Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Freida είπε:

Μπορεις να μας πεις ποιο κεντρο εννοεις μηπως σωθει καμμια κοπελα; :)

Σκοπίμως δεν κάνω διαφήμιση.Μόνο σε πμ συζητάμε για ονόματα γιατρών κέντρων διοτι απαγορευεται απ τους κανονες του καφε και του ήθους μου προσωπικά.Ο σκοπός του καφέ είναι άλλος.

Αν όμως θέλεις να αντικρούσεις κάποια από τις πληροφορίες που μοιράστηκα όταν επισκέφτηκα τα συγκεκριμένα κέντρα,ελεύθερα ...

hKYcp3.png

Just now, Joka είπε:

Σκοπίμως δεν κάνω διαφήμιση.Μόνο σε πμ συζητάμε για ονόματα γιατρών κέντρων διοτι απαγορευεται απ τους κανονες του καφε και του ήθους μου προσωπικά.Ο σκοπός του καφέ είναι άλλος.

Αν όμως θέλεις να αντικρούσεις κάποια από τις πληροφορίες που μοιράστηκα όταν επισκέφτηκα τα συγκεκριμένα κέντρα,παρακαλώ...

Οχι σε καμμια περιπτωση δε θελω να αντικρουσω κατι απ αυτα που ειπες,απλα θα μ ενδιεφερε να μου στελνες πμ που βρηκες τελικα λυση κ που δεν εμεινες ευχαριστημενη...αυτο μονο

Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Και ποιο ήταν το πόρισμα της ακτινοδιαγνώστριας δηλαδή;

Είδε κάτι στη σάλπιγγα, κάτι σαν φλεγμονή, δεν ξέρω ακριβώς τι, για το οποίο προϊδέαζε και η σαλπιγγογραφία, γιατί από εκείνη την πλευρά είχε αργήσει να περάσει το υγρό, απλώς κανένας δεν είχε δώσει σημασία. Πήρε αντιβίωση και όταν την ξαναείδε, ήταν καθαρή.

Just now, Moomin είπε:

Τρεις γυναικολογοι έχουν πει δεν χρειάζεται να βγει. Αλλά ναι, αν βρω ραντεβού να πάρω κ άλλη γνώμη...

Αυτό σου λέω. Κι εγώ έχω και όλοι μου είπαν δε χρειάζεται να βγουν. Οπότε αυτό το έχω αφήσει στην άκρη. Μην ανησυχείς.

Just now, happykar είπε:

Για τα ΝΚ η Λευκου μου ειχε πει πως δεν μπορουμε να τα μετρησουμε στο ενδομητριο, που μας ενδιαφερει, παρα μονο στο περιφερειακο αιμα, οπου δεν εχει κανενα νοημα. Αλλα οπως και να΄χει γι΄αυτο υποτιθεται δινουν και κορτιζονη προληπτικα.

Οπότε οι απόψεις είναι 3 και είναι αντικρουόμενες: Η Λευκού λέει δε μπορούμε να τα μετρήσουμε στο ενδομήτριο, ο Αναγνώστου τα μετράει, γιατί χρησιμοποιεί δείγμα που λαμβάνεται κατά την υστεροσκόπηση και η Τσεκούρα τα μετράει στο περιφερειακό αίμα. Α, και οι περισσότεροι γυναικολόγοι δεν τα λαμβάνουν καν υπόψη...Είναι σίγουρα ένα θέμα που διχάζει τους γιατρούς...

• Μου αρέσει 2

Just now, Moomin said:

Τρεις γυναικολογοι έχουν πει δεν χρειάζεται να βγει. Αλλά ναι, αν βρω ραντεβού να πάρω κ άλλη γνώμη...

Εχω κι εγω ενα μην ανησυχεις ειλικρινα. Κι εμενα οταν μου εκαναν υπερηχο ακριβως πριν την λαπαροσκοπηση / υστεροσκοπηση μου το ανεφεραν οτι ειχα και με επιασε πανικος και παρακαλουσα το γιατρο να μου το βγαλει την ωρα της επεμβασης. Μου εξηγησε οτι στο μεγεθος που ειναι δεν ειναι κλινικης σημασιας, δεν εμποδιζει τιποτα εκει που ειναι και οτι δεν επεμβαινουν ετσι χωρις λογο στη μητρα μην τυχον και κανουν ζημια χωρις λογο.

• Ευχαριστώ 1

Just now, Irida Mundo είπε:

Εχω κι εγω ενα μην ανησυχεις ειλικρινα. Κι εμενα οταν μου εκαναν υπερηχο ακριβως πριν την λαπαροσκοπηση / υστεροσκοπηση μου το ανεφεραν οτι ειχα και με επιασε πανικος και παρακαλουσα το γιατρο να μου το βγαλει την ωρα της επεμβασης. Μου εξηγησε οτι στο μεγεθος που ειναι δεν ειναι κλινικης σημασιας, δεν εμποδιζει τιποτα εκει που ειναι και οτι δεν επεμβαινουν ετσι χωρις λογο στη μητρα μην τυχον και κανουν ζημια χωρις λογο.

Να σαι καλά για τις πληροφορίες! Εμένα τα τελευταία χρόνια εμφανίστηκε κ φυσικά μεγαλώνει. Δεν θυμάμαι πόσο είναι αλλά ναι, αν δεν χρειάζεται δεν θα το βγάλω.

• Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Διαφημίσεις

Just now, Joka said:

Αν όμως θέλεις να αντικρούσεις κάποια από τις πληροφορίες που μοιράστηκα όταν επισκέφτηκα τα συγκεκριμένα κέντρα,ελεύθερα ...

Εγώ πάντως από το κέντρο που ήσουν αλλά με άλλο γιατρό έχω διαφορετική εμπειρία όσον αφορά τις εξετάσεις. Εμείς έπρεπε να κάνουμε ούτως ή άλλως επαναληπτικό κατακερματισμό γιατί είχε περάσει ένα τρίμηνο μετά τη λήψη συμπληρωμάτων που μας σύστησε ο ουρολόγος, κι ενώ είχαμε συνεργασία με εξειδικευμένο κέντρο σπέρματος,  που μας έκανε και καλύτερες τιμές, ο γιατρός επέμενε να κάνουμε εκεί το πακέτο (dfi, οξείδωση και καλλιέργεια -που επίσης είχαμε ξανακάνει-)-σύνολο 330€ χωρίς να υπάρχει η δυνατότητα να κόψουμε κάτι από τα 3. Επίσης, μου πρότεινε να κάνω δωρεάν office υστεροσκόπηση χωρίς μέθη, η οποία κράτησε max 3 λεπτά, την οποία όντως έκανα αλλά ο μικροβιακός έλεγχος ενδομητρίου από το δείγμα που πήραν κόστισε 220€. Σύνολο λοιπόν δώσαμε 550€ χωρίς καν να ξεκινήσουμε τη διαδικασία της εξωσωματικής.

Just now, Minnie7 είπε:

Εγώ πάντως από το κέντρο που ήσουν αλλά με άλλο γιατρό έχω διαφορετική εμπειρία όσον αφορά τις εξετάσεις. Εμείς έπρεπε να κάνουμε ούτως ή άλλως επαναληπτικό κατακερματισμό γιατί είχε περάσει ένα τρίμηνο μετά τη λήψη συμπληρωμάτων που μας σύστησε ο ουρολόγος, κι ενώ είχαμε συνεργασία με εξειδικευμένο κέντρο σπέρματος,  που μας έκανε και καλύτερες τιμές, ο γιατρός επέμενε να κάνουμε εκεί το πακέτο (dfi, οξείδωση και καλλιέργεια -που επίσης είχαμε ξανακάνει-)-σύνολο 330€ χωρίς να υπάρχει η δυνατότητα να κόψουμε κάτι από τα 3. Επίσης, μου πρότεινε να κάνω δωρεάν office υστεροσκόπηση χωρίς μέθη, η οποία κράτησε max 3 λεπτά, την οποία όντως έκανα αλλά ο μικροβιακός έλεγχος ενδομητρίου από το δείγμα που πήραν κόστισε 220€. Σύνολο λοιπόν δώσαμε 550€ χωρίς καν να ξεκινήσουμε τη διαδικασία της εξωσωματικής.

Καταρχήν να ξέρεις ότι είναι το μονο που κέντρο που δε.χρεωνουν την υστεροσκοπηση για την οποία ζητάνε 500-1000 ευρώ αλλού.

Κατά δεύτερον,αυτό που έκανες λέγεται βιοψία ενδομητρίου,το έκανα κι εγώ και κοστίζει περίπου αυτό το ποσό γενικά αλλά και πολύ μεγαλύτερα ποσά έχουν γραφτεί εδώ για βιοψία ενδομητρίου.

Δε.γνωρίζω σε ποιο κέντρο αναφέρεσαι αλλά αυτό του Λυμπεροπουλου το αναγνωρίζουν και το δέχονται κανονικά όπως κάθε αξιοπρεπες κέντρο στην Αθήνα. 

Έμας.αρχικα μας.προτειναν να κάνουμε εκεί κατακερματισμό πλήρη και καλλιέργεια σπερματος εγω ομως χωρίς να τους πάρω την άδεια καν τους πήγα τα αποτελέσματα του Λυμπεροπουλου και μια χαρά τα δέχτηκαν.

hKYcp3.png

Just now, Joka said:

Καταρχήν να ξέρεις ότι είναι το μονο που κέντρο που δε.χρεωνουν την υστεροσκοπηση για την οποία ζητάνε 500-1000 ευρώ αλλού.

Κατά δεύτερον,αυτό που έκανες λέγεται βιοψία ενδομητρίου,το έκανα κι εγώ και κοστίζει περίπου αυτό το ποσό γενικά αλλά και πολύ μεγαλύτερα ποσά έχουν γραφτεί εδώ για βιοψία ενδομητρίου.

Δε.γνωρίζω σε ποιο κέντρο αναφέρεσαι αλλά αυτό του Λυμπεροπουλου το αναγνωρίζουν και το δέχονται κανονικά όπως κάθε αξιοπρεπες κέντρο στην Αθήνα. 

Έμας.αρχικα μας.προτειναν να κάνουμε εκεί κατακερματισμό πλήρη και καλλιέργεια σπερματος εγω ομως χωρίς να τους πάρω την άδεια καν τους πήγα τα αποτελέσματα του Λυμπεροπουλου και μια χαρά τα δέχτηκαν.

Το Κέντρο είναι η Κρυογονία, που είναι επίσης εξειδικευμένο κέντρο για εξετάσεις σπέρματος και λειτουργεί και ως τράπεζα. Άλλωστε η βιολόγος της έχει γράψει πολλά papers με το Λυμπερόπουλο-πρέπει να είχαν συνεργασία στο παρελθόν.

Επίσης, δε μου είπε ότι δε δέχεται τα αποτελέσματα του πρώτου. Επέμενε όμως το επαναληπτικό να το κάνουμε εκεί κάνοντας μάλιστα και οξείδωση και καλλιέργεια  σύνολο 330€.

Μπράβο σου που ενώ σου είπαν να κάνεις εκεί εσύ πήγες εκεί που ήθελες.

Εμάς ο γιατρός επέμενε να τα κάνουμε εκεί. Απλώς θεώρησα καλό να ακούγονται όλες οι εμπειρίες, ώστε αν κάποια κοπέλα βρεθεί αντιμέτωπη με αντίστοιχη κατάσταση να απαιτήσει να πάει αλλού όπως έκανες εσύ και να μην κάνει κάτι που δε θέλει επειδή επιμένει ο γιατρός, ο οποίος ξαναλέω δεν ήταν ο δικός σου.

• Μου αρέσει 3

Just now, Minnie7 είπε:

Το Κέντρο είναι η Κρυογονία, που είναι επίσης εξειδικευμένο κέντρο για εξετάσεις σπέρματος και λειτουργεί και ως τράπεζα. Άλλωστε η βιολόγος της έχει γράψει πολλά papers με το Λυμπερόπουλο-πρέπει να είχαν συνεργασία στο παρελθόν.

Επίσης, δε μου είπε ότι δε δέχεται τα αποτελέσματα του πρώτου. Επέμενε όμως το επαναληπτικό να το κάνουμε εκεί κάνοντας μάλιστα και οξείδωση και καλλιέργεια  σύνολο 330€.

Μπράβο σου που ενώ σου είπαν να κάνεις εκεί εσύ πήγες εκεί που ήθελες.

Εμάς ο γιατρός επέμενε να τα κάνουμε εκεί. Απλώς θεώρησα καλό να ακούγονται όλες οι εμπειρίες, ώστε αν κάποια κοπέλα βρεθεί αντιμέτωπη με αντίστοιχη κατάσταση να απαιτήσει να πάει αλλού όπως έκανες εσύ και να μην κάνει κάτι που δε θέλει επειδή επιμένει ο γιατρός, ο οποίος ξαναλέω δεν ήταν ο δικός σου.

Κοίτα εγώ κάποια πράγματα δεν τα διαπραγματευομαι καν.Αυτο για μένα είναι βασικό.

Δεν έχει λόγο να με αναγκάσει να κάνω εκεί τις εξετάσεις από τη στιγμή που γίνονται βέβαια σε ένα αναγνωρισμένο εργαστήριο.

Πάντως του Λυμπεροπουλου δεν πιστεύω αν τους το πήγαινες να μπορούσαν να πουν κατι.

Εννοείται  ότι αρχικά σου ζητάνε να κάνεις εκεί τις εξετάσεις.Το ίδιο γίνεται σε όλα τα κέντρα.

Εγώ τις.εκανα όλες αλλού κ τους τις πήγα.Στο Έλενα,στο Ινστιτούτο Μητέρας Παιδιού,στο Αλεξάνδρας υστεροσκοπηση κλπ.Γλιτωσα πολλά χρηματα έτσι.

Και είχα το αφεντικό γιατρό μάλιστα!

Δε μου είπε τίποτα απολύτως,αυτό έλειπε.

hKYcp3.png

20 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Κορίτσια μια ερώτηση θέλω να σας κάνω....εχω  θετικό τεστ εγκυμοσύνης εδώ κ δύο μέρες μια εβδομάδα πριν την καθυστέρηση..Παρασκευή πάω για χοριακη..σήμερα είχα σουβλιά αριστερά νομίζω σάλπιγγα ήταν...μήπως ξέρετε να μου πείτε αν τόσο νωρίς μπορεί κάτι τέτοιο να προδίδει εξωμήτριο;;;;πριν τρεις μέρες αρνητικό τεστ...άρα τώρα έγινε η εμφύτευση...έχω μιλήσει με τον γιατρό μου...μου είπε ε;ιναι η μήτρα όχι η σάλπιγγα...και δεν θυμάμαι τέτοιο πονακι σε εγκυμοσύνες....αν μπορείτε....μόλις με πήραν κ από λευκ. Για οδηγίες αντιπηκτικής κ μου είπαν κ κορτιζόνη.κλαμα

Συγχαρητήρια κοριτσακι μου. Μια ανέφελη τελειομανή εγκυμοσυνη. Εγώ είχα τέτοιες σούβλιες και στις δύο εγκυμοσύνες μου. Με το καλοοοοο.

• Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

Just now, Minnie7 είπε:

Dvd της δωρεάν υστεροσκόπησης πήρες ποτέ; Το έχεις βάλει να το δεις; Παίζει κανονικά;

Just now, Troia είπε:

Dvd της δωρεάν υστεροσκόπησης πήρες ποτέ; Το έχεις βάλει να το δεις; Παίζει κανονικά;

Εγώ στο Αλεξάνδρας δεν πήρα κανένα DVD μόνο έκθεση.

Κανείς δε μου το αμφισβήτησε ωστόσο,όσοι γιατροί με εξέτασαν στη συνέχεια.Ουτε εγώ είχα λόγο να αμφισβητήσω επειδή δε δίνουν DVD.

Κατι τέτοια βρίσκουν για να σε χρεώνουν τα μαλλιοκεφαλα μας η για να βρίσκουν αφορμή να σου ζητάνε να στην ξανακάνουν οι ίδιοι, τα λαμόγια του χώρου..

hKYcp3.png

Just now, Troia said:

Dvd πήρα αλλά δεν το έβαλα να δω αν παίζει να σου πω την αλήθεια γιατί μου είπε ότι όλα τα έβλεπε καλά. Βέβαια επειδή εγινε χωρίς μεθη και δεν κράτησε πολύ (max 3 λεπτά) δεν ξέρω αν μπορεί να δείξει με λεπτομέρεια όσα δείχνει μια υστεροσκόπηση που γίνεται με μέθη. 

Βέβαια εγώ ειχα κανει ούτως ή άλλως επεμβατική υστεροσκοπηση ένα χρόνο πριν σε δημόσιο νοσοκομείο. 

Just now, Troia said:

Κι εγω ειχα παρει dvd απο την υστεροσκοπηση και απο τη λαπαροσκοπηση και λιγες μερες μετα καθησαμε μαζι με το γιατρο να το δουμε και μου εξηγουσε τι εκανε και γιατι

Κορίτσια όμορφα καλησπέρα, να ρωτήσω Utrogestan κ vasclor για ποσο καιρό μετσ την ωοληψια παίρνουνε??? Επίσης μπορεί ο γιατρός να τα γράφει συνέχεια (ευχόμενοι ότι θα πάνε όλα καλά πάντα...)

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις