Recommended Posts

Just now, anoulious είπε:

Δεν έχει νόημα να επαναλάβω αυτό που έγραψα  για το dna των ωαριων. Μακάρι οι  πολύ καλές ορμόνες να κάνουν μια γυναίκα 42 ετών "ίδια" με  μια 32. 

Κατά τη γνωμη σου πως αξιολογειται η αναπαραγωγική ικανοτητα μιας γυναικας δηλαδή ?

Αν οχι με ορμονες,εικονα ωοθηκων και χειρουργεια?

hKYcp3.png

Just now, Joka είπε:

Το ο,τι σου τυχει εκεί,δεν εχει καμία σχέση με το ό,τι σου τύχει εδώ...

Εδώ όμως έχεις μεγαλύτερη ελευθερία να επιλέξεις...

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, Nadine1979 είπε:

Κάλε εννοείται κουβέντα να γίνεται, χαλαρά, εμένα με βοηθούν να ξεχνιέμαι κι ολας, δέχομαι όλες τις γνώμες Και χαίρομαι που Έχουμε πολλές στο φόρουμ!

Ε, καλά, δεν θα  μαλώσουμε και για το Imperial vs ΕΜΠ...

Just now, Troia είπε:

Εδώ όμως έχεις μεγαλύτερη ελευθερία να επιλέξεις...

Αναμεσα σε τίιι??Ιδού το ερώτημα!!Φακελακι ή εξωφρενικές.αμοιβές??

Τελοσπαντων,χάλια μαυρα κατα τη γνωμη μου.Ελαχιστα τα φωτεινα παραδειγματα.

Και σ ενα βαθμο δε φταινε διοτι ειναι εξαιρετικά.κακοπληρωμενοι

hKYcp3.png

Διαφημίσεις

Just now, anoulious είπε:

Δεν έχει νόημα να επαναλάβω αυτό που έγραψα  για το dna των ωαριων. Μακάρι οι  πολύ καλές ορμόνες να κάνουν μια γυναίκα 42 ετών "ίδια" με  μια 32. 

Ίδια ως προς την αναπαραγωγικη ικανότητα εννοώ φυσικα

• Μου αρέσει 1

Just now, Joka είπε:

Και στα 2!Χαχαχαχχααα!!

Με το γράψιμο η αλήθεια είναι ότι έχω χάσει πάρα πολύ χρόνο τις τελευταίες μέρες και δεν το διαχειρίζομαι καθόλου καλά. 

Τα χάπια λέω αμήν και πότε θα τα κόψω όλα επιτέλους!!!Αλλά εφόσον ξεκινάω κι εγώ εξωσωματική, θα πάρω κι άλλα δυστυχώς...

Just now, Nadine1979 είπε:

Το NHS γενικά αργεί πάντως, πχ ξέρω για να δεις γιατρό μπορείς να έχεις και δέκα μήνες αναμονή. 

Λοιπον.Εδω ειχε γινει πρόσφατα viral οτι σ ενα νοσοκομείο της επαρχιας ειχε κλειστει ενα ραντεβού 5 ή 6 χρόνια αργοτερα!

Και παντού,στα δημόσια για πολλα ραντεβου αργουν μηνες ή δεν εχουν καθολου.

hKYcp3.png

Just now, Joka είπε:

Και σ ενα βαθμο δε φταινε διοτι ειναι εξαιρετικά.κακοπληρωμενοι

Ε, τώρα νομίζω εκκρεμεί ένα δικαστήριο που έκαναν οι νοσοκομειακοί για να τους επιτρέψουν να ξανανανοίξουν τα ιδιωτικά τους ιατρεία, οπότε μπορεί να αυξήσουν τα εισοδήματά τους. Δεν είναι και τόσο κακό αυτό...Θα βρίσκετε και πιο εύκολα την Τσεκούρα:-P

Just now, Troia είπε:

Με το γράψιμο η αλήθεια είναι ότι έχω χάσει πάρα πολύ χρόνο τις τελευταίες μέρες και δεν το διαχειρίζομαι καθόλου καλά. 

Τα χάπια λέω αμήν και πότε θα τα κόψω όλα επιτέλους!!!Αλλά δυστυχώς εφόσον ξεκινάω κι εγώ εξωσωματική, θα πάρω κι άλλα δυστυχώς...

Κοιτα,να παρεις ότι χρειαστει.Με.πολυ προσοχη και σιγουρια ότι όντως τα χρειάζεσαι.

Κι εγω τωρα αναγκαστικα παιρνω Τ4,φιλισιν και ξεκίνησα τωρα στον 6ο και πολυβιταμινες.

hKYcp3.png

Διαφημίσεις

Just now, Joka said:

Λοιπον.Εδω ειχε γινει πρόσφατα viral οτι σ ενα νοσοκομείο της επαρχιας ειχε κλειστει ενα ραντεβού 5 ή 6 χρόνια αργοτερα!

Έτσι είναι όπως τα λες. Γενικά πολύ ζορι, καλά τώρα ειδικά με κοβιντ ακόμα χειρότερα 

Just now, Joka είπε:

Στα Χανιά, ναι. Αλλά δεν είναι και τόσο δυσβάσταχτο να πας να κάνεις κάτι ιδιωτικά όπως στην Αγγλία...

Just now, Joka είπε:

Κοιτα,να παρεις ότι χρειαστει.Με.πολυ προσοχη και σιγουρια ότι όντως τα χρειάζεσαι.

Κι εγω τωρα αναγκαστικα παιρνω Τ4,φιλισιν και ξεκίνησα τωρα στον 6ο και πολυβιταμινες.

Ο γιατρός μου θα μου δώσει, λέει, μόνο φυσική προγεστερόνη. Τίποτα άλλο...

Just now, Troia είπε:

Ε, τώρα νομίζω εκκρεμεί ένα δικαστήριο που έκαναν οι νοσοκομειακοί για να τους επιτρέψουν να ξανανανοίξουν τα ιδιωτικά τους ιατρεία, οπότε μπορεί να αυξήσουν τα εισοδήματά τους. Δεν είναι και τόσο κακό αυτό...Θα βρίσκετε και πιο εύκολα την Τσεκούρα:-P

Αν δεν υπηρχε το φακελακι,θα συμφωνουσα.

hKYcp3.png

Just now, Troia said:

Με έχετε βοηθήσει πάρα πολύ χωρίς να το ξέρετε, αφού έχω περάσει μήνες μόνο διαβάζοντας εδώ και χωρίς να γράφω...Είχα εμπλακεί κι εγώ σε μία από τις διαμάχες που τελικά είναι μέρος της καθημερινότητας εδώ και ένιωθα τόσο θιγμένη....Τώρα νιώθω πιο cool και γι᾽αυτό γράφω, αλλά γράφω με πολλή προσοχή, γιατί το πάθημα μου έγινε μάθημα...

Τώρα για τα χάπια, εγώ ακόμα δεν έχω ξεκινήσει εξωσωματική, αλλά παίρνω: το χάπι της ομοιοπαθητικής, το Τ4, filicine, D3, CoQ10 και Glucofage. Ta 3 πρώτα η σύσταση είναι (για το filicine σήμερα το διάβασα) να τα παίρνουμε πρωί νηστικοί και να μένουμε νηστικοί μισή ώρα. Αυτό ακόμα και έτσι δε βγαίνει. Δηλαδή πρέπει να ξυπνάω το πρωί και να περιμένω 1 ώρα πριν φάω ώστε να φύγω να πάω στη δουλειά. Ε, δε βγαίνει...Αλλά και για το Τ4 και για το filicine έμαθα ότι αρκεί να μείνεις νηστικός μισή ώρα, δε χρειάζεται να είναι απαραίτητα πρωί...

Για τη d3 γιατί νηστική; Εμένα μου είχε πει η ενδοκρινολόγος ότι είναι καλύτερα αν τη πιω την ίδια ώρα με τροφή που έχει μαγνήσιο πχ μπανάνα, κάποιοι ξηροί καρποί κλπ. Έτσι το έκανα και τα επίπεδα μου τα είχα ανεβάσει πολύ γρήγορα ως το Μάιο χωρίς ήλιο δηλ ακόμα 

uLuIp3.png

Just now, Troia είπε:

Στα Χανιά, ναι. Αλλά δεν είναι και τόσο δυσβάσταχτο να πας να κάνεις κάτι ιδιωτικά όπως στην Αγγλία...

Ο γιατρός μου θα μου δώσει, λέει, μόνο φυσική προγεστερόνη. Τίποτα άλλο...

Κορίτσια μου δεν είναι 5 ή 6 χρόνια. Αναφέρονταν σε εξέταση κολονοσκόπησης όπου έκλειναν ραντεβού 2 χρόνια μετά. Όχι ότι είναι μικρό το διάστημα φυσικά σε καμία περίπτωση έτσι;

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα