Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια μου. Εκεί που ειπα όλα πάνε καλά, ταραχτηκα πάλι ξαφνικα.. Είδα στο σερβιετακι μου σκούρα καφέ σταγονίτσα. <_< Εκεί που λες πως έχεις ξεμπερδέψει από όλα αυτά.. πάλι μπρος πισω!

  • Λυπημένη/-ος 2

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλά η σόδα πάει σύννεφο !

Καλό κακο δεν αντέχω χωρίς 

 

Κορίτσι Μ σε καταλαβαίνω.  Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα καφε μέχρι 17-18 εβδ.  Δεν ήταν τίποτα αλλά ταραζομουν.  Ξεκούραση όσο μπορείς

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Ελπίζω όλες να είστε καλά!!!

@jellyfishch περαστικά σε σένα και στην οικογένειά σου, και να βγει και η μαμα σου γρήγορα απο το νοσοκομείο!!! Με το καλό να κάνεις και την αυχενική σου επιτέλους!!! Αν ήμουν στην θέση σου θα έκανα το τεστ, βασικά για να ξεμπερδεύω και για να έχω και αποδεικτικό ότι είμαι οκ. Δεν ξέρω βέβαια αν είναι εύκολο να το κάνεις ή γίνεται χαμός. Έχεις δίκιο που θυμώνεις με τους γιατρούς, αλλά είναι μια πρωτόγνωρη κατάσταση και ίσως γιαυτο να έχουν επιφυλάξεις. Άν ψάχνεις για γιατρό για vbac, στο parents.org ανέφεραν γιατρούς και ειδικά βόρεια στο θέμα vbac. Δες να πάρεις μια γνώμη. Και νομίζω καλύτερα σε νοσοκομείο, που ότι και να συμβεί μπορούν να το αντιμετωπίσουν. Στο parents έχει πολλές πληροφορίες πει του θέματος. 

Just now, boockie είπε:

Γεια σας κορίτσια μου. Εκεί που ειπα όλα πάνε καλά, ταραχτηκα πάλι ξαφνικα.. Είδα στο σερβιετακι μου σκούρα καφέ σταγονίτσα. <_< Εκεί που λες πως έχεις ξεμπερδέψει από όλα αυτά.. πάλι μπρος πισω!

 Έχεις δίκιο!!! Πρέπει να σε χαλάει πάρα πολύ όλο αυτο!!! Μίλα και με τον γιατρό σου, αν και νομίζω ότι στην εβδομάδα που είσαι δεν είναι τόσο επικίνδυνο, ίσως ξεκούραση να χρειάζεσαι. Περαστικά!!

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

@jellyfishch περαστικά σε όλους!!!

@Φώφη1990 πολύχρονη πάρα τις ατυχίες σου. Έσπασες την γκίνια, έτσι να σκέφτεσαι χαχαχ

Έχω μια πρόταση να συμπληρώσουμε στο πινακακι πού θα γεννήσει η κάθε μία 

Εγώ πάντως πρώτα ο Θεός στο μητέρα 

Κορίτσια με αγχώνει πολύ το οικονομικό. Στο γιατρό μου ποτέ δεν του τα δώσαμε ντούκου τα λεφτά, πάντα με δόσεις και απ ο, τι κατάλαβα κι άλλοι έτσι κάνουν. Αλλά με φέρνει σε δύσκολη θέση γιατί στο δίμηνο πάνω με παίρνει τηλέφωνο, ενώ ξέρει ότι δουλεύει κυρίως μόνο ο σύζυγος και είναι δύσκολο να μαζευτούν τα λεφτά. Τού δίνουμε τη μια δόση στο μαιευτήριο και τι; άλλες σιγά σιγά. Αλλά ρε κορίτσια, 2000 που θέλει το νοσοκομείο εκείνη τη στιγμή και 1500 ο γιατρός, τρεισήμισι χιλιάρικα πώς τα δίνεις ντούκου; πώς μαζεύονται σε 9 μήνες τόσα; 

 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

@jellyfishch περαστικά σε όλους!!!

@Φώφη1990 πολύχρονη πάρα τις ατυχίες σου. Έσπασες την γκίνια, έτσι να σκέφτεσαι χαχαχ

Έχω μια πρόταση να συμπληρώσουμε στο πινακακι πού θα γεννήσει η κάθε μία 

Εγώ πάντως πρώτα ο Θεός στο μητέρα 

Κορίτσια με αγχώνει πολύ το οικονομικό. Στο γιατρό μου ποτέ δεν του τα δώσαμε ντούκου τα λεφτά, πάντα με δόσεις και απ ο, τι κατάλαβα κι άλλοι έτσι κάνουν. Αλλά με φέρνει σε δύσκολη θέση γιατί στο δίμηνο πάνω με παίρνει τηλέφωνο, ενώ ξέρει ότι δουλεύει κυρίως μόνο ο σύζυγος και είναι δύσκολο να μαζευτούν τα λεφτά. Τού δίνουμε τη μια δόση στο μαιευτήριο και τι; άλλες σιγά σιγά. Αλλά ρε κορίτσια, 2000 που θέλει το νοσοκομείο εκείνη τη στιγμή και 1500 ο γιατρός, τρεισήμισι χιλιάρικα πώς τα δίνεις ντούκου; πώς μαζεύονται σε 9 μήνες τόσα; 

 

Καλησπέρα κορίτσι μου! Πολύ ωραία η ιδέα σου. Εγώ αύριο που έχω ραντεβού για υπέρηχο θα συμπληρώσω και φύλο,αν μάθουμε, και μαιευτήριο. 

Τώρα όσον αφορά στο οικονομικό έχεις απόλυτο δίκιο. Και εμείς δεν είμαστε στα καλύτερα μας, καθώς δουλεύει μόνο ο σύζυγός (Εγώ παίρνω ταμείο ανεργίας+ τα ιδιαίτερα). Βέβαια επειδή εμείς παντρεύτηκαμε τον Σεπτέμβρη, έχουμε μαζέψει ένα σεβαστό ποσό από τα δώρα του γάμου και με αυτά θα πορευτούμε για την προίκα του μωρού και τη γέννα πρώτα ο Θεός. Αν κάπου βέβαια ζοριστουμε έχουμε και τη βοήθεια από τους γονείς, οι οποίοι ευτυχώς είναι πάντα πρόθυμοι. 

Just now, boockie είπε:

Γεια σας κορίτσια μου. Εκεί που ειπα όλα πάνε καλά, ταραχτηκα πάλι ξαφνικα.. Είδα στο σερβιετακι μου σκούρα καφέ σταγονίτσα. <_< Εκεί που λες πως έχεις ξεμπερδέψει από όλα αυτά.. πάλι μπρος πισω!

Κορίτσι μου να είσαι ψύχραιμη. Από ό,τι λες το αίμα είναι καφέ και ελάχιστο, οπότε πρόκειται για παλαιότερο αιματακι. Δεν είναι κάτι σοβαρό. Ενημέρωσε το γιατρό σου και ξεκουράσου . Μη κάνεις τίποτα μέχρι να σε δει ο γιατρός σου και να σου πει πώς θα κινηθειτε. Έχει συμβεί σε πολλές κοπέλες, οπότε είναι αντιμετωπισιμο.

  • Μου αρέσει 4

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 59 λεπτά , Φραουλίτσα* είπε:

Καλησπέρα!!! Ελπίζω όλες να είστε καλά!!!

@jellyfishch περαστικά σε σένα και στην οικογένειά σου, και να βγει και η μαμα σου γρήγορα απο το νοσοκομείο!!! Με το καλό να κάνεις και την αυχενική σου επιτέλους!!! Αν ήμουν στην θέση σου θα έκανα το τεστ, βασικά για να ξεμπερδεύω και για να έχω και αποδεικτικό ότι είμαι οκ. Δεν ξέρω βέβαια αν είναι εύκολο να το κάνεις ή γίνεται χαμός. Έχεις δίκιο που θυμώνεις με τους γιατρούς, αλλά είναι μια πρωτόγνωρη κατάσταση και ίσως γιαυτο να έχουν επιφυλάξεις. Άν ψάχνεις για γιατρό για vbac, στο parents.org ανέφεραν γιατρούς και ειδικά βόρεια στο θέμα vbac. Δες να πάρεις μια γνώμη. Και νομίζω καλύτερα σε νοσοκομείο, που ότι και να συμβεί μπορούν να το αντιμετωπίσουν. Στο parents έχει πολλές πληροφορίες πει του θέματος. 

 Έχεις δίκιο!!! Πρέπει να σε χαλάει πάρα πολύ όλο αυτο!!! Μίλα και με τον γιατρό σου, αν και νομίζω ότι στην εβδομάδα που είσαι δεν είναι τόσο επικίνδυνο, ίσως ξεκούραση να χρειάζεσαι. Περαστικά!!

Φραουλίτσα έχω αυτόν υπ όψιν και άλλους δύο στη Θεσσαλονίκη, θα δω με ποιον ταιριάζω καλύτερα. Αυτός είναι λίγο μεγάλος και πολύ σοβαρός γενικά. Οι άλλοι δύο είναι υπέρ του φυσικού τοκετού και έχουν πολλά vbac. Εσύ πού σκέφτεσαι να πας?

 

πρίν από 54 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

@jellyfishch περαστικά σε όλους!!!

@Φώφη1990 πολύχρονη πάρα τις ατυχίες σου. Έσπασες την γκίνια, έτσι να σκέφτεσαι χαχαχ

Έχω μια πρόταση να συμπληρώσουμε στο πινακακι πού θα γεννήσει η κάθε μία 

Εγώ πάντως πρώτα ο Θεός στο μητέρα 

Κορίτσια με αγχώνει πολύ το οικονομικό. Στο γιατρό μου ποτέ δεν του τα δώσαμε ντούκου τα λεφτά, πάντα με δόσεις και απ ο, τι κατάλαβα κι άλλοι έτσι κάνουν. Αλλά με φέρνει σε δύσκολη θέση γιατί στο δίμηνο πάνω με παίρνει τηλέφωνο, ενώ ξέρει ότι δουλεύει κυρίως μόνο ο σύζυγος και είναι δύσκολο να μαζευτούν τα λεφτά. Τού δίνουμε τη μια δόση στο μαιευτήριο και τι; άλλες σιγά σιγά. Αλλά ρε κορίτσια, 2000 που θέλει το νοσοκομείο εκείνη τη στιγμή και 1500 ο γιατρός, τρεισήμισι χιλιάρικα πώς τα δίνεις ντούκου; πώς μαζεύονται σε 9 μήνες τόσα; 

 

Χρύσα μου σε ευχαριστώ. Μη μου αγχώνεσαι για το οικονομικό, θα βρεθεί λύση. Πάντα βρίσκεται γι αυτά τα θέματα. Η υγεία σου (ψυχική και σωματική) η δική σου και του παιδιού σου έχει προτεραιότητα, γι αυτό και να μην τα λυπηθείς αυτά τα χρήματα.  Πολλά τα χρήματα ρε γαμώτο αλλά χαλάλι. Αξίζει. Με το γιατρό μήπως θα μπορούσατε να κάνετε δόσεις? Και να αρχίσετε από τώρα σιγά σιγά, έτσι ώστε να έχετε μόνο το παιευτήριο μετά. Οι γονείς δεν μπορούν να συνδράμουν?

  • Μου αρέσει 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

@jellyfishch περαστικά σε όλους!!!

@Φώφη1990 πολύχρονη πάρα τις ατυχίες σου. Έσπασες την γκίνια, έτσι να σκέφτεσαι χαχαχ

Έχω μια πρόταση να συμπληρώσουμε στο πινακακι πού θα γεννήσει η κάθε μία 

Εγώ πάντως πρώτα ο Θεός στο μητέρα 

Κορίτσια με αγχώνει πολύ το οικονομικό. Στο γιατρό μου ποτέ δεν του τα δώσαμε ντούκου τα λεφτά, πάντα με δόσεις και απ ο, τι κατάλαβα κι άλλοι έτσι κάνουν. Αλλά με φέρνει σε δύσκολη θέση γιατί στο δίμηνο πάνω με παίρνει τηλέφωνο, ενώ ξέρει ότι δουλεύει κυρίως μόνο ο σύζυγος και είναι δύσκολο να μαζευτούν τα λεφτά. Τού δίνουμε τη μια δόση στο μαιευτήριο και τι; άλλες σιγά σιγά. Αλλά ρε κορίτσια, 2000 που θέλει το νοσοκομείο εκείνη τη στιγμή και 1500 ο γιατρός, τρεισήμισι χιλιάρικα πώς τα δίνεις ντούκου; πώς μαζεύονται σε 9 μήνες τόσα; 

 

Πολλά λεφτά βρε παιδί μ.  Επαρχία είναι πιο οικονομίκα. 

Το επίδομα των 2000 θα το πάρουμε άραγε;

Link to comment
Share on other sites

On 4/12/2020 at 10:50 ΜΜ, mominthemaking είπε:

κορίτσια καλησπέρα τί κάνετε;;;

έχω ερώτηση.

εσείς που είστε από εξωσωματική πότε κόβετε οιστρογόνα/προγεστερόνη/αντιπηκτικές;

Εμένα μου είπε ο γιατρός να τα κόβω σταδιακά μέρα με την μέρα από την 12η εβδ και τα σταμάτησα όλα 1 εβδομάδα μετα.

3 ώρες πρίν, mominthemaking είπε:

Περαστικά κοπέλα μου!!@jellyfishch 

με το καλό αύριο οι αυχενικές σας @Eva1986!!!

Κοριτσια πως πάτε με δυσπεψία και στομαχικά;;εγώ ακόμα τα ίδια η δυσπεψία ειδικά με έχει διαλύσει...ανθρακούχο νερό μπορούμε να πίνουμε ε;;;

Και εμένα πολύ με ταλαιπωρούν τα στομαχικά μου... :-(

3 ώρες πρίν, jellyfishch είπε:

σε ευχαριστώ πολύ!

έχω πολλές... πάρα πολλές. πίνω γκαζόζες και λεμονάδες / πορτοκαλάδες με ανθρακικό και όσο το δυνατόν λιγότερη ζάχαρη. Στην αρχή έπινα νερό ανθρακούχο αλλά δε μου έκανε τίποτα. Τις πίνω για να αποφύγω τα αντιεμετικά, αν και έχω φτάσει στα όρια, θα τα πάρω στο τέλος. Δεν το προτείνω σε καμία βέβαια το αναψυκτικό, ξέρω ότι δεν είναι ό, τι καλύτερο.

Και εγώ το έχω ρίξει στις λεμονάδες και τα ανθρακούχα, μου προσφέρουν μια ανακούφιση αλλά έχω και πολλές αναγουλες

Κορίτσια αύριο στη 1 έχουμε την εξέταση της αυχενικής διαφάνειας. Θα σας ενημερώσω!

  • Μου αρέσει 9

LhJOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Πολλά λεφτά βρε παιδί μ.  Επαρχία είναι πιο οικονομίκα. 

Το επίδομα των 2000 θα το πάρουμε άραγε;

@Eva1986 @Maria92@ΧρυσαΜ Τόσο θέλουν και στην επαρχία, ακριβώς τόσα. 1500 για 4 μέρες μέσα ο αναισθησιολόγος και ο παιδίατρος. Μπορεί να μην είναι 2000 ο γιατρός αλλά 1500- 1800. Η κλινική πάντως είναι τόσο +85 ευρώ την ημέρα, χώρια οι εξετάσεις και τα φάρμακα αν χρειαστείς πιο πριν νοσηλεία και 70 την ημέρα με φάρμακα αν χρειαστεί να παραμείνεις κ άλλο μετά τον τοκετό, περίθαλψη δηλ.για την μητέρα.  Και + 30ευρώ  ο παιδίατρος αν ο μη γένοιτο γίνει κάτι στο μωράκι ( Θερμοκοιτίδα μέσω ΕΟΠΠΥ δωρεάν, εκτός Εοπυυ 200 ευρώ την ημέρα) Πάρα πολλά αν σου κάτσει μια στραβή. 

Το επίδομα θα το πάρουμε. Έστειλα μειλ στα κεντρικά στον ΟΠΕΚΑ και, ω του θαύματος, μου απάντησαν και μάλιστα 1 παρά τέταρτο το βράδυ ότι ναι θα το πάρουμε

@boockie Μην αγχώνεσαι συμβαίνει πολύ συχνά, ωστόσο στείλε ένα μηνυματάκι να ενημερώσεις το γιατρό σου

  • Μου αρέσει 8
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, BILLE είπε:

@Eva1986 @Maria92@ΧρυσαΜ Τόσο θέλουν και στην επαρχία, ακριβώς τόσα. 1500 για 4 μέρες μέσα ο αναισθησιολόγος και ο παιδίατρος. Μπορεί να μην είναι 2000 ο γιατρός αλλά 1500- 1800. Η κλινική πάντως είναι τόσο +85 ευρώ την ημέρα, χώρια οι εξετάσεις και τα φάρμακα αν χρειαστείς πιο πριν νοσηλεία και 70 την ημέρα με φάρμακα αν χρειαστεί να παραμείνεις κ άλλο μετά τον τοκετό, περίθαλψη δηλ.για την μητέρα.  Και + 30ευρώ  ο παιδίατρος αν ο μη γένοιτο γίνει κάτι στο μωράκι ( Θερμοκοιτίδα μέσω ΕΟΠΠΥ δωρεάν, εκτός Εοπυυ 200 ευρώ την ημέρα) Πάρα πολλά αν σου κάτσει μια στραβή. 

Το επίδομα θα το πάρουμε. Έστειλα μειλ στα κεντρικά στον ΟΠΕΚΑ και, ω του θαύματος, μου απάντησαν και μάλιστα 1 παρά τέταρτο το βράδυ ότι ναι θα το πάρουμε

@boockie Μην αγχώνεσαι συμβαίνει πολύ συχνά, ωστόσο στείλε ένα μηνυματάκι να ενημερώσεις το γιατρό σου

Ναι η αλήθεια είναι ότι δεν έχουμε σκεφτεί τι θα γίνει αν κάτι ο μη γένοιτο πάει κάτι στραβά (χτύπα ξύλο) και έχουμε μείνει μόνο στην αμοιβή γιατρού και στις 3 μέρες νοσηλείας. Ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες. Πρέπει να έχουμε κάμποσα παραπάνω στην τσέπη επομένως. 

Τα 2000 μεγάλη ανάσα για τις οικογένειες δεν το συζητώ και ευτυχώς που εγκρίθηκε και για το 2021.

  • Μου αρέσει 2

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, BILLE είπε:

@Eva1986 @Maria92@ΧρυσαΜ Τόσο θέλουν και στην επαρχία, ακριβώς τόσα. 1500 για 4 μέρες μέσα ο αναισθησιολόγος και ο παιδίατρος. Μπορεί να μην είναι 2000 ο γιατρός αλλά 1500- 1800. Η κλινική πάντως είναι τόσο +85 ευρώ την ημέρα, χώρια οι εξετάσεις και τα φάρμακα αν χρειαστείς πιο πριν νοσηλεία και 70 την ημέρα με φάρμακα αν χρειαστεί να παραμείνεις κ άλλο μετά τον τοκετό, περίθαλψη δηλ.για την μητέρα.  Και + 30ευρώ  ο παιδίατρος αν ο μη γένοιτο γίνει κάτι στο μωράκι ( Θερμοκοιτίδα μέσω ΕΟΠΠΥ δωρεάν, εκτός Εοπυυ 200 ευρώ την ημέρα) Πάρα πολλά αν σου κάτσει μια στραβή. 

Το επίδομα θα το πάρουμε. Έστειλα μειλ στα κεντρικά στον ΟΠΕΚΑ και, ω του θαύματος, μου απάντησαν και μάλιστα 1 παρά τέταρτο το βράδυ ότι ναι θα το πάρουμε

@boockie Μην αγχώνεσαι συμβαίνει πολύ συχνά, ωστόσο στείλε ένα μηνυματάκι να ενημερώσεις το γιατρό σου

Καλά μια παρα το βράδυ; Δεν το ξανακουσα!!! Αφού σου απάντησαν πάλι καλά!!! Πολλα τα έξοδα για την γέννα πράγματι. Ένας απο τους λόγους που διάλεξα δημόσιο νοσοκομείο ήταν και αυτος. Να σαι καλά που ρώτησες να ξέρουμε, αν και πιστεύω ότι είναι απο τα επιδόματα που δεν θα έκοβαν. 

Just now, Maria92 είπε:

Ναι η αλήθεια είναι ότι δεν έχουμε σκεφτεί τι θα γίνει αν κάτι ο μη γένοιτο πάει κάτι στραβά (χτύπα ξύλο) και έχουμε μείνει μόνο στην αμοιβή γιατρού και στις 3 μέρες νοσηλείας. Ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες. Πρέπει να έχουμε κάμποσα παραπάνω στην τσέπη επομένως. 

Τα 2000 μεγάλη ανάσα για τις οικογένειες δεν το συζητώ και ευτυχώς που εγκρίθηκε και για το 2021.

Παμτα υπολογιζε κατι παρα πανω. Στο Ιασώ κάποιες εξετάσεις του μωρου ήταν 300 ευρω που τα πλήρωνες εξτρά, όλο και κάτι εξτρά προκύπτει. 

1 ώρα πρίν, jellyfishch είπε:

Φραουλίτσα έχω αυτόν υπ όψιν και άλλους δύο στη Θεσσαλονίκη, θα δω με ποιον ταιριάζω καλύτερα. Αυτός είναι λίγο μεγάλος και πολύ σοβαρός γενικά. Οι άλλοι δύο είναι υπέρ του φυσικού τοκετού και έχουν πολλά vbac. Εσύ πού σκέφτεσαι να πας?

 

Χρύσα μου σε ευχαριστώ. Μη μου αγχώνεσαι για το οικονομικό, θα βρεθεί λύση. Πάντα βρίσκεται γι αυτά τα θέματα. Η υγεία σου (ψυχική και σωματική) η δική σου και του παιδιού σου έχει προτεραιότητα, γι αυτό και να μην τα λυπηθείς αυτά τα χρήματα.  Πολλά τα χρήματα ρε γαμώτο αλλά χαλάλι. Αξίζει. Με το γιατρό μήπως θα μπορούσατε να κάνετε δόσεις? Και να αρχίσετε από τώρα σιγά σιγά, έτσι ώστε να έχετε μόνο το παιευτήριο μετά. Οι γονείς δεν μπορούν να συνδράμουν?

Απο γιατρο ήθελα τον συγκεκριμένο που είναι στο δημόσιο, γιατί είχα ακούσει πολυ καλά λόγια. Μετα έμαθα ότι κάνει και vbac. Δεν το περίμενα ότι θα είχα αυτη την επιλογή σε δημόσιο. Αν όλα πάνε καλά θα το ήθελα πολύ, γιατί το προσπάθησα πολύ και στο πρωτο, και νομίζω ότι μπορώ να τα καταφέρω, να διαχειριστώ τον πόνο και τον εαυτό μου. Μακάρι να πάνε όλα καλά!!

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς στο πρώτο δημόσιο και λόγω οικονομικών και επειδή φοβόμασταν για προωρότητα .τώρα λέγαμε ίσως για κλινική αλλά έτσι όπως πάει η οικονομική κατασταση ξανά νοσοκομείο. Και ελπίζω να έχει εφημερία το Παπαγεωργίου που είναι ο γιατρός μου και όχι το Ιπποκράτειο. Αυτό το άγχος με είχε φάει και την προηγούμενη φορά.

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια στην πρώτη γέννα 850 πήρε ο γιατρός την καισαρική. Αυτές τις μέρες ρωτάω γνωστές όλες τόσα Μ λένε.  Η κλινική είχε πάρει κοντά στα 1300 με επισκληρηδιο. Κ 150 ο παιδίατρος

Έχει μια διαφορά με Αθήνα κ Θεσσαλονίκη

Just now, Eva1986 είπε:

Κορίτσια στην πρώτη γέννα 850 πήρε ο γιατρός την καισαρική. Αυτές τις μέρες ρωτάω γνωστές όλες τόσα Μ λένε.  Η κλινική είχε πάρει κοντά στα 1300 με επισκληρηδιο. Κ 150 ο παιδίατρος

Έχει μια διαφορά με Αθήνα κ Θεσσαλονίκη

Επίσης νοσηλεύτηκα με συσπάσεις.  Δεν Μ πήραν ευρώ.  

Καρδιοτοκογραφο έκανα συνέχεια. Πάλι δεν πλήρωσα τίποτα. 

Έμεινα 5 βραδιά. Η τιμή δεν άλλαξε 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Κορίτσια στην πρώτη γέννα 850 πήρε ο γιατρός την καισαρική. Αυτές τις μέρες ρωτάω γνωστές όλες τόσα Μ λένε.  Η κλινική είχε πάρει κοντά στα 1300 με επισκληρηδιο. Κ 150 ο παιδίατρος

Έχει μια διαφορά με Αθήνα κ Θεσσαλονίκη

Επίσης νοσηλεύτηκα με συσπάσεις.  Δεν Μ πήραν ευρώ.  

Καρδιοτοκογραφο έκανα συνέχεια. Πάλι δεν πλήρωσα τίποτα. 

Έμεινα 5 βραδιά. Η τιμή δεν άλλαξε 

Εντάξει νομίζω στο εχω ξαναπεί είσαι πολυ τυχερή!!

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια μου! Ευχομαι σε όλες καλή βδομάδα!!! 

Λοιπόν σας στέλνω για δυο πραγματακια. 

1. Ταλαιπωρουμαι από πολλες ημικρανίες. Σχεδόν κάθε μέρα το κεφάλι μου θα σπάσει. Είπα μήπως ανέβασα πίεση αλλά το αντίθετο. Η πίεση είναι χαμηλή. Έχει καμία σας επίσης πονοκεφαλους ή ημικρανίες? 

2. Χθες ξεχάστηκα και έφαγα φαγητό με αυγολέμονο!!!!!!!!!! Λετε να πάθω καμια ζημιά??? Τωρα το πρωί το θυμήθηκα! :(

  • Μου αρέσει 2

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...