Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

πρίν από 50 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Καλέ τι βλέπω στο τικερακι σου; 24 μέρες μενούν;;; 

Και σε εσένα @Evouska δεν έμεινε πολύ!!

Αντεεε να ετοιμάζονται οι επόμενες!!!!!!! :x

Κι εσύ κοντεύεις!!! Αχ τι ωραία;! 

Ναι ευτυχώς!!! Εχω αρχίσει και κουράζομαι αρκετά, οπότε αυτο λέω στον εαυτό μου!!! Κοντεύουμε!! Με το καλό όλα τα μωράκια στην ώρα τους και γερα!! Άντε σιγά σιγά να έχουμε ευχάριστα!!!

  • Μου αρέσει 3

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, phal είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου γέννησαμε την Τρίτη στις 7 το πρωί στο ιασω! 2330 η μικρή κ 2440 ο μικρός. Δεν χρειάστηκαν θερμοκοιτιδα είναι μια χαρά τα μωράκια μια χουφτιτσα το καθένα! Είναι γλύκα το καθένα με τον χαρακτήρα του, φοβερό συναίσθημα! Εγώ μια χαρά με την καισαρική, απλά από χθες το μεσημερακι που πρέπει να σηκώνομαι συχνά δυστυχως δεν το κανω κ ποναω ολοκληρη οταν σηκωνομαι για τουαλετα... Θα προσπαθησω να γινει συχνοτερα γιατι δεν παει αλλο ετσι! 

Φιλιά πολλά κ με το καλό κ οι υπόλοιπες!!!

Να σας ζήσουν τα μωράκια σας! Πολύ χάρηκα που δεν χρειάστηκαν θερμοκοιτίδα! Με το καλό να πάτε σπίτι σας τώρα και να ξεκινήσετε την καινούργια ζωή :wub:

Κορίτσια σε πόσες δεν έχουν γυρίσει τα μωράκια ακόμα? Τι σκέφτεστε να κάνετε? Θα περιμένετε ή θα προγραμματίσετε καισαρική?

  • Ευχαριστώ 1

LhJOp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, phal είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου γέννησαμε την Τρίτη στις 7 το πρωί στο ιασω! 2330 η μικρή κ 2440 ο μικρός. Δεν χρειάστηκαν θερμοκοιτιδα είναι μια χαρά τα μωράκια μια χουφτιτσα το καθένα! Είναι γλύκα το καθένα με τον χαρακτήρα του, φοβερό συναίσθημα! Εγώ μια χαρά με την καισαρική, απλά από χθες το μεσημερακι που πρέπει να σηκώνομαι συχνά δυστυχως δεν το κανω κ ποναω ολοκληρη οταν σηκωνομαι για τουαλετα... Θα προσπαθησω να γινει συχνοτερα γιατι δεν παει αλλο ετσι! 

Φιλιά πολλά κ με το καλό κ οι υπόλοιπες!!!

Αχ τι συγκινητικό!!!!!! Να σας ζήσουν τα μικρούλια κορίτσι μου!!!! Να είναι γερά και καλότυχα!!!! Πολύ χαρμόσυνα νέα!!! Με το καλό να επιστρέψετε σπιτάκι σας και να ξεκινήσει η νέα σας ζωή!!!! :wub::wub:

  • Ευχαριστώ 1

vh7tp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, phal είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου γέννησαμε την Τρίτη στις 7 το πρωί στο ιασω! 2330 η μικρή κ 2440 ο μικρός. Δεν χρειάστηκαν θερμοκοιτιδα είναι μια χαρά τα μωράκια μια χουφτιτσα το καθένα! Είναι γλύκα το καθένα με τον χαρακτήρα του, φοβερό συναίσθημα! Εγώ μια χαρά με την καισαρική, απλά από χθες το μεσημερακι που πρέπει να σηκώνομαι συχνά δυστυχως δεν το κανω κ ποναω ολοκληρη οταν σηκωνομαι για τουαλετα... Θα προσπαθησω να γινει συχνοτερα γιατι δεν παει αλλο ετσι! 

Φιλιά πολλά κ με το καλό κ οι υπόλοιπες!!!

Τι όμορφα νέα είναι αυτά!!! 

Μετά από τον δύσκολο αγώνα σας ήρθαν 2 μουτράκια να γεμίσουν τη ζωή σας!!! Να σας ζήσουν, να είναι γερά και καλότυχα και καλή ανατροφή εύχομαι από καρδιάς 

 

Ποια θα είναι η επόμενη οεο; 

Εγώ κορίτσια είμαι πολύ κουρασμένη. Το πρωί δουλειά το απόγευμα με τον μικρό και με πολύ άγχος. Με έχει αγχώσει η μαία να φύγω από δω να κατέβω Αθήνα και όλη αυτή η μετακόμιση που θα πρέπει να κάνω με ενοχλεί πολύ. Και θα πρέπει να είμαστε σε ένα διαμέρισμα κλεισμένοι κτλ. Το μικρό πως θα την παλέψει;;; θα πάμε με την κουνιάδα μου βέβαια που τον κουμαντάρει καλύτερα από την πεθερά μου αλλά όσο και να είναι ζορίζομαι 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Eva1986 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω.  Νιώθετε κ σεις ώρες ώρες πως το μωρό παλεύει με την κύστη σας;

Καλα!! Σήμερα το απόγευμα μου έριχνε κάτι κλωτσιές και πάνω και κάτω. Που θα πας λεω; Μόνη σου θα βγεις; Και το πρωί ένιωθα σαν τσιμπήματα χαμηλά. Συσπάσεις πάντως δεν καταλαβαίνω..

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Eva1986 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω.  Νιώθετε κ σεις ώρες ώρες πως το μωρό παλεύει με την κύστη σας;

Και συσπάσεις και χτυπήματα και τσιμπήματα και πετρώματα και βάρος και κλωτσιές παντού όλα μαζί! Έχω κόψει και τα τοκολυτικα(μην αδρανήσει στο τέλος η μήτρα) παιρνω μόνο μαγνήσιο και προγεστερόνη και σκιαζομαι λιγάκι αλλά τι να κάνουμε!!!!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τα ίδια κ γω ,Να μην ανησυχώ 

Τρεις κ λίγο τουαλέτα

Τσιμπήματα κ γω πολλά χαμηλά. 

Πονακια περιόδου 

 

Πλέον που είναι κ πιο μεγάλα τα μωράκια είναι τρομαχτικό .

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 minutes ago, Eva1986 said:

Εντάξει τα ίδια κ γω ,Να μην ανησυχώ 

Τρεις κ λίγο τουαλέτα

Τσιμπήματα κ γω πολλά χαμηλά. 

Πονακια περιόδου 

 

Πλέον που είναι κ πιο μεγάλα τα μωράκια είναι τρομαχτικό .

 

 

Ακριβώς!!! Εμείς μόλις γυρίσαμε από τον γιατρό μας και του το είπα και μου είπε σιγά σιγά όλα θα γίνονται πιο έντονα. 

Κάναμε και το Ντόπλερ μας και ειμαστε μια χαρά!! 2220 η μικρή και επειδή είχαμε φάει και ένα ωραιότατο παγωτο έκανε ακροβατικά ! Επομένο ραντεβού ακριβώς μόλις μπω στον μήνα μου!! 

  • Μου αρέσει 7

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Eva1986 είπε:

Εντάξει τα ίδια κ γω ,Να μην ανησυχώ 

Τρεις κ λίγο τουαλέτα

Τσιμπήματα κ γω πολλά χαμηλά. 

Πονακια περιόδου 

 

Πλέον που είναι κ πιο μεγάλα τα μωράκια είναι τρομαχτικό .

 

 

Ναι και κάθε κίνηση και πιο επίπονη αλλά χαλάλι!!!!

 

πρίν από 5 λεπτά , Φώφη1990 είπε:

Ακριβώς!!! Εμείς μόλις γυρίσαμε από τον γιατρό μας και του το είπα και μου είπε σιγά σιγά όλα θα γίνονται πιο έντονα. 

Κάναμε και το Ντόπλερ μας και ειμαστε μια χαρά!! 2220 η μικρή και επειδή είχαμε φάει και ένα ωραιότατο παγωτο έκανε ακροβατικά ! Επομένο ραντεβού ακριβώς μόλις μπω στον μήνα μου!! 

Μπράβο κορίτσι μου μια χαρά η μπεμπουλα και εγώ ραντεβού ξανά 31 του μήνα 3μερες πριν μπω στον μήνα μου! Φτάσαμε στο τέλος Παναγία μου!!!

  • Μου αρέσει 5

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eva1986 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω.  Νιώθετε κ σεις ώρες ώρες πως το μωρό παλεύει με την κύστη σας;

Χαχαχαχ, να παλεύει λέει;;; Εγώ νομίζω πως το βλέπει για κουδουνίστρα!!! Κορίτσια κάθε μισάωρο δίνω πόνο στην λεκάνη!!! Μιλάμε για πολύ κατουρι!!!

Σε άλλα νέα, γυρίσαμε από τον γιατρό μας!! 2,733kg ο μπομπιρακος μας, κανονικά κάτω στη θέση του!! Δεν έχουμε περιτυλιξη ευτυχώς!! Τα υγρα όλα τέλεια!! Το Doppler επίσης τέλειο!!! 151 οι παλμοί του!! Επόμενο ραντεβού 37+4 στις 28/5 δηλαδή, απλά ανυπομονώ!!!!!!!:wub:

Αααα, επίσης για τα πονάκια και τις συσπάσεις με είπε πως είναι πολύ καλά νέα και πως είναι φυσιολογικό! Και το ότι έχει όλη μέρα λοξυγκα δηλώνει λέει υγεια!!! Είμαι πολύ χαρουμενηηηη!!!

  • Μου αρέσει 8

vh7tp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Αυρα87 said:

Να σας ζήσουν τα μωράκια σας! Πολύ χάρηκα που δεν χρειάστηκαν θερμοκοιτίδα! Με το καλό να πάτε σπίτι σας τώρα και να ξεκινήσετε την καινούργια ζωή :wub:

Κορίτσια σε πόσες δεν έχουν γυρίσει τα μωράκια ακόμα? Τι σκέφτεστε να κάνετε? Θα περιμένετε ή θα προγραμματίσετε καισαρική?

Εμένα δεν έχει γυρίσει ακόμα και είμαι 36+2 σήμερα! 
βαλαμε ραντεβού με τον γιατρό σε 2 εβδομάδες ξανά, αν και τότε δεν έχει γυρίσει μας βλέπω για καισαρική. Άλλωστε για κάποιο λόγο δεν έδωσε πιθανότητες να γυρίσει... δεν ξέρω γιατί τόση σιγουριά... έχω αρχίσει να συνηθίζω την ιδέα της καισαρικής όμως... όπως έρθουν τα πράγματα θα τα δεχτώ... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Eleni Kost11 είπε:

Χαχαχαχ, να παλεύει λέει;;; Εγώ νομίζω πως το βλέπει για κουδουνίστρα!!! Κορίτσια κάθε μισάωρο δίνω πόνο στην λεκάνη!!! Μιλάμε για πολύ κατουρι!!!

Σε άλλα νέα, γυρίσαμε από τον γιατρό μας!! 2,733kg ο μπομπιρακος μας, κανονικά κάτω στη θέση του!! Δεν έχουμε περιτυλιξη ευτυχώς!! Τα υγρα όλα τέλεια!! Το Doppler επίσης τέλειο!!! 151 οι παλμοί του!! Επόμενο ραντεβού 37+4 στις 28/5 δηλαδή, απλά ανυπομονώ!!!!!!!:wub:

Αααα, επίσης για τα πονάκια και τις συσπάσεις με είπε πως είναι πολύ καλά νέα και πως είναι φυσιολογικό! Και το ότι έχει όλη μέρα λοξυγκα δηλώνει λέει υγεια!!! Είμαι πολύ χαρουμενηηηη!!!

Λοξιγκα εχει και μένα συνέχεια!!! Ειδικά κάθε βράδυ!!!

πρίν από 20 λεπτά , FlowerMom είπε:

Εμένα δεν έχει γυρίσει ακόμα και είμαι 36+2 σήμερα! 
βαλαμε ραντεβού με τον γιατρό σε 2 εβδομάδες ξανά, αν και τότε δεν έχει γυρίσει μας βλέπω για καισαρική. Άλλωστε για κάποιο λόγο δεν έδωσε πιθανότητες να γυρίσει... δεν ξέρω γιατί τόση σιγουριά... έχω αρχίσει να συνηθίζω την ιδέα της καισαρικής όμως... όπως έρθουν τα πράγματα θα τα δεχτώ... 

Δεν είναι απίθανο να γυρίσει, απλά περιορίζεται λίγο ο χώρος και γίνεται πιο δύσκολο. Δεν αποκλείεται όμως!!! Και η καισαρική όπου χρειάζεται είναι σωτήρια. Απλά όταν γίνεται αναίτια υπάρχει θέμα. Προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά, και το σημαντικότερο στο τέλος: Μαμα και μωρό γερά!!!

Α!!! Ξέχασα να σας πω!!! Την τελευταία φορά στον υπέρηχο έγλειφε το χέρι της και μετα ανοιγόκλεινε το στόμα της σαν να έτρωγε. Φαγάνα αοι την κοιλιά χα χα!!! 

  • Μου αρέσει 6

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...