Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Για ραγάδες έχω δοκιμάσει ξηρό λάδι, αμυγδαλέλαιο, βαζελίνη ειδική για εγκυμοσύνη, μια κρέμα τη; φρεζιντερμ που είχε ένα σπασμένο αυγό απ έξω νομίζω (δε θυμάμαι πώς λέγεται). 

Είναι αυτό που είπαν και πιο πάνω, αν έχετε την τάση για ραγάδες θα κάνετε, δεν το αποφεύγετε. Καταρχήν, σε περίπτωση όπως η δική μου που το μωρό ήταν 4,5 κιλά, δε γίνεται να μην σπάσεις. Πλέον που έχουν ασπρίσει δε φαίνονται. Κακώς αγχωνομουν.. Ίσως το πιο αποτελεσματικό, μετά τη γέννα να βάλετε κελοσοφτ. Είναι 1 κι 1 για τις ραγάδες. Εγώ είχα απογοητευτεί με τα ματζουνια και δεν την πήρα, όμως είχα πάρει στην Εφηβεία (που είχα κατι ραγάδες) και έκανε δουλειά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα, τι κάνετε? Για τις ραγαδες , στην πρώτη εγκυμοσύνη έβαζα της φρεζυντερμ και δεν έκανα όσο την έβαζα. Πρωί βράδυ την άπλωμα. Στον ένατο πήρα το bio oil και αμέσως έσπασα πάνω από τον αφαλό. Τώρα βάζω της pregnaderm, μου έδωσε ο γιατρός λίγο απ' όλα από αυτήν την εταιρία. Είναι δείγματα βέβαια. Μόλις τελειώσει θα δω, μάλλον θα πάρω κάτι από τα βιολογικά ή της φρεζυντερμ πάλι.

Η κοιλιά μου έχει μεγαλώσει αρκετά. Είχα diastasis recti από την πρώτη μου εγκυμοσύνη οπότε το περίμενα ότι θα σκάσει μύτη νωρίς.:)

Σας φιλώ!

14 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Κοπέλα μου καταρχάς περαστικά σου! Ευχόμαι να έχεις μια γρήγορη ανάρρωση!!! Σε καταλαβαίνω απόλυτα με τα οικογενειακά.... Όταν πεθανε η μητέρα μου ο μπαμπάς μου ειχε παθει κατάθλιψη.. Κλεισαμε το μαγαζί που ειχαμε 25 χρόνια! Στο μαγαζί δουλευε όλα αυτά τα χρόνια η αδερφη της μαμάς μου που εγώ την είχα σαν μανα. Επειδή ήταν άρρωστη η μαμά μου από τα 38 και εγώ ήμουν 12 κυριολεκτικά μεγάλωσα στο σπίτι της θείας μου όταν η μαμά ήταν στα νοσοκομεία. Μόλις κλείσαμε το μαγαζί ο μπαμπάς μου πήρε ένα μεγάλο δάνειο για να ανοίξει μαγαζί με αυτή τη θεία! Το αποτέλεσμα???? Δεν μπήκε επίσημα ως ιδιοκτήτης, τον έβγαλαν έξω από το μαγαζί με τον άντρα της και ο μπαμπάς μου στα 50 έμεινε άνεργος και με ένα δάνειο στο κεφάλι του... 

Όμως τα χρόνια περνανε και αυτή τη στιγμή ο μπαμπάς μου είναι ευτυχισμένος με την νέα του γυναίκα και με εμάς τα παιδια του να τον αγαπάμε και να είμαστε άξιοι. Τότε ήταν έτοιμος να αυτοκτονήσει... Ο καιρός όμως γυρνάει και ο καθένας παιρνει αυτό που του αξίζει!!! Να σκέφτεσαι θετικά και όλα θα πάνε καλά..... 

 

Φωτεινή μου, σε ευχαριστώ που μοιράστηκες την ιστορία σου.. χαίρομαι που επανήλθε ο μπαμπακας σου:grin:

Σας ευχαριστώ όλες.βαλσαμο τα λόγια σας. 

Να είστε καλά. 

9 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

Αλήθεια; Βάζετε κάτι για τις ραγαδες και αν ναι τι; Εμένα η κοιλιά μου πια δεν κρύβεται και έχει μεγαλώσει. Ώρες-ωρες νιώθω ένα τράβηγμα. Δεν ρώτησα τον γιατρό μου ακόμη. Σήμερα ξεκίνησα να βάζω λίγο bio oil. 

Για πείτε μου εσείς. Και οι πιο πρόσφατες μανούλες που γνωρίζουν. Εγώ πριν 16 χρόνια στις κόρες μου έβαζα απλή βαζελίνη αλλά διάβασα ότι περιέχει πετρέλαιο; Ισχύει;

Hope μου από παραγωγό του πετρελαίου φτιάχνεται αλλά θεωρείται ασφαλής. Τη συστήνουν και στα μωρά την άοσμη( έχω ένα τέτοιο κουτάκι).  Απλά ακούμε πετρέλαιο κει τρέχουμε, αλλά ποιος ξέρει τι περιέχουν και οι άλλες ακριβές κρέμες που αγοράζουμε...

  • Μου αρέσει 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και καλή εβδομάδα!

με το καλό οι αυχενικές των κοριτσιών !

να σας πω έχω αρχίσει και αισθάνομαι καλύτερα.λιγότερη ατονία λιγότερα πονάκια καλύτερα η ναυτία,να ανησυχώ;

  • Μου αρέσει 1

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ομάδα τι κάνετε σήμερα στην Κύπρο είναι βροχερή η μέρα να σας ρωτήσω κάτι άμα ξυπνάτε κάποτε είστε και εσείς ιδρωμένεσ η μονο εγώ έχω αυτο το συπττωμα είναι λέτε από τα φάρμακα που πίνουμε η της εγκυμοσύνης 

Link to comment
Share on other sites

Just now, marilou84 είπε:

Καλημέρα ομάδα τι κάνετε σήμερα στην Κύπρο είναι βροχερή η μέρα να σας ρωτήσω κάτι άμα ξυπνάτε κάποτε είστε και εσείς ιδρωμένεσ η μονο εγώ έχω αυτο το συπττωμα είναι λέτε από τα φάρμακα που πίνουμε η της εγκυμοσύνης 

Νομίζω ότι ζεσταινομαστε παραπάνω τώρα στην εγκυμοσύνη. Σε εμένα τουλάχιστον αυτό έχω παρατηρήσει. Κι εδώ βροχουλα χειμωνιάτικη.

@mominthemaking είναι φυσιολογικό να υποχωρούν τα συμπτώματα σταδιακά. Η μητέρα μου μόνη λέει μέχρι την 14η υπομονή μετά θα είσαι μια χαρά. 

  • Ευχαριστώ 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, jellyfishch said:

Νομίζω ότι ζεσταινομαστε παραπάνω τώρα στην εγκυμοσύνη. Σε εμένα τουλάχιστον αυτό έχω παρατηρήσει. Κι εδώ βροχουλα χειμωνιάτικη.

@mominthemaking είναι φυσιολογικό να υποχωρούν τα συμπτώματα σταδιακά. Η μητέρα μου μόνη λέει μέχρι την 14η υπομονή μετά θα είσαι μια χαρά. 

Ναι έτσι είναι εγώ έχω και εξάψεις πολλές εσύ έχεις? 

Link to comment
Share on other sites

Όχι εξάψεις δε θα το λεγα αλλά δεν κρυώνω εύκολα, μπορεί να βγω δηλαδή με ζακετουλα και να είμαι οκ. Καλά τώρα είμαι σε άλλη φάση με την κορόνα, όλη μέρα κουκουλωμενη

 


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, marilou84 said:

Καλημέρα ομάδα τι κάνετε σήμερα στην Κύπρο είναι βροχερή η μέρα να σας ρωτήσω κάτι άμα ξυπνάτε κάποτε είστε και εσείς ιδρωμένεσ η μονο εγώ έχω αυτο το συπττωμα είναι λέτε από τα φάρμακα που πίνουμε η της εγκυμοσύνης 

Κι εγώ ιδρωμένη φουλ!και στην Αθήνα πολλή βροχή σήμερα ...


xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mominthemaking είπε:

Κι εγώ ιδρωμένη φουλ!και στην Αθήνα πολλή βροχή σήμερα ...

Καλημέρα κ καλή εβδομάδα σε όλες! Καλή επιτυχία σήμερα στην @Evouska μας για την αυχενική της! Εδώ Πειραιά που είμαι εγώ γιατί είναι χαρά θεού; :huh:

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, boockie said:

Καλημέρα κ καλή εβδομάδα σε όλες! Καλή επιτυχία σήμερα στην @Evouska μας για την αυχενική της! Εδώ Πειραιά που είμαι εγώ γιατί είναι χαρά θεού; :huh:

Εδώ προς ανατολικά προάστια σχεδόν κολυμπάμε στους δρόμους χαχαχαχαχαχα

Just now, marilou84 said:

Ναι γιατί το παθαίνουμε αυτό δεν ξέρω έχεις και εξαψεισ η μονο ιδρωνεισ

Και τα δυο!μια ζεσταίνομαι μια κρυώνω!

ο,τι νάναι...τα πονάκια μόνο με ανησυχούν που έχουν υποχωρήσει...κάπως τα ειχα σαν διαβεβαίωση...


xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mominthemaking said:

Εδώ προς ανατολικά προάστια σχεδόν κολυμπάμε στους δρόμους χαχαχαχαχαχα

Και τα δυο!μια ζεσταίνομαι μια κρυώνω!

ο,τι νάναι...τα πονάκια μόνο με ανησυχούν που έχουν υποχωρήσει...κάπως τα ειχα σαν διαβεβαίωση...

Μα νομίζω πως άμα προχωράς στην εγκυμοσύνη σου δεν έχεις τόσα πονακια έτσι έχω ακούσει δεν είναι τίποτα όλα καλά θα είναι εγώ έχω στις 3 την εξέταση για την αυχενική διαφάνεια και έχω αγχωθεί από σήμερα φαντασου

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mominthemaking said:

Καλημερα κοριτσια και καλή εβδομάδα!

με το καλό οι αυχενικές των κοριτσιών !

να σας πω έχω αρχίσει και αισθάνομαι καλύτερα.λιγότερη ατονία λιγότερα πονάκια καλύτερα η ναυτία,να ανησυχώ;

Καλημερα κοπέλα μου!!!! Εμείς που πάμε σχεδόν μαζί έχω να σου πω ότι και εγώ μια από τα ίδια!!! Έχω μια βελτίωση... Αν εξαιρέσουμε την δυσκοίλιοτητα που πλεον παίρνω βοηθητικό! 

Just now, mominthemaking said:

Κι εγώ ιδρωμένη φουλ!και στην Αθήνα πολλή βροχή σήμερα ...

Κάθε βράδυ αλλάζω στον υπνο μου!!!!!! Από τον ιδρώτα!!! 

  • Χαχα 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boockie είπε:

Καλημέρα κ καλή εβδομάδα σε όλες! Καλή επιτυχία σήμερα στην @Evouska μας για την αυχενική της! Εδώ Πειραιά που είμαι εγώ γιατί είναι χαρά θεού; :huh:

Καλή εβδομάδα κοριτσάκια μου ! Το απόγευμα έχω την Αυχενική, μόλις γυρίσω θα σας στείλω νεακια!!❤❤❤

  • Μου αρέσει 13
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...