Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      ούτε λοχείας κύησης και 9 μηνο;  εμένα ο άντρας μου είναι καπετάνιος όποτε όπως καταλαβαίνεις με παρασύρει το δικό του εισόδημα ! το δικό μ θα το έπιανε το 40αρι 

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

17 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες. Έχω ζοριστεί πολύ τον τελευταίο καιρό με τη δουλειά και την εγκυμοσύνη και ο μικρός μου εδώ και μια εβδομάδα έχει αλλάξει συμπεριφορά και συνήθειες. Όλοι μου λένε έλα μωρέ πως κάνεις έτσι λίγες μέρες είναι. Αυτό μου δημιουργεί μεγαλύτερη ένταση. Μετά λένε μην μπεις νωρίτερα για γέννα άντεξε γτ μπορεί να έχει θέμα, οπότε μου δημιουργούν και τύψεις. Ο άντρας μου δουλεύει αυτή την περίοδο ατελείωτες ώρες οπότε όσο και να θέλει δεν μπορεί να είναι αρκετά κοντά μου και να με στηρίξει. Αυτά σε γενικές γραμμές 

Κοριτσάκι μου ότι θέλεις είμαστε εδω να συζητήσεις! Είναι λογικό να έχει αυτή τη συμπεριφορά ο μικρός, θέλει χρόνο κ εκείνος να προσαρμοστεί στα νέα δεδομένα,αλλά όλα θα γίνουν μην αγχώνεσαι και για αυτό! Όσο για τους κακοπροεραιτους μην δίνεις καν σημασια, εσύ να είσαι ήρεμη!!

@Eleni Kost11 εγώ αν θυμάμαι καλά πήρα περίπου 15 ,τα έβαλα σε μια από τις θήκες της τσάντας που έβαλα τα δικά μου πράγματα! Του μωρού τα έβαλα σε ένα σακ βουαγιαζ ξεχωριστά από τα δικά μου γιατί όλα μαζί δεν χωρούσαν! Όσο για τις πάνες ενηλίκων που ζητάνε στο νοσοκομείο έχω πάρει ένα πακέτο και θα τους το δώσω όπως είναι! 

@Eva1986 και εδώ στο νοσοκομείο δεν επιτρέπουν συνοδό στο φυσιολογικό τοκετό για να μείνει μαζί σου, μόνο στην καισαρική επιτρέπουν μια γυναίκα πχ τη μαμά σου και αν θέλει να έρχεται ο άντρας σου θα πρέπει να φεύγει, για να είναι ένα άτομο τη φορά! Όλα αυτά βέβαια αφού έχουν κάνει κ οι 2 τεστ! Θα μάθω περισσότερες λεπτομέρειες την Παρασκευή που έχω ραντεβού με το γιατρό! 

Σήμερα το μεσημέρι όπως γυρίζαμε σπίτι με τον αντρα μου ένιωσα μια υγρασία στο σορτσάκι μου και πήρα τον γιατρό κ μου είπε  να πάω στο νοσοκομείο να με δουν οι μαιες μήπως χάνει νερα ο σάκος, αλλά τελικά δεν ήταν τίποτα,  κάναμε κ nst κ οι παλμοί ήταν φυσιολογικοί, συσπάσεις δεν είχα, οπότε θα πάμε στο επόμενο ραντεβού κανονικά την Παρασκευή να δει ο γιατρός τον υπερηχο κ τις εξετάσεις μου! Εν τω μεταξύ το είπα στην μαμά μου ότι πάμε κ νόμιζε ότι γενναω χαχαχα!  Της λέω αντί να αγχωθω  εγώ αγχώνεσαι εσύ!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια είμαι στο νοσοκομείο με συσπασεις έγινε εισαγωγή και θα προσπαθήσουμε να τις σταματήσουμε η ιστορία επαναλαμβάνεται χαχαχα ακριβώς ίδια μέρα σαν αύριο και στην κόρη μου εισαγωγή είχα κανει!!!!

  • Μου αρέσει 4

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ΒαλεντιναΧ είπε:

Κορίτσια είμαι στο νοσοκομείο με συσπασεις έγινε εισαγωγή και θα προσπαθήσουμε να τις σταματήσουμε η ιστορία επαναλαμβάνεται χαχαχα ακριβώς ίδια μέρα σαν αύριο και στην κόρη μου εισαγωγή είχα κανει!!!!

Κουραγιο Βαλεντινακι μου και ψυχραιμια κυριως!Εχεις τη σκεψη μας!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ΒαλεντιναΧ είπε:

Κορίτσια είμαι στο νοσοκομείο με συσπασεις έγινε εισαγωγή και θα προσπαθήσουμε να τις σταματήσουμε η ιστορία επαναλαμβάνεται χαχαχα ακριβώς ίδια μέρα σαν αύριο και στην κόρη μου εισαγωγή είχα κανει!!!!

Κοριτσάκι μου όλα καλά θα πάνε!!! Κουράγιο και υπομονή!!! Σου στέλνω όοοολη μου την θετική ενέργεια!!❤❤❤ 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , BILLE είπε:

Κουραγιο Βαλεντινακι μου και ψυχραιμια κυριως!Εχεις τη σκεψη μας!

 

πρίν από 6 λεπτά , Evouska είπε:

Κοριτσάκι μου όλα καλά θα πάνε!!! Κουράγιο και υπομονή!!! Σου στέλνω όοοολη μου την θετική ενέργεια!!❤❤❤ 

Ευχαριστώ κορίτσια μου είμαι παραδοξος μια χαρά ψυχολογικά λίγο στεναχωριέμαι για την μικρή μου αλλά υπομονή λίγες μέρες είναι θα περάσουν!

  • Μου αρέσει 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 39 λεπτά , ΒαλεντιναΧ είπε:

 

Ευχαριστώ κορίτσια μου είμαι παραδοξος μια χαρά ψυχολογικά λίγο στεναχωριέμαι για την μικρή μου αλλά υπομονή λίγες μέρες είναι θα περάσουν!

Βαλεντίνα Μ καλο κουράγιο κ υπομονή ! Η σκέψη μας μαζί σ.  Ενημέρωνε μας !! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , ΒαλεντιναΧ είπε:

 

Ευχαριστώ κορίτσια μου είμαι παραδοξος μια χαρά ψυχολογικά λίγο στεναχωριέμαι για την μικρή μου αλλά υπομονή λίγες μέρες είναι θα περάσουν!

Υπομονή και όλα να πάνε καλά!!! Μην στεναχωριέσαι για την κόρη σου υπάρχει λόγος που το κάνεις και σοβαρος. Δεν πας διακοπές!!! Και μην στεναχωριέσαι!!! Ενημέρωνε μας όποτε μπορείς!!! Τουλάχιστον εχεις την εμπειρία και ξερεις πως θα πάει.

  • Μου αρέσει 2

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κορίτσια είμαι στο νοσοκομείο με συσπασεις έγινε εισαγωγή και θα προσπαθήσουμε να τις σταματήσουμε η ιστορία επαναλαμβάνεται χαχαχα ακριβώς ίδια μέρα σαν αύριο και στην κόρη μου εισαγωγή είχα κανει!!!!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Σου στέλνουμε την θετική μας ενέργεια! 

  • Μου αρέσει 2

LhJOp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κορίτσια είμαι στο νοσοκομείο με συσπασεις έγινε εισαγωγή και θα προσπαθήσουμε να τις σταματήσουμε η ιστορία επαναλαμβάνεται χαχαχα ακριβώς ίδια μέρα σαν αύριο και στην κόρη μου εισαγωγή είχα κανει!!!!

Εύχομαι ολόψυχα ότι καλύτερο για το μικρακι σας! Έφτασες όμως σε καλό σημείο. Και να σκάσει μύτη μια χαρά υγιεστατος θα είναι. 

Περιμένουμε νέα σας! 

Εμείς τελικά θα πάμε τη Δευτέρα για γέννα 

  • Μου αρέσει 9

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κορίτσια είμαι στο νοσοκομείο με συσπασεις έγινε εισαγωγή και θα προσπαθήσουμε να τις σταματήσουμε η ιστορία επαναλαμβάνεται χαχαχα ακριβώς ίδια μέρα σαν αύριο και στην κόρη μου εισαγωγή είχα κανει!!!!

Κορίτσι μου σου στελνω την αγάπη μου και όλη μου τη θετική ενέργεια να πάνε όλα καλά!! Ο θεός μαζί σας! 

  • Μου αρέσει 1

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 18/5/2021 at 11:51 ΜΜ, Μαρία1430 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες. Έχω ζοριστεί πολύ τον τελευταίο καιρό με τη δουλειά και την εγκυμοσύνη και ο μικρός μου εδώ και μια εβδομάδα έχει αλλάξει συμπεριφορά και συνήθειες. Όλοι μου λένε έλα μωρέ πως κάνεις έτσι λίγες μέρες είναι. Αυτό μου δημιουργεί μεγαλύτερη ένταση. Μετά λένε μην μπεις νωρίτερα για γέννα άντεξε γτ μπορεί να έχει θέμα, οπότε μου δημιουργούν και τύψεις. Ο άντρας μου δουλεύει αυτή την περίοδο ατελείωτες ώρες οπότε όσο και να θέλει δεν μπορεί να είναι αρκετά κοντά μου και να με στηρίξει. Αυτά σε γενικές γραμμές 

Απλά επειδή είσαι ζορισμένη κι σωματικά και ορμονικα μπορεί να δίνεις λίγο περισσότερο σημασία σε γεγονότα που πιθανόν δε θα τα μετρούσες σε άλλη περίπτωση. Όπως είπε και μια κοπέλα, όπου έχεις το θάρρος απαντα. Είναι κρίμα τώρα τις τελευταίες μέρες να χαλιέσαι βρε κορίτσι :x ο, τι θέλεις είμαστε εδώ να σε ακούμε!!!

Περιμένουμε τα "Δευτεριάτικα" νέα λοιπόν!!!! 

14 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κορίτσια είμαι στο νοσοκομείο με συσπασεις έγινε εισαγωγή και θα προσπαθήσουμε να τις σταματήσουμε η ιστορία επαναλαμβάνεται χαχαχα ακριβώς ίδια μέρα σαν αύριο και στην κόρη μου εισαγωγή είχα κανει!!!!

Όλα καλά κορίτσι, πλέον είσαι στην τελική ευθεία οπότε δε νομίζω να είναι ανησυχητικό να σάς έρθει από τώρα το μωράκι σας!!! Με το καλο εύχομαι περιμένουμε νέα σου!!! 

 

Παιδιά κι εγώ σήμερα ξύπνησα με πόνους χαμηλά αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα. Είμαι στην 34η εβδομάδα, 34ε1η συγκεκριμένα. Κι έχω ένα σωρό πράγματα να ετοιμάσω.. Μόλις περάσουν οι πόνοι θα ετοιμάσω βαλίτσες (δικές μου και των παιδιών) γιατί ενδεχομένως να φύγουν να πάνε στην πεθερά μου. 

Όσες έχουν παιδάκια που πανε σχολείο τα πάνε; εμένα ο δικός μου πάει παιδικο σταθμο και τον πηγαίνω με το σκεπτικό ότι τώρα δεν έχει ιώσεις αυτό το διάστημα. Ακόμη δεν έχω ρωτήσει τον παιδίατρο βέβαια, το ξέχασα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πήγαινει Χρύσα αλλά έχει και αντισώματα και έχω κι εγώ. Μόλις βγει το εμβόλιο θα του το κάνω. Κοντευουμε κορίτσια, το ωραία!μου αρέσουν αυτοί οι αρχικοι/απαλοί πόνοι, σαν να μου στέλνει το σώμα μου μηνύματα να προετοιμαστω:wub:

Φραουλίτσα πήρα τη Μπουζάκη και δεν μπορεί είναι λέει τελευταία στιγμή και έχει πολλούς τοκετούς. Πώς την πάτησα έτσι ρε γαμωτο? Σαν το ποντίκι στη φάκα πιάστηκα!όλα για τα φράγκα! Και η κλινική διαφημίζει στο site της πόσο πολύ στηρίζει την επιλογή της γυναίκας για vbac. Η άλλη μου είπε ότι έγινε ένα μια φορά κατά λαθος, που πήγε με διαστολή 10 η έγκυος..

Βαρέθηκα ρε γαμωτο τι άλλο θα γίνει πια σε αυτήν την εγκυμοσύνη? Γιατί δεν μπορώ να ηρεμήσω και να προετοιμαστώ και πετάγονται συνέχεια μ@λ@κιες μπροστά μου? Η ψυχολογία μου είναι χάλια , στα τάρταρα. Οπότε μένω μόνη μου κλαίω. 

Μαρια θα σου πω κάτι που μου έγραψαν στο parents και με βοήθησε πολύ: εσύ είσαι η έγκυος, εσύ τραβάς το ζόρι και θα το  τραβήξεις. Κάνε τις επιλογές που είναι καλύτερες για εσένα και μην ακούς τη γνώμη του καθενός. Το ζητούμενο είναι να νιώθεις καλά. Να είσαι καλά. Με το καλό η γέννα !!!:wub:

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jellyfishch said:

Εμένα πήγαινει Χρύσα αλλά έχει και αντισώματα και έχω κι εγώ. Μόλις βγει το εμβόλιο θα του το κάνω. Κοντευουμε κορίτσια, το ωραία!μου αρέσουν αυτοί οι αρχικοι/απαλοί πόνοι, σαν να μου στέλνει το σώμα μου μηνύματα να προετοιμαστω:wub:

Φραουλίτσα πήρα τη Μπουζάκη και δεν μπορεί είναι λέει τελευταία στιγμή και έχει πολλούς τοκετούς. Πώς την πάτησα έτσι ρε γαμωτο? Σαν το ποντίκι στη φάκα πιάστηκα!όλα για τα φράγκα! Και η κλινική διαφημίζει στο site της πόσο πολύ στηρίζει την επιλογή της γυναίκας για vbac. Η άλλη μου είπε ότι έγινε ένα μια φορά κατά λαθος, που πήγε με διαστολή 10 η έγκυος..

Βαρέθηκα ρε γαμωτο τι άλλο θα γίνει πια σε αυτήν την εγκυμοσύνη? Γιατί δεν μπορώ να ηρεμήσω και να προετοιμαστώ και πετάγονται συνέχεια μ@λ@κιες μπροστά μου? Η ψυχολογία μου είναι χάλια , στα τάρταρα. Οπότε μένω μόνη μου κλαίω. 

Μαρια θα σου πω κάτι που μου έγραψαν στο parents και με βοήθησε πολύ: εσύ είσαι η έγκυος, εσύ τραβάς το ζόρι και θα το  τραβήξεις. Κάνε τις επιλογές που είναι καλύτερες για εσένα και μην ακούς τη γνώμη του καθενός. Το ζητούμενο είναι να νιώθεις καλά. Να είσαι καλά. Με το καλό η γέννα !!!:wub:

Κορίτσι μου προσπάθησε να είναι ψυχραιμη όσο μπορείς!!!! Σε ποιον γυναικολόγο ήσουν στην Καβάλα??? Εχω ακουσει για παπαδοπουλο ότι κάνει vbac αλλά δεν ξέρω παραπάνω. 

@ΒαλεντιναΧ μου ευχομαι τα καλυτερα!!! Ο, τι είναι καλυτερο για εσένα και το μωράκι αυτό να γίνει!!! Όλα θα πάνε καλά! 

Κορίτσια και εγώ χθες τρόμαξα! Ξυπνησα και τα μπουτια μου ήταν μουσκεμα!!! Το εσώρουχο επίσης. Λέω παει έσπασαν τα νερά. Όμως στην τουαλέτα είδα ότι τον εσώρουχο ήταν βρεγμενο μόνο πανω πανω κάτω από την κοιλιά. Στο σημείο του Κόλπου ηταν θεοστεγνό. Άρα ήταν μάλλον ιδρώτας! 

  • Μου αρέσει 2

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, jellyfishch είπε:

Εμένα πήγαινει Χρύσα αλλά έχει και αντισώματα και έχω κι εγώ. Μόλις βγει το εμβόλιο θα του το κάνω. Κοντευουμε κορίτσια, το ωραία!μου αρέσουν αυτοί οι αρχικοι/απαλοί πόνοι, σαν να μου στέλνει το σώμα μου μηνύματα να προετοιμαστω:wub:

Φραουλίτσα πήρα τη Μπουζάκη και δεν μπορεί είναι λέει τελευταία στιγμή και έχει πολλούς τοκετούς. Πώς την πάτησα έτσι ρε γαμωτο? Σαν το ποντίκι στη φάκα πιάστηκα!όλα για τα φράγκα! Και η κλινική διαφημίζει στο site της πόσο πολύ στηρίζει την επιλογή της γυναίκας για vbac. Η άλλη μου είπε ότι έγινε ένα μια φορά κατά λαθος, που πήγε με διαστολή 10 η έγκυος..

Βαρέθηκα ρε γαμωτο τι άλλο θα γίνει πια σε αυτήν την εγκυμοσύνη? Γιατί δεν μπορώ να ηρεμήσω και να προετοιμαστώ και πετάγονται συνέχεια μ@λ@κιες μπροστά μου? Η ψυχολογία μου είναι χάλια , στα τάρταρα. Οπότε μένω μόνη μου κλαίω. 

Μαρια θα σου πω κάτι που μου έγραψαν στο parents και με βοήθησε πολύ: εσύ είσαι η έγκυος, εσύ τραβάς το ζόρι και θα το  τραβήξεις. Κάνε τις επιλογές που είναι καλύτερες για εσένα και μην ακούς τη γνώμη του καθενός. Το ζητούμενο είναι να νιώθεις καλά. Να είσαι καλά. Με το καλό η γέννα !!!:wub:

Μην απελπίζεσαι. Σου έχουν τύχει όντως πολλά αλλά είμαστε κοντά στο τέλος. Η Μπουζάκη δεν μπορεί να σου προτείνει κάποιον; Εδω είχα διαβάσει για μια που ενω ήταν να γεννήσει σε μαιευτήριο, είχε ξεκινήσει ο τοκετος, έφυγε και πήγε σε άλλο με άλλο γιατρό, αλλά στην Αθήνα. Αν δεν γίνεται κάτι άλλο, μην κλαις, το προσπάθησες με όλες σου τις δυνάμεις. Ότι περνούσε απο το χέρι σου το έκανες, δεν είσαι και Θεος. Να είστε καλά και που ξέρεις μπορεί να γεννήσεις και με τον γιατρό σου φυσιολογικά.  Σου είπε ότι δεν σε αφήνει πανω απο 38η;


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όχι μέχρι την 40η ίσως και λίγο παραπάνω. Πρέπει να ηρεμήσω και να αποδεχτώ τα γεγονότα. Δε γίνεται αλλιώς. Θα πάρω και Καναδυο άλλους γιατρούς αλλά δε νομίζω.σε ευχαριστώ.

Πώς πας? Έχεις καθόλου συσπάσεις? Κάνεις ασκησουλες?


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...