Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Ξέχασα να σας πω!!! Όταν γύρισα απο την εξέταση εδειξα στην κόρη μου τις φωτογραφίες και το dvd απο την εξέταση και ξετρελάθηκε!!!! Μου είπε είναι η καλύτερη μέρα του κόσμου!!! Την έβγαλα φωτο με τον υπέρηχο και την στείλαμε σε όλους τους συγγενείς. Όποιος έπαιρνε το σήκωνε εκείνη και τους το έλεγε όλο χαρά. Και όλο με χαιδεύει και μου λέει εσυ δεν θα κουράζεσαι έχεις το μωράκι!!! Και ια σε ακούω μαμα. Ήθελε να το πεί και στο μάθημα το ηλεκτρονικό που κάνουν αλλά την γλιτώσαμε γιατί δεν πρόλαβε να μιλήσει. Το ήθελε πάρα πολύ. Το προηγούμενο βράδυ έλεγε στον μπαμπά της δεν θέλω να μείνω μοναχοπαίδι θέλω αδελφάκι... Χάρηκαν όλοι και εγω ένιωσα καλύτερα που το είπα τώρα γιατί δεν είχα τον φόβο να με κρατάει και το χάρηκα και γω. Αυτα. Καλό βράδυ!!

Όταν λεω συγγενείς εννοώ αδέλφια γονείς και νονα. Απλά είμαστε πολλοί.

Έλααα πόσο συγκινητικό!!! Να τη χαίρεστε , είναι γλυκύτατη! 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Ξέχασα να σας πω!!! Όταν γύρισα απο την εξέταση εδειξα στην κόρη μου τις φωτογραφίες και το dvd απο την εξέταση και ξετρελάθηκε!!!! Μου είπε είναι η καλύτερη μέρα του κόσμου!!! Την έβγαλα φωτο με τον υπέρηχο και την στείλαμε σε όλους τους συγγενείς. Όποιος έπαιρνε το σήκωνε εκείνη και τους το έλεγε όλο χαρά. Και όλο με χαιδεύει και μου λέει εσυ δεν θα κουράζεσαι έχεις το μωράκι!!! Και ια σε ακούω μαμα. Ήθελε να το πεί και στο μάθημα το ηλεκτρονικό που κάνουν αλλά την γλιτώσαμε γιατί δεν πρόλαβε να μιλήσει. Το ήθελε πάρα πολύ. Το προηγούμενο βράδυ έλεγε στον μπαμπά της δεν θέλω να μείνω μοναχοπαίδι θέλω αδελφάκι... Χάρηκαν όλοι και εγω ένιωσα καλύτερα που το είπα τώρα γιατί δεν είχα τον φόβο να με κρατάει και το χάρηκα και γω. Αυτα. Καλό βράδυ!!

Όταν λεω συγγενείς εννοώ αδέλφια γονείς και νονα. Απλά είμαστε πολλοί.

Τι όμορφες εικόνες μας μετεφερες!!! Κι εμείς μετά την αυχενική θα το ανακοινώσουμε. Ούτε γονείς ούτε αδέρφια ούτε τα παιδιά μου το γνωρίζουν ακόμη. Αλλά δεν περίμενω και τις καλύτερες αντιδράσεις....:unsure:

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια!!! 

@HopeMe γιατί να μην χαρούν; Ένα μωρό είναι πάντα ευλογία και είσαι ακόμα νέα!! Μπράβο σου που είχες το θάρρος να κάνεις και άλλο μωράκι αφου μπορείς. Πολλοί βαριούνται. Όποιος σε αγαπάει θα χαρεί!! Και δεν χρειάζεστε την άδεια κανενός δική σας είναι η οικογένεια!!! Μην αφήσεις κανένα να σου χαλάσει την χαρά, αν και μπορεί να σε εκπλήξουν ευχαριστα.

  • Μου αρέσει 2

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Τι όμορφες εικόνες μας μετεφερες!!! Κι εμείς μετά την αυχενική θα το ανακοινώσουμε. Ούτε γονείς ούτε αδέρφια ούτε τα παιδιά μου το γνωρίζουν ακόμη. Αλλά δεν περίμενω και τις καλύτερες αντιδράσεις....:unsure:

Τώρα θυμήθηκα τη δική μου αντίδραση όταν η μητέρα μου μας ανακοίνωσε την τρίτη της εγκυμοσύνη. Ήμουν 11 χρονών. Δεν ήταν και το καλύτερο μου. Για την ακρίβεια δεν ήθελα ούτε να το σκεφτώ. Μου πήρε πολύ καιρό να το συνειδητοποιήσω και το αποδεχτώ. Όταν όμως γεννήθηκε η αδερφή μου το σπίτι πράγματι γέμισε χαρά και ζωή και από τοτε είμαστε αχώριστες παρά τα 11 χρόνια που μας χωρίζουν. Εγώ θα σου πω λοιπόν να μη προδικάζεις γιατί ποτέ δεν ξέρεις. Και ακόμα και αν δε λάβεις τις απαιτούμενες αντιδράσεις δωσε χρόνο και μετά κάνεις δε θα ξεκολλάει από το νέο μέλος!

  • Μου αρέσει 4

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι κορίτσια Μ φοβάμαι να το πω στον αδερφό Μ και τη νύφη Μ.  Προσπαθουν χρόνια για παιδί. 

Αρνούνται την εξωσωματικη γιατί δεν είναι του Θεού (έλεος)

Ήδη όταν είχα μείνει στο πρώτο όλο με στενοχωρουσαν. 

Ο αδερφός Μ πριν χρόνια με είχε ρωτήσει τι όνομα Μ αρέσει για αγόρι αν κανω ποτέ.  Κ είχα πει Αλέξανδρος

Όταν λοιπόν έμεινα με ρωτούσαν όλο τι κάνει ο Αλέξανδρος ,κ όταν τους είπα θα δώσω του πεθερου Μ (πολύ καλός άνθρωπος)

Μ έπαιρνε τηλ ο αδερφός κ μου έλεγε ντροπή σου να σ αλλάζει ο αντρας σου τα μυαλά.  Πες πόσα σ δώσανε κ σε κάνουν ότι θέλουν. Είσαι το θύμα. 

Παρόλο που συνεχίζα να λέω ότι δε θα το βγάλω Αλέξανδρο

Ερχόταν ειρωνικά η νύφη Μ και με ρωτούσε τι κάνει ο Αλέξανδρος;

Αφού δε θα το βγάλω έτσι. Της έλεγα 

Αλλά έλεγες παλιά 

Γενικά βγάζουν τόσο κακία που φοβάμαι να το πω.  

Μια φορά Μ Χαν πει δεν πιστεύω να θέλετε κ 2ο;

Δεν απάντησα καν 

 

 

 

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Eva1986 είπε:

Εγώ πάλι κορίτσια Μ φοβάμαι να το πω στον αδερφό Μ και τη νύφη Μ.  Προσπαθουν χρόνια για παιδί. 

Αρνούνται την εξωσωματικη γιατί δεν είναι του Θεού (έλεος)

Ήδη όταν είχα μείνει στο πρώτο όλο με στενοχωρουσαν. 

Ο αδερφός Μ πριν χρόνια με είχε ρωτήσει τι όνομα Μ αρέσει για αγόρι αν κανω ποτέ.  Κ είχα πει Αλέξανδρος

Όταν λοιπόν έμεινα με ρωτούσαν όλο τι κάνει ο Αλέξανδρος ,κ όταν τους είπα θα δώσω του πεθερου Μ (πολύ καλός άνθρωπος)

Μ έπαιρνε τηλ ο αδερφός κ μου έλεγε ντροπή σου να σ αλλάζει ο αντρας σου τα μυαλά.  Πες πόσα σ δώσανε κ σε κάνουν ότι θέλουν. Είσαι το θύμα. 

Παρόλο που συνεχίζα να λέω ότι δε θα το βγάλω Αλέξανδρο

Ερχόταν ειρωνικά η νύφη Μ και με ρωτούσε τι κάνει ο Αλέξανδρος;

Αφού δε θα το βγάλω έτσι. Της έλεγα 

Αλλά έλεγες παλιά 

Γενικά βγάζουν τόσο κακία που φοβάμαι να το πω.  

Μια φορά Μ Χαν πει δεν πιστεύω να θέλετε κ 2ο;

Δεν απάντησα καν 

 

 

 

Πολύ δύσκολη περίπτωση. Από τη μι καταλαβαίνω και τον αδερφό σου που θέλουν τόσο πολύ ένα παιδι και φαντάζομαι πόσο πληγώνονται όταν ο περίγυρος κάνει παιδιά. Από την άλλη, γιατί πρέπει να σε στενοχωρουν ενώ βιώνεις ένα τόσο ευχάριστο γεγονός; Εγώ θα σου έλεγα να τους το πεις όταν εσύ θα είσαι έτοιμη και από εκεί και πέρα κλείσε τα αυτιά σου σε πειράγματα και κακοπροαιρετα σχόλια! Παρ' όλα αυτά εύχομαι να τα καταφέρουν και να κρατήσουν επιτέλους το μωρο τους στα χέρια τους. 


ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Εγώ πάλι κορίτσια Μ φοβάμαι να το πω στον αδερφό Μ και τη νύφη Μ.  Προσπαθουν χρόνια για παιδί. 

Αρνούνται την εξωσωματικη γιατί δεν είναι του Θεού (έλεος)

Ήδη όταν είχα μείνει στο πρώτο όλο με στενοχωρουσαν. 

Ο αδερφός Μ πριν χρόνια με είχε ρωτήσει τι όνομα Μ αρέσει για αγόρι αν κανω ποτέ.  Κ είχα πει Αλέξανδρος

Όταν λοιπόν έμεινα με ρωτούσαν όλο τι κάνει ο Αλέξανδρος ,κ όταν τους είπα θα δώσω του πεθερου Μ (πολύ καλός άνθρωπος)

Μ έπαιρνε τηλ ο αδερφός κ μου έλεγε ντροπή σου να σ αλλάζει ο αντρας σου τα μυαλά.  Πες πόσα σ δώσανε κ σε κάνουν ότι θέλουν. Είσαι το θύμα. 

Παρόλο που συνεχίζα να λέω ότι δε θα το βγάλω Αλέξανδρο

Ερχόταν ειρωνικά η νύφη Μ και με ρωτούσε τι κάνει ο Αλέξανδρος;

Αφού δε θα το βγάλω έτσι. Της έλεγα 

Αλλά έλεγες παλιά 

Γενικά βγάζουν τόσο κακία που φοβάμαι να το πω.  

Μια φορά Μ Χαν πει δεν πιστεύω να θέλετε κ 2ο;

Δεν απάντησα καν 

 

 

 

Νταξει ντροπή τους απλά....

Δε θέλω να πω ότι ο Θεός ξέρει πού δίνει παιδιά, κάποιες φορές είναι κακία.... 

Αλλά θα έπρεπε να ντρέπονται 

Έχω κι εγώ τέτοιους καλοθελητες στην οικογένειά μου.... 

Παράδειγμα, έχω έναν ξάδερφο που είμαστε σαν αδέρφια αλλά η γυναίκα του είναι πολύ ύπουλη. Όταν ήμουν ετοιμογεννη στο πρώτο μου (21 χρόνων εγώ εκείνη 30) ήρθε άρον άρον να μάς ανακοινώσει ότι είναι 5 6 εβδομάδων έγκυος. Που γνώμη μου είναι ότι δεν το λες σε όλους (γιατί εκείνη το είπε σε όλους) όταν είναι τόσο νωρίς. Επιπλέον, από τη στιγμή που έκανα τι δεύτερο έχει λυσσάξει γιατί μού λέει:

-πρέπει να παίρνεις το αμάξι, να βάζεις τα παιδιά μέσα και να πηγαίνεις βόλτες 

-μα ρε συ, δεν έχω αμάξι, το χρειάζεται ο άντρας μου 

-εεεεεμμμμ Χρύσα μου, αυτά έπρεπε να τα σκεφτείς πριν κάνεις δεύτερο παιδί!!!! 

Και αυτό το λέει ΣΥΝΈΧΕΙΑ και με κοίτα με λύπηση του τύπου, βιάστηκες να κάνεις παιδιά και τώρα κοίτα πώς είσαι έτσι

Καλά αν μάθει για το τρίτο θα με κατά κράξει και όχι τίποτα άλλο, δεν τής δίνω καν το δικαίωμα 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Νταξει ντροπή τους απλά....

Δε θέλω να πω ότι ο Θεός ξέρει πού δίνει παιδιά, κάποιες φορές είναι κακία.... 

Αλλά θα έπρεπε να ντρέπονται 

Έχω κι εγώ τέτοιους καλοθελητες στην οικογένειά μου.... 

Παράδειγμα, έχω έναν ξάδερφο που είμαστε σαν αδέρφια αλλά η γυναίκα του είναι πολύ ύπουλη. Όταν ήμουν ετοιμογεννη στο πρώτο μου (21 χρόνων εγώ εκείνη 30) ήρθε άρον άρον να μάς ανακοινώσει ότι είναι 5 6 εβδομάδων έγκυος. Που γνώμη μου είναι ότι δεν το λες σε όλους (γιατί εκείνη το είπε σε όλους) όταν είναι τόσο νωρίς. Επιπλέον, από τη στιγμή που έκανα τι δεύτερο έχει λυσσάξει γιατί μού λέει:

-πρέπει να παίρνεις το αμάξι, να βάζεις τα παιδιά μέσα και να πηγαίνεις βόλτες 

-μα ρε συ, δεν έχω αμάξι, το χρειάζεται ο άντρας μου 

-εεεεεμμμμ Χρύσα μου, αυτά έπρεπε να τα σκεφτείς πριν κάνεις δεύτερο παιδί!!!! 

Και αυτό το λέει ΣΥΝΈΧΕΙΑ και με κοίτα με λύπηση του τύπου, βιάστηκες να κάνεις παιδιά και τώρα κοίτα πώς είσαι έτσι

Καλά αν μάθει για το τρίτο θα με κατά κράξει και όχι τίποτα άλλο, δεν τής δίνω καν το δικαίωμα 

 

Το πως θα ζήσεις και θα ρυθμίσεις τη ζωή σου είναι δική και μόνο δουλειά. Ο καθένας να κοιτάει τη δική του καμπούρα. Αυτό έχω να πω εγώ . Όσο για τη συγκεκριμένη κυρία μην της δίνεις καν σημασία . 

 

  • Μου αρέσει 2

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τραγική η κοπέλα 

Παντού βλέπω ότι υπάρχουν αυτά

Κ ένα άλλο κορυφαίο που Μ Χε πει ο αδερφός Μ όταν έμαθε ότι είμαι έγκυος στο 1ο 

Πρέπει να βρούμε ένα τρόπο η γυναίκα Μ να πάει σε ένα γιατρό κ να γεννήσει πρώτη. Να φέρει αυτή το πρώτο εγγόνι. Όχι εσύ που είσαι πιο μικρη (5 χρόνια)

  • Χαχα 1
  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Εντάξει τραγική η κοπέλα 

Παντού βλέπω ότι υπάρχουν αυτά

Κ ένα άλλο κορυφαίο που Μ Χε πει ο αδερφός Μ όταν έμαθε ότι είμαι έγκυος στο 1ο 

Πρέπει να βρούμε ένα τρόπο η γυναίκα Μ να πάει σε ένα γιατρό κ να γεννήσει πρώτη. Να φέρει αυτή το πρώτο εγγόνι. Όχι εσύ που είσαι πιο μικρη (5 χρόνια)

Α καλά μιλάμε για πρόβλημα..... Όχι αστεία.... 

Εκείνοι έχουν κάποιο πρόβλημα και δεν κάνουν παιδί ; ή απλά δεν τυχαίνει; 

Η εξωσωματική δεν είναι του Θεού, αλλά το δηλητήριο που βγάζουν είναι...; δεν το ήξερα... 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μια φορά Μ ανέφερε ότι έχουν κάνει όλες τις εξετάσεις κ δεν έρχεται. 

Είναι πάντως της νηστείας, εξομολόγησης κ τα συναφή. 

Εγώ που δεν πολύ πηγαίνα εκκλησία είμαι η αντίχριστη στα μάτια τους.  

Καλέ εδώ στον γάμο τους ο άντρας Μ είχε απολυθεί από τη δουλειά βεγγ είχα 6 μηνών μωρό. Κ δεν τους έκανα δώρο γάμου και με διέγραψε η νύφη Μ από το Facebook. 

Όταν μπήκε στη δουλειά ο άντρας μου κ τους έδωσα ένα καλό πόσο ως δώρο γάμου με έκανε φίλη στο ινσταγκραμ

 

Για γέλια κ για κλάματα 

 

 

 

 

  • Χαχα 3
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Μια φορά Μ ανέφερε ότι έχουν κάνει όλες τις εξετάσεις κ δεν έρχεται. 

Είναι πάντως της νηστείας, εξομολόγησης κ τα συναφή. 

Εγώ που δεν πολύ πηγαίνα εκκλησία είμαι η αντίχριστη στα μάτια τους.  

Καλέ εδώ στον γάμο τους ο άντρας Μ είχε απολυθεί από τη δουλειά βεγγ είχα 6 μηνών μωρό. Κ δεν τους έκανα δώρο γάμου και με διέγραψε η νύφη Μ από το Facebook. 

Όταν μπήκε στη δουλειά ο άντρας μου κ τους έδωσα ένα καλό πόσο ως δώρο γάμου με έκανε φίλη στο ινσταγκραμ

 

Για γέλια κ για κλάματα 

 

 

 

 

Βρε συ κορίτσι μου τι τραγικά σκηνικά είναι αυτα; Και τι κακία. Άλλο να ζηλέψεις και να πεις κάποια στιγμή μέσα σου γιατί όχι και γω και άλλο να λέει γιατί εσύ; Μεγάλη κακία!!! Με αυτούς τους ανθρώπους μια είναι η λύση μακριά!!! Και ας είναι και αδελφούς σου με αυτα που σου έχουν πει. Μην σου πω όταν σε έσβησε απο το Facebook ήσουν τυχερή. Αλήθεια αυτούς τους ανθρώπους δεν μπορώ να τους κατάλαβω. Αλλά όλα είναι ενέργεια, όλη αυτή η κακια  πάνω τους γυρίζει. Αυτο να σκέφτεσαι και να μην δίνεις σημασία. 

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Νταξει ντροπή τους απλά....

Δε θέλω να πω ότι ο Θεός ξέρει πού δίνει παιδιά, κάποιες φορές είναι κακία.... 

Αλλά θα έπρεπε να ντρέπονται 

Έχω κι εγώ τέτοιους καλοθελητες στην οικογένειά μου.... 

Παράδειγμα, έχω έναν ξάδερφο που είμαστε σαν αδέρφια αλλά η γυναίκα του είναι πολύ ύπουλη. Όταν ήμουν ετοιμογεννη στο πρώτο μου (21 χρόνων εγώ εκείνη 30) ήρθε άρον άρον να μάς ανακοινώσει ότι είναι 5 6 εβδομάδων έγκυος. Που γνώμη μου είναι ότι δεν το λες σε όλους (γιατί εκείνη το είπε σε όλους) όταν είναι τόσο νωρίς. Επιπλέον, από τη στιγμή που έκανα τι δεύτερο έχει λυσσάξει γιατί μού λέει:

-πρέπει να παίρνεις το αμάξι, να βάζεις τα παιδιά μέσα και να πηγαίνεις βόλτες 

-μα ρε συ, δεν έχω αμάξι, το χρειάζεται ο άντρας μου 

-εεεεεμμμμ Χρύσα μου, αυτά έπρεπε να τα σκεφτείς πριν κάνεις δεύτερο παιδί!!!! 

Και αυτό το λέει ΣΥΝΈΧΕΙΑ και με κοίτα με λύπηση του τύπου, βιάστηκες να κάνεις παιδιά και τώρα κοίτα πώς είσαι έτσι

Καλά αν μάθει για το τρίτο θα με κατά κράξει και όχι τίποτα άλλο, δεν τής δίνω καν το δικαίωμα 

 

Εσυ είσαι τουλάχιστον τυχερή είναι του ξάδερφου η γυναίκα και μπορείς να την αποφύγεις. Πολλά ψυχολογικά εχει ο κόσμος και αντι να τα κοιτάξει τα βγάζει στους άλλους...  Έλεος!!

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Eva1986 @ΧρυσαΜκορίτσια έχω πάθει σοκ!! Και για την γυναίκα του ξαδέρφου σου Χρύσα, αλλά το τεράστιο σοκ για τον αδελφό σου ευακι μου! Απίστευτο πόση κακία και κόμπλεξ μπορεί να βγάλει κάποιος, πόσο μάλλον σε κάποιον που είναι αίμα του!  Συγγνώμη που θα το πω έτσι επειδή είναι αδελφός σου, αλλά δεν αξίζει να μοιράζεσαι την χαρά σου με τέτοια άτομα αφού μόνο λύπη και νεύρα θα σου δώσουν πίσω! Μακάρι κάποια στιγμή να καταλάβουν πόσο λάθος είναι! Πολύ κρίμα αληθεια μόνο για λύπηση είναι τόση κακια και ζήλια χωρίς να σου δώσει ο άλλος δικαίωμα!!  Εσείς απ τη στιγμή που είστε καλά με τον άντρα σας και τα παιδιά σας δεν αξίζει να χαλιέστε για κανέναν άλλον! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

Εγώ πάλι κορίτσια Μ φοβάμαι να το πω στον αδερφό Μ και τη νύφη Μ.  Προσπαθουν χρόνια για παιδί. 

Αρνούνται την εξωσωματικη γιατί δεν είναι του Θεού (έλεος)

Ήδη όταν είχα μείνει στο πρώτο όλο με στενοχωρουσαν. 

Ο αδερφός Μ πριν χρόνια με είχε ρωτήσει τι όνομα Μ αρέσει για αγόρι αν κανω ποτέ.  Κ είχα πει Αλέξανδρος

Όταν λοιπόν έμεινα με ρωτούσαν όλο τι κάνει ο Αλέξανδρος ,κ όταν τους είπα θα δώσω του πεθερου Μ (πολύ καλός άνθρωπος)

Μ έπαιρνε τηλ ο αδερφός κ μου έλεγε ντροπή σου να σ αλλάζει ο αντρας σου τα μυαλά.  Πες πόσα σ δώσανε κ σε κάνουν ότι θέλουν. Είσαι το θύμα. 

Παρόλο που συνεχίζα να λέω ότι δε θα το βγάλω Αλέξανδρο

Ερχόταν ειρωνικά η νύφη Μ και με ρωτούσε τι κάνει ο Αλέξανδρος;

Αφού δε θα το βγάλω έτσι. Της έλεγα 

Αλλά έλεγες παλιά 

Γενικά βγάζουν τόσο κακία που φοβάμαι να το πω.  

Μια φορά Μ Χαν πει δεν πιστεύω να θέλετε κ 2ο;

Δεν απάντησα καν 

 

 

 

Εμένα η γνώμη μου είναι επειδή βγαίνει αυτή η κακία να μην τους το πεις καθόλου κ να το αφήσεις ετσι ειτε να το μαθουν πχ απο γονεις ειτε να το δουν μονοι τους. Κ ας σχολιάσουν ότι δεν τους το είπες.... Σκληρο αλλα δεν χρωστας κ σε κανεναν να σε στενοχωρουν. 

Κ δεν το λέω με ελαφρά τη καρδία. Εγώ έχω ένα κύκλο -συγγενείς κ Φίλοι- που όλοι μα όλοι έχουν τουλάχιστον ένα παιδάκι, η τελευταία έχω μείνει. Η πίεση η ψυχολογική όπως καταλαβαίνεις ήταν τεραστια. Όσο για την εξωσωματικη είμαι κ η μοναδική που προχώρησα με αυτόν τον τρόπο κ δείχνει στους αλλους σενάριο επιστημονικής φαντασίας...

Όσο λοιπόν εγώ προσπαθούσα με διάφορους τρόπους κ αποτύγχανα ενώ οι άλλοι έκαναν παιδιά το ένα πίσω από το άλλο τι έπρεπε να βγάλω χολή??? Δεν είναι έτσι. Στενοχωριεσαι, λες γιατί εγώ όχι, αλλά δεν το βγάζεις σε έχθρα απέναντι στον άλλον που φυσιολογικά τεκνοποιήσε... πόσο μάλλον να είναι κ αίμα σου....

  • Μου αρέσει 5

4nDhp3.pngjeL6p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...