Recommended Posts

Just now, Konna! είπε:

αυτό ήταν τρομερή πληροφορία που μας έδωσες!

Στην αρχή θυμάσαι ότι το έκοψα αλλά μετά λέω ας του δώσω μία ευκαιρία, τόσα έχω κάνει και δεν έχω δει αποτέλεσμα, μακάρι να είναι αυτό που έπρεπε να κάνω παραπάνω! 

Ο φαρμακοποιός μας το είπε, επειδή ο πατέρας μου το παίρνει χρόνια! Το θυμάμαι ότι το έκοψες, η αλήθεια είναι ότι έχουμε μπερδευτεί γιατί ακούμε διάφορες απόψεις για το συγκεκριμένο θέμα, αλλά και εδώ ισχύει ότι εφόσον επιλέξαμε έναν γιατρό, θα πρέπει να κάνουμε ό,τι μας λέει. Δεύτερη γνώμη βέβαια μπορούμε να πάρουμε για να συγκρίνουμε. Εσύ όμως αποδεδειγμένα δεν έχεις θέμα με την ποιότητα των ωαρίων σου.

Just now, Troia said:

Ο φαρμακοποιός μας το είπε, επειδή ο πατέρας μου το παίρνει χρόνια! Το θυμάμαι ότι το έκοψες, η αλήθεια είναι ότι έχουμε μπερδευτεί γιατί ακούμε διάφορες απόψεις για το συγκεκριμένο θέμα, αλλά και εδώ ισχύει ότι εφόσον επιλέξαμε έναν γιατρό, θα πρέπει να κάνουμε ό,τι μας λέει. Δεύτερη γνώμη βέβαια μπορούμε να πάρουμε για να συγκρίνουμε. Εσύ όμως αποδεδειγμένα δεν έχεις θέμα με την ποιότητα των ωαρίων σου.

καλέ μιλάς στον άνθρωπο που βάζει σιταρόχορτο στο χυμό του κάθε πρωί. ότι μου πεις ότι κάνει καλό θα το πάρω! χαχαχαχαχα

• Χαχα 4

Διαφημίσεις

Just now, Konna! είπε:

καλέ μιλάς στον άνθρωπο που βάζει σιταρόχορτο στο χυμό του κάθε πρωί. ότι μου πεις ότι κάνει καλό θα το πάρω! χαχαχαχαχα

Ακόμα όμως κι όταν δεν το έπαιρνες τα ωάριά σου ήταν μια χαρά!!!

@Troiaσε κάνω tag γιστι δεν θυμάμαι με ποια κοπέλα μιλούσαμε.

Χριστίνα Μπαλαμωτη λέγεται η διατροφολογος όπου είναι και στο Ελενα και φτιάχνει διατροφολογιο σε ζευγάρια με αποβολές. Έχει φτιαξει λοιπόν διατροφή για να πέσουν τα ΝΚ, η οποία έχει 30% λίπος από κοτόπουλο, γαλοπούλα κτλ. 

Αν στο Google γράψεις Χριστίνα Μπαλαμωτη διατροφή για ΝΚ θα σου βγάλει αρθρα της. 

• Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

11 ώρες πρίν, Melina80 είπε:

Καλημέρα κοριτσια, ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Η Τσεκούρα στην οποία έκανα κ την εξέταση μου είπε οτι για τα αυξημενα  ΝΚ  ακομα δεν εχει βρεθει ενας αποτελεσματικος τροπος αντιμετωπισης και για τα intralipids να μην περιμένω απαραίτητα αποτέλεσμα κι οτι είναι κατι σαν τρόπος να βγάζουν παραπάνω λεφτά στα κέντρα.... για διατροφη δε μου ανεφερε προσωπικα κατι τωρα, ισως την επομενη φορα που θα κανουμε την εξεταση να μου πει, η αληθεια ειναι οτι κατι πηρε κι εμενα το ματι μου σχετικα στο ιντερνετ με το οτι μπορεις να τα ριξεις με διατροφη, αλλα ακομα το ψαχνω.

Οταν τη ρωτησα εαν το γεγονος οτι ειναι αυξημενα στο περιφερικο αιμα σημαινει οτι θα ειναι αυξημενα κ στο ενδομητριο μου ειπε οτι σε εμενα φαινεται να μην ειναι εκει τοσο αυξημενα κ μου εδειξε καποιες τιμες στις εξετασεις  μου, τις οποιες δεν πολυκαταλαβα εκεινη την ωρα (δεν βγαζεις κι ευκολα ακρη με τους συγκεκριμενους τυπους αν δεν εισαι γνωστης του αντικειμενου)

Γι αυτό σου ειπα πως επειτα το έκανα μονο με 4 ευρω...Οποτε το κόστος ηταν μηδεν...Κ στο κέντρο που είμαι τωρα μου το εβαλαν χωρις χρεωση...

10 ώρες πρίν, Moomin είπε:

Ακόμα δεν ήρθε;

Συμφωνώ με τον γιατρό σου, ας αναπτυχθεί στη μήτρα καλύτερα. Στα ζεστά να αναπτυχθεί :x

Αυτό το θέμα με τα ΝΚ ποτέ δεν το κατάλαβα. Αφού πολλοί δίνουν κορτιζόνη ( εγώ δεν πήρα τη δεύτερη φορά) που είναι ως γνωστόν φάρμακο δια πάσαν νοσον και μ....

Θα ξαναπάς για να εξετάσετε μόνο αυτό; ( Είναι η εξέταση που δεν γράφεται;). Πάντως δε πιστεύω ότι όσες μένουν έγκυες φυσιολογικά έχουν όλες φυσιολογικες τιμες ΝΚ...

Καλημέρα, καλή εβδομάδα και καλό μήνα!

Θα συμφωνησω σ αυτό που λες..... Πραγματικά....οσες μενουν φυσιολογικα εχουν ολες φυσιολογικές τιμές;;;;; Απορία το εχω κ εγω ....

• Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Διαφημίσεις

Κορίτσια έχω ακούσει καλά λόγια κι έχω συστάσεις για την κα Καπιεκου ενδοκρινολόγο! Σκέφτομαι να κλείσω ένα ραντεβού μαζί της! Να υποθέσω ότι θα κάνω κανένα εξάμηνο να την δω;

Just now, *Μυρτώ είπε:

Κορίτσια έχω ακούσει καλά λόγια κι έχω συστάσεις για την κα Καπιεκου ενδοκρινολόγο! Σκέφτομαι να κλείσω ένα ραντεβού μαζί της! Να υποθέσω ότι θα κάνω κανένα εξάμηνο να την δω;

4μηνο!

• Μου αρέσει 1

1 hour ago, Konna! είπε:

εμένα μου το έδωσε τελείως στο πλαίσιο ότι είναι καλό φάρμακο και πάρε το μήπως βοηθήσει την εμφύτευση. είμαι 53 κιλά ,1,63 ύψος και  γλυκοζυλιωμένη 4,8. 

Βέβαια δεν τρώω καθόλου ζάχαρη, μόνο μέλι και σιρόπι σφενδάμου. 

Την είχα ρωτήσει πριν από άνα μήνα και μου είχε πει ότι θα το συνεχίσω και μετά την ετ...τώρα ετ δεν έχω κάνει ακόμα για να σου πω αν θα το συνεχίσω ή όχι.

εμενα μου το εδινε ολη την εγκυμοσυνη κανονικα. κ τωρα που θηλαζω μου ειπε οτι συστηνει να το παιρνω...ειδικα πλεον που κοντευω χρονο, μου ειπε να μην μεινω αλλο χωρις.

Just now, *Μυρτώ είπε:

Κατάλαβα...Θέλει κι αυτή το χρόνο της :-P

χαχαχχα...ναι..κοιτα αν καιγεσαι, σιγουρα δεν ειναι αμεση επιλογη...αλλα αν εισαι σε φαση πιο χαλαρη και ψαχνεσαι κλπ, δεν χανεις κατι. 

Just now, winspert είπε:

Θα συμφωνησω σ αυτό που λες..... Πραγματικά....οσες μενουν φυσιολογικα εχουν ολες φυσιολογικές τιμές;;;;; Απορία το εχω κ εγω ....

οχι βεβαια...εδω δεν εχουν απαραιτητα φυσιολογικες τιμες σε σακχαρο, ορμονες, θυρεοειδη...κλπ κλπ...εγω ειχα φυσιολογικη συλληψη στα 26 με πολυκυστικες και κυκλους 45 και 60 και 70ημερων...τρεχα γυρευε τι ορμονες θα χα...και τωρα συζηταμε για το αβοκαντο, το λιναροσπορο και το γκοτζιμπερι να σωσουμε οτιδηποτε αν σωζεται...αχαχχα μην το ψαχνεις ομως...καποια πραγματα ειναι απλα θεμα τυχης...ποσοι ανθρωποι που πινουν, καπνιζουν, εχουν παραπανω κιλα, δεν προσεχουν την διατροφη τους..και παιδι εχουν...κ αλλοι τα ρυθμιζουν ολα,ζουν ωσαν ινδοι μοναχοι και παλι δεεεν...δατς λαιφ...σε απταιστα ελληνικα.

• Μου αρέσει 9
  • Χαχα 4

Just now, Arriel_83 said:

@Troiaσε κάνω tag γιστι δεν θυμάμαι με ποια κοπέλα μιλούσαμε.

Χριστίνα Μπαλαμωτη λέγεται η διατροφολογος όπου είναι και στο Ελενα και φτιάχνει διατροφολογιο σε ζευγάρια με αποβολές. Έχει φτιαξει λοιπόν διατροφή για να πέσουν τα ΝΚ, η οποία έχει 30% λίπος από κοτόπουλο, γαλοπούλα κτλ. 

Αν στο Google γράψεις Χριστίνα Μπαλαμωτη διατροφή για ΝΚ θα σου βγάλει αρθρα της. 

Εγώ ημουν η κοπέλα! Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία!:x

6 hours ago, Moomin said:

Αυτή που έγραψα μετά; Σε μένα δεν ανέφερε κάτι. Δεν κατάλαβα καν τί εξέταση είναι. Μπορείς να προσπαθήσεις με διατροφή πάντως. Έτσι κ αλλιώς χρειαζεται.

Όσο μπορείς με διατροφή κ περπάτημα καλά θα κάνεις. Ο άντρας μου έχει ιστορικό κ από τους δύο γονείς κ ακόμα δεν έχει κάνει, ευτυχώς, βοηθάει η διατροφη, στο περπάτημα υστερούμε αλλά το προσπαθούμε.

Εννοούσα την εξέταση για τα ΝΚ, οχι τη μοριακή εξεταση που σου ανέφερε εσένα. 

Just now, winspert said:

Γι αυτό σου ειπα πως επειτα το έκανα μονο με 4 ευρω...Οποτε το κόστος ηταν μηδεν...Κ στο κέντρο που είμαι τωρα μου το εβαλαν χωρις χρεωση...

Καλα αν βοηθάει ή όχι αυτό μόνο αν το έχεις δοκιμάσει και έχεις δεί διαφορά μπορείς υποθέτω να το πείς με σιγουριά... Αρνητικό σίγουρα δεν είναι αν είναι κατι που βοηθάει, απλά να μη γίνεται και 'επιχείρηση' επι τούτου είναι το ζήτημα! Γιατί κάποιες κοπέλες εδώ έλεγαν πριν λιγες μέρες για κάτι ποσά που καμία σχεση δεν είχαν με 4 ευρώ σχετικά με τα intralipids.

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, Melina80 είπε:

Καλα αν βοηθάει ή όχι αυτό μόνο αν το έχεις δοκιμάσει και έχεις δεί διαφορά μπορείς υποθέτω να το πείς με σιγουριά... Αρνητικό σίγουρα δεν είναι αν είναι κατι που βοηθάει, απλά να μη γίνεται και 'επιχείρηση' επι τούτου είναι το ζήτημα! Γιατί κάποιες κοπέλες εδώ έλεγαν πριν λιγες μέρες για κάτι ποσά που καμία σχεση δεν είχαν με 4 ευρώ σχετικά με τα intralipids.

Α είναι διαφορετική, εντάξει.

T4Rzp2.png

πρίν από 18 λεπτά , Pagotoula είπε:

εμενα μου το εδινε ολη την εγκυμοσυνη κανονικα. κ τωρα που θηλαζω μου ειπε οτι συστηνει να το παιρνω...ειδικα πλεον που κοντευω χρονο, μου ειπε να μην μεινω αλλο χωρις.

χαχαχχα...ναι..κοιτα αν καιγεσαι, σιγουρα δεν ειναι αμεση επιλογη...αλλα αν εισαι σε φαση πιο χαλαρη και ψαχνεσαι κλπ, δεν χανεις κατι. 

οχι βεβαια...εδω δεν εχουν απαραιτητα φυσιολογικες τιμες σε σακχαρο, ορμονες, θυρεοειδη...κλπ κλπ...εγω ειχα φυσιολογικη συλληψη στα 26 με πολυκυστικες και κυκλους 45 και 60 και 70ημερων...τρεχα γυρευε τι ορμονες θα χα...και τωρα συζηταμε για το αβοκαντο, το λιναροσπορο και το γκοτζιμπερι να σωσουμε οτιδηποτε αν σωζεται...αχαχχα μην το ψαχνεις ομως...καποια πραγματα ειναι απλα θεμα τυχης...ποσοι ανθρωποι που πινουν, καπνιζουν, εχουν παραπανω κιλα, δεν προσεχουν την διατροφη τους..και παιδι εχουν...κ αλλοι τα ρυθμιζουν ολα,ζουν ωσαν ινδοι μοναχοι και παλι δεεεν...δατς λαιφ...σε απταιστα ελληνικα.

Χαχα,τα ειπες ολα.....Δεν εχω να προσθέσω κατι αλλο...

Just now, Melina80 είπε:

Κοιτα,εγω στις 5 απο τις 6 προσπάθειες έκανα ιντραλιπιντς κ οταν με το καλο παμε για δεύτερο παλι θα κανω απλα για να μην εχω την παραμικρή αμφιβολια οτι αφησα κατι...Οσο για τις κοπελες που λες.....εγω ημουν σιγουρα η μια....Πληρωνα στο Ρέα 300 ευρω τον ορο.....Απλα τραγικο....

• Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις