Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

πρίν από 38 λεπτά , ΒαλεντιναΧ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Σήμερα κανονίσαμε τα τελευταία! Χαχαχα που λέει ο λόγος γιατί δεν είχα τίποτα έτοιμα από χαρτιά πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης,δεν έχω καν βιβλιάριο ανοιχτό(για το επίδομα γέννας) με το όνομα μου ένα που είχα όσο δούλευα έχει τεθει σε αδρανεια γιατί έχει να λειτουργήσει χρόνια και τρέχουμε τελευταία στιγμή...Δευτέρα 7η ώρα κάνω εισαγωγή για πρόκληση έδωσα αίμα σήμερα για τον προγεννητικό να είναι έτοιμα και να έχω μόνο να κάνω το τεστ κοβιντ εκείνη την ημέρα! 

Μεθαύριο θα έρθει στο σπίτι κοπέλα για να κάνει pcr στην πεθερά μου σε περίπτωση που την χρειαστώ σύνοδο να μπορεί να μπει....

Τώρα εκτός απροόπτου γιατί μεσολαβεί σκ κ ποτέ δεν ξέρεις Δευτέρα μπαίνω! Λίγο πελαγωσα με την χαρτουρα μάλλον γιατί εργάσιμη είναι μόνο σήμερα και αύριο αλλά πιστεύω θα γίνουν όλα!

Τα χαρτιά δε τα δέχονται εκτυπωμένα από το ermis; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 59 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Τα χαρτιά δε τα δέχονται εκτυπωμένα από το ermis; 

Δεν έχω κωδικούς taxis αυτήν την στιγμή εντάξει τα πήρε ο άντρας μου μόνο το βιβλιάριο τραπέζης έμεινε να δούμε τι θα κάνει αύριο να μπω συνδικαιούχος στον δικό του λογαριασμό....


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια! 

Τρίτη μέρα σήμερα κ είμαι πολύ καλύτερα η ανάρρωση είναι πιο γρήγορη απ ότι περίμενα! Η μπεμπα μας είναι πολύ ήσυχη όλη μέρα και θηλαζει με πολύ υπομονή αλλά το βράδυ δεν έχει καθόλου υπομονή και της δωσαμε φόρμουλα και τις 2 μέρες! Βέβαια μετά κοιμαται αρκετά ! Αλλά κ μέσα στη μέρα κοιμαται πολύ εύκολα μετά το θηλασμό! Ελπίζω να μου κατέβει περισσότερο γάλα σιγά σιγά και να τα καταφέρω και με τον βραδινό θηλασμό! Εν τω μεταξύ εδώ με έχουν στη δίαιτα σούπες τρώω από χθες κ το πρωί κάτι φρυγανιές χαχα! Μου είπε ο γιατρός σήμερα να ξεκινήσω διπλό σίδηρο γιατί ο αιματοκρίτης μου έχει πάει 28! Αυτά τα νέα μας ! 

@ΒαλεντιναΧ με το καλό αγάπη μου μην αγχώνεσαι όλα καλά θα σου έρθουν και με το βιβλιάριο ρώτησε μήπως μπορεί να το τακτοποιησει κ μόνος του ο άντρας σου όσο θα είσαι μέσα και να τους το πας! 

@ΧρυσαΜ κοριτσάκι μου μίλησε στην κλινική με το λογιστήριο μήπως μπορούν να σου κάνουν εξυπηρέτηση και να πληρωθούν μετά τη γέννα ,νομίζω σε πολλές κλινικές μπορούν να πληρωθούν κ με το επίδομα, δεσμεύονται τα χρήματα κάπως κ τα παίρνουν!  Μην τα σκέφτεσαι τώρα αυτά είναι λεπτομέρειες! Και όσο για το σπίτι μην σε απασχολεί καθόλου δεν χρειάζεται να γίνουν κ όλα τώρα! Ότι μπορείς θα κάνεις! Επίσης είσαι ήρωας με τόσο μεγάλο μωρό εδώ εμένα 3και κάτι ήταν κ δεν άντεχα τις τελευταίες 2 βδομαδες με τπτ!

@λιλιτοπερνάει ωραία το μωράκι σου λέει που να βγω τώρα χαχα!!

@jellyfishchαγάπη μου να κάνεις ότι σε κάνει να νιώθεις καλύτερα! Έκανες την προσπάθεια σου και ότι κ να γίνει θα τα έχεις καλά με τον εαυτό σου! ❤ ξέρω ότι έχεις ξανακάνει καισαρική αλλά ήθελα να σου πω ότι τελικά αυτό δεν έχει κ τόση σημασία, όπως και να γεννήσεις θα τα καταφέρεις μια χαρά! Κ εγώ τον ήθελα πολύ τον φυσιολογικό αλλά τελικά καθ η καισαρική δεν ήταν τόσο δύσκολη όσο την είχα στο μυαλό μου ! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@ΧρυσαΜ μην στεναχωριέσαι κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε όσο για τα οικονομικά πείτε τον πεθερό ζητήστε του μην ντρέπεστε δεν είναι κακό εγώ θα του ζητούσα..για το σπίτι εγώ τα έκανα όλα αγάπη μου χθες και σήμερα που μίλησα με τον άντρα.μου ήταν άνω κάτω όποτε σκέψου θα αφήσεις 2 μωρό στο σπίτι ότι και να κάνεις απλά θα κουραστείς μην σε αγχώνει αυτό το κομμάτι..

 

εγώ έκανα εισαγωγή σήμερα όλα καλά μέχρι στιγμής πέρασε και η αναισθησιολογος μου εξήγησε ότι κάνουν μια άλλη ένεση ραχιαια η οποία θα μου επιτρέπει να σηκωθώ μετά από 6 ώρες χωρίς να έχω πονοκέφαλο και χάρηκα η αλήθεια είναι γιατί δεν ήθελα να κάτσω ένα 24ωρο ξαπλωμένη. θα έχω και την ευκαιρία να θυλασω πιο γρήγορα..στο νοσοκομείο όλοι πολύ εξυπηρετικοί με ενοχλεί πολύ η πεταλούδα που μου βάλανε αλλά οκ..αυτά τα νέα μου όταν βρω χρόνο θα σας γράψω πως πήγαν τα πράγματα.

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , julia1 είπε:

@ΧρυσαΜ μην στεναχωριέσαι κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε όσο για τα οικονομικά πείτε τον πεθερό ζητήστε του μην ντρέπεστε δεν είναι κακό εγώ θα του ζητούσα..για το σπίτι εγώ τα έκανα όλα αγάπη μου χθες και σήμερα που μίλησα με τον άντρα.μου ήταν άνω κάτω όποτε σκέψου θα αφήσεις 2 μωρό στο σπίτι ότι και να κάνεις απλά θα κουραστείς μην σε αγχώνει αυτό το κομμάτι..

 

εγώ έκανα εισαγωγή σήμερα όλα καλά μέχρι στιγμής πέρασε και η αναισθησιολογος μου εξήγησε ότι κάνουν μια άλλη ένεση ραχιαια η οποία θα μου επιτρέπει να σηκωθώ μετά από 6 ώρες χωρίς να έχω πονοκέφαλο και χάρηκα η αλήθεια είναι γιατί δεν ήθελα να κάτσω ένα 24ωρο ξαπλωμένη. θα έχω και την ευκαιρία να θυλασω πιο γρήγορα..στο νοσοκομείο όλοι πολύ εξυπηρετικοί με ενοχλεί πολύ η πεταλούδα που μου βάλανε αλλά οκ..αυτά τα νέα μου όταν βρω χρόνο θα σας γράψω πως πήγαν τα πράγματα.

Με το καλό κοριτσάκι μου όλα να πάνε υπέροχα!!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, julia1 είπε:

@ΧρυσαΜ μην στεναχωριέσαι κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε όσο για τα οικονομικά πείτε τον πεθερό ζητήστε του μην ντρέπεστε δεν είναι κακό εγώ θα του ζητούσα..για το σπίτι εγώ τα έκανα όλα αγάπη μου χθες και σήμερα που μίλησα με τον άντρα.μου ήταν άνω κάτω όποτε σκέψου θα αφήσεις 2 μωρό στο σπίτι ότι και να κάνεις απλά θα κουραστείς μην σε αγχώνει αυτό το κομμάτι..

 

εγώ έκανα εισαγωγή σήμερα όλα καλά μέχρι στιγμής πέρασε και η αναισθησιολογος μου εξήγησε ότι κάνουν μια άλλη ένεση ραχιαια η οποία θα μου επιτρέπει να σηκωθώ μετά από 6 ώρες χωρίς να έχω πονοκέφαλο και χάρηκα η αλήθεια είναι γιατί δεν ήθελα να κάτσω ένα 24ωρο ξαπλωμένη. θα έχω και την ευκαιρία να θυλασω πιο γρήγορα..στο νοσοκομείο όλοι πολύ εξυπηρετικοί με ενοχλεί πολύ η πεταλούδα που μου βάλανε αλλά οκ..αυτά τα νέα μου όταν βρω χρόνο θα σας γράψω πως πήγαν τα πράγματα.

Κοπελα μου όμορφη με το καλό! Η πρώτη μέρα είναι λίγο δύσκολη με τη ραχιαια αλλά μόλις σηκωθείς θα δεις ότι θα είσαι πολύ καλύτερα! Εμένα με βοήθησε πολύ που περπατησα όταν μου είπε κ γενικά όσο πιο πολύ μπορούσα μέχρι σήμερα ! Καλή ανάρρωση και με το καλό να πάρεις αγκαλίτσα το μωρό σου !❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Με το καλό κοριτσάκι μου όλα να πάνε υπέροχα!!!!

Ευχαριστώ πολύ και εσένα με το καλό να έρθει το μωράκι σου ❤

@Evouska Ευχαριστώ πολύ κορίτσι ναι ξέρω είναι λίγο δύσκολο θα προσπαθήσω να σηκώνομαι αρκεί να τελειώσω και να πάω γρήγορα σπίτι μου.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Δεν έχω κωδικούς taxis αυτήν την στιγμή εντάξει τα πήρε ο άντρας μου μόνο το βιβλιάριο τραπέζης έμεινε να δούμε τι θα κάνει αύριο να μπω συνδικαιούχος στον δικό του λογαριασμό....

Πάρε όμως τηλέφωνο στο μαιευτήριο να ρωτήσεις αν μπορείς να είσαι συνδικαιουχος ή αν θέλει να είσαι μόνη σου στο λογαριασμό. Ο λογαριασμός σου δε γίνεται να ενεργοποιηθεί; 

7 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια! 

Τρίτη μέρα σήμερα κ είμαι πολύ καλύτερα η ανάρρωση είναι πιο γρήγορη απ ότι περίμενα! Η μπεμπα μας είναι πολύ ήσυχη όλη μέρα και θηλαζει με πολύ υπομονή αλλά το βράδυ δεν έχει καθόλου υπομονή και της δωσαμε φόρμουλα και τις 2 μέρες! Βέβαια μετά κοιμαται αρκετά ! Αλλά κ μέσα στη μέρα κοιμαται πολύ εύκολα μετά το θηλασμό! Ελπίζω να μου κατέβει περισσότερο γάλα σιγά σιγά και να τα καταφέρω και με τον βραδινό θηλασμό! Εν τω μεταξύ εδώ με έχουν στη δίαιτα σούπες τρώω από χθες κ το πρωί κάτι φρυγανιές χαχα! Μου είπε ο γιατρός σήμερα να ξεκινήσω διπλό σίδηρο γιατί ο αιματοκρίτης μου έχει πάει 28! Αυτά τα νέα μας ! 

@ΒαλεντιναΧ με το καλό αγάπη μου μην αγχώνεσαι όλα καλά θα σου έρθουν και με το βιβλιάριο ρώτησε μήπως μπορεί να το τακτοποιησει κ μόνος του ο άντρας σου όσο θα είσαι μέσα και να τους το πας! 

@ΧρυσαΜ κοριτσάκι μου μίλησε στην κλινική με το λογιστήριο μήπως μπορούν να σου κάνουν εξυπηρέτηση και να πληρωθούν μετά τη γέννα ,νομίζω σε πολλές κλινικές μπορούν να πληρωθούν κ με το επίδομα, δεσμεύονται τα χρήματα κάπως κ τα παίρνουν!  Μην τα σκέφτεσαι τώρα αυτά είναι λεπτομέρειες! Και όσο για το σπίτι μην σε απασχολεί καθόλου δεν χρειάζεται να γίνουν κ όλα τώρα! Ότι μπορείς θα κάνεις! Επίσης είσαι ήρωας με τόσο μεγάλο μωρό εδώ εμένα 3και κάτι ήταν κ δεν άντεχα τις τελευταίες 2 βδομαδες με τπτ!

@λιλιτοπερνάει ωραία το μωράκι σου λέει που να βγω τώρα χαχα!!

@jellyfishchαγάπη μου να κάνεις ότι σε κάνει να νιώθεις καλύτερα! Έκανες την προσπάθεια σου και ότι κ να γίνει θα τα έχεις καλά με τον εαυτό σου! ❤ ξέρω ότι έχεις ξανακάνει καισαρική αλλά ήθελα να σου πω ότι τελικά αυτό δεν έχει κ τόση σημασία, όπως και να γεννήσεις θα τα καταφέρεις μια χαρά! Κ εγώ τον ήθελα πολύ τον φυσιολογικό αλλά τελικά καθ η καισαρική δεν ήταν τόσο δύσκολη όσο την είχα στο μυαλό μου ! 

Δεν τι ήξερα αυτό. Θα το ρωτήσω! 

Το ότι σε έχουν στη δίαιτα είναι φυσιολογικό λόγω καισαρικής. Τουλάχιστον στον φυσιολογικό τρως μέχρι σκασμού

5 ώρες πρίν, julia1 είπε:

@ΧρυσαΜ μην στεναχωριέσαι κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε όσο για τα οικονομικά πείτε τον πεθερό ζητήστε του μην ντρέπεστε δεν είναι κακό εγώ θα του ζητούσα..για το σπίτι εγώ τα έκανα όλα αγάπη μου χθες και σήμερα που μίλησα με τον άντρα.μου ήταν άνω κάτω όποτε σκέψου θα αφήσεις 2 μωρό στο σπίτι ότι και να κάνεις απλά θα κουραστείς μην σε αγχώνει αυτό το κομμάτι..

 

εγώ έκανα εισαγωγή σήμερα όλα καλά μέχρι στιγμής πέρασε και η αναισθησιολογος μου εξήγησε ότι κάνουν μια άλλη ένεση ραχιαια η οποία θα μου επιτρέπει να σηκωθώ μετά από 6 ώρες χωρίς να έχω πονοκέφαλο και χάρηκα η αλήθεια είναι γιατί δεν ήθελα να κάτσω ένα 24ωρο ξαπλωμένη. θα έχω και την ευκαιρία να θυλασω πιο γρήγορα..στο νοσοκομείο όλοι πολύ εξυπηρετικοί με ενοχλεί πολύ η πεταλούδα που μου βάλανε αλλά οκ..αυτά τα νέα μου όταν βρω χρόνο θα σας γράψω πως πήγαν τα πράγματα.

Με το καλό!!!! Περιμένουμε τα ευχάριστα!!! 

Σίγουρα θα γίνει μαντάρα το σπίτι, αλλά πρέπει να μαζευτούν τα ήδη υπάρχοντα, για να μην είναι εις διπλούν τα πράγματα.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι ωραία που διαβάζω τα νέα σας! Εμεινα από τις τελευταίες μου φαίνεται... Εμείς γυρίσαμε από τον γιατρο μας. 3100 περιπου η μικρή 37+3 σήμερα! Έχει κατέβει αρκετά αλλά ο γιατρός πιστευει έχω ακόμα μια βδομαδα εκτός αν σπασουν τα νερά το οποίο δεν μπορείς να το ξέρεις. Μου έβαλε χέρι και έπιασε το κεφαλακι της!!! Σοκ!!! ξέχασα να ρωτήσω αν έπιασε μαλλια... αχαχα !!! Στον καρδιοτοκογραφο επίσης όλα καλά! Χόρευε  όλη την ώρα (ε μετά από κρεπα σοκολάτας αφου δεν σηκώθηκα και εγώ να χορεύω παλι καλά... Χαχαχα) 

εκτός απροόπτου θα πάμε την άλλη Παρασκευή πάλι!

  • Μου αρέσει 11

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Πήγαμε σήμερα στον γιατρό, 39+3, φτάσαμε ήδη στα 3800 περίπου και το κεφαλάκι του πέρασε τα 10 εκατοστα σε διάμετρο! Είμαστε λίγο γιγαντακια!! Είμαστε παααρα πολύ ψηλα, και με εξέτασε και με το χέρι και μου είπε πολύ σκούρα τα πράγματα! Κλείσαμε Δευτέρα για καισαρική, Κυριακή κανουμε εισαγωγή! Είμαι λίγο αγχωμένη....τι έχω να περιμένω όσες έχετε κάνει καισαρική;;

  • Μου αρέσει 5

vh7tp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Eleni Kost11 αν ο λόγος που κανονίσατε καισαρική είναι οι διαστάσεις του μωρού, τότε δεν είναι λόγος. Αν είναι να φοβάσαι, μην το κάνεις. Όπως και να 'χει, το σημαντικο είναι να έρθει με το καλό το μωράκι σας!!! 

@Φώφη1990 μη λες κρέπα, μη λες κρέπα :( πρωί πρωί δεν αντέχω να φτιάχνωωωω

@jellyfishch τι έγινε; πήγες στο γιατρό;;; 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , jellyfishch είπε:

Σήμερα στις πεντε.. @ΧρυσαΜ μου..

Εχθές το βράδυ είχα επίπονες συσπασουλες ανά τρία λεπτά.. μετά κοιμήθηκα και ηρέμησαν. 

 

Ετοιμάζεται το μωρό να βγει μάλλον :x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Eleni Kost11 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Πήγαμε σήμερα στον γιατρό, 39+3, φτάσαμε ήδη στα 3800 περίπου και το κεφαλάκι του πέρασε τα 10 εκατοστα σε διάμετρο! Είμαστε λίγο γιγαντακια!! Είμαστε παααρα πολύ ψηλα, και με εξέτασε και με το χέρι και μου είπε πολύ σκούρα τα πράγματα! Κλείσαμε Δευτέρα για καισαρική, Κυριακή κανουμε εισαγωγή! Είμαι λίγο αγχωμένη....τι έχω να περιμένω όσες έχετε κάνει καισαρική;;

Μη σε φοβίζει καθόλου, εμείς δυσκολευτηκαμε λίγο στην επισκληριδιο γιατί όπως μου είπε η αναισθησιολογος λόγω εγκυμοσύνης είχαν "κολλήσει" οι σπόνδυλοι και δεν περνούσε εύκολα ο καθετήρας. Μετά από αυτό όλα τα άλλα έγιναν πολύ γρήγορα, και αντίκρισα το μωρό μου! Στην ανάρρωση βοηθάει πολύ να σηκωθείς και να περπατήσεις ακόμα και αν πονάς. Εγώ έκοβαν βόλτες μέχρι και στις 5 το πρωί που σηκώθηκα να την θηλάσω. Όλα θα πάνε καλά! Εσύ να σκέφτεσαι μόνο το μωράκι σου! Όλα τα άλλα δεν είναι δική μας δουλειά! 

  • Μου αρέσει 5

LhJOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...