Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια το επίδομα γεννάς τα 2400 πάνε με εισοδηματικά κριτήρια; πχ εγώ κάνω χωριστή δήλωση από τον άντρα μ! εχω χαμηλό εισόδημα! εκείνος αντίθετα έχει πχ πάνω από 100000 ! το δικαιούμαι; πήρα το 1555 μου είπαν είναι ανεξάρτητο εισοδήματος αλλά νομίζω κάνουν λάθος γιατί εγώ διαβάζω αλλά στο ίντερνετ και ότι είναι μέχρι οικογενειακό εισόδημα 40000! με μπέρδεψαν 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Olga93 είπε:

@Eva1986 ναιιι!! Αν δεν ήταν η καραντίνα θα ήταν ωραία να βρισκόμασταν! Κοπέλα μ που θα γεννήσεις; Νωρίς είναι ακόμα αλλά εγώ έχω αρχίσει να το σκέφτομαι από τώρα! 

Αν σ πω δεν έχω ιδέα;το πρώτο το γέννησα ελευθω. 

Σωστό λάθος δν ξέρω. Γιατί χάθηκε λίγο χρόνος με το παιδί. Σε συνδιασμό με την τακτική της γιατρού 

Η ελευθω είναι ένα ξενοδοχείο μπορώ να πω. Πολύ άνετο δωμάτιο. Καθαρό. Ιδιωτικό κ καθαρό μπάνιο. Το φαγητό δεν υπάρχει. Το προσωπικό χαμογελαστό. Δεν έχω λόγια. 

Είχα τον άντρα Μ μαζί Μ όλες τις ημέρες. Δινανε φαγητό κ σε αυτόν 

Θέλω να δω κ λίγο τα οικονομικά μας μέχρι τότε.  

Θα φανεί. 

Εσύ;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 said:

Αν σ πω δεν έχω ιδέα;το πρώτο το γέννησα ελευθω. 

Σωστό λάθος δν ξέρω. Γιατί χάθηκε λίγο χρόνος με το παιδί. Σε συνδιασμό με την τακτική της γιατρού 

Η ελευθω είναι ένα ξενοδοχείο μπορώ να πω. Πολύ άνετο δωμάτιο. Καθαρό. Ιδιωτικό κ καθαρό μπάνιο. Το φαγητό δεν υπάρχει. Το προσωπικό χαμογελαστό. Δεν έχω λόγια. 

Είχα τον άντρα Μ μαζί Μ όλες τις ημέρες. Δινανε φαγητό κ σε αυτόν 

Θέλω να δω κ λίγο τα οικονομικά μας μέχρι τότε.  

Θα φανεί. 

Εσύ;;

Και εγώ δεν ξέρω ακόμα... Ο δικός μου γιατρός ξεγενναει στην Ελευθω επίσης! Ωστόσο η κουνιάδα μου έχασε μωρό εκεί. Βέβαια με άλλον γιατρο (από χωριό της καβαλας) και εχώ κακή αναμνήση. Από την άλλη θέλω τον γιατρό μου και δεν μπορώ ότι θα παω σε έναν τυχαία στο νοσοκομείο. 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Και εγώ δεν ξέρω ακόμα... Ο δικός μου γιατρός ξεγενναει στην Ελευθω επίσης! Ωστόσο η κουνιάδα μου έχασε μωρό εκεί. Βέβαια με άλλον γιατρο (από χωριό της καβαλας) και εχώ κακή αναμνήση. Από την άλλη θέλω τον γιατρό μου και δεν μπορώ ότι θα παω σε έναν τυχαία στο νοσοκομείο. 

Έχασε μωρό;έχω σοκαριστεί. Τι οδυνηρό. 

Καλά κ στο Νοσοκομείο μην νομίζετε ότι τα σώζουν τα μωρά. Ούτε νεογνολογο έχουν. Μην μιλήσω τώρα. 

Πήραν το μωρό Μ από ελευθω με ασθενοφόρο .το πήγαν στο νοσοκομείο κ εκεί επίσης δεν ξέρανε τι να το κάνουν   κ από κει ξανά ασθενοφόρο με παιδίατρο μέσα στο Ιπποκράτειο. 

Το μωρό έφυγε με ταχύπνοια. Ευτυχώς όχι κάτι πολύ σοβαρό. 

Δυστυχώς στην επαρχία είναι να μην σ τύχει.   Να παρακαλάς όλα να πάνε καλά.  

Απλά αν γεννούσα νοσοκομείο θα έφευγε απευθείας Ιπποκράτειο χωρίς να χάσουμε χρόνο 

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

Κορίτσια Μ συχνοουρια έχετε;

Επειδή τρέχω μέσα στη μέρα το ξεχνάω να πηγαίνω, αλλά το καταλαβαίνω γιατί με πιάνει πόνος

 

2 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

Μα δεν έχω ουρολοίμωξη. Έκανα 2 απανωτές γενικές κ καλλιέργεια.  Δεν Μ βρίσκουν κάτι.  Τώρα περιμένω τηλ από το γιατρό.  Θα τον ρωτήσω αν είναι ορμονικό. Να δω τι θα Μ πει. 

Εν τω μεταξύ είχα γράψει σε μια ομάδα του φμπ τρομάρα Μ αν έτυχε σε κάποια κάτι παρόμοιο κ Μ έστειλε μια μην παίρνεις αντιβίωση 

Εμένα το παιδί Μ είναι αυτιστικο.  Κ φταίει που πήρα αντιβίωση. 

Και για το ουτροτζεσταν Μ πε.  Ότι χειρότερο.  

Τι να πω. 

Επίσης νομίζω ότι ήρθε η ώρα μετά την αυχενική να αλλάξω γιατρό.  

 

Εν τω μεταξύ για κάθε γιατρό έχω ακούσει κ αρνητικά κ θετικά. Θα παίξω τζόκερ.  

Σκέφτομαι για τον μπερμπερογλου.  Όσες είστε από Καβάλα τον έχετε ακουστα;

Αν είναι δυνατόν, θα ακούσεις ένα σωρό κορίτσι μου. Μην αγχώνεσαι. Εγώ λυπάμαι πάρα πολύ που συνεχίζει να σε βασανίζει η κατάσταση αυτή... Εύχομαι γρήγορα ξεμπερδέματα 

 

πρίν από 29 λεπτά , Φραουλίτσα* είπε:

Γεια σας μανούλες!!! Όλα καλά με την αυχενική!! Με τα στατιστικά όπως σας στα είπα μόλις μπήκαν τα αποτελέσματα του υπέρηχου άλλαξαν προς το καλύτερο!!! Σας τα βάζω να πάρετε κουράγιο!!!

Τρισωμια 21: 1 σε 182 έγινε 1 σε 3630

Τρισωμια 18: 1 σε 441 έγινε 1 σε 8830

Τρισωμια 13: 1 σε 1385 έγινε <1σε 20000 

Με το καλό τα επόμενα κορίτσια με καλά αποτελέσματα!!! Α!!! Και μάλλον είναι κοριτσάκι!! Κουνιόταν και είχε και σαν λόξυγγα κάποιες φορές... Προχτές εντωμεταξύ είχα δει όνειρο, με διάφορα κουλά μέσα, ότι είχα κάνει κορίτσι!!! Φιλιά σε όλες!!!

Συγχαρητήρια!!!!!! Όλα με το καλό!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Φραουλίτσα* είπε:

Γεια σας μανούλες!!! Όλα καλά με την αυχενική!! Με τα στατιστικά όπως σας στα είπα μόλις μπήκαν τα αποτελέσματα του υπέρηχου άλλαξαν προς το καλύτερο!!! Σας τα βάζω να πάρετε κουράγιο!!!

Τρισωμια 21: 1 σε 182 έγινε 1 σε 3630

Τρισωμια 18: 1 σε 441 έγινε 1 σε 8830

Τρισωμια 13: 1 σε 1385 έγινε <1σε 20000 

Με το καλό τα επόμενα κορίτσια με καλά αποτελέσματα!!! Α!!! Και μάλλον είναι κοριτσάκι!! Κουνιόταν και είχε και σαν λόξυγγα κάποιες φορές... Προχτές εντωμεταξύ είχα δει όνειρο, με διάφορα κουλά μέσα, ότι είχα κάνει κορίτσι!!! Φιλιά σε όλες!!!

Συγχαρητήρια! Με το καλό ν αγκαλιασεις ένα γερό μωράκι, και γιατί όχι πριγκίπισσακι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Επειδή τρέχω μέσα στη μέρα το ξεχνάω να πηγαίνω, αλλά το καταλαβαίνω γιατί με πιάνει πόνος

 

Αν είναι δυνατόν, θα ακούσεις ένα σωρό κορίτσι μου. Μην αγχώνεσαι. Εγώ λυπάμαι πάρα πολύ που συνεχίζει να σε βασανίζει η κατάσταση αυτή... Εύχομαι γρήγορα ξεμπερδέματα 

 

Συγχαρητήρια!!!!!! Όλα με το καλό!!! 

Μακάρι να περάσει.  Ο γιατρός Μ πε να συνεχίσω αντιβίωση κ την Πέμπτη θα με ξαναδεί.  

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Eva1986 @Φώφη1990 κορίτσια μ κ εγώ για ελευθω σκέφτομαι! Δεν έχω συζητήσει ακόμα με τον γιατρό για το οικονομικό. Με όλο αυτό π γίνεται με τον κορονοϊο φοβάμαι να πάω στο νοσοκομείο, πέρα από αυτό θέλω να είμαι με τον γιατρό μ κ όχι με οποίον τύχει στη βάρδια! Λέτε να γεννήσουμε κοντά κ να βρεθούμε στην κλινική; Πλάκα θα έχει!!!! Εγώ πάντως 8/6 έχω ΠΗΤ 


HdKkp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Φραουλίτσα* είπε:

Γεια σας μανούλες!!! Όλα καλά με την αυχενική!! Με τα στατιστικά όπως σας στα είπα μόλις μπήκαν τα αποτελέσματα του υπέρηχου άλλαξαν προς το καλύτερο!!! Σας τα βάζω να πάρετε κουράγιο!!!

Τρισωμια 21: 1 σε 182 έγινε 1 σε 3630

Τρισωμια 18: 1 σε 441 έγινε 1 σε 8830

Τρισωμια 13: 1 σε 1385 έγινε <1σε 20000 

Με το καλό τα επόμενα κορίτσια με καλά αποτελέσματα!!! Α!!! Και μάλλον είναι κοριτσάκι!! Κουνιόταν και είχε και σαν λόξυγγα κάποιες φορές... Προχτές εντωμεταξύ είχα δει όνειρο, με διάφορα κουλά μέσα, ότι είχα κάνει κορίτσι!!! Φιλιά σε όλες!!!

Κοριτσάκι μου συγχαρητήριαάαα!!  Πολύ καλά τα ποσοστά σου!! Ειδες τελικά που τα όνειρα μπορεί και να βγουν !!

Όσο για τις εξαψεις που ρώτησε μια κοπέλα έχω κι εγώ κάποια φορές!! 

Ήθελα να ρωτήσω κορίτσια, εξέταση για Κυστική ινωση έχετε κάνει;; γιατί σε  εμας εδώ στο νησί δεν την κάνουν,  και πρέπει να στείλεις Αθήνα να σου την κάνουν! Κ ο γιατρός μου είπε ότι θα το κάνουμε τη Δευτέρα αυτό μαζί με την Αυχενική, αλλά μου πρότεινε το βασικό ποσοστό. Και ότι ανάλογα τα αποτελέσματα της αυχενικής θα δούμε αν χρειάζεται να κάνω και τα μεγαλύτερα ποσοστά.  Εσάς ποια είναι η γνώμη σας ;; η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα να κάνω το πιο μεγάλο ποσοστό αλλά δεν γράφεται νομίζω καθόλου εκείνο. Επίσης ξέρω ότι την κάνεις μια φορά αυτήν την εξέταση, οπότε αν μείνω ξανά έγκυος δεν θα χρειαστεί να την ξανακάνω ετσι; 

Επίσης @phal να ξέρεις ισχύει αυτό που είπες για τα δίδυμα ότι παίρνεις 4000, το έχω διαβάσει!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Evouska είπε:

Κοριτσάκι μου συγχαρητήριαάαα!!  Πολύ καλά τα ποσοστά σου!! Ειδες τελικά που τα όνειρα μπορεί και να βγουν !!

Όσο για τις εξαψεις που ρώτησε μια κοπέλα έχω κι εγώ κάποια φορές!! 

Ήθελα να ρωτήσω κορίτσια, εξέταση για Κυστική ινωση έχετε κάνει;; γιατί σε  εμας εδώ στο νησί δεν την κάνουν,  και πρέπει να στείλεις Αθήνα να σου την κάνουν! Κ ο γιατρός μου είπε ότι θα το κάνουμε τη Δευτέρα αυτό μαζί με την Αυχενική, αλλά μου πρότεινε το βασικό ποσοστό. Και ότι ανάλογα τα αποτελέσματα της αυχενικής θα δούμε αν χρειάζεται να κάνω και τα μεγαλύτερα ποσοστά.  Εσάς ποια είναι η γνώμη σας ;; η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα να κάνω το πιο μεγάλο ποσοστό αλλά δεν γράφεται νομίζω καθόλου εκείνο. Επίσης ξέρω ότι την κάνεις μια φορά αυτήν την εξέταση, οπότε αν μείνω ξανά έγκυος δεν θα χρειαστεί να την ξανακάνω ετσι; 

Επίσης @phal να ξέρεις ισχύει αυτό που είπες για τα δίδυμα ότι παίρνεις 4000, το έχω διαβάσει!

 

Εγώ Κυστική Ινωση έκανα στον προγεννητικο έλεγχο. Φυσικά έκανα μόνο το 50% το οποίο γράφεται γιατί αν κάνεις το 100% είναι γύρω στο 150αρι και πρέπει να δώσει αίμα και ο πατέρας. Αν βγει αρνητικό στη μητέρα δεν προτείνεται εξτρα εξέταση για τον πατέρα εκτός αν όπως είπες αργότερα σε κάποιον υπέρηχο σου προταθεί.

Σε επόμενη εγκυμοσύνη επίσης δεν την ξανά κάνεις. 

  • Μου αρέσει 2

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria92 είπε:

Εγώ Κυστική Ινωση έκανα στον προγεννητικο έλεγχο. Φυσικά έκανα μόνο το 50% το οποίο γράφεται γιατί αν κάνεις το 100% είναι γύρω στο 150αρι και πρέπει να δώσει αίμα και ο πατέρας. Αν βγει αρνητικό στη μητέρα δεν προτείνεται εξτρα εξέταση για τον πατέρα εκτός αν όπως είπες αργότερα σε κάποιον υπέρηχο σου προταθεί.

Κορίτσι μου το 50%  γράφεται και δεν πληρώνεις τίποτα η γράφουν κάποιο ποσοστό;; και πόσο πληρώνεις δηλαδή; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Κορίτσι μου το 50%  γράφεται και δεν πληρώνεις τίποτα η γράφουν κάποιο ποσοστό;; και πόσο πληρώνεις δηλαδή; 

Πληρώνεις τη συμμετοχή. Επειδή είχα παραπεμπτικό με πολλές εξετάσεις δεν είδα πόσο ακριβώς με χρέωσε αλλά σκέψου με όλες τις υπόλοιπες πλήρωσα σύνολο 18 ευρώ. Και ήταν πολλές εξετάσεις . 

  • Μου αρέσει 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria92 είπε:

Πληρώνεις τη συμμετοχή. Επειδή είχα παραπεμπτικό με πολλές εξετάσεις δεν είδα πόσο ακριβώς με χρέωσε αλλά σκέψου με όλες τις υπόλοιπες πλήρωσα σύνολο 18 ευρώ. Και ήταν πολλές εξετάσεις . 

Ααα κατάλαβα! Βέβαια εδώ σε εμάς χρεώνουν και την αποστολή  της εξετασης στην Αθήνα αλλά κ πάλι δε νομίζω να έχει πολύ μεγάλη διαφορά! Άρα κάνω το βασικό και βλέπουμε! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Ααα κατάλαβα! Βέβαια εδώ σε εμάς χρεώνουν και την αποστολή  της εξετασης στην Αθήνα αλλά κ πάλι δε νομίζω να έχει πολύ μεγάλη διαφορά! Άρα κάνω το βασικό και βλέπουμε! 

Ναι, αυτό θα σου πρότεινα και εγώ. Σε ποιο νησί μένεις; 

  • Μου αρέσει 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...