Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Αχ κορίτσια δεν μπορώ άλλο με τη ζέστη!Χθες μετακομίζαμε και νόμιζα ότι θα λιποθυμήσω από τη ζέστη. Το σπίτι ακόμα δεν είναι έτοιμο, τον άντρα μου τον έκανα σώγαμπρο!!!4 ενήλικες και ένα μωρό στο πατρικό τριάρι με 40 βαθμούς!έχω χοροπηδήσει από τα νεύρα μου!

Εμείς έχουμε τα αιρ κοντίσιον και τα 2 στα υπνοδωμάτια ανοιχτά σχεδόν συνέχεια αναμμένα. Εκεί που κοιμάται ο μπέμπης το αιρ κοντίσιον είναι ανοιχτό αλλά με το τζάμι ανοιχτό. άλλες 2 μέρες Παναγία μου!!!Καλημερίζω!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 27/6/2021 at 9:58 ΠΜ, BILLE είπε:

Ta ίδια και εγώ!Εβγαλε και δροτσιλίτσες το μικρούλι από τη ζέστη...Και εγώ εδώ και 2 μέρες μόνο με την πάνα...πραγματικά όμως δεν την παλεύω ούτε εγώ με τόσο ζέστη. Έχω κλειστεί στο δωμάτιο για δροσιά και έχω σαλτάρει...με το που θα κλείσω το αιρκοντίσιον, έχω γίνει μούσκεμα στο πι και φι...Ο μικρός έχει πολύ τσίμπλα στο μάτι. όσο και αν του κάνω μασάζ, αντί να καλύτερεύει, χειροτερεύει...έχει καμιά κοπέλα παρόμοια εμπειρία;Ξέρω ότι πιθανόν να είναι λόγω του ότι είναι φραγμένος ο δακρυγόνος αδένας κ ότι αν δεν ξεμπουκώσει στο 6μηνο, γίνεται μια επεμβασούλα...αλλά επειδή έχω τα θέματά μου εγώ με τα μάτια μου κ μόνο που το σκέφτομαι για το παιδί παραλύω. Kανά usefull tip;

Σας καλήμερίζω!

Εμείς βάζαμε μια κρέμα tobrex και μασαζακι και καθάρισμα με φυσιολογικό ορό και γάζα. Έφυγε κοντά στο εξάμηνο


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, BILLE είπε:

Αχ κορίτσια δεν μπορώ άλλο με τη ζέστη!Χθες μετακομίζαμε και νόμιζα ότι θα λιποθυμήσω από τη ζέστη. Το σπίτι ακόμα δεν είναι έτοιμο, τον άντρα μου τον έκανα σώγαμπρο!!!4 ενήλικες και ένα μωρό στο πατρικό τριάρι με 40 βαθμούς!έχω χοροπηδήσει από τα νεύρα μου!

Εμείς έχουμε τα αιρ κοντίσιον και τα 2 στα υπνοδωμάτια ανοιχτά σχεδόν συνέχεια αναμμένα. Εκεί που κοιμάται ο μπέμπης το αιρ κοντίσιον είναι ανοιχτό αλλά με το τζάμι ανοιχτό. άλλες 2 μέρες Παναγία μου!!!Καλημερίζω!

Είστε και εσείς που μετακομίζετε, είμαστε κι εμείς που μέσα στη ζέστη, στους κολικούς και στα ξενύχτια διαβάζουμε για εξεταστική :blink: υπομονή σήμερα και αύριο. Από Παρασκευή πέφτει, Σάββατο γράφω κι εγώ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Εμείς βάζαμε μια κρέμα tobrex και μασαζακι και καθάρισμα με φυσιολογικό ορό και γάζα. Έφυγε κοντά στο εξάμηνο

