Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Freida είπε:

Η καλλιεργεια κολπικου υγρου μπορει να γινει σε οποιοδηποτε μικροβιολογικο εργαστηριο αραγε;  αν οχι, πως γινεται στο Ελενα με ραντεβου η χωρις;

Pcr ισως 

Για καλλιέργεια στο Έλενα κλέίνεις ραντεβού στο 1535 και τα ραντεβού δε είναι και πολύ μακρινά. Χρειάζεσαι βέβαια παραπεμπτικό.

Στα ιδιωτικά διαγνωστικά που την έκανα μια ζωή, ποτέ δεν είδα να αποτυπώνεται το ποσοστό γαλακτοβάκιλων...

Το pcr είναι ο μοριακός έλεγχος που έγραψα παραπάνω ότι είναι πολύ ευαίσθητος.

• Ευχαριστώ 1

Just now, Troia είπε:

Για καλλιέργεια στο Έλενα κλέίνεις ραντεβού στο 1535 και τα ραντεβού δε είναι και πολύ μακρινά. Χρειάζεσαι βέβαια παραπεμπτικό.

Στα ιδιωτικά διαγνωστικά που την έκανα μια ζωή, ποτέ δεν είδα να αποτυπώνεται το ποσοστό γαλακτοβάκιλων...

Just now, Troia είπε:

Οκ καταλαβα σ'ευχαριστω! 

Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!ήθελα να ρωτήσω είναι κάποια κοπέλα στο φόρουμ που δεν είναι παντρεμένη κ έχει κάνει εξωσωματική; Η αν γνωρίζει κάποια αν η «συμβολαιογραφική πράξη συναίνεσης» που πρέπει να υπογράψω μαζί με τον αρραβωνιαστικό μου συντάσσεται από δικηγόρο ή συμβολαιογράφο;

Just now, Nana3 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!ήθελα να ρωτήσω είναι κάποια κοπέλα στο φόρουμ που δεν είναι παντρεμένη κ έχει κάνει εξωσωματική; Η αν γνωρίζει κάποια αν η «συμβολαιογραφική πράξη συναίνεσης» που πρέπει να υπογράψω μαζί με τον αρραβωνιαστικό μου συντάσσεται από δικηγόρο ή συμβολαιογράφο;

Καλημέρα. Από συμβολαιογράφο συντάσσεται. Πολλές φορές το κέντρο σου δίνει κ πρότυπο για να το φέρεις όπως το ζητανε. 

• Ευχαριστώ 1

13 hours ago, Αννέτα said:

Ναι το ξέρω ότι το δίνουν για τα αυτοάνοσα, αλλά πέραν αυτού η δράση της είναι να καταπολεμά τις φλεγμονές. Στο google αν βάλεις "κορτιζόνη και φλεγμονή" θα δεις ότι δίνεται για τον περιορισμό των φλεγμονών.  Σας το ανέφερε κάποιος γιατρός αυτό;

Καλημέρα -η κορτιζόνη κοιμίζει το ανοσοποιητικό συστημα οπότε αναστέλει τις φλεγμονές απο τα αυτοανοσα (ο ιδιος οργανισμός επιτιθεται στον εαυτό του). Οι υπολοιπες φλεγμονες απο μικρόβια κλπ αφηνονται ακαλυπτες. Τωρα αν υπερτερεί η αναγκη για καταστολή της αυτοανοσίας της φλεγμονής το κρινει ο γιατρός...

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

Καλημέρα, καλή εβδομάδα!

@Troiaδεν ξέρω αν είδες το μήνυμά μου προχθές σχετικά με τις απαντήσεις από το Έλενα. Πήρα κάποιες, όχι όλες και σε αυτές που πήρε ήταν και η καλλιέργεια. Δεν γράφει ποσοστό γαλακτοβακιλλων, μόνο πολλές αποικίες. Ενώ στις δύο ιδιωτικες λίγους μήνες πριν που είχα κάνει έγραφε λίγους. Επίσης γράφει για μικρόβια με χρωση gram ότι βρέθηκαν σπάνια + βακτηριδια. Έχει άλλη ανάλυση από τα ιδιωτικά και με έχει μπερδέψει. Θα τη δείξω αύριο στον γυναικολόγο κ με την αιματολογο θα μιλήσω βέβαια αφού πάρω όλες τις εξετάσεις.

T4Rzp2.png

Just now, mirtouli12 είπε:

Καλημέρα. Από συμβολαιογράφο συντάσσεται. Πολλές φορές το κέντρο σου δίνει κ πρότυπο για να το φέρεις όπως το ζητανε. 

Εγω. μπορω να σου πω οποια πληροφορια θες 

Ολα τα κεντρα αν τους ζητησεις σου στελνουν τη φορμα κ απλα την εκτυπωνεις κ πας στον συμβολαιογραφο κ σοθ βγαζει αντιγραφα. Πρεπει να εισαι μαζι με τον συνροφο σου . Επισης κρατα αυτο που θα σου πω. Ζητα να γραφει ...στο Ιασω πχ και σε οποιοδηποτε αλλο κεντρο. Ωστε αν κατι δε παει καλα κ θες να αλλαξεις κεντρο να μη χρειαστει να ξαναπληρωνεις !!!!!!! 

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Just now, mirtouli12 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!

Just now, Moomin είπε:

Καλημέρα, καλή εβδομάδα!

@Troiaδεν ξέρω αν είδες το μήνυμά μου προχθές σχετικά με τις απαντήσεις από το Έλενα. Πήρα κάποιες, όχι όλες και σε αυτές που πήρε ήταν και η καλλιέργεια. Δεν γράφει ποσοστό γαλακτοβακιλλων, μόνο πολλές αποικίες. Ενώ στις δύο ιδιωτικες λίγους μήνες πριν που είχα κάνει έγραφε λίγους. Επίσης γράφει για μικρόβια με χρωση gram ότι βρέθηκαν σπάνια + βακτηριδια. Έχει άλλη ανάλυση από τα ιδιωτικά και με έχει μπερδέψει. Θα τη δείξω αύριο στον γυναικολόγο κ με την αιματολογο θα μιλήσω βέβαια αφού πάρω όλες τις εξετάσεις. 

Ίσως σε εσένα να βρέθηκαν επαρκείς γαλακτοβάκιλοι και γι' αυτό. Σε άλλη κοπέλα που ήταν μετά από πλύσεις, έγραφε το ποσοστό και της είπε η Τσεκούρα να μην προχωρήσει σε εμβρυομεταφορά, γιατί το ενδομήτριο δεν είχε επανέλθει...

Διαφημίσεις

πρίν από 40 λεπτά , Nana3 είπε:

συντάσσεται από συμβολαιογράφο ούτε εγώ είμαι παντρεμένη και έχω κάνει τρεις διαφορετικές πράξη συναίνεσης Αν θέλεις μπορώ να σου στείλω και τα ονόματα των συμβολαιογράφων που τις κάνουν αναλόγως πού μένεις...

• Μου αρέσει 2

Just now, Καντι είπε:

Ναι εγω

Μπορεις να μου πεις μοναδες συνολικα , για ποσες ημερες κ αν πηγε καλα? 

Μου εδωσε 225 μον τη μερα για 5 μερες. Και επειδη χρειαζεται κ δευτερο κουτι gonal ελεγα να του πω να μειωσουμε λιγο για να μην αγοραω κ 2ο κουτι. Ακυρη σκεψη? 

13 ώρες πρίν, Αννέτα είπε:

Ναι το ξέρω ότι το δίνουν για τα αυτοάνοσα, αλλά πέραν αυτού η δράση της είναι να καταπολεμά τις φλεγμονές. Στο google αν βάλεις "κορτιζόνη και φλεγμονή" θα δεις ότι δίνεται για τον περιορισμό των φλεγμονών.  Σας το ανέφερε κάποιος γιατρός αυτό;

Τη δινουν για να «κοιμησουν» το ανοσοποιητικο συστημα μη νομίσει το εμβρυο οτι ειναι ξενο σωμα και το απορριψει ο οργανισμος..επειδη ειναι ενα μόσχευμα το εμβρυακι..

13 ώρες πρίν, Αννέτα είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ Troia. Θα με ενδιέφερε η γνώμη της Τσεκούρα.

Επιπλέον κορίτσια κάνω εμφυτεύσεις με άριστες βλαστοκύστες και δεν προχωράνε (2 βιοχημικές και 1 παλλίνδρομη). 

Έχω διαβάσει από εσάς για το ERA, το EMA, του Νικα, το endometriome και το endometrial fuction test. 

Ποιό μου προτείνετε; 

Το ερα κ το Εndometriome κ εισαι καλυμμενη!!!

• Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

ZAeBp3.png

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!! ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΜΙΑ, ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ!!! ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ: ΕΧΟΥΜΕ 1 ΚΟΡΙΣΑΚΙ 7 ΧΡ. ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΉ ΣΥΛΛΗΨΗ, ΜΙΑ ΕΤΕΡΟΤΟΠΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΕ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ (ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΉ ΣΥΛΛΗΨΗ),  ΠΟΥ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΠΉΓΕ ΚΑΛΑ. ... ΈΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ 2 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΣΕ ΦΥΣΙΚΟ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΚΥΚΛΟ, ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.... ΤΩΡΑ (41 ΧΡ.) ΛΕΜΕ ΝΑ ΔΟΚΙΜΆΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ Κο ΧΑΝΔΑΚΑ 'Η ΤΟΝ Κο ΜΠΑΘΡΕΛΛΟ? ?? ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ? ΚΑΘΕ ΓΝΩΜΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΤΙΜΗ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ!!! ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΤΕ ΠΟΥ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ!!!

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις