Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Μαρία1430 said:

Εδώ είμαι τώρα γύρισα στο ξενοδοχείο και είπα να σας ενημερώσω φίλες μου... 

Όλα μια χαρά τέλεια τα ποσοστά, το μικρουλάκι κουνιόταν χωρίς σταματημό. Ήταν απίστευτο!!! Η Papp A θα βγει σε μια με δύο μέρες 

Αχχχχ νομίζω σήμερα άρχισα να το χωνεύω ότι είναι εδώ το πιτσιρίκι και έρχεται. Έχω ένα χαζό χαμόγελο 

Aχ τι ωραία νέα!! Πες μας λεπτομέρειες!! Που την έκανες, πόση ώρα κράτησε, άφησαν τον άντρα σου να μπει; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria92 είπε:

Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη!!! :)

Χα χα ότι να'ναι είμαι!! Είδες γιαυτο σε ρώτησα!!!

Just now, FlowerMom είπε:

Aχ τι ωραία νέα!! Πες μας λεπτομέρειες!! Που την έκανες, πόση ώρα κράτησε, άφησαν τον άντρα σου να μπει; 

Εμένα πάντως όταν έκλεισα το ραντεβού και ήταν μετά το λοκνταουν, μου είπαν ένας συνοδός επιτρέπεται οχι ομως παιδι. Άσχετο που τελικά θα παω μόνη μου, επειδή έχουμε την μικρή στο σπίτι.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Χα χα ότι να'ναι είμαι!! Είδες γιαυτο σε ρώτησα!!!

Χαχαχαχα! Εγώ να δεις πόσο ό,τι να ναι ειμαι. Ξεχνάω τι πρέπει να κάνω, τι έφαγα, ποια είμαι, πού πάω. Τελείως αφηρημένη!!! 

  • Χαχα 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Maria92 είπε:

Χαχαχαχα! Εγώ να δεις πόσο ό,τι να ναι ειμαι. Ξεχνάω τι πρέπει να κάνω, τι έφαγα, ποια είμαι, πού πάω. Τελείως αφηρημένη!!! 

Ακριβώς!!! Ξεκιναω να παω σε αλλο δωμάτιο και όταν φτάνω ξεχναω για ποιο λόγο πηγα... Τραγικό!!! Μόλις κάνεις το παιδί χειρότερα θα είσαι. Μου λένε πράγματα οι φίλες μου και νιώθω άσχημα γιατί κάποιες λεπτομέριες τις ξεχνάω. 

  • Χαχα 4

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Ακριβώς!!! Ξεκιναω να παω σε αλλο δωμάτιο και όταν φτάνω ξεχναω για ποιο λόγο πηγα... Τραγικό!!! Μόλις κάνεις το παιδί χειρότερα θα είσαι. Μου λένε πράγματα οι φίλες μου και νιώθω άσχημα γιατί κάποιες λεπτομέριες τις ξεχνάω. 

Φανταστικά!! Θα ζήσουμε σκηνές απείρου κάλλους!!

  • Χαχα 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Πηγα κι εγώ σήμερα για υπέρηχο. Όλα πολύ καλά μου είπε. Ακριβώς στις εβδομάδες βγαίνουν οι μετρήσεις. Συνεχίζω μόνο φυλλικό .και από 12η εβδομάδα και προγεστερόνη κολπικά. 

Αυχενική μου είπε να κλείσω 14-18/12. Αύριο θα πάρω τηλέφωνο.

  • Μου αρέσει 11

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, λιλιτο είπε:

Πηγα κι εγώ σήμερα για υπέρηχο. Όλα πολύ καλά μου είπε. Ακριβώς στις εβδομάδες βγαίνουν οι μετρήσεις. Συνεχίζω μόνο φυλλικό .και από 12η εβδομάδα και προγεστερόνη κολπικά. 

Αυχενική μου είπε να κλείσω 14-18/12. Αύριο θα πάρω τηλέφωνο.

Μπράβο. Πολύ ωραία. 

Προγεστερόνη γτ από 12η;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Αυτο για το μασάζ δεν το ήξερα!!! Ότι πληροφορίες εχεις να μου λες. Και στην Ευτοκια εχει ωραίες συμβουλές και για την γέννα γενικότερα. 

Περαστικά σου!!! Μίλα με τον γιατρό σου πρώτα. Εγω ξέρω ότι μπορείς να πιεις ντεπον ή Παναντολ των 500. Επίσης χαμομήλι με μέλι και λεμόνι, και για τα μικρόβια στον λαιμό βοηθά και μια κουταλιά μελι σε ένα ποτηράκι με αρκετό λεμόνι τα ανακατεύεις και το πίνεις και δεν πίνεις κάτι για λίγο. Μαλακώνει τον λαιμό το μέλι είναι και αντισηπτικό και το λεμόνι έχει και βιταμίνη c. Έχω και ένα σιρόπι που μου έδωσε ο παθολόγος που είναι για βήχα και φλεγματα ειδικά για εγκυους, φυτικό, αλλά αυτο δεν νομίζω οτι το χρειαζεσαι ακόμα.

Τώρα είδα ότι έχεις και βήχα... Αν θες πες μου να σου γράψω το σιρόπι να ρωτήσεις τον γιατρό σου. Εμένα μου έκανε δουλειά και είχα πολυ βήχα. Μίλα οπωσδήποτε με τον γιατρό σου ή με ένα παθολόγο. Εύχομαι να μην είναι κάτι

Δε νομίζω ότι επιτρέπεται το παναντολ. Ούτε και στο θηλασμό. Επιπλέον, αν υπάρχει υποψία για κοβιντ απαγορεύεται το παναντολ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Εδώ είμαι τώρα γύρισα στο ξενοδοχείο και είπα να σας ενημερώσω φίλες μου... 

Όλα μια χαρά τέλεια τα ποσοστά, το μικρουλάκι κουνιόταν χωρίς σταματημό. Ήταν απίστευτο!!! Η Papp A θα βγει σε μια με δύο μέρες 

Αχχχχ νομίζω σήμερα άρχισα να το χωνεύω ότι είναι εδώ το πιτσιρίκι και έρχεται. Έχω ένα χαζό χαμόγελο 

Χαίρομαι πάρα πολύ για εσένα!!! Η αυχενική είναι το πρώτο μαξιλάρι, μπορείς να ηρεμήσεις τώρα 

4 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Πηγα κι εγώ σήμερα για υπέρηχο. Όλα πολύ καλά μου είπε. Ακριβώς στις εβδομάδες βγαίνουν οι μετρήσεις. Συνεχίζω μόνο φυλλικό .και από 12η εβδομάδα και προγεστερόνη κολπικά. 

Αυχενική μου είπε να κλείσω 14-18/12. Αύριο θα πάρω τηλέφωνο.

Συγχαρητήρια!!! Μάλλον κοντά θα κάνουμε αυχενική!!! 

5 ώρες πρίν, FlowerMom είπε:

Aχ τι ωραία νέα!! Πες μας λεπτομέρειες!! Που την έκανες, πόση ώρα κράτησε, άφησαν τον άντρα σου να μπει; 

Νομίζω ο γιατρός μου που είναι στο μητέρα μού είπε θα μπω τελείως μόνη μου χωρίς τον άντρα μου. Δε με νοιάζει όμως, ούτε εκείνον τον νοιάζει, το μόνο που θέλουμε είναι να είναι καλά. Την εικόνα εξάλλου δεν την καταλαβαίνει. Κι εγώ πάντα έχω τα μάτια κλειστά, φοβάμαι μην ακούσω τίποτα κακό και επηρεαστω συναισθηματικά από αυτό που θα βλέπω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοπέλες τι κάνετε εγώ έχω το τεστ για το sudromo down στις 3/12 και άρχισα να αγχωνομε από τώρα έκανα και την ανάλυση αίματος από τις 17/11 αλλά. Μου είπαν πωσ τα αποτελέσματα θέλουν 10 εργάσιμες μέρες και πάλι άγχος για. Αυτό να σας ρωτήσω κοπέλες νιώθετε και εσείς ένα φούσκωμα στην κοιλιά σας εκεί που είναι οι ωοθηκεσ. Η μονο εγώ το έχω να ανησυχισω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, marilou84 said:

Καλημέρα κοπέλες τι κάνετε εγώ έχω το τεστ για το sudromo down στις 3/12 και άρχισα να αγχωνομε από τώρα έκανα και την ανάλυση αίματος από τις 17/11 αλλά. Μου είπαν πωσ τα αποτελέσματα θέλουν 10 εργάσιμες μέρες και πάλι άγχος για. Αυτό να σας ρωτήσω κοπέλες νιώθετε και εσείς ένα φούσκωμα στην κοιλιά σας εκεί που είναι οι ωοθηκεσ. Η μονο εγώ το έχω να ανησυχισω

Καλημέρα!!!!! Οχι να μην ανησυχήσεις!!!  Εγώ ειμαι λες και είμαι 5 μηνών... Χαχαχαχα αλλά φυσικά είναι πρήξιμο το περισσότερο! 

9 βδομάδες σήμερα ακριβώς... Το απόγευμα υπέρηχο... Θα σκάσω..... Περιττο να πω ότι τα όνειρα μου χθες ήταν αστα να πάνε...!!!! 

  • Μου αρέσει 3

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Καλημέρα!!!!! Οχι να μην ανησυχήσεις!!!  Εγώ ειμαι λες και είμαι 5 μηνών... Χαχαχαχα αλλά φυσικά είναι πρήξιμο το περισσότερο! 

9 βδομάδες σήμερα ακριβώς... Το απόγευμα υπέρηχο... Θα σκάσω..... Περιττο να πω ότι τα όνειρα μου χθες ήταν αστα να πάνε...!!!! 

Καλημέρα.  

Κορίτσια Μ μια που το πες. Κ γω όλο χαζά όνειρα βλέπω. 

Δόντια που πέφτουν ,ότι χάνω το μωρό 

Κ αλλά πολλά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...