Recommended Posts

Just now, anoulious είπε:

Προφανώς αλλά πόσο εύχρηστο είναι αυτό και με 2 φορές πάει το κουτί... 

Καλά, θα δει και τι δοσολογία θα της βάλει ο γιατρός της να πάρει...

• Μου αρέσει 1

Just now, Troia είπε:

Για επιτροπή θέλατε σπερμοδιάγραμμα. Κάνουν τα δημόσια τεστ κατακερματισμού; Δεν ξέρω καθόλου...

Μπα όχι dfi δεν κάνουν. Σε δημόσιο έκανε δύο σπερμοδιαγραμματα για την επιτροπή.

Τελείωσα με τον ενδοκρινολογο. Γενικά μου άφησε καλές εντυπώσεις. Με έβαλε να κάνω κάποιες εξετάσεις να δούμε πάλι κάποιες τιμές και σίγουρα θα αυξήσω και το χάπι του θυροειδη γιατί είναι λίγο αυτό που παίρνω. Η απώλεια κιλών θα βοηθήσει σίγουρα και θα μου γράψει βιταμίνες για τη D και μάλλον και σελήνιο. Ήδη παίρνω D και κακώς δεν είχα πάρει από το φθινόπωρο. Αυτό που μου είχε συστήσει η άλλη ενδοκρινολογος δεν ίσχυε( ασβέστιο πάνω από δέκα,όχι βιταμίνη). Για τα γκλουκοφαζ δεν είπε αν θα ξαναπάρω, επειδή θα κάνω κ εξέταση για το ζάχαρο μαλλον κ ο,τι είναι θα μου πει όταν πάρω τα αποτελέσματα. Και μια ένδειξη φλεγμονής που έχω μάλλον είναι από το λίπος. Για την tsh είπε ότι πρέπει να πέσει. Γενικά θέλει λίγο καλύτερη ρύθμιση ο θυρεοειδής, να πέσουν  τα αντισώματα κ να συνεχίσω τη δίαιτα που κάνω.

T4Rzp2.png

Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια! Θα ηθελα τη πολυτιμη συμβουλη σας βασει των εμπειριων σας.Εκανα φυσικους κυκλους και καταφερα απο τους 3 κυκλους να παρω  και τα 3 ωαρια και να καταφερουμε  να εχουμε 2 εμβρυα 3ης μερας.Ενα grade1 8 κυτταρων και ενα grade2 7 κυτταρων. Σε δεκα μερες που θα αδιαθετησω θα παω να μιλησω με τον γιατρο μου και να δουμε πως συνεχιζουμε.Ξερω βασει νομου οτι 2 εμβρυα ειναι το επιτρεπτο οριο για την ηλικια μου.Εγω θα ηθελα να μαζεψω κι αλλα εμβρυα οσο ακομη μπορω για να νιωθω πιο ασφαλης..Εσεις πως πορευτηκατε?ευχαριστω κ συγγνωμη για το σεντονι

8 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Έγινε η ωοληψια. Πήρε 3 αντί για 4. Ας ελπίσουμε να γονιμοποιηθουν , να προχωρήσουν και να δώσουν εγκυμοσυνη.

Αυτα από εμένα. 

Να σου πανε ολα κατ ευχην !καλη επιτυχια !

• Μου αρέσει 1

Just now, vasia!!! είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Θα ηθελα τη πολυτιμη συμβουλη σας βασει των εμπειριων σας.Εκανα φυσικους κυκλους και καταφερα απο τους 3 κυκλους να παρω  και τα 3 ωαρια και να καταφερουμε  να εχουμε 2 εμβρυα 3ης μερας.Ενα grade1 8 κυτταρων και ενα grade2 7 κυτταρων. Σε δεκα μερες που θα αδιαθετησω θα παω να μιλησω με τον γιατρο μου και να δουμε πως συνεχιζουμε.Ξερω βασει νομου οτι 2 εμβρυα ειναι το επιτρεπτο οριο για την ηλικια μου.Εγω θα ηθελα να μαζεψω κι αλλα εμβρυα οσο ακομη μπορω για να νιωθω πιο ασφαλης..Εσεις πως πορευτηκατε?ευχαριστω κ συγγνωμη για το σεντονι

Άν εχεις υπομονή μπορείς να συνεχίσεις να μαζεύεις. Γιατί όμως να μην κανείς ετ με αυτά τα 2; Εγω αυτό θα εκανα , βέβαια δεν έχω υπομονή.

ugAHp3.png

jfV0p3.png

4 hours ago, Elfs said:

Καλησπερα σας, σας γράφω εδώ αν και δεν παω για εξωσωματική. Κατά καιρους σας διαβάζω γιατί είστε όλες πιο ενημερωμένες σε εξετάσεις διατροφή βιταμίνες κλπ. 

Πήγα σήμερα στη γυναικολογο να δει τις ορμονολογικες μου που δεν βγήκαν και τόσο καλές, μου προτεινε να παρω dheas. 

Ψάχνω στο ίντερνετ αλλά δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Όσες περνετε dhea μήπως μπορείτε να μου προτεινετε μάρκα η κάποιο site. 

Dhea της natures plus. Υπάρχει σχεδόν παντού σε online φαρμακεία αν δεις. 

3 hours ago, νικηαντωνια81 said:

Αυτό το σκεύασμα έπαιρνα και εγω στην αρχή.

Σε βοήθησε? Το πήρα κι εγώ για κάνα εξάμηνο. Δεν είμαι σίγουρη αν έκανε τελικά κάτι.. Βελτίωσε ελάχιστα την fsh αλλά αυτό είναι πλασματικό γιστι στην ουσία δεν είναι ότι βελτιώνει την ποιότητα. Από εκεί και έπειτα έχω την αίσθηση ότι μου έκανε πολλά κυστικα.. 

Διαφημίσεις

Just now, Arriel_83 είπε:

Παραγγειλα το AMS Swanson DHEA Hormone Balance 25 mg τελικά. 

• Μου αρέσει 1

8pRep2.png

Just now, vasia!!! said:

Να σου πανε ολα κατ ευχην !καλη επιτυχια !

Απ τη στιγμή που θα βάλεις δυο και έχεις ήδη δυο τα οποία έφτασαν τρίτη μέρα γιατί να μη δοκιμάσεις κατευθείαν με εμβρυομεταφορά;  Αν ειναι η πρωτη σου φορά θα χει σημασία να δεις αν τα τριτης μερας εμφυτευτούν με το καλό. Θα σου πρότεινα αν θελεις να συνεχίσεις με ετ να επικοινωνήσεις με το γιατρό σου κ νωρίτερα μήπως και ενοψει ετ θελει να κανεις καποιες εξετάσεις. Καλή επιτυχία!

Just now, Elfs said:

Παραγγειλα το AMS Swanson DHEA Hormone Balance 25 mg τελικά. 

Μια χαρά :)

Φαντάζομαι έχεις κάνει εξετάσεις πριν το πάρεις. Να δεις πόσο είναι η dhea και η free testo σε εσένα ώστε η προ-ορμονη αυτή μην επηρεάσει.. 

• Μου αρέσει 1

8 hours ago, νικηαντωνια81 said:

Κορίτσια μου καλημέρα! Έγινε η ωοληψια. Πήρε 3 αντί για 4. Ας ελπίσουμε να γονιμοποιηθουν , να προχωρήσουν και να δώσουν εγκυμοσυνη.

Αυτα από εμένα. 

με το καλό, να ειναι τα τυχερά!! :wub:

• Μου αρέσει 1

sBP3p3.png

Μια χαρά :)

Φαντάζομαι έχεις κάνει εξετάσεις πριν το πάρεις. Να δεις πόσο είναι η dhea και η free testo σε εσένα ώστε η προ-ορμονη αυτή μην επηρεάσει.. 

Πριν ενα χρονο είχα fsh 12.36 dhea 2.3 και τεστοστερόνη 13.13 dhea-s 119.10.

Τώρα επανέλαβα τις βασικές ορμονολογικες και έχω fsh 17.06 και e2 10.0 !!!! Μέσα σε ένα χρόνο μόνο. Πιστευω κ οι υπόλοιπες τα ίδια χάλια θα έχουν χειροτερεύω κ παω

8pRep2.png

Διαφημίσεις

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Άν εχεις υπομονή μπορείς να συνεχίσεις να μαζεύεις. Γιατί όμως να μην κανείς ετ με αυτά τα 2; Εγω αυτό θα εκανα , βέβαια δεν έχω υπομονή.

Νομιζω (σιγουρη δεν ειμαι)οτι εχω μεγαλυτερη ανασφαλεια απο ανυπομονησια..( Ο αντρας μου ειναι ο  ανυπομονος..και ο φυγοπονος της υποθεσης χαχαχ )Αλλα θελω να κρατησω το ευχαριστο γεγονος οτι ειχα ευκολα τα πρωτα μου δυο εμβρυα..και με αισιοδοξια να πορευτω!

Just now, Roda είπε:

Απ τη στιγμή που θα βάλεις δυο και έχεις ήδη δυο τα οποία έφτασαν τρίτη μέρα γιατί να μη δοκιμάσεις κατευθείαν με εμβρυομεταφορά;  Αν ειναι η πρωτη σου φορά θα χει σημασία να δεις αν τα τριτης μερας εμφυτευτούν με το καλό. Θα σου πρότεινα αν θελεις να συνεχίσεις με ετ να επικοινωνήσεις με το γιατρό σου κ νωρίτερα μήπως και ενοψει ετ θελει να κανεις καποιες εξετάσεις. Καλή επιτυχία!

Τι εξετασεις απαιτουνται πριν την εμβρυομεταφορα?

• Μου αρέσει 1

Just now, Elfs said:

Πριν ενα χρονο είχα fsh 12.36 dhea 2.3 και τεστοστερόνη 13.13 dhea-s 119.10.

Τώρα επανέλαβα τις βασικές ορμονολογικες και έχω fsh 17.06 και e2 10.0 !!!! Μέσα σε ένα χρόνο μόνο. Πιστευω κ οι υπόλοιπες τα ίδια χάλια θα έχουν χειροτερεύω κ παω

Καλά χάλια τελείως δεν είναι γιστι υπάρχουν και χειρότερα αλλά ναι καταλαβαίνω τι λες. Ε με την dhea η fsh θα βελτιωθεί :)

• Μου αρέσει 1

Σε βοήθησε? Το πήρα κι εγώ για κάνα εξάμηνο. Δεν είμαι σίγουρη αν έκανε τελικά κάτι.. Βελτίωσε ελάχιστα την fsh αλλά αυτό είναι πλασματικό γιστι στην ουσία δεν είναι ότι βελτιώνει την ποιότητα. Από εκεί και έπειτα έχω την αίσθηση ότι μου έκανε πολλά κυστικα.. 

Το πήρα για πολύ μικρό διάστημα γιατί μετά πρότεινε ο γιατρός τις fertilimax κ Ovamax για τον λόγο που ανέφερες δηλ δεν βελτιώνει την ποιότητα. Για τα κυστικά δεν γνωρίζω. 

• Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Just now, vasia!!! said:

Νομιζω (σιγουρη δεν ειμαι)οτι εχω μεγαλυτερη ανασφαλεια απο ανυπομονησια..( Ο αντρας μου ειναι ο  ανυπομονος..και ο φυγοπονος της υποθεσης χαχαχ )Αλλα θελω να κρατησω το ευχαριστο γεγονος οτι ειχα ευκολα τα πρωτα μου δυο εμβρυα..και με αισιοδοξια να πορευτω!

Τι εξετασεις απαιτουνται πριν την εμβρυομεταφορα?

Ειναι καποιες εξετάσεις που συνήθως ειναι υποχρεωτικές (πχ σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα) κ καποιοι γιατροί ζητούν την TSh που είναι αιματολ εξεταση. Γενικά να μη σε μπερδεύω γιατι ολα αυτα εξαρτώνται απο Το κεντρο και το γιατρό στον οποίο είσαι απλώς το είπα για να έχεις χρονο να προλάβεις να κανεις όσα χρειάζονται...

5 ώρες πρίν, CATHRINE είπε:

Ευχαριστώ πολύ ...όταν έρθει η ώρα θα μου  πει δοσολογία ναι εννοείται μου είπε αυτά θα πάρω . ..αλλά για να μαζεύω ρωτάω  εφόσον έχουν έλλειψη. Κι εγώ έτσι άρχισα να ρωτάω φαρμακεία...

Και εγώ έτσι τα μάζεψα για την επόμενη φορά όταν τα χρειαστώ..από φαρμακείο σε φαρμακείο.κ εδώ στην επαρχία κ Αθήνα.φαντασου ότι το γνωστό μου φαρμακείο εδώ στην πόλη μου σήμερα με πήρε γτ βρήκε άλλο ένα των 25 .εγω βέβαια χρειάζομαι τρελές δόσεις άρα κάνω πως κ πως για των 100...και ευτυχώς βρήκα..

• Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις