Recommended Posts

Just now, linaa said:

γενικα ενας ιος κυριως αν κανει πυρετο επιρεαζει το σπερμα αλλα οταν αναρρωσεις κ αρνητικοποιηθει ο ιος μετα απο 3-6μηνες το σπερμα επανερχετε στα φυσιολογικα... 

Εγώ διάβασα οτι βρισκονται στοιχεία του ιού και για μεγαλύτερο χρονικό διάστημα. Καλά έτσι κ αλλιώς κανείς δεν ξέρει όπως έγραψα πιο πάνω τωρα θα εξετασουν το κατα ποσο το εμβόλιο επηρεάζει.. για τις φυσικές συλλήψεις δεν μπορεί να γίνει κάτι απλώς αναρωτιέμαι εμείς που είμαστε σε διαδικασία αν μπορούμε να προλάβουμε κατι

Καλησπερα σας, σας γράφω εδώ αν και δεν παω για εξωσωματική. Κατά καιρους σας διαβάζω γιατί είστε όλες πιο ενημερωμένες σε εξετάσεις διατροφή βιταμίνες κλπ. 

Πήγα σήμερα στη γυναικολογο να δει τις ορμονολογικες μου που δεν βγήκαν και τόσο καλές, μου προτεινε να παρω dheas. 

Ψάχνω στο ίντερνετ αλλά δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Όσες περνετε dhea μήπως μπορείτε να μου προτεινετε μάρκα η κάποιο site. 

8pRep2.png

Διαφημίσεις

Just now, Elfs said:

Καλησπερα σας, σας γράφω εδώ αν και δεν παω για εξωσωματική. Κατά καιρους σας διαβάζω γιατί είστε όλες πιο ενημερωμένες σε εξετάσεις διατροφή βιταμίνες κλπ. 

Πήγα σήμερα στη γυναικολογο να δει τις ορμονολογικες μου που δεν βγήκαν και τόσο καλές, μου προτεινε να παρω dheas. 

Ψάχνω στο ίντερνετ αλλά δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Όσες περνετε dhea μήπως μπορείτε να μου προτεινετε μάρκα η κάποιο site. 

Καλησπέρα! Μπορείς να ρωτήσεις τη γυναικολόγο σου για τις fertilimax που περιέχουν μέσα dhea καθώς και άλλα συστατικά για τη βελτίωση της γονιμότητας (αλλά ρώτησε την μήπως κάποιο συστατικό δε κάνει στη περίπτωση σου πχ..) αλλιώς η nature's plus είχε και σκέτο σκεύασμα dhea...

• Μου αρέσει 1

Just now, olpapa είπε:

Καλησπέρα! Μπορείς να ρωτήσεις τη γυναικολόγο σου για τις fertilimax που περιέχουν μέσα dhea καθώς και άλλα συστατικά για τη βελτίωση της γονιμότητας (αλλά ρώτησε την μήπως κάποιο συστατικό δε κάνει στη περίπτωση σου πχ..) αλλιώς η nature's plus είχε και σκέτο σκεύασμα dhea...

Βασικά μου είπε να παρω τις lamberts strong start και ξεχωριστά dhea. Τώρα που ήρθα σπιτι είδα ότι δεν μου έγραφε κάποια μάρκα στο dhea. Είπα να ρωτήσω κ εδώ μήπως καμια το επερνε σκέτο... 

8pRep2.png

Καλησπέρα κορίτσια και καλή χρονιά σε όλες με υγεία πάνω απ όλα και πολλες θετικές χοριακες ακολούθως! Χρειάζομαι βοήθεια από όσες το έχουν ψάξει και γνωρίζουν, φαρμακειο που έχει dermestril αυτοκόλλητα, Αθήνα Θεσσαλονίκη λαρισα Βόλο και οπουδήποτε αλλού! Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων, φιλιά σε όλες και καλή δύναμη για τη χρονιά που ξεκινά και για τις νέες μας προσπάθειες! 

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

Just now, Elfs said:

Βασικά μου είπε να παρω τις lamberts strong start και ξεχωριστά dhea. Τώρα που ήρθα σπιτι είδα ότι δεν μου έγραφε κάποια μάρκα στο dhea. Είπα να ρωτήσω κ εδώ μήπως καμια το επερνε σκέτο... 

Α οπότε δες της nature's plus που είναι σκέτο... δε θυμάμαι να είχα δει στην Ελλάδα άλλη μάρκα με σκέτο dhea, τσέκαρε το όμως...

Just now, Christina 82 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και καλή χρονιά σε όλες με υγεία πάνω απ όλα και πολλες θετικές χοριακες ακολούθως! Χρειάζομαι βοήθεια από όσες το έχουν ψάξει και γνωρίζουν, φαρμακειο που έχει dermestril αυτοκόλλητα, Αθήνα Θεσσαλονίκη λαρισα Βόλο και οπουδήποτε αλλού! Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων, φιλιά σε όλες και καλή δύναμη για τη χρονιά που ξεκινά και για τις νέες μας προσπάθειες! 

Καλησπέρα και εγώ έψαχνα μανιωδώς την προηγούμενη εβδομάδα. τελικά δεν βρήκα σε κάποιο συγκεκριμένο Αλλά γυρνώντας όλα τα φαρμακεία γύρω από την περιοχή μου και από το σπίτι μου. Ένα κουτί εδώ ένα κουτί εκεί ένα κουτί παραπέρα.... Μόνο ψάχνοντας θα βρεις

• Μου αρέσει 1

Just now, Moomin είπε:

Όχι και το είχα στο μυαλό μου να τον ρωτήσω. Την επόμενη φορά.

Εμένα πχ ο ανδρολογος με ρώτησε για την tsh, βέβαια όταν του είπα τη τιμή κ ότι συμφωνησαν οι άλλοι δύο γιατροί για την εμβρυομεταφορα δεν το σχολίασε, απλά μου είπε να τη κατεβάσω. Κ φυσικά γνωρίζει κ τον ενδοκρινολογο που θα πάω το απόγευμα ( θα γράψω την εμπειρία μου, για τον Κ.Μαστορ.)

Θα πάμε να κάνει κ το pcr ο άντρας μου. Ήθελε να ρωτήσει αν γίνεται σε ένα διαγνωστικό πιο κοντά μας. Γίνεται αλλά είναι πιο ακριβό. Επίσης ρώτησε αν κάνουν κ dfi στ κεντρικά της Βιοϊας, κάνουν κ είναι πιο φτηνό από του Λυμπερ. Αλλά δεν θέλει να πάει ξανά σε κείνον. Προτιμάει να δώσει τα ίδια λεφτά που θα δώσει για τον μοριακό κ να ξεμπερδευει. Γενικά είναι δεκτικός στο να κάνει εξετάσεις αλλά η γενική ιδέα που έχει είναι ότι ωραία, παίρνουν τα καλύτερα σπερματοζωάρια κ τελειώνει η δουλειά του εκεί :-x

Αν  μάθατε για το εμβόλιο και το σπερμα γράψτε να ξέρουμε και εμείς.. Πολυ συζήτηση έχει γίνει για το σπερμα το εμβόλιο και προβληματιζομαι... 

Just now, Troia είπε:

Εγώ κάνω κλασική ομοιοπαθητική. Δε λειτουργεί έτσι όπως περιγράφεις, οπότε δεν έχω άποψη. Όλα τα ομοιοπαθητικά φάρμακα φυτικά είναι, αλλά τα ιδιοσυγκρασιακά της κλασικής ομοιοπαθητικής είναι πολύ οικονομικά!

Είναι άλλο πράγμα το dfi, άλλο ο μοριακός έλεγχος. Καμία σχέση!!! Το πρώτο εξετάζει το dna των σπερματοζωαρίων, το 2ο κάνει μοριακό έλεγχο για μικρόβια. Για το dfi, πηγαίνετε όπου σας πει ο Ασβέστης. Εμείς είχαμε πάει σε ένα τυχαίο διαγνωστικό και μας έβαλε να το επαναλάβουμε...

Για τα καλύτερα σπερματοζωάρια που λέει ο άντρας σου, ναι, αυτή είναι η γενική ιδέα μέχρι αποδείξεως του εναντίου...

Ναι το έχει καταλάβει ότι είναι διαφορετική εξέταση. Αλλά θέλει να κάνει κ αυτή στη Βιοιατρ. Δεν τον καταλαβαίνω γιατί έχει τέτοιο θέμα με τον Λυμπερ ενώ ξέρει ότι είναι από τους καλύτερους. Εντωμεταξυ ο ανδρολογος μου είπε χθες καλύτερα να πάρει τώρα βιταμίνες κ αν υπάρχει περίπτωση να βγει αυξημένος ο κατακερματισμός ίσως κάνουν στο κέντρο αυτή τη μέθοδο με το υαλουρονικο. Για να είμαστε καλυμμένοι...

T4Rzp2.png

Just now, olpapa είπε:

Α οπότε δες της nature's plus που είναι σκέτο... δε θυμάμαι να είχα δει στην Ελλάδα άλλη μάρκα με σκέτο dhea, τσέκαρε το όμως...

Σε ευχαριστώ πολύ 

• Μου αρέσει 1

8pRep2.png

Διαφημίσεις

Just now, anoulious είπε:

Αν  μάθατε για το εμβόλιο και το σπερμα γράψτε να ξέρουμε και εμείς.. Πολυ συζήτηση έχει γίνει για το σπερμα το εμβόλιο και προβληματιζομαι... 

Ναι χθες δεν τον ρώτησα γιατί είχα να του πω διάφορα κ για να είμαι ειλικρινής δεν θέλουμε να κάνουμε το εμβόλιο. 

• Μου αρέσει 2

T4Rzp2.png

Just now, olpapa είπε:

Αυτό το σκεύασμα έπαιρνα και εγω στην αρχή.

• Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Just now, Moomin είπε:

Ναι το έχει καταλάβει ότι είναι διαφορετική εξέταση. Αλλά θέλει να κάνει κ αυτή στη Βιοιατρ. Δεν τον καταλαβαίνω γιατί έχει τέτοιο θέμα με τον Λυμπερ ενώ ξέρει ότι είναι από τους καλύτερους. Εντωμεταξυ ο ανδρολογος μου είπε χθες καλύτερα να πάρει τώρα βιταμίνες κ αν υπάρχει περίπτωση να βγει αυξημένος ο κατακερματισμός ίσως κάνουν στο κέντρο αυτή τη μέθοδο με το υαλουρονικο. Για να είμαστε καλυμμένοι...

Όχι μόνο είναι πολύ καλός και εξειδικευμένος ο Λυμπερόπουλος, αλλά και ο χώρος του είναι διαμορφωμένος όπως πρέπει να τη λήψη. Αλλά μήπως προτιμάει τη Βιοιατρική, γιατί έχει παντού και μπορεί να κάνει τη λήψη στο σπίτι; Είναι κι αυτό ένα θέμα...

Just now, Christina 82 είπε:

Ανοίγεις το χρυσό οδηγό ή το vrisko Και κάνεις μία αναζήτηση για τα φαρμακεία στην περιοχή σου. Ξεκινάς τα τηλέφωνα από τα κοντινά και αρχίζεις να απομακρύνεσαι. Το ίδιο ζητάς και από δικούς σου ανθρώπους σε άλλες περιοχές ή πόλεις. Ένα κουτί από εδώ, ένα από εκεί, έτσι θα τα μαζέψεις. Υπάρχουν βέβαια κάποια φαρμακεία που κάνουν τα ίδια εισαγωγές από Γερμανία, αλλά σε αυτή την περίπτωση δε δέχονται συνταγή και θα πρέπει να τα πληρώσεις κανονικά.

Just now, Troia είπε:

Όχι μόνο είναι πολύ καλός και εξειδικευμένος ο Λυμπερόπουλος, αλλά και ο χώρος του είναι διαμορφωμένος όπως πρέπει να τη λήψη. Αλλά μήπως προτιμάει τη Βιοιατρική, γιατί έχει παντού και μπορεί να κάνει τη λήψη στο σπίτι; Είναι κι αυτό ένα θέμα...

Ανοίγεις το χρυσό οδηγό ή το vrisko Και κάνεις μία αναζήτηση για τα φαρμακεία στην περιοχή σου. Ξεκινάς τα τηλέφωνα από τα κοντινά και αρχίζεις να απομακρύνεσαι. Το ίδιο ζητάς και από δικούς σου ανθρώπους σε άλλες περιοχές ή πόλεις. Ένα κουτί από εδώ, ένα από εκεί, έτσι θα τα μαζέψεις. Υπάρχουν βέβαια κάποια φαρμακεία που κάνουν τα ίδια εισαγωγές από Γερμανία, αλλά σε αυτή την περίπτωση δε δέχονται συνταγή και θα πρέπει να τα πληρώσεις κανονικά.

Καλησπέρα σας κορίτσια..περίπου τι δοσολογία απαιτείται  για να έχω μια ιδέα πόσα κουτιά  των πόσο ,,mg χρειάζονται ως συνήθως.

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις