Recommended Posts

Just now, happykar είπε:

Ναι, ειμαι σιγουρη, εχω και τις εξετασεις μπροστα μου. Εχω προσπαθησει να μιλησω με τον ενδοκρινολογο αλλα δεν τα εχω καταφερει ακομα :( Επειδη δεν τα ξερω καθολου ολα αυτα, τι δειχνει δλδ η καμπυλη μου;;;

Εκτος απο τον κατακερματισμο, κατα τ'αλλα πως ειναι το σπερμοδιαγραμμα; Εχετε προσπαθησει να τον ριξετε;

Το σπερμοδιαγραμμα κινητικότητα 40 %και μετά από χρόνια βιταμίνες, διατροφή, άθληση, διακοπή καπνίσματος κτλ έφτασε 60%.

Τώρα πλέον θεωρείται φυσιολογικό. Αλλά ο κατακερματισμος αμετακίνητος! 

Δεν αλλάζει ότι και να προσπαθήσουμε. 

Just now, happykar είπε:

Ναι, ειμαι σιγουρη, εχω και τις εξετασεις μπροστα μου. Εχω προσπαθησει να μιλησω με τον ενδοκρινολογο αλλα δεν τα εχω καταφερει ακομα :( Επειδη δεν τα ξερω καθολου ολα αυτα, τι δειχνει δλδ η καμπυλη μου;;;

Εκτος απο τον κατακερματισμο, κατα τ'αλλα πως ειναι το σπερμοδιαγραμμα; Εχετε προσπαθησει να τον ριξετε;

Κορίτσι μου σύμφωνα με τη δική μου ενδοκρινολογο όταν τη ρώτησα γιατί κάναμε αυτή τη μέτρηση, υπάρχει μια πάθηση που το γλυκό αντί να σου ανεβάζει το ζάχαρο το ρίχνει κι αυτό είναι θέμα. 

Οπωσδήποτε πρέπει να πας. 

Αν δεις ότι δε δίνει σημασία που για εμένα δεν έχει δώσει αλλάζεις. 

Δεν πας σε απλό ενδοκρινολογο αλλά σε αναπαραγωγής 

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Διαφημίσεις

Just now, Thia1985 είπε:

Κορίτσι μου σύμφωνα με τη δική μου ενδοκρινολογο όταν τη ρώτησα γιατί κάναμε αυτή τη μέτρηση, υπάρχει μια πάθηση που το γλυκό αντί να σου ανεβάζει το ζάχαρο το ρίχνει κι αυτό είναι θέμα. 

Οπωσδήποτε πρέπει να πας. 

Αν δεις ότι δε δίνει σημασία που για εμένα δεν έχει δώσει αλλάζεις. 

Δεν πας σε απλό ενδοκρινολογο αλλά σε αναπαραγωγής 

Δλδ για να καταλαβω κανω υπογλυκαιμιες; Ειναι επικινδυνο αυτο σε μια εγκυμοσυνη;

Just now, ElenaSyl είπε:

Το σπερμοδιαγραμμα κινητικότητα 40 %και μετά από χρόνια βιταμίνες, διατροφή, άθληση, διακοπή καπνίσματος κτλ έφτασε 60%.

Εχετε παει σε ανδρολογο; Μπορει να σας βοηθησει με αντιοξειδωτικα. Τη μεθοδο σας εκαναν στη γονιμοποιηση; Icsi;

• Μου αρέσει 1

Just now, happykar είπε:

Δλδ για να καταλαβω κανω υπογλυκαιμιες; Ειναι επικινδυνο αυτο σε μια εγκυμοσυνη;

Εχετε παει σε ανδρολογο; Μπορει να σας βοηθησει με αντιοξειδωτικα. Τη μεθοδο σας εκαναν στη γονιμοποιηση; Icsi;

Δεν ξέρω να σου πω αν είναι υπογλυκαιμία, πχ εγώ νόμιζα ότι το 67 το δικό μου ήταν, δεν ήταν, είναι θέμα υδατανθρακων κ σωστής διατροφής αλλά και αναπνιων, γιατρός δεν είμαι όμως σου είπα την απάντηση της γιατρού μου όταν τη ρώτησα γιατί έπρεπε να φάω γλυκό κ να κάνω μέτρηση πριν Κ μετά. 

Οοως Επισης ρώτησα γιατί αφού δεν έχω διαβήτη κύησης να μην τρώω πια γλυκό γλυκό. 

Άλλαξε γιατρό!!! 

Δες το

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Just now, Thia1985 είπε:

Δεν ξέρω να σου πω αν είναι υπογλυκαιμία, πχ εγώ νόμιζα ότι το 67 το δικό μου ήταν, δεν ήταν, είναι θέμα υδατανθρακων κ σωστής διατροφής αλλά και αναπνιων, γιατρός δεν είμαι όμως σου είπα την απάντηση της γιατρού μου όταν τη ρώτησα γιατί έπρεπε να φάω γλυκό κ να κάνω μέτρηση πριν Κ μετά. 

Οοως Επισης ρώτησα γιατί αφού δεν έχω διαβήτη κύησης να μην τρώω πια γλυκό γλυκό. 

Άλλαξε γιατρό!!! 

Δες το

Μαλιστα, σε ευχαριστω πολυ!

Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Amy85 είπε:

Καλησπέρα σε όλες !! Εύχομαι καταρχην καλή χρονιά με υγεία κ ευτυχία κ κυρίως δύναμη κ αισιοδοξία  !!

κοριτσια δεν είμαι καινούργια, Είχα άλλο nickname (Elpida85) αλλά καταφερα κ κλείδωσα το λογαριασμο μου (...)

Θα ηθελα να παρακαλέσω για τη συνδρομή όποιας κοπέλας έχει τυχόν:

- κάνει φυσικούς στο μαστρομηνά και με pm εάν δεν επιθυμεί δημόσια 

- έχει άποψη για την ποιότητα εμβρύου μετά από υπερδιέγερση εν σχέσει με φυσικό κύκλο (δεν μιλώ βιβλιογραφικά αλλά από προσωπική εμπειρία) 

Ταυτίζομαι με πολλά κορίτσια από εδώ και ευχαριστώ ιδιαίτερα δημοσίως  και την @Troia για τη συνδρομή της το καλοκαίρι. Λυπάμαι που χάθηκα προσπαθούσα να διαχειριστώ την απώλεια του 2ου εμβρύου κ τελικά κατέληξα  σε νέα εμβρυομεταφορα .. διδυμα κ απώλεια ομοιως 8η εβδομάδα.

εν ολίγοις:

1 υπερδιέγερση 

2 μηδενικές χοριακες (ακεσω στον γλυκουλη όχι στο βλήμα για να μην καρφωνόμαστε

2 υπερδιέγερση στο Ιασώ  (27 ωαρια ...)

3 εγκυμοσύνες ατυχείς συνεχόμενες, η μια 11 εβδομάδα με φυσιολογικό καρυοτυπο αλλά υψηλή αυχενική (10.4), 1 παλινδρόμησε 6η εβδομάδα και η τελευταία απόξεση σε διδυμα 8η εβδομάδα

πλεον τα ρίχνουν όλα σε εμένα κλασικά απ ο,τι καταλαβαίνω (34 στην ωοληψια κ πλέον 35) ενώ το ζήτημα για εξωσωματική ήταν η ολογοασθενοασπερμια του συζύγου (κιρσοκηλη ) κ υψηλό dfi (50%) 

εγω Χάρη  στην @Troia  τσεκαρισμένα όλα αιματολογικά Τσεκούρα κ λευκου, ενδοκρινολογικα κ με 2 υστεροσκοπησεις

Έχω να πω τα χειρότερα για συγκεκριμένο γιατρό του Ιασώ (όχι δημόσια) πολύ της μοδος ο εν λόγω

-1ον αναγκάστηκα στην τελευταία απόξεση (διδυμα ) να επαναλάβω την απόξεση στο μαστρομηνα  μετά από 25 ημερες γιατί ο μ&€€&& είχε αφήσει υπολειμμα κ θα πει κάποιος ότι αυτό μπορεί να τύχει είναι στα πλαίσια  ΑΛΛΑ:

Στο πρώτο μωρό που υποχρεώθηκα σε απόξεση με παρέπεμψε σε άλλο γιατρό του Ιασώ με υψηλότατο κόστος (γιατί ο ίδιος λέει δεν έκανε αποξεσεις)  κ δεν είχα πρόβλημα πέραν του ψυχολογικού ενώ στη 2η απόξεση (διδυμα) με ανέλαβε ο ίδιος... αντι ευτελουσ Μάλιστα τιμήματος κ μετά απο 20 ημέρες διαπιστώνει ότι δεν έχω καθαρίσει κάθιδρος αλλά πρότεινε να αδιαθετήσω κ να με ξαναδεί ... εγώ εντωμεταξύ με αιμορραγίες ... και ταλαιπωρία χοντρή 

2ον απέδωσε την πορεία της υπόθεσης στο κακό το μάτι (φράση που επαναλαμβάνει διαρκώς) κ να κάνω ξεμάτιασμα γιατί δεν μπορώ πρακτικά να κάνω κάτι άλλο ...

3ον εννοείται καμία επικοινωνία με τον ίδιο παρότι στα διδυμα είχα τρομερούς πόνους κ αιμα πριν  υποχρεωθω σε απόξεση ενώ μετά λύπης μου διαπίστωσα Ότι το Κινητο του είναι διάθεσιμο σε γνωστή τηλεπερσονα που έχει απευθυνθεί στον ίδιο ... θα μου πείτε σιγά το νέο ... αλλά θα συγχωρήσετε τον κυνισμό μου κ πάλι του έχουμε ακουμπήσει την αξία ενός οχήματος αλλά πρόσβαση στον ίδιο δεν κατορθώσαμε να αποκτήσουμε ποτέ ..

αυτά ! 

Ελπίζω να μην κούρασα  με το σεντόνι .... καταλαβαίνω ότι 

δεν ειΝαι όλοι οι γυναικολόγοι γνώστες αλλά πάνε με στάνταρ πρωτόκολλα πολλοί εξ αυτών χωρίς παραμετροποίηση 

θέλει πολλή προσωπική δουλειά από πλευράς μας εκτος εάν σταθούμε τυχερές νωρις όποτε θεός ο γιατρος (sorry για τον κυνισμό αλλά ...)

& ότι πραγματι ενα μεγάλο ποσοστό της επιυθιχας είναι θέμα τύχης αρκεί να μην τα αφήσεις όλα στην τύχη 

Αισθάνομαι πολύ  καλά που υπάρχει αυτός ο χώρος ελεύθερης έκφρασης κ ανταλλαγής απόψεων σε πολλά επίπεδα κ εύχομαι σε όλες μας τα καλύτερα μέσα από την ψυχή μου !!

Αχ κοριτσι μου πόσο λυπάμαι για ότι πέρασες, σε νιώθω όσο δεν πάει γιατί έχω περάσει πολλά!

Είμαστε κοντά σε ηλικία, έχω κάνει φυσικούς στον Μαστρομηνα ότι θες στείλε μου να σου πω 

Εύχομαι σύντομα να έρθει μια τελειομηνη  εγκυμοσύνη :x

• Μου αρέσει 1

Just now, happykar είπε:

Τα έχουμε δοκιμάσει όλα τα παραπάνω. 

Ναι μικρογονιμοποιηση κάναμε. 

Τα κοριτσια εδω θα σου προτεινουν καλους ανδρολογους που ειναι και εξειδικευμενοι σε θεματα αναπαραγωγης. Πχ ο Ασβεστης ειναι ενας απο αυτους. Παντως αν και δεν ειναι ο,τι καλυτερο ο κατακερματισμος που εχετε, δεν ειναι και απαγορευτικος. Με δεδομενο οτι υπαρχουν κατα τ'αλλα καλες παραμετροι στο σπερμα.  Επισης, υπαρχει και η μεθοδος picsi που ενδεικνυται για τον υψηλο κατακερματισμο.

Just now, ElenaSyl είπε:

Σε γενετιστή ποτέ πιστεύεται ότι πάμε; 

Σε γενετιστή πας αν σου πουν ότι είναι χάλια τα ωαριά σου και να πάρεις ξένα, αν έχεις συνεχόμενες αποτυχίες, αν έχεις αποβολές με χρωμοσωμικές στα έμβρυα, αν έχετε πρόβλημα στον καρυότυπο, κτλ. Μια κοπέλα που πήγε αφού στον προεμφυτευτικό της βρήκαν όλα τα έμβρυα με πρόβλημα, της είπε ότι μπορεί να ευθύνεται γι᾽αυτό ο κατακερματισμός. 

Just now, ElenaSyl είπε:

Δείτε λίγο και τις αντιοξειδωτικές τροφές. Αν μου στείλεις ένα mail, θα σου στείλω μία λίστα που μας την έδωσε η Τσεκούρα. 

8 ώρες πρίν, Amy85 είπε:

Καλησπέρα σε όλες !! Εύχομαι καταρχην καλή χρονιά με υγεία κ ευτυχία κ κυρίως δύναμη κ αισιοδοξία  !!

κοριτσια δεν είμαι καινούργια, Είχα άλλο nickname (Elpida85) αλλά καταφερα κ κλείδωσα το λογαριασμο μου (...)

- έχει άποψη για την ποιότητα εμβρύου μετά από υπερδιέγερση εν σχέσει με φυσικό κύκλο (δεν μιλώ βιβλιογραφικά αλλά από προσωπική εμπειρία) 

Ταυτίζομαι με πολλά κορίτσια από εδώ και ευχαριστώ ιδιαίτερα δημοσίως  και την @Troia για τη συνδρομή της το καλοκαίρι. Λυπάμαι που χάθηκα προσπαθούσα να διαχειριστώ την απώλεια του 2ου εμβρύου κ τελικά κατέληξα  σε νέα εμβρυομεταφορα .. διδυμα κ απώλεια ομοιως 8η εβδομάδα.

εν ολίγοις:

1 υπερδιέγερση 

3 εγκυμοσύνες ατυχείς συνεχόμενες, η μια 11 εβδομάδα με φυσιολογικό καρυοτυπο αλλά υψηλή αυχενική (10.4), 1 παλινδρόμησε 6η εβδομάδα και η τελευταία απόξεση σε διδυμα 8η εβδομάδα

πλεον τα ρίχνουν όλα σε εμένα κλασικά απ ο,τι καταλαβαίνω (34 στην ωοληψια κ πλέον 35) ενώ το ζήτημα για εξωσωματική ήταν η ολογοασθενοασπερμια του συζύγου (κιρσοκηλη ) κ υψηλό dfi (50%) 

εγω Χάρη  στην @Troia  τσεκαρισμένα όλα αιματολογικά Τσεκούρα κ λευκου, ενδοκρινολογικα κ με 2 υστεροσκοπησεις

Έχω να πω τα χειρότερα για συγκεκριμένο γιατρό του Ιασώ (όχι δημόσια) πολύ της μοδος ο εν λόγω

-1ον αναγκάστηκα στην τελευταία απόξεση (διδυμα ) να επαναλάβω την απόξεση στο μαστρομηνα  μετά από 25 ημερες γιατί ο μ&€€&& είχε αφήσει υπολειμμα κ θα πει κάποιος ότι αυτό μπορεί να τύχει είναι στα πλαίσια  ΑΛΛΑ:

Στο πρώτο μωρό που υποχρεώθηκα σε απόξεση με παρέπεμψε σε άλλο γιατρό του Ιασώ με υψηλότατο κόστος (γιατί ο ίδιος λέει δεν έκανε αποξεσεις)  κ δεν είχα πρόβλημα πέραν του ψυχολογικού ενώ στη 2η απόξεση (διδυμα) με ανέλαβε ο ίδιος... αντι ευτελουσ Μάλιστα τιμήματος κ μετά απο 20 ημέρες διαπιστώνει ότι δεν έχω καθαρίσει κάθιδρος αλλά πρότεινε να αδιαθετήσω κ να με ξαναδεί ... εγώ εντωμεταξύ με αιμορραγίες ... και ταλαιπωρία χοντρή 

2ον απέδωσε την πορεία της υπόθεσης στο κακό το μάτι (φράση που επαναλαμβάνει διαρκώς) κ να κάνω ξεμάτιασμα γιατί δεν μπορώ πρακτικά να κάνω κάτι άλλο ...

3ον εννοείται καμία επικοινωνία με τον ίδιο παρότι στα διδυμα είχα τρομερούς πόνους κ αιμα πριν  υποχρεωθω σε απόξεση ενώ μετά λύπης μου διαπίστωσα Ότι το Κινητο του είναι διάθεσιμο σε γνωστή τηλεπερσονα που έχει απευθυνθεί στον ίδιο ... θα μου πείτε σιγά το νέο ... αλλά θα συγχωρήσετε τον κυνισμό μου κ πάλι του έχουμε ακουμπήσει την αξία ενός οχήματος αλλά πρόσβαση στον ίδιο δεν κατορθώσαμε να αποκτήσουμε ποτέ ..

αυτά ! 

δεν ειΝαι όλοι οι γυναικολόγοι γνώστες αλλά πάνε με στάνταρ πρωτόκολλα πολλοί εξ αυτών χωρίς παραμετροποίηση 

θέλει πολλή προσωπική δουλειά από πλευράς μας εκτος εάν σταθούμε τυχερές νωρις όποτε θεός ο γιατρος (sorry για τον κυνισμό αλλά ...)

& ότι πραγματι ενα μεγάλο ποσοστό της επιυθιχας είναι θέμα τύχης αρκεί να μην τα αφήσεις όλα στην τύχη 

Αισθάνομαι πολύ  καλά που υπάρχει αυτός ο χώρος ελεύθερης έκφρασης κ ανταλλαγής απόψεων σε πολλά επίπεδα κ εύχομαι σε όλες μας τα καλύτερα μέσα από την ψυχή μου !!

Καλημέρα! Λυπάμαι πραγματικά για τις απώλειες σου! Το έχω ζήσει και ξερω τον πόνο. Οι γιατροί το ρίχνουν συνήθως στα ωάρια. Εισαι όμως πολυ μικρή. Οι ορμονικές σου και οι υπέρηχοι είναι καλοί; Τι εικόνα έχουν οι γιατροί για τα ωάρια σου; Το θέμα είναι ότι ένα σπερμα με υψηλή κατάτμηση δίνει συχνά παλινδρομες. Ένα σούπερ νεο ωάριο διορθώνει μεν τις βλάβες όμωςμονο  αν η κατάτμηση δεν είναι πολύ μεγάλη. Αν τα ωάρια σου είναι καλά, τότε ρίξτε την προσοχή σας στο σπερμα. Βιταμίνες, τρόπος ζωής, κι αν είναι 35 και κατω επέμβαση κιρσοκηλης

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, ElenaSyl είπε:

Επίσης λένε ότι αν έχει υψηλό αριθμό σπερματοζωαρίων, ο κατακερματισμός δεν έχει μεγάλη σημασία, γιατί έχουν πολλά σπερματοζωάρια από τα οποία μπορούν να διαλέξουν...

Just now, MaryH είπε:

Καλημέρα! Λυπάμαι πραγματικά για τις απώλειες σου! Το έχω ζήσει και ξερω τον πόνο. Οι γιατροί το ρίχνουν συνήθως στα ωάρια. Εισαι όμως πολυ μικρή. Οι ορμονικές σου και οι υπέρηχοι είναι καλοί; Τι εικόνα έχουν οι γιατροί για τα ωάρια σου; Το θέμα είναι ότι ένα σπερμα με υψηλή κατάτμηση δίνει συχνά παλινδρομες. Ένα σούπερ νεο ωάριο διορθώνει μεν τις βλάβες όμωςμονο  αν η κατάτμηση δεν είναι πολύ μεγάλη. Αν τα ωάρια σου είναι καλά, τότε ρίξτε την προσοχή σας στο σπερμα. Βιταμίνες, τρόπος ζωής, κι αν είναι 35 και κατω επέμβαση κιρσοκηλης

Επειδή την ξέρω την ιστορία τους, έχουν κάνει ήδη επέμβαση κιρσοκήλης...Ίσως πρεπει να εστιάσει στον τρόπο ζωής, π.χ. βάρος, κάπνισμα, διατροφή, εσώρουχα, κτλ. 

Just now, Arriel_83 είπε:

Καλημέρα! Στον Τσιλιβακο το είχαμε κάνει σε ένα πακέτο εξετάσεων που δίνει. Βγηκε καλός (9%) οπότε δεν χρειάστηκε να μιλήσουμε με γενετιστή. 

Δε μιλάς με γενετιστή αν υπάρχει θέμα με τον κατακερματισμό, αλλά με εξειδικευμένο ουρολόγο...

• Μου αρέσει 2

Just now, Troia είπε:

Επίσης λένε ότι αν έχει υψηλό αριθμό σπερματοζωαρίων, ο κατακερματισμός δεν έχει μεγάλη σημασία, γιατί έχουν πολλά σπερματοζωάρια από τα οποία μπορούν να διαλέξουν...

Επειδή την ξέρω την ιστορία τους, έχουν κάνει ήδη επέμβαση κιρσοκήλης...Ίσως πρεπει να εστιάσει στον τρόπο ζωής, π.χ. βάρος, κάπνισμα, διατροφή, εσώρουχα, κτλ. 

Και δεν είχε αποτέλεσμα; Ο αντρας μου που την έκανε είδε βελτίωση στην ποιότητα όχι στον αριθμό. Φυσικα ο τρόπος ζωής βοηθάει πολύ. Ξέρεις τι γίνεται κορίτσι; Αν ο αντρας μου γονιμοποιούσε τα δικά μου ωάρια πιστεύω θα είχαμε θέμα. Επειδή πήγαμε με ξένα νέα και υγιή ωάρια, αν και το σπερμα ναι μεν βελτιωμένο είχε τα θέματα του, πήγε καλά. Το κορίτσι εδώ είναι μικρό. Παρόλα αυτά έχουμε δει εδώ περιπτώσεις νέων γυναικών, που είχαν αποτυχίες η παλινδρομες, όπου η εικόνα των ωαρίων δεν συμβάδιζε με το νεαρό της ηλικίας. Θέλει ψάξιμο και απ τις δυο πλευρές. Δεν είναι απλο

• Μου αρέσει 4

annamariag με νεο nick name εχσσα κωδικους 

Κοριτσια μην μασατε και μην τα ριχνιυν ολα στα ωαρια ενα κακο σπερμα με χαλια ολες τις πααραμετρους πολυ δυσκολα θα δωσει παιδι στην αγκαλια 

Σας γραφω ως παθουσα 

Πολυ ταλαιπωρια οι γιατροι ευκολα λενε ωαρια ωαρια μα πως ρε φιλε εχω αποφαση εοππυ αντρικος παραγοντας και μου λες παρε ωαρια αι...διαο..ο

Πολυ εκμεταλευση θελω να προσεχουμε ολες

Σας φιλω

• Μου αρέσει 6

8 ώρες πρίν, Troia είπε:

Κατά διαστήματα έχω αναρωτηθεί τι κάνεις και ποια ήταν η εξέλιξη της ιστορίας σου...

Λυπάμαι πάρα πολύ για τη νέα σου απώλεια. Είναι τρομερό πραγματικά αυτό που περνάς...

Δεν ήθελα να σου το πω το καλοκαίρι, αλλά δεν είχα καθόλου καλή άποψη για το γιατρό σου στο Ιασώ και θυμάμαι που σε πίεζε τότε να κάνεις εμβρυομεταφορά στο καπάκι από αποβολή...Όμως είχες ανάγκη να πιστέψεις σε αυτόν τότε μετά από την προηγούμενη εμπειρία σου στο ακεσω...

Θέλω να σου προτείνω να ξαναπάς στην Τσεκούρα! Κι εγώ ξαναπήγα μετά τη βιοχημική που είχα κι ας με είχε ελέγξει και με είχε βρει ΟΚ. Τώρα μου ξαναέκανε πολλές από τις εξετάσεις που είχα κάνει στο παρελθόν. 1/2 ανοίγουν τα ραντεβού για το Μάρτιο με τη διαφορά ότι πλέον τους τα έχει μειώσει πολύ το Υπουργείο και με το που θα ανοίξουν, θα εξαντληθούν αμέσως. Εφόσον είσαι ασθενής της, να την πάρεις να της πεις από το τηλέφωνο για τη νέα σου αποβολή. Κι εγώ το ίδιο έκανα. Το πιο πιθανό, επειδή έχεις αποξέσεις στο ιστορικό σου και μας λες και περίεργα πράγματα για την καινούρια απόξεση που έκανες τώρα, να σου ζητήσει να κάνεις υπέρηχο στην Παλαιογιαννίδου, είναι εξαιρετική και να πας οπωσδήποτε αν σου το πει. Από εκεί και πέρα, το θέμα με τον κατακερματισμό το έχουμε συητήσει εκτενώς τελευταία και πλέον έχουμε και τη σύμφωνη γνώμη γενετιστή ότι ο υψηλός κατακερματισμός ευθύνεται και για αποβολές. Αλήθεια, ιστολογική και καρυότυπο κάνατε στα έμβυα; Αυτό το θέμα με το σπέρμα καλό θα ήταν να το δείτε ξανά και αν δεν θέλετε να πάτε στον Ασβ., η @Kiddo έχει άποψη για αρκετούς ουρολόγους και μπορεί να σας συστήσει κάποιον άλλο. 

Α, και κάτι ακόμα: δεν ξέρω αν σου το είπε η Τσεκούρα, αλλά οι αποξέσεις δεν είναι και ό,τι καλύτερο...Έχουν καταστρέψει μήτρες, δυστυχώς....Προτιμότερο, αν είναι νωρίς, να δίνονται χάπια για αποβολή ή να αποβάλει ο οργανισμός από μόνος του, αλλά αυτό σημαίνει αναμονή και κάτι τέτοιο είναι δύσκολο ψυχολογικά για τη γυναίκα. Η Τσεκούρα, κυνικά ή ορθολογικά, πες το όπως θέλεις, θα σου έλεγε ίσως να άφηνες τη φύση να λειτουργήσει από μόνη της...Η @Konna! έχει επίσης κακή εμπειρία επ᾽αυτού...

Από εκεί και πέρα, όποτε θέλεις, ξαναμιλάμε στο τηλέφωνο, θα χαρώ πολύ να σε ακούσω. Αν θέλεις, στείλε μου προσωπικό μήνυμα. Εύχομαι αυτή να ήταν η τελευταία ταλαιπωρία που πέρασες...

Καλημέρα κορίτσι μου !! 
ειλικρινα το επαναλαμβάνω κ δημόσια από εσένα πήρα γραμμή ότι πρέπει να απευθυνόμαστε σε διαφορετικές ειδικότητες για διαφορετικά πράγματα.. δυστυχως ο σύζυγος δεν Έλαβε βιταμίνες πριν την ωοληψια .. κ δεν λέω εκεί είναι η λύση της υπόθεσης. ΑΛΛΑ αφού ξέρεις ότι πας σε εξωσωματική μόνο για το σπερμα γιατί να μην το σπρώξεις απ όπου μπορείς ;!;! 
το ξέρετε όλες ότι οι γιατροί δεν πιστεύουν στην Ολιστικη αντιμετώπιση του θέματος. Αλλά μετά από επίσκεψη κ στη λευκού είμαι πεπεισμένη ότι θέλει διερεύνηση από παντού ώστε να περιορίσεις τα ζητήματα κ φυσικά να σταθείς τυχερή (και ξεμάτιασμενη !! Αφήστε με να το διασκεδάσω ) 

για τη 2η απόξεση πήρα γνώμες από 2 για να είμαι σίγουρη ότι πρέπει να την κάνω κ πιστεύω ο μαστρομηνας είναι ηθικος σε αυτό το σκελος. 
Όντως εάν μικρό υπολειμμα περιμένεις να αδιαθετήσεις εάν όμως μεγαλύτερο κινδυνεύεις σοβαρά κ δεν μπορείς να περιμένεις περίοδο για να συμπαρασύρει (ήμουν σε αυτή την περίπτωση)

Η ξεμάτιαστρα θεωρεί υπεύθυνες Τίς πολυκυστικες μου για ποιότητα ωαρίων (εγώ εντωμεταξύ με κύκλο κάθε μήνα κ οκ οι ενδοκρινολογικες,  μου λέει το σπερμα (με 50% κατακερματισμό) δεν ευθύνεται γιατί έφτασε βλαστοκύστη 5ης ημέρας ..

Εμμένει να αξιοποιήσω τις βλαστοκυστες που έχω ήδη αλλά θέλω να δοκιμάσω με φυσικό με τη λογική μήπως έχω πιο ποιοτικό ωάριο με αυτό τον τρόπο 

Τσεκούρα ξαναπήγα όλα οκ με αιμα μόνο γυναικολογικές δεν έχω κάνει ακόμη εκεί 

Θα μιλήσουμε σίγουρα τηλεφωνικα ! 
σ ευχαριστώ και σου εύχομαι ένα υπέροχο σκ!!

• Μου αρέσει 1

9 ώρες πρίν, Amy85 είπε:

εν ολίγοις:

1 υπερδιέγερση 

αυτά ! 

Καλημέρα κορίτσι μου και λυπάμαι πάρα πολύ για όσα έχεις περάσει. Έχω περάσει και από εκεί που είσαι.Επίσης έχω πάθει (σχεδόν) υπερδιέγερση. Με όσα γράφεις όμως εγώ αμφιβάλλω για την επίρριψη ευθύνης σε εσένα. με τόσο υψηλό κατακερματισμό, πώς είναι τόσο βέβαιοι οι γιατροί ότι δεν φταίει αυτό για τις αποτυχημένες εγκυμοσύνες? Τα γεγονότα δείχνουν ότι και νεότατη είσαι και μια χαρά  και πολλά ωάρια παράγεις...

• Μου αρέσει 1

gcglp2.png

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις