Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

4 hours ago, Eleni Kost11 said:

Κορίτσια καλημερα!!!! Εγώ έχω 3-4 μέρες που κοιμάμαι επίσης καθιστή σχεδόν, γιατί έχω παλινδρομήσεις!!! Είναι αηδιαστικό! Επίσης όλο το Σαββατοκύριακο είχα απίστευτες συσπάσεις, ενοχλητικές μόνο χωρίς πόνο, με εξαίρεση εχθές που σε κάθε σύσπαση ένιωθα κάτι να με σπρώχνει από κάτω και πονούσα!!!! Λέτε να κάνει εμπέδωση το μικρακι μου;;; Η θεία μου που με είδε με λέει ποιες 14/6;; Η κοιλιά σου κατέβηκε λέει, μπορεί και μέσα στην εβδομάδα να έχουμε γεννητούρια.... καμία ιδέα;;;;:razz:

Ποτε με το καλό έχεις υπέρηχο να σε δει και ο γιατρός?? Πόσο βδομάδων είσαι? Όταν νιώσει έτοιμο το ζουζουνι θα κάνει την εμφάνιση του! 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστώ όλες σας! Με το καλό να παίρνετε σειρά. Σας απαντώ εδώ: όχι δεν πόνεσα όταν έσπασαν τα νερά, ένιωσα μεγάλη ροή που δεν ελέγχα, και για ώρα μετά τρέχαμε. Μετασ άρχισαν και οι συσπάσεις αλλά είχα ήδη έρθει νοσοκομείο. Αύριο έμπαινα 38η, για αυτό και επειδή για 1 μέρα ήμουν τέλη 37ης την κρατήσαμε προληπτικά στο νέογνολογικο εκτός θερμοκοιτίδας ως αύριο. Επίσης μέχρι να βγει ο μοριακός είμαι μόνη μου σε πτέρυγα που δεν επιτρέπεται συνοδός και σήμερα μετά τις 7-8 θα πάω α θεση μονοκλινο. Η μικρή είναι μια χαρά και ολοι μιλάνε για τις.χειλαρες της. Εγώ με το πονακια μου, αλλά δόξα τω θεώ όλα πήγαν καλά

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Φώφη1990 είπε:

Μπράβο κοπέλα μου!!! Χιλιά καλά για το μικράκι σου και την οικογένεια σας!!  Πόσο εβδομάδων ήσουν ακριβώς??? Όταν έσπασαν τα νερά ένιωσες πονο? Πως το κατάλαβες??? 

Και τις ακολουθείς τις συμβουλές??? Χαχαχχα εννοώ ειδικά για το σεξ??? Πως βολευεσαι??? 

Κορίτσια όταν λέμε περπάτημα μπορουμε να το προσδιορισουμε σε χρόνο ή απόσταση? 

 

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχ μακάρι να τον καταφέρω!! Θα προσπαθήσω από βδομάδα, να έχω μπει στην 37 γιατί εχω ακούσει ότι αν κάνεις ελεύθερα έχεις πολλές πιθανότητες να γεννήσεις σύντομα! Για το περπάτημα ο γιατρός μου είπε ένα δίωρο αν μπορώ, βέβαια μου φαίνεται δύσκολο γιατί κουράζομαι στα πρώτα 15 λεπτά!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HopeMe είπε:

Ευχαριστώ όλες σας! Με το καλό να παίρνετε σειρά. Σας απαντώ εδώ: όχι δεν πόνεσα όταν έσπασαν τα νερά, ένιωσα μεγάλη ροή που δεν ελέγχα, και για ώρα μετά τρέχαμε. Μετασ άρχισαν και οι συσπάσεις αλλά είχα ήδη έρθει νοσοκομείο. Αύριο έμπαινα 38η, για αυτό και επειδή για 1 μέρα ήμουν τέλη 37ης την κρατήσαμε προληπτικά στο νέογνολογικο εκτός θερμοκοιτίδας ως αύριο. Επίσης μέχρι να βγει ο μοριακός είμαι μόνη μου σε πτέρυγα που δεν επιτρέπεται συνοδός και σήμερα μετά τις 7-8 θα πάω α θεση μονοκλινο. Η μικρή είναι μια χαρά και ολοι μιλάνε για τις.χειλαρες της. Εγώ με το πονακια μου, αλλά δόξα τω θεώ όλα πήγαν καλά

Να σου ζήσει κορίτσι μου! Γερο και καλοτυχο να ναι!Καλη λευτεριά να έχουμε όλες μας και εάν όχι με έναν πόνο, με όσο λιγότερους γίνεται :wub:

  • Μου αρέσει 2

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

Ευχαριστώ όλες σας! Με το καλό να παίρνετε σειρά. Σας απαντώ εδώ: όχι δεν πόνεσα όταν έσπασαν τα νερά, ένιωσα μεγάλη ροή που δεν ελέγχα, και για ώρα μετά τρέχαμε. Μετασ άρχισαν και οι συσπάσεις αλλά είχα ήδη έρθει νοσοκομείο. Αύριο έμπαινα 38η, για αυτό και επειδή για 1 μέρα ήμουν τέλη 37ης την κρατήσαμε προληπτικά στο νέογνολογικο εκτός θερμοκοιτίδας ως αύριο. Επίσης μέχρι να βγει ο μοριακός είμαι μόνη μου σε πτέρυγα που δεν επιτρέπεται συνοδός και σήμερα μετά τις 7-8 θα πάω α θεση μονοκλινο. Η μικρή είναι μια χαρά και ολοι μιλάνε για τις.χειλαρες της. Εγώ με το πονακια μου, αλλά δόξα τω θεώ όλα πήγαν καλά

Μπράβο κοπέλα μου όλα μια χαρά!!! Τουλάχιστον ξεκουράστηκες. Με το καλό να έρθει το μωράκι σου με τις χιλάρες της στην αγκαλιά σου!!! Τουλάχιστον μπορείς να την δείς; Η περιμένουν το μοριακό; Όποτε έχεις χρόνο και διάθεση, αν δεν σε κουράζω πες μου και την εμπειρία σου απο το νοσοκομείο, την καισαρική τις μαιες και τέτοια... Να έχω μια εικόνα. Εντωμεταξύ και γω χτες το βράδυ δεν κοιμήθηκα. Με ξύπνησε η μεγάλη μου στις 3.00 και μετά είχα πόνους περιόδου χαμηλά, που έλεγα ότι δεν έχω, και ένιωθα και το μωρο χαμηλά και δεν μπορούσα να κοιμηθώ γιατί φοβόμουν μην έχω καμία εκκίνηση τοκετού... Και αυτο για την 37η δεν το ήξερα. Νόμιζα ότι κατω απο 2500 τα κρατάνε προληπτικά. Άντε τυχερούλα θα της κάνεις αγκαλίτσες !!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

Γεννησαμε! Γεννησαμε! Η μικρή είπε να μας κάνει έκπληξη! 2 το βράδυ σπάσαν τα νερά, 6 γεννήθηκε με καισαρική 2600 κιλά. 

Με το καλό όλες σας κορίτσια μου!!

Καλεεεε πώς κι έγινε αυτό;;;;; να σάς ζήσει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Σιδερένια η μικρούλα σας!!!!!! Είσαι καλά;;; 

 

3 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Μπράβο κοπέλα μου!!! Χιλιά καλά για το μικράκι σου και την οικογένεια σας!!  Πόσο εβδομάδων ήσουν ακριβώς??? Όταν έσπασαν τα νερά ένιωσες πονο? Πως το κατάλαβες??? 

Και τις ακολουθείς τις συμβουλές??? Χαχαχχα εννοώ ειδικά για το σεξ??? Πως βολευεσαι??? 

Κορίτσια όταν λέμε περπάτημα μπορουμε να το προσδιορισουμε σε χρόνο ή απόσταση? 

 

Τόσο όσο αντέχεις. Όταν ζορίζεσαι σταματάς

1 ώρα πρίν, Evouska είπε:

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχ μακάρι να τον καταφέρω!! Θα προσπαθήσω από βδομάδα, να έχω μπει στην 37 γιατί εχω ακούσει ότι αν κάνεις ελεύθερα έχεις πολλές πιθανότητες να γεννήσεις σύντομα! Για το περπάτημα ο γιατρός μου είπε ένα δίωρο αν μπορώ, βέβαια μου φαίνεται δύσκολο γιατί κουράζομαι στα πρώτα 15 λεπτά!!

Αν κάνεις τελείως ελεύθερα, μαλακώνει πάρα πολύ ο τράχηλος και όντως επιταχύνεται η διαδικασία. 

Ελααα ρεεε συγκινήθηκα πάρα πολύ!!!! Για δίδυμα μια χαρά βάρος έχουν θεωρώ. Να σάς ζήσουν, γερά και τυχερά και εσείς να είστε καλά κι αγαπημένοι να τα αναθρεψετε με πολλή αγάπη!!! Γρήγορη ανάρρωση!!! 

Κορίτσια αλήθεια συγκινήθηκα!!!!! 

Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6, Β επιπέδου 28/1κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, doppler 9/4, κοριτσάκι, Μητέρα

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11, β επιπέδου 26/1, αγοράκι, Ιασώ 

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11, β επιπέδου 4/2, αγοράκι 

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, Β επιπέδου 26/1, twins boy and girl, Ιασώ, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 11/5/2021!!!

@HopeMe ΠΗΤ 9/6, Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 17/5/2021!!!

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 4/2, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, Β επιπέδου 1/2, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, doppler 14/4, κοριτσάκι

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, β επιπέδου 10/2, κοριτσάκι

@Eleni Kost11 ΠΗΤ 14/6, αγοράκινοσοκομείο Λάρισας 

@matinab1980 Αυχενική 4/12, αγοράκιΑρεταίειο νοσοκομείο 

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6, κοριτσάκι, Γαία 

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, Β επιπέδου 5/2,αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6, Β επιπέδου 5/2, doppler 14/4, κοριτσάκι 

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκι, μητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6,Β Επιπέδου 17/2 κοριτσάκιΝοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Zaxaroula_p ΠΗΤ28/6, κοριτσάκι, Γαία

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, β επιπέδου 22/2, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12, β επιπέδου 22/2,αγοράκι μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2,αγοράκι, Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

 @Κική_ ΠΗΤ 3/7, doppler 8/5, κοριτσάκι

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκιΙασώ

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Άντε κορίτσια να δουμε ποια θα είναι η επόμενη!!! Καποια που αναμένουμε ή θα έχουμε κάποια έκπληξη; 

@ΧρυσαΜ και γω χαίρομαι πάρα πολύ που άρχισαν να έρχονται τα μωράκια της παρέας και όλα πάνε Καλά!!! Με το καλό σε όλες!!

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Φραουλίτσα* είπε:

Άντε κορίτσια να δουμε ποια θα είναι η επόμενη!!! Καποια που αναμένουμε ή θα έχουμε κάποια έκπληξη; 

@ΧρυσαΜ και γω χαίρομαι πάρα πολύ που άρχισαν να έρχονται τα μωράκια της παρέας και όλα πάνε Καλά!!! Με το καλό σε όλες!!

Αντε και στα δικά μας!!! Αύριο πάω για καρδιοτοκογραφημα αν και δεν νομίζω να δείξει τπτ. Πολύ θα ήθελα να έρθει άμεσα η μπουμπού αλλά αν δεν το αποφασίσει θα πάμε για 27

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

Γεννησαμε! Γεννησαμε! Η μικρή είπε να μας κάνει έκπληξη! 2 το βράδυ σπάσαν τα νερά, 6 γεννήθηκε με καισαρική 2600 κιλά. 

Με το καλό όλες σας κορίτσια μου!!

Τι καλά! Να σας ζήσει! Θα ξεκινήσετε τις αγκαλίτσες τώρα! Με το καλό να πάτε σπίτι σας! :wub:


LhJOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Ποτε με το καλό έχεις υπέρηχο να σε δει και ο γιατρός?? Πόσο βδομάδων είσαι? Όταν νιώσει έτοιμο το ζουζουνι θα κάνει την εμφάνιση του! 

Είμαι 36+1 και έχω ραντεβού στις 28/5 που θα είμαι 37+4!!! Σήμερα θα φτιάξω τη βαλίτσα πάντως για παν ενδεχόμενο :roll:

  • Μου αρέσει 2

vh7tp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Eleni Kost11 είπε:

Είμαι 36+1 και έχω ραντεβού στις 28/5 που θα είμαι 37+4!!! Σήμερα θα φτιάξω τη βαλίτσα πάντως για παν ενδεχόμενο :roll:

Πώς κι έτσι με ραντεβού;;; 

Κορίτσια τι γίνεται;; οι μανούλες Ιουνίου γίνανε Μαΐου; χαχχα

Μάλλον η μόνη που θα γεννήσει Ιούνιο θα είμαι εγώ :-P

Σήμερα είδα στον ύπνο μου ότι έσπασαν τα νερά και πριν καν το πω στον αντρα μου, καθόμουν να μαζέψω την ακαταστασία που είχα δημιουργήσει. Ο, τι να 'ναι

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Πώς κι έτσι με ραντεβού;;; 

Κορίτσια τι γίνεται;; οι μανούλες Ιουνίου γίνανε Μαΐου; χαχχα

Μάλλον η μόνη που θα γεννήσει Ιούνιο θα είμαι εγώ :-P

Σήμερα είδα στον ύπνο μου ότι έσπασαν τα νερά και πριν καν το πω στον αντρα μου, καθόμουν να μαζέψω την ακαταστασία που είχα δημιουργήσει. Ο, τι να 'ναι

Είναι αυτή η απλή εξέταση στον γυναικολόγο! Όχι προγραμματισμένη γεννα!! Από αυτές που πας κάθε μήνα και στο τέλος κάθε δυο ή κάθε βδομάδα!!


vh7tp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ΧρυσαΜ said:

Πώς κι έτσι με ραντεβού;;; 

Κορίτσια τι γίνεται;; οι μανούλες Ιουνίου γίνανε Μαΐου; χαχχα

Μάλλον η μόνη που θα γεννήσει Ιούνιο θα είμαι εγώ :-P

Σήμερα είδα στον ύπνο μου ότι έσπασαν τα νερά και πριν καν το πω στον αντρα μου, καθόμουν να μαζέψω την ακαταστασία που είχα δημιουργήσει. Ο, τι να 'ναι

Χαχαχ

. .  Και εγώ το ίδιο... Με τη διαφορά ότι εμένα μου έσπασαν τα νερά, γέννησα και για 6 μήνες πηγαινα στην κλινική να μου το δωσουν το μωρό και δεν μου το έδιναν γιατί ήθελαν να το μελετήσουν!!!! Τι στο καλό???? Τι μωρό θα βγάλω άξιο μελέτης?? Πειραματόζωο??? 

Αφήστε... Υπνος μηδεν μετά.... 

3 hours ago, ΧρυσαΜ said:

Πώς κι έτσι με ραντεβού;;; 

Κορίτσια τι γίνεται;; οι μανούλες Ιουνίου γίνανε Μαΐου; χαχχα

Μάλλον η μόνη που θα γεννήσει Ιούνιο θα είμαι εγώ :-P

Σήμερα είδα στον ύπνο μου ότι έσπασαν τα νερά και πριν καν το πω στον αντρα μου, καθόμουν να μαζέψω την ακαταστασία που είχα δημιουργήσει. Ο, τι να 'ναι

Χαχαχ

. .  Και εγώ το ίδιο... Με τη διαφορά ότι εμένα μου έσπασαν τα νερά, γέννησα και για 6 μήνες πηγαινα στην κλινική να μου το δωσουν το μωρό και δεν μου το έδιναν γιατί ήθελαν να το μελετήσουν!!!! Τι στο καλό???? Τι μωρό θα βγάλω άξιο μελέτης?? Πειραματόζωο??? 

Αφήστε... Υπνος μηδεν μετά.... 

 

 

Κορίτσια της Καβάλας που θα γέννησετε στην ελευθω να σας κάνω μια ερώτηση? Καταλήξατε στο ειδος του δωματιου που θα κλείσετε??? 

  • Χαχα 2

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Φώφη1990 είπε:

Χαχαχ

. .  Και εγώ το ίδιο... Με τη διαφορά ότι εμένα μου έσπασαν τα νερά, γέννησα και για 6 μήνες πηγαινα στην κλινική να μου το δωσουν το μωρό και δεν μου το έδιναν γιατί ήθελαν να το μελετήσουν!!!! Τι στο καλό???? Τι μωρό θα βγάλω άξιο μελέτης?? Πειραματόζωο??? 

Αφήστε... Υπνος μηδεν μετά.... 

Χαχαχ

. .  Και εγώ το ίδιο... Με τη διαφορά ότι εμένα μου έσπασαν τα νερά, γέννησα και για 6 μήνες πηγαινα στην κλινική να μου το δωσουν το μωρό και δεν μου το έδιναν γιατί ήθελαν να το μελετήσουν!!!! Τι στο καλό???? Τι μωρό θα βγάλω άξιο μελέτης?? Πειραματόζωο??? 

Αφήστε... Υπνος μηδεν μετά.... 

 

 

Κορίτσια της Καβάλας που θα γέννησετε στην ελευθω να σας κάνω μια ερώτηση? Καταλήξατε στο ειδος του δωματιου που θα κλείσετε??? 

Καλημέρα!  Εγώ αν βρω τετρακλινο εκεί θα πάω. 

Το είπα στον γιατρό μ κ μου πε να του το θυμίσω να το κανονίσει.  Αν υπάρχει φυσικά διαθέσιμο 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...