Καλησπέρα μανουλες να σας ζήσουν τα μωράκι σας!!!Είμαι στις μανουλες Οκτωβρίου και περιμένω το 4ο μου παιδάκι.Η δεύτερη μου κόρη είχε θέμα με το ματάκια και ότι και να βάζαμε δεν έστρωνε ,η παιδίατρος μας είπε υπομονή ,η μαμά μου μου έλεγε πως παλιά βάζανε μητρικό γάλα ,εννοείται την πέρασα για τρελή .Ώσπου μια μέρα λέω δεν βάζω τι μπορεί να πάθει γάλα είναι μπορεί την ώρα που θηλασμού να πάει και καταλάθος ,πραγματικά δεν θυμάμαι πόσες φορές της έβαλα και το μάτι του παιδιού έφτιαξε .Το λέω στην παιδίατρο και μου λέει κάτι ήξεραν οι παλιές αλλά δεν μπορώ να προτείνω τέτοια γιατροσόφια.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια όσες έχετε κάνει καισαρική πονάει η κοιλιά σας; Εγώ πονάω γύρω από τον ομφαλό και κάτω από τον ομφαλό σαν να πονάνε τα έντερα μου άλλες φορές πιο λίγο και άλλες φορές δεν μπορώ να περπατήσω και όταν πατάω λίγο την κοιλιά μου πονάω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

Να μαζευτούμε να στεφθουμε ήρωες μετά από 2 εβδομάδες καύσωνα :lol: υπομονή σήμερα και αύριο  !!

 

7 ώρες πρίν, BILLE είπε:

Αχ κορίτσια δεν μπορώ άλλο με τη ζέστη!Χθες μετακομίζαμε και νόμιζα ότι θα λιποθυμήσω από τη ζέστη. Το σπίτι ακόμα δεν είναι έτοιμο, τον άντρα μου τον έκανα σώγαμπρο!!!4 ενήλικες και ένα μωρό στο πατρικό τριάρι με 40 βαθμούς!έχω χοροπηδήσει από τα νεύρα μου!

Εμείς έχουμε τα αιρ κοντίσιον και τα 2 στα υπνοδωμάτια ανοιχτά σχεδόν συνέχεια αναμμένα. Εκεί που κοιμάται ο μπέμπης το αιρ κοντίσιον είναι ανοιχτό αλλά με το τζάμι ανοιχτό. άλλες 2 μέρες Παναγία μου!!!Καλημερίζω!

Κορίτσια κι εγώ δεν την παλεύω... Και το χειρότερο είναι ότι δεν την παλεύουν ούτε τα παιδιά.... Τις περισσότερες ώρες της ημέρας είμαι μόνη μου και με τα 3, έχω ψιλό ζαλιστεί αλλά τι στο καλό θα επιβιώσουμε... Ο μπέμπης πάει καλύτερα. Με έχει ξεζουμισει βέβαια. Τού κάνω και μερικά γεύματα σκόνη παράλληλα για τον ίκτερο. Αλλά κι επειδή όταν θηλάζει, τρώει 5 λεπτά και κοιμάται και στο 20λεπτο θέλει πάλι στήθος. Κι η μεσαία, όποτε με βλέπει χωρίς το μωρό αγκαλιά, θέλει εκείνη αγκαλιά και αρχίζει τη γκρίνια. Ο μεγάλος γκρινιάζει γιατί τού φταίνε όλα. Είναι δικιολογημενα, δε λέω. Εδώ δεν την παλεύουμε εμείς. 

3 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

Είστε και εσείς που μετακομίζετε, είμαστε κι εμείς που μέσα στη ζέστη, στους κολικούς και στα ξενύχτια διαβάζουμε για εξεταστική :blink: υπομονή σήμερα και αύριο. Από Παρασκευή πέφτει, Σάββατο γράφω κι εγώ...

Κολικοι και εξεταστική τέλειος συνδυασμός.... Καλή τύχη!!! 

2 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Καλησπέρα μανουλες να σας ζήσουν τα μωράκι σας!!!Είμαι στις μανουλες Οκτωβρίου και περιμένω το 4ο μου παιδάκι.Η δεύτερη μου κόρη είχε θέμα με το ματάκια και ότι και να βάζαμε δεν έστρωνε ,η παιδίατρος μας είπε υπομονή ,η μαμά μου μου έλεγε πως παλιά βάζανε μητρικό γάλα ,εννοείται την πέρασα για τρελή .Ώσπου μια μέρα λέω δεν βάζω τι μπορεί να πάθει γάλα είναι μπορεί την ώρα που θηλασμού να πάει και καταλάθος ,πραγματικά δεν θυμάμαι πόσες φορές της έβαλα και το μάτι του παιδιού έφτιαξε .Το λέω στην παιδίατρο και μου λέει κάτι ήξεραν οι παλιές αλλά δεν μπορώ να προτείνω τέτοια γιατροσόφια.

Εμένα με χαμομήλι έφυγε. Καλή δύναμη και με το καλό το 4ο!!! Τι ηλικίες έχουν τα παιδάκια σου; 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.  Σας παρακολουθώ κάθε μέρα.

Έτυχε σε κάποια να βγάζει ρουκέτα το μωρό ;δίνω μόνο ξένο κ χθες κ σήμερα έκανε 3 φορές ρουκέτες.  

Αν κάνει κ πάλι φυσικά κ θα πάρω παιδίατρο. 

Γενικά είναι λαίμαργη.  Δεν ρευεται σχεδόν ποτέ όση ώρα κ να την κρατάμε. Αμέσως αποκοιμιεται

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.  Σας παρακολουθώ κάθε μέρα.

Έτυχε σε κάποια να βγάζει ρουκέτα το μωρό ;δίνω μόνο ξένο κ χθες κ σήμερα έκανε 3 φορές ρουκέτες.  

Αν κάνει κ πάλι φυσικά κ θα πάρω παιδίατρο. 

Γενικά είναι λαίμαργη.  Δεν ρευεται σχεδόν ποτέ όση ώρα κ να την κρατάμε. Αμέσως αποκοιμιεται

 

Ευακι μου εμείς στο νοσοκομείο όταν δίναμε ξένο τις 2 μέρες ρευοταν 3 φορές μετά το φαγητό, περίεργο μου φαίνεται να μην ρευεται καθόλου! Δοκίμασε άλλη στάση στο ρεψιμο! 

Κοροτσια όσες δεν έχετε ερκοντισιον είστε ηρωίδες! Εγώ το έχω όλη μέρα ανοιχτό, στους 27-28, ακόμα κ όταν κοιμόμαστε αλλά είναι ανοιχτές οι πόρτες κ τα παράθυρα ανάκλιση, και πάλι ιδρωνω συνέχεια κ αλλάζω σεντόνια χαχα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

 

Κορίτσια κι εγώ δεν την παλεύω... Και το χειρότερο είναι ότι δεν την παλεύουν ούτε τα παιδιά.... Τις περισσότερες ώρες της ημέρας είμαι μόνη μου και με τα 3, έχω ψιλό ζαλιστεί αλλά τι στο καλό θα επιβιώσουμε... Ο μπέμπης πάει καλύτερα. Με έχει ξεζουμισει βέβαια. Τού κάνω και μερικά γεύματα σκόνη παράλληλα για τον ίκτερο. Αλλά κι επειδή όταν θηλάζει, τρώει 5 λεπτά και κοιμάται και στο 20λεπτο θέλει πάλι στήθος. Κι η μεσαία, όποτε με βλέπει χωρίς το μωρό αγκαλιά, θέλει εκείνη αγκαλιά και αρχίζει τη γκρίνια. Ο μεγάλος γκρινιάζει γιατί τού φταίνε όλα. Είναι δικιολογημενα, δε λέω. Εδώ δεν την παλεύουμε εμείς. 

Κολικοι και εξεταστική τέλειος συνδυασμός.... Καλή τύχη!!! 

Εμένα με χαμομήλι έφυγε. Καλή δύναμη και με το καλό το 4ο!!! Τι ηλικίες έχουν τα παιδάκια σου; 

Καλησπέρα 16,12,11 χρόνων κορίτσια,και τώρα περιμένω αγοράκι Σε ευχαριστώ και εσένα να σου ζήσει!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πως είστε.?? Εμείς εδώ σκαμε από την ζέστη!!! σήμερα έπαθα και μαστίτιδα από το αριστερό και είμαι με 40πυρετο και αυτό γιατί ο μικρός δύο φορές έκατσε 5λεπτα πιπιλισε και μάζεψε γάλα προς το παρόν δεν πήρα αντιβίωση προσπαθώ να το παλέψω με κομπρεσες ζεστές πριν το θηλασμό κρύες μετά μασάζ και φυσικά πολύ θηλασμο πήρα και ένα ντεπον πεθαίνω από τον πόνο ελπίζω να φτιαξει....

  • Λυπημένη/-ος 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


18 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.  Σας παρακολουθώ κάθε μέρα.

Έτυχε σε κάποια να βγάζει ρουκέτα το μωρό ;δίνω μόνο ξένο κ χθες κ σήμερα έκανε 3 φορές ρουκέτες.  

Αν κάνει κ πάλι φυσικά κ θα πάρω παιδίατρο. 

Γενικά είναι λαίμαργη.  Δεν ρευεται σχεδόν ποτέ όση ώρα κ να την κρατάμε. Αμέσως αποκοιμιεται

 

Λοιπόν πρέπει να δοκιμάσεις να τής δίνεις γάλα με διαλείμματα. Η βαλβίδα του στομάχου είναι πολύ ανωριμη και ανοιγοκλεινει συνέχεια με αποτέλεσμα να το γυρνάει πίσω. Αλλά πρέπει να μην τη βάζεις να ξαπλώνει αν δεν ρευτεί γιατί μπορεί να τής κάνει γαστροοισοφαγική παλλινδρόμιση. Κράτα την όρθια μέχρι να ρευτεί, μπορεί να τούς πάρει και 10 λεπτά ή και παραπάνω. 

 

14 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Καλησπέρα 16,12,11 χρόνων κορίτσια,και τώρα περιμένω αγοράκι Σε ευχαριστώ και εσένα να σου ζήσει!!!

Ααα εσένα είναι μεγάλα τα δικά σου. Μια χαρά!!! Με το καλο!!! 

13 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κορίτσια πως είστε.?? Εμείς εδώ σκαμε από την ζέστη!!! σήμερα έπαθα και μαστίτιδα από το αριστερό και είμαι με 40πυρετο και αυτό γιατί ο μικρός δύο φορές έκατσε 5λεπτα πιπιλισε και μάζεψε γάλα προς το παρόν δεν πήρα αντιβίωση προσπαθώ να το παλέψω με κομπρεσες ζεστές πριν το θηλασμό κρύες μετά μασάζ και φυσικά πολύ θηλασμο πήρα και ένα ντεπον πεθαίνω από τον πόνο ελπίζω να φτιαξει....

Πω πω τι να σού πω βρε κοπέλα μου περαστικά!!!! Ταλαιπωρία να φανταστώ..... 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! Ευχαριστώ για τις ευχές! Γυρίσαμε σπίτι πριν 2 μέρες. Τα έχω δει όλα. Πρώτη φορά μαμά κ όπως καταλαβαίνετε ότι κι αν ακούς είναι διαφορετικό να το ζεις. Πολλή ευτυχία αλλά κ άγχος, κλάμα σαν να μην υπάρχει αύριο κ φουλ αϋπνία. Κοιμάται το πολύ μια ώρα και ξυπνάει. Αν ξεπεράσει την ώρα κάνουμε πάρτυ. Έτσι είναι ή τα κάνουμε όλα λάθος; 

Κουράγιο με τη ζέστη! Ψηνομαστε όλοι! Που θα πάει θα πέσει λίγο η θερμοκρασία. 

@ΒαλεντιναΧπεραστικά. Εύχομαι να περάσει γρήγορα. Θηλάζεις κ από τους 2 μαστούς σε κάθε θηλασμό ή εναλλάξ; εμένα οι θήκες πονάνε πααααρα πολύ.

@julia1τέτοιο σύμπτωμα δεν έχω. Τις πρώτες μέρες πονούσε λίγο αλλά πιστεύω ήταν η μήτρα. Μόνο ένα μούδιασμα νιώθω όταν πιάνω την κοιλιά κάτω από τον αφαλό μέχρι την τομή. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.  Σας παρακολουθώ κάθε μέρα.

Έτυχε σε κάποια να βγάζει ρουκέτα το μωρό ;δίνω μόνο ξένο κ χθες κ σήμερα έκανε 3 φορές ρουκέτες.  

Αν κάνει κ πάλι φυσικά κ θα πάρω παιδίατρο. 

Γενικά είναι λαίμαργη.  Δεν ρευεται σχεδόν ποτέ όση ώρα κ να την κρατάμε. Αμέσως αποκοιμιεται

 

Και εγώ μόνο μπουκάλι δίνω και αν αργήσω μισό λεπτό το γάλα γίνεται της τρελής. άσε που κάθε φορά με φοβίζει ότι θα πνιγεί με αυτή τη λαιμαργία. όποτε τον προλαβαίνω πριν αρχίσει να κλαίει δεν κάνει ρουκέτες και ρεύεται. όταν κλαίνε μπαινει αέρας και προκαλεί δυσφορία. Προσωπικά σώθηκα με τα μπιμπερό gr brown. έχουν ενα ειδικό στόμιο κ δεν κάνει μπουρμπουλήθρες το γάλα. κ 'αλλαξα στάση κ τον ρεύω καθιστό κ όχι στον ώμο.

 @ΒαλεντιναΧ  @ΧρυσαΜ ΗΡΩΙΔΕΣ!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Λοιπόν πρέπει να δοκιμάσεις να τής δίνεις γάλα με διαλείμματα. Η βαλβίδα του στομάχου είναι πολύ ανωριμη και ανοιγοκλεινει συνέχεια με αποτέλεσμα να το γυρνάει πίσω. Αλλά πρέπει να μην τη βάζεις να ξαπλώνει αν δεν ρευτεί γιατί μπορεί να τής κάνει γαστροοισοφαγική παλλινδρόμιση. Κράτα την όρθια μέχρι να ρευτεί, μπορεί να τούς πάρει και 10 λεπτά ή και παραπάνω. 

 

Ααα εσένα είναι μεγάλα τα δικά σου. Μια χαρά!!! Με το καλο!!! 

Πω πω τι να σού πω βρε κοπέλα μου περαστικά!!!! Ταλαιπωρία να φανταστώ..... 

Ταλαιπωρία άσε δεν υποφέρετε άρχισα αντιβίωση για να δούμε!!!

 

1 hour ago, Κική_ είπε:

Γειά σας κορίτσια! Ευχαριστώ για τις ευχές! Γυρίσαμε σπίτι πριν 2 μέρες. Τα έχω δει όλα. Πρώτη φορά μαμά κ όπως καταλαβαίνετε ότι κι αν ακούς είναι διαφορετικό να το ζεις. Πολλή ευτυχία αλλά κ άγχος, κλάμα σαν να μην υπάρχει αύριο κ φουλ αϋπνία. Κοιμάται το πολύ μια ώρα και ξυπνάει. Αν ξεπεράσει την ώρα κάνουμε πάρτυ. Έτσι είναι ή τα κάνουμε όλα λάθος; 

Κουράγιο με τη ζέστη! Ψηνομαστε όλοι! Που θα πάει θα πέσει λίγο η θερμοκρασία. 

@ΒαλεντιναΧπεραστικά. Εύχομαι να περάσει γρήγορα. Θηλάζεις κ από τους 2 μαστούς σε κάθε θηλασμό ή εναλλάξ; εμένα οι θήκες πονάνε πααααρα πολύ.

@julia1τέτοιο σύμπτωμα δεν έχω. Τις πρώτες μέρες πονούσε λίγο αλλά πιστεύω ήταν η μήτρα. Μόνο ένα μούδιασμα νιώθω όταν πιάνω την κοιλιά κάτω από τον αφαλό μέχρι την τομή. 

Ανά μία ώρα και εμείς έτσι είναι γιατο το μητρικό είναι ελαφρύ το βράδυ όμως κάνει και 1.5ωρα! Είναι λογικά και το κλάμα και όλα εγώ στην κόρη μου έτσι ήμουν τώρα είμαι ζεν....θηλάζω όπως τύχει μια μόνο από το ένα αν τον πάρει ο ύπνος και δεν ξυπνάει ή αν δυσανασχετήσει τον βάζω στο άλλο.....τις πρώτες μέρες έδινα ένα σε κάθε γεύμα αλλά επειδή ήταν μια ώρα απόσταση δεν με πηραζε τώρα δεν ξέρω τι έγινε....

πρίν από 32 λεπτά , BILLE είπε:

Και εγώ μόνο μπουκάλι δίνω και αν αργήσω μισό λεπτό το γάλα γίνεται της τρελής. άσε που κάθε φορά με φοβίζει ότι θα πνιγεί με αυτή τη λαιμαργία. όποτε τον προλαβαίνω πριν αρχίσει να κλαίει δεν κάνει ρουκέτες και ρεύεται. όταν κλαίνε μπαινει αέρας και προκαλεί δυσφορία. Προσωπικά σώθηκα με τα μπιμπερό gr brown. έχουν ενα ειδικό στόμιο κ δεν κάνει μπουρμπουλήθρες το γάλα. κ 'αλλαξα στάση κ τον ρεύω καθιστό κ όχι στον ώμο.

 @ΒαλεντιναΧ  @ΧρυσαΜ ΗΡΩΙΔΕΣ!

Εγώ προσωπικά ούτε καν χαχχα.....αλλά προσπαθώ να είμαι εντάξει και με τα δύο έχει 5μερες που θηλάζω τον μικρό και τα παίρνω πάμε παιδική χαρά το απόγευμα να παίζει η μεγάλη 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κορίτσια πως είστε.?? Εμείς εδώ σκαμε από την ζέστη!!! σήμερα έπαθα και μαστίτιδα από το αριστερό και είμαι με 40πυρετο και αυτό γιατί ο μικρός δύο φορές έκατσε 5λεπτα πιπιλισε και μάζεψε γάλα προς το παρόν δεν πήρα αντιβίωση προσπαθώ να το παλέψω με κομπρεσες ζεστές πριν το θηλασμό κρύες μετά μασάζ και φυσικά πολύ θηλασμο πήρα και ένα ντεπον πεθαίνω από τον πόνο ελπίζω να φτιαξει....

Περαστικά! Φαντάζομαι θα έχεις πολύ πόνο, χωριά την ταλαιπωρία με τον πυρετό και τον καύσωνα. Εγώ θα μίλαγα και με τον γυναικολόγο μου

πρίν από 37 λεπτά , BILLE είπε:

Και εγώ μόνο μπουκάλι δίνω και αν αργήσω μισό λεπτό το γάλα γίνεται της τρελής. άσε που κάθε φορά με φοβίζει ότι θα πνιγεί με αυτή τη λαιμαργία. όποτε τον προλαβαίνω πριν αρχίσει να κλαίει δεν κάνει ρουκέτες και ρεύεται. όταν κλαίνε μπαινει αέρας και προκαλεί δυσφορία. Προσωπικά σώθηκα με τα μπιμπερό gr brown. έχουν ενα ειδικό στόμιο κ δεν κάνει μπουρμπουλήθρες το γάλα. κ 'αλλαξα στάση κ τον ρεύω καθιστό κ όχι στον ώμο.

 @ΒαλεντιναΧ  @ΧρυσαΜ ΗΡΩΙΔΕΣ!

Τα πήρα κι εγώ προχθές τα συγκεκριμένα για τους κολικούς. Όπως τα λες, είναι και για κολικούς και για βτισ αναγωγές ( εμείς δεν έχουμε). Ήδη έχω δει βελτίωση με τους κολικούς. Λίγο ακριβά αλλά αξίζουν τα λεφτά τους και με το παραπάνω.

Εμμμ... εμένα με ξέχασες, είμαι η θεματοθετρια των ανεμιστήρων κι έχω ανάγκη να το ακουσω :lol: 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...