Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Despoina1988 είπε:

      Δεν δίνουν τα ουτροτζεσταν για τις συσπάσεις κυρίως τα δίνουν σαν υποστήριξη προγεστερόνης για να βοηθήσει την μήτρα να υποστηρίξει το αρχομενο έμβρυο . επίσης και η βιοχημική αποβολή λέγεται .

      Ναι προγεστερονη ειναι αλλα τη δινουν σωρηδον και για συσπασεις οπως το μαγνησιο, ειτε στοματικα ειτε κολπικα, προληπτικα. Με την ιδια ευκολια που δινουν πχ φολικο που οντως ειναι απολυτως απαραιτητο. 

      Ναι βιοχημικη αποβολη. Απλα δεν υπαρχει εμβρυο. 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Το μόνο θετικό είναι ότι θα γλιτώσω τη σωματική κούραση της δουλειάς γτ ιντερνετικα θα ασχολούμαι παλι

Όλα με το καλό! Σε λίγο θα έχεις αγκαλιά το μπεμπακι σου! 

1 ώρα πρίν, HopeMe είπε:

Με το καλό! Σε λίγο θα έχεις το μικρό σου αγκαλιά!

Βρε κορίτσια, πόση καούρα πια; Έχω 3,5 μήνες που κοιμάμαι σχεδόν καθιστή και ο,τι και να φάω μέσα στη μέρα καίγομαι, πόσο μάλλον το βράδυ! Εχθές κοιμήθηκα 2 ώρες όλο το βράδυ γιατί ούτε με μααλοξ μου πέρναγε. Και φανταστείτε ότι τρώω ελαφρά και όχι ότι να ναι! Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το στομάχι πριν ούτε καουρες. Ο γιατρός μου είπε ότι έχει πολλά μαλλακια. Έχω βάλει 1 κορδέλα στη βαλίτσα :lol: Ουφ, 12 μέρες :o :rolleyes:

Πόσο σε καταλαβαίνω... Και εγώ ποτέ δεν είχα θέμα με το στομάχι μου και με την εγκυμοσύνη έχει ταλαιπωρηθεί το καημένο. Και τα μααλοξ πάνε και έρχονται. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

LhJOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Evouska είπε:

Κορίτσια μου και εμείς μπήκαμε σήμερα στο μήνα μας κ εννοείται ξεκίνησαν οι σουβλιες χαμηλά στην κοιλιά! Εσείς από πονακια πως πάτε;; 

Κ εγώ έχω αρκετά.  Σαν να  με τσιμπά βελόνα το νιώθω ώρες ώρες 

Άλλες φορές σαν πόνοι περιόδου 

Σε 3 μέρες μπαίνω κ γω! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

Κ εγώ έχω αρκετά.  Σαν να  με τσιμπά βελόνα το νιώθω ώρες ώρες 

Άλλες φορές σαν πόνοι περιόδου 

Σε 3 μέρες μπαίνω κ γω! 

Αντε με το καλό!! Μόλις μπορέσεις να μας πεις τα νεα σου!!  

Εγω πόνους περιόδου πολυ ελάχιστα. Πιο συχνά έχω σαν τσούξιμο απο κάτω... Όχι μόνιμο σαν μόλυνση, σαν σουβλιες που και που

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημερα!!!! Εγώ έχω 3-4 μέρες που κοιμάμαι επίσης καθιστή σχεδόν, γιατί έχω παλινδρομήσεις!!! Είναι αηδιαστικό! Επίσης όλο το Σαββατοκύριακο είχα απίστευτες συσπάσεις, ενοχλητικές μόνο χωρίς πόνο, με εξαίρεση εχθές που σε κάθε σύσπαση ένιωθα κάτι να με σπρώχνει από κάτω και πονούσα!!!! Λέτε να κάνει εμπέδωση το μικρακι μου;;; Η θεία μου που με είδε με λέει ποιες 14/6;; Η κοιλιά σου κατέβηκε λέει, μπορεί και μέσα στην εβδομάδα να έχουμε γεννητούρια.... καμία ιδέα;;;;:razz:

  • Μου αρέσει 4

vh7tp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , HopeMe είπε:

Γεννησαμε! Γεννησαμε! Η μικρή είπε να μας κάνει έκπληξη! 2 το βράδυ σπάσαν τα νερά, 6 γεννήθηκε με καισαρική 2600 κιλά. 

Με το καλό όλες σας κορίτσια μου!!

Αχ τι ωραιαα!! Να σας ζήσει κορίτσι μ! Γερή κ δυνατή να είναι η ζουζουνα σας! 

  • Ευχαριστώ 1

HdKkp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , HopeMe είπε:

Γεννησαμε! Γεννησαμε! Η μικρή είπε να μας κάνει έκπληξη! 2 το βράδυ σπάσαν τα νερά, 6 γεννήθηκε με καισαρική 2600 κιλά. 

Με το καλό όλες σας κορίτσια μου!!

Να σας ζήσει η κόρη, καλή ανατροφή εύχομαι:)

  • Ευχαριστώ 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , HopeMe είπε:

Γεννησαμε! Γεννησαμε! Η μικρή είπε να μας κάνει έκπληξη! 2 το βράδυ σπάσαν τα νερά, 6 γεννήθηκε με καισαρική 2600 κιλά. 

Με το καλό όλες σας κορίτσια μου!!

Να σας ζήσει. Γερό κ καλοτυχο κόριτσι Μ !!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Eleni Kost11 είπε:

Κορίτσια καλημερα!!!! Εγώ έχω 3-4 μέρες που κοιμάμαι επίσης καθιστή σχεδόν, γιατί έχω παλινδρομήσεις!!! Είναι αηδιαστικό! Επίσης όλο το Σαββατοκύριακο είχα απίστευτες συσπάσεις, ενοχλητικές μόνο χωρίς πόνο, με εξαίρεση εχθές που σε κάθε σύσπαση ένιωθα κάτι να με σπρώχνει από κάτω και πονούσα!!!! Λέτε να κάνει εμπέδωση το μικρακι μου;;; Η θεία μου που με είδε με λέει ποιες 14/6;; Η κοιλιά σου κατέβηκε λέει, μπορεί και μέσα στην εβδομάδα να έχουμε γεννητούρια.... καμία ιδέα;;;;:razz:

Με το καλό εύχομαι. Το σώμα σου θα αποφασίσει για το τι είναι καλύτερο! Σίγουρα φαίνεται ότι πλησιάζεις.

 

  • Μου αρέσει 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 37 λεπτά , HopeMe είπε:

Γεννησαμε! Γεννησαμε! Η μικρή είπε να μας κάνει έκπληξη! 2 το βράδυ σπάσαν τα νερά, 6 γεννήθηκε με καισαρική 2600 κιλά. 

Με το καλό όλες σας κορίτσια μου!!

Γιουπιιιιι!!! 

Να σας ζήσει και να είναι πάντα γερή και ευτυχισμένη 

  • Ευχαριστώ 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , HopeMe είπε:

Γεννησαμε! Γεννησαμε! Η μικρή είπε να μας κάνει έκπληξη! 2 το βράδυ σπάσαν τα νερά, 6 γεννήθηκε με καισαρική 2600 κιλά. 

Με το καλό όλες σας κορίτσια μου!!

Ελα απίστευτο!!! Τι ωραία!!!! Ήρθε μονη της όταν ήθελε!!! Θα σας τρόμαξε λίγο βέβαια... Γερη και καλότυχη να είναι στην ζωή της, και συ σιδερένια!!! Πως είσαι με το ξενύχτι; Όλα καλά; Ωραία έκπληξη!!!

  • Ευχαριστώ 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

Γεννησαμε! Γεννησαμε! Η μικρή είπε να μας κάνει έκπληξη! 2 το βράδυ σπάσαν τα νερά, 6 γεννήθηκε με καισαρική 2600 κιλά. 

Με το καλό όλες σας κορίτσια μου!!

Κορίτσι μου να σας ζήσει η πριγκίπισσα σας!!! Ότι καλύτερο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου και καλή ανάρρωση!❤❤❤

3 ώρες πρίν, Eleni Kost11 είπε:

Κορίτσια καλημερα!!!! Εγώ έχω 3-4 μέρες που κοιμάμαι επίσης καθιστή σχεδόν, γιατί έχω παλινδρομήσεις!!! Είναι αηδιαστικό! Επίσης όλο το Σαββατοκύριακο είχα απίστευτες συσπάσεις, ενοχλητικές μόνο χωρίς πόνο, με εξαίρεση εχθές που σε κάθε σύσπαση ένιωθα κάτι να με σπρώχνει από κάτω και πονούσα!!!! Λέτε να κάνει εμπέδωση το μικρακι μου;;; Η θεία μου που με είδε με λέει ποιες 14/6;; Η κοιλιά σου κατέβηκε λέει, μπορεί και μέσα στην εβδομάδα να έχουμε γεννητούρια.... καμία ιδέα;;;;:razz:

Κ εμένα μου το λένε όλοι ότι έχει κατέβει πολύ η κοιλιά μου !! Σήμερα είχα υπερηχο , 2900 η μπεμπα έχει γυρίσει και με την πλάτη προς τα έξω αλλά μου είπε ότι δεν ειναι πολύ χαμηλά ακόμα! Αυτά τα τραβηγματακια που νιώθω χαμηλα μου ειπε ότι είναι το κεφάλι της μπεμπας που με σπρώχνει και είναι καλό σημαδι! Εννοείται τα κλασσικά περπάτημα και σεξακι! Α επίσης μου έκανε τεστ για στρεπτοκοκο που αν είχα θα έπρεπε να πάρω αντιβίωση για να μην περάσει στο μωρό στη γέννα και δημιουργήσει θέμα στα ματάκια του, ήταν αρνητικό ευτυχώς, μέσα σε 5 λεπτά βγήκε!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, HopeMe said:

Γεννησαμε! Γεννησαμε! Η μικρή είπε να μας κάνει έκπληξη! 2 το βράδυ σπάσαν τα νερά, 6 γεννήθηκε με καισαρική 2600 κιλά. 

Με το καλό όλες σας κορίτσια μου!!

Μπράβο κοπέλα μου!!! Χιλιά καλά για το μικράκι σου και την οικογένεια σας!!  Πόσο εβδομάδων ήσουν ακριβώς??? Όταν έσπασαν τα νερά ένιωσες πονο? Πως το κατάλαβες??? 

43 minutes ago, Evouska said:

Κορίτσι μου να σας ζήσει η πριγκίπισσα σας!!! Ότι καλύτερο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου και καλή ανάρρωση!❤❤❤

Κ εμένα μου το λένε όλοι ότι έχει κατέβει πολύ η κοιλιά μου !! Σήμερα είχα υπερηχο , 2900 η μπεμπα έχει γυρίσει και με την πλάτη προς τα έξω αλλά μου είπε ότι δεν ειναι πολύ χαμηλά ακόμα! Αυτά τα τραβηγματακια που νιώθω χαμηλα μου ειπε ότι είναι το κεφάλι της μπεμπας που με σπρώχνει και είναι καλό σημαδι! Εννοείται τα κλασσικά περπάτημα και σεξακι! Α επίσης μου έκανε τεστ για στρεπτοκοκο που αν είχα θα έπρεπε να πάρω αντιβίωση για να μην περάσει στο μωρό στη γέννα και δημιουργήσει θέμα στα ματάκια του, ήταν αρνητικό ευτυχώς, μέσα σε 5 λεπτά βγήκε!!

Και τις ακολουθείς τις συμβουλές??? Χαχαχχα εννοώ ειδικά για το σεξ??? Πως βολευεσαι??? 

Κορίτσια όταν λέμε περπάτημα μπορουμε να το προσδιορισουμε σε χρόνο ή απόσταση? 

 

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

Γεννησαμε! Γεννησαμε! Η μικρή είπε να μας κάνει έκπληξη! 2 το βράδυ σπάσαν τα νερά, 6 γεννήθηκε με καισαρική 2600 κιλά. 

Με το καλό όλες σας κορίτσια μου!!

Ουαου μπραβο κορίτσι μου να σας ζήσει η μικρούλα!!!! Καλά αναθέματα!!!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...