Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

@boockie χαχαχα 2:25 γεννήθηκε. Αχ άσε κ εγώ ζορίστηκα αρκετά, έφαγα τους πόνους της πρόκλησης κ ζορίστηκα κ στην καισαρική. Τα ένιωσα όλα εκτός το κόψιμο κ το ράψιμο, γενικά το πήρα πολύ άσχημα π γέννησα με καισαρική! 
πωωω κ μένα έχει καρουμπαλακι στο κεφάλι από το ζόρι ο μικρός, μ είπε η παιδίατρος μέχρι τον 2ο μήνα θα έχει φύγει, άντε να δούμε! 
το biogaia ναι αυτό το μικρούλη το πανάκριβο είναι, γύρω στο εικοσάρικο έχει, αν κάνει δουλεια χαλάλι του! Πήρα κ την κρέμα της φρεζυντερμ που είναι για τους κολικούς για μασάζ! Άντε να δουμε! 


HdKkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε;

να σας ζήσουν τα μωράκια σας σε όσες γέννησαν και δεν σας ευχήθηκα..

εμεις πήραμε εξιτήριο στις 15/6 και από τότε έκανα ένα 38 πυρετό και εχω σταθερά κάθε μεσημέρι και βράδυ δέκατα εδώ και τόσες μέρες φτάνει μέχρι 37.6 και αργά το βράδυ πέφτει μόνο του εχω κάνει τα πάντα από εξετάσεις και κολπικά και όλα βγαίνουν καλά παίρνω αντιβίωση που μου άλλαξε ο παθολόγος εδώ και 4 μέρες και συνεχίζω να εχω δεν εχω κανένα σύμπτωμα δεν νιώθω τπτ αν δεν βάζω θερμόμετρο δεν το καταλαβαίνω ότι εχω δέκατα κοντεύω να τρελαθώ κορίτσια μου έχει γίνει ψυχολογικό τώρα έχει ακούσει καμία από σας κάτι παρόμοιο;.α εχω κάνει και μοριακό και ραπιντ και όλα αρνητικά..

κατα τα αλλά η Μπέμπα είναι πολύ καλή με την χολερυθρινη όλα καλά τελικά τρώει κοιμάται 

εμενα πονάει αρκετά η τομή μου αλλά όχι κάθε μέρα το ίδιο ας πούνε σήμερα πονάω παραπάνω εσείς που έχετε κάνει καισαρική πως είναι η τομή σας ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Olga93 είπε:

@boockie χαχαχα 2:25 γεννήθηκε. Αχ άσε κ εγώ ζορίστηκα αρκετά, έφαγα τους πόνους της πρόκλησης κ ζορίστηκα κ στην καισαρική. Τα ένιωσα όλα εκτός το κόψιμο κ το ράψιμο, γενικά το πήρα πολύ άσχημα π γέννησα με καισαρική! 
πωωω κ μένα έχει καρουμπαλακι στο κεφάλι από το ζόρι ο μικρός, μ είπε η παιδίατρος μέχρι τον 2ο μήνα θα έχει φύγει, άντε να δούμε! 
το biogaia ναι αυτό το μικρούλη το πανάκριβο είναι, γύρω στο εικοσάρικο έχει, αν κάνει δουλεια χαλάλι του! Πήρα κ την κρέμα της φρεζυντερμ που είναι για τους κολικούς για μασάζ! Άντε να δουμε! 

Α εντάξει εσυ πολυ νωρίτερα από εμας! 17:35 εμεις και είχα τους πονους από τις 9! Εγώ ήμουν πολύ χαλαρή είτε φυσιολογικά είτε καισαρική για να γεννήσω! Όταν σου λένε πως το μωρό με τους πόνους και με αυτά ζορίζεται και πως πέφτουν οι παλμοί και ανεβαίνουν απότομα τότε δεν έχεις και πολλές επιλογές! Αν και μέσα μου ήξερα πως καισαρική θα κανω, τα ραντεβού σχεδόν πάντα έτσι πάνε! Χαχα αυτά τα τραβήγματα τη διάρκεια του χειρουργείου και ειδικά το τελευταίο που τράβηξε το στομάχι για να βγει δεν θα τα ξεχάσω ποτεεε! Στην ανάνηψη βέβαια ήταν ένα δράμα! Ενώ ψυχολογικά ήμουν καλά, είχες τις άλλες τριγύρω που ήταν σε άθλια κατάσταση! Είχα το τρέμουλο και είχα και την διπλανή με την Κλάψα της!

Αυτο της φρεζιντερμ το πηρα και εγω! Γενικά μόνο αυτής της εταιρίας χρησιμοποιώ..


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Olga93 είπε:


το biogaia ναι αυτό το μικρούλη το πανάκριβο είναι, γύρω στο εικοσάρικο έχει, αν κάνει δουλεια χαλάλι του! Πήρα κ την κρέμα της φρεζυντερμ που είναι για τους κολικούς για μασάζ! Άντε να δουμε! 

Για πες όταν το δοκιμάσεις, γιατί οι κριτικές που διάβασα με μπέρδεψαν...έχει και θετικά σχόλια αλλά κ πολλά αρνητικά! Αυτό της φρέζυντερμ το πήρα κ έγω. Πεταμένα λεφτα, τίποτα δεν κάνει...

Δεν θυμάμαι ποιο κορίτσι το έγραψε αυτό με τον απορροφητήρα, αλλά βάζω στο γιου tube ήχο απορροφητήρα κ σώθηκα. Κοιμάται πιο γρήγορα κ δεν ξυπνάει...βέβαια τα νεύρα μου τα έχει κάνει κρόσσια αυτός ο ήχος, έτσι;

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

@boockie αχ βαθιά μέσα μ κ εγώ ήξερα ότι καισαρική θα κάνω αλλά ήλπιζα μέχρι τελευταία στιγμή, από διαστολή ήμουν καλά, μετά την επισκληρίδειο έφτασα 5 αλλά όταν με εξέταζε ο γιατρός από κάτω κ άρχισε να ιδρώνει, εκεί τα χρειάστηκα, εκει ήταν που μπήκαμε αρον αρον κ δεν πρόλαβα να το χωνέψω! Αυτό με το τρέμουλο άστο, ο άντρας μ τρόμαξε γιατί για κάνα δυωρο έκανα σαν το ψάρι! 
απο προϊόντα κ εγώ μόνο φρεζυντερμ έχω πάρει! Το λαδακι λίγο σαν τον ερέθισε όμως κ το αφησαμε!

@BILLE κορίτσι μ σήμερα το ξεκινήσαμε. Ήταν ήσυχος σήμερα γενικά, δεν μου γκρίνιαξε καθόλου. Αυτό με τον απορροφητηρα το κάνω κ εγώ κ ειλικρινά δεν υπάρχει καλύτερο, κοιμαται σε 2 λεπτά, είναι μισάωρο αυτό π βάζω κ το αφήνω μέχρι τέλος! 
 

@julia1 κορίτσι μ να σου ζήσει κ εσένα το μωράκι σου! Εγώ έχει 20 μέρες π γέννησα με καισαρική κ ακόμα νιώθω πονάκια αλλά όχι συνέχεια, πιο πολύ το βράδυ αλλά κ με την αλλαγή του καιρού! Εδώ π μένω το πρωί έχει ζέστη ήλιο κ το απόγευμα αλλάζει ο καιρός

  • Μου αρέσει 1

HdKkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , Olga93 είπε:

@boockie αχ βαθιά μέσα μ κ εγώ ήξερα ότι καισαρική θα κάνω αλλά ήλπιζα μέχρι τελευταία στιγμή, από διαστολή ήμουν καλά, μετά την επισκληρίδειο έφτασα 5 αλλά όταν με εξέταζε ο γιατρός από κάτω κ άρχισε να ιδρώνει, εκεί τα χρειάστηκα, εκει ήταν που μπήκαμε αρον αρον κ δεν πρόλαβα να το χωνέψω! Αυτό με το τρέμουλο άστο, ο άντρας μ τρόμαξε γιατί για κάνα δυωρο έκανα σαν το ψάρι! 
απο προϊόντα κ εγώ μόνο φρεζυντερμ έχω πάρει! Το λαδακι λίγο σαν τον ερέθισε όμως κ το αφησαμε!

@BILLE κορίτσι μ σήμερα το ξεκινήσαμε. Ήταν ήσυχος σήμερα γενικά, δεν μου γκρίνιαξε καθόλου. Αυτό με τον απορροφητηρα το κάνω κ εγώ κ ειλικρινά δεν υπάρχει καλύτερο, κοιμαται σε 2 λεπτά, είναι μισάωρο αυτό π βάζω κ το αφήνω μέχρι τέλος! 
 

@julia1 κορίτσι μ να σου ζήσει κ εσένα το μωράκι σου! Εγώ έχει 20 μέρες π γέννησα με καισαρική κ ακόμα νιώθω πονάκια αλλά όχι συνέχεια, πιο πολύ το βράδυ αλλά κ με την αλλαγή του καιρού! Εδώ π μένω το πρωί έχει ζέστη ήλιο κ το απόγευμα αλλάζει ο καιρός

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου 

 Και εγώ πιο πολύ το βράδυ νιώθω όταν κοιμάμαι άσε στην αλλαγή επίσης είναι αρκετά σκληρό σαν καρούμπαλο στην αριστερή πλευρά 

πως τα καταφέρνετε όσες θηλάζετε αποκλειστικά εγώ δίνω και ξένο γιατί δεν χορταίνει και θέλει όλη την ώρα στο στήθος 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, με αυτή τη ζέστη το βράδυ τι φοράτε στο μωρό; Μακρυμάνικο; Κοντομανικο;

πρίν από 51 λεπτά , BILLE είπε:

Για πες όταν το δοκιμάσεις, γιατί οι κριτικές που διάβασα με μπέρδεψαν...έχει και θετικά σχόλια αλλά κ πολλά αρνητικά! Αυτό της φρέζυντερμ το πήρα κ έγω. Πεταμένα λεφτα, τίποτα δεν κάνει...

Δεν θυμάμαι ποιο κορίτσι το έγραψε αυτό με τον απορροφητήρα, αλλά βάζω στο γιου tube ήχο απορροφητήρα κ σώθηκα. Κοιμάται πιο γρήγορα κ δεν ξυπνάει...βέβαια τα νεύρα μου τα έχει κάνει κρόσσια αυτός ο ήχος, έτσι;

Καλά. Εγώ τον έβαλα χθες για μένα που είχα υπερένταση και δε μπορούσα να κοιμηθώ :lol:

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Εμείς κορίτσια σήμερα πήγαμε πρώτη επίσκεψη στην παιδίατρο μας.....ο μικρός έβαλε 170γρ σε 5μερες που έχουμε βγει από το νοσοκομείο μονο με θηλασμό 1ποντο ύψος και 1το κεφάλι....εντάξει το βάρος Μ φάνηκε λίγο η κόρη μου επερνε πιο πολλά άλλα δεν θήλαζε....κατά τα άλλα κάθε 1 με 1.5ωρα στήθος....για σταγόνες d3 μου είπε ή τις d3 fix που είχα πάρει και στην κόρη μου ή τις biogaia αύριο θα πάω και θα δω ποιες θα πάρω!!!

  • Μου αρέσει 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

Κορίτσια, με αυτή τη ζέστη το βράδυ τι φοράτε στο μωρό; Μακρυμάνικο; Κοντομανικο;

Καλά. Εγώ τον έβαλα χθες για μένα που είχα υπερένταση και δε μπορούσα να κοιμηθώ :lol:

Καλημέρα!Αν θες το πιστεύεις αλλα δεν τον έβαλα και εγώ!!!Και κοιμήθηκα!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Olga93 είπε:

@boockie χαχαχα 2:25 γεννήθηκε. Αχ άσε κ εγώ ζορίστηκα αρκετά, έφαγα τους πόνους της πρόκλησης κ ζορίστηκα κ στην καισαρική. Τα ένιωσα όλα εκτός το κόψιμο κ το ράψιμο, γενικά το πήρα πολύ άσχημα π γέννησα με καισαρική! 
πωωω κ μένα έχει καρουμπαλακι στο κεφάλι από το ζόρι ο μικρός, μ είπε η παιδίατρος μέχρι τον 2ο μήνα θα έχει φύγει, άντε να δούμε! 
το biogaia ναι αυτό το μικρούλη το πανάκριβο είναι, γύρω στο εικοσάρικο έχει, αν κάνει δουλεια χαλάλι του! Πήρα κ την κρέμα της φρεζυντερμ που είναι για τους κολικούς για μασάζ! Άντε να δουμε! 

Βρε κορίτσι μου μην σκας. Το σημαντικό είναι ότι έφερες υγιές στον κόσμο το παιδάκι σου

17 ώρες πρίν, julia1 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε;

να σας ζήσουν τα μωράκια σας σε όσες γέννησαν και δεν σας ευχήθηκα..

εμεις πήραμε εξιτήριο στις 15/6 και από τότε έκανα ένα 38 πυρετό και εχω σταθερά κάθε μεσημέρι και βράδυ δέκατα εδώ και τόσες μέρες φτάνει μέχρι 37.6 και αργά το βράδυ πέφτει μόνο του εχω κάνει τα πάντα από εξετάσεις και κολπικά και όλα βγαίνουν καλά παίρνω αντιβίωση που μου άλλαξε ο παθολόγος εδώ και 4 μέρες και συνεχίζω να εχω δεν εχω κανένα σύμπτωμα δεν νιώθω τπτ αν δεν βάζω θερμόμετρο δεν το καταλαβαίνω ότι εχω δέκατα κοντεύω να τρελαθώ κορίτσια μου έχει γίνει ψυχολογικό τώρα έχει ακούσει καμία από σας κάτι παρόμοιο;.α εχω κάνει και μοριακό και ραπιντ και όλα αρνητικά..

κατα τα αλλά η Μπέμπα είναι πολύ καλή με την χολερυθρινη όλα καλά τελικά τρώει κοιμάται 

εμενα πονάει αρκετά η τομή μου αλλά όχι κάθε μέρα το ίδιο ας πούνε σήμερα πονάω παραπάνω εσείς που έχετε κάνει καισαρική πως είναι η τομή σας ;

Περαστικά σου. Ίωση;;; πήγες σε παθολόγο; 

16 ώρες πρίν, BILLE είπε:

Για πες όταν το δοκιμάσεις, γιατί οι κριτικές που διάβασα με μπέρδεψαν...έχει και θετικά σχόλια αλλά κ πολλά αρνητικά! Αυτό της φρέζυντερμ το πήρα κ έγω. Πεταμένα λεφτα, τίποτα δεν κάνει...

Δεν θυμάμαι ποιο κορίτσι το έγραψε αυτό με τον απορροφητήρα, αλλά βάζω στο γιου tube ήχο απορροφητήρα κ σώθηκα. Κοιμάται πιο γρήγορα κ δεν ξυπνάει...βέβαια τα νεύρα μου τα έχει κάνει κρόσσια αυτός ο ήχος, έτσι;

Το biogaia το έπαιρνα για το. Γιο μου τον μεγάλο. Πανάκριβο, αλλά έκανε πολύ καλή δουλειά. 

Ρε κορίτσια οι υπόλοιπες πού είστε; γεννήσατε;;; 

Ο μικρός έκανε πολύ ίκτερο, αύριο θα πάμε για επαναμετρηση. Δεν αγχώνομαι, μόνο εκείνη τη στιγμή λίγο, αλλά τον βλέπω ότι τρώει και είναι γενικά καλός (τι σού είναι όμως η πείρα χαχαχαχαχαχα στο 3ο παιδί γίνεσαι εσύ ή παιδίατρος, μόνο εμβόλια δεν τούς κάνεις)

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


27 minutes ago, ΧρυσαΜ said:

Βρε κορίτσι μου μην σκας. Το σημαντικό είναι ότι έφερες υγιές στον κόσμο το παιδάκι σου

Περαστικά σου. Ίωση;;; πήγες σε παθολόγο; 

Το biogaia το έπαιρνα για το. Γιο μου τον μεγάλο. Πανάκριβο, αλλά έκανε πολύ καλή δουλειά. 

Ρε κορίτσια οι υπόλοιπες πού είστε; γεννήσατε;;; 

Ο μικρός έκανε πολύ ίκτερο, αύριο θα πάμε για επαναμετρηση. Δεν αγχώνομαι, μόνο εκείνη τη στιγμή λίγο, αλλά τον βλέπω ότι τρώει και είναι γενικά καλός (τι σού είναι όμως η πείρα χαχαχαχαχαχα στο 3ο παιδί γίνεσαι εσύ ή παιδίατρος, μόνο εμβόλια δεν τούς κάνεις)

Αχ Χρυσα μου εγω ακόμα... Δεν θέλει να βγει! Χαχαχα! Αυριο το πρωί έχω ραντεβού με τον γιατρό για να δουμε πώς θα πάει!!! 

Να σας πω την @jellyfishch εχω στο μυαλό μου... Δεν έχει δώσει καθόλου σημεία!!! Ευχομαι να μην χανει λεπτό από το ζουζουνάκι της!!! 

  • Μου αρέσει 2

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Βρε κορίτσι μου μην σκας. Το σημαντικό είναι ότι έφερες υγιές στον κόσμο το παιδάκι σου

Περαστικά σου. Ίωση;;; πήγες σε παθολόγο; 

Το biogaia το έπαιρνα για το. Γιο μου τον μεγάλο. Πανάκριβο, αλλά έκανε πολύ καλή δουλειά. 

Ρε κορίτσια οι υπόλοιπες πού είστε; γεννήσατε;;; 

Ο μικρός έκανε πολύ ίκτερο, αύριο θα πάμε για επαναμετρηση. Δεν αγχώνομαι, μόνο εκείνη τη στιγμή λίγο, αλλά τον βλέπω ότι τρώει και είναι γενικά καλός (τι σού είναι όμως η πείρα χαχαχαχαχαχα στο 3ο παιδί γίνεσαι εσύ ή παιδίατρος, μόνο εμβόλια δεν τούς κάνεις)

Όχι Χρύσα μου δεν είναι ίωση με τον παθολόγο τηλ παρόλο που έκανα το μοριακό δεν μου έχει πει να με δει μου έχει δώσει μια αντιβίωση η οποία με καλύπτει σε όλα και κάτι εξετάσεις που έκανα σήμερα θα δείξει 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

Κορίτσια, με αυτή τη ζέστη το βράδυ τι φοράτε στο μωρό; Μακρυμάνικο; Κοντομανικο;

Καλά. Εγώ τον έβαλα χθες για μένα που είχα υπερένταση και δε μπορούσα να κοιμηθώ :lol:

Καλημέρα!! Εγω της φοραω αμανικο φορμακι με μπουτάκια μπρατσάκια έξω, απλά όταν κοιμάται της σκεπάζω τα ποδαράκια. (Απο το πρωί προσπαθήσω να το γράψω...) Λόγω μεγάλων υπηκόων που έκανε θα κόψω τα γαλακτοκομικά να δω. Μου έκανε και τον βράδυ ενα εμετό. Δεν ξέρω αν είναι η λαιμαργία της ή αλλεργία. Θα δω. Α!!! Διάβασα συμβουλές για την υπερπαραγωγή στη σελίδα του Παπαβέντζη. Όσες ενδιαφέρεστε για θηλασμού είναι πολύ καλός.

@Φώφη1990 με το καλό το ραντεβού στο γιατρό μακάρι να έχεις καλά νεα!!! Ετσι και αλλιως κοντευεις πια.Την jelly την σκέφτομαι και γω η αλήθεια είναι, ελπίζω όταν είναι έτοιμη και μπορεί να μας πει τα νέα της. 

Φιλιά κορίτσια σε όλες!!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, julia1 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου 

 Και εγώ πιο πολύ το βράδυ νιώθω όταν κοιμάμαι άσε στην αλλαγή επίσης είναι αρκετά σκληρό σαν καρούμπαλο στην αριστερή πλευρά 

πως τα καταφέρνετε όσες θηλάζετε αποκλειστικά εγώ δίνω και ξένο γιατί δεν χορταίνει και θέλει όλη την ώρα στο στήθος 

Περαστικα σου κορίτσι μου!Η τομή κ εμένα που γέννησα πριν 15 μέρες είναι μουδιασμένη ! Αρχή είναι ακόμα όσο περνάνε οι μέρες θα πονάς όλο και λιγότερο! Προσπάθησε να μην βάζεις δύναμη στην κοιλιά για να σηκωθείς αλλα στα χέρια! Με το θηλασμό εγώ αυτό που κάνω είναι με το που ξυπνήσει να την βάζω στήθος πριν κλάψει! Αν έχει τουλάχιστον 6-8 πάνες με τσισα σημαίνει ότι τρώει μια χαρά! Εμείς την ζυγισαμε κ μόνοι μας προχθές κ είχε πάρει 260 γραμμάρια από την προηγούμενη Δευτέρα που ήρθε ο παιδίατρος ! Οπότε ησύχασα λίγο κ με αυτό, αν και γενικά είναι ήσυχη και κοιμάται αρκετά οπότε λογικά χορταίνει!

@HopeMe κ εγώ σήμερα και χθες με τη ζέστη που έχει την έχω με αμάνικο, και δεν την σκεπάζω με τπτ, γιατί δεν τα θέλει τα σκευάσματα,τα κλωτσαει! Το σπίτι έχει το λιγότερο 27-28 βαθμούς με ερκοντισιον στον αέρα! 

Κορίτσια παίρνει κάποια βιταμίνες για τη λοχεια ;; θέλω να ρωτήσω τον παιδίατρο αν υπάρχουν βιταμίνες που να είναι συμβατές με το θηλασμό για να πάρω μήπως πάρω λίγο τα πάνω μου !

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...