Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 27 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Να ανησυχήσεις εάν έχεις φριχτους πόνους,αν περάσουν κάποιες ώρες χωρίς να νιώσεις το μωρό,αν έχεις αίμα,αν έχεις πολλά υγρά σαν ούρα και αν κάνεις πολλές συσπάσεις.Το να σου "πέσει" το μωρό δεν γίνεται έτσι απλά.Αν σε κάνει να είσαι πιο ήρεμη,να τον πάρεις τηλ να σε καθησυχάσει 

      υγρά κιτρινωπά στο σερβιετακι εχω καιρό τώρα αλλά οκ με έχει δει! πόνους δεν εχω , το μωράκι το νιώθω όλη μέρα ! συσπάσεις -σφιξιματα εχω έτσι κ αλλιώς όποτε δεν μου κάνει εντυπωση! απλώς αυτό το βάρος μ κάνει εντυπωση , κάθε μέρα το χω! 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

@HopeMe πως πάτε με την μπέμπα; Όλα καλά; Οι κόρες σου έχουν τρελαθεί; Τώρα που το θυμήθηκα θέλω να σε ρωτήσω όταν βρεις χρόνο βέβαια, απο το δωμάτιο έμεινες ευχαριστημένη; Απλο μονοκλινο δεν ήταν; Για να έχω μια ιδέα!! Α!!!Και πόσα βράδια σε κράτησαν 3;

4 βράδυα έμεινα, την 5η μέρα πήρα εξιτήριο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κορίτσια εμένα αναφέρει στα δικαιολογητικά που θελουν πιστοποιητικό προσδιορισμού επιθέτου αυτό από που το περνούμε ξέρει καμία; μπορώ να το πάρω από το gov; το έψαξα αλλά δεν βγάζει κάτι 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , julia1 είπε:

κορίτσια εμένα αναφέρει στα δικαιολογητικά που θελουν πιστοποιητικό προσδιορισμού επιθέτου αυτό από που το περνούμε ξέρει καμία; μπορώ να το πάρω από το gov; το έψαξα αλλά δεν βγάζει κάτι 

Η ληξιαρχική πράξη γάμου αναγράφει πάνω το επίθετο τέκνων, οπότε λογικά θα είναι οκ αυτό! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Linaki.24 είπε:

Κορίτσια γέννησα! 2905 η μπουμπού μου!!!!! Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας!!

Καλημέρα!!! Να σου ζήσει κορίτσι μου και καλότυχη να ναι!!!! Και συ σιδερένια!!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Προσοχή ακολουθεί γκρίνια!! Βρε κορίτσια δεν ξέρω τι έχει γίνει, έχει βαρύνει και αλλο η μπέμπα; Είναι το έντερο; Το βράδυ η κοιλιά μου ήταν βαριά σαν τούβλο, με αποτέλεσμα να ποναω όταν αλλάζω πλευρό, και αν εμενα πολυ στο ιδιο πονούσα πολυ στο ισχυο. Δεν κοιμήθηκα καθόλου καλά. Εχω πετάξει και μια αιμορροΐδα που με πονά... Γενικά με ενοχλεί συνεχώς η κοιλιά.. Όλο δαν να σφιγγει σαν να βάρυνε δεν ξέρω... Παρακαλάω να έρθει η ώρα να γεννήσω αλήθεια. Με ενοχλεί τόσο η κοιλιά όσο μετα την καισαρική... (ωραία θα περάσω) Κουράστηκα μάλλον. Να σας ρωτήσω όσες κάνατε καισαρική, γιατί τα έχω ξεχάσει, σας σήκωσαν την ίδια μέρα; Και σας έβγαλαν μετα καθετήρα και μπορούσατε να σηκώνεστε; Για να ξέρω πόση βοήθεια θα χρειαστώ!!! Πως είστε οι υπόλοιπες; Με τα μωράκια μέσα στην κοιλιά και με τα μωράκια έξω; @Evouska πως πάει;


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

@Linaki.24να σάς ζήσει η μικρούλα σας!! Πώς είστε;;; τελικά σήμερα 5/6 ήρθε ή 4/6;

Ευχαριστούμεπολύπολύ!4/6! Είμαι καλά! Σηκώνομαι κιόλας!!!

8 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Καλημέρα!!! Να σου ζήσει κορίτσι μου και καλότυχη να ναι!!!! Και συ σιδερένια!!!

Ευχαριστώ πολύ πολύ!!!!❤❤❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Linaki.24 είπε:

Ευχαριστούμεπολύπολύ!4/6! Είμαι καλά! Σηκώνομαι κιόλας!!!

Ευχαριστώ πολύ πολύ!!!!❤❤❤

Τέλεια πολύ καλό αυτό!!!!!! 

1 ώρα πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Προσοχή ακολουθεί γκρίνια!! Βρε κορίτσια δεν ξέρω τι έχει γίνει, έχει βαρύνει και αλλο η μπέμπα; Είναι το έντερο; Το βράδυ η κοιλιά μου ήταν βαριά σαν τούβλο, με αποτέλεσμα να ποναω όταν αλλάζω πλευρό, και αν εμενα πολυ στο ιδιο πονούσα πολυ στο ισχυο. Δεν κοιμήθηκα καθόλου καλά. Εχω πετάξει και μια αιμορροΐδα που με πονά... Γενικά με ενοχλεί συνεχώς η κοιλιά.. Όλο δαν να σφιγγει σαν να βάρυνε δεν ξέρω... Παρακαλάω να έρθει η ώρα να γεννήσω αλήθεια. Με ενοχλεί τόσο η κοιλιά όσο μετα την καισαρική... (ωραία θα περάσω) Κουράστηκα μάλλον. Να σας ρωτήσω όσες κάνατε καισαρική, γιατί τα έχω ξεχάσει, σας σήκωσαν την ίδια μέρα; Και σας έβγαλαν μετα καθετήρα και μπορούσατε να σηκώνεστε; Για να ξέρω πόση βοήθεια θα χρειαστώ!!! Πως είστε οι υπόλοιπες; Με τα μωράκια μέσα στην κοιλιά και με τα μωράκια έξω; @Evouska πως πάει;

Εντάξει βρε αγάπη μου κοντεύεις, τι εννοείς γκρίνια; έχει κουραστεί το σώμα σου και σε ενοχλούν όλα δικαιολογημενα, δε σε χωράει ο τόπος. Λίγες μέρες μόνο υπομονή, απ' ο, τι βλέπω στο τικεράκι σου είσαι σχεδόν 40 εβδομάδες σωστά; 

Κάθε μέρα σκύβω, σκουπιζω, μαζεύω, σηκώνω βάρη, γενικά κάνω ο, τι δεν πρέπει ν κάνει μια έγκυος. Ατάκα του συζύγου, ότι τον κάνω να νιώθει μαλακας επειδή είχα σκοπό να πεταχτώ μέχρι το σούπερ μάρκετ να πάρω δύο πράγματα και δεν τού το ζήτησα. Δηλαδή τού λέω όλη μέρα κάθε μέρα που με βλέπεις να κάνω ο, τι κάνω κι εσύ δεν κάνεις τίποτα, δε σε κάνει να νιώθεις έτσι; όχι γιατί αν πάθεις κάτι, πχ άμα λιποθυμήσεις είμαι εδώ να σε πάω στο νοσοκομείο <_< χωράει να πω τίποτα άλλο; δε νομίζω. Απλά ανυπομονώ να μπω στο νοσοκομείο να γεννήσω για να μείνω λίγες μέρες μόνη της μου...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Τέλεια πολύ καλό αυτό!!!!!! 

Εντάξει βρε αγάπη μου κοντεύεις, τι εννοείς γκρίνια; έχει κουραστεί το σώμα σου και σε ενοχλούν όλα δικαιολογημενα, δε σε χωράει ο τόπος. Λίγες μέρες μόνο υπομονή, απ' ο, τι βλέπω στο τικεράκι σου είσαι σχεδόν 40 εβδομάδες σωστά; 

Κάθε μέρα σκύβω, σκουπιζω, μαζεύω, σηκώνω βάρη, γενικά κάνω ο, τι δεν πρέπει ν κάνει μια έγκυος. Ατάκα του συζύγου, ότι τον κάνω να νιώθει μαλακας επειδή είχα σκοπό να πεταχτώ μέχρι το σούπερ μάρκετ να πάρω δύο πράγματα και δεν τού το ζήτησα. Δηλαδή τού λέω όλη μέρα κάθε μέρα που με βλέπεις να κάνω ο, τι κάνω κι εσύ δεν κάνεις τίποτα, δε σε κάνει να νιώθεις έτσι; όχι γιατί αν πάθεις κάτι, πχ άμα λιποθυμήσεις είμαι εδώ να σε πάω στο νοσοκομείο <_< χωράει να πω τίποτα άλλο; δε νομίζω. Απλά ανυπομονώ να μπω στο νοσοκομείο να γεννήσω για να μείνω λίγες μέρες μόνη της μου...

Καλα μην στεναχωριεσαι και γω όλα μονη μου τα κάνω δεν έχω καθολου βοήθεια. Έρχεται αργά και είναι κουρασμένος. Και  λαική και σουπερ παω, χα χα!!! Μην στεναχωριέσαι κοπέλα μου εσυ να σαι καλά!!! Στο μαιευτήριο όντως θα ηρεμήσεις!!! Ο άντρας σου με τα δυο παιδιά πως θα την παλεψει; Θα σε παίρνει και θα κλαίει!!!

Όσο για την κοιλιά μου την Τρίτη κλείνω τις 40 αλλά όντως έχω σκάσει!! Και το μεσημέρι κοιμήθηκα καθιστή και μόλις έκανα να ξαπλώσω ποναγα παλι απ'την κοιλιά. Και έτσι κοιμόμουν μετα την καισαρική... Αυτα θυμάμαι και ξενερώνω... Πρεπει να ειναι μεγαλο το μωρό. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 41 λεπτά , Φραουλίτσα* είπε:

Καλα μην στεναχωριεσαι και γω όλα μονη μου τα κάνω δεν έχω καθολου βοήθεια. Έρχεται αργά και είναι κουρασμένος. Και  λαική και σουπερ παω, χα χα!!! Μην στεναχωριέσαι κοπέλα μου εσυ να σαι καλά!!! Στο μαιευτήριο όντως θα ηρεμήσεις!!! Ο άντρας σου με τα δυο παιδιά πως θα την παλεψει; Θα σε παίρνει και θα κλαίει!!!

Όσο για την κοιλιά μου την Τρίτη κλείνω τις 40 αλλά όντως έχω σκάσει!! Και το μεσημέρι κοιμήθηκα καθιστή και μόλις έκανα να ξαπλώσω ποναγα παλι απ'την κοιλιά. Και έτσι κοιμόμουν μετα την καισαρική... Αυτα θυμάμαι και ξενερώνω... Πρεπει να ειναι μεγαλο το μωρό. 

Καλύτερα μοναχός σου χόρευε που λένε..... Έχω και την εξεταστική τώρα και έχω αγχωθεί λίγο. 

Πω πω σε καταλαβαίνω κι εμένα μόνο καθιστή με βολεύει. Γιατί ξενερώνεις; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Προσοχή ακολουθεί γκρίνια!! Βρε κορίτσια δεν ξέρω τι έχει γίνει, έχει βαρύνει και αλλο η μπέμπα; Είναι το έντερο; Το βράδυ η κοιλιά μου ήταν βαριά σαν τούβλο, με αποτέλεσμα να ποναω όταν αλλάζω πλευρό, και αν εμενα πολυ στο ιδιο πονούσα πολυ στο ισχυο. Δεν κοιμήθηκα καθόλου καλά. Εχω πετάξει και μια αιμορροΐδα που με πονά... Γενικά με ενοχλεί συνεχώς η κοιλιά.. Όλο δαν να σφιγγει σαν να βάρυνε δεν ξέρω... Παρακαλάω να έρθει η ώρα να γεννήσω αλήθεια. Με ενοχλεί τόσο η κοιλιά όσο μετα την καισαρική... (ωραία θα περάσω) Κουράστηκα μάλλον. Να σας ρωτήσω όσες κάνατε καισαρική, γιατί τα έχω ξεχάσει, σας σήκωσαν την ίδια μέρα; Και σας έβγαλαν μετα καθετήρα και μπορούσατε να σηκώνεστε; Για να ξέρω πόση βοήθεια θα χρειαστώ!!! Πως είστε οι υπόλοιπες; Με τα μωράκια μέσα στην κοιλιά και με τα μωράκια έξω; @Evouska πως πάει;

Εγώ έκανα την νύχτα της Δευτέρας καίσαρικη,το πρωί τρίτης  με σηκωσαν. Έκανα λίγα βήματα.  Κάθισα στην καρέκλα. 

Τον καθετήρα Μ τον έβγαλαν την Τετάρτη πρωί πρωί. Κ την επισκληρηδιο την ίδια μέρα.  

Εγώ που ήμουν μόνη τα κατάφερα μπορώ να πω. 

Δεν ξέρω γτ την θυμόμουν την καισαρικη πολύ επώδυνη. 

Αν σηκωθείς μια φορά τσουκου τσουκου τα καταφέρνεις

Κατά τ αλλά η μπεμπα κοιμάται αρκετά,πολύ μικρή φοβάμαι κ που την πιάνω. Δε ρευεται εύκολα. Μ χει κάνει κ κάνα 2 εμετούς.  Όλη μέρα κοιμάται. Την νυχτα δεν ενοχλεί αλλά δεν πολύ θέλει να κοιμηθεί.  Μάλλον έχει μπερδέψει νύχτα με μερά. 

Άντε κοριτσια μου με το καλό σε όλες. Περιμένουμε νέα!! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Eva1986 είπε:

Εγώ έκανα την νύχτα της Δευτέρας καίσαρικη,το πρωί τρίτης  με σηκωσαν. Έκανα λίγα βήματα.  Κάθισα στην καρέκλα. 

Τον καθετήρα Μ τον έβγαλαν την Τετάρτη πρωί πρωί. Κ την επισκληρηδιο την ίδια μέρα.  

Εγώ που ήμουν μόνη τα κατάφερα μπορώ να πω. 

Δεν ξέρω γτ την θυμόμουν την καισαρικη πολύ επώδυνη. 

Αν σηκωθείς μια φορά τσουκου τσουκου τα καταφέρνεις

Κατά τ αλλά η μπεμπα κοιμάται αρκετά,πολύ μικρή φοβάμαι κ που την πιάνω. Δε ρευεται εύκολα. Μ χει κάνει κ κάνα 2 εμετούς.  Όλη μέρα κοιμάται. Την νυχτα δεν ενοχλεί αλλά δεν πολύ θέλει να κοιμηθεί.  Μάλλον έχει μπερδέψει νύχτα με μερά. 

Άντε κοριτσια μου με το καλό σε όλες. Περιμένουμε νέα!! 

Σ'ευχαριστώ για τις λεπτομέρειες,  και γω επώδυνη την θυμάμαι την καισαρική αλλά τα έκανα όλα μόνη μου, και με το που με σήκωσαν έκοβα βόλτες στο Ιασώ για να συνέλθω... Η μπέμπα σου θηλάζει ή της δίνεις έτοιμο; Γιατί στο μητρικό δεν ρεύονται συνήθως. Και γω την έβαζα αλλά ποτέ. Όσο για το βράδυ που δεν κοιμάται, είναι νωρίς βέβαια ακόμα, αλλά χαμήλωνε της τα φώτα μπας και καταλάβει την διαφορά, και μου χε πει και η παιδίατρος να μην την αφήνω μετα τις 19.00 Να κοιμηθεί για απόγευμα μια δυο κοιμόταν νωρίς. Τα βράδια βέβαια ξυπναγε να φάει αλλά οκ. Υπομονή είναι αρχή ακόμα!! Ο γιος σου πως το πήρε;

4 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Καλύτερα μοναχός σου χόρευε που λένε..... Έχω και την εξεταστική τώρα και έχω αγχωθεί λίγο. 

Πω πω σε καταλαβαίνω κι εμένα μόνο καθιστή με βολεύει. Γιατί ξενερώνεις; 

Συμφωνώ και εγω μια μόνη μου θέλω να τα κάνω γιατί τα θέλω όπως τα θέλω εγω και τσαντιζομαι. Όσο για το ξενερώνω είναι γιατί ξέρω ότι και μετα την γέννα ξινός θα μου βγει ο ύπνος καθιστη θα κοιμάμαι και πάλι... Καλή επιτυχία με την εξεταστική!!!! Έχεις μυαλο για διαβασμα; Χαρα στο κουράγιο σου!!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Φραουλίτσα* είπε:

Σ'ευχαριστώ για τις λεπτομέρειες,  και γω επώδυνη την θυμάμαι την καισαρική αλλά τα έκανα όλα μόνη μου, και με το που με σήκωσαν έκοβα βόλτες στο Ιασώ για να συνέλθω... Η μπέμπα σου θηλάζει ή της δίνεις έτοιμο; Γιατί στο μητρικό δεν ρεύονται συνήθως. Και γω την έβαζα αλλά ποτέ. Όσο για το βράδυ που δεν κοιμάται, είναι νωρίς βέβαια ακόμα, αλλά χαμήλωνε της τα φώτα μπας και καταλάβει την διαφορά, και μου χε πει και η παιδίατρος να μην την αφήνω μετα τις 19.00 Να κοιμηθεί για απόγευμα μια δυο κοιμόταν νωρίς. Τα βράδια βέβαια ξυπναγε να φάει αλλά οκ. Υπομονή είναι αρχή ακόμα!! Ο γιος σου πως το πήρε;

Συμφωνώ και εγω μια μόνη μου θέλω να τα κάνω γιατί τα θέλω όπως τα θέλω εγω και τσαντιζομαι. Όσο για το ξενερώνω είναι γιατί ξέρω ότι και μετα την γέννα ξινός θα μου βγει ο ύπνος καθιστη θα κοιμάμαι και πάλι... Καλή επιτυχία με την εξεταστική!!!! Έχεις μυαλο για διαβασμα; Χαρα στο κουράγιο σου!!!

Αχ ο γιος Μ. Χαχαχα. 

Ανεβαίνει όλη μέρα στην αλαξιερα, θέλει οτιδήποτε αφορά το μωρό. 

Βέβαια την πρώτη μέρα δεν την πολυηθελε. 

Τώρα έρχεται κ Μ λέει τι γλυκουτσικη

Να την δώσω φιλάκι;

Εν τω μεταξύ κορίτσια σαν μαϊμουδακι είναι. Τριχωτή κ μικρη

Ήμασταν με την Όλγα στην ίδια κλινική κ έχω να πω ότι ο γιος της είναι κούκλος για νεογέννητο ! Αγγελούδακι

 

 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Eva1986 είπε:

Αχ ο γιος Μ. Χαχαχα. 

Ανεβαίνει όλη μέρα στην αλαξιερα, θέλει οτιδήποτε αφορά το μωρό. 

Βέβαια την πρώτη μέρα δεν την πολυηθελε. 

Τώρα έρχεται κ Μ λέει τι γλυκουτσικη

Να την δώσω φιλάκι;

Εν τω μεταξύ κορίτσια σαν μαϊμουδακι είναι. Τριχωτή κ μικρη

Ήμασταν με την Όλγα στην ίδια κλινική κ έχω να πω ότι ο γιος της είναι κούκλος για νεογέννητο ! Αγγελούδακι

 

 

Ο γλυκούλης!!!! Ειναι υπέροχο όταν τα μεγαλύτερα αδέλφια αποδέχονται το νέο μέλος!! Είναι ομως και αυτός μικρούλης  μωρε λογικο να ζηλεύει. Εδω περιμένω οτι θα ζηλεύει η δική μου που είναι 5 . Φαντάσου!!!Της βάζω βιντεάκια να δει τον εαυτό της μωρο και της λέω ιστορίες με εκείνη  και ότι εκείνη μας έκανε οικογένεια και με την αδελφή της θα μεγαλώσει κι αλλο !!! Ελευθερωθηκες κιολας!!! Να τα χαιρεσαι τα παιδάκια σου και να είστε γεροι να τα μεγαλώσετε!!!

  • Μου αρέσει 2

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...