Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

1 hour ago, ΧρυσαΜ είπε:

Όχι δε μού είπε κάτι συγκεκριμένο. Τον ρώτησα αν έκανα εγώ κάτι λάθος αλλά μού είπε ότι σχεδόν όλα τα μωρά το παθαίνουν 

Είχε πάθει και η κόρη μου και έπινε ξένο πήρε για μια εβδομάδα αλοιφή και πέρασε απλα τώρα που το έπαθε η δική σου ενώ θηλάζει πρέπει να βάζεις και στις θήλες σου,αλλιώς θα κάνει κύκλο θα κολλάει πάλι από εσενα....

Εγώ κορίτσια ενώ την πρόλαβα την μαστίτιδα στο δεξί που έπαθα προχθές σήμερα έπαθε το αριστερό έχει καταντήσει αηδία αυτό το πράγμα....εχθές πιπιλουσε πόσες ώρες να αυξήσει την παραγωγή και τελικά το κατάφερε πφφφφ.....

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Είχε πάθει και η κόρη μου και έπινε ξένο πήρε για μια εβδομάδα αλοιφή και πέρασε απλα τώρα που το έπαθε η δική σου ενώ θηλάζει πρέπει να βάζεις και στις θήλες σου,αλλιώς θα κάνει κύκλο θα κολλάει πάλι από εσενα....

Εγώ κορίτσια ενώ την πρόλαβα την μαστίτιδα στο δεξί που έπαθα προχθές σήμερα έπαθε το αριστερό έχει καταντήσει αηδία αυτό το πράγμα....εχθές πιπιλουσε πόσες ώρες να αυξήσει την παραγωγή και τελικά το κατάφερε πφφφφ.....

Πω πω τι ταλαιπωρία τραβάς! Κουράγιο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Είχε πάθει και η κόρη μου και έπινε ξένο πήρε για μια εβδομάδα αλοιφή και πέρασε απλα τώρα που το έπαθε η δική σου ενώ θηλάζει πρέπει να βάζεις και στις θήλες σου,αλλιώς θα κάνει κύκλο θα κολλάει πάλι από εσενα....

Εγώ κορίτσια ενώ την πρόλαβα την μαστίτιδα στο δεξί που έπαθα προχθές σήμερα έπαθε το αριστερό έχει καταντήσει αηδία αυτό το πράγμα....εχθές πιπιλουσε πόσες ώρες να αυξήσει την παραγωγή και τελικά το κατάφερε πφφφφ.....

Αλήθεια; δεν τπ ήξερα, θα βάζω. 

@Κική_ @Φραουλίτσα* α οπότε όντως είναι συχνό φαινόμενο. Κικκή είναι τέλεια 900γρ σε 18 μέρες. Φαγανουλα όντως. 

Φραουλιτσα ποια βάζεις; εγώ ένα τζελ της ντακταριν.  

ΒαλεντιναΧ τι μπορείς να κάνεις για να σταματήσει αυτή η κατάσταση;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Αλήθεια; δεν τπ ήξερα, θα βάζω. 

@Κική_ @Φραουλίτσα* α οπότε όντως είναι συχνό φαινόμενο. Κικκή είναι τέλεια 900γρ σε 18 μέρες. Φαγανουλα όντως. 

Φραουλιτσα ποια βάζεις; εγώ ένα τζελ της ντακταριν.  

ΒαλεντιναΧ τι μπορείς να κάνεις για να σταματήσει αυτή η κατάσταση;; 

Αχ άσε! Σταμάτησα τον θηλασμό δεν άντεχα τον πόνο κ τις πληγές στο στήθος που δεν έλεγαν να βελτιωθούν κ δεν την προλαβαίνουμε από τότε! Το εξαφανίζει σε δευτερόλεπτα το γάλα! Κι εγώ αυτή την κρέμα της έβαζα! Της άρεσε κιολας! Γλειφοταν μετά για ώρα η γλυκούλα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Αλήθεια; δεν τπ ήξερα, θα βάζω. 

@Κική_ @Φραουλίτσα* α οπότε όντως είναι συχνό φαινόμενο. Κικκή είναι τέλεια 900γρ σε 18 μέρες. Φαγανουλα όντως. 

Φραουλιτσα ποια βάζεις; εγώ ένα τζελ της ντακταριν.  

ΒαλεντιναΧ τι μπορείς να κάνεις για να σταματήσει αυτή η κατάσταση;; 

Όταν βλέπω ότι αυξάνεται η παραγωγή ή τον παίρνει ο ύπνος χωρίς να φάει καλά να αδειάζω το υπόλοιπο με το χέρι να μην μαζεύεται!!!!

1 ώρα πρίν, Κική_ είπε:

Αχ άσε! Σταμάτησα τον θηλασμό δεν άντεχα τον πόνο κ τις πληγές στο στήθος που δεν έλεγαν να βελτιωθούν κ δεν την προλαβαίνουμε από τότε! Το εξαφανίζει σε δευτερόλεπτα το γάλα! Κι εγώ αυτή την κρέμα της έβαζα! Της άρεσε κιολας! Γλειφοταν μετά για ώρα η γλυκούλα!! 

Εδώ δεν προλαβαίνω τον δικό μου με το στήθος γι'αυτό και υπομένω τον πόνο γιατί μέσα σε 22 μέρες έβαλε 1.400γρ 17ημερων 3.500 και 39ημερων 4.900


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου αγωνιστικούς χαιρετισμούς από εμένα! Σήμερα έκανα δεύτερη δόση εμβολίου κ μετά από 11 ώρες ξεκίνησαν τα όργανα! Πυρετος 38,5 ο οποίος έφτασε τόσο παρόλο που είχα πάρει apotel! Αδυναμία, ρίγος κ όλα αυτά τα ωραία! Ευτυχώς η μπεμπα κοιμάται! Λένε ότι κρατάει μια μέρα!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Κορίτσια μου αγωνιστικούς χαιρετισμούς από εμένα! Σήμερα έκανα δεύτερη δόση εμβολίου κ μετά από 11 ώρες ξεκίνησαν τα όργανα! Πυρετος 38,5 ο οποίος έφτασε τόσο παρόλο που είχα πάρει apotel! Αδυναμία, ρίγος κ όλα αυτά τα ωραία! Ευτυχώς η μπεμπα κοιμάται! Λένε ότι κρατάει μια μέρα!

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς και από εδώ!!!! Περαστικά κορίτσι μου πάντως θεία μου που το έκανε προχθές δύο τρεις μέρες τις κράτησαν η αδυναμία ο πόνος στο χέρι κλπ! Ο μπαμπάς μου και ο πεθερός μου π.χ είχαν μόνο πόνο στο σημείο τίποτα άλλο

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Κορίτσια μου αγωνιστικούς χαιρετισμούς από εμένα! Σήμερα έκανα δεύτερη δόση εμβολίου κ μετά από 11 ώρες ξεκίνησαν τα όργανα! Πυρετος 38,5 ο οποίος έφτασε τόσο παρόλο που είχα πάρει apotel! Αδυναμία, ρίγος κ όλα αυτά τα ωραία! Ευτυχώς η μπεμπα κοιμάται! Λένε ότι κρατάει μια μέρα!

Περαστικά!! Ποιο έκανες; έχω κι εγώ τη δεύτερη δόση Pfizer τον Αύγουστο και φοβάμαι μην έχω τίποτα συμπτώματα! Στην πρώτη δεν κατάλαβα τίποτα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Κική_ @ΒαλεντιναΧκι εμένα πήρε απότομα βάρος δύο μέρες που τού έδωσα σκόνη. ΒαλεντιναΧ φαγανο φαγανο ζωή να 'χει χαχαχαχ

@Evouskaπεραστικά!!!! Αυτό φοβάμαι και δεν πάω για το εμβόλιο. Όντως μια μέρα κρατάει, αύριο θα είναι σα να μην έχεις τίποτα.

Κορίτσια μου χθες κοιμήθηκα!!! Μόνο μια φορά με ξύπνησε ο μπέμπης. Το λέω σα γεγονός γιατί τόσες μέρες από την προπροηγουμενη Πέμπτη κοιμάμαι το πολύ 4 ώρες λόγω των ιώσεων των παιδιών και του συζύγου. Το βράδυ δεν έκανε κανένας πυρετό ευτυχώς.

Πήγαμε για σαραντισμο και ευχή ονοματοδοσιας χθες.

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

@Κική_ @ΒαλεντιναΧκι εμένα πήρε απότομα βάρος δύο μέρες που τού έδωσα σκόνη. ΒαλεντιναΧ φαγανο φαγανο ζωή να 'χει χαχαχαχ

@Evouskaπεραστικά!!!! Αυτό φοβάμαι και δεν πάω για το εμβόλιο. Όντως μια μέρα κρατάει, αύριο θα είναι σα να μην έχεις τίποτα.

Κορίτσια μου χθες κοιμήθηκα!!! Μόνο μια φορά με ξύπνησε ο μπέμπης. Το λέω σα γεγονός γιατί τόσες μέρες από την προπροηγουμενη Πέμπτη κοιμάμαι το πολύ 4 ώρες λόγω των ιώσεων των παιδιών και του συζύγου. Το βράδυ δεν έκανε κανένας πυρετό ευτυχώς.

Πήγαμε για σαραντισμο και ευχή ονοματοδοσιας χθες.

Μπράβο μπράβο έτσι να συνεχίσετε να κοιμάστε! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

@Κική_ @ΒαλεντιναΧκι εμένα πήρε απότομα βάρος δύο μέρες που τού έδωσα σκόνη. ΒαλεντιναΧ φαγανο φαγανο ζωή να 'χει χαχαχαχ

@Evouskaπεραστικά!!!! Αυτό φοβάμαι και δεν πάω για το εμβόλιο. Όντως μια μέρα κρατάει, αύριο θα είναι σα να μην έχεις τίποτα.

Κορίτσια μου χθες κοιμήθηκα!!! Μόνο μια φορά με ξύπνησε ο μπέμπης. Το λέω σα γεγονός γιατί τόσες μέρες από την προπροηγουμενη Πέμπτη κοιμάμαι το πολύ 4 ώρες λόγω των ιώσεων των παιδιών και του συζύγου. Το βράδυ δεν έκανε κανένας πυρετό ευτυχώς.

Πήγαμε για σαραντισμο και ευχή ονοματοδοσιας χθες.

Περαστικά! Άντε σιγά σιγά θα κοιμάται περισσότερο. Σιδερένιοι να είστε. Και το όνομα αυτού; Κι εγώ κάλεσα ιερέα στο σπίτι για την ονοματοδοσία την 8η ημέρα. Την ονομάσαμε Ραφαηλια καθώς την είχαμε τάξει στον Άγιο Ραφαήλ!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

@Κική_μου σε ευχαριστώ πολύ, αλλά δύσκολο. Ακόμη δεν έχουμε φτιάξει το παιδικό δωμάτιο και κοιμάται ο μεγάλος στο κρεβάτι μας. Κι έχω και το μωρό μαζί για να το ταΐζω γιατί το λίκνο δεν το θέλει. Κι επειδή η κόρη μου ζηλεύει, ξυπνάει και θέλει να έρθει κι εκείνη. Οοοολοι μαζί λοιπόν δε χωράμε, πλέον κοιμάμαι στον καναπέ. Και μαντέψτε· μαζί έρχονται και τα παιδιά και μένει ο σύζυγος στο υπερδιπλο μόνος του, ο όποιος τελευταία ένιωθε μοναξιά κι έρχεται κι αυτός στον καναπέ χαχαχαχ... Για γέλια και για κλάματα είμαστε

@HopeMeλοιπόν, άκου τι γίνεται· την κόρη μου που δεν ήξερα αν είναι αγόρι ή κορίτσι, την είχα τάξει στον Άγιο Σπυρίδωνα επειδή ήταν να γεννηθεί κοντά στη γιορτή του (είχα πητ 11/12, ασχέτως που τελικά γέννησα 15/12), αλλά επειδή είναι κορίτσι θα έδινα και το όνομα της μαμάς μου. Τώρα, αφού μού είπαν στην αυχενική ότι είναι κορίτσι λέω, δε θα την πάθω όπως πριν, θα ταξω το μωρό στην Αγία Ειρήνη τη χρυσοβαλαντω (όπως λένε και την πεθερά μου) για να μη δώσω 2 ονόματα στο μωρό. Όμως τελικά είναι αγόρι και για να μην έχω γκρίνια έπρεπε να δώσω το όνομα του πατέρα μου.

Οπότε το όνομα αυτού Ειρηναίος Αντώνης! Καλά εγώ Ρένο τον λέω ή Ειρηναίο Αντώνη, μού αρέσει πολύ αυτό το όνομα. Έτσι λοιπόν είμαστε όλοι ευχαριστημένοι

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

@Κική_μου σε ευχαριστώ πολύ, αλλά δύσκολο. Ακόμη δεν έχουμε φτιάξει το παιδικό δωμάτιο και κοιμάται ο μεγάλος στο κρεβάτι μας. Κι έχω και το μωρό μαζί για να το ταΐζω γιατί το λίκνο δεν το θέλει. Κι επειδή η κόρη μου ζηλεύει, ξυπνάει και θέλει να έρθει κι εκείνη. Οοοολοι μαζί λοιπόν δε χωράμε, πλέον κοιμάμαι στον καναπέ. Και μαντέψτε· μαζί έρχονται και τα παιδιά και μένει ο σύζυγος στο υπερδιπλο μόνος του, ο όποιος τελευταία ένιωθε μοναξιά κι έρχεται κι αυτός στον καναπέ χαχαχαχ... Για γέλια και για κλάματα είμαστε

@HopeMeλοιπόν, άκου τι γίνεται· την κόρη μου που δεν ήξερα αν είναι αγόρι ή κορίτσι, την είχα τάξει στον Άγιο Σπυρίδωνα επειδή ήταν να γεννηθεί κοντά στη γιορτή του (είχα πητ 11/12, ασχέτως που τελικά γέννησα 15/12), αλλά επειδή είναι κορίτσι θα έδινα και το όνομα της μαμάς μου. Τώρα, αφού μού είπαν στην αυχενική ότι είναι κορίτσι λέω, δε θα την πάθω όπως πριν, θα ταξω το μωρό στην Αγία Ειρήνη τη χρυσοβαλαντω (όπως λένε και την πεθερά μου) για να μη δώσω 2 ονόματα στο μωρό. Όμως τελικά είναι αγόρι και για να μην έχω γκρίνια έπρεπε να δώσω το όνομα του πατέρα μου.

Οπότε το όνομα αυτού Ειρηναίος Αντώνης! Καλά εγώ Ρένο τον λέω ή Ειρηναίο Αντώνη, μού αρέσει πολύ αυτό το όνομα. Έτσι λοιπόν είμαστε όλοι ευχαριστημένοι

Θέλαμε κι εμείς να δώσουμε 2ο όνομα αλλά θα τη φωνάζαμε Ραφαηλια. Ο ιερέας μας είπε ότι όταν ταζουμε ένα μωρό ΠΌΤΕ δε δίνουμε δεύτερο όνομα, είναι σαν να παίρνουμε το τάμα πίσω. Πράγμα που επιβεβαίωσε και ο πνευματικός μου. Έτσι της δώσαμε μόνο το όνομα του Αγίου. Το γράφω και για όσα κορίτσια δε το γνωρίζουν. 

10 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Κορίτσια μου αγωνιστικούς χαιρετισμούς από εμένα! Σήμερα έκανα δεύτερη δόση εμβολίου κ μετά από 11 ώρες ξεκίνησαν τα όργανα! Πυρετος 38,5 ο οποίος έφτασε τόσο παρόλο που είχα πάρει apotel! Αδυναμία, ρίγος κ όλα αυτά τα ωραία! Ευτυχώς η μπεμπα κοιμάται! Λένε ότι κρατάει μια μέρα!

Σιδερένια! Αχ! Το θα γίνει Μ αυτό το εμβόλιο; Άλλοι γιατροί μου λένε να το κάνω και άλλοι όχι. Παρασκευή έχω Ραντεβού και σκέφτομαι να το ακυρώσω...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

@Κική_μου σε ευχαριστώ πολύ, αλλά δύσκολο. Ακόμη δεν έχουμε φτιάξει το παιδικό δωμάτιο και κοιμάται ο μεγάλος στο κρεβάτι μας. Κι έχω και το μωρό μαζί για να το ταΐζω γιατί το λίκνο δεν το θέλει. Κι επειδή η κόρη μου ζηλεύει, ξυπνάει και θέλει να έρθει κι εκείνη. Οοοολοι μαζί λοιπόν δε χωράμε, πλέον κοιμάμαι στον καναπέ. Και μαντέψτε· μαζί έρχονται και τα παιδιά και μένει ο σύζυγος στο υπερδιπλο μόνος του, ο όποιος τελευταία ένιωθε μοναξιά κι έρχεται κι αυτός στον καναπέ χαχαχαχ... Για γέλια και για κλάματα είμαστε

@HopeMeλοιπόν, άκου τι γίνεται· την κόρη μου που δεν ήξερα αν είναι αγόρι ή κορίτσι, την είχα τάξει στον Άγιο Σπυρίδωνα επειδή ήταν να γεννηθεί κοντά στη γιορτή του (είχα πητ 11/12, ασχέτως που τελικά γέννησα 15/12), αλλά επειδή είναι κορίτσι θα έδινα και το όνομα της μαμάς μου. Τώρα, αφού μού είπαν στην αυχενική ότι είναι κορίτσι λέω, δε θα την πάθω όπως πριν, θα ταξω το μωρό στην Αγία Ειρήνη τη χρυσοβαλαντω (όπως λένε και την πεθερά μου) για να μη δώσω 2 ονόματα στο μωρό. Όμως τελικά είναι αγόρι και για να μην έχω γκρίνια έπρεπε να δώσω το όνομα του πατέρα μου.

Οπότε το όνομα αυτού Ειρηναίος Αντώνης! Καλά εγώ Ρένο τον λέω ή Ειρηναίο Αντώνη, μού αρέσει πολύ αυτό το όνομα. Έτσι λοιπόν είμαστε όλοι ευχαριστημένοι

Ωραία ονόματα κ τα 2!κι εγώ την μπεμπα την φωνάζω Αντώνη γιατί είναι ίδια ο μπαμπάς της χεχε! 

πρίν από 7 λεπτά , HopeMe είπε:

Θέλαμε κι εμείς να δώσουμε 2ο όνομα αλλά θα τη φωνάζαμε Ραφαηλια. Ο ιερέας μας είπε ότι όταν ταζουμε ένα μωρό ΠΌΤΕ δε δίνουμε δεύτερο όνομα, είναι σαν να παίρνουμε το τάμα πίσω. Πράγμα που επιβεβαίωσε και ο πνευματικός μου. Έτσι της δώσαμε μόνο το όνομα του Αγίου. Το γράφω και για όσα κορίτσια δε το γνωρίζουν. 

Σιδερένια! Αχ! Το θα γίνει Μ αυτό το εμβόλιο; Άλλοι γιατροί μου λένε να το κάνω και άλλοι όχι. Παρασκευή έχω Ραντεβού και σκέφτομαι να το ακυρώσω...

Αλήθεια; εμένα η παιδίατρος με ψιλό έκραξε επειδή δεν το είχα ήδη κάνει από την εγκυμοσύνη. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...