Recommended Posts

13 ώρες πρίν, giota1 είπε:

Κιεμενα δεν μου πήγε καλα, :(δεν ακουσαμε καρδούλα το εβρυακι σταμάτησε να αναπτυσεται και σταμάτησα τα φάρμακα.

Όχι ρε γαμ.... Και τα λέγαμε τα Χριστούγεννα.. είχα χαρεί πολύ με την επιτυχία σου..! Κρίμα βρε κοριτσάκι μου! Λυπάμαι πολύ...

• Ευχαριστώ 1

OiAXp2.pngbfhkp3.png

Just now, MaryH είπε:

Πηγαινε σε αιματολογο. Αν οι αιματολογικες σου ειναι ενταξει και η μητρα οκ τοτε σημαινει οτι το εμβρυο ειχε θεμα, που προφανως ο μοριακος θα το εδειχνε. 

Γιωτα μου λυπαμαι πολυ! Να δουμε τι θα σου πει ο γιατρος

Αυτό περιμένω κιεγω να δούμε πως θα προχωρήσουμε έχουμε αλλά δυο εμβρυακια.

Διαφημίσεις

Just now, giota1 είπε:

Αυτό περιμένω κιεγω να δούμε πως θα προχωρήσουμε έχουμε αλλά δυο εμβρυακια.

Καλά, δε σημαίνει ότι θα έχουν και τα αλλά δυο θέματα. Έτυχε. Εκτός αν πρέπει να ψαχτείτε αλλιώς αιματολογικά κλπ

• Μου αρέσει 1

Just now, Kiddo είπε:

Όχι ρε γαμ.... Και τα λέγαμε τα Χριστούγεννα.. είχα χαρεί πολύ με την επιτυχία σου..! Κρίμα βρε κοριτσάκι μου! Λυπάμαι πολύ...

Όλα στο προγραμμα είναι, δύσκολη κατάσταση όμως μαζεύουμε δυνάμεις και προχωράμε κιαν θέλει ο θεός θα έρθει και ένα υγειες μωράκι.

Just now, MaryH είπε:

Καλά, δε σημαίνει ότι θα έχουν και τα αλλά δυο θέματα. Έτυχε. Εκτός αν πρέπει να ψαχτείτε αλλιώς αιματολογικά κλπ

Έχουμε κάνει τα πάντα από εξετάσεις εσυ το ξέρεις ήσουν στην ίδια κλινική. Αν είναι να το ψάξω περισσότερο σκέφτομαι την λευκού. Προς το παρόν θέλω λίγο να ξεκουραστώ 6 μήνες συνεχούς προσπάθειας με έχουν καταβάλει και σωματικά και ψυχολογικά.

• Μου αρέσει 2

Just now, giota1 είπε:

Όλα στο προγραμμα είναι, δύσκολη κατάσταση όμως μαζεύουμε δυνάμεις και προχωράμε κιαν θέλει ο θεός θα έρθει και ένα υγειες μωράκι.

Έχουμε κάνει τα πάντα από εξετάσεις εσυ το ξέρεις ήσουν στην ίδια κλινική. Αν είναι να το ψάξω περισσότερο σκέφτομαι την λευκού. Προς το παρόν θέλω λίγο να ξεκουραστώ 6 μήνες συνεχούς προσπάθειας με έχουν καταβάλει και σωματικά και ψυχολογικά.

Ναι να πας στη Λευκού μην το αφήσεις. Η αλήθεια είναι ότι στην κλινική μας κάνουν  αρκετες εξετάσεις. Ξεκουρασου, και μπες ξανά στον αγώνα πιο χαλαρή. Είπαμε πιθανόν να ήταν τυχαίο αυτό που συνέβη

• Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

Just now, giota1 said:

Λυπάμαι πολύ πραγματικά... όπως το λες μαζέψτε δυνάμεις ξεκουράσου και θα έρθει το υγιές μωράκι σίγουρα..

• Ευχαριστώ 1

9Q0Yp2.png

Just now, olpapa είπε:

Λυπάμαι πολύ πραγματικά... όπως το λες μαζέψτε δυνάμεις ξεκουράσου και θα έρθει το υγιές μωράκι σίγουρα..

Τώρα που βρέθηκε το πρόβλημα λεμε να προσπαθήσουμε λίγο μόνοι μας μέχρι να πάμε σε ετ να μην χάσουμε και την σχέση μας σαν ζευγάρι.

• Μου αρέσει 10

Just now, giota1 said:

Τώρα που βρέθηκε το πρόβλημα λεμε να προσπαθήσουμε λίγο μόνοι μας μέχρι να πάμε σε ετ να μην χάσουμε και την σχέση μας σαν ζευγάρι.

Πολύ σωστά το σκέφτεστε, το πιο σημαντικό είναι αυτό η καλή ψυχολογία και να είμαστε καλά με τον άνθρωπο μας.

• Μου αρέσει 7

9Q0Yp2.png

3 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Πηγαινε σε αιματολογο. Αν οι αιματολογικες σου ειναι ενταξει και η μητρα οκ τοτε σημαινει οτι το εμβρυο ειχε θεμα, που προφανως ο μοριακος θα το εδειχνε. 

Γιωτα μου λυπαμαι πολυ! Να δουμε τι θα σου πει ο γιατρος

Ναι αύριο θα μιλήσω τηλεφωνικά για να κλείσουμε ραντεβού με την αιματολογο......

• Μου αρέσει 1

On 1/25/2021 at 2:59 PM, Ydroxoos76 said:

Καλησπέρα σας. Υπάρχει κάποια κοπέλα που να χρειάζεται ραντεβού στο ενδοκρινολογικό του Έλενα; Έχω ένα για την άλλη Παρασκευή στις 8 του μήνα που μάλλον δεν θα το χρειαστώ... Αν υπάρχει κάποια ας επικοινωνήσει μαζί μου να το κανονίσουμε να γίνει η αλλαγή.

Αν δεν το έχεις δώσει ήδη ενδιαφέρομαι εγώ!χιλια ευχαριστω!

• Μου αρέσει 1

xu6xp2.png

Διαφημίσεις

On 25/1/2021 at 9:15 ΜΜ, *Μυρτώ είπε:

Κορίτσια, εμπειρίες από femara (λετροζόλη); Ξέρω ότι λεπταίνει ενδομήτριο ως παρενέργεια! Κάποια που πήρε τα συγκεκριμένα χάπια κι όλα πήγαν καλά;

Τα είχα πάρει στις σπερματεγχυσεις χωρίς όμως θετικό αποτέλεσμα. Δε νομίζω πάντως ότι λεπταίνουν το ενδομήτριο,η κλομιφαίνη το λεπταίνει, έτσι θυμάμαι 

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

22 ώρες πρίν, Moomin είπε:

Α γι'αυτό. Δύσκολο άστα να πάνε, ποιός θα μου το λεγε ότι θα παλεύουμε κ μεις με αυτά τα θεματα....

Δεν το έχω ξανακουσει, μήπως τελικά το δείγμα που πήραν για έλεγχο ήταν δικό σου κ όχι του εμβρύου; 

Όχι του εμβρύου ήταν.....

• Λυπημένη/-ος 2

On 26/1/2021 at 11:20 ΠΜ, Moomin είπε:

Καλημέρα, θα κάνω πρώτα υστεροσκοπηση οπότε στον άλλο κύκλο. Θα πούμε Ελευθερία ή Θάνατος!

Να πανε ολα καλα με την υστεροσκοπηση και μετα βουρ να σηκωσουμε τη σημαια!!!

• Μου αρέσει 1

2 ώρες πρίν, Didimakia είπε:

Όχι του εμβρύου ήταν.....

Έχετε ακούσει περίπτωση να μη βρίσκουν κάτι στον απλό κ να βρουν στον μοριακό; Μη σε ζαλίζω, ίσως κάτι αιματολογικά δεν πήγε καλά. Εύχομαι να πάνε όλα καλά από εδώ και πέρα.

πρίν από 47 λεπτά , happykar είπε:

Να πανε ολα καλα με την υστεροσκοπηση και μετα βουρ να σηκωσουμε τη σημαια!!!

Να σαι καλά, χαχα!

Σήμερα έχω υπέρηχο στο Έλενα με τη κ.Σπαθη τελικά. Με πήρε τηλ να μου πει ότι είναι καλύτερα ο υπέρηχος να γίνεται μετά τη περίοδο αλλά πού να βρούμε ραντεβού κ τις μέρες που θέλουμε! Έτσι κ αλλιώς θα κάνουμε υστεροσκοπηση στον άλλον κύκλο. Να το ξέρετε όσες θέλετε να κλείσετε ραντεβού. Θα σας γράψω τις εντυπώσεις μου.

• Μου αρέσει 4

T4Rzp2.png

πρίν από 38 λεπτά , Moomin είπε:

Σήμερα έχω υπέρηχο στο Έλενα με τη κ.Σπαθη τελικά. Με πήρε τηλ να μου πει ότι είναι καλύτερα ο υπέρηχος να γίνεται μετά τη περίοδο αλλά πού να βρούμε ραντεβού κ τις μέρες που θέλουμε! Έτσι κ αλλιώς θα κάνουμε υστεροσκοπηση στον άλλον κύκλο. Να το ξέρετε όσες θέλετε να κλείσετε ραντεβού. Θα σας γράψω τις εντυπώσεις μου.

Λοιπόν ήταν πολύ ευγενική κ αναλυτική η γιατρός, τα βρήκε όλα καλά, ισχύει αυτό που σας είχα γράψει ότι είναι καλύτερα να γίνεται υπέρηχος μετά τη περίοδο.

Στη δική μου περίπτωση θέλει να με ξαναδεί σε λίγες μέρες σχετικά με το υνομυωμα που έχω κ τί θέση παίρνει στη μήτρα λίγο πριν τη περίοδο. Δεν το είχα ξανακουσει να πω την αλήθεια, οπότε θα ξαναπαω να με δει.

• Μου αρέσει 2

T4Rzp2.png

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις