Recommended Posts

Just now, Arriel_83 είπε:

Η εκπαίδευση στην Ελλάδα είναι αρκετά καλύτερη από το εξωτερικό. Ο Έλληνας διαβάζει και δουλεύει πιο πάνω από τον μέσο όρο της Ευρώπης. 

Ωστοσο, ως νότιος λαος, και όσο πιο νότια πας το συναντάς αυτό, αγαπάει την διαφθορά. Και την τεμπελιά. 

Στο Έλενα η φίλη μου που είπα ότι κάνει εξωσωματικη, η γιατρός ζήτησε φακελακι. Και μια γνωστή που έχει ενδομητριωση είναι σε λίγα δημοσίου νοσοκομείου για χειρουργείο, όπου μέσες άκρες της είπαν πως για να ανέβει στην λίστα θα πρεπει να δώσει φακελακι.

Και επίσης στην Ελλάδα έχουμε πανεπιστημιακό γιατρό ουρολόγο, αυθεντία στην αζωοσπερμία και μάλιστα με παγκόσμια φήμη που, νομίζω, ανακάλυψε μία πρωτοποριακή μέθοδο και έχει δώσει σωτηρία σε πολλούς άντρες παγκοσμίως! Αλλά και αυτός ζητάει φακελάκι!

• Μου αρέσει 2

Just now, Luckystars είπε:

Γλυκες συναγωνιστριες.... Διαβασα λοιπον κατι πρόσφατα.... 

-Φοβάμαι..... Και αν πεσω; 

-Αχ γλυκια μου.... Και αν πεταξεις;;;;!!! 

Με αφορμη αυτές τις λέξεις βρισκομαι ξανα στην ξεχωριστη αυτη οικογένεια! 

Αγάπη, δύναμη, πίστη, επιμονή, υπομονή, ελπίδα και το φωτεινό μονοπάτι είναι μπροστα σας❤️

που είσαι  ψυχη μ εσυ??? μας ελειψες...φιλακια στην όμορφη  οικογένεια....το τυχερο μας αστερι is back...yeaaaaaaaaa❤

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Εγώ έτυχε και το διάβασα σήμερα αυτό που λες.. 

Ο άντρας μου θα ξεκινήσει το μάθημα στους φοιτητές του με αυτό το άρθρο σε αυτό το εξάμηνο...

Just now, Luckystars είπε:

Γλυκες συναγωνιστριες.... Διαβασα λοιπον κατι πρόσφατα.... 

-Φοβάμαι..... Και αν πεσω; 

-Αχ γλυκια μου.... Και αν πεταξεις;;;;!!! 

Με αφορμη αυτές τις λέξεις βρισκομαι ξανα στην ξεχωριστη αυτη οικογένεια! 

Αγάπη, δύναμη, πίστη, επιμονή, υπομονή, ελπίδα και το φωτεινό μονοπάτι είναι μπροστα σας❤️

Σε ενέπνευσε η φιλοσοφική μας συζήτηση...Ευχαριστούμε!

• Μου αρέσει 1

Just now, Troia said:

Και επίσης στην Ελλάδα έχουμε πανεπιστημιακό γιατρό ουρολόγο, αυθεντία στην αζωοσπερμία και μάλιστα με παγκόσμια φήμη που, νομίζω, ανακάλυψε μία πρωτοποριακή μέθοδο και έχει δώσει σωτηρία σε πολλούς άντρες παγκοσμίως! Αλλά και αυτός ζητάει φακελάκι!

Δε θέλουν καταγγελία βρε κορίτσια όλοι αυτοί με τα φακελάκια;

Η εκπαίδευση στην Ελλάδα είναι αρκετά καλύτερη από το εξωτερικό. Ο Έλληνας διαβάζει και δουλεύει πιο πάνω από τον μέσο όρο της Ευρώπης. 

Ωστοσο, ως νότιος λαος, και όσο πιο νότια πας το συναντάς αυτό, αγαπάει την διαφθορά. Και την τεμπελιά. 

Στο Έλενα η φίλη μου που είπα ότι κάνει εξωσωματικη, η γιατρός ζήτησε φακελακι. Και μια γνωστή που έχει ενδομητριωση είναι σε λίγα δημοσίου νοσοκομείου για χειρουργείο, όπου μέσες άκρες της είπαν πως για να ανέβει στην λίστα θα πρεπει να δώσει φακελακι.

Στο Ελενα είναι γνωστό αυτο οπως σου έγραψα.Συνέβη και σε αλλο μελος που γράφει συχνά εδώ που χρηματισε οταν εκανε εκει εξωσωματικη.διοτι της ζητηθηκε.

Το ιδιο δυστυχως συμβαινει και με τους περισσότερους μαιευτηρες εκει.Ωστοσο υπαρχουν και λιγοι που εξαιρουνται,οσως επειδη ειναι νέοι και αφθαρτοι,ακόμα....

Και μιλαμε.για φακελακια 800 ευρω...

Για την εκπαιδευση συμφωνω απόλυτα.

hKYcp3.png

Διαφημίσεις

Just now, Moana είπε:

Που εισαι καλε τοσο καιρο εξαφανισμένη κ σε σκεφτόμουν; Ελα να μας δώσεις λίγη απο τη λάμψη σου!!!!

Και εγω σας σκεφτομουν Μοανακι, την καθε μια ξεχωριστα.... Εχω χασει πολλές απο τις στιγμες σας, να ξερετε ομως δεν ξεχνω ποτε την αγαπη και την συμπαράσταση που με στήριξε στα δύσκολα....

Ειμαι ξανα εδω..... ποια θα δωσει ενα συντομο briefing απο τα νεα της ομαδας;;; :)

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Το έχω κάδρο στο δωμάτιο της κόρης μου. Την αγγλική version. Είναι υπέροχο quote. Welcome back! 

Καλως σας βρηκα αγάπη, φιλακια στη ζουζου σου❤️

Just now, Rafaelatarzan είπε:

που είσαι  ψυχη μ εσυ??? μας ελειψες...φιλακια στην όμορφη  οικογένεια....το τυχερο μας αστερι is back...yeaaaaaaaaa❤

Ραφαελακι μου γλυκο!!!! Φιλακια πολλα απο ολη μας την οικογένεια στην οικογένειά σας και ενα ρουφηχτο στην σουρλουλου σου❤️Τι κανει το λουλουδι μας;;;; 

Just now, Troia είπε:

Ο άντρας μου θα ξεκινήσει το μάθημα στους φοιτητές του με αυτό το άρθρο σε αυτό το εξάμηνο...

Εδω θα ειμαστε για υπεροχες συζητησεις❤️

• Μου αρέσει 5

Just now, Nadine1979 είπε:

Δε θέλουν καταγγελία βρε κορίτσια όλοι αυτοί με τα φακελάκια;

Εννοειται και εγω το.εχω δηλωσει στον αντρα μου οτι προσωπικα δεν προκειται ποτέ.να χρηματισω γιατρό,ειδάλλως ειμαι διατεθειμενη να προβω ακομα και σε καταγγελια στην αστυνομία.

hKYcp3.png

Just now, Joka said:

Στο Ελενα είναι γνωστό αυτο οπως σου έγραψα.Συνέβη και σε αλλο μελος που γράφει συχνά εδώ που χρηματισε οταν εκανε εκει εξωσωματικη.διοτι της ζητηθηκε.

Το ιδιο δυστυχως συμβαινει και με τους περισσότερους μαιευτηρες εκει.Ωστοσο υπαρχουν και λιγοι που εξαιρουνται,οσως επειδη ειναι νέοι και αφθαρτοι,ακόμα....

Και μιλαμε.για φακελακια 800 ευρω...

Ναι βέβαια, άλλο τα 800 του Έλενα και άλλο τα 3000 του ιδιωτικού. 

Και όσο σκέφτομαι ότι λένε 1 ίσον καμία (ότι το θεωρούν φυσικό πως θα πας για πάνω από μια προσπάθεια) τρελαίνομαι. 

Και η 1η προσπάθεια είναι έτσι γουρούνι στο σακί. Δεν σε ξεψαχνιζουν από πριν να έχεις τις πιθανότητες με το μέρος σου. 

(τεσπα με έχει πιάσει και μια νταουνιλα σήμερα :neutral:

• Μου αρέσει 1

Just now, Nima είπε:

Δυστυχώς έχεις δίκιο, επίσης όλοι λένε πως μια νέα γυναίκα ακόμη και με χειρότερες ορμόνες από μεγαλύτερη της έχει πιο πολλές πιθανότητες να μείνει.Απλα και μόνο γιατί είναι "νεότερα" τα ωάρια.

Συμφωνω απόλυτα στο τελευταίο.Εκει είναι η όλη ουσία.. 

• Μου αρέσει 1

Just now, Joka said:

Εννοειται και εγω το.εχω δηλωσει στον αντρα μου οτι προσωπικα δεν προκειται ποτέ.να χρηματισω γιατρό,ειδάλλως ειμαι διατεθιμενη να προβω ακομα και σε καταγγελια στην αστυνομία.

Μα ξέρεις γιατί συνεχίζουν ; Γιατί δε μιλάμε Γι αυτό. Κι εγώ ποτε των ποτών να χρηματίσω, το θεωρώ πρωτίστως παράνομη ενέργεια που συντελώ κι εγώ.

Διαφημίσεις

Και όσο σκέφτομαι ότι λένε 1 ίσον καμία (ότι το θεωρούν φυσικό πως θα πας για πάνω από μια προσπάθεια) τρελαίνομαι. 

Και η 1η προσπάθεια είναι έτσι γουρούνι στο σακί. Δεν σε ξεψαχνιζουν από πριν να έχεις τις πιθανότητες με το μέρος σου. 

Έτσι λένε, δυστυχώς, κι εγώ το φοβάμαι και το σκέφτομαι, γιατί δεν θα έχουμε χρήματα για δεύτερη...

• Μου αρέσει 1

Just now, Troia είπε:

Τι μάθημα και με τι θέμα?

Όλα όπως τα λες είναι δυστυχώς...αυτές.είναι οι ρεαλιστικές επιλογές..Και βαλε και παραπανω κι απο 3.000 στα ιδιωτικα.

Μην πεφτεις όμως,ειπαμε,ποτέ.δεν ξερεις.....

• Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Μα ξέρεις γιατί συνεχίζουν ; Γιατί δε μιλάμε Γι αυτό. Κι εγώ ποτε των ποτών να χρηματίσω, το θεωρώ πρωτίστως παράνομη ενέργεια που συντελώ κι εγώ.

Ετσι ακριβώς.

hKYcp3.png

Φταίμε πολύ σε αυτό όμως. Στο ΚΑΤ έχουν κανει 2 μέλη της οικογένειάς μου σοβαρά χειρουργεία, όχι μόνο δεν μας ζήτησαν χρήματα, δεν ήθελαν να τα πάρουν κιόλας και ο πατέρας μου επέμενε ότι αν δεν τα δώσουμε, δεν θα μας προσέξουν. Θυμάμαι είχε ρωτήσει η μητέρα μου ένα γιατρό πόσα θέλει για να χειρουργήσει την αδερφή μου και της είχε πει: 4 φιάλες αίμα...

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα