Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

20 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Ε είναι στο παιδί το πόσο θα βάζει....εσύ κοίτα να τρώει ισορροπημένα αλλά μην την κυνηγάς γιατί μπορεί να πάρει στραβά το θέμα φαγητού και μην ξεχνάς ότι αν αγχώνεσαι το καταλαβαίνει και η ίδια!!!! 

Κορίτσια από ύπνο πως πάτε??? Εμάς το πρόγραμμα μας τις προηγούμενες ημέρες ήταν 22:30-23:00(εγώ αυτό πιάνω ως έναρξη του βραδινού ύπνου) τον επαιρνε ο ύπνος ξύπνουσε στις 02:30-03:00 και μετά ξυπνούσε στις 05:00 όπου και λαγοκοιμοταν μετά μέχρι τις 7:30 που σηκωνόμαστε από το κρεβάτι.... Εχθές έπεσε για ύπνο στις 22:30 και μου ξύπνησε στις 05:30 λέω τι έπαθε 7ωρες....και μετά κοιμήθηκε καμία ωρίτσα μέχρι τις 7 

Καλά ήταν χαχαχχα

Βέβαια όλο το πρωί ζήτημα να κοιμάται 4ωρες σπαστά αλλά οκ μην τα θέλουμε και όλα δικά μας!

Ααααχ τι ωραίος ακούστηκε αυτός ο πολύωρος ύπνος!! Μακάρι να συνεχίσετε έτσι!! 

Εμείς ειχαμε μια καλή σειρά! Κοιμόταν κατά τις 10-11 και ξυπνούσε κατά τις 3-4 και μετά ανά τρίωρο πάλι. Έχει όμως 3-4 μέρες που ξύπνα ανά 2,5-3 ώρες το βράδυ! Θα επανέλθει λέτε; χεχε... Τη μέρα αναλόγως τα κέφια της... Κοιμάται 2ωρα συνήθως μετά τα γεύματα... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 21 λεπτά , Κική_ είπε:

Ααααχ τι ωραίος ακούστηκε αυτός ο πολύωρος ύπνος!! Μακάρι να συνεχίσετε έτσι!! 

Εμείς ειχαμε μια καλή σειρά! Κοιμόταν κατά τις 10-11 και ξυπνούσε κατά τις 3-4 και μετά ανά τρίωρο πάλι. Έχει όμως 3-4 μέρες που ξύπνα ανά 2,5-3 ώρες το βράδυ! Θα επανέλθει λέτε; χεχε... Τη μέρα αναλόγως τα κέφια της... Κοιμάται 2ωρα συνήθως μετά τα γεύματα... 

Εχθές κοιμήθηκε στις 21:00 και ξύπνησε 02:30 μου λέει ο άντρας μου τι έπαθε χαχαχαχ!!!! Αλλά το πρωί δεν κοιμάται γι'αυτό κάνει τόσες ώρες το βράδυ! Τα 2ωρα μετα τα γεύματα σε εμάς δεν παίζει όλο αγγαλιτσα θέλει....θηλάζεις? Και κάνει τέτοιους υπνους μετά τα γεύματα???

  • Χαχα 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Εχθές κοιμήθηκε στις 21:00 και ξύπνησε 02:30 μου λέει ο άντρας μου τι έπαθε χαχαχαχ!!!! Αλλά το πρωί δεν κοιμάται γι'αυτό κάνει τόσες ώρες το βράδυ! Τα 2ωρα μετα τα γεύματα σε εμάς δεν παίζει όλο αγγαλιτσα θέλει....θηλάζεις? Και κάνει τέτοιους υπνους μετά τα γεύματα???

Κι εμεις το παθάμε αυτό. Ένα βράδυ κοιμήθηκε 11 με 8...απο τις 4 ήμουν ξύπνια κ την κοιτούσα γιατί πίστευα ότι κάτι έπαθε χαχαχα. Όχι δεν θηλάζω... Ξυινα κατά τις 9μιση_10το πρωί... Μένει κάνα 2ωρο ίσως κ παραπάνω παίζει κλπ κ μετά κοιμάται.. Κάνει 2-3  ύπνους... Αναλόγως... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Κική_ είπε:

Κι εμεις το παθάμε αυτό. Ένα βράδυ κοιμήθηκε 11 με 8...απο τις 4 ήμουν ξύπνια κ την κοιτούσα γιατί πίστευα ότι κάτι έπαθε χαχαχα. Όχι δεν θηλάζω... Ξυινα κατά τις 9μιση_10το πρωί... Μένει κάνα 2ωρο ίσως κ παραπάνω παίζει κλπ κ μετά κοιμάται.. Κάνει 2-3  ύπνους... Αναλόγως... 

Η κόρη μου ήταν έτσι αλλά δεν την θήλαζα!!!! Μέχρι 40 ημερών ξυπνούσε 2φορες το βράδυ!42 ημερων κοιμόταν 21:40(ακόμα το θυμάμαι χχααχ σταθερά όμως αυτήν την ώρα) κ ξυπνούσε μια φορά στις 5:30....και όλη μέρα κοιμόταν....3.5μηνων σταμάτησε να ξυπνάει το βράδυ και κοιμόταν σερί! 

Εδώ στον μικρό μάλλον επειδή θηλάζω ότι να ναι από ύπνο χαχαχχα!!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!Χάθηκα γιατί κάνουμε αγώνα δρόμου μήπως κ μπούμε στο σπίτι μέχρι της Παναγίας. ένας χαμός!Θερμά συγχαρητήρια στην @jellyfishch!To Hράκλειο δεν είναι από τις πιο όμορφες πολεις της Ελλάδας αλλά το νότιο τμήμα του νομού είναι υπέροχο. Περνάμε κάθε χρόνο κάποιες μέρες εκεί πριν πάμε στο Λασίθι απ όπου κατάγεται ο άντρας μου. Να έχεις ένα καλό ξεκίνημα, σιδεροκέφαλη και να πέσεις σε έναν υγιή σύλλογο με καλό διευθυντή!Εγώ διορίστηκα στο Λασίθι κ δεν θέλω ούτε ζωγραφιστούς να τους βλέπω. Μακάρι να είσαι τυχερή! θα διαβάσω αναλυτιά τα νέα σας κορίτσια μου αλλά θα εκτμούσα μια απάντηση στο εξής. Θα κάνετε ή έχετε κάνει εκείνο το εμβόλιο για τη μηνιγγίτιδα β;Αυτό εννοώ που δεν είναι στα υποχρεωτικά,  συνταγογραφείται και κάνει 100 ευρω η κάθε δόση;

Φιλιά σε όλες σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 29 λεπτά , ΒαλεντιναΧ είπε:

Η κόρη μου ήταν έτσι αλλά δεν την θήλαζα!!!! Μέχρι 40 ημερών ξυπνούσε 2φορες το βράδυ!42 ημερων κοιμόταν 21:40(ακόμα το θυμάμαι χχααχ σταθερά όμως αυτήν την ώρα) κ ξυπνούσε μια φορά στις 5:30....και όλη μέρα κοιμόταν....3.5μηνων σταμάτησε να ξυπνάει το βράδυ και κοιμόταν σερί! 

Εδώ στον μικρό μάλλον επειδή θηλάζω ότι να ναι από ύπνο χαχαχχα!!!!

Αχ έτσι δώσε μου κουράγιο ότι θα το πάρει σερί κάποια στιγμή η έστω θα ξυπνάει μια φορά!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Κική_ είπε:

Αχ έτσι δώσε μου κουράγιο ότι θα το πάρει σερί κάποια στιγμή η έστω θα ξυπνάει μια φορά!! 

Σίγουρα θα στρώσει βρε κορίτσι μου ήδη πάει μια χαρά!!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, BILLE είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Χάθηκα γιατί κάνουμε αγώνα δρόμου μήπως κ μπούμε στο σπίτι μέχρι της Παναγίας. ένας χαμός!Θερμά συγχαρητήρια στην @jellyfishch!To Hράκλειο δεν είναι από τις πιο όμορφες πολεις της Ελλάδας αλλά το νότιο τμήμα του νομού είναι υπέροχο. Περνάμε κάθε χρόνο κάποιες μέρες εκεί πριν πάμε στο Λασίθι απ όπου κατάγεται ο άντρας μου. Να έχεις ένα καλό ξεκίνημα, σιδεροκέφαλη και να πέσεις σε έναν υγιή σύλλογο με καλό διευθυντή!Εγώ διορίστηκα στο Λασίθι κ δεν θέλω ούτε ζωγραφιστούς να τους βλέπω. Μακάρι να είσαι τυχερή! θα διαβάσω αναλυτιά τα νέα σας κορίτσια μου αλλά θα εκτμούσα μια απάντηση στο εξής. Θα κάνετε ή έχετε κάνει εκείνο το εμβόλιο για τη μηνιγγίτιδα β;Αυτό εννοώ που δεν είναι στα υποχρεωτικά,  συνταγογραφείται και κάνει 100 ευρω η κάθε δόση;

Φιλιά σε όλες σας!

Σε ευχαριστώ πολύ! Κι εγώ πέρασα χάλια στο Ρέθυμνο. Αλλά έπρεπε να επιλέξω ανάμεσα σε Αγρίνιο και Ηράκλειο και επειδή θα έρθει και ο σύζυγός το συζητούσαμε (βασικά μαλώναμε) γιατί δεν ήθελε με τίποτα Αγρίνιο. Και στο τέλος υποχώρησα με βαριά καρδιά. Δε βαριέσαι μια χρονιά είναι (φέτος θα πάρω την άδεια ανατροφής) μετά ελπίζω να παίρνω αποσπάσεις. Με το καλό να μπείτε στο σπίτι σας και να είναι καλορίζικο και ευτυχισμένο!

Έχω και σόι και κάποια χωράφια και ένα σπίτι που πρέπει να χωριστούν τώρα που πέθανε ο πατέρας μου. Ευκαιρία είναι.

Ο μικρός γενικά κοιμάται από τις 10 μισι  έως τις έξι με ένα ή δύο βραδυνα γεύματα κοιμισμένος. Αυτό είναι το πρόγραμμα γενικά από το μαιευτήριο. Εδώ κ δύο μέρες έχει φάει φλας και κοιμάται όλη μέρα και το βράδυ 12 με τρεις και τ χω δει όλα γιατί βαριέται και θέλει κουβέντα και βόλτες. 

Ο μεγάλος μου ξυπνούσε συνεχώς και γενικά κοιμήθηκε συνεχόμενα μετά τα δύο.

  • Μου αρέσει 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!!!! 

εμείς με τον υπνο δεν έχουμε καθόλου μα καθόλου ρυθμό. Συνήθως κοιμάται κατά τις 9 μεχρι τις 10. Και μετά είναι άγνωστο τι ώρα θα κοιμηθεί πάλι και ποσες φορες θα ξυπνήσει. Χθες και σήμερα ξυπνήσε μια στις 3 και έμεινε μόνο για 20 λεπτά ίσα ίσα να φαει και μετά στις 5.15 όπου και έμεινε μέχρι τις 7. Γνωρίζετε από ποτε μπορουμε να μιλάμε για ρουτίνα?? Πχ ώρα μπάνιου,. Ώρα παιχνιδιου κλπ.... 

@ΒαλεντιναΧ πως πας με το στήθος σου???? Εμένα υπάρχει βελτίωση αλλά όχι κάτι τρομερό. Εντωμεταξύ συμβουλος θηλασμου και γυναικολόγος έχουν διαφορετικη άποψη για την αντιβίωση. Νά την παρω 1 βδομάδα? Ή 2 βδομάδες??? Και δεν ξέρω τι να κάνω! 

Επίσης όσες θηλαζετε έχετε δοκιμάσει την Ξαπλωτη στάση??? Βολευει απίστευτσ κσι εμένα και την μπεμπα... Όμως με το ρεψιμο τι γίνεται??? Την πιανει ο υπνος και δεν ξέρω αα πρέπει να την σηκώσω

Τελος... Η δική μου ψυχολογια???? Σχιζοφρένεια.. Απο την χαρά στα κλάματα και από την ηρεμία μεταπιδω σε κρίσεις άγχους. 

  • Μου αρέσει 2

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Φώφη1990 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!!! 

εμείς με τον υπνο δεν έχουμε καθόλου μα καθόλου ρυθμό. Συνήθως κοιμάται κατά τις 9 μεχρι τις 10. Και μετά είναι άγνωστο τι ώρα θα κοιμηθεί πάλι και ποσες φορες θα ξυπνήσει. Χθες και σήμερα ξυπνήσε μια στις 3 και έμεινε μόνο για 20 λεπτά ίσα ίσα να φαει και μετά στις 5.15 όπου και έμεινε μέχρι τις 7. Γνωρίζετε από ποτε μπορουμε να μιλάμε για ρουτίνα?? Πχ ώρα μπάνιου,. Ώρα παιχνιδιου κλπ.... 

@ΒαλεντιναΧ πως πας με το στήθος σου???? Εμένα υπάρχει βελτίωση αλλά όχι κάτι τρομερό. Εντωμεταξύ συμβουλος θηλασμου και γυναικολόγος έχουν διαφορετικη άποψη για την αντιβίωση. Νά την παρω 1 βδομάδα? Ή 2 βδομάδες??? Και δεν ξέρω τι να κάνω! 

Επίσης όσες θηλαζετε έχετε δοκιμάσει την Ξαπλωτη στάση??? Βολευει απίστευτσ κσι εμένα και την μπεμπα... Όμως με το ρεψιμο τι γίνεται??? Την πιανει ο υπνος και δεν ξέρω αα πρέπει να την σηκώσω

Τελος... Η δική μου ψυχολογια???? Σχιζοφρένεια.. Απο την χαρά στα κλάματα και από την ηρεμία μεταπιδω σε κρίσεις άγχους. 

Καλημέρα! Εμείς με το μπάνιο μόνο έχουμε ρουτίνα και ώρα ύπνου αναγκαστικά από την κόρη μου που πάει για ύπνο στις 10 εκείνη την ώρα κάνω μπάνιο τον μικρό σβήνουν φώτα και χαμηλώνουν τα πάντα! Το στήθος είναι με τις μέρες του αλλά πρέπει να έχει εδραιωθεί ο θηλασμός γιατί προχθές που κοιμήθηκε 7ωρο σερί δεν είχα θεμα μόνο είχε πρηστεί και όταν έφαγε ήρθε στα ισια του,ενώ άλλες φορές θα είχε πετρώσει κιόλας.... Την αντιβίωση εγώ την πήρα μέχρι να τελειώσει το κουτί 7μερες δηλ. Στην θέση σου θα ακουγα την σύμβουλο θηλασμού ξέρουν καλύτερα ως επί το πλείστον....Την ξαπλωτη την θέση την κάνουμε και εμείς και βοηθάει πολύ βέβαια μετά δεν τον ρευω αν τον αφήσω στο κρεβάτι μας αν τον βάλω στο λίκνο δίπλα τον κρατάω όρθιο για λίγο....

Όσο για την ψυχολογία έτσι ήμουν στην κόρη μου εκεί που γελούσα εκεί έκλαιγα κ συνοδευόταν με άλλα π.χ να μην την πάρει κανείς αγγαλια δεν ήθελα κλπ..το ξεπέρασα γρήγορα βέβαια...τώρα με το δεύτερο δεν τα έχω αυτά!

Το βράδυ μας ήταν μαρτυρικό ζήτημα να κοιμήθηκα ενα δίωρο σπαστά του μπουκωνε η μύτη ξυπνούσε κάναμε ορο ετρωγε και άντε πάλι το ίδιο όλο το βράδυ! Τώρα κοιμάται!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 30 λεπτά , Φώφη1990 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!!! 

εμείς με τον υπνο δεν έχουμε καθόλου μα καθόλου ρυθμό. Συνήθως κοιμάται κατά τις 9 μεχρι τις 10. Και μετά είναι άγνωστο τι ώρα θα κοιμηθεί πάλι και ποσες φορες θα ξυπνήσει. Χθες και σήμερα ξυπνήσε μια στις 3 και έμεινε μόνο για 20 λεπτά ίσα ίσα να φαει και μετά στις 5.15 όπου και έμεινε μέχρι τις 7. Γνωρίζετε από ποτε μπορουμε να μιλάμε για ρουτίνα?? Πχ ώρα μπάνιου,. Ώρα παιχνιδιου κλπ.... 

@ΒαλεντιναΧ πως πας με το στήθος σου???? Εμένα υπάρχει βελτίωση αλλά όχι κάτι τρομερό. Εντωμεταξύ συμβουλος θηλασμου και γυναικολόγος έχουν διαφορετικη άποψη για την αντιβίωση. Νά την παρω 1 βδομάδα? Ή 2 βδομάδες??? Και δεν ξέρω τι να κάνω! 

Επίσης όσες θηλαζετε έχετε δοκιμάσει την Ξαπλωτη στάση??? Βολευει απίστευτσ κσι εμένα και την μπεμπα... Όμως με το ρεψιμο τι γίνεται??? Την πιανει ο υπνος και δεν ξέρω αα πρέπει να την σηκώσω

Τελος... Η δική μου ψυχολογια???? Σχιζοφρένεια.. Απο την χαρά στα κλάματα και από την ηρεμία μεταπιδω σε κρίσεις άγχους. 

Καλημέρα Φωτεινή, λοιπόν εν τάχει. Ο ξαπλωτη στάση σύμφωνα με τον παιδίατρο μου και σύμβουλο θηλασμού βοηθάει πολύ στην περίπτωση υπερπαραγωγης και όταν το παιδί πνίγεται. Εγώ θηλάζω συνεχώς ξαπλωτη το βράδυ. Δεν τον σηκώνω να ρευτει τη νύχτα γιατί κοιμάται. Γουλιες και ρουκέτες δε βγάζει πλέον.

Στη θέση σου θα άκουγα τον σύμβουλο θηλασμού και θα έπαιρνα την αντιβίωση περισσότερο. 

Πρόσεχε πολύ την ψυχολογία σου και να βγαινεις πολύ έξω (αργά λόγω καυσωνα). Η Κλεισούρα , η ρουτίνα και η κούραση είναι κακός συνδυασμός.

Ρουτίνα και πρόγραμμα στο παιδιπροτείνεται από τη γέννηση. Τώρα το  πότε θα ενσωματωθεί και το παιδί εξαρτάται από το παιδί πάντως γενικά καλό κάνει καλό δεν κάνει.

Με γλεντήσε πάλι το βράδυ ο μικρός και τώρα κοιμάται... Αλλά δεν έχει σήμερα θα τον κρατήσω ξύπνιο μπας και αλλάξει προγραμμα.

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!!! 

εμείς με τον υπνο δεν έχουμε καθόλου μα καθόλου ρυθμό. Συνήθως κοιμάται κατά τις 9 μεχρι τις 10. Και μετά είναι άγνωστο τι ώρα θα κοιμηθεί πάλι και ποσες φορες θα ξυπνήσει. Χθες και σήμερα ξυπνήσε μια στις 3 και έμεινε μόνο για 20 λεπτά ίσα ίσα να φαει και μετά στις 5.15 όπου και έμεινε μέχρι τις 7. Γνωρίζετε από ποτε μπορουμε να μιλάμε για ρουτίνα?? Πχ ώρα μπάνιου,. Ώρα παιχνιδιου κλπ.... 

@ΒαλεντιναΧ πως πας με το στήθος σου???? Εμένα υπάρχει βελτίωση αλλά όχι κάτι τρομερό. Εντωμεταξύ συμβουλος θηλασμου και γυναικολόγος έχουν διαφορετικη άποψη για την αντιβίωση. Νά την παρω 1 βδομάδα? Ή 2 βδομάδες??? Και δεν ξέρω τι να κάνω! 

Επίσης όσες θηλαζετε έχετε δοκιμάσει την Ξαπλωτη στάση??? Βολευει απίστευτσ κσι εμένα και την μπεμπα... Όμως με το ρεψιμο τι γίνεται??? Την πιανει ο υπνος και δεν ξέρω αα πρέπει να την σηκώσω

Τελος... Η δική μου ψυχολογια???? Σχιζοφρένεια.. Απο την χαρά στα κλάματα και από την ηρεμία μεταπιδω σε κρίσεις άγχους. 

Την έχουμε δοκιμάσει κ εμείς την ξαπλωτη στάση, την βάζω συνήθως το πρωί όταν ξυπνήσει 7-8 κ την ψιλοπαιρνει  ο ύπνος μετά, οπότε δεν την σηκώνω για ρεψιμο! Επίσης άλλη στάση που την βολεύει είναι να είμαι εγώ ξαπλωμένη κ εκείνη πάνω από το στήθος μου, γιατί έχω μεγάλη ροή στο δεξί στήθος κ με αυτή τη στάση τραβάει εκείνη όσο θέλει! Κ κατά ένα περίεργο τρόπο την παίρνει κ ο ύπνος, κ όταν την βγάζω από το στήθος συνήθως ρεύεται κιολας!  Όσο για την ρουτίνα ξέρω ότι μπορείς να κάνεις από την αρχή κάποια πράγματα όπως είπαν τα κορίτσια όπως κλειστά φώτα το βράδυ κ γενικά πιο χαμηλοί τόνοι, για να ξεχωρίσει το μωράκι την μερα από την νύχτα, αλλά νομίζω μετά τον 4ο μήνα μπορείς να κάνεις Εκπαίδευση ύπνου! Ακολουθώ στο ινσταγκραμ μια κοπέλα που ασχολείται με τον ύπνο στα παιδιά Ζέτα Γάκη λέγεται, αν θες βρες την να διαβάσεις περισσότερα!

Βρε κορίτσια τώρα με τη ζέστη η μπέμπα νομίζω πως κοιμαται πιο πολύ! Το κάνουν κ τα δικά σας μωράκια;

Σήμερα είχα γιατρό το πρωί, Ενδοκρινολογο, και προσπάθησε ο άντρας μου να την ταισει με μπιμπερό γάλα που είχα αντλήσει αλλά δεν έτρωγε! Κ χθες που έπρεπε να πάω για εξετάσεις αίματος τα ίδια, αλλά χθες τουλάχιστον έφαγε 30 ml ενω σήμερα καθόλου! Τι θα κάνω βρε κορίτσια, όσες θηλάζετε κ πρέπει να λείψετε κάποια στιγμή πως πήραν το μπιμπερό τα παιδάκια σας και ποιο μπιμπερό;; εμείς στο νοσοκομείο που της είχαμε δώσει τις πρώτες 2 μέρες έτρωγε με το μπιμπερό της mam, χθες που της έδωσε αυτό το λίγο ο άντρας μου χρησιμοποιησε της tommeetippee που υποτίθεται μοιάζει με τη θηλή, κ είπα σήμερα να δοκιμάσουμε της mam που έχει ξαναφαει μήπως φάει περισσότερο, αλλά τελικα δεν έφαγε καθόλου!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Evouska said:

Την έχουμε δοκιμάσει κ εμείς την ξαπλωτη στάση, την βάζω συνήθως το πρωί όταν ξυπνήσει 7-8 κ την ψιλοπαιρνει  ο ύπνος μετά, οπότε δεν την σηκώνω για ρεψιμο! Επίσης άλλη στάση που την βολεύει είναι να είμαι εγώ ξαπλωμένη κ εκείνη πάνω από το στήθος μου, γιατί έχω μεγάλη ροή στο δεξί στήθος κ με αυτή τη στάση τραβάει εκείνη όσο θέλει! Κ κατά ένα περίεργο τρόπο την παίρνει κ ο ύπνος, κ όταν την βγάζω από το στήθος συνήθως ρεύεται κιολας!  Όσο για την ρουτίνα ξέρω ότι μπορείς να κάνεις από την αρχή κάποια πράγματα όπως είπαν τα κορίτσια όπως κλειστά φώτα το βράδυ κ γενικά πιο χαμηλοί τόνοι, για να ξεχωρίσει το μωράκι την μερα από την νύχτα, αλλά νομίζω μετά τον 4ο μήνα μπορείς να κάνεις Εκπαίδευση ύπνου! Ακολουθώ στο ινσταγκραμ μια κοπέλα που ασχολείται με τον ύπνο στα παιδιά Ζέτα Γάκη λέγεται, αν θες βρες την να διαβάσεις περισσότερα!

Βρε κορίτσια τώρα με τη ζέστη η μπέμπα νομίζω πως κοιμαται πιο πολύ! Το κάνουν κ τα δικά σας μωράκια;

Σήμερα είχα γιατρό το πρωί, Ενδοκρινολογο, και προσπάθησε ο άντρας μου να την ταισει με μπιμπερό γάλα που είχα αντλήσει αλλά δεν έτρωγε! Κ χθες που έπρεπε να πάω για εξετάσεις αίματος τα ίδια, αλλά χθες τουλάχιστον έφαγε 30 ml ενω σήμερα καθόλου! Τι θα κάνω βρε κορίτσια, όσες θηλάζετε κ πρέπει να λείψετε κάποια στιγμή πως πήραν το μπιμπερό τα παιδάκια σας και ποιο μπιμπερό;; εμείς στο νοσοκομείο που της είχαμε δώσει τις πρώτες 2 μέρες έτρωγε με το μπιμπερό της mam, χθες που της έδωσε αυτό το λίγο ο άντρας μου χρησιμοποιησε της tommeetippee που υποτίθεται μοιάζει με τη θηλή, κ είπα σήμερα να δοκιμάσουμε της mam που έχει ξαναφαει μήπως φάει περισσότερο, αλλά τελικα δεν έφαγε καθόλου!

Πόσο σε καταλαβαίνω! Χθες και προχθες είχα και εγώ γιατρους. Αλλά λόγω μαστιτιδας και υπερπαραγωγής δεν βάζω πλεον θηλαστρο. Τάισα την μικρή πριν φυγω. Όταν έφτασα σπιτι μετα απο μια ώρα την ώρα που παρκαρα την μηχανη μου την άκουγα να κλαιει... Το πιστευετε οτι άρχισε να τρέχει το στήθος μου αντανακλαστικά?? Το έχω και εγώ πολυ έγνοια αν θα χρειαστεί να λείψω.

Εντωμεταξύ σήμερα είχαμε μαραθώνιους θηλασμους....... Δεν ξέρω πόσους έκανα!!! Μπορεί και 30-40.... Και μαραθώνιες πάνες... Καμιά 15αρια αλλάξαμε τουλάχιστον!! 

  • Μου αρέσει 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και γω δυο τρεις φορές που έφυγα τον τάισα και έφυγα… για το κομμωτηριο που πήγα δίπλα γιατί δεν τα είχα βάψει στην εγκυμοσύνη ο γλυκούλης με λυπήθηκε και κοιμήθηκε τρεις ώρες… μάλλον δεν με άντεχε και αυτός..

Κορίτσια την νύχτα τα αλλάζετε;;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τον αλλάζω δύο τρεις φορές. Είναι κουραδομηχανη ο νέος. 

Για εξωτερικές δουλειές έχω βγει μόνο δύο ωρίτσες Μαξ. Βόλτα ούτε για πλάκα. Μαζι με το μωρό που γενικά δε με πειράζει αλλά έχει καύσωνα και τα πρωινά δεν έχω μεταφορικό.

Κορίτσια κόλλησε ίωση ο μικρός από τον μεγάλο. Έιμαστε όλοι με μυξες και πυρετό. Τον πήγα παιδιάτρο και μου έδωσε μια σακούλαρα φάρμακα για όλη τη φαμίλια.

 


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...