Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

On 20/5/2021 at 12:57 ΜΜ, jellyfishch είπε:

Εμένα πήγαινει Χρύσα αλλά έχει και αντισώματα και έχω κι εγώ. Μόλις βγει το εμβόλιο θα του το κάνω. Κοντευουμε κορίτσια, το ωραία!μου αρέσουν αυτοί οι αρχικοι/απαλοί πόνοι, σαν να μου στέλνει το σώμα μου μηνύματα να προετοιμαστω:wub:

Φραουλίτσα πήρα τη Μπουζάκη και δεν μπορεί είναι λέει τελευταία στιγμή και έχει πολλούς τοκετούς. Πώς την πάτησα έτσι ρε γαμωτο? Σαν το ποντίκι στη φάκα πιάστηκα!όλα για τα φράγκα! Και η κλινική διαφημίζει στο site της πόσο πολύ στηρίζει την επιλογή της γυναίκας για vbac. Η άλλη μου είπε ότι έγινε ένα μια φορά κατά λαθος, που πήγε με διαστολή 10 η έγκυος..

Βαρέθηκα ρε γαμωτο τι άλλο θα γίνει πια σε αυτήν την εγκυμοσύνη? Γιατί δεν μπορώ να ηρεμήσω και να προετοιμαστώ και πετάγονται συνέχεια μ@λ@κιες μπροστά μου? Η ψυχολογία μου είναι χάλια , στα τάρταρα. Οπότε μένω μόνη μου κλαίω. 

Μαρια θα σου πω κάτι που μου έγραψαν στο parents και με βοήθησε πολύ: εσύ είσαι η έγκυος, εσύ τραβάς το ζόρι και θα το  τραβήξεις. Κάνε τις επιλογές που είναι καλύτερες για εσένα και μην ακούς τη γνώμη του καθενός. Το ζητούμενο είναι να νιώθεις καλά. Να είσαι καλά. Με το καλό η γέννα !!!:wub:

Στο σχόλιό σου για τη Μαρία συμφωνώ 100%. Τώρα για το vbac, αν πας δηλαδή μέχρι τέλους με πόνους κλπ δεν παίζει να γεννήσεις φυσιολογικά; με άλλους γιατρούς τελικά πρόλαβες να μιλήσεις; 

On 20/5/2021 at 4:20 ΜΜ, Φώφη1990 είπε:

Είναι επιθυμητό να κατέβει η κοιλιά πριν μπουμε στον μήνα μας??? Εγώ ακόμα δεν κάνω τίποτα από ασκήσεις για να κατέβει. Φοβάμαι. Περιμένω να μπω στον μήνα μου και μετά!!! 

Λοιπόν και κάτι να γελάσετε! Χθες πηγα στην γιαγιά μου!! Δεν με είχε δει η καημένη με κοιλιά και το περιμενε πως και πως. Μου λέει.

-Εχω να σου πω κάτι πολυ καλο!!! 

- για πες γιαγιά. 

- εγώ κορίτσι μου τον θείο σου τον γέννησα στο κρεβάτι του σπίτιου και τον μπαμπά σου πισω απο την πόρτα του σπιτιού. Με το που έσπασαν τα νερά δεν προλαβα ουτε στο νοσοκομείο να πάω. Και τους δυο τους γέννησα 20 μέρες πιο νωρίς! Να δεις και εσυ τέτοιο γονίδιο και γεννά θα έχεις. 

Όπως καταλαβαίνετε Τρομοκρατηθηκα!!!! Λέω για καλο μου τα λες βρε γιαγιά??? Να μην προλαβω να κουνηθώ και να γεννήσω 1 μήνα πριν?????? Η καημένη μου το είπε για να μου πει ότι αν πήρα από αυτήν θα εχω ευκολη γεννα αλλά δεν σας κρυβω ότι αγχωθηκα! :D

Αν δεν κατέβει σημαίνει ότι είναι ακόμα ψηλά, αλλά δεν είναι κάτι κακό αυτό....

On 20/5/2021 at 7:28 ΜΜ, Eva1986 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι. 

Όταν είναι να πάτε τουαλέτα κ αργήσετε λίγο να σηκωθείτε νιώθετε πόνο στην κοιλιά ;λίγο να αργήσω πονάω. 

Ξεκάθαρα....χαχαχαχα 

22 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

Κάτι ακόμα.  Το ποια εβδομαδα είστε το μετράτε σύμφωνα με την αυχενική η την τελευταία περίοδο;

Απο την τελευταία περίοδο μετράω εγώ...

20 ώρες πρίν, julia1 είπε:

καλησπέρα κορίτσια.

Σας διαβάζω από την αρχή αλλά δεν μπορούσα να κάνω εγγραφή παρόλο που έχω στείλει πολλά email στην σελίδα..

είμαι και εγώ μανούλα Ιουνίου με πιθανή ημερομηνία  21/6 αλλά λόγο καισαρική μέχρι της 10 το πολύ θα το πάμε.. είμαι 35.4 σήμερα

η αλήθεια είναι ότι έχω ξεσκίστει και εγώ στο να κάνω δουλειές αυτήν την εβδομάδα αύριο πιστεύω να τα τελειώσω όλα και να τ κάνω πάνω πάνω άλλη μια πριν πάω να γεννήσω..

νιώθω πως έχω συσπάσεις αλλά δεν ειμαι σίγουρη στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα..Κυριακή ξεκινάω καρδιοτοκογραφο. 

Πονάνε πάρα πολύ οι πατούσες μου εδώ και αρκετές μέρες και έχουν πρηστει τα πόδια μου αρκετά δεν μου κάνουν τα παπούτσια μου..δεν την έχω ενημερώσει την γιατρό μου γιατί είπα μήπως είναι από την κούραση που έχω αυτές της μέρες αλλά ρε κορίτσια με το ζόρι περπατάω.

κορίτσια εσείς που γεννησατε να σας ζήσουν γερά και δυνατά να είναι τα μωράκια σας..

Καλώς ήρθες στην ομάδα μας!!! Θα σε προσθέσω στο πινακακι μας, αν θες πες μου φύλο μωρού αν το έχετε μάθει και νοσοκομείο που θα γεννήσεις :-)

11 ώρες πρίν, BILLE είπε:

Κορίτσια καλήμερα!Εγώ χθες είχα τρεχάματα κ σήμερα έχω φρικάρει!έκανα κορτιζόνη προχθές. Το βράδυ είχα ταχυκαρδίες, αυπνία από τη 1-5 το πρωί και πολύ κνησμό. Χθες σηκώθηκα να πάω στο νοσοκομείο κ κάνω και τη 2η είδα ότι ήμουν κατακόκκινη σε πρόσωπο, στέρνο και  αισθανόμουν ότι καιγόμουν. Μέχρι να φτάσω στο νοσοκομείο είχα κοκκινήσει κ στην κοιλιά. Εν ολίγοις έκανα αλλεργία στην κορτιζόνη (δεν είχα ποτέ μου αλλεργία-είχα ξανακάνει ένεση πιο παλιά χωρίς κανένα θέμα). Μου  έκαναν καρδιοτοκογράφημα κ είχα λίγη ταχυκαρδία ο μπεμπάκος αλλά σε λογικά πλαίσια. Μου ξαναέκαναν κορτΙζόνη, μετά χορήγησαν ενδοφλέβια φενιστίλ έφυγα για το σπίτι. Το απόγευμα είχα πάλι υψηλούς πάλμους αλλά μετά ηρέμησα. Και το βράδυ πάλι αυπνία αλλά χωρίς φαγούρα. Σήμερα ξύπνησα κ είμαι λίγο κόκκινη αλλά μου κόλλησε το εξής. Αν έκανα αλλεργία στην κορτιζόνη εγώ, μήπως η αλλεργία μου επηρέασε τον μπέμπη;Έχω φρικάρει totally όμως!

Έλα ρε φίλη τι ήταν αυτό τωρα;;;;περαστικά σου......

8 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κορίτσια από ότι φαίνεται false alarm οι συσπάσεις αραίωσαν όχι πολύ αλλά δεν είναι τακτικές και μου είπαν ότι η διαστολή εφόσον δεν προχώρησε δύο μέρες με τόσες συσπασεις πάει να πει ότι είναι διαστολή πολυτοκου και μπορεί να πάρει και εβδομάδες πριν εξελιχθεί.... παρόλαυτα θα έρχομαι 1-2,φορές την εβδομάδα να με κοιτάνε και αν γίνει κάτι(τακτικές συσπάσεις,σπάσιμο νερών ή αίμα) είναι 1ωρα δρόμος μου είπαν προλαβαίνω να έρθω

Εν ολίγοις πήρα εξιτήριο πάω σπίτι....και θα με δουν Πέμπτη καλώς εχόντων των πραγμάτων

μου κάνανε ντομπλερ για να βεβαιωθούν ότι δεν ζοριζεται το μωρό ότι έχει αμνιακα και ο πλακούντας δεν έχει γεράσει και όλα καλά έφτασε τα 2.5 κιλά ο μικρος

Δεν πειράζει καλύτερα να πάρει λίγες μέρες παραπάνω. Όλα καλά :-):-)

5 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Με το καλό το μωράκι σου κορίτσι μου!! ❤

Τέλεια νέα κοριτσάκι μου !! Και μεγαλωσε πολύ ο μπέμπης σας!! 

Λοιπόν κορίτσια ακούστε να πάθετε σοκ! σήμερα πήγα στο γιατρό στο δημόσιο που θα γεννησω κ μου είπε να μην περπατάω πολύ οκ μία μικρή βόλτα είναι εντάξει, κ να μην έχω επαφες "εννοειται" γιατί "απαγορεύεται" στο τρίτο τρίμηνο!! Ας ήταν τουλάχιστον ειλικρινής να μου πει ότι με προορίζει για καισαρική όπως ειχα υποψιαστεί  από την αρχή (γιατί οι περισσότερες με καισαρική γεννάνε στο νοσοκομειο) που μου τα μασουσε και όχι να μου  λεει μπαρούφες!! Δεν είναι ότι έχω κάποιο θέμα στην εγκυμοσύνη μέχρι τώρα για να μου πει κάτι για επαφές πχ χαμηλό τράχηλο η οτιδήποτε άλλο, και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να το πει αυτό!! Μου είπε απο τη μια ότι συνήθως οι πρωτοτοκες όπως εγώ τον παίρνουν όλο το μήνα τους, και μέχρι τουλάχιστον την 38η εβδομάδα δεν έχουμε λόγο να "προκαλεσουμε" τοκετό και ότι με τις επαφές υπάρχει περίπτωση να κάνει συσπάσεις η μήτρα με το σπέρμα η με τον οργασμό ή με κολπική εξέταση (που ευτυχώς δεν μου έχει κανει), και από την άλλη μου είπε ότι απ τη στιγμη που έχω ήδη μπει στο μήνα μου το παιδί δεν έχει κίνδυνο ακόμα κ τώρα να γεννηθεί, γιατί έχουν αναπτυχθεί τα πνευμονία του είναι οκ στα κιλά κλπ! Δηλαδή απ τη μία λέει ότι κ σήμερα που λέει ο λόγος να μου σπάσουν τα νερά θα είναι  όλα οκ αλλά απ την άλλη να μην επιδιώξω κιολας να βοηθήσω την κατάσταση με περπάτημα ασκήσεις επαφές κλπ!  Το χειρότερο ήταν ότι για να με τρομοκρατησει για τις επαφές μου είπε ότι μπορεί το σπέρμα να δημιουργήσει πρόβλημα στα μάτια του παιδιού!!! Το έχει ξανακούσει καμία αυτό; θα μας τρελάνουν βρε παιδιά!! Κ πιστεύω ότι όλα αυτά απλά γίνονται για να μην τον βγάλω εκτός προγράμματος με μια ξαφνική γέννα !!! Δε ξέρω αυτή την αίσθηση μου δίνει όλο αυτό! Μήπως είμαι πολύ αρνητικά προκατειλημμενη;;

Δεν καταλαβαίνω γιατί στα είπε αυτά. Για το περπάτημα κι εγώ δε συμφωνώ 100%, δηλαδή αν δεν το έκανες τόσο καιρό μη ζοριστεις τώρα γιατί μπορεί να μην έχει τόσο καλό αποτέλεσμα. Αλλά οι επαφές ενδείκνυνται εννοείται. Μαλακώνει ο τράχηλος, έχεις συσπάσεις και βοηθά λένε  

1 ώρα πρίν, Φώφη1990 είπε:

Έτσι σας θέλω! Αισιοδοξία και όλα θα πάνε καλά... 

Κορίτσια μου εσείς που είστε πιο προχωρημένες έχετε καθόλου πονακια περιοδου?? Από χθες έχω πονακια. Δεν συνοδεύονται από συσπάσεις και ουτε έχουν ρυθμό. Είναι Συνεχομενος πονος όπως όταν έχουμε περίοδο.

Εγώ που είμαι ίσα με εσένα είχα αυτές τις μέρες πονακια

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, λιλιτο είπε:

@ΒαλεντιναΧ είδες όλα καλά θα πάνε.και είναι και ήδη πολύ καλά στα κιλά..να δεις ότι στο τέλος θα παρακαλας να βγει και θα κάνει το δύσκολο.χαχαχ

Χαχαχχα λες ε??? Μωρέ ας βγει αφού μπω στον 9ο όποτε θέλει.....

Αν και να σας πω την αλήθεια τώρα χωρίς το ράμμα αισθάνομαι κάπως ανασφαλής γμτ.....νομίζω δεν κρατάει τίποτα τώρα

πρίν από 39 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Δεν πειράζει καλύτερα να πάρει λίγες μέρες παραπάνω. Όλα καλά :-):-)

Ναι κορίτσι μου περισσότερες μέρες μέσα σημαίνει λιγότερες στην θερμό!!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΧρυσαΜ είπε:



κοριτσάκι περιμένουμε και θα γεννήσω στο γενικό  νοσοκομειο Κιλκίς.

ευτυχώς τελείωσα με τις δουλειές μου και τώρα θα είμαι πιο χαλαρή..

@ΒαλεντιναΧ άντε ωραία καλύτερα να είσαι σπίτι σου θα έχεις και την ηρεμία σου στο σπίτι.

@BILLE περαστικά όλα καλά να πάνε με την αλλεργία σου.

κορίτσια εμένα η μπέμπα είναι πολύ κινητική είτε κοιμάμαι είτε περπατάω ότι και να κάνω τώρα που είναι και πιο μεγάλη πονάει πολύ ειδικά στο δεξί μου πλευρό και γύρω από τον ομφαλό εκεί  κλωτσάει συνέχεια Αφού περπατάω και σταματάω στο δρόμο χαϊδεύω την κοιλιά για να αλλάξει σημείο γιατί πονάω..

@Evouska @jellyfishch @Φραουλίτσα* Ευχαριστώ πολύ και εσείς με το καλό

με το καλό να έρθουν όλα τα μωράκια και να είναι γερά 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6, Β επιπέδου 28/1κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, doppler 9/4, κοριτσάκι, Μητέρα

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11, β επιπέδου 26/1, αγοράκι, Ιασώ 

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11, β επιπέδου 4/2, αγοράκι 

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, Β επιπέδου 26/1, twins boy and girl, Ιασώ, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 11/5/2021!!!

@HopeMe ΠΗΤ 9/6, Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 17/5/2021!!!

@julia1 ΠΗΤ 10/6, κοριτσάκι, γενικό νοσοκομείο Κιλκίς 

 

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 4/2, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, Β επιπέδου 1/2, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, doppler 14/4, κοριτσάκι

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, β επιπέδου 10/2, κοριτσάκι

@Eleni Kost11 ΠΗΤ 14/6, αγοράκινοσοκομείο Λάρισας 

@matinab1980 Αυχενική 4/12, αγοράκιΑρεταίειο νοσοκομείο 

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6, κοριτσάκι, Γαία 

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, Β επιπέδου 5/2,αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6, Β επιπέδου 5/2, doppler 14/4, κοριτσάκι 

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκι, μητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6,Β Επιπέδου 17/2 κοριτσάκιΝοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Zaxaroula_p ΠΗΤ28/6, κοριτσάκι, Γαία

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, β επιπέδου 22/2, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12, β επιπέδου 22/2,αγοράκι μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2,αγοράκι, Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

 @Κική_ ΠΗΤ 3/7, doppler 8/5, κοριτσάκι

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκιΙασώ

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, julia1 είπε:

κοριτσάκι περιμένουμε και θα γεννήσω στο γενικό  νοσοκομειο Κιλκίς.

ευτυχώς τελείωσα με τις δουλειές μου και τώρα θα είμαι πιο χαλαρή..

@ΒαλεντιναΧ άντε ωραία καλύτερα να είσαι σπίτι σου θα έχεις και την ηρεμία σου στο σπίτι.

@BILLE περαστικά όλα καλά να πάνε με την αλλεργία σου.

κορίτσια εμένα η μπέμπα είναι πολύ κινητική είτε κοιμάμαι είτε περπατάω ότι και να κάνω τώρα που είναι και πιο μεγάλη πονάει πολύ ειδικά στο δεξί μου πλευρό και γύρω από τον ομφαλό εκεί  κλωτσάει συνέχεια Αφού περπατάω και σταματάω στο δρόμο χαϊδεύω την κοιλιά για να αλλάξει σημείο γιατί πονάω..

@Evouska @jellyfishch @Φραουλίτσα* Ευχαριστώ πολύ και εσείς με το καλό

με το καλό να έρθουν όλα τα μωράκια και να είναι γερά 

Εμένα εχει γίνει πιο ήσυχη θα έλεγα. Περνάει φάσεις που γίνεται χαμός και άλλες που είναι πιο ήσυχη, αλλά πλέον που ο χώρος έχει μειωθεί, οι κλωτσιές πονάνε αρκετά. 

Αχ βρε κοριτσια σήμερα δεν εχω κοιμηθεί πολύ και έχω τα νεύρα μου, είμαι κουρασμένη.... Δυο εβδομάδες έμειναν και μου φαίνονται οι μέρες  βδομάδες.... Πολυ γκρινιάρα είμαι ε; Γίνονται και διάφορα απο τους γύρω μου και εκνευρίζομαι. 

  • Μου αρέσει 6

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , Φραουλίτσα* είπε:

Εμένα εχει γίνει πιο ήσυχη θα έλεγα. Περνάει φάσεις που γίνεται χαμός και άλλες που είναι πιο ήσυχη, αλλά πλέον που ο χώρος έχει μειωθεί, οι κλωτσιές πονάνε αρκετά. 

Αχ βρε κοριτσια σήμερα δεν εχω κοιμηθεί πολύ και έχω τα νεύρα μου, είμαι κουρασμένη.... Δυο εβδομάδες έμειναν και μου φαίνονται οι μέρες  βδομάδες.... Πολυ γκρινιάρα είμαι ε; Γίνονται και διάφορα απο τους γύρω μου και εκνευρίζομαι. 

Δεν είσαι η μόνη φραουλιτσα μου κ εγώ έτσι είμαι! Όλα με ενοχλούν δε ξέρω τι έχω!! Και κοιμάμαι κιολας οπότε φαντάζομαι πως είσαι εσύ! Εν τω μεταξύ η μπεμπα δίνει πόνο! Χθες το βράδυ ήταν σαν εξωγήινη η κοιλιά μου είχα τρομάξει!!

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Εμένα εχει γίνει πιο ήσυχη θα έλεγα. Περνάει φάσεις που γίνεται χαμός και άλλες που είναι πιο ήσυχη, αλλά πλέον που ο χώρος έχει μειωθεί, οι κλωτσιές πονάνε αρκετά. 

Αχ βρε κοριτσια σήμερα δεν εχω κοιμηθεί πολύ και έχω τα νεύρα μου, είμαι κουρασμένη.... Δυο εβδομάδες έμειναν και μου φαίνονται οι μέρες  βδομάδες.... Πολυ γκρινιάρα είμαι ε; Γίνονται και διάφορα απο τους γύρω μου και εκνευρίζομαι. 

Νιώθω ακριβώς το ίδιο που περιγράφεις. Αϋπνία, νεύρα, κούραση, μου φαίνονται ατελείωτες οι μέρες, οι ώρες...

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

LhJOp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Εμένα εχει γίνει πιο ήσυχη θα έλεγα. Περνάει φάσεις που γίνεται χαμός και άλλες που είναι πιο ήσυχη, αλλά πλέον που ο χώρος έχει μειωθεί, οι κλωτσιές πονάνε αρκετά. 

Αχ βρε κοριτσια σήμερα δεν εχω κοιμηθεί πολύ και έχω τα νεύρα μου, είμαι κουρασμένη.... Δυο εβδομάδες έμειναν και μου φαίνονται οι μέρες  βδομάδες.... Πολυ γκρινιάρα είμαι ε; Γίνονται και διάφορα απο τους γύρω μου και εκνευρίζομαι. 

μια απ τα ίδια βλέπω σχεδόν όλες..

και εμένα τα πάντα με ενοχλούν άσε..

τώρα και με τις ζεστές δεν βρίσκω τι να φορέσω όλο τα ίδια και τα ίδια φοβάμαι να πηγαίνω και σε καφετέριες η για ένα φαγητό μόνο στην παιδική χαρά με την μεγάλη μου αλλά ρε κορίτσια μου έχει λείψει να ντυθώ να βαφτω να μην φοράω αυτή την μάσκα και να πάω μια βόλτα κάπου για ένα φαγητό.

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Αχχχχχ πως σας νιώθω. Εδώ και καιρό αισθάνομαι κουρασμενη, δεν κοιμάμαι καλά κτλ. 

Σήμερα όμως ξύπνησα σχετικά καλά, έφυγε ο μικρός μου με την κουνιάδα μου για το νησί, πήγα έκανα τον προεγχειρητικο έλεγχο και πριν λίγο γύρισα από κομμωτήριο και νύχια. Σε ένα σπίτι που είμαι μόνη και απολαμβάνω καναπέ. Αύριο έρχεται ο καλός μου και ελπίζω να έχω ξεκουραστεί κάπως για να την παλέψω μετά την γέννα 

  • Μου αρέσει 9

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Εμένα εχει γίνει πιο ήσυχη θα έλεγα. Περνάει φάσεις που γίνεται χαμός και άλλες που είναι πιο ήσυχη, αλλά πλέον που ο χώρος έχει μειωθεί, οι κλωτσιές πονάνε αρκετά. 

Αχ βρε κοριτσια σήμερα δεν εχω κοιμηθεί πολύ και έχω τα νεύρα μου, είμαι κουρασμένη.... Δυο εβδομάδες έμειναν και μου φαίνονται οι μέρες  βδομάδες.... Πολυ γκρινιάρα είμαι ε; Γίνονται και διάφορα απο τους γύρω μου και εκνευρίζομαι. 

Δε νομίζω ότι είσαι γκρινιάρα, κουβαλάς από το πρωί μέχρι το βράδυ 4 κιλά τουλάχιστον στην κοιλιά σου, έχει μειωθεί η αντοχή σου, κουράζεσαι με το παραμικρό, δε γίνεται λοιπόν να δείξεις την ίδια ανοχή σε όλα! Άνθρωπος είσαι. Κι ειδικά αυτό το "οι ορμόνες της εγκυμοσύνης σε έχουν κάνει γκρινιάρα" όταν το ακούω θέλω να σκοτώσω τον πομπό να τον πιάσω να τού πω "βρε ΠΑΠΑΡΑ, ξέρεις τι περνάω κάθε μέρα για να πεις ότι φταίνε οι ορμόνες;" 

1 ώρα πρίν, julia1 είπε:

μια απ τα ίδια βλέπω σχεδόν όλες..

και εμένα τα πάντα με ενοχλούν άσε..

τώρα και με τις ζεστές δεν βρίσκω τι να φορέσω όλο τα ίδια και τα ίδια φοβάμαι να πηγαίνω και σε καφετέριες η για ένα φαγητό μόνο στην παιδική χαρά με την μεγάλη μου αλλά ρε κορίτσια μου έχει λείψει να ντυθώ να βαφτω να μην φοράω αυτή την μάσκα και να πάω μια βόλτα κάπου για ένα φαγητό.

 

Καλά εγώ έχω ξεχάσει τι θα πει έξοδος. Βάζω σα δικαιολογία πότε το διάβασμα πότε τα παιδιά, τι να πω; ότι δεν έχω ρούχα να μού κάνουν; το άλλο σου το παιδάκι πόσο είναι;; 

πρίν από 42 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Αχχχχχ πως σας νιώθω. Εδώ και καιρό αισθάνομαι κουρασμενη, δεν κοιμάμαι καλά κτλ. 

Σήμερα όμως ξύπνησα σχετικά καλά, έφυγε ο μικρός μου με την κουνιάδα μου για το νησί, πήγα έκανα τον προεγχειρητικο έλεγχο και πριν λίγο γύρισα από κομμωτήριο και νύχια. Σε ένα σπίτι που είμαι μόνη και απολαμβάνω καναπέ. Αύριο έρχεται ο καλός μου και ελπίζω να έχω ξεκουραστεί κάπως για να την παλέψω μετά την γέννα 

Αχχχχχ πόσο σε ζηλεύω;!;! Θέλω να βάλω τα κλάματα και μόνο με την περιγραφή που έκανες..... Αχχχχ μπράβο να το ευχαριστηθεις σού αξίζει!! 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Δε νομίζω ότι είσαι γκρινιάρα, κουβαλάς από το πρωί μέχρι το βράδυ 4 κιλά τουλάχιστον στην κοιλιά σου, έχει μειωθεί η αντοχή σου, κουράζεσαι με το παραμικρό, δε γίνεται λοιπόν να δείξεις την ίδια ανοχή σε όλα! Άνθρωπος είσαι. Κι ειδικά αυτό το "οι ορμόνες της εγκυμοσύνης σε έχουν κάνει γκρινιάρα" όταν το ακούω θέλω να σκοτώσω τον πομπό να τον πιάσω να τού πω "βρε ΠΑΠΑΡΑ, ξέρεις τι περνάω κάθε μέρα για να πεις ότι φταίνε οι ορμόνες;" 

Καλά εγώ έχω ξεχάσει τι θα πει έξοδος. Βάζω σα δικαιολογία πότε το διάβασμα πότε τα παιδιά, τι να πω; ότι δεν έχω ρούχα να μού κάνουν; το άλλο σου το παιδάκι πόσο είναι;; 

Αχχχχχ πόσο σε ζηλεύω;!;! Θέλω να βάλω τα κλάματα και μόνο με την περιγραφή που έκανες..... Αχχχχ μπράβο να το ευχαριστηθεις σού αξίζει!! 

Δεν είσαι μόνη κ εμένα ελάχιστα ρούχα μου κάνουν κ εννοείται ότι δεν με πολυβολευουν κ αυτά, αφού όλα με ενοχλούν ειδικά με τη ζέστη! Απ την άλλη σκέφτομαι ότι είμαστε τυχερές που γενναμε Ιούνιο κ τουλάχιστον δεν θα φάμε όλη τη ζέστη του καλοκαιριού!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Δε νομίζω ότι είσαι γκρινιάρα, κουβαλάς από το πρωί μέχρι το βράδυ 4 κιλά τουλάχιστον στην κοιλιά σου, έχει μειωθεί η αντοχή σου, κουράζεσαι με το παραμικρό, δε γίνεται λοιπόν να δείξεις την ίδια ανοχή σε όλα! Άνθρωπος είσαι. Κι ειδικά αυτό το "οι ορμόνες της εγκυμοσύνης σε έχουν κάνει γκρινιάρα" όταν το ακούω θέλω να σκοτώσω τον πομπό να τον πιάσω να τού πω "βρε ΠΑΠΑΡΑ, ξέρεις τι περνάω κάθε μέρα για να πεις ότι φταίνε οι ορμόνες;" 

Καλά εγώ έχω ξεχάσει τι θα πει έξοδος. Βάζω σα δικαιολογία πότε το διάβασμα πότε τα παιδιά, τι να πω; ότι δεν έχω ρούχα να μού κάνουν; το άλλο σου το παιδάκι πόσο είναι;; 

Αχχχχχ πόσο σε ζηλεύω;!;! Θέλω να βάλω τα κλάματα και μόνο με την περιγραφή που έκανες..... Αχχχχ μπράβο να το ευχαριστηθεις σού αξίζει!! 

Αυτο με τον παπαρα μου άρεσε πολύ!! Εμένα δεν τολμάνε να μου πουν ότι φταίνε οι ορμόνες!!! Βλέπουν μάλλον το μάτι που γυαλίζει. Με κουράζει και ο άντρας μου ώρες ώρες έχω δυο παιδιά και δεν έχω αλλη υπομονή.....

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου! Τι κάνετε? Να σας κάνω μια ερώτηση λίγο άσχετη με την εγκυμοσύνη μας επειδή είμαι πολυ προβληματισμένη. 

Έχει περίπου 3 μέρες τώρα που κάθε φορά που μασάω κάτι ή ανοιγοκλείνω έντονα το στόμα μου, ποναει το φρυδι μου το αριστερό και γενικά το μέτωπο/κροταφος στην αριστερή μεριά. Πάνω στην κίνηση νιώθω πονο. 

Σας έτυχε ποτέ??? Εχω φοβηθεί να σας πω την αλήθεια αλλά ειλικρινά δεν ξέρω και σε ποιον να απευθύνθω! 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Φώφη1990 είπε:

Κορίτσια μου! Τι κάνετε? Να σας κάνω μια ερώτηση λίγο άσχετη με την εγκυμοσύνη μας επειδή είμαι πολυ προβληματισμένη. 

Έχει περίπου 3 μέρες τώρα που κάθε φορά που μασάω κάτι ή ανοιγοκλείνω έντονα το στόμα μου, ποναει το φρυδι μου το αριστερό και γενικά το μέτωπο/κροταφος στην αριστερή μεριά. Πάνω στην κίνηση νιώθω πονο. 

Σας έτυχε ποτέ??? Εχω φοβηθεί να σας πω την αλήθεια αλλά ειλικρινά δεν ξέρω και σε ποιον να απευθύνθω! 

Καλησπέρα!!!! Περίεργο σημείο για να πονάς. Οχι ανησυχητικό. Ρώτα τον γυναικολόγο σου καλύτερα. Μήπως είναι κανα νευρο; Σαν πιασιμο δηλαδή. Γέλασες ίσως δυνατα κάποια στιγμη;

  • Ευχαριστώ 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...