Recommended Posts

On 28/1/2021 at 12:58 ΠΜ, Troia είπε:

@Love!!! Καταρχήν θα πρέπει να πάτε σε εξειδικευμένο ουρολόγο για να δείτε το θέμα με το σπέρμα. Εκείνος είναι ο αρμόδιος να γράψει περαιτέρω εξετάσεις και αγωγή. τις profertil ποιος του τις έδωσε; Επίσης, για να είσαι καλυμμένη, καλό είναι να κάνεις έναν έλεγχο σε ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής και εξειδικευμένο αιματολόγο. Ειδικά τον ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής τον θεωρώ απαραίτητο στη διαδικασία της εξωσωματικής, Όταν θα έχεις ολοκληρώσει τη διερεύνηση από όλους αυτούς, θα δεις ότι ο ρόλος του εξωσωματιστή είναι ναι μεν σημαντικός, αλλά πιο περιορισμένος απ´ό,τι νομίζεις τώρα. Για να βελτιώσεις την ποιότητα των ωαρίων σου, αν έχεις ευχέρεια με τα αγγλικά, κατέβασε το βιβλίο "it starts with the egg". Θα το βρεις και δωρεάν αν γκουγκλάρεις. Χρειάζεται να κάνεις κάποιες αλλαγές στον τρόπο ζωής για 3 μήνες πριν ξαναπροσπσθήσεις, διότι 3 μήνες χρειάζονται τα ωάριά σου να ωριμάσουν. Και ο ουρολόγος εξάλλου για τόσο διάστημα δίνει την όποια αγωγή στους άνδρες. Εύχομαι καλή επιτυχία και μη διστάσεις να ρωτήσεις ό,τι απορία έχεις. 

Κοριτσι.....ή κοριτσια....προτεινετε καποιον εξειδικευμενο ουρολογο γιατι.....μαυρα μεσανυχτα!

2 ώρες πρίν, Love!!! είπε:

Σε ευχαριστώ Τροία μου!!! εγώ πραγματικά σε όλα όσα γράφεις ανάποδα τα κάνω. εσύ τα δοκίμασες και είδες όντως διαφορά στα ωάριακια σου?

Τι να σου πω, είχα καλή ανταπόκριση στα φάρμακα, δηλαδή καλή παραγωγή ωαρίων και καλές γονιμοποιήσεις. Δεν ξέρω σε τι βαθμό έπαιξαν ρόλο όλα αυτά, αλλά τα εφαρμόζω ήδη για πάνω από ένα χρόνο...Ό,τι θέλεις, σχετικά με αυτά, στείλε μου προσωπικό μήνυμα. Καλή επιτυχία στη σημερινλη εμβρυομεταφορά και καλά απότελέσματα!!!

1 ώρα πρίν, Nana3 είπε:

Καλησπέρα!!ποιο βιβλίο είναι;;ψάχνω τα προηγούμενα post κ δε το βρίσκω..:x

It starts with the egg. Γκούκλαρε το τιτλο και δίπλα free download. Αν δεν το βρεις, πες μου να σου στείλω το link να το κατεβάσεις. 

Just now, Mammy76 είπε:

Κοριτσι.....ή κοριτσια....προτεινετε καποιον εξειδικευμενο ουρολογο γιατι.....μαυρα μεσανυχτα!

Σε ποια πόλη βρίσκεσαι; 

Just now, Love!!! είπε:

Λογικά εάν δεν πετύχει το φασολάκι που έβαλα σήμερα μου είπε ο γιατρός ότι θα συνεχίσουμε με τροποποιημένου ή με back to back διέγερση. Το δεύτερο δεν ξέρω τη είναι!

Εννοεί διέγερση στο καπάκι...Στη θέση σου δεν θα το έκανα για διάφορους λόγους. Ούτε τροποιποιημένο αμέσως, θα άφηνα να περάσουν 3 μήνες με διερεύνηση στις άλλες ειδικότητες που σου έγραψα  και αλλαγές στον τρόπο ζωής...

• Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

Just now, Love!!! είπε:

Λογικά εάν δεν πετύχει το φασολάκι που έβαλα σήμερα μου είπε ο γιατρός ότι θα συνεχίσουμε με τροποποιημένου ή με back to back διέγερση. Το δεύτερο δεν ξέρω τη είναι!

Καλη σ επιτυχια λοιπον! Βαλε νετφλιξ κ χαλαρωσε!!!

Just now, Mammy76 είπε:

Ασβεστης πολυ καλος γλυφαδα

Just now, Summer87 είπε:

Ασβεστης πολυ καλος γλυφαδα

Συμφωνώ, αυτόν θα της έγραφα κι εγώ, αλλά δεν μας είπε σε ποια πόλη είναι...Ο Ασβέστης κάνει ιατρείο και στο Κολωνάκι κάθε Δευτέρα. Επίσης, αν είναι Αθήνα, η @Kiddo θα της δώσει κι άλλα ονόματα για να έχει περισσότερες επιλογές.

• Μου αρέσει 1

Just now, Troia είπε:

Συμφωνώ, αυτόν θα της έγραφα κι εγώ, αλλά δεν μας είπε σε ποια πόλη είναι...Ο Ασβέστης κάνει ιατρείο και στο Κολωνάκι κάθε Δευτέρα. Επίσης, αν είναι Αθήνα, η @Kiddo θα της δώσει κι άλλα ονόματα για να έχει περισσότερες επιλογές.

Για Αθηνα ενδιαφερομαι

Διαφημίσεις

Just now, Mammy76 είπε:

Για Αθηνα ενδιαφερομαι

Ένας είναι ο Ασβέστης που τον έχουν πολλές εδώ μέσα κι όταν το δει η @Kiddo  θα σου στείλει κι άλλα ονόματα. 

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

On 22/1/2021 at 2:29 ΜΜ, Moana είπε:

Εγω εν τω μεταξύ πηγα συνειδητοποιημένη για τα ξενα ωαρια, αλλα δε του πα με το καλησπέρα γεια σας ηρθα θέλω ξενα, του εξέθεσα το ιστορικό γιατί ηθελα τη γνώμη του. (Τρομάρα μου!!!)

ειναι ο ακριβός της πιάτσας, 120 η 150 το ρβ, δε θυμάμαι. 

Δε θέλω να αποθαρρύνω καμια απο το να τον επισκεφτεί. Ολα ειναι θεμα αντίληψης. 

Να σ πω κατι; Προτειμω αληθεια σ λεω να μ μιλησει αποτομα κ να προσβαλει ακομα απο το να με κοροιδευει και να μ δινουν ορμονες αμα εχω θεμα. Ημουν της αποψης οτι ο γιατρος θελω να ναι γλυκος μαζι μ να με καταλαβαινει να μ μιλαει ομορφα; Αυτο βρηκα στο γιατρο π εχει ολο τ φορουμ κ εσυ μοανα μ . Εμενα ομως μ εβαλε εμβρυο π οπου τ εχω δειξει μ ειπαν να τ κανω μηνυση δν ειχε καμια πιθανοτητα ηταν 3ης μερας μ ειπαν οτι ηταν 6ης κ αλλα πολλα. Εκανα να συνελθω 2 μηνες τ παρατησα ολα. Μετα μ ελεγαν απο τ κεντρο οτι πιστευαν στο θεο να πιασει τ εμβρυο. Οποτε καλυτερα ν σ μιλαει αποτομα ο γιατρος να στα λεει στα μουτρα Παρα να σ παιρνουν τ λεφτα να παιζουν με τη ψυχη να περιμενω 10 μερες για ενα εμβρυο π απλα δεν επαιζε να πιασει με τπτ. Στα λεω με αγαπη και σε ολες τς κοπελες π θελουν να τους μιλανε γλυκα . Καλυτερα να μ τα λεει στεγνα παρα αυτο π εζησα εγω. 

• Μου αρέσει 2

@Love!!!Πόσο fsh έχεις? Γιατί με την ΑΜΗ που μας είπες ήταν λογικος ο αριθμός ωαρίων. Αλλά η ποιότητα φαίνεται από την fsh.

Επισης να ξέρεις ότι πάνε μαζί αυτά. Δηλαδή με χαμηλή αμη ανεβαίνει η fsh γιατί πιέζεται ο οργανισμός να ωριμάσει ωοθηλακια. 

• Μου αρέσει 1

Just now, decemberlove said:

Να σ πω κατι; Προτειμω αληθεια σ λεω να μ μιλησει αποτομα κ να προσβαλει ακομα απο το να με κοροιδευει και να μ δινουν ορμονες αμα εχω θεμα. Ημουν της αποψης οτι ο γιατρος θελω να ναι γλυκος μαζι μ να με καταλαβαινει να μ μιλαει ομορφα; Αυτο βρηκα στο γιατρο π εχει ολο τ φορουμ κ εσυ μοανα μ . Εμενα ομως μ εβαλε εμβρυο π οπου τ εχω δειξει μ ειπαν να τ κανω μηνυση δν ειχε καμια πιθανοτητα ηταν 3ης μερας μ ειπαν οτι ηταν 6ης κ αλλα πολλα. Εκανα να συνελθω 2 μηνες τ παρατησα ολα. Μετα μ ελεγαν απο τ κεντρο οτι πιστευαν στο θεο να πιασει τ εμβρυο. Οποτε καλυτερα ν σ μιλαει αποτομα ο γιατρος να στα λεει στα μουτρα Παρα να σ παιρνουν τ λεφτα να παιζουν με τη ψυχη να περιμενω 10 μερες για ενα εμβρυο π απλα δεν επαιζε να πιασει με τπτ. Στα λεω με αγαπη και σε ολες τς κοπελες π θελουν να τους μιλανε γλυκα . Καλυτερα να μ τα λεει στεγνα παρα αυτο π εζησα εγω. 

Μάλλον παρεξήγησες αυτά που έγραψα. Δεν είπα πουθενά ότι θέλω να μου μιλάνε  γλυκά και δεν το έχω και ανάγκη. Έχω πλήρη επίγνωση της κατάστασης από την πρώτη στιγμή που μπήκα σε αυτη τη διαδικασία. Είπα ότι δεν ανέχομαι από κανέναν να με προσβάλει και να θίγει την αξιοπρέπεια μου, είτε αυτος είναι γιατρος, είτε ένας συνεπιβατης στο μέτρο. Η ειλικρίνεια είναι το πρώτο πράγμα που αποζητώ κ εγώ από έναν γιατρό, κ όπου αντιλαμβάνομαι ότι δεν υπάρχει απλα φεύγω! Καταλαβαίνω την πίκρα σου γιατί έχω περάσει κ εγώ πολλά κ έχω πέσει και θύμα καταστάσεων κ με έχουν εκμεταλλευτεί δυστυχώς. Σε αυτες τις περιπτώσεις δυστυχώς μαθαίνουμε από τα λάθη μας και πάμε παρακάτω και φροντίζουμε να μην επιτρέψουμε να επαναληφθούν. Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!! Μακαρι να τα αφήσεις όλα πίσω σου σύντομα 

• Μου αρέσει 9

11 hours ago, Nana3 said:

Καλημέρα!!Σ´ευχαριστώ πάρα πολύ!!εγω σήμερα είμαι 2η μέρα κ θα τις κάνω,αύριο είναι κλειστά τα μικροβιολογικά εδώ (Λάρισα).

την ΑΜΗ την είχα κάνει άσχετη μέρα νόμιζα δε παίζει ρόλο ποτε θα γίνει..

Τότε το κάνεις 2η ημέρα. Λένε είτε 2η είτε 3η.

• Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

Just now, Troia είπε:

Ένας είναι ο Ασβέστης που τον έχουν πολλές εδώ μέσα κι όταν το δει η @Kiddo  θα σου στείλει κι άλλα ονόματα. 

:roll::wub:

Just now, Mammy76 είπε:

Για Αθηνα ενδιαφερομαι

Καλησπέρα!!

Σου έστειλα π.μ κοπέλα μου γιατί δεν θέλω να γράφω ονόματα δημόσια.. εντάξει;

OiAXp2.pngbfhkp3.png

@troia διάβασα το εξής (με αφορμή το βιβλίο που ανέφερες). Ότι τα χάρτινα και τσιγκινα κουτιά έτοιμης ντομάτας (Κονσέρβα) είναι επικαλυμμενα εσωτερικά με μια ουσία παραγωγό πλαστικού, που όταν πέσει μέσα η καυτή ντομάτα αυτό λειτουργεί σαν συντηριτικο. Οπότε μόνο γυάλινα από εδώ και πέρα. 

Καλησπέρα κορίτσια.Σχετικα με τον Τσιριγ*τη έκανα τη πρώτη μου εξωσωματική εκεί, που να μην την έκανα. Ο τύπος είναι τουλάχιστον υπερφίαλος, είπε και σε μένα κατα λέξη "αύριο να έρθει ο αντρας σου να τον παίξει¨ και σε όλα τα υπερηχογραφήματα ήταν λες και έτρεχε να προλάβει μην σκάσει καμιά βόμβα, απότομος, υπερβολικά βιαστικός, του έκανα μια ερώτηση και απάνταγε σχεδόν πάντα ειρωνικά και στο όρθιο. Όταν η προσπάθεια δεν πέτυχε (έγινε εμφύτευση 2 εμβρύων τρίτης ημέρας) πήρα τηλέφωνο για ραντεβού να δούμε πως θα προχωρήσουμε και τι έφταιξε, αλλά ήταν Ιούλιος και δεν μπορούσε. Μου είπαν θα με καλέσουν για ραντεβού. Ακόμα περιμένω...Τα συμπεράσματα δικά σας!

• Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
  • Λυπημένη/-ος 14

Just now, Arriel_83 είπε:

@troia διάβασα το εξής (με αφορμή το βιβλίο που ανέφερες). Ότι τα χάρτινα και τσιγκινα κουτιά έτοιμης ντομάτας (Κονσέρβα) είναι επικαλυμμενα εσωτερικά με μια ουσία παραγωγό πλαστικού, που όταν πέσει μέσα η καυτή ντομάτα αυτό λειτουργεί σαν συντηριτικο. Οπότε μόνο γυάλινα από εδώ και πέρα. 

Νομίζω το έγραφε και το βιβλίο αυτό και είναι ένας ακόμα λόγος για να αποφεύγουμε τις κονσέρβες. Ισχύει και αυτό. Καλύτερα φρέσκια ντομάτα...

• Μου αρέσει 1

Just now, Moana είπε:

Μάλλον παρεξήγησες αυτά που έγραψα. Δεν είπα πουθενά ότι θέλω να μου μιλάνε  γλυκά και δεν το έχω και ανάγκη. Έχω πλήρη επίγνωση της κατάστασης από την πρώτη στιγμή που μπήκα σε αυτη τη διαδικασία. Είπα ότι δεν ανέχομαι από κανέναν να με προσβάλει και να θίγει την αξιοπρέπεια μου, είτε αυτος είναι γιατρος, είτε ένας συνεπιβατης στο μέτρο. Η ειλικρίνεια είναι το πρώτο πράγμα που αποζητώ κ εγώ από έναν γιατρό, κ όπου αντιλαμβάνομαι ότι δεν υπάρχει απλα φεύγω! Καταλαβαίνω την πίκρα σου γιατί έχω περάσει κ εγώ πολλά κ έχω πέσει και θύμα καταστάσεων κ με έχουν εκμεταλλευτεί δυστυχώς. Σε αυτες τις περιπτώσεις δυστυχώς μαθαίνουμε από τα λάθη μας και πάμε παρακάτω και φροντίζουμε να μην επιτρέψουμε να επαναληφθούν. Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!! Μακαρι να τα αφήσεις όλα πίσω σου σύντομα 

Εγω αληθεια στο λεω με αγαπη εγραψα οτι εγραψα. Εννοειται δεν θελω να μ μιλανε αποτομα θελω να με σεβονται ν μην με προσβαλουν αλλα μετα απο αυτο π επαθα λεω ας μ λενε καταμουτρα κατι εστω κ ασχημο ας με προσβαλουν στη τελικη απο το να ναι γλυκουλης κ καλουλης και να μ κανει οτι μ εκανε ο αλλος . Εγω που το πρωτο π ηθελα ειναι να ναι γλυκος μαζι μ ο εξωσωματικος τωρα ειπα ρε ας μου μιλαει ασχημα αρκει να μην με εκμεταλευτει. Οσο για τ τσιρ μιλαει πολυ ασχημα εχω κανει ραντεβου μαζι του κ μ χει πει περνας τν αντρα σ ενα χρονο; Επειδη εισαι ομορφη νομιζεις οτι δεν φαινετε η διαφορα; Παντα θα σαι μεγαλυτερη τ... χαχαχαχαχα π τν περναω ενα χρονο! Εγω γελαγα λεω ενταξει εχει θεμα ο τυπος. Αλλα δεν παυει να ναι καλος κ να χει επιτυχιες. Δεν ειναι επιλογη μ τωρα Θα ηταν επιλογη μ αν πηγαινα με δανεικα γτ εχει τις πιο πολλες επιτυχιες κ ξερω οτι μπορει να ναι απαραδεκτος!! Αλλα δεν θα μ βαζε μανταλακι για μωρο οπως ο αλλος. Γιαυτο εμενα μ γινε μαθημα δες ποιος σ κανει απο αυτα π σ λεει για να πετυχεις και ασε να ναι καλος κ γλυκος μαζι σ .

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις