Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

πρίν από 37 λεπτά , HopeMe είπε:

Περαστικά! Φαντάζομαι θα έχεις πολύ πόνο, χωριά την ταλαιπωρία με τον πυρετό και τον καύσωνα. Εγώ θα μίλαγα και με τον γυναικολόγο μου

Τα πήρα κι εγώ προχθές τα συγκεκριμένα για τους κολικούς. Όπως τα λες, είναι και για κολικούς και για βτισ αναγωγές ( εμείς δεν έχουμε). Ήδη έχω δει βελτίωση με τους κολικούς. Λίγο ακριβά αλλά αξίζουν τα λεφτά τους και με το παραπάνω.

Εμμμ... εμένα με ξέχασες, είμαι η θεματοθετρια των ανεμιστήρων κι έχω ανάγκη να το ακουσω :lol: 

Ναι ναι μίλησα το πρωί μαζί του αυτός μου έδωσε την συγκεκριμένη αντιβίωση και μου είπε δεν θέλουμε πυρετό που επιμένει άσε ζέστη και πυρετός είναι πακέτο!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Λοιπόν πρέπει να δοκιμάσεις να τής δίνεις γάλα με διαλείμματα. Η βαλβίδα του στομάχου είναι πολύ ανωριμη και ανοιγοκλεινει συνέχεια με αποτέλεσμα να το γυρνάει πίσω. Αλλά πρέπει να μην τη βάζεις να ξαπλώνει αν δεν ρευτεί γιατί μπορεί να τής κάνει γαστροοισοφαγική παλλινδρόμιση. Κράτα την όρθια μέχρι να ρευτεί, μπορεί να τούς πάρει και 10 λεπτά ή και παραπάνω. 

 

Ααα εσένα είναι μεγάλα τα δικά σου. Μια χαρά!!! Με το καλο!!! 

Πω πω τι να σού πω βρε κοπέλα μου περαστικά!!!! Ταλαιπωρία να φανταστώ..... 

Αν σ πω την κρατάω κ 30 λεπτά κ στον ώμο κ όρθια κ πάλι Τζιφός.  

Πφφφ 

 

Αν την κόψω δεν τρώει άλλο.  Είναι κ ιδιότροπη. 

 

2 ώρες πρίν, BILLE είπε:

Και εγώ μόνο μπουκάλι δίνω και αν αργήσω μισό λεπτό το γάλα γίνεται της τρελής. άσε που κάθε φορά με φοβίζει ότι θα πνιγεί με αυτή τη λαιμαργία. όποτε τον προλαβαίνω πριν αρχίσει να κλαίει δεν κάνει ρουκέτες και ρεύεται. όταν κλαίνε μπαινει αέρας και προκαλεί δυσφορία. Προσωπικά σώθηκα με τα μπιμπερό gr brown. έχουν ενα ειδικό στόμιο κ δεν κάνει μπουρμπουλήθρες το γάλα. κ 'αλλαξα στάση κ τον ρεύω καθιστό κ όχι στον ώμο.

 @ΒαλεντιναΧ  @ΧρυσαΜ ΗΡΩΙΔΕΣ!

Μπιμπερο να σ πω δεν σκέφτηκα να αλλάξω. Θα το δω κ αυτό. Σαν λύση 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Κική_ είπε:

Γειά σας κορίτσια! Ευχαριστώ για τις ευχές! Γυρίσαμε σπίτι πριν 2 μέρες. Τα έχω δει όλα. Πρώτη φορά μαμά κ όπως καταλαβαίνετε ότι κι αν ακούς είναι διαφορετικό να το ζεις. Πολλή ευτυχία αλλά κ άγχος, κλάμα σαν να μην υπάρχει αύριο κ φουλ αϋπνία. Κοιμάται το πολύ μια ώρα και ξυπνάει. Αν ξεπεράσει την ώρα κάνουμε πάρτυ. Έτσι είναι ή τα κάνουμε όλα λάθος; 

Κουράγιο με τη ζέστη! Ψηνομαστε όλοι! Που θα πάει θα πέσει λίγο η θερμοκρασία. 

@ΒαλεντιναΧπεραστικά. Εύχομαι να περάσει γρήγορα. Θηλάζεις κ από τους 2 μαστούς σε κάθε θηλασμό ή εναλλάξ; εμένα οι θήκες πονάνε πααααρα πολύ.

@julia1τέτοιο σύμπτωμα δεν έχω. Τις πρώτες μέρες πονούσε λίγο αλλά πιστεύω ήταν η μήτρα. Μόνο ένα μούδιασμα νιώθω όταν πιάνω την κοιλιά κάτω από τον αφαλό μέχρι την τομή. 

Νομίζω πώς ο, τι και να σού πουν σιγά σιγά θα βρείτε τα πατήματά σας

2 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

Αν σ πω την κρατάω κ 30 λεπτά κ στον ώμο κ όρθια κ πάλι Τζιφός.  

Πφφφ 

 

Αν την κόψω δεν τρώει άλλο.  Είναι κ ιδιότροπη. 

 

Μπιμπερο να σ πω δεν σκέφτηκα να αλλάξω. Θα το δω κ αυτό. Σαν λύση 

Συζητά με τον γιατρο γιατί εμένα στο πρώτο αυτά μού έλεγε

Κορίτσια όσες γεννήσατε τον Μάιο, πήρατε το επίδομα;;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Νομίζω πώς ο, τι και να σού πουν σιγά σιγά θα βρείτε τα πατήματά σας

Συζητά με τον γιατρο γιατί εμένα στο πρώτο αυτά μού έλεγε

Κορίτσια όσες γεννήσατε τον Μάιο, πήρατε το επίδομα;;; 

Εμένα πιστώθηκε πριν 28/6, είχα γεννήσει στις 17/5

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@HopeMe Last but not least..άλλη μια ηρωίδατης καρδία μας!

Κορίτσια σήμερα θ απάω να φτιάξω νύχια!!!έχω να τα βάψω από τον προηγούμενο Αύγουστο που αποφάσισα λόγω εξωσωματικής να αφήσω μαλλί κ νύχι άβαφο!

Τι ευτυχία Θεέ μου!!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα! Εχθές αποφάσισα να πάω να με δει ο γυναικολόγος το στήθος μου γιατί είχε κοκκινησει το σημείο αλλά δεν ήταν τόσο πρησμένο και να πάω και τον μπέμπη στην παιδιατρο να δούμε το βάρος του γιατί θηλάζει πέντε λεπτά την φορά και τον παίρνει ο ύπνος και ανησύχησα ότι δεν θα βάζει βάρος....Ο γυναικολόγος είπε ότι ίσα που το πρόλαβα να μην κάνει αποστημα με πύον(εκεί θα έπρεπε να γίνει χειρουργείο και να κοπεί ο θηλασμός)και επειδή το άδειασα καλά θα περάσει. η κοκκινηλα ηταν οιδιμα που θα υποχωρήσει με την αντιβίωση.....

Και στην παιδίατρο όλα καλά βγήκαμε από το μαιευτήριο 2.760(17/6) 5 μέρες μετά (22/6) ηταν 2.925 και εχθές 10μερες μετά την τελευταία μέτρηση ήταν 3.515 μας είπε αφού πήρε 600γρ σε 10μερες τρώει καλά και ας είναι 5λεπτα ο κάθε θηλασμός!

 

  • Μου αρέσει 9

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, BILLE είπε:

@HopeMe Last but not least..άλλη μια ηρωίδατης καρδία μας!

Κορίτσια σήμερα θ απάω να φτιάξω νύχια!!!έχω να τα βάψω από τον προηγούμενο Αύγουστο που αποφάσισα λόγω εξωσωματικής να αφήσω μαλλί κ νύχι άβαφο!

Τι ευτυχία Θεέ μου!!!

Ευχαριστώ! :lol::wub:

Να κάνεις τα πιο τέλεια νύχια και να τα χαρείς!!! Θ ανέβει και η ψυχολογία σου! Πρέπει όλες σιγά σιγά να περιποιηθουμε τον εαυτό μας. Άσε κι εγώ μια με το μωρό μια.μεντην εξεταστική έχω παραμελήσει εντελώς τον εαυτό μου. Μετά την εξεταστική σκέφτομαι να ξεκινήσω διατροφή με τη διαιτολόγο μου

2 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Εχθές αποφάσισα να πάω να με δει ο γυναικολόγος το στήθος μου γιατί είχε κοκκινησει το σημείο αλλά δεν ήταν τόσο πρησμένο και να πάω και τον μπέμπη στην παιδιατρο να δούμε το βάρος του γιατί θηλάζει πέντε λεπτά την φορά και τον παίρνει ο ύπνος και ανησύχησα ότι δεν θα βάζει βάρος....Ο γυναικολόγος είπε ότι ίσα που το πρόλαβα να μην κάνει αποστημα με πύον(εκεί θα έπρεπε να γίνει χειρουργείο και να κοπεί ο θηλασμός)και επειδή το άδειασα καλά θα περάσει. η κοκκινηλα ηταν οιδιμα που θα υποχωρήσει με την αντιβίωση.....

Και στην παιδίατρο όλα καλά βγήκαμε από το μαιευτήριο 2.760(17/6) 5 μέρες μετά (22/6) ηταν 2.925 και εχθές 10μερες μετά την τελευταία μέτρηση ήταν 3.515 μας είπε αφού πήρε 600γρ σε 10μερες τρώει καλά και ας είναι 5λεπτα ο κάθε θηλασμός!

 

Ωχ! Στο τσακ το πρόλαβες. Ευτυχώς ρε φίλη! Μια χαρά το βάρος του μικρού σου :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , HopeMe είπε:

Ευχαριστώ! :lol::wub:

Να κάνεις τα πιο τέλεια νύχια και να τα χαρείς!!! Θ ανέβει και η ψυχολογία σου! Πρέπει όλες σιγά σιγά να περιποιηθουμε τον εαυτό μας. Άσε κι εγώ μια με το μωρό μια.μεντην εξεταστική έχω παραμελήσει εντελώς τον εαυτό μου. Μετά την εξεταστική σκέφτομαι να ξεκινήσω διατροφή με τη διαιτολόγο μου

Ωχ! Στο τσακ το πρόλαβες. Ευτυχώς ρε φίλη! Μια χαρά το βάρος του μικρού σου :wub:

Πω και εσύ στο τρέξιμο....και εγώ με έναν κότσο τριγυρναω όλη μέρα!!!! Είναι και που ακόμα δεν τελείωσαν τα λοχεία και γενικά υπάρχει μια σιχαμαρα χαχαχ!!!! Ευτυχώς το πρόλαβα γιατί είπα δεν θέλω να ξαναδώ νοσοκομείου ποτέ μου!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Εχθές αποφάσισα να πάω να με δει ο γυναικολόγος το στήθος μου γιατί είχε κοκκινησει το σημείο αλλά δεν ήταν τόσο πρησμένο και να πάω και τον μπέμπη στην παιδιατρο να δούμε το βάρος του γιατί θηλάζει πέντε λεπτά την φορά και τον παίρνει ο ύπνος και ανησύχησα ότι δεν θα βάζει βάρος....Ο γυναικολόγος είπε ότι ίσα που το πρόλαβα να μην κάνει αποστημα με πύον(εκεί θα έπρεπε να γίνει χειρουργείο και να κοπεί ο θηλασμός)και επειδή το άδειασα καλά θα περάσει. η κοκκινηλα ηταν οιδιμα που θα υποχωρήσει με την αντιβίωση.....

Και στην παιδίατρο όλα καλά βγήκαμε από το μαιευτήριο 2.760(17/6) 5 μέρες μετά (22/6) ηταν 2.925 και εχθές 10μερες μετά την τελευταία μέτρηση ήταν 3.515 μας είπε αφού πήρε 600γρ σε 10μερες τρώει καλά και ας είναι 5λεπτα ο κάθε θηλασμός!

 

Νομίζω ότι τρώει όσο τον καλύπτει και κοιμάται. Κι εμένα ο κατσαριδακος έτσι κάνει και μετά στο μισάωρο μια ώρα ξυπνάει και θέλει κι άλλο. Το πρήξιμο το έπαθα κι εγώ κι έκανα αυτό ακριβώς που λες με τις κομπρεσες. Υπομονη κια υποχώρησε μόνο του. 

@BILLE η καλύτερη επιβράβευση για τον εαυτό σου!!!

5 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Εχθές αποφάσισα να πάω να με δει ο γυναικολόγος το στήθος μου γιατί είχε κοκκινησει το σημείο αλλά δεν ήταν τόσο πρησμένο και να πάω και τον μπέμπη στην παιδιατρο να δούμε το βάρος του γιατί θηλάζει πέντε λεπτά την φορά και τον παίρνει ο ύπνος και ανησύχησα ότι δεν θα βάζει βάρος....Ο γυναικολόγος είπε ότι ίσα που το πρόλαβα να μην κάνει αποστημα με πύον(εκεί θα έπρεπε να γίνει χειρουργείο και να κοπεί ο θηλασμός)και επειδή το άδειασα καλά θα περάσει. η κοκκινηλα ηταν οιδιμα που θα υποχωρήσει με την αντιβίωση.....

Και στην παιδίατρο όλα καλά βγήκαμε από το μαιευτήριο 2.760(17/6) 5 μέρες μετά (22/6) ηταν 2.925 και εχθές 10μερες μετά την τελευταία μέτρηση ήταν 3.515 μας είπε αφού πήρε 600γρ σε 10μερες τρώει καλά και ας είναι 5λεπτα ο κάθε θηλασμός!

 

Νομίζω ότι τρώει όσο τον καλύπτει και κοιμάται. Κι εμένα ο κατσαριδακος έτσι κάνει και μετά στο μισάωρο μια ώρα ξυπνάει και θέλει κι άλλο. Το πρήξιμο το έπαθα κι εγώ κι έκανα αυτό ακριβώς που λες με τις κομπρεσες. Υπομονη κια υποχώρησε μόνο του. 

@BILLE η καλύτερη επιβράβευση για τον εαυτό σου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, ΧρυσαΜ είπε:

Νομίζω ότι τρώει όσο τον καλύπτει και κοιμάται. Κι εμένα ο κατσαριδακος έτσι κάνει και μετά στο μισάωρο μια ώρα ξυπνάει και θέλει κι άλλο. Το πρήξιμο το έπαθα κι εγώ κι έκανα αυτό ακριβώς που λες με τις κομπρεσες. Υπομονη κια υποχώρησε μόνο του. 

@BILLE η καλύτερη επιβράβευση για τον εαυτό σου!!!

Νομίζω ότι τρώει όσο τον καλύπτει και κοιμάται. Κι εμένα ο κατσαριδακος έτσι κάνει και μετά στο μισάωρο μια ώρα ξυπνάει και θέλει κι άλλο. Το πρήξιμο το έπαθα κι εγώ κι έκανα αυτό ακριβώς που λες με τις κομπρεσες. Υπομονη κια υποχώρησε μόνο του. 

@BILLE η καλύτερη επιβράβευση για τον εαυτό σου!!!

Εγώ γι'αυτό ακριβώς τον λόγο την έπαθα επειδή τρώει έτσι λίγο και δεν με αδειάζει !


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Εμείς σήμερα κλείσαμε ένα μήνα! :wub: Πως περνάει έτσι ο καιρός; Είναι απίστευτο! Θα ήθελα να σας ρωτησω! Όσες γεννήσατε με καισαρική και είστε κοντά στις μέρες μου, πως πάτε με τα λοχεια; Εγώ κορίτσια ενώ είχα μειωμένη ροή και σχεδόν καθόλου κόκκινα, εδώ και δυο μέρες θυμίζει αίμα περιόδου αλλά καμία σχέση με Τη ποσότητα που είχα πριν 10 μήνες! Εν τω μεταξύ νιώθω και κάτι ήπια πονάκια περιόδου! Λέτε να αδιαθέτησα;; Να σημειώσω πως θηλάζω αποκλειστικά!

  • Μου αρέσει 3

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, boockie είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Εμείς σήμερα κλείσαμε ένα μήνα! :wub: Πως περνάει έτσι ο καιρός; Είναι απίστευτο! Θα ήθελα να σας ρωτησω! Όσες γεννήσατε με καισαρική και είστε κοντά στις μέρες μου, πως πάτε με τα λοχεια; Εγώ κορίτσια ενώ είχα μειωμένη ροή και σχεδόν καθόλου κόκκινα, εδώ και δυο μέρες θυμίζει αίμα περιόδου αλλά καμία σχέση με Τη ποσότητα που είχα πριν 10 μήνες! Εν τω μεταξύ νιώθω και κάτι ήπια πονάκια περιόδου! Λέτε να αδιαθέτησα;; Να σημειώσω πως θηλάζω αποκλειστικά!

Κοίταξε να δεις εγώ γέννησα φυσιολογικά αλλά θυμάμαι και από την πρώτη γέννα εκεί στις 25-30μερες που έλεγα ότι είχα καθαρίσει ξαφνικά κατεβαίνε και άλλο κάπου στις 40 μέρες τελείωσαν κανονικά πήγα για τεστ Παπ και είπε ο γιατρός ότι θα αδιαθετουσα σε καμιά δεκαριά μέρες όπως και έγινε δεν νομίζω να είναι περίοδος από τώρα! Ίσως είναι υπολείμματα που είναι φυσιολογικό να σταματάει και να ξεκινάει ξανά!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

@boockie κορίτσι μ κ εμεις κλείσαμε μήνα σήμερα! Απίστευτο μου φαίνεται!!! Να τα χαιρόμαστε όλες τα μπουμπούκια μας!!!

Από λοχεία εγώ νομίζω πως καθαρισα απλά μέσα στη μέρα μπορεί μια φορά στο σκούπισμα να έχω μπεζ καφέ ( συγνώμη για την περιγραφή)

  • Μου αρέσει 2

HdKkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Σας διαβάζω αλλά δεν εχω προλάβει να σας γράψω.  Με την ζέστη και την αυπνια ηταν ο τέλειος συνδυασμός για Δρομοκαΐτειο!! Ευτυχώς πέρασε και γλίτωσα τον εγκλεισμό. Είναι στο σπίτι και η μητέρα μου και η μεγάλη μου εινειναι  μες στα νευρα. Μια η αλλαγή μια η γιαγιά χαμος. Ωρες ωρες σαν να εχω αλλα 2 παιδια.... Όταν σαραντίσω θα φυγει, να δω μπας και ηρεμήσει η μεγαλη. Τις δουλειές τις κανω όλες μονη μου γιατί εχω κάλο στον εγκέφαλο, προσπαθώ να είμαι και με την μεγάλη μου οπότε ο υπνος ελάχιστος. Όσες φορές προσπάθησα να κοιμηθώ μέρα, πάνω απο μιση ώρα δεν μπόρεσα. Μια θα με ξυπνα η μεγάλη μια η μικρή. Κάποιες μέρες ήθελα να βάλω τα κλάματα απο την κούραση. Εχω βγει και 3 με 4 φορες πλατεια. Το μωρο μια χαρά, την πειράζει μάλλον το αγελαδινο και τα εχω κόψει όλα. Το τυρί μου λείπει πολύ. Σχετικά με τα λόχεια και γω εχω αυτα τα μπεζ καφέ τα σιχαμένα!!! @BILLE με το καλο τα νύχια, @ΒαλεντιναΧ περαστικά σου κοπέλα μου, καλα που το πρόλαβες. Να το αδειάζεις και με το χέρι σου το στήθος, ακόμα το κάνω και γω γιατί κάποιες φορές πνίγεται απο την ένταση. @HopeMe και μεις με το αιρκοντισιον στο σαλονι ανεμιστήρα έχουμε, και στο δωμάτιο δεν το πολυ αναβω, οπότε πανω κατω στα ίδια είμαστε... Καλο διάβασμα, απορώ ποτε προλαβαίνεις και που βρίσκεις το κουράγιο... Μπράβο σου!!!

Η μπέμπα κοντεύει να γυρίσει, απο ανάσκελα σπρώχνει με τα πόδια και γυρνα στο πλαι και μου σκαει και γελάκια. Με καλοπιανει  για την ταλαιπωρία... Ειχα καιρό και σας έγραψα πολλά σόρρυ!! Φιλιά πολλά σε όλες και καλή δυναμη.

@Κική_ λογικά πλέον θα το έχεις καταλάβει, με τον θηλασμο δεν εχεις στανταρ, και εκει που φτιάχνουν τα ωράρια παλι θα χαλάνε, είτε γιατί μεγαλώνουν και θέλουν να αυξήσουν παραγωγή, είτε γιατί είναι σε άλμα είτε γιατί θέλουν παρηγοριά. Καλυτερεύει πάντως μην ανησυχείς. Εμένα την νύχτα μπορεί να κοιμηθεί και 3ωρο (Εκεί κανω πάρτυ). Υπομονή και θα στρωσει το πραγμα

  • Μου αρέσει 3

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...