Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, Eva1986 είπε:

Κορίτσια Μ τροφοβλάστηση, αμνιοπαρακέντηση σε ποια ηλικία προτείνονται; είναι υποχρεωτικα από κάποια ηλικία κ μετά η μόνο αν δουν κάτι;

Η λήψη τροφοβλαστης και η αμνιο προτείνονται από τα 35 και πάνω ή αν κριθεί απαραίτητο από τις μετρήσεις της αυχενικής. 


ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, BILLE είπε:

43 Μαιων!!!!!!Βέβαια κ οι 2 βδομάδες αναμονής να έρθουν από Αμερική...σου εύχομαι τα καλύτερα!

 

Just now, HopeMe είπε:

Μπράβο ναι! Το θυμήθηκα που το συζητούσαμε! Υπέροχα! Αχ να ήξερες πόση δύναμη μου έδωσες! 39 Μαιών εδώ και έχω μια κρυφή ελπίδα μήπως αποφυγω τη τροφοβλαστη. Ο θεός βοηθός :wub:

Είμαστε πολλες τον Μάιο τελικά... Ταυρακια; 

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία1430 είπε:

 

Είμαστε πολλες τον Μάιο τελικά... Ταυρακια; 

Όχι διδυμακι. Εγώ δίδυμος και η μεγάλη μου κόρη και ο άντρα μου!! Και Περιμένουμε το τέταρτο δίδυμακι της οικογενειας:wub: Ζούμε επικίνδυνα :D

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Κοπέλεσ καλησπέρα συγνώμη πάλι που στέλνω τα ίδια και τα ίδια αλλά οκ είμαι μια αγχώδης μανούλα που συνέχεια θέλει να ρωτάει τα ίδια θα με. Βαρεθήκατε το γνωρίζω πέστε μου έχετε και εσείς ζαλάδες δεν ξέρω αν μου λέτε και εσείς τα συπτωματα σας νιώθω λίγο καλύτερα γιατί νιώθω πως δεν είμαι μόνη μου 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, marilou84 είπε:

Κοπέλεσ καλησπέρα συγνώμη πάλι που στέλνω τα ίδια και τα ίδια αλλά οκ είμαι μια αγχώδης μανούλα που συνέχεια θέλει να ρωτάει τα ίδια θα με. Βαρεθήκατε το γνωρίζω πέστε μου έχετε και εσείς ζαλάδες δεν ξέρω αν μου λέτε και εσείς τα συπτωματα σας νιώθω λίγο καλύτερα γιατί νιώθω πως δεν είμαι μόνη μου 

Κ γω όλο ρωτάω. Γ αυτό είμαστε εδώ. 

Θέλουμε συμπαράσταση.  Κ ας λέμε τα ίδια.  Κ τι πειράζει;κ γω πρήζω ώρες ώρες. 

Λοιπόν έχω εγώ πολλές. Σήμερα με το ζόρι σηκώνομουν κ πιάνομουν από τα έπιπλα. Τώρα λίγο συνήλθα

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Eva1986 said:

Κ γω όλο ρωτάω. Γ αυτό είμαστε εδώ. 

Θέλουμε συμπαράσταση.  Κ ας λέμε τα ίδια.  Κ τι πειράζει;κ γω πρήζω ώρες ώρες. 

Λοιπόν έχω εγώ πολλές. Σήμερα με το ζόρι σηκώνομουν κ πιάνομουν από τα έπιπλα. Τώρα λίγο συνήλθα

Σε ευχαριστώ πολύ για την ενθάρρυνση και την απάντηση ναι εγώ δεν ξέρω ρωτάω τα ίδια και τα ίδια οκ άμα παω και την πεμπτη με το καλό για την αυχενική διαφάνεια πιστευω να ηρεμήσω λίγο αλλά δεν με βλέπω να ηρεμώ οκ αγχωνομε το. Κακο μου ευτυχωσ που εεν είμαι μόνη μου και εσύ εχεισ έτσι συπτωματα ελπίζω να περάσουν γρήγορα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, marilou84 είπε:

Κοπέλεσ καλησπέρα συγνώμη πάλι που στέλνω τα ίδια και τα ίδια αλλά οκ είμαι μια αγχώδης μανούλα που συνέχεια θέλει να ρωτάει τα ίδια θα με. Βαρεθήκατε το γνωρίζω πέστε μου έχετε και εσείς ζαλάδες δεν ξέρω αν μου λέτε και εσείς τα συπτωματα σας νιώθω λίγο καλύτερα γιατί νιώθω πως δεν είμαι μόνη μου 

Καλε όλες έχουμε άγχη, εδώ είμαστε για να τα λέμε και αυτά . Εγώ κουράζομαι πολύ εύκολα και είμαι αργοκίνητη. Νυστάζω στα καλα καθούμενα άσχετα με την ώρα... οι αναγούλες σχεδόν σταμάτησαν αλλά τώρα έχω καούρα ... όλο κάτι γίνεται πάντως και μέχρι την αυχενική σε μια βδομαδα θα με φάει η αγωνια.... τέσσερις βδομαδες θα έχουν περάσει ... πωπω με το ζόρι κρατιεμαι

3 ώρες πρίν, BILLE είπε:

Καλημέρα, Γύρισα και εγώ από την αυχενική. Μια χαρά όλα.Στη θέση τους τα πάντα! Κ η ημερομηνία, όσο ακριβώς είμαι. 12+4. Βέβαια θα περιμένουμε και την εξέταση αίματος αλλά μου είπε ότι ίσως είναι τόσο καλή, ώστε να μην χρειαστώ αμνιο. Αντ΄αυτής που πρότεινε την εξέταση αίματος που στέλνουν στην Αμερική. Ξαλάφρωσα λίγο, γιατί δεν είχα κοιμηθεί όλο το βράδυ!Και στα δικά σας!

Επίσης μίλησα με μια ιδιωτική κλινική. Ακόμα δεν έχει εγκριθεί για το 2021 το επίδομα  γέννησης και δεν υπάρχει καμία ενημέρωση προς το παρόν. Αν κάποια κοπέλα έχει κάποιον γνωστό στον ΟΠΕΚΑ;μήπως και μάθουμε κάτι; Παίρνω στα κεντρικά κ είμαι στην αναμονή εδώ και μισή ώρα

 

πρίν από 56 λεπτά , HopeMe είπε:

Μπράβο ναι! Το θυμήθηκα που το συζητούσαμε! Υπέροχα! Αχ να ήξερες πόση δύναμη μου έδωσες! 39 Μαιών εδώ και έχω μια κρυφή ελπίδα μήπως αποφυγω τη τροφοβλαστη. Ο θεός βοηθός :wub:

@Μαρία1430      Τον Φλεβάρη 41 εγώ και επειδή είμαι παντελώς ανίδεη διαβάζω εσάς που είστε μπροστά μου να μαθαίνω που βαδίζω. Ελπίζω να μας πάει καλα 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Maria92 είπε:

Κορίτσι μου από ό,τι βλέπω στο τικερακι σου σήμερα κλείνεις τη 13η εβδομάδα, άρα και τον τρίτο μήνα. Από αύριο μπαίνεις στον 4ο. 

Στο ημερολόγιο εγκυμοσύνης που έχω αναφέρει πως είναι η τελευταία βδομάδα του 3ου μήνα.. Από την 14η εβδομάδα μέχρι και την 17η λέει πως είναι ο 4ος

  • Μου αρέσει 1

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω τις κοπέλες που ξέρουν?? (Συγγνώμη αν σας ζαλιζω)

Βγήκαν τα αποτελεσματα κ του αίματος κ βελτιώνουν τα αποτελέσματα του υπερηχου:

Τρισωμια 21: 1/2953

Τρισωμια 18: 1/7210

Τρισωμια 13: <1 Σε 20000 

Πιθανότητα προεκλαμψιας 1/576 

Η μαία που με πήρε κ με ενημέρωσε μου είπε ότι είναι καλά τα νούμερα (Είμαι 37 με εξωσωματικη) ,ότι δεν απαιτείται να κάνω κατι κ ότι θα τα πούμε στο επόμενο ραντεβού 21/12. 

Εγώ σκέφτομαι όμως μήπως πάρω τηλέφωνο κ το γιατρό αύριο να τον ρωτήσω... μήπως κ λόγω ηλικίας πρέπει άραγε να κάνω πχ nipt?

 

  • Μου αρέσει 5

4nDhp3.pngjeL6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία1430 είπε:

 

Είμαστε πολλες τον Μάιο τελικά... Ταυρακια; 

Σχήμα Λόγου!Εγώ ιχθύς, ο άντρας μου ιχθύς, το μωρό λογικά διδυμάκι...από τώρα θα παραγγείλω εκείνο το λευκό φορεματάκι που δένει με τα χεράκια πίσω!

@phal Εννοείται να πάρεις το γιατρό, η νιπτ είναι ακριβή. Αν δεν στο προτείνει και δύνασαι οικονομικά μόνο για τη δική σου ηρεμία, κάνε τη

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, phal είπε:

Να ρωτήσω τις κοπέλες που ξέρουν?? (Συγγνώμη αν σας ζαλιζω)

Βγήκαν τα αποτελεσματα κ του αίματος κ βελτιώνουν τα αποτελέσματα του υπερηχου:

Τρισωμια 21: 1/2953

Τρισωμια 18: 1/7210

Τρισωμια 13: <1 Σε 20000 

Πιθανότητα προεκλαμψιας 1/576 

Η μαία που με πήρε κ με ενημέρωσε μου είπε ότι είναι καλά τα νούμερα (Είμαι 37 με εξωσωματικη) ,ότι δεν απαιτείται να κάνω κατι κ ότι θα τα πούμε στο επόμενο ραντεβού 21/12. 

Εγώ σκέφτομαι όμως μήπως πάρω τηλέφωνο κ το γιατρό αύριο να τον ρωτήσω... μήπως κ λόγω ηλικίας πρέπει άραγε να κάνω πχ nipt?

 

Συγχαρητήρια! Άντε βρε κορίτσια, αύριο ξημερώνει η αυχενική μου και μου δώσατε τοοοοσο κουράγιο με τα ευχάριστα νέα σας!!! 

Φυσικά να μιλήσεις και με τον γιατρό σου, αν και εγώ σου συστήνω να ηρεμήσεις!

 

  • Μου αρέσει 9
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , marilou84 είπε:

Κοπέλεσ καλησπέρα συγνώμη πάλι που στέλνω τα ίδια και τα ίδια αλλά οκ είμαι μια αγχώδης μανούλα που συνέχεια θέλει να ρωτάει τα ίδια θα με. Βαρεθήκατε το γνωρίζω πέστε μου έχετε και εσείς ζαλάδες δεν ξέρω αν μου λέτε και εσείς τα συπτωματα σας νιώθω λίγο καλύτερα γιατί νιώθω πως δεν είμαι μόνη μου 

Καλα κάνεις και ρωτας γιαυτο είμαστε εδώ!!! Αν ζαλιζεσαι πολύ μίλα και με τον γιατρό σου. Μπορεί να φταίει και ο σίδηρος.

@phal γιατρός δεν είμαι, εμένα μια χαρά μου φαίνονται τα νούμερα. Μιλα όμως και με τον γιατρό σου για σιγουριά. Αν σου πει δεν χρειάζεται καλύτερα να γλιτώσεις τα λεφτά.  Έχεις τόσα που θα χρειαστεί να χαλάσεις για τα μωράκια σου!!!

@HopeMe Καλή επιτυχία!!! Όλα καλά να πάνε μακάρι να γλιτώσεις και συ εξτρά εξετάσεις!!!

Εγω κορίτσια τα ίδια. Χαζεύω και κανα δυο πράγματα που μπορεί να χρειαστώ. Άν και τα πιο πολλά τα έχω, ειδικά αν είναι κορίτσι!!! Πάντως το να χαζεύεις τα μωρουδιακα μεγααααλη απόλαυση!!! Α!!! Και ένα tip!!Για ότι με ενδιαφέρει μπαίνω και στο youtube και βλέπω το προιον πως είναι και κριτικές!! Π.χ. έτσι αποφάσισα τι μαξιλάρι θηλασμού θέλω να πάρω.

Επεξεργάστηκαν by Φραουλίτσα*
Το κινητό γραφει ότι θέλει!!!
  • Μου αρέσει 4

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, phal είπε:

Να ρωτήσω τις κοπέλες που ξέρουν?? (Συγγνώμη αν σας ζαλιζω)

Βγήκαν τα αποτελεσματα κ του αίματος κ βελτιώνουν τα αποτελέσματα του υπερηχου:

Τρισωμια 21: 1/2953

Τρισωμια 18: 1/7210

Τρισωμια 13: <1 Σε 20000 

Πιθανότητα προεκλαμψιας 1/576 

Η μαία που με πήρε κ με ενημέρωσε μου είπε ότι είναι καλά τα νούμερα (Είμαι 37 με εξωσωματικη) ,ότι δεν απαιτείται να κάνω κατι κ ότι θα τα πούμε στο επόμενο ραντεβού 21/12. 

Εγώ σκέφτομαι όμως μήπως πάρω τηλέφωνο κ το γιατρό αύριο να τον ρωτήσω... μήπως κ λόγω ηλικίας πρέπει άραγε να κάνω πχ nipt?

 

Είναι πολύ καλά τα αποτελέσματα! Αυτά αφορούν και στα δύο εμβρυακια; Με αυτές τις πιθανότητες δεν υπάρχει λόγος να κάνεις κάποια άλλη ενέργεια, αλλά αν θες εσύ για σιγουριά ή στο προτείνει ο γιατρός σου τότε δες μήπως κάνεις nipt. 

  • Ευχαριστώ 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!!!κι εγώ έκανα αυχενική την Παρασκευή..τα αποτελέσματα της papp a μου τα έστειλαν σμρ και τα προωθησα στον γιατρό μου, ο οποίος όμως δεν μου απάντησε ακόμη... Στην αυχενική πήγαν όλα πολύ καλά δόξα τον Θεό, οι μετρήσεις πολύ καλές είπε ο εμβρυολογος και μάλιστα μας είπε πιθανότατα είναι κοριτσάκι..εγώ είχα φουλ άγχος, ήμουν δακρυσμένη καθ' όλη τη διάρκεια...μου είπε ότι διακρίνει κι αυτός πρόσθιο επιπωματικό πλακούντα (πλακούντας που φράζει τον τράχηλο), αλλά έχω ακόμα καιρό, ίσως ανέβει..ήταν πολύ πιο καθησυχαστικος απ'οτι ο γυναικολόγος μου που με προετοίμασε κατευθείαν για καισαρική...πφφφφ δεν ξέρω, δεν με ηρεμεί τπτ πλέον... επίσης η papp a λέει για πιθανότητα προεκλαμψίας??αν ναι σε ποιο σημείο!!!! σόρρυ για το μεγααααααλο περιεχόμενο

  • Μου αρέσει 8

xiA6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Καλα κάνεις και ρωτας γιαυτο είμαστε εδώ!!! Αν ζαλιζεσαι πολύ μίλα και με τον γιατρό σου. Μπορεί να φταίει και ο σίδηρος.

@phal γιατρός δεν είμαι, εμένα μια χαρά μου φαίνονται τα νούμερα. Μιλα όμως και με τον γιατρό σου για σιγουριά. Αν σου πει δεν χρειάζεται καλύτερα να γλιτώσεις τα λεφτά.  Έχεις τόσα που θα χρειαστεί να χαλάσεις για τα μωράκια σου!!!

@HopeMe Καλή επιτυχία!!! Όλα καλά να πάνε μακάρι να γλιτώσεις και συ εξτρά εξετάσεις!!!

Εγω κορίτσια τα ίδια. Χαζεύω και κανα δυο πράγματα που μπορεί να χρειαστώ. Άν και τα πιο πολλά τα έχω, ειδικά αν είναι κορίτσι!!! Πάντως το να χαζεύεις τα μωρουδιακα μεγααααλη απόλαυση!!! Α!!! Και ένα tip!!Για ότι με ενδιαφέρει μπαίνω και στο youtube και βλέπω το προιον πως είναι και κριτικές!! Π.χ. έτσι αποφάσισα τι μαξιλάρι θηλασμού θέλω να πάρω.

Με ενδιαφέρει το μαξιλάρι θηλασμού. Μπορείς να μου πεις σε ποιο καταληξες, γιατί έχω μαύρα μεσάνυχτα μιας και είναι το πρώτο μου;

Just now, Mpizelaki_mou είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!!κι εγώ έκανα αυχενική την Παρασκευή..τα αποτελέσματα της papp a μου τα έστειλαν σμρ και τα προωθησα στον γιατρό μου, ο οποίος όμως δεν μου απάντησε ακόμη... Στην αυχενική πήγαν όλα πολύ καλά δόξα τον Θεό, οι μετρήσεις πολύ καλές είπε ο εμβρυολογος και μάλιστα μας είπε πιθανότατα είναι κοριτσάκι..εγώ είχα φουλ άγχος, ήμουν δακρυσμένη καθ' όλη τη διάρκεια...μου είπε ότι διακρίνει κι αυτός πρόσθιο επιπωματικό πλακούντα (πλακούντας που φράζει τον τράχηλο), αλλά έχω ακόμα καιρό, ίσως ανέβει..ήταν πολύ πιο καθησυχαστικος απ'οτι ο γυναικολόγος μου που με προετοίμασε κατευθείαν για καισαρική...πφφφφ δεν ξέρω, δεν με ηρεμεί τπτ πλέον... επίσης η papp a λέει για πιθανότητα προεκλαμψίας??αν ναι σε ποιο σημείο!!!! σόρρυ για το μεγααααααλο περιεχόμενο

Κορίτσι μου συγχαρητήρια για την Αυχενική.  Όσο για τον πλακούντα μην ανησυχείς από τώρα ξέρω περιπτώσεις που ανέβηκε στην πορεία. Ένα βήμα τη φορά γιατί αλλιώς θα τρελαθούμε. Να σταθεις στην πολύ καλή Αυχενική. Εμένα στο χαρτί δε γράφει πουθενά για πιθανότητα προεκλαμψιας αν και αυτό θα το εξετάσουν ξανά στη β επιπέδου πρώτα ο Θεός. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...