Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

17 ώρες πρίν, phal είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου γέννησαμε την Τρίτη στις 7 το πρωί στο ιασω! 2330 η μικρή κ 2440 ο μικρός. Δεν χρειάστηκαν θερμοκοιτιδα είναι μια χαρά τα μωράκια μια χουφτιτσα το καθένα! Είναι γλύκα το καθένα με τον χαρακτήρα του, φοβερό συναίσθημα! Εγώ μια χαρά με την καισαρική, απλά από χθες το μεσημερακι που πρέπει να σηκώνομαι συχνά δυστυχως δεν το κανω κ ποναω ολοκληρη οταν σηκωνομαι για τουαλετα... Θα προσπαθησω να γινει συχνοτερα γιατι δεν παει αλλο ετσι! 

Φιλιά πολλά κ με το καλό κ οι υπόλοιπες!!!

Να σου ζήσουν τα κουκλάκια σου! Πολύ ευχάριστα νέα 

  • Ευχαριστώ 1

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

17 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω.  Νιώθετε κ σεις ώρες ώρες πως το μωρό παλεύει με την κύστη σας;

Φίλη σε νιώθω! Κάθε τρεις κ λίγο τουαλέτα, εντάξει η αλήθεια είναι ότι πίνω και πολλά νερά και λόγω ζεστης αλλά και προληπτικά για το αμνιακό υγρό που ήταν στα κατωτατα φυσιολογικά την τελευταία φορά! Αλλά γενικά νομίζω ότι την κύστη μου την κάνει μαξιλάρι η μπεμπα χαχαχα! 

On 13/5/2021 at 12:17 ΜΜ, ΧρυσαΜ είπε:

Καλέ τι βλέπω στο τικερακι σου; 24 μέρες μενούν;;; 

Και σε εσένα @Evouska δεν έμεινε πολύ!!

Αντεεε να ετοιμάζονται οι επόμενες!!!!!!! :x

Κι εσύ κοντεύεις!!! Αχ τι ωραία;! 

Απίστευτο μου φαίνεται χρυσακι μου! Την Κυριακή μπαίνω στο μήνα μου!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, ξέρετε κανενα κολπάκι για να μικρύνει και να μαλακώσει ο τράχηλος; 

Προς το παρόν κάνω ασκήσεις με τη μπάλα και πίνω σμέουρο. 

Μόλις μπω στο μήνα μου θα ξεκινήσω επίσης χουρμάδες, επαφές και μαραθώνιους περίπατους. 

Ο μικρός ακόμη ανεμπέδωτος, και ο τράχηλος 5,5 εκατοστά και κλειστός ο άτιμος!

Εχθές είχαμε και false alarm, έτρεχα στην κλινική για καρδιοτοκογράφο αλλά τελικά είδαμε ότι η μήτρα μου είναι βούδας.

Μάλλον ήταν από τις ασκήσεις που κάνω μυικοί πόνοι ε.ιπε ο γιατρός. 

Κάθε συμβουλή / πρόταση ευπρόσδεκτη!!

  • Μου αρέσει 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω.  Νιώθετε κ σεις ώρες ώρες πως το μωρό παλεύει με την κύστη σας;

Εννοείται κάθε τέταρτο για τσισα πάω..... 

19 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Και συσπάσεις και χτυπήματα και τσιμπήματα και πετρώματα και βάρος και κλωτσιές παντού όλα μαζί! Έχω κόψει και τα τοκολυτικα(μην αδρανήσει στο τέλος η μήτρα) παιρνω μόνο μαγνήσιο και προγεστερόνη και σκιαζομαι λιγάκι αλλά τι να κάνουμε!!!!

Είδες που ανησυχούσες κάποτε και τώρα έφτασες κι εσύ στο τελος; :-):-)

Διάβασα τα νέα σας και καταλαβαίνω ότι λίγο πολύ όλες είμαστε αλερτ. 

Προσωπικά πονάω πάρα πολύ σε πλάτη και λεκάνη. Πρώτη φορά που το σώμα μου έχει τόσο βάρος και δε μπορώ να ανταπεξέλθω. Το μωρό έχει κατέβει και πονάω πολύ. Χθες ειδικά πονούσα τόσο πολύ στη λεκάνη που ένιωθα την ανάγκη να "σπρωξω" όπως στη γέννα για να ηρεμήσει ο πόνος. 

Στο γιατρό τού δήλωσα ότι δεν παίρνω ούτε μαγνήσιο ούτε τίποτα και μού έδωσε το οκ. Δε με νοιάζει να κάνω συσπάσεις, εξάλλου τώρα που έχει κατέβει δε με πιέζει το ίδιο εκεί πάνω δεξιά που με πίεζε και με πονούσε. Πετρώματα κάνει αλλά σε λογικά πλαίσια. Όχι ανησυχητικά. Πλέον είμαι στην 33ε 2η, κι αν λάβουμε υπόψη ότι είναι 10 μέρες μεγαλύτερο, περίπου είμαι 35η εβδομάδα. Οπότε σιγά σιγά μπαίνω στο μήνα μου κι εγώ.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Εννοείται κάθε τέταρτο για τσισα πάω..... 

Είδες που ανησυχούσες κάποτε και τώρα έφτασες κι εσύ στο τελος; :-):-)

Διάβασα τα νέα σας και καταλαβαίνω ότι λίγο πολύ όλες είμαστε αλερτ. 

Προσωπικά πονάω πάρα πολύ σε πλάτη και λεκάνη. Πρώτη φορά που το σώμα μου έχει τόσο βάρος και δε μπορώ να ανταπεξέλθω. Το μωρό έχει κατέβει και πονάω πολύ. Χθες ειδικά πονούσα τόσο πολύ στη λεκάνη που ένιωθα την ανάγκη να "σπρωξω" όπως στη γέννα για να ηρεμήσει ο πόνος. 

Στο γιατρό τού δήλωσα ότι δεν παίρνω ούτε μαγνήσιο ούτε τίποτα και μού έδωσε το οκ. Δε με νοιάζει να κάνω συσπάσεις, εξάλλου τώρα που έχει κατέβει δε με πιέζει το ίδιο εκεί πάνω δεξιά που με πίεζε και με πονούσε. Πετρώματα κάνει αλλά σε λογικά πλαίσια. Όχι ανησυχητικά. Πλέον είμαι στην 33ε 2η, κι αν λάβουμε υπόψη ότι είναι 10 μέρες μεγαλύτερο, περίπου είμαι 35η εβδομάδα. Οπότε σιγά σιγά μπαίνω στο μήνα μου κι εγώ.

Πραγματικά δεν το πιστεύω ακόμα!!!!! 33&1 σήμερα έχει η Παναγίτσα!!! Με το καλό να.μπεις στον μήνα σου!!!!

  • Μου αρέσει 7

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου σήμερα μπήκα στον μήνα μου!Δεν το  πιστεύω ότι σε 2 εβδομάδες θα γεννήσω. Είχα τόσο τρέξιμο με το σπίτι που δεν το σκέφτηκα καθόλου!

΄Πιστεύω ήρθε η ώρα να αρχίσω να βαράω φρίκες!!!

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

Βάση ΤΕΡ μπήκα στο μήνα μου στις 9 Μαϊου. Έχω αποφασίσει να μπω Σάββατο στις 29, την Τετάρτη που θα ξαναπάω γυναικολόγο θά τό κλείσω. Μείναμε μόνο 2 εβδομαδες. Σήμερα έκλεισα βαλίτσα και άρχισα διάβασμα για εξεταστική. @BILLE εσύ ποτέ μπαίνεις;

Πολύ χαίρομαι που όλες μαζί φτάσαμε ως εδώ και το μοιραζόμαστε!! Είμαι ευγνώμων που το έζησα και το ζω μαζί σας!!:wub:

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

Βάση ΤΕΡ μπήκα στο μήνα μου στις 9 Μαϊου. Έχω αποφασίσει να μπω Σάββατο στις 29, την Τετάρτη που θα ξαναπάω γυναικολόγο θά τό κλείσω. Μείναμε μόνο 2 εβδομαδες. Σήμερα έκλεισα βαλίτσα και άρχισα διάβασμα για εξεταστική. @BILLE εσύ ποτέ μπαίνεις;

Πολύ χαίρομαι που όλες μαζί φτάσαμε ως εδώ και το μοιραζόμαστε!! Είμαι ευγνώμων που το έζησα και το ζω μαζί σας!!:wub:

Μου είπε 31/5, δηλ 11 μέρες νωρίτερα. ίσως και να μην κάνω κορτιζόνη τελικά. Θα δούμε την Τρίτη που θα πάω για καρδιοτοκογράφημα, να γνωρίσω και την αναισθησιολόγο. Απίστευτο...κούτσου κούτσου φτάνουμε!Καλά το κατούρημα έχει σπάσει κάθε ρεκόρ...Μπορεί να σηκώνομαι πχ στις 3 τα ξημερώματα (Δίνω δικαιώματα ;) ) και μετά τις 3.20 κ μετά στις 3.30, όταν και εννοείται ότι βγάζω ένα πλιτς! Και όσο ακούω τον άντρα μου δίπλα να ροχαλίζει μακαρίως, τόσο τεντώνουν τα νεύρα μου!Τα πόδια μου, ειδικά οι γάμπες και η καμάρα με έχουν τρελάνει στον πόνο με αποτέλεσμα όταν δεν πάω για το Νο1  να ξυπνάω από αυτό και να με τρίβω. Χθες έφερα και μασέζ αλλά τελικά μου φαίνεται ότι τζάμπα πήγε το 20ρικο!Σας καλημερίζω!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, BILLE είπε:

Κορίτσια μου σήμερα μπήκα στον μήνα μου!Δεν το  πιστεύω ότι σε 2 εβδομάδες θα γεννήσω. Είχα τόσο τρέξιμο με το σπίτι που δεν το σκέφτηκα καθόλου!

΄Πιστεύω ήρθε η ώρα να αρχίσω να βαράω φρίκες!!!

Ουυυυ τέλεια!!!!!! 

20 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

Βάση ΤΕΡ μπήκα στο μήνα μου στις 9 Μαϊου. Έχω αποφασίσει να μπω Σάββατο στις 29, την Τετάρτη που θα ξαναπάω γυναικολόγο θά τό κλείσω. Μείναμε μόνο 2 εβδομαδες. Σήμερα έκλεισα βαλίτσα και άρχισα διάβασμα για εξεταστική. @BILLE εσύ ποτέ μπαίνεις;

Πολύ χαίρομαι που όλες μαζί φτάσαμε ως εδώ και το μοιραζόμαστε!! Είμαι ευγνώμων που το έζησα και το ζω μαζί σας!!:wub:

Εσύ τι σπουδάζεις; πότε έχεις εξεταστική; θα την παλέψεις με το μωρό; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Ουυυυ τέλεια!!!!!! 

Εσύ τι σπουδάζεις; πότε έχεις εξεταστική; θα την παλέψεις με το μωρό; 

Σπουδάζω οικονομια και διοίκηση με υποτροφία. Γράφω 10 και 30 μέρες μετά τη γέννα :shock:. Δύσκολα θα την παλέψω με ένα νεογέννητο και χωρίς βοήθεια, αλλά φέτος έχω βαλει στόχο να περάσω και να μη χάσω τη χρονιά και όχι να είμαι στο άριστα. Σε ολη τη λοχεία, πέραν τα ξενύχτια, της φροντίδας του νεογέννητου θα πρέπει να ενσωματώσω και σκληρό διάβασμα. Ο Θεός μαζί μου Του χρόνου, αν όλα πάνε κατά ευχήν, τελειωνω

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

Σπουδάζω οικονομια και διοίκηση με υποτροφία. Γράφω 10 και 30 μέρες μετά τη γέννα :shock:. Δύσκολα θα την παλέψω με ένα νεογέννητο και χωρίς βοήθεια, αλλά φέτος έχω βαλει στόχο να περάσω και να μη χάσω τη χρονιά και όχι να είμαι στο άριστα. Σε ολη τη λοχεία, πέραν τα ξενύχτια, της φροντίδας του νεογέννητου θα πρέπει να ενσωματώσω και σκληρό διάβασμα. Ο Θεός μαζί μου Του χρόνου, αν όλα πάνε κατά ευχήν, τελειωνω

Πω πω πολύ ωραία. Με το καλο εύχομαι!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου πως είστε; 

Αυριο κατεβαίνω Αθήνα! Οπότε σήμερα φτιάχνω βαλίτσες... Από την μία ανυπομονώ από την άλλη δεν θέλω με τπτ να ξεβολευτω από το σπίτι μου. 

  • Μου αρέσει 11

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μαρία1430 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου πως είστε; 

Αυριο κατεβαίνω Αθήνα! Οπότε σήμερα φτιάχνω βαλίτσες... Από την μία ανυπομονώ από την άλλη δεν θέλω με τπτ να ξεβολευτω από το σπίτι μου. 

Με το καλό να έρθετε!!!! Σε καταλαβαίνω κοπέλα μου. Εδώ στο σπίτι μας και πια δεν βολευόμαστε, όχι να είσαι και φιλοξενούμενη!!! Υπομονή με το καλο να έρθει το μωράκι σας!!!

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Φραουλίτσα* είπε:

Με το καλό να έρθετε!!!! Σε καταλαβαίνω κοπέλα μου. Εδώ στο σπίτι μας και πια δεν βολευόμαστε, όχι να είσαι και φιλοξενούμενη!!! Υπομονή με το καλο να έρθει το μωράκι σας!!!

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Το μόνο θετικό είναι ότι θα γλιτώσω τη σωματική κούραση της δουλειάς γτ ιντερνετικα θα ασχολούμαι παλι

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου πως είστε; 

Αυριο κατεβαίνω Αθήνα! Οπότε σήμερα φτιάχνω βαλίτσες... Από την μία ανυπομονώ από την άλλη δεν θέλω με τπτ να ξεβολευτω από το σπίτι μου. 

Με το καλό! Σε λίγο θα έχεις το μικρό σου αγκαλιά!

Βρε κορίτσια, πόση καούρα πια; Έχω 3,5 μήνες που κοιμάμαι σχεδόν καθιστή και ο,τι και να φάω μέσα στη μέρα καίγομαι, πόσο μάλλον το βράδυ! Εχθές κοιμήθηκα 2 ώρες όλο το βράδυ γιατί ούτε με μααλοξ μου πέρναγε. Και φανταστείτε ότι τρώω ελαφρά και όχι ότι να ναι! Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το στομάχι πριν ούτε καουρες. Ο γιατρός μου είπε ότι έχει πολλά μαλλακια. Έχω βάλει 1 κορδέλα στη βαλίτσα :lol: Ουφ, 12 μέρες :o :rolleyes:

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...