Recommended Posts

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Μόνο ovamax ; fertilimax όχι;

Τις παίρνω από το καλοκαίρι διαφορά δεν είδα. Ο γιατρός μου επιμένει να τις παίρνω όμως. Είναι πολύ ακριβές όντως. Σκεψου ότι ovamax  δεν έχω και δεν έχω σκοπό να αγοράσω ξανά. 

Δε μου ανέφερε τα fertilimax. Αν θυμάμαι καλά (πάει καιρός που το είχα ψάξει) τα fertilimax δεν ταίριαζαν στο προφίλ μου, δε θυμάμαι, συστήνονται σε άτομα με χαμηλό απόθεμα ωαρίων; Θεωρείς ότι τα ovamax από μόνα τους δεν αρκούν έτσι για μια ενισχυση;

2 ώρες πρίν, Visit a vis είπε:

Χρόνια πολλά και με το καλό η νέα χρονιά!!

Μια ερώτηση κορίτσια: Ποιες παίρνετε ή παίρνατε q10 και dhea;s; Σας ρο συνέστησε ο γιατρός σας; Διαβάζω πόσο σημαντικά ορμονικά συστατικά είναι και αναρωτιέμαι αν στα κέντρα που πάτε δίνουν έμφαση στις νέες μελέτες ή απλώς εφαρμόζουν τα πρωτόκολλα και τέρμα...

Πριν ξεκινήσω σε νέο κέντρο, θέλω να έχω ξεκαθαρίσει μέσα μου κάποια πράγματα. Δεν γνωρίζω πολλά και εμπιστεύομαι τυφλά τους γιατρούς, αλλά διαπιστώνω ότι αρκετοί είναι με καλές προθέσεις, αλλά χωρίς το μικρόβιο της αναζήτησης, που το θεωρώ απαραίτητο στην περίπτωση της εξωσωματικής...

Γενικά, ρωτάτε τον γιατρό σας για τα συμπληρώματα που παίρνετε; 

Το CoQ10 είναι σημαντικό από μία ηλικία και μετά, γιατί αποκαθιστά την ενέργεια στα κύτταρά μας. Διάβασε όμως στο βιβλίο να βρεις τη σωστή δοσολογία. Θέλουμε αρκετούτσικο. 

Την αναζήτηση πρέπει να την κάνουμε μόνες μας και αυτό που σου λέω σου το υπογράφω! Εγώ έχω τόσους πολλούς γιατρούς (πολλών ειδικοτήτων) που τους ρωτάω όλους κι έτσι νιώθω ασφαλής, γιατί ο εξωσωματιστής μου μου είχε πει ρητά ότι δε χρειάζομαι τίποτα! Όλοι οι άλλοι όμως έχουν άλλη άποψη...

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

Just now, Visit a vis είπε:

Και το είχες ξεκινήσει κι εσύ από μόνη σου; 

Παίρνω για 1 μήνα, αφού διάβασα ότι πολλοί και για καλύτερη υγεία και για καλύτερες επιδόσεις στον αθλητισμό λαμβάνουν καθημερινά...αλλά δεν ξέρω για πόσο και δεν με παρακολουθεί σε αυτή τη φάση κανένας... είμαι στον αέρα!!! :-))

1 φιλισιν των 5γρ? Εγώ 28 d και κανείς δεν μου πε ποτέ να πάρω...βασικά 20 είχα, 28 έφτασε μετά από 1 μήνα λήψης πολυβιταμίνης. Τώρα παίρνω σε λάδι σταγόνες d3 αλλά πότε πότε...το ξεχνάω... 

Ναι το είχα ξεκινήσει αλλά το είπα κ στο γιατρό μου.Μου είπε να παίρνω καλό μου κάνει κακό όχι.Δεν μου τις είχε αναφέρει γιατί δεν πίστευε ότι έχω πρόβλημα στα ωάρια μιας κ όλες οι εξετάσεις μου ήταν πολύ καλες.

d3 έπαιρνα επίσης το ίδιο κ φιλισιν κ ω3.Αυτά μου τα είχε δώσει ο γιατρός μου υποχρεωτικά κάθε μέρα μαζί με μια κάψουλα πολυβιταμίνες αλλά δεν θυμάμαι ποιες ήταν.

