Recommended Posts

2 hours ago, Depi1234 said:

Καλησπερα κορίτσια να σας πω κ εγώ το πόνο μου η γυναίκα μου έκανε εξωσωματική είχε 2 εμβρυακια όπου τελικά ακουσαμε καρδούλα στο ένα μόνο εμβρυακι κ το οποίο έχασα 8 εβδομάδων είχαμε ακούσει καρδούλα 2 φορές κ χτες πήγαμε να δούμε πως είναι κ δεν ακουσαμε καρδούλα το χάσαμε αύριο θα πάει για απόξεση όλο το βράδυ δεν κοιμηθήκαμε δεν ξέρω πως να το διαχειριστούμε ποιες πρέπει να είναι οι επόμενες κινήσεις εξετάσεις αν κάποια κοπέλα μπορεί να βοηθήσει;;;;

Λυπάμαι παρα παρα πολύ.Το πέρασα πρόσφατα στις 13 εβδομάδες διαφορετική περίπτωση αλλα ο πόνος είναι παρόμοιος και σίγουρα πολύς...

Θα είναι δύσκολο το βράδυ.Αλλα θα αισθανθείτε κάπως καλύτερα στο μέλλον...Η θλίψη είναι μεγάλη και καλό είναι να τη βιώσετε για να προχωρήσετε...

Σίγουρα καρυοτυπο εμβρύου ιστολογική εμβρύου και πΛακουντα.και μετά θα σας πει ο γιατρός σίγουρα εξετάσεις ενδοκρινολόγικες ανοσολογικες

ευχομαι σύντομα να έρθουν τα ευχάριστα!

Πιστεψτε το και θα γινει

μια μεγάλη αγκαλιά από εμασς

• Μου αρέσει 4

xu6xp2.png

Διαφημίσεις

Just now, Moomin είπε:

Χρόνια Πολλά κ από μένα :x

Just now, mominthemaking είπε:

Κι από εμένα κοπέλα μου!!! @νικηαντωνια81

Just now, Katerina13 είπε:

@νικηαντωνια81χρόνια πολλά κ γρήγορα με ένα μωρακι στη κοιλιτσα!!

Ευχαριστω κορίτσια μου! Να φουσκώσουν όλων μας οι κοιλίτσες. 

• Μου αρέσει 3

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Troia είπε:

H δική μου εμπειρία είναι ότι βοηθάει στην αιμάτωση της μήτρας, αλλά χαλαρώνει και το μυοσκελετικό σύστημα. Καλό είναι να απευθυνθείς σε κάποιον εξειδικευμένο, ιδανικά σε ιατρό κινέζικης ιατρικής. Θα σου στείλω προσωπικό μήνυμα εντός της ημέρας. 

Έχεις διαβάσει άσχημα πράγματα για το Ιασώ; Εγώ έχω καλή εμπειρία, βέβαια σε κάποια θέματα είναι κάπως ακριβό...

Έχω διαβάσει κι εγώ ότι η κορτιζόνη φουντώνει τις φλεγμονές...

Κορίτσια την κορτιζόνη την δίνουν για την καταπολέμηση των φλεγμονών. Από που προκύπτει ότι τις φουντώνει;

Just now, Αννέτα είπε:

Κορίτσια την κορτιζόνη την δίνουν για την καταπολέμηση των φλεγμονών. Από που προκύπτει ότι τις φουντώνει;

Όχι, απ᾽ όσο ξέρω τη δίνουν για να μην ανεβάσεις αντισώματα σε περίπτωση που έχεις κάποιο αυτοάνοσο. 

Just now, Troia είπε:

Όχι, απ᾽ όσο ξέρω τη δίνουν για να μην ανεβάσεις αντισώματα σε περίπτωση που έχεις κάποιο αυτοάνοσο. 

Ναι το ξέρω ότι το δίνουν για τα αυτοάνοσα, αλλά πέραν αυτού η δράση της είναι να καταπολεμά τις φλεγμονές. Στο google αν βάλεις "κορτιζόνη και φλεγμονή" θα δεις ότι δίνεται για τον περιορισμό των φλεγμονών.  Σας το ανέφερε κάποιος γιατρός αυτό;

Just now, Αννέτα είπε:

Ναι το ξέρω ότι το δίνουν για τα αυτοάνοσα, αλλά πέραν αυτού η δράση της είναι να καταπολεμά τις φλεγμονές. Στο google αν βάλεις "κορτιζόνη και φλεγμονή" θα δεις ότι δίνεται για τον περιορισμό των φλεγμονών.  Σας το ανέφερε κάποιος γιατρός αυτό;

Εγώ εδώ το έχω διαβάσει. Ούτε φλεγμονή μου έχουν βρει, ούτε κορτιζόνη μου έχουν δώσει ποτέ...Να ρωτήσω την Τσεκούρα μεθαύριο που θα ξαναπάω, αν βρω την ευκαιρία. 

Σ' ευχαριστώ πολύ Troia. Θα με ενδιέφερε η γνώμη της Τσεκούρα.

Επιπλέον κορίτσια κάνω εμφυτεύσεις με άριστες βλαστοκύστες και δεν προχωράνε (2 βιοχημικές και 1 παλλίνδρομη). 

Έχω διαβάσει από εσάς για το ERA, το EMA, του Νικα, το endometriome και το endometrial fuction test. 

Ποιό μου προτείνετε; 

Διαφημίσεις

Just now, Αννέτα είπε:

Επιπλέον κορίτσια κάνω εμφυτεύσεις με άριστες βλαστοκύστες και δεν προχωράνε (2 βιοχημικές και 1 παλλίνδρομη). 

Έχω διαβάσει από εσάς για το ERA, το EMA, του Νικα, το endometriome και το endometrial fuction test. 

Ποιό μου προτείνετε; 

Ταλαιπωρημένη κι εσυ πολύ.

• Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Just now, Αννέτα είπε:

Ποιό μου προτείνετε; 

Σε αυτό θα σου μεταφέρω την άποψη της Τσεκούρα, διότι της γνωρίζω. Η οποία είναι κανένα (με εξαίρεση αυτό που είναι για το παράθυρο εμφύτευσης, αυτό εξετάζει άλλα πράγματα)! Ο λόγος είναι όλοι αυτοί οι μοριακοί έλεγχοι είναι πολύ ευαίσθητοι και μπορεί να εντοπίσουν ακόμα και κάτι που είχες περάσει παλιά. Η ίδια ζητάει μόνο απλή καλλιέργεια κολπικού υγρού και την ενδιαφέρει να αποτυπώνει και το ποσοστό γαλακτοβάκιλων, γι᾽αυτό συνήθως σου λέει να την κάνεις στο Έλενα. Ειδικά για το Νίκα μου μίλησε με άσχημα λόγια προχθές, αλλά ξέρω ότι και οι λοιμωξιολόγοι είναι κατά. Επειδή όντως έχεις ταλαιπωρηθεί πολύ, εγώ θα σου έλεγα, αν είσαι εντός Αττικής ή κάπου κοντά, να κλείσεις ένα ραντεβού μαζί της να σε ψάξει. 

• Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

Just now, Troia είπε:

Σε αυτό θα σου μεταφέρω την άποψη της Τσεκούρα, διότι της γνωρίζω. Η οποία είναι κανένα (με εξαίρεση αυτό που είναι για το παράθυρο εμφύτευσης, αυτό εξετάζει άλλα πράγματα)! Ο λόγος είναι όλοι αυτοί οι μοριακοί έλεγχοι είναι πολύ ευαίσθητοι και μπορεί να εντοπίσουν ακόμα και κάτι που είχες περάσει παλιά. Η ίδια ζητάει μόνο απλή καλλιέργεια κολπικού υγρού και την ενδιαφέρει να αποτυπώνει και το ποσοστό γαλακτοβάκιλων, γι᾽αυτό συνήθως σου λέει να την κάνεις στο Έλενα. Ειδικά για το Νίκα μου μίλησε με άσχημα λόγια προχθές, αλλά ξέρω ότι και οι λοιμωξιολόγοι είναι κατά. Επειδή όντως έχεις ταλαιπωρηθεί πολύ, εγώ θα σου έλεγα, αν είσαι εντός Αττικής ή κάπου κοντά, να κλείσεις ένα ραντεβού μαζί της να σε ψάξει. 

Ήσουν κατατοπιστικότατη!!!! Δυστυχώς δε μένω Αττική. Σ' ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες

πρίν από 9 λεπτά , Troia είπε:

Η καλλιεργεια κολπικου υγρου μπορει να γινει σε οποιοδηποτε μικροβιολογικο εργαστηριο αραγε;  αν οχι, πως γινεται στο Ελενα με ραντεβου η χωρις;

πρίν από 34 λεπτά , Αννέτα είπε:

Ποιό μου προτείνετε; 

Pcr ισως 

• Ευχαριστώ 1

36 minutes ago, Αννέτα said:

Ποιό μου προτείνετε; 

Καλησπέρα και καλή δύναμη. Θα σου πρότεινα να το συζητήσεις με το γιατρό σου και να δεις τι θα σου προτείνει απ όλα αυτά (μπορεί κ τιποτα). 

• Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις