Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , Ελισώ είπε:

Καλημέρα κορίτσι. Λυπάμαι για το αρνητικό σου και καταλαβαίνω την κούρασή σου ψυχικά και σωματικά. Δεν μπορώ να σου πω τι να κάνεις γτ η απόφαση είναι δική σου. Αυτό που μπορώ να σου πω όμως είναι ότι η δωρέα μου ακούγεται μία πολύ καλή επιλογή. Πιστεύω πως κυριως για τη γυναίκα δεν κάνει μεγάλη διαφορά και ότι από τη στιγμή που θα νοιώσεις το μβράκι μέσα σου θα το έχεις ξεχάσει. Το αν το dna είναι δικό σου ή όχι μικρή σημασία έχει. Σου εύχομαι καλή επιτυχία σε ότι κι αν αποφασίσεις

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Just now, Ελισώ είπε:

Κσλημέρα κορίτσια μου.

Χθές δυστυχώς είχα αρνητική χοριακή,μετά απο τη μεταφορά των μοναδικών μου βλαστοκύστεων.

Μίλησα με τον γιατρό μου και υπάρχουν οι εξής επιλογές βάση ιστορικού μας.

1ον: Πρέπει να βάλω άμεσα σπιραλ μιρένα, λόγω υπερπλασίας μου και εφόσον έχω αντοχές να αρχίσουμε ξανά να μαζεύουμε....ίσως 3ης ημέρας αυτή τη φορά και με βιοψία όρχεων. Και μετά απο άγνωστο πόσους μήνες  υστεροσκόπηση, να βγεί το σπιραλ κ βιοψία και εμβρυομεταφορά με χαμηλό ποσοστό επιτυχίας λόγω ηλικίας, όμως όχι απίθανο. 

2ον: Δωρεά ωαρίων. Σε αυτή την περίπτωση δεν βάζω σπιράλ κ απλά πριν την εμβρυομεταφορά  υστεροσκόπηση και βιοψία. Μου είπε για αναμονή 2 μηνών περίπου.

Να πώ εδώ ότι είμαι 43 χρονών, ζώ  περίπου 400χμ μακριά απο Αθήνα, οπότε πηγαινοέρχομαι κάθε φορά(πολύ μεγάλο έξοδο,βενζίνη,διόδια, ενοικίαση σπιτιού).  

Αυτό που με βιάζει, είναι η ηλικία και ειδικά η η υπερπλασία μου .

Δεν ξέρω τί να κάνω, δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ  . Χρόνια είμαι στην παρέα σας και η Ρσφαέλα, η Μαιρούλα, η Θία και πολλές ακόμη κοπέλες μου άνοιξαν τα μάτια για το θέμα δωρεάς.

Έπρεπε κάπου να τα πώ γιατί με πνίγουν και σας ευχαριστώ που με ακούσατε.

Τωρα μολις το διαβασα, λυπαμαι πολυ κοριτσι μου. Ομως καθε εμποδιο ειναι μια νεα αρχη για το επομενο βημα, Δες το ετσι.

Ισως ειναι γραφτο, να φερεις στον κοσμο ενα παιδακι που μπορει να μη σου μοιαζει, αλλα θα ειναι ενα ομορφο υγιες μωρακι, που θα το αγαπατε πολυ, και θα το καμαρωνετε...Μην αφηνεις να περναει ο καιρος . Κανε το βημα  για να βιωσες την απολυτη ευτυχια αμεσα, χωρις αναστολες, χωρις χαμηλα προγνωστικα και κακη ψυχολογια.

Εγω ενα πραγμα εχω μετανιωσει.Που δεν εκανα αυτο το βημα νωριτερα...

• Μου αρέσει 8
  • Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

1 hour ago, Ελισώ said:

Κάντυ μου, σε ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Σαφώς η δωρεά είναι πιο "οικονομική" στη δική μου περίπτωση.

Δεν είμαστε οικονομικά άνετοι, καθώς δεν ανανέωσα τη σύμβασή μου γιατί με άγχωνε το να λείπω για την εξωσωματική και ο χώρος εργασίας ήταν πολύ κουραστικός.(νοσηλεύτρια). Δόξα το θεό τα πεθερικά μου και ο πατέρας μου (τη μητέρα μου την έχω χάσει) μας στάθηκαν και μας στέκονται σε κάθε βήμα μας από τη στιγμή που όλα όσα είχαμε μαζέψει τελείωσαν στις προσπάθειες.

Αισθάνομαι ότι τελείωσαν οι αντοχές μου, απλά να... πώς το αποφασίζεις.

*πλησιάζουν οι μέρες σου και σε σκέφτομαι συχνά. Σου εύχομαι με έναν πόνο να κρατήσετε τον υγιή πρίγκηπά σας <3

όχι!! το είχα πιστεψει οτι αυτη την φορα θα ήταν θετικο... λυπαμαι πολυ βρε κοριτσι μου :cry: 

Οπως συνηθιζω να λεω "οσο αντεχει η καρδια και η τσεπη μας προχωραμε". Η δωρεα δεν ειναι η ευκολη λυση, θελει πολλα κοτσια και το εχουν αποδειξει οι μαχητριες μας εδω.

Στην τελικη οποιο δρομο κι αν ακολουθησεις θα ειναι το μωρακι σου και εννοειται εχεις την υποστηριξη ολων μας για οποια αποφαση παρεις. 

Σου στελνω μια μεγαλη αγκαλια :wub:  

1 hour ago, Ελισώ said:

• Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

H8z0p3.png

Just now, playbunny είπε:

όχι!! το είχα πιστεψει οτι αυτη την φορα θα ήταν θετικο... λυπαμαι πολυ βρε κοριτσι μου :cry: 

Οπως συνηθιζω να λεω "οσο αντεχει η καρδια και η τσεπη μας προχωραμε". Η δωρεα δεν ειναι η ευκολη λυση, θελει πολλα κοτσια και το εχουν αποδειξει οι μαχητριες μας εδω.

Στην τελικη οποιο δρομο κι αν ακολουθησεις θα ειναι το μωρακι σου και εννοειται εχεις την υποστηριξη ολων μας για οποια αποφαση παρεις. 

Σου στελνω μια μεγαλη αγκαλια :wub:  

Just now, MaryH είπε:

Τωρα μολις το διαβασα, λυπαμαι πολυ κοριτσι μου. Ομως καθε εμποδιο ειναι μια νεα αρχη για το επομενο βημα, Δες το ετσι.

Ισως ειναι γραφτο, να φερεις στον κοσμο ενα παιδακι που μπορει να μη σου μοιαζει, αλλα θα ειναι ενα ομορφο υγιες μωρακι, που θα το αγαπατε πολυ, και θα το καμαρωνετε...Μην αφηνεις να περναει ο καιρος . Κανε το βημα  για να βιωσες την απολυτη ευτυχια αμεσα, χωρις αναστολες, χωρις χαμηλα προγνωστικα και κακη ψυχολογια.

Εγω ενα πραγμα εχω μετανιωσει.Που δεν εκανα αυτο το βημα νωριτερα...

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου 

• Μου αρέσει 2

Γεια σας! Αν κάποια κοπέλα από Αθήνα ενδιαφέρεται έχω 600 μοναδες Gonal σε στυλο των 900 που μου περισεψαν και τις χαριζω εννοείται. Το στυλό ανοιχτηκε χτες 27/11.

• Μου αρέσει 8

Διαφημίσεις

Just now, Rose7 είπε:

Γεια σας! Αν κάποια κοπέλα από Αθήνα ενδιαφέρεται έχω 600 μοναδες Gonal σε στυλο των 900 που μου περισεψαν και τις χαριζω εννοείται. Το στυλό ανοιχτηκε χτες 27/11.

Χθες έψαχνε μία κοπέλα και δεν έβρισκε. Αν ανατρέξεις λίγο πιο πίσω, θα βρεις την ανάρτησή της. Εδώ, νομίζω, την είχε κάνει. 

Να σας ρωτήσω ..εκανα την ovitrele στις 14 ,στις 16 ωοληψια κ στις 21 ετ βλαστοκυστεων...ο ιατρός είπε σε 12 μέρες χοριακη δηλ.τη Πέμπτη .Πότε μπορώ να κάνω τεστακι;;

Just now, Rose7 είπε:

Έψαχνε η @Argie.P. Ελπίζω να βρήκε...

gcglp2.png

Just now, Katerina13 είπε:

Να σας ρωτήσω ..εκανα την ovitrele στις 14 ,στις 16 ωοληψια κ στις 21 ετ βλαστοκυστεων...ο ιατρός είπε σε 12 μέρες χοριακη δηλ.τη Πέμπτη .Πότε μπορώ να κάνω τεστακι;;

Από τη Δευτέρα άνετα. Και αύριο αλλά οκ. Κάν'το Δευτέρα. 

• Μου αρέσει 1

dancing_kid_avatar_picture_57685.gif

Κράτα το

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Από τη Δευτέρα άνετα. Και αύριο αλλά οκ. Κάν'το Δευτέρα. 

Σ´ευχαριστω!!!Λεω να το κάνω να δούμε τί έχει γίνει...

Διαφημίσεις

Just now, Liakada είπε:

Έψαχνε η @Argie.P. Ελπίζω να βρήκε...

Ναι ναι κορίτσια μου βρήκα με την βοήθεια της Nephele78 !Σας ευχαριστώ παααααρα πολύ όλες!! 

• Μου αρέσει 3

4 ώρες πρίν, Katerina13 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι και καλή επιτυχία να έχεις. Εγώ λέω αν θες να κάνεις νωρίτερα κάνε μία χοριακή τη Δευτέρα. Μη το ρισκάρεις με το τεστ και πάρεις λάθος αποτέλεσμα. 

• Μου αρέσει 1

Καλήσπερα, Εχω 150 μοναδες menopur 600 iu, τις χαριζω, χθες ανοιξα τη συσκευασία αν τις χρειάζεται καποια κοπελα, στο ψυγείο το έχω, δεν ξέρω ποσο διατηρείτε, περιοχή Αθήνα, @Ελισώ μου οτι Καλύτερο σου εύχομαι! 

• Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις