα σημειώσει και κάποια τα ξέχασα.. Ζητάει ούτως ή άλλως κάποιες φώτο. Δικές σου και του ζευγαριού. 

• Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1

Just now, Ελισώ said:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου. Μάλλον θα πρέπει να μεταφερθώ στο θέμα με τη δωρεά για να με κατατοπίσουν τα κορίτσια.

Εάν δεν είχα το θέμα της υπερπλασίας να με φοβίζει , ίσως να προσπαθούσα άλλη μία φορά με δικά μου, όμως πρέπει να βάλω πάνω απο όλα την υγεία μου, για να μπορέσω να πιάσω το όνειρο κι εγώ..

Λυπάμαι πολύ για το αρνητικό, εύχομαι η επόμενη φορά να είναι η τυχερή και σύντομα να γίνει το όνειρο σου πραγματικότητα και να γίνετε γονείς :wub:

Καλή τύχη και όλη τη θετική μας ενέργεια και στα υπόλοιπα κορίτσια που περιμένουν σήμερα αποτελέσματα

• Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

9Q0Yp2.png

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα