Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Καλημέρα ! το πρώτο μου παιδάκι το ένιωσα στις 15 εβδομάδες περίπου ! τι ωραίο συναίσθημα! και ακόμη πιο όμορφο όταν άρχισαν να φαίνονται εξωτερικά οι κινήσεις του. Εκεί λες έχω μωράκι, να το!

Παιδιά πήρα το γιατρό μου και μου λεει θέλω αρνητικό τεστ για να έρθεις στο ιατρείο. Αποφάσισα να μη γέννήσω μαζί του, όχι λόγω του συμβάντος αλλά γιατί έθεσε πολλές προυποθέσεις και περιορισμούς για το Vbac, και επίσης σε περίπτωση αιμοραγίας είτε λόγω ρήξης μήτρας, είτε λόγω ατονίας μαύρο φίδι που με έφαγε στην κλινική. Δεν είναι εξοπλισμένη καθόλου. 

Πήγα στο νοσοκομείο μου λένε δε θα έρθεις για εξέταση θα κολλήσεις τις άλλες γυναίκες και το προσωπικό.

Πήρα στον ΕΟΔΥ μου λένε πρέπει να πας να τσεκάρεις το μωρό, σε τρεις μέρες δε χρειάζεται να κάνεις άλλο τεστ λήγει η καραντίνα σου!

Θα πάω για α επιπέδου σε τρεις μέρες με προστασία ! δε γίνεται αυτό το πράγμα! έτσι κι αλλιώς από τον ΕΟΔΥ αυτό μου είπαν. 

Φιλάκια καλημέρα. 

  • Μου αρέσει 3

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, jellyfishch είπε:

Καλημέρα ! το πρώτο μου παιδάκι το ένιωσα στις 15 εβδομάδες περίπου ! τι ωραίο συναίσθημα! και ακόμη πιο όμορφο όταν άρχισαν να φαίνονται εξωτερικά οι κινήσεις του. Εκεί λες έχω μωράκι, να το!

Παιδιά πήρα το γιατρό μου και μου λεει θέλω αρνητικό τεστ για να έρθεις στο ιατρείο. Αποφάσισα να μη γέννήσω μαζί του, όχι λόγω του συμβάντος αλλά γιατί έθεσε πολλές προυποθέσεις και περιορισμούς για το Vbac, και επίσης σε περίπτωση αιμοραγίας είτε λόγω ρήξης μήτρας, είτε λόγω ατονίας μαύρο φίδι που με έφαγε στην κλινική. Δεν είναι εξοπλισμένη καθόλου. 

Πήγα στο νοσοκομείο μου λένε δε θα έρθεις για εξέταση θα κολλήσεις τις άλλες γυναίκες και το προσωπικό.

Πήρα στον ΕΟΔΥ μου λένε πρέπει να πας να τσεκάρεις το μωρό, σε τρεις μέρες δε χρειάζεται να κάνεις άλλο τεστ λήγει η καραντίνα σου!

Θα πάω για α επιπέδου σε τρεις μέρες με προστασία ! δε γίνεται αυτό το πράγμα! έτσι κι αλλιώς από τον ΕΟΔΥ αυτό μου είπαν. 

Φιλάκια καλημέρα. 

Καλημερα κοριτσι @jellyfishsc! Επειδη ειναι κ η κουμπαρα μου εγκυος και δυστυχως θετικη στον κορονοιο, δεν της επετρεψαν χωρις αρνητικο τεστ να κανει τις προγραμματισμενες εξετετασεις. Τι εννοεις θα πας για Α επιπεδου με προστασια; Υπαρχει καποιο τετοιο πρωτοκολο; Για να την ενημερωσω σε ρωταω

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lou_ είπε:

Καλημερα κοριτσι @jellyfishsc! Επειδη ειναι κ η κουμπαρα μου εγκυος και δυστυχως θετικη στον κορονοιο, δεν της επετρεψαν χωρις αρνητικο τεστ να κανει τις προγραμματισμενες εξετετασεις. Τι εννοεις θα πας για Α επιπεδου με προστασια; Υπαρχει καποιο τετοιο πρωτοκολο; Για να την ενημερωσω σε ρωταω

Θα ακολουθήσω τις οδηγίες του ΕΟΔΥ. Ναι αυτό είναι το πρωτόκολλο. Όταν τελειώνει το 15ημερο μπορείς να επιστρέψεις στις δραστηριότές σου, ο ΕΟΔΥ δε συστήνει δεύτερο ΤΕΣΤ.


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch είπε:

Θα ακολουθήσω τις οδηγίες του ΕΟΔΥ. Ναι αυτό είναι το πρωτόκολλο. Όταν τελειώνει το 15ημερο μπορείς να επιστρέψεις στις δραστηριότές σου, ο ΕΟΔΥ δε συστήνει δεύτερο ΤΕΣΤ.

Ενημερωσες τον εμβρυολογο σου δηλαδη και συμφωνησε να πας χωρις αρνητικο τεστ; Στην κουμπαρα μου αρνηθηκαν ρητα. Θεσσαλονικη βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lou_ είπε:

Ενημερωσες τον εμβρυολογο σου δηλαδη και συμφωνησε να πας χωρις αρνητικο τεστ; Στην κουμπαρα μου αρνηθηκαν ρητα. Θεσσαλονικη βεβαια.

δεν είναι δικό μου θέμα εάν οι γιατροί δεν ειναι ενημερωμένοι για τις επίσημες οδηγίες του ΕΟΔΥ.

Θα πάω να κάνω αυτό που χρειάζεται για το μωρό μου και εμένα, με ατομική ευθύνη και προστασία για να είμαι 100% σίγουρη (αν και στο τηλεφωνο μου είπαν ότι πλέον σε τρεις ημέρες θα είμαι υγιής και δεν κινδυνεύω να μεταδώσω τον ιο).


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, jellyfishch είπε:

δεν είναι δικό μου θέμα εάν οι γιατροί δεν ειναι ενημερωμένοι για τις επίσημες οδηγίες του ΕΟΔΥ.

Θα πάω να κάνω αυτό που χρειάζεται για το μωρό μου και εμένα, με ατομική ευθύνη και προστασία για να είμαι 100% σίγουρη (αν και στο τηλεφωνο μου είπαν ότι πλέον σε τρεις ημέρες θα είμαι υγιής και δεν κινδυνεύω να μεταδώσω τον ιο).

Προσωπικα διαφωνω με τη λογικη σου, δεδομενου οτι οι γυναικολογοι και οι εμβρυολογοι ερχονται σε πολυ στενη επαφη με μια απο τις πλεον ευπαθεις ομαδες και δεν ξερεις πως θα εκδηλωθει ο ιος σε καθε οργανισμο. Ωστοσο καθε ενας εχει την αποψη του. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lou_ είπε:

Προσωπικα διαφωνω με τη λογικη σου, δεδομενου οτι οι γυναικολογοι και οι εμβρυολογοι ερχονται σε πολυ στενη επαφη με μια απο τις πλεον ευπαθεις ομαδες και δεν ξερεις πως θα εκδηλωθει ο ιος σε καθε οργανισμο. Ωστοσο καθε ενας εχει την αποψη του. 

Κι εγώ οδηγίες ακολουθώ, δεν κάνω του κεφαλιού μου.  Τις οδηγίεςτου επίσημου φορέα που ασχολείται αποκλειστικά με τον κορονοιο , δηλαδή του πλέον αρμόδιου να δώσει οδηγίες για το συγκεκρειμένο θέμα.

Ο καθένας έχει την άποψή του, εδώ συμφωνούμε. Εγώ προσπαθώ να ακολουθώ εμπεριστατωμένες επιστημονικές απόψεις και οδηγίες, και όχι γιατρών που αυτά που λένε και οι οδηγίες που δίνουν έρχονται σε αντίθεση με τις επίσημες και ενημερωμένες οδηγίες και εξελίξεις για το ζήτημα.


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , jellyfishch είπε:

Καλημέρα ! το πρώτο μου παιδάκι το ένιωσα στις 15 εβδομάδες περίπου ! τι ωραίο συναίσθημα! και ακόμη πιο όμορφο όταν άρχισαν να φαίνονται εξωτερικά οι κινήσεις του. Εκεί λες έχω μωράκι, να το!

Παιδιά πήρα το γιατρό μου και μου λεει θέλω αρνητικό τεστ για να έρθεις στο ιατρείο. Αποφάσισα να μη γέννήσω μαζί του, όχι λόγω του συμβάντος αλλά γιατί έθεσε πολλές προυποθέσεις και περιορισμούς για το Vbac, και επίσης σε περίπτωση αιμοραγίας είτε λόγω ρήξης μήτρας, είτε λόγω ατονίας μαύρο φίδι που με έφαγε στην κλινική. Δεν είναι εξοπλισμένη καθόλου. 

Πήγα στο νοσοκομείο μου λένε δε θα έρθεις για εξέταση θα κολλήσεις τις άλλες γυναίκες και το προσωπικό.

Πήρα στον ΕΟΔΥ μου λένε πρέπει να πας να τσεκάρεις το μωρό, σε τρεις μέρες δε χρειάζεται να κάνεις άλλο τεστ λήγει η καραντίνα σου!

Θα πάω για α επιπέδου σε τρεις μέρες με προστασία ! δε γίνεται αυτό το πράγμα! έτσι κι αλλιώς από τον ΕΟΔΥ αυτό μου είπαν. 

Φιλάκια καλημέρα. 

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!  

Πώς είμαστε;;

Κορίτσι Μ άντε με το καλό αφού τελείωσε η καραντίνα σ να μπεις σε κανονικότητα. 

Σε ποιο γιατρό σκέφτεσαι τώρα να πας;το νοσοκομείο λειτουργει κανονικά με τις εγκύους;κάπου είχα διαβάσει δεν πολύ δέχονται πέρα των έκτακτων

Just now, Eva1986 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!  

Πώς είμαστε;;

Κορίτσι Μ άντε με το καλό αφού τελείωσε η καραντίνα σ να μπεις σε κανονικότητα. 

Σε ποιο γιατρό σκέφτεσαι τώρα να πας;το νοσοκομείο λειτουργει κανονικά με τις εγκύους;κάπου είχα διαβάσει δεν πολύ δέχονται πέρα των έκτακτων

Πάντως καλό είναι να ενημερώσεις τον γυναίκολογο ,κ τον εμβρυολογο για την κατάσταση σου και για το πρωτόκολλο ότι το ακολουθείς πλήρως .  Ίσως κάποιοι δεν είναι ενήμεροι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!  

Πώς είμαστε;;

Κορίτσι Μ άντε με το καλό αφού τελείωσε η καραντίνα σ να μπεις σε κανονικότητα. 

Σε ποιο γιατρό σκέφτεσαι τώρα να πας;το νοσοκομείο λειτουργει κανονικά με τις εγκύους;κάπου είχα διαβάσει δεν πολύ δέχονται πέρα των έκτακτων

Πάντως καλό είναι να ενημερώσεις τον γυναίκολογο ,κ τον εμβρυολογο για την κατάσταση σου και για το πρωτόκολλο ότι το ακολουθείς πλήρως .  Ίσως κάποιοι δεν είναι ενήμεροι. 

σε ευχαρστώ κοριτσάκι μου. Σκέφτομαι τον Γκουτζίουλη Φώτη στη Θεσσαλονίκη. Δεν τον ξέρω προσωπικά αλλά έχω διαβάσει θετικά πράγματα. Τώρα θα συνεχίσω με τον Αποστολίδη, είναι καταπληκτικός γιατρός, αλλά για τη γέννα φοβάμαι, κυρίως λόγω κλινικής, και όχι τόσο λόγω γιατρού..

Εσύ τελικά πού πας? Το νοσοκομείο είναι πολύ προσεκτικοί. Δεν ανέβηκα πάνω γιατί είχα συμπτώματα όταν πήγα, και πήγα αναγκαστικά επειδή με πήραν τηλ. πήγα για να μου χορηγήσουν αντιεμετικά και να πάρω το αυτοκίνητο της μαμάς μου και να της πάω ρούχα κτλ που μπήκε εκτάκτως και νοσηλευτήκε λόγω κορονοιου.  Κατέβηκε ο ειδικευόμενος κάτω, μιλήσαμε από απόσταση και έξω από το κτίριο, και μου έδωσε τη συνταγή και συμβουλές για την εγκυμοσύνη. Μόλις λήξει η καραντίνα μου δεν ξέρω ίσως είναι διαφορετική η αντιμετώπιση. Τελικά το σκέφτεσαι για πάνω? Αν πας για καισαρική, μια χαρά είναι επάνω! και ασφαλές το νοσοκομείο (εκτός ακραίων καταστάσεων βέβαια), μέχρι και ρήξη μήτρας της μητερας μου έφταξαν, και την ημέρα των Χριστουγέννων μάλιστα.
 

Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν θα το δεχτούν. Θα έπρεπε οι ίδιοι να ειναι ενημερωμένοι για το θέμα και όχι να απαιτούν επαναληπτικά τεστ, ενώ ο ΕΟΔΥ δίνει οδηγία για 15ημερη καραντίνα, και έπειτα επιστροφή στην κανονικότητα. Εάν μου έστελνε ένα χαρτί ο ΕΟΔΥ ότι η τάδε είναι υγιής και δεν υπάρχει ιατρική ένδειξη για τεστ θα ήταν πιο εύκολο. 


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch είπε:

σε ευχαρστώ κοριτσάκι μου. Σκέφτομαι τον Γκουτζίουλη Φώτη στη Θεσσαλονίκη. Δεν τον ξέρω προσωπικά αλλά έχω διαβάσει θετικά πράγματα. Τώρα θα συνεχίσω με τον Αποστολίδη, είναι καταπληκτικός γιατρός, αλλά για τη γέννα φοβάμαι, κυρίως λόγω κλινικής, και όχι τόσο λόγω γιατρού..

Εσύ τελικά πού πας? Το νοσοκομείο έτσι κατάλαβα κι εγώ ότι δύσκολα σε δέχονται.. δεν ανέβηκα πάνω γιατί είχα συμπτώματα όταν πήγα. πήγα για να μου χορηγήσουν αντιεμετικά και να πάρω το αυτοκίνητο της μαμάς μου και να της πάω ρούχα κτλ που μπήκε εκτάκτως και νοσηλευτήκε λόγω κορονοιου.  Κατέβηκε ο ειδικευόμενος κάτω, μιλήσαμε και μου έδωσε τη συνταγή και συμβουλές για την εγκυμοσύνη. Μόλις λήξει η καραντίνα μου δεν ξέρω ίσως είναι διαφορετική η αντιμετώπιση. Τελικά το σκέφτεσαι για πάνω? Αν πας για καισαρική, μια χαρά είναι επάνω! και ασφαλές το νοσοκομείο (εκτός ακραίων καταστάσεων βέβαια), μέχρι και ρήξη μήτρας της μητερας μου έφταξαν, και την ημέρα των Χριστουγέννων. 

Αύριο έχω αυχενική.  Λογικά μέχρι Τετάρτη θα έχω πάρει τις αιματολογικές κ μετά λέω να κλείσω πρώτη φορά στον μπερμπερογλου. Μ είχε κάνει με την δική μ γυναίκολογο την πρώτη καίσαρικη κ τον είχα συμπαθήσει.  

Πάνε κ 2-3 γνωστές κ Μ λένε καλά λόγια. Θα φανεί βέβαια

Εγώ δεν έχω ιδέα που θα γεννησω.  Είμαι 50-50.  

Θα διάλεξω κλινική αν γίνεται ένας χαμός στο νοσοκομείο με κρούσματα ,που το απευχομαι. 

Θα διαλέξω νοσοκομείο αν έχει καταλαγιάσει η κατάσταση 

Κ φυσικά αν είναι πρόωρο πάλι  νοσοκομείο σίγουρα αλλά θα πρέπει να έχω στο πίσω μέρος του μυαλού Μ ,αν είναι πολύ νωρίς να έχω υπόψιν κ νοσοκομείο σε Θεσσαλονίκη εκείνη την ώρα.  Γιατί Καβάλα την μάνα την σώζουν. Στα μωρά δεν έχουν νεογνολογο , εξοπλισμό, εμπειρία

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Eva1986 είπε:

Αύριο έχω αυχενική.  Λογικά μέχρι Τετάρτη θα έχω πάρει τις αιματολογικές κ μετά λέω να κλείσω πρώτη φορά στον μπερμπερογλου. Μ είχε κάνει με την δική μ γυναίκολογο την πρώτη καίσαρικη κ τον είχα συμπαθήσει.  

Πάνε κ 2-3 γνωστές κ Μ λένε καλά λόγια. Θα φανεί βέβαια

Εγώ δεν έχω ιδέα που θα γεννησω.  Είμαι 50-50.  

Θα διάλεξω κλινική αν γίνεται ένας χαμός στο νοσοκομείο με κρούσματα ,που το απευχομαι. 

Θα διαλέξω νοσοκομείο αν έχει καταλαγιάσει η κατάσταση 

Κ φυσικά αν είναι πρόωρο πάλι  νοσοκομείο σίγουρα αλλά θα πρέπει να έχω στο πίσω μέρος του μυαλού Μ ,αν είναι πολύ νωρίς να έχω υπόψιν κ νοσοκομείο σε Θεσσαλονίκη εκείνη την ώρα.  Γιατί Καβάλα την μάνα την σώζουν. Στα μωρά δεν έχουν νεογνολογο , εξοπλισμό, εμπειρία

Μπέρμπέρογλου κι εγώ καλά λόγια έχω ακούσει. Πολύ άνετος και επικοινωνιακός και υπέρ του ΦΤ.

Πιστεύω θα έχει στρώσει το θέμα με την πανδημία, θα βγει και το εμβόλιο και όλα θα μπουν σε μια σειρά.

 


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch είπε:

Μπέρμπέρογλου κι εγώ καλά λόγια έχω ακούσει. Πολύ άνετος και επικοινωνιακός και υπέρ του ΦΤ.

Πιστεύω θα έχει στρώσει το θέμα με την πανδημία, θα βγει και το εμβόλιο και όλα θα μπουν σε μια σειρά.

 

Αχ μακάρι να στρώσουν. 

Θέλω να ελπίζω πως θα περάσουμε ένα καλοκαίρι φυσιολογικό,όσο γίνεται,κάνοντας καροτσαδα με τα μωράκια μας. Χωρίς να φοβόμαστε όπως τώρα.  

Πιο πολύ με φοβίζει το γεγονός το να κολλήσουν ανθρώποι μεγάλης ήλικιας όπως οι γονείς,γιαγιάδες κτλ 

Ευτυχώς οι έρευνες δείχνουν ότι οι κάτω των 60 τα πάμε καλύτερα (αν δεν έχουμε υποκειμένα νοσήματα) και το περνάμεωσαν γρίπη εκτός κάποιων εξαίρεσεων

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Αχ μακάρι να στρώσουν. 

Θέλω να ελπίζω πως θα περάσουμε ένα καλοκαίρι φυσιολογικό,όσο γίνεται,κάνοντας καροτσαδα με τα μωράκια μας. Χωρίς να φοβόμαστε όπως τώρα.  

Πιο πολύ με φοβίζει το γεγονός το να κολλήσουν ανθρώποι μεγάλης ήλικιας όπως οι γονείς,γιαγιάδες κτλ 

Ευτυχώς οι έρευνες δείχνουν ότι οι κάτω των 60 τα πάμε καλύτερα (αν δεν έχουμε υποκειμένα νοσήματα) και το περνάμεωσαν γρίπη εκτός κάποιων εξαίρεσεων

Πάντως εγώ αυτό με την ηλικία το διαπίστωσα, ότι πραγματικά έτσι είναι! 

Ο μικρός το πέρασε σε μία μέρα, εγω με τον άντρα μου σα μέτρια γριπούλα (εγώ πιο έντονα λόγω ιστορικού) και η μαμά μου νοσηλεύτηκε! Μεγάλη διαφορά έχει!

Μία φίλη που ο άντρας της είναι γιατρός μου είπε ότι ο άντρας της της είπε ότι όλοι θα το περάσουν στο τέλος...ελπίζω να μην είναι αλήθεια γιατί σε κάποιους οργανισμούς έχει άσχημη αντίδραση.

  • Λυπημένη/-ος 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Περαστικά κοπέλα μου!!@jellyfishch 

με το καλό αύριο οι αυχενικές σας @Eva1986!!!

Κοριτσια πως πάτε με δυσπεψία και στομαχικά;;εγώ ακόμα τα ίδια η δυσπεψία ειδικά με έχει διαλύσει...ανθρακούχο νερό μπορούμε να πίνουμε ε;;;

  • Μου αρέσει 1

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mominthemaking είπε:

Περαστικά κοπέλα μου!!@jellyfishch 

με το καλό αύριο οι αυχενικές σας @Eva1986!!!

Κοριτσια πως πάτε με δυσπεψία και στομαχικά;;εγώ ακόμα τα ίδια η δυσπεψία ειδικά με έχει διαλύσει...ανθρακούχο νερό μπορούμε να πίνουμε ε;;;

σε ευχαριστώ πολύ!

έχω πολλές... πάρα πολλές. πίνω γκαζόζες και λεμονάδες / πορτοκαλάδες με ανθρακικό και όσο το δυνατόν λιγότερη ζάχαρη. Στην αρχή έπινα νερό ανθρακούχο αλλά δε μου έκανε τίποτα. Τις πίνω για να αποφύγω τα αντιεμετικά, αν και έχω φτάσει στα όρια, θα τα πάρω στο τέλος. Δεν το προτείνω σε καμία βέβαια το αναψυκτικό, ξέρω ότι δεν είναι ό, τι καλύτερο.


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...