Q10 έπαιρνα των 100 αυτές μου είχε πει κ ο γιατρός ότι είναι οκ.

Just now, Kalaleme είπε:

Δε μου ανέφερε τα fertilimax. Αν θυμάμαι καλά (πάει καιρός που το είχα ψάξει) τα fertilimax δεν ταίριαζαν στο προφίλ μου, δε θυμάμαι, συστήνονται σε άτομα με χαμηλό απόθεμα ωαρίων; Θεωρείς ότι τα ovamax από μόνα τους δεν αρκούν έτσι για μια ενισχυση;

Ναι εγω έχω χαμηλό απόθεμα . Αν δεν εχεις τότε ίσως γιαυτο.

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Dιάβασα ότι έχει 400iu...και πήρα σε λάδι για καλύτερη απορρόφηση...πφφφ...λίγο είναι ε; Τη διατροφή πρέπει να ξεκινήσωνα φτιάχνω  άμεσα...κάποιες έρευνες δίνουν και πολλή βαρύτητα στη γλουτένη. Δεν έχω ελέγξει αν έχω κοιλιοκάκη, αλλά η διατροφή χωρίς καθόλου γλουτένη μού φαίνεται βαριά...χωρίς άσπρο αλεύρι, οκ. Είμαι φανατική του μαύρου...

Α! ναι παίρνω και c...σε χάπι για καλύτερη απορρόφηση και βραδείας καύσης. 

Αν κάτι μπορεί να είναι στο χέρι μας, πχ τα ωάριά μας, σε έναν βαθμό, ας κάνουμε ό,τι καλύτερο μπορούμε! Εξάλλου το καλό για τα κύτταρα αυτά, είναι καλό για κάθε άλλο κύτταρο του οργανισμού μας... Δεν έχω μεγάλο απόθεμα ωαρίων, ας τα φτιάξω έστω όσο γίνεται...

Για αντιτόξ διατροφή, τι ακολουθείτε; Η yoga με βοηθά πολύ, αλλά αισθάνομαι ότι έχω φορτώσει τον οργανισμό μου με διάφορα αρνητικά...ξηροί καρποί, πατατάκια, κρασάκια, έκαναν τη ζημιά τους ;-0 

Να είστε καλά, κορίτσια!! Αν και τέτοιες μέρες δεν είναι ό,τι καλύτερο για οργάνωση διατροφής...βλέποντας προς το επόμενο τρίμηνο, ελπίζω να έχω πετύχει κάτι. 

Επινα κ καπνιζα πολυ και χρονια..μετα απο διεγερση που εβγαλα 3 ωαρια και ηταν ακαταλληλα «την ακουσα» & εφτιαξα τη διατροφη μου..εκοψα τα παντα μαχαιρι ζαχαρη «κακες»τροφεσ κ γλουτενη,(εχω το γονιδιοHLA-dq2).μετα το πρωτο τριμηνο κυησης μπορουσα να φαω ξανα κανονικα..D καθε μερα 2200ΙU & φαντασου πανω απο 40 δεν εχει ανεβει..σκεψου να μην επαιρνα..οπως το λες και εγώ δεν εχω αποθεμα..ηταν το λιγοτερο που θα μπορουσα να κανω!δεν ειναι πολυ δυσκολο παντως,οπως συνηθιζει ο οργανισμος..με το νεο ετος βαλε στοχο και θα τα καταφερεις!!!!

• Μου αρέσει 2

ZAeBp3.png

Διαφημίσεις

Dιάβασα ότι έχει 400iu...και πήρα σε λάδι για καλύτερη απορρόφηση...πφφφ...λίγο είναι ε; Τη διατροφή πρέπει να ξεκινήσωνα φτιάχνω  άμεσα...κάποιες έρευνες δίνουν και πολλή βαρύτητα στη γλουτένη. Δεν έχω ελέγξει αν έχω κοιλιοκάκη, αλλά η διατροφή χωρίς καθόλου γλουτένη μού φαίνεται βαριά...χωρίς άσπρο αλεύρι, οκ. Είμαι φανατική του μαύρου...

Α! ναι παίρνω και c...σε χάπι για καλύτερη απορρόφηση και βραδείας καύσης. 

Αν κάτι μπορεί να είναι στο χέρι μας, πχ τα ωάριά μας, σε έναν βαθμό, ας κάνουμε ό,τι καλύτερο μπορούμε! Εξάλλου το καλό για τα κύτταρα αυτά, είναι καλό για κάθε άλλο κύτταρο του οργανισμού μας... Δεν έχω μεγάλο απόθεμα ωαρίων, ας τα φτιάξω έστω όσο γίνεται...

Για αντιτόξ διατροφή, τι ακολουθείτε; Η yoga με βοηθά πολύ, αλλά αισθάνομαι ότι έχω φορτώσει τον οργανισμό μου με διάφορα αρνητικά...ξηροί καρποί, πατατάκια, κρασάκια, έκαναν τη ζημιά τους ;-0 

Να είστε καλά, κορίτσια!! Αν και τέτοιες μέρες δεν είναι ό,τι καλύτερο για οργάνωση διατροφής...βλέποντας προς το επόμενο τρίμηνο, ελπίζω να έχω πετύχει κάτι. 

Όσο αναφορά τη διατροφή κ εγώ πριν την τελευταία προσπάθεια είχα κόψει ζάχαρη,τηγανητά,αναψυκτικά γενικότερα όλα τα λιπαρά.Δεν κάπνιζα κ δεν έπινα αλκοόλ επομένως αυτά δεν χρειάστηκε να τα κόψω.

• Μου αρέσει 1

Just now, Nephele78 είπε:

Επινα κ καπνιζα πολυ και χρονια..μετα απο διεγερση που εβγαλα 3 ωαρια και ηταν ακαταλληλα «την ακουσα» & εφτιαξα τη διατροφη μου..εκοψα τα παντα μαχαιρι ζαχαρη «κακες»τροφεσ κ γλουτενη,(εχω το γονιδιοHLA-dq2).μετα το πρωτο τριμηνο κυησης μπορουσα να φαω ξανα κανονικα..D καθε μερα 2200ΙU & φαντασου πανω απο 40 δεν εχει ανεβει..σκεψου να μην επαιρνα..οπως το λες και εγώ δεν εχω αποθεμα..ηταν το λιγοτερο που θα μπορουσα να κανω!δεν ειναι πολυ δυσκολο παντως,οπως συνηθιζει ο οργανισμος..με το νεο ετος βαλε στοχο και θα τα καταφερεις!!!!

Εγω ρε κοπελιά που ούτε πίνω ούτε καπνίζω, κάνω καλή διατροφή , λαχανικά από κήπο, κρέατα δικά μας γιατί Τα ωάριά μου είναι τόσο χάλια;;;;; Τα έμβρυά μας δηλαδή; 

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Just now, νικηαντωνια81 said:

Εγω ρε κοπελιά που ούτε πίνω ούτε καπνίζω, κάνω καλή διατροφή , λαχανικά από κήπο, κρέατα δικά μας γιατί Τα ωάριά μου είναι τόσο χάλια;;;;; Τα έμβρυά μας δηλαδή; 

Πιστευω τυχερα ειναι τελικα. Μου ελεγε μια κοπελα εγκυος, 48 ετων, με δικα της ωαρια, απο 3 βλαστοκυστες στη δευτερη διεγερση. Στην πρωτη ειχε 2 ωαρια μαπα.  Καθε μερα επινε κοκα κολα,  καφεδες κ γλυκα που και που μεχρι την ετ.

Μπηξε κ αλλο το μαχαιρι σκεφτομουν εγω, με τη βρωμη τη γιογκα κ το αβοκαντο μου..

• Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

Just now, Blondie 2020 είπε:

Πιστευω τυχερα ειναι τελικα. Μου ελεγε μια κοπελα εγκυος, 48 ετων, με δικα της ωαρια, απο 3 βλαστοκυστες στη δευτερη διεγερση. Στην πρωτη ειχε 2 ωαρια μαπα.  Καθε μερα επινε κοκα κολα,  καφεδες κ γλυκα που και που μεχρι την ετ.

Μπηξε κ αλλο το μαχαιρι σκεφτομουν εγω, με τη βρωμη τη γιογκα κ το αβοκαντο μου..

Μπράβο της πάντως. 

Και κάτσε εσυ να κανεισ γιόγκα χαχαχαχχα

• Χαχα 5

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Ελα ντε..!!;; και εγω ξερω κοπελα που τα χειροτερα εχει κανει και παιδι μια χαρα εκανε και μεγαλη..αλλα εγώ αν δεν εκανα κ αυτη τη προσπαθεια ,θα ελεγα τι βλακεια εκανα...

• Μου αρέσει 1

ZAeBp3.png

Διαφημίσεις

Just now, Nephele78 είπε:

Ελα ντε..!!;; και εγω ξερω κοπελα που τα χειροτερα εχει κανει και παιδι μια χαρα εκανε και μεγαλη..αλλα εγώ αν δεν εκανα κ αυτη τη προσπαθεια ,θα ελεγα τι βλακεια εκανα...

Καλά ο καθένας κάνει ότι θεωρεί σωστότερο για το εαυτό του. Το μόνο σίγουρο. Εγω πάντως τα κρασακια μου τα πίνω τώρα τις γιορτές κι ας ετοιμάζομαι για εξωσωματική. 

Αν θέλει ο θεός θα το στείλει όχι μόνο σε μένα αλλά σε όλες έτσι;

• Μου αρέσει 6

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Παντως εγω χωρις να ξερω και δεν αμφιβαλλω για αυτο  που λες αλλα  στα 48 με δικα της ωαρια και τελειομηνη εγκυμοσυνη δυσκολευομαι να το πιστεψω. Παντως και εγω 3-4 χρονια πριν που προσπαθουσα με δικα μου, δεν εχω καπνισει ποτε,αλκοολ 3 ποτηρακια κρασι το χρονο,γιογκα χρονια,συμπληρωματα μετα απο πολυ ψαξιμο,διατροφη και τιποτα δεν εκανα.Μετρια ωαρια.

• Μου αρέσει 1

Ήταν όντος δικά της? Θα ήθελα να ήξερα ποια είναι η μεγαλύτερη γυναίκα που έπιασε με δικά της και όταν λέω δικά της φρέσκα και όχι κατεψυγμένα πριν 10 χρόνια!

• Μου αρέσει 3

Just now, anoulious said:

Παντως εγω χωρις να ξερω και δεν αμφιβαλλω για αυτο  που λες αλλα  στα 48 με δικα της ωαρια και τελειομηνη εγκυμοσυνη δυσκολευομαι να το πιστεψω. Παντως και εγω 3-4 χρονια πριν που προσπαθουσα με δικα μου, δεν εχω καπνισει ποτε,αλκοολ 3 ποτηρακια κρασι το χρονο,γιογκα χρονια,συμπληρωματα μετα απο πολυ ψαξιμο,διατροφη και τιποτα δεν εκανα.Μετρια ωαρια.

Ειναι στον τεταρτο μηνα κ παει μια χαρα. Και μου ελεγε για αλλη μια κοπελα ελληνιδα ιδια ηλικια με φυσικους στον Π, νομιζω γεννησε προσφατα Θαυματα γινονται.

Just now, giota1 said:

Ήταν όντος δικά της? Θα ήθελα να ήξερα ποια είναι η μεγαλύτερη γυναίκα που έπιασε με δικά της και όταν λέω δικά της φρέσκα και όχι κατεψυγμένα πριν 10 χρόνια!

Οχι δικα της γιατι εδω απαγορευεται η δωρεα. Δεν εχει λογο να.μου λεει.μουφες!

• Μου αρέσει 2

Ειναι στον τεταρτο μηνα κ παει μια χαρα. Και μου ελεγε για αλλη μια κοπελα ελληνιδα ιδια ηλικια με φυσικους στον Π, νομιζω γεννησε προσφατα Θαυματα γινονται.

Οχι δικα της γιατι εδω απαγορευεται η δωρεα. Δεν εχει λογο να.μου λεει.μουφες!

Παντως αν θυμαμαι καλα μια 48 με δικα της ειχε βγει Ο Παντος στην τηλεοραση και το ελεγε η πρωτη στην Ελλαδα,σαν ιατρικο θαυμα..Εχει χρονια..Αρα ειναι εξαιρετικα σπανιο.

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις