Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε όλη την ομάδα,

      Πρώτη φορά γράφω σε forum αλλά επειδή κοντεύω να τρελαθώ από την αγωνία έπρεπε κάπου να τα πω που ξέρω ότι θα με καταλάβουν.

      Την Τρίτη 26/03 έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορά με 2 άριστες βλαστοκύστες όπως μου είπαν και στο κέντρο αλλά και ο γυναικολόγος μου. Το θέμα ήταν στο σπέρμα εγώ δόξα το θεό κανένα θέμα δεν είχα. Αλλά από την επόμενη της εμβρυομεταφοράς με έπιασε άγχος αγωνία μήπως έκανα κάτι λάθος μήπως από το άγχος μου δεν πετύχει και ξεκινάει ένας φαύλος κύκλος προσπαθώ να ηρεμήσω αλλά όλο εκεί γυρνάει το μυαλό. Πως θα περάσει αυτό το διάστημα πραγματικά δεν ξέρω. 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, Scarlet86 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Εσυ ολα καλα ε?

Ναι όλα μια χαρά πάρα τα 36 μου χρόνια. Βέβαια έχω κάνει και προεμφυτευτικο οπότε ήμουν κάπως πιο ησυχη

  • Μου αρέσει 3

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Scarlet86 είπε:

Eγω καθόμουν στο σαλόνι με το εμπαινερες μέσα με τον άντρα μου, εμένα δεν βγήκαν ακόμα τα αποτελέσματα ακόμα, ελπίζω όλα να πάνε καλα! Ναι ήμουν στο βάθος του σαλονιού!  Πολύ χαίρομαι και για σένα!

Όπως έφευγα κοιταξα προς εσάς αλλά δεν θυμάμαι καθόλου. Και σκέφτηκα να σας πω καλή επιτυχία αλλά κόλλησα. Τελικά η papp a δεν άλλαξε κάτι στα στατιστικά η μόνη αλλαγή στην πιθανότητα προεκλαμψίας απο 1 σε 1344 έγινε 1 σε 1222.

Απίστευτο πάντως να είμαστε την ιδέα μέρα και ώρα στον γιατρό!!! 

  • Μου αρέσει 2

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Κορίτσια μου γύρισα από την κλινική!! Είμαι τόσο χαρούμενη,  πραγματικά μου έφυγε ένα βάρος! 

Το μωράκι μας έχει μεγαλώσει πάρα πολύ και είναι 5,59cm και  βάσει μεγέθους  ακριβώς στην εβδομάδα μου 12κ1, ρώτησα αν θα κάνουμε κοιλιακό η κολπικό και μου είπε και τα δύο! Στην αρχή καναμε κοιλιακό υπέρηχο για αρκετή ώρα και  είχε πολύ καλή θέση οποτε είδαμε όλα του τα όργανα πολύ καθαρά και καλά,  είδαμε την Αυχενική διαφάνεια κ ήταν πολύ καλή η τιμή της από ότι είπε ο γιατρός, μετρήσαμε και το ρινικό οστό κ ήταν φυσιολογικο!! Γενικά όλα του τα όργανα αναπτύσσονται φυσιολογικά! Ειδαμε και κατι να προεξεχει εκει κατω σαν πουλακι χαχα αλλα ο γιατρός ειπε ότι είναι ακόμα νωρίς και δεν ξέρουμε σίγουρα αν είναι κλειτοριδα η το πουλάκι του και μας έδωσε ποσοστό 60% για αγοράκι, αλλά με δεδομένο ότι μπορεί να αλλάξει!   Επειδή δεν φαινόταν πολύ καλά η ουρήθρα την είδαμε μετά στον κολπικό υπέρηχο, γενικά άπειρες μετρήσεις κορίτσια και μου τα εξηγούσε όλα πολύ αναλυτικά!  Το ειδαμε και σε 3d κουνουσε τα χερακια του κ τα ποδαράκια του, επιανε τον ομφάλιο λώρο και τον έβαζε κοντά στο στόμα του!! Η αποκόλληση που είχα έχει φύγει εντελώς!!! Και επίσης έδωσα αίμα για να μου κάνουν papp-a και το 80% της Κυστικης ινωσης και μου είπε ότι θα κάνουμε ξανά ραντεβού σε 20 μέρες μήπως δούμε και φύλο! Ποσοστά για τα σύνδρομα ακόμα δεν μου έδωσε αλλά μας είπε κάποια προφορικά  βάσει μόνο της αυχενικής, δεν τα θυμάμαι καλά όμως ήταν 1/9000 κάτι τέτοιο! 

Εν τω μεταξύ πρώτη φορά έκανα κοιλιακό υπέρηχο και μετά που κάναμε κολπικό μου φάνηκε περίεργο! Χαχα του λέω συγγνώμη γιατρέ έχω ξεσυνηθισει!! Μας είπε ότι μπορούμε να έχουμε επαφές 2 στις 15 ημέρες αλλά πολύ χαλαρά και τον ρώτησα για τον οργασμό αν επιτρέπεται και μου είπε εννοείται, γίνεται επαφή χωρίς οργασμό;; θεούλης ο γιατρός! 

Μπράβο αγάπη μου! Τι όμορφες εικόνες μας μετεφερες! Ανυπομονώ να πάω κι εγώ Τετάρτη! Χαίρομαι που όλα αναπτύσσονται τέλεια εκεί κάτω :wub: Ήταν και ο άντρας σου μέσα; Εγώ ρώτησα και μου είπε ότι επιτρέπει έναν σύνοδο! 

Αγοράκι ή κοριτσάκι σημασία έχει που το μωράκι σου είναι γερό και δυνατό! Και ο γιατρός... Θεουλης απλά :D

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Κορίτσια μου γύρισα από την κλινική!! Είμαι τόσο χαρούμενη,  πραγματικά μου έφυγε ένα βάρος! 

Το μωράκι μας έχει μεγαλώσει πάρα πολύ και είναι 5,59cm και  βάσει μεγέθους  ακριβώς στην εβδομάδα μου 12κ1, ρώτησα αν θα κάνουμε κοιλιακό η κολπικό και μου είπε και τα δύο! Στην αρχή καναμε κοιλιακό υπέρηχο για αρκετή ώρα και  είχε πολύ καλή θέση οποτε είδαμε όλα του τα όργανα πολύ καθαρά και καλά,  είδαμε την Αυχενική διαφάνεια κ ήταν πολύ καλή η τιμή της από ότι είπε ο γιατρός, μετρήσαμε και το ρινικό οστό κ ήταν φυσιολογικο!! Γενικά όλα του τα όργανα αναπτύσσονται φυσιολογικά! Ειδαμε και κατι να προεξεχει εκει κατω σαν πουλακι χαχα αλλα ο γιατρός ειπε ότι είναι ακόμα νωρίς και δεν ξέρουμε σίγουρα αν είναι κλειτοριδα η το πουλάκι του και μας έδωσε ποσοστό 60% για αγοράκι, αλλά με δεδομένο ότι μπορεί να αλλάξει!   Επειδή δεν φαινόταν πολύ καλά η ουρήθρα την είδαμε μετά στον κολπικό υπέρηχο, γενικά άπειρες μετρήσεις κορίτσια και μου τα εξηγούσε όλα πολύ αναλυτικά!  Το ειδαμε και σε 3d κουνουσε τα χερακια του κ τα ποδαράκια του, επιανε τον ομφάλιο λώρο και τον έβαζε κοντά στο στόμα του!! Η αποκόλληση που είχα έχει φύγει εντελώς!!! Και επίσης έδωσα αίμα για να μου κάνουν papp-a και το 80% της Κυστικης ινωσης και μου είπε ότι θα κάνουμε ξανά ραντεβού σε 20 μέρες μήπως δούμε και φύλο! Ποσοστά για τα σύνδρομα ακόμα δεν μου έδωσε αλλά μας είπε κάποια προφορικά  βάσει μόνο της αυχενικής, δεν τα θυμάμαι καλά όμως ήταν 1/9000 κάτι τέτοιο! 

Εν τω μεταξύ πρώτη φορά έκανα κοιλιακό υπέρηχο και μετά που κάναμε κολπικό μου φάνηκε περίεργο! Χαχα του λέω συγγνώμη γιατρέ έχω ξεσυνηθισει!! Μας είπε ότι μπορούμε να έχουμε επαφές 2 στις 15 ημέρες αλλά πολύ χαλαρά και τον ρώτησα για τον οργασμό αν επιτρέπεται και μου είπε εννοείται, γίνεται επαφή χωρίς οργασμό;; θεούλης ο γιατρός! 

Υπέροχα νέα κ τέλεια περιγραφή!! 

Ένα γερό μωράκι εύχομαι σε σένα κ σ όλα τα κορίτσια !!! 

Ανυπομονώ κ γω να φύγει ένα άγχος 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, HopeMe είπε:

Μπράβο αγάπη μου! Τι όμορφες εικόνες μας μετεφερες! Ανυπομονώ να πάω κι εγώ Τετάρτη! Χαίρομαι που όλα αναπτύσσονται τέλεια εκεί κάτω :wub: Ήταν και ο άντρας σου μέσα; Εγώ ρώτησα και μου είπε ότι επιτρέπει έναν σύνοδο! 

Αγοράκι ή κοριτσάκι σημασία έχει που το μωράκι σου είναι γερό και δυνατό! Και ο γιατρός... Θεουλης απλά :D

Μπήκε στο ιατρείο αλλά κανονικά δεν επιτρέπουν να μπει εκεί που κάνουν τον υπέρηχο! Τον άφησε όμως ευτυχώς για λίγο! ❤ σε 2 μερούλες θα πας κανε λιιιγι υπομονή ακόμα!! Όλα καλά θα πάνε για όλες μας είμαι σίγουρη κοριτσάκια μου ! ❤❤❤

Just now, Eva1986 είπε:

Υπέροχα νέα κ τέλεια περιγραφή!! 

Ένα γερό μωράκι εύχομαι σε σένα κ σ όλα τα κορίτσια !!! 

Ανυπομονώ κ γω να φύγει ένα άγχος 

❤❤❤ φιλενάδα μουυυ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κική_ είπε:

Μπράβο @Evouskaγια τα ωραία νέα!!

Μόλις έκλεισα κι εγώ για αυχενική στις 19/12 και μου είπε να πάω μόνη μου χωρίς τον σύζυγο. 

Ναι κ εμάς μας το είπε ότι κανονικά δεν επιτρέπεται να είναι μέσα ο σύζυγός!! Ζήτησε του να σου την γράψει σε στικάκι να την δει κ ο αντρουλης σου μετά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Κορίτσια μου γύρισα από την κλινική!! Είμαι τόσο χαρούμενη,  πραγματικά μου έφυγε ένα βάρος! 

Το μωράκι μας έχει μεγαλώσει πάρα πολύ και είναι 5,59cm και  βάσει μεγέθους  ακριβώς στην εβδομάδα μου 12κ1, ρώτησα αν θα κάνουμε κοιλιακό η κολπικό και μου είπε και τα δύο! Στην αρχή καναμε κοιλιακό υπέρηχο για αρκετή ώρα και  είχε πολύ καλή θέση οποτε είδαμε όλα του τα όργανα πολύ καθαρά και καλά,  είδαμε την Αυχενική διαφάνεια κ ήταν πολύ καλή η τιμή της από ότι είπε ο γιατρός, μετρήσαμε και το ρινικό οστό κ ήταν φυσιολογικο!! Γενικά όλα του τα όργανα αναπτύσσονται φυσιολογικά! Ειδαμε και κατι να προεξεχει εκει κατω σαν πουλακι χαχα αλλα ο γιατρός ειπε ότι είναι ακόμα νωρίς και δεν ξέρουμε σίγουρα αν είναι κλειτοριδα η το πουλάκι του και μας έδωσε ποσοστό 60% για αγοράκι, αλλά με δεδομένο ότι μπορεί να αλλάξει!   Επειδή δεν φαινόταν πολύ καλά η ουρήθρα την είδαμε μετά στον κολπικό υπέρηχο, γενικά άπειρες μετρήσεις κορίτσια και μου τα εξηγούσε όλα πολύ αναλυτικά!  Το ειδαμε και σε 3d κουνουσε τα χερακια του κ τα ποδαράκια του, επιανε τον ομφάλιο λώρο και τον έβαζε κοντά στο στόμα του!! Η αποκόλληση που είχα έχει φύγει εντελώς!!! Και επίσης έδωσα αίμα για να μου κάνουν papp-a και το 80% της Κυστικης ινωσης και μου είπε ότι θα κάνουμε ξανά ραντεβού σε 20 μέρες μήπως δούμε και φύλο! Ποσοστά για τα σύνδρομα ακόμα δεν μου έδωσε αλλά μας είπε κάποια προφορικά  βάσει μόνο της αυχενικής, δεν τα θυμάμαι καλά όμως ήταν 1/9000 κάτι τέτοιο! 

Εν τω μεταξύ πρώτη φορά έκανα κοιλιακό υπέρηχο και μετά που κάναμε κολπικό μου φάνηκε περίεργο! Χαχα του λέω συγγνώμη γιατρέ έχω ξεσυνηθισει!! Μας είπε ότι μπορούμε να έχουμε επαφές 2 στις 15 ημέρες αλλά πολύ χαλαρά και τον ρώτησα για τον οργασμό αν επιτρέπεται και μου είπε εννοείται, γίνεται επαφή χωρίς οργασμό;; θεούλης ο γιατρός! 

Μπράβο κορίτσι μου ! Τι όμορφα που το περιέγραψες! Πάει και αυτό! Να ηρεμήσεις και εσύ λίγο! Ο γιατρός δεν υπάρχει! Μούτρο!

  • Μου αρέσει 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 33 λεπτά , Evouska είπε:

Κορίτσια μου γύρισα από την κλινική!! Είμαι τόσο χαρούμενη,  πραγματικά μου έφυγε ένα βάρος! 

Το μωράκι μας έχει μεγαλώσει πάρα πολύ και είναι 5,59cm και  βάσει μεγέθους  ακριβώς στην εβδομάδα μου 12κ1, ρώτησα αν θα κάνουμε κοιλιακό η κολπικό και μου είπε και τα δύο! Στην αρχή καναμε κοιλιακό υπέρηχο για αρκετή ώρα και  είχε πολύ καλή θέση οποτε είδαμε όλα του τα όργανα πολύ καθαρά και καλά,  είδαμε την Αυχενική διαφάνεια κ ήταν πολύ καλή η τιμή της από ότι είπε ο γιατρός, μετρήσαμε και το ρινικό οστό κ ήταν φυσιολογικο!! Γενικά όλα του τα όργανα αναπτύσσονται φυσιολογικά! Ειδαμε και κατι να προεξεχει εκει κατω σαν πουλακι χαχα αλλα ο γιατρός ειπε ότι είναι ακόμα νωρίς και δεν ξέρουμε σίγουρα αν είναι κλειτοριδα η το πουλάκι του και μας έδωσε ποσοστό 60% για αγοράκι, αλλά με δεδομένο ότι μπορεί να αλλάξει!   Επειδή δεν φαινόταν πολύ καλά η ουρήθρα την είδαμε μετά στον κολπικό υπέρηχο, γενικά άπειρες μετρήσεις κορίτσια και μου τα εξηγούσε όλα πολύ αναλυτικά!  Το ειδαμε και σε 3d κουνουσε τα χερακια του κ τα ποδαράκια του, επιανε τον ομφάλιο λώρο και τον έβαζε κοντά στο στόμα του!! Η αποκόλληση που είχα έχει φύγει εντελώς!!! Και επίσης έδωσα αίμα για να μου κάνουν papp-a και το 80% της Κυστικης ινωσης και μου είπε ότι θα κάνουμε ξανά ραντεβού σε 20 μέρες μήπως δούμε και φύλο! Ποσοστά για τα σύνδρομα ακόμα δεν μου έδωσε αλλά μας είπε κάποια προφορικά  βάσει μόνο της αυχενικής, δεν τα θυμάμαι καλά όμως ήταν 1/9000 κάτι τέτοιο! 

Εν τω μεταξύ πρώτη φορά έκανα κοιλιακό υπέρηχο και μετά που κάναμε κολπικό μου φάνηκε περίεργο! Χαχα του λέω συγγνώμη γιατρέ έχω ξεσυνηθισει!! Μας είπε ότι μπορούμε να έχουμε επαφές 2 στις 15 ημέρες αλλά πολύ χαλαρά και τον ρώτησα για τον οργασμό αν επιτρέπεται και μου είπε εννοείται, γίνεται επαφή χωρίς οργασμό;; θεούλης ο γιατρός! 

Συγχαρητήρια Ευακι!!!! Όλα τελεια

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια και καλό μήνα να έχουμε με ευχάριστες μόνο ειδήσεις!

μπραβο Ευακι χάρηκα πολύ!

κοριτσια εγώ θες πέρασα ένα μεγάλο φόβο τρέχαμε τη μητέρα μου στα επείγοντα και σήμερα νιώθω ότι ψιλοποναω.όχι κάτι τραγικό πόνους περιόδου πάλι ελαφρείς απλα επειδή είχαν ελαττωθεί τις προηγούμενες μέρες είμαι κάπως..

λέτε να αγχώθηκα και να εκανα κακό στο εμβρυακι;

 

  • Λυπημένη/-ος 1

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοπέλες τι κάνετε καλό μήνα να έχουμε και αντε με το καλό όσες κοπέλες είναι να τελειώσουν το πρώτο τρίμηνο να είμαστε λίγο πιο ήρεμες συμπεριλαμβανομένου και εμένα κοπέλες νιώθετε και εσείς καμία αδυναμία ζαλάδα η μονο εγώ τα έχω αυτά επειδη εγώ με το παραμικρό συπτωμα αγχωνομε 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, marilou84 said:

Καλημέρα κοπέλες τι κάνετε καλό μήνα να έχουμε και αντε με το καλό όσες κοπέλες είναι να τελειώσουν το πρώτο τρίμηνο να είμαστε λίγο πιο ήρεμες συμπεριλαμβανομένου και εμένα κοπέλες νιώθετε και εσείς καμία αδυναμία ζαλάδα η μονο εγώ τα έχω αυτά επειδη εγώ με το παραμικρό συπτωμα αγχωνομε 

Κι εγώ ειδικά τις τελευταίες μέρες πολλες ζαλάδες όλο να ξαπλώνω κ να κοιμάμαι θέλω...


xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mominthemaking said:

Κι εγώ ειδικά τις τελευταίες μέρες πολλες ζαλάδες όλο να ξαπλώνω κ να κοιμάμαι θέλω...

Ελπίζω να περάσουν σύντομα πόσο εβδομάδων είσαι? Εγώ εχθές μπηκα στην 12 εβδομάδα και την πεμπτη έχω το ραντεβού για την αυχενική διαφάνεια 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...