Recommended Posts

Just now, anoulious είπε:

Σεξουαλικως μεταδιδομενα νοσήματα. 

Και σε μας ουρολόγος είχε δώσει το trebon. Και γενικώς αποχρεπτικο.Νομιζω το ph ήτανε λίγο ανεβασμένο ή συγκολλησεις  είδε στο σπέρμα.. Δε θυμάμαι ακριβώς. 

Σ´ευχαριστω!!το ph κ τος συγκόλλησεις τις βλέπουμε με το σπερμοδιαγραμμα σωστά;;Άρα το προτείνουν το trebon...

12 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Καλημέρα 

στα 33 μου τότε και τις 2 φορές είχα βάλει 3 έμβρυα. Ήμουν πιο μικρή υποτίθεται πιάνουν πιο πολλά από ότι τώρα στα 40. Την πρώτη λοιπόν ήταν βιοχημική και την άλλη δίδυμα.

τωρα δυστυχώς βάζω 2 γιατί δεν έχω παραπάνω .

Δυο τι.;Βλαστοκυστες η τριτης μερας; Γιατι και σε μενα λεει δυο βλαστοκυστες ,οχι τρεις

Διαφημίσεις

Just now, Roda είπε:

Α οκ ευχαριστώ-άρα κ απο την υστεροσκόπηση καταλαβαίνει κανεις την αποκατάστασή τους, όχι μονο με το ngs. Εννοεειται οτι ειναη αφύνατον να επαναλαβουμε όλες τις εξετάσεις!

Δεν μπορώ να σου πω ότι φαίνεται η αποκατάσταση τους απλά ο λοιμοξιολογος όταν είδε το endometriome είπε με μηδενικούς γαλακτοβακιλλους λογικό είναι που τα υπόλοιπα μικρόβια ήτανε πολύ αυξημενα. Κάτι 62% κλπ.. Θεωρώ ότι αν έκανα τότε υστεροσκοπηση θα έδειχνε τη φλεγμονή.. Άρα υποθέτω από την καθαρή υστεροσκοπηση και κυρίως από τη θεραπεία που κάνω εγώ.. Εννοειται ότι πρέπει να επαναλάβεις το endometriome για να είσαι σίγουρος.. Και  υστεροσκοπησεις έκανα 4 κανονικες.Θεωρητικα έπρεπε τώρα να ξανακανω.. Πόσες να κάνω;!! Νικα 5! Πόσα να κάνω.. 

Just now, Katerina13 είπε:

Σ´ευχαριστω!!το ph κ τος συγκόλλησεις τις βλέπουμε με το σπερμοδιαγραμμα σωστά;;Άρα το προτείνουν το trebon...

Ναι τα βλέπουμε στο σπερμοδιαγραμμα. Εκεί τα είδε και μας το πρότεινε.. 

• Μου αρέσει 2

Just now, Moomin είπε:

Παίζει ρόλο η ζέστη ναι, το αν φοράει άνετα εσώρουχα, το πάχος, η αύξηση της θερμοκρασίας του σώματος. Κ επαφές όχι μόνο μια φορά τη βδομάδα...πιο συχνά!

Για τους γαλακτοβακιλλους είναι λογικό βέβαια τα κεφίρ κλπ να κάνουν καλό στον κόλπο ενώ για το ενδομήτριο να κάνει το υπόθετο..σε ευχαριστώ για την απάντηση. Το θέμα είναι μπορούμε.να έχουμε επαφές με τα υπόθετα; Πάντως θέλει συχνά να αδειάζει ο άντρας για ανανέωση.

@Troia μπορείς να το γράψεις ακριβώς στα ελληνικά; 

Μας είπαν να το κάνει στη Βιοϊατρική στη λεωφόρο Κηφισίας. Δεν ξέρω πού αλλου γίνεται.

Sexually Transmitted Diseases. Σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα. Η εξέταση αυτή είναι γίνεται με μοριακό έλεγχο και δεν ξέρω καν αν γίνεται αλλού. Θέλει μάλλον ειδικό μηχάνημα. και κοστίζει 70eur...

Το Red Bull ειναι επικίνδυνο όχι μόνο σε αυτή την περίπτωση, αλλά γενικά...Σε πολλές χώρες του εξωτερικού έχει απαγορευτεί εδώ και χρόνια...

Για τα αποχρεμπτικά το έχω διαβάσει εδώ, αλλά μου έχει διαφύγει να ρωτήσω τον ουρολόγο και δεν προβλέπεται να πάμε σύντομα...Ρώτησα όμως την Τσεκούρα και μου είπε ότι όπως στην περίπτωση που έχεις φλέμματα εξαιτίας κάποιου κρυώματος, συστήνουμε καλή ενυδάτωση. Ένα επιπλέον φάρμακο δε μπορούμε να συστήσουμε να το παίρνει σε καθημερινή βάση (δεν είναι και της ειδικότητάς της εξάλλου), αλλά η καλή ενυδάτωση συνίσταται, όπως ακριβώς και αν έχεις βήχα με φλέμματα. 

πρίν από 16 λεπτά , Katerina13 είπε:

Τί είναι το std;;σε μια ομάδα στο fb γράφανε πως βοηθάει το red bull στο σπερμα 2-3 μέρες πριν δώσει ο σύζυγος...έχετε διαβάσει ή ακούσει κάτι σχετικό;Επισης ένας γιατρός από το medimall  που είχαμε δει μας είχε πει πως βοηθάει κ το trebon ,είναι αντιχρεπτικο το δίνουν για το βήχα με φλεματα...

Αυριο πάει ο άντρας μου για σπερμοδιαγραμμα ..αν είναι να κάνει κ το std...

Το std δεν είναι εξέταση. Η εξέταση είναι crp (μοριακός έλεγχος) για std (σμν), είναι αρκετά εξειδικυεμένη και δεν ξέρω αν γίνεται παντού. 

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

Just now, Troia είπε:

Sexually Transmitted Diseases. Σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα. Η εξέταση αυτή είναι γίνεται με μοριακό έλεγχο και δεν ξέρω καν αν γίνεται αλλού. Θέλει μάλλον ειδικό μηχάνημα. και κοστίζει 70eur...

Το Red Bull ειναι επικίνδυνο όχι μόνο σε αυτή την περίπτωση, αλλά γενικά...Σε πολλές χώρες του εξωτερικού έχει απαγορευτεί εδώ και χρόνια...

Για τα αποχρεμπτικά το έχω διαβάσει εδώ, αλλά μου έχει διαφύγει να ρωτήσω τον ουρολόγο και δεν προβλέπεται να πάμε σύντομα...Ρώτησα όμως την Τσεκούρα και μου είπε ότι όπως στην περίπτωση που έχεις φλέμματα εξαιτίας κάποιου κρυώματος, συστήνουμε καλή ενυδάτωση. Ένα επιπλέον φάρμακο δε μπορούμε να συστήσουμε να το παίρνει σε καθημερινή βάση (δεν είναι και της ειδικότητάς της εξάλλου), αλλά η καλή ενυδάτωση συνίσταται, όπως ακριβώς και αν έχεις βήχα με φλέμματα. 

Το std δεν είναι εξέταση. Η εξέταση είναι crp (μοριακός έλεγχος) για std (σμν), είναι αρκετά εξειδικυεμένη και δεν ξέρω αν γίνεται παντού. 

Να σαι καλά για τις πληροφορίες.

Υπάρχει εδώ κάποια κοπέλα που να είχε ο άντρας της θέμα.με αυτή την εξέταση να μας πει λεπτομέρειες;

T4Rzp2.png

10 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Μηπως εξαρτάται από τα έμβρυα; Αν είναι 3 ημερών ή βλαστοκυστες; 

Λογικά η ωορρηξία έγινε Παρασκευή. Αντε Σάββατο πρωί (απίθανο) 

Έκανα την ενεση Πέμπτη βράδυ λογικά θα έγινε Σάββατο πρωί.. Ή κάπου εκεί.. Απλά φοβάμαι μήπως δεν έγινε.. Τεσπα.. Τι φοβάμαι θα μου πείτε; Έτσι κ αλλιώς για τη 2η εξωσωματική πάμε..απλά μου έκανε εντύπωση αυτό με τη θερμοκρασία.. 

Just now, Αγγελίνα είπε:

Έκανα την ενεση Πέμπτη βράδυ λογικά θα έγινε Σάββατο πρωί.. Ή κάπου εκεί.. Απλά φοβάμαι μήπως δεν έγινε.. Τεσπα.. Τι φοβάμαι θα μου πείτε; Έτσι κ αλλιώς για τη 2η εξωσωματική πάμε..απλά μου έκανε εντύπωση αυτό με τη θερμοκρασία.. 

Εγω νόμιζα Τετάρτη βράδυ ότι την έκανες. Τότε Σάββατο πρωί λογικά η ωορρηξία. Παντως η θερμοκρασία δεν είναι τόσο άσφαλες κριτήριο. Μη βασανίζεις το μυαλό σου. 

• Μου αρέσει 1

Εκανα γενικές εξετάσεις κ sgpt είναι λίγο τσιμπημένη ενώ τον Ιούλιο ήταν χαμηλή.μπορεί να έχουν παίξει ρόλο τα φάρμακα;ξέρει κάποια;

Εκανα γενικές εξετάσεις κ sgpt είναι λίγο τσιμπημένη ενώ τον Ιούλιο ήταν χαμηλή.μπορεί να έχουν παίξει ρόλο τα φάρμακα;ξέρει κάποια;

Α, η μία Τρανσαμινάση... Μπορεί από τα πολλά φάρμακα, τα οποία μεταβολίζονται στο συκώτι... Μην ανησυχείς όμως, θα σου πει ο παθολόγος σου και η Τσεκούρα. Αποτοξίνωση από τα φάρμακα για λίγο καιρό τώρα...

Διαφημίσεις

Εχεις πάρει αντιβιωση? 

• Μου αρέσει 1

Just now, Troia είπε:

Α, η μία Τρανσαμινάση... Μπορεί από τα πολλά φάρμακα, τα οποία μεταβολίζονται στο συκώτι... Μην ανησυχείς όμως, θα σου πει ο παθολόγος σου και η Τσεκούρα. Αποτοξίνωση από τα φάρμακα για λίγο καιρό τώρα...

Αυτό φαντάστηκα...αυριο θα πάω κ στο παθολόγο.Σ´ευχαριστώ πολύ!!!

Just now, anoulious είπε:

Εχεις πάρει αντιβιωση? 

Πηρα 3 αντιβιωσεις Οκτώβρη-Νοέμβρη κ μετά φάρμακα για ετ.

Αυτό φαντάστηκα...αυριο θα πάω κ στο παθολόγο.Σ´ευχαριστώ πολύ!!!

Πηρα 3 αντιβιωσεις Οκτώβρη-Νοέμβρη κ μετά φάρμακα για ετ.

Εγω ειχα πάθει κάτι παρόμοιο από αντιβιωσεις που επαιρνα καιρό και ήτανε τόσο υψηλές οι τιμές που η Λευκού είχε ανησυχήσει και με έβαλε και εκανα υπερηχο κοιλιας! Έκοψα τα φαρμακα, αποτοξινωτικα ροφήματα και επανήλθαν οι τιμές.. 

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις