Recommended Posts

Just now, Troia είπε:

Εύκολη λύση είναι τα ξένα ωάρια γι'αυτόν και συνάμα πιο επικερδής...Να είσαι σίγουρη γι' αυτό!

Just now, linaa είπε:

Κ πολυ καλα εκανες.. Αφου μια χαρα ωαρια παραγεις κ με καλες εξετασεις να πας για δανεικα για πιο λογο? Επειδη ετυχε να μην βρεις με τον πρωτο προεμφυτικο? 

Δεν είναι η πρώτη φορά που μου μιλούν για δανεικά, κ ο πρώτος γιατρός μου, μου είπε ίσως εκεί να πρέπει να είναι το επόμενο βήμα.. Θεωρώ ότι οι περισσότεροι να μην πω όλοι κάπως έτσι θα καταλήξουν στην πρόταση-διάγνωση εφόσον δεν έρχεται η επιτυχής κατάληξη,ποιος ξέρει, ίσως να έχουν κ δίκιο ίσως κ όχι φυσικά, θεοί δεν είναι σίγουρα, εγώ κάπου το δικαιολογώ πλέον, είναι θέμα αντοχών κ οι γιατροι δεν γνωρίζουν πόσο ακόμα ψυχικά αντέχεις, κ επίσης πραγματικά υπάρχουν γυναίκες, που προσωπικά θαυμάζω, που θέλουν να ζήσουν τη μητρότητα χωρίς να τους ενδιαφέρει το γενετικό υλικο.. Ολα θεμιτά, όλα δεκτά για μένα, όλα στο παιχνίδι πλεον.. Το θέμα είναι όλα αυτά να μας οδηγήσουν κάπου, εκεί που όλες θελουμε..

• Μου αρέσει 2

7 hours ago, Konna! said:

Ο σύζυγος σου ήταν στο τηλεφώνημα ή ήξερε ότι ήσουν μόνη σου και σε άρχισε τις π@π@ριες και την λεκτική κακοποίηση; 
γιατί αυτή η συμπεριφορά δείχνει άτομο που για να αποδείξει την αξία του προσπαθεί να μειώσει τον άνθρωπο που έχει απέναντι του και να τον εκφοβίσει.

πραγματικά λυπάμαι που το έζησες αυτό! 

σου στέλνω πολύ αγάπη και δύναμη για να συνεχίσεις και ο συγκεκριμένος να μην γίνει εμπόδιο! 

Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, happykar είπε:

Ναι, καταρχας μιλησα τηλεφωνικα μαζι του για περιπου μιση ωρα. Του ειπα το ιστορικο μου αλλα επειδη μου εκανε ερωτησεις και δε με αφηνε να του τα εξηγησω με τη σειρα, μπερδευοταν (εχω και λιγο κομπλικε ιστορια). Εντωμεταξυ με ρωταγε λες και μου εκανε ανακριση και θα με πηγαινε στο εκτελεστικο. Τελοσπαντων, του λεω τα πιο προσφατα μου και του ειπα οτι θελω να κανω μια υστροσκπηση γιατι εχω δυο χρονια να κανω, εχουν μεσολαβησει και δυο αποξεσεις, ετσι βρε αδερφε να δω τι γινεται. Μου λεει πιστευεις πως ειναι εκει το προβλημα σου; Δε νομιζω του λεω αλλα θα ηθελα να ξερω. Μου λεει καλα ποτε θα καταλαβεις οτι πρεπει να σταματησεις; Μα του λεω 3 ετ εχω κανει, δε το λετε οτι εχω καει στις εξωσωματικες. 1 πληρη διεργερση και 2 τροποποιημενους, συνολο. Οι υπολοιποι ειναι φυσικοι. Ποσες ωοληψιες εχεις κανει μου λεει; 20, 30 ;; Ε δε θυμαμαι τωρα (δεν τις ειχα μετρησει και ποτε και με ειχε ηδη αγχωσει που με ρωταγε λες και ηταν των Ες Ες), ας πουμε γυρω στις 10, του λεω. (τελικα, μετα που τις μετρησα, ολες μαζι, διεγερσεις, τροποποιημενοι και φυσικοι ειναι 8). Καλα μου λεει, ποτε θα το καταλαβεις να σταματησεις που δε λυπασαι τον αντρα σου να πηγαινει να τον παιζει τοσες φορες!!!!!!! ΣΟΚ! Ε εκει εβαλα τα κλαματα στο τηλ. Αλλα επειδη ειμαι βλαμμενη δεν του το εκλεισα στα μουτρα αλλα συνεχισα να του ακουω να μου λεει,  οτι πιεζω τις ωοθηκες μου (τις στραγγιζω ειπε χαρακτηριστικα) να βγαλουν, προκειμενου να κανω με δικα μου ωαρια παιδι, και μετα αν γινει και ειναι αγορι, θα εχει αυτισμο (γιατι ως γνωστον μονο τα αγορια εχουν αυτισμο) και δε βρισκεται κανενας γιατρος να μας πει αυτες τις αληθειες σε εμας που θελουμε να κανουμε παιδι με δικα μας ωαρια σε αυτη την ηλικια!!! Φυσικα με ρωτησε ανοιχτα σε ποιον ειμαι τωρα, μονο που δεν τον εβρισε, μα καλα μελι εχει και πατε σαν τις χαζες και στεκεστε στην ουρα να σας κανει πλυσεις και τι σου εχει πει για τις αποβολες, που σιγα μην τον εχεις βρει κιολας να σου μιλησει και οταν του ειπα πως μου προτεινε και αυτος δανεικα μου λεει ε βεβαια στα εφαγε τωρα τα λεφτα ο,τι ηταν να παρει απο σενα το πηρε...Και αν παρεις απο αυτον δανεικα δε θα πετυχεις και ερχονται σε μενα και πετυχαινουν ολες. Anoulious, αυτα ειναι καποια απο αυτα που θυμαμαι γιατι απο ενα σημειο και μετα ειχα θολωσει και περιμενα να κλεισω το τηλ. Εκτος απο απαραδεκτος ανθρωπος ειναι απαραδεκτος επαγγελματιας, Δεν εχω ακουσει κανεναν αλλο γιατρο να μιλαει ετσι για συναδερφο του ακομα και αν τον θεωρει, να μην πω. Και στον Μαστρ. ειχα παει πριν απο κανα χρονο και διακριτικα με ρωτησε που ημουνα και μου ειπε ευσχημα οτι δε συμφωνει με Νικα και λοιπα αλλα αυτο, μεχρι εκει. Εγω μου λεει οπου και να ψαξεις στο ιντερνετ μπορει να λενε οτι μιλαω σκληρα αλλα λεω την αληθεια. Ε τωρα να ψαξει στο ιντερνετ και να δει οτι καποια τον λεει και ...Συγχυστηκα παλι.

Τραγικός και τραμπούκος...Δεν έχω προσωπική άποψη για τον κύριο, αλλά ξεκάθαρα άσκησε συναισθηματική βία εις βάρος σου! Πήρε τις μεγαλύτερες φοβίες που έχει ένα ζευγάρι που μπαίνει στη διαδικασία της εξωσωματικής (να γεννήσει ένα παιδί, να είναι υγιές κι όλη αυτή η προσπάθεια κι ο αγώνας να μην επηρεάσει τη σχέση μεταξύ των συντρόφων), τις διόγκωσε κι έριξε όλην την ευθύνη πάνω σου!!! Για να μην αναφερθώ πόσο αντιδεοντολογικο είναι να μιλάς άσχημα για τους συναδέλφους σου, πόσο χυδαία είναι η φράση πόσο θα τον π@@ζει", αλλά και οι χαζομάρες σχετικές με τον αυτισμό (ακόμα κι οι ειδικοί δεν έχουν βρει ποιος/ποιοι λόγος/οι ευθύνονται για τον αυτισμό)!!! Αν αυτό δεν είναι μπουλινγκ, δεν ξέρω τι είναι! Λυπάμαι ειλικρινά!

• Μου αρέσει 4

1 ώρα πρίν, *Μυρτώ είπε:

Τραγικός και τραμπούκος...Δεν έχω προσωπική άποψη για τον κύριο, αλλά ξεκάθαρα άσκησε συναισθηματική βία εις βάρος σου! Πήρε τις μεγαλύτερες φοβίες που έχει ένα ζευγάρι που μπαίνει στη διαδικασία της εξωσωματικής (να γεννήσει ένα παιδί, να είναι υγιές κι όλη αυτή η προσπάθεια κι ο αγώνας να μην επηρεάσει τη σχέση μεταξύ των συντρόφων), τις διόγκωσε κι έριξε όλην την ευθύνη πάνω σου!!! Για να μην αναφερθώ πόσο αντιδεοντολογικο είναι να μιλάς άσχημα για τους συναδέλφους σου, πόσο χυδαία είναι η φράση πόσο θα τον π@@ζει", αλλά και οι χαζομάρες σχετικές με τον αυτισμό (ακόμα κι οι ειδικοί δεν έχουν βρει ποιος/ποιοι λόγος/οι ευθύνονται για τον αυτισμό)!!! Αν αυτό δεν είναι μπουλινγκ, δεν ξέρω τι είναι! Λυπάμαι ειλικρινά!

Για το σύνδρομο του εύθραυστου Χ τους λέει, μωρέ, το οποίο, ναι, ευθύνεται και για νοητική υστέρηση και για αυτισμό. Αλλά ΠΩΣ μπορεί να μιλάει γι' αυτό εφόσον ΔΕΝ είναι γενετιστής, οι γυναίκες αυτές ΔΕΝ έχουν εξεταστεί, ΔΕΝ έχουν ΠΩΑ (εδώ να πω ότι διαβάζω ότι η ΠΩΑ συνδέεται με αυτό, αλλά δεν έχω καταλάβει αν είναι το αίτιο ή το αποτέλεσμα, δηλαδή αν η μητέρα με ΠΩΑ μπορεί να είναι φορέας της μετάλλαξης του γονιδίου ή ένας φορέας της μετάλλαξης μπορεί να κάνει κορίτσι με ΠΩΑ)...Μπούλιγκ τους κάνει, τι τους κάνει; Και το χειρότερο είναι ότι κάποιες υποκύπτουν...

• Μου αρέσει 3

Just now, Troia said:

Για το σύνδρομο του εύθραυστου Χ τους λέει, μωρέ, το οποίο, ναι, ευθύνεται και για νοητική στέρηση και για αυτισμό. Αλλά ΠΩΣ μπορεί να μιλάει γι' αυτό εφόσον ΔΕΝ είναι γενετιστής, οι γυναίκες αυτές ΔΕΝ έχουν εξεταστεί, ΔΕΝ έχουν ΠΩΑ (εδώ να πω ότι διαβάζω ότι η ΠΩΑ συνδέεται με αυτό, αλλά δεν έχω καταλάβει αν είναι το αίτιο ή το αποτέλεσμα, δηλαδή αν η μητέρα με ΠΩΑ μπορεί να είναι φορέας της μετάλλαξης του γονιδίου ή ένας φορέας της μετάλλαξης μπορεί να κάνει κορίτσι με ΠΩΑ)...Μπούλιγκ τους κάνει, τι τους κάνει; Και το χειρότερο είναι ότι κάποιες υποκύπτουν...

Ρε συ Τροια για ποιον γιατρό λέμε? 

Τι τραγικά πράγματα διαβάζω!! 

@Christina 82συμφωνώ με το πως πρέπει να φίλτραρουμε γιατρούς και γνώμες. Αυτό λέω κι εγώ.

@happykarγενικά έχετε κατά νου αυτο: στον δρόμο που είμαστε όλες, είμαστε ευάλωτες. Από γιατρούς μέχρι συγγενείς και φίλους νιώθεις ότι δεν μπορείς να εμπιστευτείς κανέναν. Be strong και μην επιτρέψεις σε κανέναν να σου ξαναμιλήσει έτσι για κάτι τόσο προσωπικό και ευαίσθητο. Και κυρίως μην το παίρνεις μέσα σου. Βλακες εκεί έξω υπάρχουν πολλοί.

Οπως είπε και η Τροια και η Χριστίνα, μόνες ενηνερωνομαστε και δεν αφηνομαστε να γίνουμε ερμαια αυτών που έχουν ελλείψη EQ. 

Just now, Troia said:

Αλλά ΠΩΣ μπορεί να μιλάει γι' αυτό εφόσον ΔΕΝ είναι γενετιστής, οι γυναίκες αυτές ΔΕΝ έχουν εξεταστεί, ΔΕΝ έχουν ΠΩΑ (εδώ να πω ότι διαβάζω ότι η ΠΩΑ συνδέεται με αυτό, αλλά δεν έχω καταλάβει αν είναι το αίτιο ή το αποτέλεσμα, δηλαδή αν η μητέρα με ΠΩΑ μπορεί να είναι φορέας της μετάλλαξης του γονιδίου ή ένας φορέας της μετάλλαξης μπορεί να κάνει κορίτσι με ΠΩΑ)...

Με τι εξετάσεις τα βλέπεις αυτά? 

• Μου αρέσει 6

Διαφημίσεις

Just now, Arriel_83 είπε:

Ρε συ Τροια για ποιον γιατρό λέμε? 

Τι τραγικά πράγματα διαβάζω!! 

@Christina 82συμφωνώ με το πως πρέπει να φίλτραρουμε γιατρούς και γνώμες. Αυτό λέω κι εγώ.

@happykarγενικά έχετε κατά νου αυτο: στον δρόμο που είμαστε όλες, είμαστε ευάλωτες. Από γιατρούς μέχρι συγγενείς και φίλους νιώθεις ότι δεν μπορείς να εμπιστευτείς κανέναν. Be strong και μην επιτρέψεις σε κανέναν να σου ξαναμιλήσει έτσι για κάτι τόσο προσωπικό και ευαίσθητο. Και κυρίως μην το παίρνεις μέσα σου. Βλακες εκεί έξω υπάρχουν πολλοί.

Οπως είπε και η Τροια και η Χριστίνα, μόνες ενηνερωνομαστε και δεν αφηνομαστε να γίνουμε ερμαια αυτών που έχουν ελλείψη EQ. 

Για τον Τσιρ...Στο ΑΚΕΣΩ.

Καλημέρα, κ γω στον συγκεκριμένο θα πήγαινα για πρώτη φορά αλλά δεν έβρισκα ραντεβού που να βολεύει κ επέλεξα τον γιατρό που είμαι τώρα, στο ίδιο κέντρο. Καμιά σχέση βέβαια, η μέρα με τη νύχτα αποτι καταλαβα από χαρακτήρες.

Κ μας προπερσυ ένας γνωστός γυναικολογος είχε μιλήσει με ύφος, όχι έτσι ακριβώς αλλά με είχαν πιάσει κάτι κλάματα τότε...είχε εν μέρη δίκιο αλλά θυμάμαι έλεγε διάφορα, του στυλ πάτε κατευθείαν για εξωσωματικη, δεν σε ενδιαφέρει τι βγάζει ο άντρας σου κλπ. Καλός γιατρός, τον έχει η αδελφή μου τώρα στην εγκυμοσύνη της και πολλές άλλες φυσικά αλλά απότομος και λιγομίλητος.

Εμείς θέλουμε έναν γιατρό γνωστη του αντικειμένου του που να λέει αλήθειες με σεβασμό και κατανόηση προς στα ζευγάρια που προσπαθούν το αυτονόητο και δίνουν περιουσίες για να πετύχουν. Και για τα υπόλοιπα, ανδρολογικα κλπ θεματα απευθυνομαστε σε άλλες ειδικότητες.

• Μου αρέσει 3

T4Rzp2.png

10 hours ago, happykar said:

Ναι εκει ειναι. Δεν μπορω να καταλαβω πως καποιοι ανθρωποι μιλανε τοσο υποτιμητικα στο ονομα μιας δηθεν ειλικρινειας. Μα να μου πει πως το κανω αυτο στον κακομοιρο (!) τον αντρα μου;;; Απο οπου και να την πιασω αυτην την προταση ειναι τοσο λαθος! Με παρουσιασε σαν την μεγαιρα που ειναι τοσο εγωιστρια που δε λυπαται τον αντρα της να τον ταλαιπωρει τοσο πολυ που πηγαινει και τον....δεν το επαναλαμβανω. Πρωτον δεν ταλαιπωρειται, μια χαρα θελει και το κανει και αυτος ειναι που με στηριζει και με ωθει να συνεχισουμε να προσπαθουμε, οταν εγω απογοητευομαι. Δευτερον αυτος ταλαιπωριεται, οχι εγω που κανω πλυσεις, ωοληψιες, ετ, υστεροσκοπησεις...οοοοοχι η γυναικα δεν ταλαιπωριεται καθολου, τον αντρα να σκεφτουμε που παει και δινει υλικο. Ποσο μισογυνης! Τριτον που ειναι ακριβως η ταλαιπωρια στις 8 ωοληψιες;;; Ενας εφηβος περισσοτερες απο 8 φορες εχει καταθεσει το υλικο του, δεν το λες και ταλαιπωρια!!!

Τι αλλο; Να παω με δανεικα. Αυτο πουλαει.

Αυτος οταν του ειπα πως εχω κανει προεμφυετευτικο κα ειχα δυο υγιη τα οποια δεν προχωρησαν μου ειπε, γιατι προχωρανε γενικα ολα ταεμβρυα; Οχι του λεω. Γιατι δεν προχωρανε μου λεει; Δεν ξερω του λεω δεν ειμαι γενετιστρια. Γιατι εχουν αλλα γονιαδιακα προβληματα μου λεει. Αυτο εχουν τα δικα σου. Οποτε δανεικα.

Καλημέρα! Καταρχήν ευχαριστούμε που μοιράστηκες τη διαφωτιστική εμπειρία σου. Σεξιστής γυναικολόγος που κάνει μπουλινγκ  -συγγνώμη— αλλά όσες επιτυχίες κ να χει δε θα τον επέλεγα. Βιώνουμε μια επίπονη σωματικά κ συναισθηματικά διαδικασία δεν υπάρχει λογος αυτή να γίνει χειροτερη απο τετοιους ανθρώπους. Κ ο καλυτερος επαγγελματίας -όχι γιατρός αποκλειστικά- θα πρεπει καταρχήν να εχει ενσυναίσθηση κ να ναι ευγενικός. Όχι να χαιδεύει αυτιά αλλά όχι να κανει κ μπούλιγκ πουλώντας ανετιλα κ μαγκιά. Απορώ πώς αυτο το χαρακτηρίζουν οι κοπέλες ιδιομορφία χαρακτήρα. Ας βάλουμε καποια όρια και ας κρατησουμε τον πήχυ σε ενα επίπεδο της συμπεριφοράς που αξιώνουμε απο τους γιατρούς μας.

• Μου αρέσει 3

11 ώρες πρίν, happykar είπε:

Ναι, καταρχας μιλησα τηλεφωνικα μαζι του για περιπου μιση ωρα. Του ειπα το ιστορικο μου αλλα επειδη μου εκανε ερωτησεις και δε με αφηνε να του τα εξηγησω με τη σειρα, μπερδευοταν (εχω και λιγο κομπλικε ιστορια). Εντωμεταξυ με ρωταγε λες και μου εκανε ανακριση και θα με πηγαινε στο εκτελεστικο. Τελοσπαντων, του λεω τα πιο προσφατα μου και του ειπα οτι θελω να κανω μια υστροσκπηση γιατι εχω δυο χρονια να κανω, εχουν μεσολαβησει και δυο αποξεσεις, ετσι βρε αδερφε να δω τι γινεται. Μου λεει πιστευεις πως ειναι εκει το προβλημα σου; Δε νομιζω του λεω αλλα θα ηθελα να ξερω. Μου λεει καλα ποτε θα καταλαβεις οτι πρεπει να σταματησεις; Μα του λεω 3 ετ εχω κανει, δε το λετε οτι εχω καει στις εξωσωματικες. 1 πληρη διεργερση και 2 τροποποιημενους, συνολο. Οι υπολοιποι ειναι φυσικοι. Ποσες ωοληψιες εχεις κανει μου λεει; 20, 30 ;; Ε δε θυμαμαι τωρα (δεν τις ειχα μετρησει και ποτε και με ειχε ηδη αγχωσει που με ρωταγε λες και ηταν των Ες Ες), ας πουμε γυρω στις 10, του λεω. (τελικα, μετα που τις μετρησα, ολες μαζι, διεγερσεις, τροποποιημενοι και φυσικοι ειναι 8). Καλα μου λεει, ποτε θα το καταλαβεις να σταματησεις που δε λυπασαι τον αντρα σου να πηγαινει να τον παιζει τοσες φορες!!!!!!! ΣΟΚ! Ε εκει εβαλα τα κλαματα στο τηλ. Αλλα επειδη ειμαι βλαμμενη δεν του το εκλεισα στα μουτρα αλλα συνεχισα να του ακουω να μου λεει,  οτι πιεζω τις ωοθηκες μου (τις στραγγιζω ειπε χαρακτηριστικα) να βγαλουν, προκειμενου να κανω με δικα μου ωαρια παιδι, και μετα αν γινει και ειναι αγορι, θα εχει αυτισμο (γιατι ως γνωστον μονο τα αγορια εχουν αυτισμο) και δε βρισκεται κανενας γιατρος να μας πει αυτες τις αληθειες σε εμας που θελουμε να κανουμε παιδι με δικα μας ωαρια σε αυτη την ηλικια!!! Φυσικα με ρωτησε ανοιχτα σε ποιον ειμαι τωρα, μονο που δεν τον εβρισε, μα καλα μελι εχει και πατε σαν τις χαζες και στεκεστε στην ουρα να σας κανει πλυσεις και τι σου εχει πει για τις αποβολες, που σιγα μην τον εχεις βρει κιολας να σου μιλησει και οταν του ειπα πως μου προτεινε και αυτος δανεικα μου λεει ε βεβαια στα εφαγε τωρα τα λεφτα ο,τι ηταν να παρει απο σενα το πηρε...Και αν παρεις απο αυτον δανεικα δε θα πετυχεις και ερχονται σε μενα και πετυχαινουν ολες. Anoulious, αυτα ειναι καποια απο αυτα που θυμαμαι γιατι απο ενα σημειο και μετα ειχα θολωσει και περιμενα να κλεισω το τηλ. Εκτος απο απαραδεκτος ανθρωπος ειναι απαραδεκτος επαγγελματιας, Δεν εχω ακουσει κανεναν αλλο γιατρο να μιλαει ετσι για συναδερφο του ακομα και αν τον θεωρει, να μην πω. Και στον Μαστρ. ειχα παει πριν απο κανα χρονο και διακριτικα με ρωτησε που ημουνα και μου ειπε ευσχημα οτι δε συμφωνει με Νικα και λοιπα αλλα αυτο, μεχρι εκει. Εγω μου λεει οπου και να ψαξεις στο ιντερνετ μπορει να λενε οτι μιλαω σκληρα αλλα λεω την αληθεια. Ε τωρα να ψαξει στο ιντερνετ και να δει οτι καποια τον λεει και ...Συγχυστηκα παλι.

Εχω πάθει σοκ! Είχα ακούσει και εγώ διαφορα για τη συμπεριφορά του και επειδη ειχα πάει σε κάποιον παρόμοιο εδώ Θεσσαλονίκη.. δεν είχα το κουράγιο να περάσω πάλι τα ίδια.... Αλλά αυτός είναι μακράν ο χειρότερος σε συμπεριφορά.. 

11 hours ago, happykar said:

Καλημέρα! Δεν εχω διαβάσει ολο το στορυ παρα μόνο αυτο το μήνυμα σου στο οποίο περιγράφεις τον τσιριγω αν κατάλαβα καλα; Δεν γράφω πλέον δημόσια αλλα επειδή μου έξυσες πληγή θέλω να μιλησω κ εγω επ αυτού! Έκανα συνάντηση μαζι του πριν απο κανα δίμηνο κ έφυγα απο κει οχι απλά διαλυμένη αλλα κατι περισσότερο. Έκανα κανα μήνα να συνέλθω!!!! Κανένας μα κανένας, με καμια ιδιότητα δεν εχει το δικαίωμα να μιλάει έτσι και να μας προσβάλει! Εμενα (που εχω και πιο μακρα ιστορία απο τη δικη σου) μου ειπε οτι με κοροϊδεύουν ολοι οι γιατροί απο την πρωτη στιγμη, οτι τα ωαρια μου ειναι μάπα και πατάτες!!!!! Όσες φορές του μιλούσαμε για το σπερμα (το οποίο αποδεδειγμένα εχει καποια μικρα θεματάκια) έλεγε οτι με τετοια ωαρια αφου κατάφερε και τα γονιμοποιούσε ειναι σουπερ το σπερμα, με μείωσε οσο μπορούσε μπροστά στον άντρα μου, και αλλα πολλα! Δε συζητώ οτι φυσικά δεν έγινε διαλογος γιατί απλά δε σε αφήνει να μιλησεις!!!!! Φυσικά μου ειπε κ εμενα οτι ακομη και να καταφέρω να κανω παιδι με δικα μου ωαρια θα ειναι άρρωστο και αλλα πολλα!!!Δε συζητώ τι μου πε για τον σφακ... Δεν ξέρω αν ειναι καλός γιατρός η οχι και δεν μπορώ να τον κρίνω, σίγουρα άνθρωπος δεν ειναι. Ο μισογυνισμός σε ολο του το μεγαλείο. Εγω αυτο εισέπραξα!!! Με ταπεινωσε μπροστά στον άντρα μου. Και δε κρύβω οτι ακομη και μετα απο αυτη την συμπεριφορά αμφιταλαντευτηκα μέχρι να καταλήξω σε γιατρό (γιατί κακα τα ψέματα εχει καλη φήμη το κεντρο του στα ξενα ωαρια) αλλα τελικά κατέληξα οτι δε θα μπορεσω ποτε να νιώσω άνετα μαζι του. Δε θέλω ανθρώπους ουτε να μου χρυσώνουν το χάπι, ουτε να μου χαϊδεύουν τα αυτιά, θέλω ειλικρίνεις και να με σέβονται όπως τους σέβομαι κ εγω!

Και μιας και άνοιξα το κουτί της Πανδώρας, να συμπληρώσω κατι ακομη που θυμήθηκα και άκουσα απο αυτόν τον άνθρωπο κατα τη διάρκεια του ρβ. Επειδή ειμαι νευρική σαν άνθρωπος και κουνάω μονίμως το πόδι μου καποια στιγμη μου λεει τι κουνιέσαι συνεχεια με ζάλισες, και του λεει ο άντρας μου γιατρέ ουτε στον υπνο της δε σταματα και συμπλήρωσε λοιπον αυτός απευθυνόμενος στον άντρα μου «ε και τι την κρατάς, άλλαξε την!!!!» Τα συμπεράσματα δικα σας

• Μου αρέσει 6
  • Χαχα 1
  • Λυπημένη/-ος 25

Διαφημίσεις

Πόσο κοστίζει το ραντεβού με τον π@π@ρ@? 

Γιατί με έχετε κάνει τούρμπο και θα πάω να κάνω ραντεβού μαζί του μόνο και μόνο για να του κάνω μετά καταγγελία.. 

όσα κορίτσια έχετε κάνει ραντεβού μαζί του καταλαβαίνετε ότι ένας σοβαρός επιστήμονας, όσο "περίεργος" και να είναι ο χαρακτήρας του, δεν μειώνει τους ανθρώπους που έχει απέναντι του.

είναι ξεκάθαρο ότι όλο αυτό το attitude έχει απώτερο σκοπό. 

• Μου αρέσει 2
  • Χαχα 12

Just now, Moana είπε:

Καλημέρα! Δεν εχω διαβάσει ολο το στορυ παρα μόνο αυτο το μήνυμα σου στο οποίο περιγράφεις τον τσιριγω αν κατάλαβα καλα; Δεν γράφω πλέον δημόσια αλλα επειδή μου έξυσες πληγή θέλω να μιλησω κ εγω επ αυτού! Έκανα συνάντηση μαζι του πριν απο κανα δίμηνο κ έφυγα απο κει οχι απλά διαλυμένη αλλα κατι περισσότερο. Έκανα κανα μήνα να συνέλθω!!!! Κανένας μα κανένας, με καμια ιδιότητα δεν εχει το δικαίωμα να μιλάει έτσι και να μας προσβάλει! Εμενα (που εχω και πιο μακρα ιστορία απο τη δικη σου) μου ειπε οτι με κοροϊδεύουν ολοι οι γιατροί απο την πρωτη στιγμη, οτι τα ωαρια μου ειναι μάπα και πατάτες!!!!! Όσες φορές του μιλούσαμε για το σπερμα (το οποίο αποδεδειγμένα εχει καποια μικρα θεματάκια) έλεγε οτι με τετοια ωαρια αφου κατάφερε και τα γονιμοποιούσε ειναι σουπερ το σπερμα, με μείωσε οσο μπορούσε μπροστά στον άντρα μου, και αλλα πολλα! Δε συζητώ οτι φυσικά δεν έγινε διαλογος γιατί απλά δε σε αφήνει να μιλησεις!!!!! Φυσικά μου ειπε κ εμενα οτι ακομη και να καταφέρω να κανω παιδι με δικα μου ωαρια θα ειναι άρρωστο και αλλα πολλα!!!Δε συζητώ τι μου πε για τον σφακ... Δεν ξέρω αν ειναι καλός γιατρός η οχι και δεν μπορώ να τον κρίνω, σίγουρα άνθρωπος δεν ειναι. Ο μισογυνισμός σε ολο του το μεγαλείο. Εγω αυτο εισέπραξα!!! Με ταπεινωσε μπροστά στον άντρα μου. Και δε κρύβω οτι ακομη και μετα απο αυτη την συμπεριφορά αμφιταλαντευτηκα μέχρι να καταλήξω σε γιατρό (γιατί κακα τα ψέματα εχει καλη φήμη το κεντρο του στα ξενα ωαρια) αλλα τελικά κατέληξα οτι δε θα μπορεσω ποτε να νιώσω άνετα μαζι του. Δε θέλω ανθρώπους ουτε να μου χρυσώνουν το χάπι, ουτε να μου χαϊδεύουν τα αυτιά, θέλω ειλικρίνεις και να με σέβονται όπως τους σέβομαι κ εγω!

Και μιας και άνοιξα το κουτί της Πανδώρας, να συμπληρώσω κατι ακομη που θυμήθηκα και άκουσα απο αυτόν τον άνθρωπο κατα τη διάρκεια του ρβ. Επειδή ειμαι νευρική σαν άνθρωπος και κουνάω μονίμως το πόδι μου καποια στιγμη μου λεει τι κουνιέσαι συνεχεια με ζάλισες, και του λεει ο άντρας μου γιατρέ ουτε στον υπνο της δε σταματα και συμπλήρωσε λοιπον αυτός απευθυνόμενος στον άντρα μου «ε και τι την κρατάς, άλλαξε την!!!!» Τα συμπεράσματα δικα σας

Κάπου λίγη ντροπή ρε παιδιά δεν υπάρχει; Ένας σεβασμός στον πόνο τόσων ζευγαριών που προσπαθούν και πέφτουν και ξανά πέφτουν; Έχω πολλά νεύρα. Είχα κλείσει ραντεβού πέρσι τέτοιο καιρό και ευτυχως το ακύρωσα. 
παντως τον μάγκα με επιτυχιες σαν τις δικές του ξέρω κ εγώ να τον κάνω. Το θέμα είναι να βρεις έναν γιατρό να σε πιστέψει, να προσπαθήσει μαζί σου,  να καταλάβει τον πόνο σου. Καλά κάνετε και τα γράφετε, γλιτωνετε πολύ κοσμο από κακοτοπιές. Έλεος δλδ λίγο.

• Μου αρέσει 9

Just now, Konna! said:

Πόσο κοστίζει το ραντεβού με τον π@π@ρ@? 

Γιατί με έχετε κάνει τούρμπο και θα πάω να κάνω ραντεβού μαζί του μόνο και μόνο για να του κάνω μετά καταγγελία.. 

όσα κορίτσια έχετε κάνει ραντεβού μαζί του καταλαβαίνετε ότι ένας σοβαρός επιστήμονας, όσο "περίεργος" και να είναι ο χαρακτήρας του, δεν μειώνει τους ανθρώπους που έχει απέναντι του.

είναι ξεκάθαρο ότι όλο αυτό το attitude έχει απώτερο σκοπό. 

Just now, mirtouli12 said:

Κάπου λίγη ντροπή ρε παιδιά δεν υπάρχει; Ένας σεβασμός στον πόνο τόσων ζευγαριών που προσπαθούν και πέφτουν και ξανά πέφτουν; Έχω πολλά νεύρα. Είχα κλείσει ραντεβού πέρσι τέτοιο καιρό και ευτυχως το ακύρωσα. 
παντως τον μάγκα με επιτυχιες σαν τις δικές του ξέρω κ εγώ να τον κάνω. Το θέμα είναι να βρεις έναν γιατρό να σε πιστέψει, να προσπαθήσει μαζί σου,  να καταλάβει τον πόνο σου. Καλά κάνετε και τα γράφετε, γλιτωνετε πολύ κοσμο από κακοτοπιές. Έλεος δλδ λίγο.

Εγω εν τω μεταξύ πηγα συνειδητοποιημένη για τα ξενα ωαρια, αλλα δε του πα με το καλησπέρα γεια σας ηρθα θέλω ξενα, του εξέθεσα το ιστορικό γιατί ηθελα τη γνώμη του. (Τρομάρα μου!!!)

ειναι ο ακριβός της πιάτσας, 120 η 150 το ρβ, δε θυμάμαι. 

Δε θέλω να αποθαρρύνω καμια απο το να τον επισκεφτεί. Ολα ειναι θεμα αντίληψης. 

• Μου αρέσει 3

πρίν από 14 λεπτά , Arriel_83 είπε:

Με τι εξετάσεις τα βλέπεις αυτά? 

Αν είσαι φορέας το βλέπεις με γενετικό έλεγχο όπως για την κυστική ίνωση. Είναι στο πακέτο των εξετάσεων που κάνει το Χωρέμειο. Για το αν νοσεί το παιδί, με αμνιοπαρακέντηση ή λήψη τροφοβλάστης...

Τι είναι αυτά κορίτσια που διαβάζω... πραγματικά έχω μείνει... δεν υπάρχουν καν χαρακτηρισμοί για τη συμπεριφορά που είχατε από αυτόν τον άνθρωπο που δε θα έπρεπε να είναι καν γιατρός σε ένα τέτοιο τομέα τουλάχιστον που έχει να κάνει με το τόσο λεπτό ζήτημα της υπογονιμότητας και με ταλαιπωρημένα ζευγάρια... Και επικίνδυνος βέβαια, πόσα ζευγάρια μπορεί να αποθαρρυνθούν, γυναίκες να καταρρακωθούν, δε θα πω ότι μπορεί να προκαλέσει και πρόβλημα στα ζευγάρια ρίχνοντας το φταίξιμο με αυτό τον απαίσιο τρόπο στις γυναίκες γιατί τουλάχιστον εκεί θεωρώ ότι ο σωστός σύντροφος θα πειραχτεί από τη συμπεριφορά του για λογαριασμό και των δύο. Ευτυχώς που λέτε τις εμπειρίες σας να τις γνωρίζουμε...σοκ πραγματικά

• Μου αρέσει 6

9Q0Yp2.png

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις