Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, Evouska said:

Μην κάνεις τέτοιες σκέψεις κοριτσάκι μου απλά απ ότι βλέπω άλλες το περνάνε πιο βαριά κ άλλες Όχι, δεν σημαίνει κάτι αυτό! Να τρως ότι μπορείς! Παίρνεις κάτι για την ναυτία; 

σε ευχαριστώ πολύ πολύ! Όχι δεν παίρνω τίποτα... θα πάω στο γιατρό μεθαύριο και θα τον ρωτήσω αν μπορώ να πάρω κάτι.Μεχρι χθες ειχα πολλες ναυτιες και αναγούλες αλλα ετρωγα φουλ. απο χθες το βραδυ όμως έχει χειροτερέψει η κατάσταση αρκετά.

 

  • Μου αρέσει 1

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, mominthemaking είπε:

Ρε κοριτσια έχω φτάσει στο σημείο να λέω μηπως κάτι έχω κολλήσει....φρυγανιές από το μεσημέρι και μετά μόνο...ας είναι καλα τα μωράκια και ας είμαστε εμείς χαλια..

 

Όχι καλε μην ανησυχείς, απλά είναι αυτό το διάστημα που για κάποιες είναι πιο δύσκολο... εγώ κάνω δοκιμές από προχτές τρώω ένα δυο κριτσίνια να μαζέψουν τα υγρά πριν το φαγητό και μετά από λίγο αν είμαι καλύτερα, πιέζομαι και λίγο και τρώω ότι μπορώ αλλά μην φανταστείς όλα τα φαγητά, τα πιο στεγνά ..... ελπίζω σε κανα μήνα να χουνε φύγει όλα αυτα....... α τώρα είδα ότι έχεις γιατρό..... ωραια.... μπορεί να σου προτείνει κάτι 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, maroullaki said:

Όχι καλε μην ανησυχείς, απλά είναι αυτό το διάστημα που για κάποιες είναι πιο δύσκολο... εγώ κάνω δοκιμές από προχτές τρώω ένα δυο κριτσίνια να μαζέψουν τα υγρά πριν το φαγητό και μετά από λίγο αν είμαι καλύτερα, πιέζομαι και λίγο και τρώω ότι μπορώ αλλά μην φανταστείς όλα τα φαγητά, τα πιο στεγνά ..... ελπίζω σε κανα μήνα να χουνε φύγει όλα αυτα....... α τώρα είδα ότι έχεις γιατρό..... ωραια.... μπορεί να σου προτείνει κάτι 

Αχ κορίτσια μου πόσο τυχερή νιώθω που έχω κι εσάς!!!!Σας ευχαριστώ για τη στήριξη!

  • Μου αρέσει 5

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Εσένα σε ποια εξέταση σε παραπέμπει; Κάποια άλλη που θα κάνει κάτι από.λλα αυτά;

Εμένα μου είπε αυχενική, νιπτ αν η αυχενική δεν βγει καλή κ οπωσδήποτε αμνιο. Απλά επειδή θεωρώ δεδομένο ότι δεν θα βγει καλή η αυχενική απορώ, γιατί δεν μου είπε να κάνω πρώτα νιπ, αφού αυτή μπορεί να γίνει απλά την 9η εβδομάδα. Τέλος πάντων.Ο,τι έγινε έγινε...

Link to comment
Share on other sites

Just now, BILLE είπε:

Εμένα μου είπε αυχενική, νιπτ αν η αυχενική δεν βγει καλή κ οπωσδήποτε αμνιο. Απλά επειδή θεωρώ δεδομένο ότι δεν θα βγει καλή η αυχενική απορώ, γιατί δεν μου είπε να κάνω πρώτα νιπ, αφού αυτή μπορεί να γίνει απλά την 9η εβδομάδα. Τέλος πάντων.Ο,τι έγινε έγινε...

Η nipt νομίζω αργεί να βγει, θέλει περίπου 2 εβδομάδες. Η τροφοβλαστη βγαίνει σε 2 ημερες και πέραν τις βασικές μεταλλάξεις, μαθαίνεις πάρα πολλά στοιχεία αφού εξετάζεται το dna του εμβρύου, εννοείται μαθαίνεις και φύλο. Με ενημέρωσε ότι γίνεται η απλή εξέταση η αν θέλεις κάνεις και μοριακό έλεγχο που μου τον πρότεινε. Πληρώνεις κάτι παραπάνω αλλά είσαι safe 1000 τοις εκατό. Να σου πω επίσης ότι ο γυναικολόγος μου είναι σε δημόσιο νοσοκομείο, άρα δεν επωφελείται από το.τι θα κάνω.

Πώς και σου σύστησε nipt? Αφού και θα αργήσεινα βγει και λογικά μετά θα σε πάει σε αμνιο γιατί θα έχεις περάσει εβδομάδες. Γιατί τόση ταλαιπωρία και έξοδα; Στο ρωτάω γιατί κι εγώ αρχικά του είπα ότι δενηθελω επεμβατικές μεθόδους και ότι θα πάω σε nipt. Ήταν αντίθετος με το σκεπτικό που σου απάντησα μόλις.

Μάλιστα που είπε ότι και καλή να βγει η αυχενική (υπέρηχος) όταν θα μπει δίπλα η ηλικία μου τα ποσοστά θα πεσουν. Άρα....;:D

Τι να πω; Ας είναι καλά τα μωράκια μας και χαλάλι τους. Κι εγώ φοβάμαι για την τη τροφοβλαστης

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσάκια όμορφα! Μόλις γύρισα στο σπιτάκι μου και χαλαρώνω στον καναπέ μου! Στην αυχενική πήγαν όλα τέλεια, φυσιολογικά τα νούμερα αλλά φύλο δεν μπόρεσε να δει! Ζούμαρε, ξεζουμαρε και το μόνο που μου είπε ήταν πως ότι και αν σου πω θα ναι ψέμα και ότι 50% θα ναι αγόρι! Σαν να μου λέει δηλαδή 50% αγόρι και 50% να ναι κορίτσι! Βέβαια σκέφτομαι μετά γιατί δεν μου τόνισε 50% κορίτσι; Θα δούμε! Εν τω μεταξύ κορίτσια μου στάσιμο δεν είχε το άτιμο! 

Αυτα είναι τα καλά νέα... μου είπε κάτι όχι ανησυχητικό για την ώρα, ότι ο πλακούντας μου είναι χαμηλά... που σημαίνει πως εάν με το πέρας της κύησης δεν ανεβεί, θα κρεβατωθώ για τα καλά! Βέβαια διάβασα περιπτώσεις πως στην αρχή οι περισσότερες έτσι είναι, και ότι μόνο στο 1% των γυναικών παραμένει χαμηλά! Έχει κάποια παρόμοια εμπειρία; Με αγχώνει το γεγονός αυτό πολύ! 

  • Μου αρέσει 9

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boockie είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια όμορφα! Μόλις γύρισα στο σπιτάκι μου και χαλαρώνω στον καναπέ μου! Στην αυχενική πήγαν όλα τέλεια, φυσιολογικά τα νούμερα αλλά φύλο δεν μπόρεσε να δει! Ζούμαρε, ξεζουμαρε και το μόνο που μου είπε ήταν πως ότι και αν σου πω θα ναι ψέμα και ότι 50% θα ναι αγόρι! Σαν να μου λέει δηλαδή 50% αγόρι και 50% να ναι κορίτσι! Βέβαια σκέφτομαι μετά γιατί δεν μου τόνισε 50% κορίτσι; Θα δούμε! Εν τω μεταξύ κορίτσια μου στάσιμο δεν είχε το άτιμο! 

Αυτα είναι τα καλά νέα... μου είπε κάτι όχι ανησυχητικό για την ώρα, ότι ο πλακούντας μου είναι χαμηλά... που σημαίνει πως εάν με το πέρας της κύησης δεν ανεβεί, θα κρεβατωθώ για τα καλά! Βέβαια διάβασα περιπτώσεις πως στην αρχή οι περισσότερες έτσι είναι, και ότι μόνο στο 1% των γυναικών παραμένει χαμηλά! Έχει κάποια παρόμοια εμπειρία; Με αγχώνει το γεγονός αυτό πολύ! 

Μπράβο συγχαρητήρια και καλή χαλάρωση πλέον... Με το καλό το μωράκι σου. 

Κι εμένα μου είπε αγόρι;;; μμμμ δεν ξέρω. Αλλά κορίτσι είναι 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία1430 είπε:

Μπράβο συγχαρητήρια και καλή χαλάρωση πλέον... Με το καλό το μωράκι σου. 

Κι εμένα μου είπε αγόρι;;; μμμμ δεν ξέρω. Αλλά κορίτσι είναι 

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου! Εύχομαι σε όλες μας ένα υγιές ξεχειμώνιασμα και το καλοκαίρι να έχουμε τα μωράκια μας

  • Μου αρέσει 2

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boockie είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια όμορφα! Μόλις γύρισα στο σπιτάκι μου και χαλαρώνω στον καναπέ μου! Στην αυχενική πήγαν όλα τέλεια, φυσιολογικά τα νούμερα αλλά φύλο δεν μπόρεσε να δει! Ζούμαρε, ξεζουμαρε και το μόνο που μου είπε ήταν πως ότι και αν σου πω θα ναι ψέμα και ότι 50% θα ναι αγόρι! Σαν να μου λέει δηλαδή 50% αγόρι και 50% να ναι κορίτσι! Βέβαια σκέφτομαι μετά γιατί δεν μου τόνισε 50% κορίτσι; Θα δούμε! Εν τω μεταξύ κορίτσια μου στάσιμο δεν είχε το άτιμο! 

Αυτα είναι τα καλά νέα... μου είπε κάτι όχι ανησυχητικό για την ώρα, ότι ο πλακούντας μου είναι χαμηλά... που σημαίνει πως εάν με το πέρας της κύησης δεν ανεβεί, θα κρεβατωθώ για τα καλά! Βέβαια διάβασα περιπτώσεις πως στην αρχή οι περισσότερες έτσι είναι, και ότι μόνο στο 1% των γυναικών παραμένει χαμηλά! Έχει κάποια παρόμοια εμπειρία; Με αγχώνει το γεγονός αυτό πολύ! 

Μπράβο κορίτσι μου τέλειαα τα νέα σου . Όσο για το φύλο υπομονή μερικές εβδομάδες και όλες θα μάθουμε. Τώρα ο πλακούντας κατά 99% θα ανέβει και δε θα σε απασχολήσει ιδιαίτερα . Έχω ακούσει και διαβάσει πολλές περιπτώσεις σαν τη δική σου που εξελίχθηκαν ομαλότητα. Άλλωστε ο πλακούντας αλλάζει  θεση καθ' όλη τη διαρκεια τηα εγκυμοσύνης λόγω ανάπτυξης του μωρού.

  • Μου αρέσει 2

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boockie είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια όμορφα! Μόλις γύρισα στο σπιτάκι μου και χαλαρώνω στον καναπέ μου! Στην αυχενική πήγαν όλα τέλεια, φυσιολογικά τα νούμερα αλλά φύλο δεν μπόρεσε να δει! Ζούμαρε, ξεζουμαρε και το μόνο που μου είπε ήταν πως ότι και αν σου πω θα ναι ψέμα και ότι 50% θα ναι αγόρι! Σαν να μου λέει δηλαδή 50% αγόρι και 50% να ναι κορίτσι! Βέβαια σκέφτομαι μετά γιατί δεν μου τόνισε 50% κορίτσι; Θα δούμε! Εν τω μεταξύ κορίτσια μου στάσιμο δεν είχε το άτιμο! 

Αυτα είναι τα καλά νέα... μου είπε κάτι όχι ανησυχητικό για την ώρα, ότι ο πλακούντας μου είναι χαμηλά... που σημαίνει πως εάν με το πέρας της κύησης δεν ανεβεί, θα κρεβατωθώ για τα καλά! Βέβαια διάβασα περιπτώσεις πως στην αρχή οι περισσότερες έτσι είναι, και ότι μόνο στο 1% των γυναικών παραμένει χαμηλά! Έχει κάποια παρόμοια εμπειρία; Με αγχώνει το γεγονός αυτό πολύ! 

Συγχαρητήρια Με το καλό κοριτσάκι μου μια μια να περνούμε σειρά!!!!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Maria92 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου τέλειαα τα νέα σου . Όσο για το φύλο υπομονή μερικές εβδομάδες και όλες θα μάθουμε. Τώρα ο πλακούντας κατά 99% θα ανέβει και δε θα σε απασχολήσει ιδιαίτερα . Έχω ακούσει και διαβάσει πολλές περιπτώσεις σαν τη δική σου που εξελίχθηκαν ομαλότητα. Άλλωστε ο πλακούντας αλλάζει  θεση καθ' όλη τη διαρκεια τηα εγκυμοσύνης λόγω ανάπτυξης του μωρού.

Ναι αυτά διάβασα και εγώ! Τι να πω; Υπομονή και θα δούμε! 14/12  έκλεισα επόμενο ραντεβού.. λογικά θα έχει φανει τότε το φύλο!

  • Μου αρέσει 1

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boockie είπε:

Ναι αυτά διάβασα και εγώ! Τι να πω; Υπομονή και θα δούμε! 14/12  έκλεισα επόμενο ραντεβού.. λογικά θα έχει φανει τότε το φύλο!

Και εγώ γύρω στις 9/12 θα πάω για υπέρηχο. Απαραίτητη προϋπόθεση για το φυλο να έχει καλη θέση, γιατί αν δεν έχει ούτε τότε θα καθίσω μέχρι να αλλάξει θέση. 

@Φώφη1990 πώς πήγε ο υπέρηχος;;


ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boockie είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια όμορφα! Μόλις γύρισα στο σπιτάκι μου και χαλαρώνω στον καναπέ μου! Στην αυχενική πήγαν όλα τέλεια, φυσιολογικά τα νούμερα αλλά φύλο δεν μπόρεσε να δει! Ζούμαρε, ξεζουμαρε και το μόνο που μου είπε ήταν πως ότι και αν σου πω θα ναι ψέμα και ότι 50% θα ναι αγόρι! Σαν να μου λέει δηλαδή 50% αγόρι και 50% να ναι κορίτσι! Βέβαια σκέφτομαι μετά γιατί δεν μου τόνισε 50% κορίτσι; Θα δούμε! Εν τω μεταξύ κορίτσια μου στάσιμο δεν είχε το άτιμο! 

Αυτα είναι τα καλά νέα... μου είπε κάτι όχι ανησυχητικό για την ώρα, ότι ο πλακούντας μου είναι χαμηλά... που σημαίνει πως εάν με το πέρας της κύησης δεν ανεβεί, θα κρεβατωθώ για τα καλά! Βέβαια διάβασα περιπτώσεις πως στην αρχή οι περισσότερες έτσι είναι, και ότι μόνο στο 1% των γυναικών παραμένει χαμηλά! Έχει κάποια παρόμοια εμπειρία; Με αγχώνει το γεγονός αυτό πολύ! 

Συγχαρητήρια! Τέλεια νεα. :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mominthemaking είπε:

σε ευχαριστώ πολύ πολύ! Όχι δεν παίρνω τίποτα... θα πάω στο γιατρό μεθαύριο και θα τον ρωτήσω αν μπορώ να πάρω κάτι.Μεχρι χθες ειχα πολλες ναυτιες και αναγούλες αλλα ετρωγα φουλ. απο χθες το βραδυ όμως έχει χειροτερέψει η κατάσταση αρκετά.

 

Εγώ σήμερα τον ρώτησα για το primperan που μου είπε η boockie και μου έδωσε το οκ να το πάρω αν χρειάζεται! Νομίζω έκανε λιγο δουλειά, αφού είναι σίγουρα καλύτερα από χθες κ προχθές, αλλά όχι τέλεια! Κάτι είναι κ αυτό όμως!!

Κορίτσια αυτές οι αναγουλες μήπως επιδεινώνονται από την προγεστερόνη που παίρνουμε; 

 

Just now, boockie είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια όμορφα! Μόλις γύρισα στο σπιτάκι μου και χαλαρώνω στον καναπέ μου! Στην αυχενική πήγαν όλα τέλεια, φυσιολογικά τα νούμερα αλλά φύλο δεν μπόρεσε να δει! Ζούμαρε, ξεζουμαρε και το μόνο που μου είπε ήταν πως ότι και αν σου πω θα ναι ψέμα και ότι 50% θα ναι αγόρι! Σαν να μου λέει δηλαδή 50% αγόρι και 50% να ναι κορίτσι! Βέβαια σκέφτομαι μετά γιατί δεν μου τόνισε 50% κορίτσι; Θα δούμε! Εν τω μεταξύ κορίτσια μου στάσιμο δεν είχε το άτιμο! 

Αυτα είναι τα καλά νέα... μου είπε κάτι όχι ανησυχητικό για την ώρα, ότι ο πλακούντας μου είναι χαμηλά... που σημαίνει πως εάν με το πέρας της κύησης δεν ανεβεί, θα κρεβατωθώ για τα καλά! Βέβαια διάβασα περιπτώσεις πως στην αρχή οι περισσότερες έτσι είναι, και ότι μόνο στο 1% των γυναικών παραμένει χαμηλά! Έχει κάποια παρόμοια εμπειρία; Με αγχώνει το γεγονός αυτό πολύ! 

Κορίτσι μου όλα τέλεια! Ασταμάτητο το μπουμπούκι σουυυ! Αυτά είναι τα όμορφα! ❤❤❤ να μην αγχώνεσαι για τον πλακούντα,  ήρθε η ώρα να ευχαριστηθείς την εγκυμοσύνη σου μετά το μαξιλαράκι της αυχενικής !!

 

Περιμένουμε τα νέα από την @Φώφη1990

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria92 said:

Και εγώ γύρω στις 9/12 θα πάω για υπέρηχο. Απαραίτητη προϋπόθεση για το φυλο να έχει καλη θέση, γιατί αν δεν έχει ούτε τότε θα καθίσω μέχρι να αλλάξει θέση. 

@Φώφη1990 πώς πήγε ο υπέρηχος;;

Καλησπερα κορίτσια μου... Πόσο χαίρομαι που είμαστε όλες μαζί!!! @boockieπολλα μπράβο για την αυχενικη! Όλα θα πάνε τέλεια! Εγώ 14/12 αυχενικη!! 

Σήμερα πηγε μια χαρά! Τελικά κολπικο υπέρηχο μου έκανε!!! Η καρδιά 174 παλμοι και το σταφυλακι μου 2.5 εκατοστά!!!! 

Του είπα να μου δώσει τα κλειδιά του ιατρείου του να πηγαινω τα βράδια να το ακουω και να το βλέπω!!! Γελουσε ο καημένος ο γιατρουλης!!!! Που να ήξερε ότι το εννοουσα... χαχαχα

7 minutes ago, BILLE said:

Εμένα μου είπε αυχενική, νιπτ αν η αυχενική δεν βγει καλή κ οπωσδήποτε αμνιο. Απλά επειδή θεωρώ δεδομένο ότι δεν θα βγει καλή η αυχενική απορώ, γιατί δεν μου είπε να κάνω πρώτα νιπ, αφού αυτή μπορεί να γίνει απλά την 9η εβδομάδα. Τέλος πάντων.Ο,τι έγινε έγινε...

Σε παρακαλω.... Μην σκέφτεσαι έτσι αρνητικά!... Δεν υπάρχει λόγος και δεν είναι τίποτα αριθμοί και στατιστικά.. Εγώ έμεινα εγκυος όταν όλα έδειχναν ότι δεν κάνω καν ωορρηξία!!! 

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 4

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...