Recommended Posts

Just now, phal είπε:

Ε μα είπαμε πρόσεχε την κάθε λέξη που γράφεις γιατί θα πέσουν οι αναφορές βροχή!! ΕΛΕΟΣ . (Εν τω μεταξύ καλύτερο γραπτό λόγο από το δικό σου δεν εχω δει εδώ μέσα...)

Ευχαριστώ και πάλι! Με κάνεις και κοκκινίζω...:oops:Ελέγχω πάντα αυτά που γράφω πριν πατήσω ᾽καταχώρηση᾽. Μου έχει μείνει τραύμα είπαμε...

Just now, Troia είπε:

Κάποιες κοπέλες πήγαν σε ενδοκρινολόγο στο Έλενα και χωρίς να είναι έγκυες. Νομίζω η clouds...

Μετά διάβασα ότι πρόκειται για τη μητέρα σου όμως...

Έχεις άλλες 2 επιλογές: 1)τις διάφορες δομές του ΕΟΠΥΥ που μπαίνεις σε ένα σύστημα της ΗΔΙΚΑ με κωδικούς taxis.

2)  τους συμβεβλημμένους ιδιώτες με τον ΕΟΠΥΥ που υπάρχει ένα site μόνο για αναζήτηση της διαθεσιμότητας και ραντεβού κλείνεις με το τηλέφωνο

Ωχ, παναγία μου...Και μου έχει μείνει και τραύμα από πέρυσι...

Γιατί τι έγινε πέρυσι?

Διαφημίσεις

Just now, Joka είπε:

1. Και 2. Εννοειται ετσι κλεινω ραντεβου.Βαλε ενδοκρινολογο κι αμα βρεις ,πες μου!!

Ωραια,αν υπαρχει τωρα πρωινο ραντεβου ενδοκρινολογικο στο Ελενα ας μας πει καποια κοπελα.Μεχρι πριν 2 χρονια που γεννησε η κουμπαρα μου τη βαπτιστηρα μου υπηρχε μονο το ιατρειο εγκυων.

Νομίζω η clouds και η Thiaκάτι έχουν πει ότι πήγαν εκεί. 

Just now, giota1 είπε:

Γιατί τι έγινε πέρυσι?

Έγραφα πιο ελεύθερα τις απόψεις μου (δεν είχα επιτεθεί σε κάποιον, καμία σχέση, απλώς έγραφα με πιο απόλυτο τρόπο) και θυμάμαι ότι από τη στιγμή που σταμάτησα να γράφω, ήμουν το θέμα συζήτησης εδώ για μέρες...Τόσο τεράστιο ζήτημα είχα δημιουργήσει! Τα θέματα συζήτησης και τότε ήταν τα φάρμακα, η διατροφή και τα εναλλακτικά και οι υιοθεσίες...Για το τελευταίο καμία σχέση με τα χθεσινά, μην παρεξηγηθώ. Απλώς έγραφα με φιλοσοφική διάθεση και τότε, όμως είχα διαλέξει το λάθος θέμα να αναμιχθώ, όπως είχε φανεί...

Just now, Troia είπε:

Έγραφα πιο ελεύθερα τις απόψεις μου (δεν είχα επιτεθεί σε κάποιον, καμία σχέση, απλώς έγραφα με πιο απόλυτο τρόπο) και θυμάμαι ότι από τη στιγμή που σταμάτησα να γράφω, ήμουν το θέμα συζήτησης εδώ για μέρες...Τόσο τεράστιο ζήτημα είχα δημιουργήσει! Τα θέματα συζήτησης και τότε ήταν τα φάρμακα, η διατροφή και τα εναλλακτικά και οι υιοθεσίες...Για το τελευταίο καμία σχέση με τα χθεσινά, μην παρεξηγηθώ. Απλώς έγραφα με φιλοσοφική διάθεση και τότε, απλώς είχα διαλέξει το λάθος θέμα να αναμιχθώ, όπως είχε φανεί...

Μπα,δεν είναι αυτο.Απλά τώρα προσαρμόζεσαι σιγα σιγα και ξεθαρρευεις.:)

Αρένα ειναι εδώ άλλωστε.

hKYcp3.png

Just now, Joka είπε:

Μπα,δεν είναι αυτο.Απλά τώρα προσαρμόζεσαι σιγα σιγα και ξεθαρρευεις.:)

Αρένα ειναι εδώ άλλωστε.

Τώρα για κάποιο λόγο είμαι πιο ήρεμη γενικά στη ζωή μου και πιο συνειδητοποιημένη με τα όρια και με το χαρακτήρα αυτού του forum. Για μένα είναι win-win και όταν είχα σταματήσει να γράφω και διάβαζα μόνο ήταν μόνο win.  Γι´αυτό είμαι της άποψης να κρατάμε ένα χαμηλό προφίλ και να προσπαθούμε να τηρούμε τις ισορροπίες, γιατί μόνο να κερδίσουμε έχουμε ΟΛΕΣ (τώρα το εννοώ το όλες) από ένα καλό κλίμα εδώ.

Ο χώρος παιδιά γενικά είναι αρένα και μιλάω σοβαρά τώρα! Το περίμενα, αλλά τώρα που ασχολούμαι, επιβεβαιώθηκε. Σήμερα είδα τη βελονίστριά μου μετά από μήνες και μου είπε ότι είναι πολύ απογοητευμένη από το χώρο και τους γιατρούς και σκέφτεται να μεταπηδήσει στις θεραπείες σε αθλητές...

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

Just now, Troia είπε:

Έγραφα πιο ελεύθερα τις απόψεις μου (δεν είχα επιτεθεί σε κάποιον, καμία σχέση, απλώς έγραφα με πιο απόλυτο τρόπο) και θυμάμαι ότι από τη στιγμή που σταμάτησα να γράφω, ήμουν το θέμα συζήτησης εδώ για μέρες...Τόσο τεράστιο ζήτημα είχα δημιουργήσει! Τα θέματα συζήτησης και τότε ήταν τα φάρμακα, η διατροφή και τα εναλλακτικά και οι υιοθεσίες...Για το τελευταίο καμία σχέση με τα χθεσινά, μην παρεξηγηθώ. Απλώς έγραφα με φιλοσοφική διάθεση και τότε, απλώς είχα διαλέξει το λάθος θέμα να αναμιχθώ, όπως είχε φανεί...

Ο καθένας έχει το δικαίωμα να πιστεύει ότι θέλει να μοιράζεται τις απόψεις του κ να σέβεται τις απόψεις των άλλων εφόσον δεν τον επηρεαζουν άμεσα. Το ΕΓΩ έχω δίκιο κ έτσι είναι όπως τα λέω κ πρέπει να κάνετε όλες ότι κάνω κιεγω είναι σίγουρα  κατακριτέο. Τώρα πολύ ωραία τα λες αστιευομενη στο έγραψα το τελευταίο που πρέπει να υπάρχει σε αυτό το φόρουμ είναι οι διαμάχες να μην ξεχνιόμαστε έχουμε όλες τον ίδιο σκοπό!

Just now, Troia είπε:

Τώρα για κάποιο λόγο είμαι πιο ήρεμη γενικά στη ζωή μου και πιο συνειδητοποιημένη με τα όρια και με το χαρακτήρα αυτού του forum. Για μένα είναι win-win και όταν είχα σταματήσει να γράφω και διάβαζα μόνο ήταν μόνο win.  Γι´αυτό είμαι της άποψης να κρατάμε ένα χαμηλό προφίλ και να προσπαθούμε να τηρούμε τις ισορροπίες, γιατί μόνο να κερδίσουμε έχουμε ΟΛΕΣ (τώρα το εννοώ το όλες) από ένα καλό κλίμα εδώ.

Ο χώρος παιδιά γενικά είναι αρένα και μιλάω σοβαρά τώρα! Το περίμενα, αλλά τώρα που ασχολούμαι, επιβεβαιώθηκε. Σήμερα είδα τη βελονίστριά μου μετά από μήνες και μου είπε ότι είναι πολύ απογοητευμένη από το χώρο και τους γιατρούς και σκέφτεται να μεταπηδήσει στις θεραπείες σε αθλητές...

Εννοείται ότι κι ο χώρος είναι αρένα.

Εκτός αυτού,είναι γνωστή η διαμάχη ανάμεσα σε ιατρικη και εναλλακτικες μεθοδους...

hKYcp3.png

Just now, giota1 είπε:

Ο καθένας έχει το δικαίωμα να πιστεύει ότι θέλει να μοιράζεται τις απόψεις του κ να σέβεται τις απόψεις των άλλων εφόσον δεν τον επηρεαζουν άμεσα. Το ΕΓΩ έχω δίκιο κ έτσι είναι όπως τα λέω κ πρέπει να κάνετε όλες ότι κάνω κιεγω είναι σίγουρα  κατακριτέο. Τώρα πολύ ωραία τα λες αστιευομενη στο έγραψα το τελευταίο που πρέπει να υπάρχει σε αυτό το φόρουμ είναι οι διαμάχες να μην ξεχνιόμαστε έχουμε όλες τον ίδιο σκοπό!

Όχι, δεν έγραφα εγώ έχω δίκιο, έγραφα π.χ. κάνεις 1, 2, 3 και βελτιώνεις τα αυγά σου, διάβασε αυτό το βιβλίο να ενημερωθείς. Ή μην τρέχετε αριστερά, δεξιά, πηγαίνετε σε αυτό τον Ουρολόγο και στην Τσεκούρα αν θέλετε αιματολόγο...  Κάπως έτσι...

Just now, Troia είπε:

Όχι, δεν έγραφα εγώ έχω δίκιο, έγραφα π.χ. κάνεις 1, 2, 3 και βελτιώνεις τα αυγά σου, διάβασε αυτό το βιβλίο να ενημερωθείς. Ή μην τρέχετε αριστερά, δεξιά, πηγαίνετε σε αυτό τον Ουρολόγο και στην Τσεκούρα αν θέλετε αιματολόγο...  Κάπως έτσι...

Γι αυτο σου λεω,επειδή είχαμε μιλήσει και τότε,ότι το ύφος σου ήταν ακριβώς το ίδιο με τώρα.

hKYcp3.png

Just now, Joka είπε:

Γι αυτο σου λεω,επειδή είχαμε μιλήσει και τότε,ότι το ύφος σου ήταν ακριβώς το ίδιο με τώρα.

Αλήθεια; Και γιατί με έβριζαν τότε επί 3 μέρες συνεχόμενα;

• Μπερδεμένη/-ος 1

Διαφημίσεις

Just now, giota1 said:

Έτσι είναι όπως τα λέτε. Κι επίσης θα πρέπει να έχουμε στο νου μας οτι τον ίδιο σκοπό με εμας μπορεί να έχουν και να συμμετέχουν στο φορουμ και να διαβάζουν ή να γράφουν και Ελληνίδες μουσουλμάνες, κοπέλες που γεννήθηκαν σε άλλες χώρες και μεγάλωσαν στην Ελλάδα, κοπέλες από άλλες χώρες που μιλάνε ελληνικά κλπ. Δε θέλω να ηθικολογώ αλλά  η ελευθερία του λόγου και ο  σεβασμός στη διαφορετικότητα είναι εξίσου σημαντικά

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Just now, anoulious είπε:

Δεν έχει νόημα να επαναλάβω αυτό που έγραψα  για το dna των ωαριων. Μακάρι οι  πολύ καλές ορμόνες να κάνουν μια γυναίκα 42 ετών "ίδια" με  μια 32. 

Δυστυχώς έχεις δίκιο, επίσης όλοι λένε πως μια νέα γυναίκα ακόμη και με χειρότερες ορμόνες από μεγαλύτερη της έχει πιο πολλές πιθανότητες να μείνει.Απλα και μόνο γιατί είναι "νεότερα" τα ωάρια.

• Μου αρέσει 2

Just now, Troia είπε:

Αλήθεια; Και γιατί με έβριζαν τότε επί 3 μέρες συνεχόμενα;

Χαχαχααχχαχααα!!!!!!Μπορω να σου δωσω πολλές εξηγήσεις διοτι θυμάμαι τα πάντα,αλλα προτιμώ να μην το κάνω εδώ,δημοσίως, για λόγους ευθιξίας και τακτ!!!:-D

hKYcp3.png

Just now, Roda είπε:

Έτσι είναι όπως τα λέτε. Κι επίσης θα πρέπει να έχουμε στο νου μας οτι τον ίδιο σκοπό με εμας μπορεί να έχουν και να συμμετέχουν στο φορουμ και να διαβάζουν ή να γράφουν και Ελληνίδες μουσουλμάνες, κοπέλες που γεννήθηκαν σε άλλες χώρες και μεγάλωσαν στην Ελλάδα, κοπέλες από άλλες χώρες που μιλάνε ελληνικά κλπ. Δε θέλω να ηθικολογώ αλλά  η ελευθερία του λόγου και ο  σεβασμός στη διαφορετικότητα είναι εξίσου σημαντικά

Βρε, κόλλησες με τη θρησκεία!!! Ειλικρινά σου μιλάω, δεν έγραψα κάτι που θίγει τους αλλόθρησκους. Ειλικρινά όμως! Εδώ στο τέλος έγραψα ότι ο χριστιανισμός δεν ευνόησε τις επιστήμες...

Troia εγώ βρίσκω πάντως πολύ ενδιαφέρουσες τις τοποθετήσεις σου και δεν καταλαβαίνω πραγματικά γιατί τότε είχε γίνει αυτό. Ίσα ίσα καλό είναι να ακούμε από αρκετές μεριές για το θέμα μας και καλό είναι που έχεις εντρυφήσει τόσο σε θέματα διατροφής κλπ. 

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα