Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

21 ώρες πρίν, Linaki.24 είπε:

Κορίτσια γέννησα! 2905 η μπουμπού μου!!!!! Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας!!

Να σου ζήσει κοπέλα μου !! ❤❤❤

7 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Προσοχή ακολουθεί γκρίνια!! Βρε κορίτσια δεν ξέρω τι έχει γίνει, έχει βαρύνει και αλλο η μπέμπα; Είναι το έντερο; Το βράδυ η κοιλιά μου ήταν βαριά σαν τούβλο, με αποτέλεσμα να ποναω όταν αλλάζω πλευρό, και αν εμενα πολυ στο ιδιο πονούσα πολυ στο ισχυο. Δεν κοιμήθηκα καθόλου καλά. Εχω πετάξει και μια αιμορροΐδα που με πονά... Γενικά με ενοχλεί συνεχώς η κοιλιά.. Όλο δαν να σφιγγει σαν να βάρυνε δεν ξέρω... Παρακαλάω να έρθει η ώρα να γεννήσω αλήθεια. Με ενοχλεί τόσο η κοιλιά όσο μετα την καισαρική... (ωραία θα περάσω) Κουράστηκα μάλλον. Να σας ρωτήσω όσες κάνατε καισαρική, γιατί τα έχω ξεχάσει, σας σήκωσαν την ίδια μέρα; Και σας έβγαλαν μετα καθετήρα και μπορούσατε να σηκώνεστε; Για να ξέρω πόση βοήθεια θα χρειαστώ!!! Πως είστε οι υπόλοιπες; Με τα μωράκια μέσα στην κοιλιά και με τα μωράκια έξω; @Evouska πως πάει;

Αχ λες και τα έγραψα εγώ αυτά που γράφεις αλήθεια!! Ακόμα και στην αιμορροΐδα με πέτυχες χαχα!! Την κοιλιά την νιώθω έτσι βαριά καμία βδομάδα τωρα κοιμάμαι με 5 μαξιλάρια για να βολευτώ χωρίς υπερβολές! Χάθηκα λίγο σήμερα γιατί φτιάξαμε με την μανουλα μου μπισκότα για να κεράσουμε στο νοσοκομείο στο σπίτι κλπ! Κάναμε τέλεια σχεδιακια, βάλαμε και ζαχαροπαστα από πανω κ τα βάλαμε σε σακουλάκια! Κούραση αλλά το αποτέλεσμα μας δικαίωσε!! Γενικά έχω πονακια περιοδου από το πρωί, και την κοιλιά μου την νιώθω σκληρή κάποιες φορές αλλά τίποτα το έντονο!  

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 41 λεπτά , Eva1986 είπε:

Αχ ο γιος Μ. Χαχαχα. 

Ανεβαίνει όλη μέρα στην αλαξιερα, θέλει οτιδήποτε αφορά το μωρό. 

Βέβαια την πρώτη μέρα δεν την πολυηθελε. 

Τώρα έρχεται κ Μ λέει τι γλυκουτσικη

Να την δώσω φιλάκι;

Εν τω μεταξύ κορίτσια σαν μαϊμουδακι είναι. Τριχωτή κ μικρη

Ήμασταν με την Όλγα στην ίδια κλινική κ έχω να πω ότι ο γιος της είναι κούκλος για νεογέννητο ! Αγγελούδακι

 

 

Απόλυτα φυσιολογικό, ασ' τον να συμμετεχει όσο περισσότερο μπορεί, για να μην τού γυρίσει μπούμερανγκ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Evouska είπε:

Να σου ζήσει κοπέλα μου !! ❤❤❤

Αχ λες και τα έγραψα εγώ αυτά που γράφεις αλήθεια!! Ακόμα και στην αιμορροΐδα με πέτυχες χαχα!! Την κοιλιά την νιώθω έτσι βαριά καμία βδομάδα τωρα κοιμάμαι με 5 μαξιλάρια για να βολευτώ χωρίς υπερβολές! Χάθηκα λίγο σήμερα γιατί φτιάξαμε με την μανουλα μου μπισκότα για να κεράσουμε στο νοσοκομείο στο σπίτι κλπ! Κάναμε τέλεια σχεδιακια, βάλαμε και ζαχαροπαστα από πανω κ τα βάλαμε σε σακουλάκια! Κούραση αλλά το αποτέλεσμα μας δικαίωσε!! Γενικά έχω πονακια περιοδου από το πρωί, και την κοιλιά μου την νιώθω σκληρή κάποιες φορές αλλά τίποτα το έντονο!  

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια στείλτε μου την θετικη σας ενέργεια, μάλλον γενναω!!! Ένιωσα ενα πλουπ και είχα πολλά υγρά που συνεχίζουν . Πήρα τον γιατρό και παω μαιευτήριο!!! Μακάρι βρε κορίτσια!!!

  • Μου αρέσει 12

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Φραουλίτσα* είπε:

Κορίτσια στείλτε μου την θετικη σας ενέργεια, μάλλον γενναω!!! Ένιωσα ενα πλουπ και είχα πολλά υγρά που συνεχίζουν . Πήρα τον γιατρό και παω μαιευτήριο!!! Μακάρι βρε κορίτσια!!!

Κοριτσάκι μουυυυ!!! Τι τέλεια νέα είναι αυτά!!! Με το καλό και με ένα πόνο σου εύχομαι μέσα απ την καρδιά μου !!❤❤❤

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Άκυρο κορίτσια!!! Δεν ξέρω τι ήταν ήταν πολλά κολπικά υγρα; Μου έκαναν το τεστ με την ταινία και δεν έδειξε κάτι... Χα χα !!! Έτσι και αλλιώς μέχρι την Τρίτη εχω προθεσμία. Είδα και πως είναι το αναπάντεχο!!! Καλα να είμαστε.  Παω σπίτι!!! Φιλιά 


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Φραουλίτσα* είπε:

Κορίτσια στείλτε μου την θετικη σας ενέργεια, μάλλον γενναω!!! Ένιωσα ενα πλουπ και είχα πολλά υγρά που συνεχίζουν . Πήρα τον γιατρό και παω μαιευτήριο!!! Μακάρι βρε κορίτσια!!!

με το καλό όλα καλά να πάνε και με έναν πόνο ❤

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Linaki.24 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!

Να σ ζήσει !!  Γερό καλότυχο κ πάντα με υγεία!!

7 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Άκυρο κορίτσια!!! Δεν ξέρω τι ήταν ήταν πολλά κολπικά υγρα; Μου έκαναν το τεστ με την ταινία και δεν έδειξε κάτι... Χα χα !!! Έτσι και αλλιώς μέχρι την Τρίτη εχω προθεσμία. Είδα και πως είναι το αναπάντεχο!!! Καλα να είμαστε.  Παω σπίτι!!! Φιλιά 

Πήρες μια πρώτη γεύση !! Άντε ένα κουράγιο άκομα !! 

Εμένα τα νερά τρεχαν σαν βρύση. 

Κ ήταν πολύ ζεστά!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Eva1986 είπε:

Να σ ζήσει !!  Γερό καλότυχο κ πάντα με υγεία!!

Πήρες μια πρώτη γεύση !! Άντε ένα κουράγιο άκομα !! 

Εμένα τα νερά τρεχαν σαν βρύση. 

Κ ήταν πολύ ζεστά!! 

Αστα τζάμπα η χαρα!!! Ένιωσα ενα πλουπ και είχα πολλά κολπικά υγρα, (μαζι με λίγο ροζ) και πήγαινα τουαλέτα και είχα συνέχεια. Τι να πω δεν ξέρω τι ήταν... Μπορεί μου είπε αυτος που με ειδε να ήταν μικρή διαρροή. Δεν πειράζει κοντεύει η Τρίτη. Είδα τουλάχιστον πως είναι να πηγαίνεις χωρίς ραντεβού, και ειδα και την διαδικασία. Εντωμεταξύ είχα φάει και σουβλάκι και λέω τώρα βρηκε; Να γίνω ρόμπα; Φαντάζεσαι να σπρώχνω και να βγαίνει τζατζικίλα; Θα είχα να το θυμάμαι!!! Μάλλον και ο γιατρός.. :mrgreen: :blink:

  • Χαχα 5

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Άκυρο κορίτσια!!! Δεν ξέρω τι ήταν ήταν πολλά κολπικά υγρα; Μου έκαναν το τεστ με την ταινία και δεν έδειξε κάτι... Χα χα !!! Έτσι και αλλιώς μέχρι την Τρίτη εχω προθεσμία. Είδα και πως είναι το αναπάντεχο!!! Καλα να είμαστε.  Παω σπίτι!!! Φιλιά 

Έλα κοριτσάκι μου λίγο υπομονή έτσι και αλλιώς 2μερες έχεις προθεσμία είτε έτσι είτε αλλιώς θα βγει το μωράκι καμία δεν το χωνεψε ζήσε λίγο ακόμα την ηρεμία του σπιτιού χωρίς νεογέννητο γιατί από εβδομαδα θα ακούγονται μόνο νιαούρισματα!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μ όσες γεννήσατε να σας ζήσουν τα νινακια σας γερά κ καλότυχα να είναι!!! 
εγω είμαι ακόμα στην κλινική, αύριο πρώτα ο θεός θα βγούμε, ο μικρός με έχει τρελάνει!!!!

@Eva1986 κορίτσι μ γλυκο χάρηκα παρά πολύ όταν ήρθες να με δεις!!! Πως είσαι εσυ; Κρίμα που δεν ειδα κ την μπουμπου λίγο!!! 

  • Μου αρέσει 5

HdKkp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 5/6/2021 at 1:56 ΠΜ, Linaki.24 είπε:

Κορίτσια γέννησα! 2905 η μπουμπού μου!!!!! Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας!!

Να σου ζήσει! Σιδερένια!

On 5/6/2021 at 7:12 ΜΜ, ΧρυσαΜ είπε:

Καλύτερα μοναχός σου χόρευε που λένε..... Έχω και την εξεταστική τώρα και έχω αγχωθεί λίγο. 

Πω πω σε καταλαβαίνω κι εμένα μόνο καθιστή με βολεύει. Γιατί ξενερώνεις; 

Υπομονή! Κι εγώ Κυριακή ξεκινάω εξεταστική και δεν πρόλαβα να διαβάσω γιατί είχαν σπάσει τα νερά νωρίτερα απ' ότι υπολογίσαμε. Καλύτερα μέσα στην κοιλιά και εξεταστική παρά έξω...

@Φραουλίτσα* γέννησα 6 το πρωί και το ίδιο απόγευμα σηκώθηκα και έκανα 4-5 βήματα. Το βράδυ σηκώθηκα και κάθισα μόνο. Την επομενη το πρωί μου βγάλανε όρο και καθερτηρα και άρχισα να περπατάω. Επώδυνο μεν, δε λέμε, χειρουργείο είναι κορίτσια, αλλά σε σύγκριση με την καισαρική που έκανα πριν 16 χρόνια καμία σχέση! Ταχεία ανάρρωση! Έχω κλείσει 20 ημέρες και πετάω ενώ τότε ακόμη σκυφτή πήγαινα. 

Tip όσο πιο πολύ περπατάτε στην αρχή τόσο πιο ταχεία ανάρρωση και λιγότερο πόνο θα έχετε

10 ώρες πρίν, Olga93 είπε:

Κορίτσια μ όσες γεννήσατε να σας ζήσουν τα νινακια σας γερά κ καλότυχα να είναι!!! 
εγω είμαι ακόμα στην κλινική, αύριο πρώτα ο θεός θα βγούμε, ο μικρός με έχει τρελάνει!!!!

@Eva1986 κορίτσι μ γλυκο χάρηκα παρά πολύ όταν ήρθες να με δεις!!! Πως είσαι εσυ; Κρίμα που δεν ειδα κ την μπουμπου λίγο!!! 

Σου έχω ευχηθεί σωστά; Αν όχι να σου ζήσει ο κούκλος! Μπράβο που βρεθήκατε κορίτσια! Πολύ χαίρομαι. @Φραουλίτσα* έτρεφα μια γλυκειά ελπίδα μήπως συναντηθούμε κι εμείς στο Έλενα! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , HopeMe είπε:

Να σου ζήσει! Σιδερένια!

Υπομονή! Κι εγώ Κυριακή ξεκινάω εξεταστική και δεν πρόλαβα να διαβάσω γιατί είχαν σπάσει τα νερά νωρίτερα απ' ότι υπολογίσαμε. Καλύτερα μέσα στην κοιλιά και εξεταστική παρά έξω...

@Φραουλίτσα* γέννησα 6 το πρωί και το ίδιο απόγευμα σηκώθηκα και έκανα 4-5 βήματα. Το βράδυ σηκώθηκα και κάθισα μόνο. Την επομενη το πρωί μου βγάλανε όρο και καθερτηρα και άρχισα να περπατάω. Επώδυνο μεν, δε λέμε, χειρουργείο είναι κορίτσια, αλλά σε σύγκριση με την καισαρική που έκανα πριν 16 χρόνια καμία σχέση! Ταχεία ανάρρωση! Έχω κλείσει 20 ημέρες και πετάω ενώ τότε ακόμη σκυφτή πήγαινα. 

Tip όσο πιο πολύ περπατάτε στην αρχή τόσο πιο ταχεία ανάρρωση και λιγότερο πόνο θα έχετε

Σου έχω ευχηθεί σωστά; Αν όχι να σου ζήσει ο κούκλος! Μπράβο που βρεθήκατε κορίτσια! Πολύ χαίρομαι. @Φραουλίτσα* έτρεφα μια γλυκειά ελπίδα μήπως συναντηθούμε κι εμείς στο Έλενα! 

Να σου πω και γω έλεγα μήπως συναντιόμασταν, αλλά εσενα βιάστηκε και μενα δεν λέει να βγει!!!! Κριμα!!! Σ'ευχαριστώ και για τα μετεγχειρητικα να ξέρω πόσο ανεξάρτητη θα μπορώ να είμαι... Καλή επιτυχία με το διάβασμα και την εξεταστική, καταφέρνεις να κοιμηθείς καθολου; Γιατί με την αυπνια που μυαλο για διάβασμα!!!

  • Μου αρέσει 2

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Φραουλίτσα* είπε:

Να σου πω και γω έλεγα μήπως συναντιόμασταν, αλλά εσενα βιάστηκε και μενα δεν λέει να βγει!!!! Κριμα!!! Σ'ευχαριστώ και για τα μετεγχειρητικα να ξέρω πόσο ανεξάρτητη θα μπορώ να είμαι... Καλή επιτυχία με το διάβασμα και την εξεταστική, καταφέρνεις να κοιμηθείς καθολου; Γιατί με την αυπνια που μυαλο για διάβασμα!!!

Θηλαζω οπότε ανά 2 ώρες τρώει. Σπανιότερα ανά 3. Συχνα και ανά 1 ώρα. Εσύ τι λες; Να καταφέρνω να κοιμηθώ ή να έχω μυαλό για διάβασμα; Κάνω υπομονή!!!. Έχω ακούσει ότι τα πρώτα 100 χρόνια ειναι δύσκολα :lol:

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , HopeMe είπε:

Θηλαζω οπότε ανά 2 ώρες τρώει. Σπανιότερα ανά 3. Συχνα και ανά 1 ώρα. Εσύ τι λες; Να καταφέρνω να κοιμηθώ ή να έχω μυαλό για διάβασμα; Κάνω υπομονή!!!. Έχω ακούσει ότι τα πρώτα 100 χρόνια ειναι δύσκολα :lol:

Α μια χαρα εισαι προετοιμασμενη!!!! Ναι αμα θηλάζεις έτσι είναι στο 2ωρο ξύπνημα, ποιο δυωρο δηλαδή μέχρι να χαλαρώσεις να κοιμηθείς περν

α η ώρα.. Δεν πειράζει χαλάλι της σε αυτη την φάση είναι απίστευτα!!! Έτσι που σε κοιτά στα μάτια και όταν νιώθεις την ανάσα της όταν κοιμάται πάνω σου όλα τα λεφτά!!! Αυτα περιμένω!!! Φιλιά καλή δύναμη!!!

  • Μου αρέσει 2

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...